לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-12-2010, 19:57
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
פרוטוקול מישיבת ועדת זכויות האדם בכנסת החושף את קצרות הרואי וההתממות שבעמדת חנין

הכנסת השמונה עשרה נוסח לא מתוקן

מושב שלישי
פרוטוקול מס' ‎34

הוועדה לבחינת בעיות העובדים הזרים

יום שני, ט"ו בכסלו תשע"א (‎22 בנובמבר ‎2010), שעה ‎09:30

http://www.knesset.gov.il/protocols...2010-11-22.html

קטעים בדילוגים מפרוטוקול הדיון:

היו"ר יעקב כץ:

אין מחלוקת על כך שלמעלה משלושה רבבות כבר נכנסו לארץ והם רק הראשונים. יש רבים אחרים שאינם ידועים. בעיר אילת בין ‎12% ל- ‎15% מהתושבים הם מסתננים מאפריקה, בעיר תל אביב ‎6%, 7% מדובר בלמעלה מ- ‎22,000 מסתננים שגרים בעיר תל אביב או באזור השפלה. המספר הולך וגדל. בשנה הזאת "זכינו" לקבל למעלה מ- ‎12,000 שנכנסו לארץ. כלומר למעלה מ- ‎1,000 איש בחודש, מספר של ‎12,000 עד אמצע חודש נובמבר ועוד היד נטויה. היו שבועות שנכנסו כ- ‎700 איש בשבוע. ... ללא ספק וכפי שאמר הרמטכ"ל בישיבת וועדת חוץ ובטחון לפני כשנה, הבעיה הלאומית מספר אחת של מדינת ישראל היום היא הבעיה הזאת, כי מספר של ‎15,000 איש שנכנסים בשנה תמשיך, אנחנו מדברים על כ- ‎100,000 תוך שלוש שנים ותוך חמש או עשר שנים קרוב לי- ‎200,000 עד ‎250,000 מסתננים שיהוו שינוי דמוגרפי, שינוי חברתי, שינוי כלכלי ושינוי המציאות במדינת ישראל מבלי שתכננו. אנשים ללא זהות, ללא שם, ללא רשות, שחדרו ארץ ישראל.

השר אלי ישי:

...קשה להבין מה קורה שם. מי שלא מסייר בשכונות ולא רואה מה קורה שם ימשיך לדבר ולהתיפייף ולהיראות הכי נפלא בעולם, לקבל כותרות שאומרות שהוא מאוד סימפטי, מכובד ועדין לעומת אלי ישי עם הקרניים... מתוך רבבות שנבדקו נמצא שהפליטים הם בשוליים, ‎0.01% מוכר כפליט, מי שמוכר כפליט מקבל מעמד והוא מוכר כפליט...

מכל מקום, התהליך הוא כזה, הם מסתננים לארץ, ממתינים לצבא ולוקחים אותם לבתי סוהר, להבדיל, זה בעצם כמו בסיס קליטה ומיון, ממיינים, בודקים ומטפלים בהם רפואית והם מקבלים חיסונים ועוד. תהליך שהולך וחוזר והכלא מתמלא, הם יוצאים לשוק העבודה ויש חדשים שנכנסים. אין מקומות עבודה לישראלים, משקיעים מאות מיליונים בחינוך, רווחה, מלמדים אותם עברית בכלא כדי שיגידו מחר שהם יודעים עברית ואי אפשר לגרש אותם. השיטה היא מאוד מסוכנת, השיטה הזאת תגרום שהם יתקעו במדינת ישראל....

מאיר יצחק הלוי:

נוצר מצב שבשנתיים האחרונות יש איבוד שליטה מוחלט, פתאום באופן לא צפוי, לא מבוקר, ללא הכנה, בצורה אגרסיבית ואלימה נכנסים לעיר מעל ל- ‎12% מתושביה. אני אומר את זה לכל מי שרוצה לצאת במגננות ובהגנות. חברים זה מצב שהוא מצב לא נורמלי. בשנה וחצי העיר מקבלת פתאום שינוי צורה מבלי שהיא יודעת על הדברים, לא על הפארקים, לא על הגנים, לא על מוקדי התעסוקה, לא על הדיור, יש כאן כאוס מוחלט. עיר צריכה להיות מתוכננת, בונים עיר, מתכננים אותה, יש אג'נדה, יש חזון, יש אמירות. אבל היום זה קורה בצורה בלתי מבוקרת,

חברים, מדובר כאן במפעל כספי שמגלגל מאות מיליוני דולרים, תקשיבו למספרים שאני נוקב, מדובר במפעל כספי, אל נא נתבלבל ! אל נא נתבלבל !. מדובר כאן במפעל. כל מסתנן מסכן, הוא או רעייתו עליו מגלגלים אלפי דולרים אותם בדואים שעליהם דיבר יושב ראש הוועדה. מה קורה אצלי בעיר? שכונות שלמות, טיילתי עם השר, נכנסנו לבית, בית פרטי וראינו איך הבית הזה הפך להיות מועדון/בית תפילה מוסלמי שבו שהו בזמן שהשר ואני ביקרנו עשרות אנשים. מה אני אומר לתושבי השכונה? מה אני אומר לשכנים שאומרים לי "אדוני, קניתי כאן בית שמוגדר כקוטג' ומוצא ביום בהיר אחד שלושים וארבעים שכנים שמבלים בגילופין, שיכורים אלימים, סליחה אני אומר את הדברים מהכרות אישית ואני לא מייצר כאן סטיגמות. מדובר בתופעות שאנחנו נתקלים בהם יום יום, הטרדות, הצקות, זה מה שקורה, ואני מצטער.

אורית זוארץ:

עכשיו בואו לפתרונות. יש כאן שני צירים. כמו שטיפלו בנושא הסחר בנשים, קודם כל יש לנו אחריות לטפל במסתננים פליטים, לתת להם מענה הומניטארי נקודה, כמו שאמרת נחלק להם אוכל, נסייע להם ונעמוד באחריות מאחורי ההתחייבויות שלנו. הציר השני היא חזרה בטוחה. חזרה בטוחה זה לא משרד הבטחון וגם לא משרד הפנים. יש את משרד המשפטים, ויש את משרד החוץ, ויש את משרד ראש הממשלה. הם צריכים לקדם פרויקט לאומי לחזרה בטוחה לכל אותם מהגרי עבודה, מסתנני עבודה, ולגורמים שמגיעים למדינת ישראל ולטפל בהם בצורה הכי ראויה. להגיד לא לאפשר להם לעבוד זה לא פתרון, צריך לדאוג לחזרה בטוחה וזו עבודה בזירה הבינלאומית. אני מצפה שבדיון הבא יהיה כאן שר החוץ, אי אפשר לקיים את הדיון הזה בלעדיו.

דב חנין:

הבעיה בשכונות תל אביב לא נוצרה בגלל הפליטים, היא קיימת. העובדה שאוכלוסיית הפליטים מרוכזת בשכונות האלה רק מחמירה בעיות ומצוקות - - -

היו"ר יעקב כץ:

הגדרנו אותם מסתננים ומהגרי עבודה. כשאתה קורא להם פליטים אתה נותן לזה טעם חוקי.

דב חנין:

זה מספר גדול. בסוף השבוע האחרון התפרסם בעיתון ידיעות אחרונות תחקיר מאוד מקיף ומאוד קשה על מה שקורה לפליטים או למבקשי המקלט האלה בדרכם לארץ. התחקיר הזה מראה תמונה מזעזעת שמתחרשת מעבר לגבולנו הדרומי - - - -

היו"ר יעקב כץ:

אגב, זה לא יהודים שם. אלה שתוקפים הם לא יהודים כי בדרך כלל מאשימים אותנו בכל הצרות. שם מדובר לא בחבר'ה שלנו. דב חנין תגיד שלא מדובר ביהודים.

דב חנין:

זה מספר גדול. בסוף השבוע האחרון התפרסם בעיתון ידיעות אחרונות תחקיר מאוד מקיף ומאוד קשה על מה שקורה לפליטים או למבקשי המקלט האלה בדרכם לארץ. התחקיר הזה מראה תמונה מזעזעת שמתחרשת מעבר לגבולנו הדרומי - - - -

היו"ר יעקב כץ:

אגב, זה לא יהודים שם. אלה שתוקפים הם לא יהודים כי בדרך כלל מאשימים אותנו בכל הצרות. שם מדובר לא בחבר'ה שלנו. דב חנין תגיד שלא מדובר ביהודים.

היו"ר יעקב כץ:

צריך להגיד פה את מה שאמרו אנשי משרד הבטחון, זה אחרי שהות של כמה שנים במצרים. רובם לא מגיעים ישירות.

דב חנין:

אדוני יאפשר לי להציג את הדברים שלי כי אחרת אני אקח את כל זמן הוועדה וזה לא יהיה הוגן. אדוני יהיה בטוח שאני אעשה את בזה באופן מאוד תמציתי.

‎31,000 מבקשי מקלט בישראל, הקבוצה הגדולה היא מאריתריאה, הקבוצה השנייה בגדולה מסודן, דרפור ודרום סודן. אין חולק על כך שבדרפור ובדרום סודן מתנהל רצח עם נורא ואיום, כמו שאמר היושב ראש והוא בוודאי יוסיף ויאמר, ואני אוסיף שלא באשמתנו ולא באחריותנו אבל זה מתנהל שם - - -

עמוס גלעד:

סליחה שאני מפריע לך, בכל זאת לנתונים יש משמעות. בדרום סודן לא מתנהל שום רצח עם, אני אומר לך את זה באחריות. בדרפור התנהל רצח עם, פשע מוחלט ומתועב על פי כל קריטריון, אבל כרגע שקט שם. בדרום סודן צפויות התפתחויות, אבל זה לא נכון, אלה כולם מהגרי העבודה והם לא קושרים לשום לטבח. אין שום טבח שמתנהל, אין הוכחות שמתנהל, אף אחד לא מכיר את זה.

דב חנין:

אדוני האלוף עמוס גלעד, אני מודה לך על הערתך. אכן יש הבדל בין דרפור לבין דרום סודן, אתה צודק בדיוק הזה. בדרום סודן מתנהלת מלחמה, יש שם רציחות - - -

עמוס גלעד:

אין מלחמה.

דב חנין:

יש בינינו מחלוקת עובדתית.

היו"ר יעקב כץ:

הוא מביא דוח של הכנסת, של מרכז המידע והמחקר של הכנסת.

שמעון הלוי

משפטן עם שני תארים, ביקשו ממני מהפורום פרופסורים למען בטחון להגיע, אבל אני לא קשור אליהם. אני מביא איתי לוועדה דוח שהגיע אלי ממש אתמול בלילה, דוח אמריקאי שנכתב בשביל האמריקאים, דוח אקדמי שניתח את סוגיית המסתננים שם. לאחר שקראתי את הדוח אני חייב להסכים עם כמה מהאנשים כאן. ראשית הגדרת פליט מתבצעת או על ידי רשויות ההגירה במקום שבו הוא נכנס, וזה רק אם נשקפת לאדם סכנת חיים כשמחזירים אותו. אבל כשמדברים על החזרת פליט זה מהמקום ממנו הוא בא, והם לא באים ממדינות רחוקות, הם מגיעים ממדינה קרובה. זה המבחן האם - - -

היו"ר יעקב כץ:

הם לא מגיעים מסודן או מאריתריאה, הם מגיעים ממצרים.

שמעון הלוי:

את זה אתה אמרת, אני לא נכנס להיבטים הפוליטיים. עם כל הכבוד כשפליט רוצה לבקש אישור להסתובב במדינה, אין למדינה חובה לתת לו. בדרך כלל עושים את זה באמצעות בתי משפט. הוא צריך להגיש בקשה מסודרת, יש מדינות שההליכים האלה לוקחים שנה ושנה וחצי - - -

היו"ר יעקב כץ:

דוגמה למדינה.

שמעון הלוי:

מדינה כמו קנדה,. כשאתה מבקש מקלט אתה צריך להגיש בקשה מסודרת להגירה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:35

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר