לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-12-2010, 08:43
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A מנהל Noa_A אינו מחובר  
מנהלת אמצע החיים | אני? אני מסיפור אחר...

חבר מתאריך: 01.11.03
קריירה VS חיי משפחה...

טוב, הגעתי למסקנה שזהו הקונפליקט האולטימטיבי בחיים. זה קטע של הגשמה. מצד אחד, אתה נורא רוצה להגשים את עצמך, לעשות עם החיים שלך את כל מה שרצית לעשות איתם, להיות כל מה שרצית להיות. מצד שני אתה רוצה להגשים את עצמך דרך הילד, להיות בשבילו הכל, לתת לו הכל, את רואה בו את העתיד.

ולמרבה הצער, נדירים המקרים שהשניים הולכים יחד. כדי להתקדם בעבודה ולהגיע לעמדה שרצית להגיע, תצטרך לעבוד כל יום מהבוקר עד הערב, ויוצא שימים על ימים אתה לא רואה את הילד בכלל. כדי ללמוד את מה שרצית ללמוד ולהיות מה שרצית להיות תצטרך ללמוד ימים מלאים כל יום ולא תהיה עם הילד בשנים הכל כך משמעותיות האלו. כדי לעבוד משרה מלאה תצטרכי לשים את הילד בגן עד שעות מטורפות כמו 17:00 בערב. מצד שני, אם תמצאי משרה חלקית, ותאספי את הילד מהגן כל יום, אין לך שום סיכוי להתקדם או להגיע לתפקידים משמעותיים.

אנשים שונים מרגישים שונה לגבי העניין. יש לי חברה שחזרה בלי היסוס לעבוד משרה מלאה כשהקטנה הייתה בת 3 חודשים, כי היא מאמינה שהילדה צריכה לדעת שאמא עובדת. לעומת זאת יש לי חברה שלא חזרה לעבוד ולא מתכוונת לחזור, כי היא מאמינה שאמא צריכה להיות בבית בשביל הילדים, תמיד. יש לי חבר שכשהילד נולד הוא האריך את שעות העבודה שלו, כי עכשיו שיש לו ילד הוא מרגיש שהוא צריך להתבסס כמה שיותר ולהרוויח כמה שיותר כדי לתת לילד הכל. יש לי חבר שהעביר את חלק מהעבודה שלו הבייתה וצימצם חלק אחר כדי שהוא יוכל לאסוף את הילדה מהגן לפחות פעמיים שלוש בשבוע. ובתוך המנעד הזה יש לי הרבה חברים שמחפשים את הדרך שלהם בין זה לזה.

זה קונפליקט קבוע, וברור לי שאין לו פתרון כללי. מה אתם עושים/הייתם עושים/חושבים לעשות/חושבים שתעשו?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-12-2010, 09:25
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Noa_A שמתחילה ב "קריירה VS חיי משפחה..."

אחלה שאלה, והתשובה איננה חד משמעית.

ממה שנראה לי, ברור שאי אפשר גם וגם במלוא מובן המילה ואם רוצים גם וגם, אז צריך להתפשר בחלק מהדברים שבשניהם. מה שכן, מי שהוא בעל משפחה ורוצה להגשים את עצמו בקריירה, חייב לעשות את זה בשיתוף מלא עם האשה (וכנ"ל הפוך כמובן). להתקדם בעבודה זה דבר נפלא אבל חייבים שיהיה ברכת הדרך מצד בן הזוג. מצד שני, אסור להגיע מצב שהמשפחה מעכבת את התקדמותו של האחד.
דוגמא קלאסית: מישהו שרוצה, לטובת ההתקדמות בעבודה, לעשות תואר שני/דוקטורט והדבר יגזול ממנו הרבה זמן (במונחים של שנים) הוא חייב להבין שאסור שזה יפגע בתפקודו כאבא מסור וכבעל אוהב. כמו"כ אדם צריך לדעת מתי הדברים שהוא עושה חיוני ומתי הוא יכול "לוותר" על דברים בעבודה לטובת משפחה (מה בא קודם? ללכת לראות הצגה של הבן בבית הספר או ישיבת הנהלה בעבודה?)

נקודה למחשבה: מה אני משדר לילדים שלי?

אני אישית יודע שיש דברים שאני רוצה בקריירה ושויתרתי עליהם בשביל המשפחה ואני יודע גם שויתרתי על הרבה רגעי נחת עם המשפחה בגלל העבודה.
ישן 23-12-2010, 17:28
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
הכל בראש שלנו

יש מקרים שהקריירה מתחילה לפני חיי המשפחה ויש מקרים שחיי המשפחה מתחילים לפני הקריירה.
אבל זה לא אומר שאחד חשוב יותר מהשני בשום צירוף.
הכל בחיים עובד בעקרון "השמיכה הקצרה", כשהשמיכה היא זמן איתו אתה מנסה לכסות את כל כולך (וזה כולל כל מה שיש לך).
תמשוך לראש אז הרגליים יבצבצו, תכסה ת'רגליים אז הראש ייחשף.

אין 100%, לכן אני מציע לכל אחד לעשות לעצמו רשימת עדיפויות ולהקצות לכל פרמטר את הזמן הריאלי שמתאים ומגיע לו (פחות או יותר).
זו רשימה דינמית ומשתנה, לכן צריך להיות תמיד מעודכנים איתה.
כשיש זוגיות והיא בריאה (גם הומו וגם הטרו) אז אפשר להתכסות בשניים, חלוקת מטלות עניינית (גם כאלה שמתפרשות לאורך זמן) עם פיצוי בהמשך (מי שבהתחלה ויתר על משהו חשוב לו , יתוגמל בהמשך כשהתנאים יבשילו), האמינו לי שזה עובד.

כשהייתי רווק וסיימתי את הלימודים מה שעניין אותי זה הקריירה ו FUN, היה המון משניהם.
כשבאה המשפחה לעולם (אישה, ילד ואח"כ ילדה), סדרי העדיפות השתנו ובהתאם הקצאת הזמן (אפילו לצה"ל הורדתי את המינון בהדרגה מ 3 חודשי מילואים בשנה לחודש אחד בלבד - שמעתם נכון, שלושה חודשי מילואים בשנה!).
אשתי הצדיקה הקריבה את הקריירה שלה למען המשפחה והחליפה אותה בעבודה לא מחייבת במקומות שונים כל פעם ע"פ המקום אליו הגענו בהתאם לקריירה שלי (כולל בחו"ל).
כשהילדים גדלו יותר, נדדנו הפעם בעקבותיה לפתח את הקריירה שלה בתחום הרפואי, אנחנו במקום הזה כבר כ 5 שנים וגם היא וגם הילדים פורחים כל אחד בתחום שלו (הקריירה שלי ניפגעה מעט מזה, אני יכול להאיץ אותה במחיר זמן משפחה).
הדברים לא נעשו בשליפה או לפי האקטואליה, אלא זה היה התכנון הרציונאלי המקורי שדבקנו בו יחד!

לרומק ולשאר הרווקים - הכל, אבל הכל בחיים מתגמד לעומת הרגע בו הילד שלך יוצר לאוויר העולם, פותח את העיניים לראשונה ומוציא את הציוץ הראשון, איזה רגע קסום וניפלא.

אין פתרונות קסם, צריך לקבוע יעדים, לייצר דפ"אות ולבחור את הנכונה מבין כולם - הכל בראש!
שיהיה לכולם רק טוב..

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 23-12-2010 בשעה 17:32.
ישן 05-01-2011, 14:34
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
כיצור די משעמם ועייף ידעתי כבר מלכתחילה שקריירה ממש לא תהיה לי וחיפשתי בעיקר שלווה

אבן דרך חשובה ב'אי קריירה' ניתן לראות באותו רגע בו שיגר לי מחשב מקינטוש ציבורי במרתף האוניברסיטה הודעה מלווה בציור של פצצה עם פתיל שמבשרת לי כי קבצי מאגרי הנתונים שליקטתי בכשנה וחצי - הושמדו. למיטב זכרוני היה למחשב ניסוח רדיקלי במיוחד להודעה... דיסקט גבוי לא היה לי באותם ימים אבל תרוץ לתמהונים הבודדים שחשבו שעתידי המקצועי לפני בהחלט סיפקה לי התקלה. מאחר ומחקר ומינגלינג היוו סבל גדול בשבילי מאז ומתמיד ועיסוק בזוטות ככתיבה, טבע, היסטוריה, ידיעת הארץ, בולים, שחמט וכו' סיפקו לי הנאה רבה הרי ששמחתי עד מאוד ב'אין קריירה'.

ואז באה המשפחה וסיפקה לי שלווה ושמחה ועוד דברים טובים רבים ואני ורעייתי היינו צריכים לספק למושג היפה הזה 'משפחה' הרבה זמן וגם לדאוג לפיננסים. והבולים והשחמט נדחקו הצידה ומגיחים רק כשהילדים מבקשים או כשגשם בחוץ [שזה די מזמן לא קורה]. לטיולים בארץ אנחנו יוצאים לא מעט אבל הגיל וצבת זמני העבודה מגבילים לא מעט ומכתיבה כבר הבנתי שלא אבנה ככה ששוב ניתן לומר שהגענו לשווי משקל שזה כאמור טוב. הבעיה המשמעותית היא הצורך בתחזוק האגף הפיננסי שגם בלי עיניים גדולות ומשחקי כבוד וקריירה מצריך שעות שהולכות ומתמשכות וזה די מבאס לחזור הבייתה מאוחר ולשמוע את הקטנות במיטות צוהלות ש'אבא הינשוף הגיע' אפילו שלא קוראים לזה 'קריירה'. בגלל זה בדיוק אני מאוד אוהב את יום השבת שבו אפשר לא להתפרנס ולא להתקרייר ורק להיות ביחד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:38

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר