לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-12-2010, 15:53
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל בן אור שלח הודעה דרך MSN אל בן אור Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי speak שמתחילה ב "מישהו מוכן להסביר לי למה לעזאזל כולם שונאים חרדים?"

אישית אין לי בעיה עם חרדים

יש לי בעיה עם כל אדם שמטיף לי איך להתנהג, מחוקק חוקים שמחייבים אותי להתנהג על פי תפיסתו כאשר באותו הזמן ההתנהגות שלו היא לחיות על חשבון המדינה בלי למלות את החובות שלו כאזרח למרות שהוא מסוגל למלות אותם פיזית ונפשית.

החרדים במקרה עונים להגדרה הזאת, עוד קבוצה שעונה על ההגדרה הזאת היא טרוריסטים שמטיפים למוסלים להתאבד.

אגב לא כל החרדים עונים על ההגדרה, יש איזו קבוצה של חרדים שדוגלת בעבודה (אני לא זוכר את השם שלה)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-12-2010, 18:43
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "[QUOTE=תבור - tar 21]אף משתמט..."

אני די בספק אם כל המטיפים נגד החרדים הם אכן אנשים שזהותם היהודית כ"כ חזקה עד שהם מרגישים כאב כאשר יהודי "יורק להם בפרצוף".
אז מה כן צריך לעשות? - צריך לפעול נגד המגמה של אי יציאה לעבודה והשתמטות בציבור החרדי אבל צריך בשביל זה דבר ראשון להרגיע את הטונים, לזכור שזו לא בדיוק הבעייה הכי בוערת במדינה (בעיני החלשות הזהות היהודית מפחידה פי כמה וקשה יותר לתיקון) למחוק את השנאה - שנאה לוהטת כ"כ נגד בני העם שלנו היא ממש לא ערובה למדינה טובה יותר והכי חשוב - בלי שום כפייה אלא בדרך של שלילת תקציבים וכדו', אסור לנו לדחוף את החרדים לנישה של "קידוש ה'" כי אז סביר שאנחנו נישבר הרבה לפניהם, צריך להעמיד אותם מול משווה פשוטה: אין תרומה למדינה = אין תרומה מהמדינה.
ישן 25-12-2010, 19:48
צלמית המשתמש של D FORCE
  משתמש זכר D FORCE D FORCE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל D FORCE שלח הודעה דרך MSN אל D FORCE
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אני די בספק אם כל המטיפים נגד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
אז מה כן צריך לעשות? - צריך לפעול נגד המגמה של אי יציאה לעבודה והשתמטות בציבור החרדי אבל צריך בשביל זה דבר ראשון להרגיע את הטונים, לזכור שזו לא בדיוק הבעייה הכי בוערת במדינה (.

חביבי,הבעיה הזאת שאתה מגדיר אותה כבעיה לא הכי בוערת במדינה ,זאת הבעיה העיקרית כרגע במדינה,
בגלל הבעיה הזאת אין תקציבים נורמאלים לדברים הרבה יותר חשובים,כמו למשל :

*עזרה כלכלית לסטודנטים נשואים + עובדים שמנסים ללמוד ולפרנס משפחה
*שיפור של מערכת החינוך העלובה שלנו
*בניה ושיפוץ של תשתיות שלא יחזיקו בזמן אסון כזה או אחר
*עזרה לנכים ,זקנים ואמהות חד הוריות.

אפשר להמשיך עם הרשימה הזאת עד מחר,אבל זה לא ישתנה.
שאלת מה כן צריך לעשות?
לסגור את כל ה''זולות'' האלה שהחרדים מגדירים אותם כמוסדות חינוך,
לקחת להם את הכסף שהולך אלוהים יודע לאן,
לקחת להם את כל הכסף שהם מקבלים עבור זה שהם יושבים על התחת 24 שעות ולא עושים שומדבר.
ועוד ועוד ועוד!

במילים אחרות לפני שמדברים על פיתרון איתם,צריך לקחת להם את כל המליונים שאזרחי מדינת ישראל שילמו במשך המון שנים כל חודש באופן קבוע, מה שנקרא בשפת העם ''מיסים''.

ישן 25-12-2010, 18:22
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "א. אני לא חרדי, אני דתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
לדעתי השנאה לחרדים נובעת גם ממניעים לא אובייקטיביים

השנאה לחרדים נובעת מזה שהם משתמשים במשקל שלהם באוכלוסיה כדי להכניס לפרלמנט נציגים שמאיימים להביא לנפילתה של כל ממשלה שלא תתן לבוחרים שלהם כסף במתנה.

החרדי בא לחילוני ואומר לו בפרצוף: אני בז לאורך החיים שלך, מעצם זה שאני אדם דתי שומר מצוות אני נעלה עליך, אני לא אשרת בצבא שמגן עליך ועלי, אני לא אעבוד ובכך לא אתרום לכלכלה, אני אביא המון ילדים שיעצימו את גודלה של הקבוצה שאני משתייך אליה ואתה הולך לתת לי כסף.

תראה לי חבורה של ילדים או נערים או מבוגרים שמסכימים לקבל לתוכם מישהו שדורש שיתנו לו כסף כי ככה מתחשק לו.

ישן 24-12-2010, 15:11
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי fealls שמתחילה ב "אני רוצה להבין מאיפה מגיעה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fealls
אני רוצה להבין מאיפה מגיעה תופעת העדר בדבר כזה, הרי אף אחד מהמאמינים לא גילה את אלוהים בעצמו או קבע לעצמו את סידורי התפילה או את משמעות האל.
ת'יודע (בעצם, אתה לא), ביהדות יש דבר נחמד כזה שקוראים לו מניין. במניין יש עשרה אנשים, שמתפללים ביחד. יש קצת בעיה בתפילה משותפת, כאשר כל אחד מתפלל בצורה אחרת ונוסח אחר.
משמעות האל? מה אתה מחפש כאן? איזה דבר נסתר שאינו כתב בתנ"ך (למשל) חסר לך?
אתה בכלל מסוגל להגדיר או להסביר מה הרעיון ב"גילה את אלוהים?" אני מניח (תיקון: משוכנע) שאתה לא. ובכ"ז, יש מספיק חוזרים בתשובה שיכולים לספר לך את סיפור הגילוי שלהם.
האם רק בגלל שהמשפחה הכתיבה את דפוס החיים ממשיכים לחיות אותם ככה? אין תובנות עצמיות, דעות, רעיונות, הצעות למה עושים הלאה במקום לשבת ולחכות למשיח?
אתה טועה, וגם לא חכם במיוחד. יש דתיים שהם דתיים, כי הם נולדו למשפחה כזו. יש כאלו שיוצאים מהדת מסיבה זו, יש כאלו שנכנסים אליה יותר עקב הבנה כלשהי שלהם, ויש גם את החוזרים בתשובה. תתפלא, אבל ללא מעט מהמאימינים יש תובנה עצמית בקשר לדת, ולדרך שבה הם חווים אותה. זה ידהים אותך, אבל יש להם דעה, וגם רעיונות לגבי הפעולות שלהם בתוך הדת. לא שאני מצפה ממישהו צר-אופקים כמוך להבין משהו, אבל הפנמה שיש מישהו שחושב *קצת* אחרת ממך היא התחלה טובה.

חשבתי על זה המון, והגעתי למסקנה שאין הבדל בין רובוט לאדם שמאמין בעיניים עצומות במה שהאכילו אותו כל חייו. אני מניח שבשביל מישהו כמוך, "חשבתי על זה המון" זה משהו כמו 3 שניות. ניחא.
ואנשים עדיין פוחדים ממצב שהעולם באמת ינוהל ע"י גורם כמו סקיינט.
ישן 24-12-2010, 17:04
צלמית המשתמש של fealls
  fealls fealls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.07
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "[QUOTE=fealls]אני רוצה להבין..."

אני יכול לסכם את כל התגובה שלך, והתגובות לצ'נדלר בכמה מילים:
אתה יודע, אתה ממש בוגר, לקחת תגובה של מישהו ופשוט לעקוץ אותו במקום להתייחס. זה מוציא אותך חכם ובעיקר צודק. תמשיך ככה.

1) איך קשור המניין לתופעת העדר? (ורשמתי, עקיצה מס' 1 בסוגריים בהתחלה. כל הכבוד)

2) להסביר מה הרעיון ב"גילה את אלוהים"? (אגב, נוסיף עקיצה מס' 2, שוב, אתה בוגר)
מאוד פשוט. אמרתי שאף אחד מהמאמינים לא גילה בעצמו את קיום האלוהים, אף אחד מהם (לפחות אלו מכמה אלפי השנים האחרונות) לא קבע את תוכן התפילה או את נוסחה, ובגלל שאת התנ"ך לא אלוהים כתב - מאיפה האמונה האבסולוטית בדברים שכתובים שם?
באותה מידה אפשר להאמין בספרים של הארי פוטר. לי, היה יותר הגיוני אם כל אחד היה בוחן את נושא האלוהים בעצמו, מרכיב לעצמו את התפילות שלו ולא משנן טקסט שכתבו לפני המון זמן.

3) (עקיצה מס' 3, הפעם אפילו אישית וברורה נגדי! יאי, גן חובה.) אגב, בן אדם מאמין שקורא לחילוני צר-אופקים תמיד מצחיק אותי.
ברור לי, ואני אפילו תומך, באנשים עם דעה שונה ממני. אחרת לא היה לי עם מי להתווכח ועם מי לדון על נושאים שמעניינים אותי.
דעות? רעיונות? למה, לדרכים להפיץ את הדת?
זו לא הצעה פרקטית. אני מדבר על דברים אמיתיים, ש"יחזירו את הגדולה לדת שלנו". אם בית המקדש היה כל כך חשוב, למה לא להקים אותו מחדש? למה לחכות למשיח שיעשה את כל העבודה, ואנחנו נבוא רק לקצור את הפירות של הארץ?

4) "אני מניח שבשביל מישהו כמוך, "חשבתי על זה המון" זה משהו כמו 3 שניות. ניחא." בינגו. תפסת אותי על חם. (עקיצה מס' 4 אם תהית, והפעם גם היה המון תוכן ענייני בתגובה.)

אתה מתנהג כמו ילד קטן, שלא מסוגל לנהל דיון ומעדיף לזרוק הערות עוקצניות, להגיב בתמונות על תגובות רציניות של אנשים, בדיוק כמו שנפנפת את צ'נדלר באשכול הזה.
אגב, עם כל הכבוד, אם מישהו אחר היה רושם תגובה כזאת מכוונת לעקיצות אישיות הוא היה נחסם מזמן.
שאפו, אתה מציג את הנקודות החיוביות של הדת בצורה מעולה. המשך כך.
ישן 24-12-2010, 20:21
  s27 s27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי speak שמתחילה ב "מישהו מוכן להסביר לי למה לעזאזל כולם שונאים חרדים?"

יש דברים בגו, אבל עם הטרמינולוגיה שלך אני לא מסכימה: "שנאה" איננה בדיוק המילה כאן, כי אם ביקורתיות...
לא שונאת אותם, אבל יש דברים שמפריעים לי:
השמרנות העודפת שלהם בכל תחומי החיים...
והאם חילוני יוכל לקנות/לשכור דירה בשוכנה חרדית? תארו לכם את התגובות של שכניו...
אך לעומת זאת, למה לחרדים מותר להשתלט לאט לאט על שכונות חילוניות, כמו השכונה שבה אני גרה
כבר מאז שנולדתי?
ההתבדלות שלהם מן החברה הישראלית, הנובעת מכך שהם אינם מאמינים בעצם ברעיון של מדינה יהודית(שד"א איננה חדשה כלל וכלל - כבר בתקופת היישוב זה היה כך!), ומתוך כך חוסר הנכונות שלהם לתת משהו מעצמם למען המדינה הזאת שבה הם בכ"ז חיים, ובכל זאת אין להם בעייה לקבל תקציבי עתק וקצבאות על חשבון מי שכן עובד קשה, ואף מסכן את חייו בשביל שהם יוכלו לחיות פה בנחת...

כנקודה נוספת שראויה לציון, בוא נגיד שהלוואי ששליחי הציבור החילוניים היו משרתים כה נאמנה את האוכלוסייה החילונית כפי שמנהיגי החרדים פועלים למען הציבור שלהם...בזה הם מצויינים!
ישן 26-12-2010, 13:39
  הולי הולי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04

המילה "שונאים" ממש כבדה כאן.

בכל זאת, כשאתה נוסע בשישי להחזיר מישהי הביתה ובדרך המשטרה מלווה אותך כי זה ליד עוד שכונה חרדית שבה כולך מוקף באנשים שצורכים "שבס!!!!" מכל עבר זה גורם לך לא לרצות להיות בחברתם.

כשבקניות הרגילות בסופר שמים עליך את הניילון השחור של הקצבים כי את עם מכנסיים זה גורם לך לא לרצות להיות בחברתם.

כשאתה מקבל אותם בכל מובן אפשרי ומקבל רק רמאויות, שקרים ויחס מופלה לרעה בגלל שאתה לא דתי זה גורם לא לרצות להיות בחברתם.

נכון שאי אפשר להכליל, אבל מפריע לי ההשתלטות הזאת ומגעילה אותי הצביעות.

"אהבת לרעך כמוך"- הפך להיות רק משפט לרובם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:44

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר