לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-12-2010, 12:49
צלמית המשתמש של marin
  משתמש זכר marin marin אינו מחובר  
מנהל בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע | ☺

חבר מתאריך: 29.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "מה דעתכם על חוק הספרים המוצע?"

רומק, העלאת התמלוגים לסופרים פירושו העלאת המחירים לצרכן (כי המו"ל ורשתות הספרים לא יצמצמו רווחים).
אם כבר אני יוצא נגד ההמלצות של רשתות הספרים על "רבי מכר" שמתגלים כרבי מכר בעקבות ההמלצות של רשתות הספרים.
זו תופעה שכבר נעשו עליה מס' כתבות ואותי היא מאוד מכעיסה.
יצא לי כמה פעמים לקבל המלצה ממוכרים ברשתות הגדולות על ספרים, שהתבררו כספרים גרועים במיוחד(!)

לדעתי משרד החינוך יכול לסבסד מכירה של ספרי חובה כדוגמת ההצעה שלך לעידוד הקנייה שלהם.

היום הגענו למצב שהספרים האלקטרונים נמכרים בעולם יותר מספרים אמיתייים, אבל ייקח לזה זמן עד שזה יגיע לארץ.

בינתיים אצלנו המכירות של 3 ב90 או 4 ב100 או 1+שניים מתנה חוגגים, ולי קשה לראות איך הסופרים מרוויחים יותר מידי מהעניין.

חזרה לפורום
ישן 27-12-2010, 13:58
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אין שום ענף מכירות המוני שבו "מוכרנים" לא משקרים בפרצוף ללקוח
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "אני חולק עליך - זה הדבר הכי..."

מוכרן התיירות, כאשר אין לו מושג לגבי איכותו של מוצר תיירותי שהוא מוכר לך, יגיד "מלון סבבה". אז נכון שהמוכרן בסטימצקי לא כזה עילג, אבל לפי אותו דגם מכירה הוא עדיין יעשה את מה שצריך כדי שתקנה מוצר רווחי (לחנות ו/או לו אישית), גם אם הוא מכיר אותו באופן שולי מאוד. אני מבלה יחסית הרבה ליד מדפי ספרי העיון/הסטוריה/יהדות/ביוגרפיה. אני כבר רגיל לזה שהמוכרניות מתיימרות לנתב אותי לרכישה מסויימת תוך הפגנת בורות מביכה בקשר לכל דבר הקשור בספר, פרט למה שרואים בתמונות (אם יש) ומה שכתוב על הכריכה האחורית. ברוב רובם של המקרים מוכרן ממיר את ה"רייטינג" של ספר למטבע של "איכות" הספר. פעם כאשר עמדתי ועילעלתי בספר העמוס, הפרטני והמאוד לא "ידידותי" "האשכנזים הראשונים", המוכרנית ניסתה לשכנע אותי שכל מה שאני מחפש (ופירטתי) נמצא ב"איך ומתי הומצא העם היהודי" שהיה להיט באותו הזמן. כשנתתי לגברת תקציר מנומס ומנומק של חצי דקה בקשר ללמה לא מעט סיבות מרחיקות אותו מאוד מהתיאור שלה, ראיתי שהיא פשוט לא ידעה על מה אני מדבר, אלא רק ידעה שזה ספר מבוקש.

חזרה לפורום
ישן 27-12-2010, 13:31
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "מה דעתכם על חוק הספרים המוצע?"

אין ספק שהמצב היום לא תקין אבל אני לא חושב שהחוק מציג פתרון טוב, עדיף בעיני לחייב את חנויות הספרים לשלם סכום מינימום שילך ישירות לכיסו של הסופר על כל ספר שהם מוכרים, אם הם ירצו להמשיך את המבצעים שיעשו את זה על חשבונם או על חשבון ההוצאה לאור.

עוד דבר שלדעתי חבל שלא נפוץ בישראל הוא הפורמט של ספרי כיס (Pocket Book) שמאפשר למכור ספרים קלאסיים במחירים זולים, לפעמים זה ממש מעצבן ומתסכל שאפשר להשיג תרגומים של ספרים קלאסיים במחירים מצחיקים של 20-30 ש"ח בעוד שהתרגומים העבריים עולים יותר ממאה ש"ח.

חזרה לפורום
ישן 23-03-2011, 13:42
  סיילו סיילו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.08
אני לא מסכים

אני רוצה ברשותכם לבצע הקבלה מענף המוסיקה, מחירי הדיסקים שהיו גבוהים מדי בעיני ציבור העולם תרמו לצמיחתה של תרבות פיראטית בה ניתן בקלות מדהימה להוריד כל שיר רצוי בדקות מרשת האינטרנט. כתוצאה מכך נפגעה הכנסתם של היוצרים והאמנים הישראלים בתחום באופן אנוש.
התפתחות הטכנולוגיה והקלות בה ניתן היום להעביר מידע באינטרנט יכולים להביא לקריסת חנויות הספרים.
ציבור קוראים שירגיש מרומה לא יחוש נקיפות מצפון אם יתאפשר לו להוריד את אותם תכנים בחינם.
כבר היום קיימים אלפי ספרים באנגלית שניתן להוריד באופן לא חוקי מרשת האינטרנט, אני לא חושב שזה חכם לדחוק את הצרכן הישראלי לפינה כשלכל כך הרבה אנשים גישה לסורק, מחשב ואינטרנט.
האירוניה פה היא שהמבצעים והוזלות המחירים הם אלה שיכולים להציל את האפשרות להתפרנס בכבוד מהענף, ולא להיפך.
חזרה לפורום
ישן 23-03-2011, 14:45
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "קיימת כמות עצומה של ספרים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיילו
קיימת כמות עצומה של ספרים באנגלית שנסרקו והועלו לאינטרנט בתוכנות שיתוף שונות או באתרים להורדה ישירה, כך שלמרות שקשה לדמיין את זה, זה נעשה ולא פעם אחת. אם טכנולוגיית הסריקה תמשיך להשתכלל ותהיה נוחה יותר אין לי ספק שהספרות הפיראטית באינטרנט תהפוך לנפוצה יותר.

כמובן שאני יודע שיש אלפי ספרים סרוקים באנגלית*, אני דיברתי על ספרים בעברית. ראיתי כבר סריקות של ספרם ישנים שזכויות היוצרים הפכו לנחלת הכלל וראיתי סריקה של ספרים קצרים באקדמייה לנוחות הסטודנטים אבל סריקה פיראטית של ספר שהופצה באתרי הורדות כמו הספרות באנגלית (ובעוד שפות) ראיתי רק פעם אחת ויחידה (סתם לידע כללי זה היה התרגום החדש של הקוראן לעברית מאת אורי רובין).

אם תכנס לאתרים עבריים שבהם משתמשים חולקים קישורים להורדות פיראטיות תיווכח שהם בלשון המעטה לא בדיוק קורצו מהחומר שמתעניין עד כדי כך בספרים כדי לסורקם, להמיר ל-PDF ולהפיץ באינטרנט.

* במאמר מוסגר ניתן לציין שלפחות חלק מהמבחר הם ספרים שנסרקו ע"י המו"לים שלהם (למשל לשימוש אקדמאי) ודלפו אל מעבר לקהל היעד המצומצם שהם היו אמורים להגיע אליו.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:53

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר