לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-12-2010, 18:02
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אוי נו באמת... הערבים עשו רעש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
אוי נו באמת... הערבים עשו רעש בכתה ומנעו מהם לעשות רעש בכיתה בערבית אז באים להגן על אותם ילדים שעושים רעש בשיעורים?
זה קיים גם עם רוסית בבית ספר, כפי שאמרו לפני כאשר ילדים עושים באותה שפה רעש שהמורה לא יכול להבין ולכן פוסלים את אותה שפה בכיתה לעצור רעש ובצדק.

לא הבנתי אותך.
אם הבעיה היא רעש בכיתה, אפשר להוציא בקלות הוראה שלא מדברים בכיתה וזהו. אין שום סיבה שההוראה תכלול שפה כזאת או אחרת שלא מדברים בה. רעש, אגב, אפשר לעשות גם בעברית.
אם הבעיה היא שהמורה לא מבין מה התלמידים אומרים, בוא אני אשאל אותך שאלה אחרת - בבית הספר שלי היו כמה וכמה מורים שמבינים רוסית יותר טוב מאשר עברית - האם זה היה בסדר אם הם היו אוסרים לדבר בעברית בכיתה? יש בתי ספר של רשת שבח מופת, למשל, בהם רב התלמידים והמורים הם דוברי רוסית מבית, האם מותר בבתי ספר אלה לאסור על התלמידים הצברים המעטים שלומדים שם לדבר ביניהם עברית?

ציטוט:
אני מקווה, שיוציאו את הערבית מלהיות שפה רשמית בישראל לפי חוק וכל מי שירצה לדבר בה מוזמן לעבור לשטחים או לכל מקום אחר בעולם.

שוב לא ממש הבנתי - אתה מקווה שערבית תפסיק להיות שפה רשמית, או שייצא חוק שאומר שאוסר לדבר ערבית בישראל?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-12-2010, 18:11
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=linuxsboot]אוי נו..."

עברית הרוב מדברים ולכן זאת שפה, שגם כאשר יש רעש בשיעור, לא פוסלים אותה.

ערבית, רוסית או כל שפה אחרת המורים פוסלים, כאשר מגזר במקרה הזה ערבים ישראלים עושים רעש בערבית ובצדק.
אצלינו בזמנו בתיכון עשו את זה עם הרוסית, כאשר כמה עולים מחבר העמים היו עושים רעש ברוסית וזה מוצדק לגמרי.

בסעיף האחרון אני דיברתי על ביטול הערבית כשפה רשמית בישראל לגמרי ולמעשה פסילה שלה במערכת החינוך שלנו, אי תמיכה במשרדי ממשלה בערבית וכל מוסד אחר של המדינה, כאשר רק עברית ואנגלית מקבלות תמיכה מהמדינה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 28-12-2010, 18:20

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "עברית הרוב מדברים ולכן זאת..."

ציטוט:
עברית הרוב מדברים ולכן זאת שפה, שגם כאשר יש רעש בשיעור, לא פוסלים אותה.

ערבית, רוסית או כל שפה אחרת המורים פוסלים, כאשר מגזר במקרה הזה ערבים ישראלים עושים רעש בערבית ובצדק.
אצלינו בזמנו בתיכון עשו את זה עם הרוסית, כאשר כמה עולים מחבר העמים היו עושים רעש ברוסית וזה מוצדק לגמרי.

דווקא אם עברית הרב מדברים, אז יש לה פוטנציאל לעשות הכי הרבה רעש, ולכן לפי ההגיון שלך צריך לפסול דווקא אותה.
בכל מקרה מה שאמרת לא הגיוני בשום צורה שהיא. אם שני תלמידים מזרחים יעשו רעש בשיעור, אתה חושב שזה לגיטימי שהמורה יגיד שלמזרחים אסור לדבר בכיתה? בשביל מה צריך את הספציפיות הזאת, אם לא מסיבות גזעניות? למה לא להגיד פשוט שאסור לעשות רעש בכיתה בכל שפה שהיא?

ציטוט:
בסעיף האחרון אני דיברתי על ביטול הערבית כשפה רשמית בישראל לגמרי ולמעשה פסילה שלה במערכת החינוך שלנו,

מה זה אומר פסילה שלה במערכת החינוך שלנו? במערכת החינוך שלנו מלמדים ערבית כשפה זרה, ויש בתי ספר שמלמדים במקום רוסית או צרפתית או שפות אחרות, כאשר הערבית היא נפוצה יחסית כי היא שימושית יחסית במדינת ישראל. אתה בעד לאסור על לימוד שפות זרות בבתי הספר לגמרי, או רק ערבית?

ציטוט:
אי תמיכה במשרדי ממשלה בערבית וכל מוסד אחר של המדינה, כאשר רק עברית ואנגלית מקבלות תמיכה מהמדינה.

מה זה אומר מתיכה במשרדי הממשלה בשפה מסוימת? שפה לא צריך תמיכה ממשלתית בשביל להתקיים. זה מין משהו כזה שעובר מפה לאוזן...
אנגלית, אגב, היא לא שפה רשמית בישראל. אתה בעד להכניס אותה?

ישן 28-12-2010, 18:47

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "עדיין יש לך בבתי חולים, בתי..."

ציטוט:
עדיין יש לך בבתי חולים, בתי ספר ומוסדות אחרים של המדינה עם תמיכה בערבית כולל השלטים בדרכים וזה צריך להפסיק והשפה היחידה צריכה להיות עברית וליד זה אנגלית בלבד, אבל לא כשפה רשמית.

אפשר להבין למה זה מפריע לך שקשיש דרוזי שהבן שלו שירת בצבא ואולי אף נפצע או נהרג יצליח להבין מה כתוב על השלטים בבית החולים? אני יודע שאני מציג את המקרה הקיצוני, אבל אני לא מבין למה זה ששפה ש-20% מאזרחי המדינה דוברים בה תהיה שפה רשמית. זה לא שיש בעיה בתמיכה בעברית כתוצאה מכך.

ציטוט:
המדינה לא צריכה לממן לימודי ערבית בכלל ועברית ואנגלית כשפה-2 בלבד.
אז בגרות ב-די-ג'יי וסלסה המדינה צריכה לממן, אבל ערבית וצרפתית זה פסול... מעניין.

ישן 29-12-2010, 10:01
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "ההצעה להפוך את העברית לשפה..."

ואני חושב שלהיפך, כל עוד יש מכלול שפות רשמיות וסמי-רשמיות ל"זרים" קשה יותר להתערות בחברה.

כולנו מכירים את החבר'ה הרוסים, בצבא או בבי"ס שמתקבצים סביב עצמם בקהילות קטנות ומדברים רק רוסית בינן לבין עצמם ובבית, כשיש גם ערוץ רשמי ברוסית ומגוון עיתונים וכו' אקסקלוסיביים ברוסית (ואני לא מדבר על עיתוני חוץ, אלא עיתונים ישראליים בשפה הרוסית) תהליך ההתבוללות יהיה קשה וארוך הרבה יותר, אם אפשרי בכלל.

אותו כנ"ל לגבי ערבית.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 29-12-2010, 12:44
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "לדעתי דברים כאלה פשוט לא..."

1. אין מה לעשות- בהטמעות, כמו בכל תהליך, אנשים ייפלו בין הכסאות- אישית, אני מעדיף סיטואציה בה אלפי אנשים מתקשים להסתדר (מבוגרים שקשה להם ללמוד שפה חדשה), כמו שהיה כשסבא וסבתא שלי באו לארץ, אבל עדיין ניתן לעזור להם כי הם מעטים במספרם, מאשר מצב שבו מאות אלפים (מיליונים?) של אנשים אינם נטמעים בחברה- פשוט כי אין להם צורך בזה ובמקום מפתחים תרבות (או תרבויות) מקבילות, שאינן תלויות או קשורות למדינת ישראל.

2. רוסית איננה שפה רשמית "ע"פ חוק" (דה יורה) אבל בפרקטיקה (דה פקטו) היא אחת מהשפות הרשמיות לכל דבר ועניין.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 29-12-2010, 00:04

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "כישלון הבנתי אופייני לאנשי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bimler
כישלון הבנתי אופייני לאנשי שמאל.
אין מדברים בשפות זרות בנסיבות מעין אלה המפורטות לעיל, מסיבה פשוטה והיא שאם מדברים אזי הדמות הסמכותית בחדר מעוניינת להבין על מה. אף גורם סמכות לא מעוניין במצב בו מדברים עליו בשפה זרה, מבלי שהוא יכול להבין על מה.

אז אני אפנה אליך את אותה שאלה ששאלתי כבר באשכול הזה, ולא קיבלתי עליה תשובה -
היה לי בבית הספר מורה למתמטיקה שהרוסית שבפיו הייתה טובה בהרבה מאשר העברית, והרבה מהדברים שתלמידים אמרו זה לזה בכיתה, הוא לא הבין. היו בכיתה כ-75% דוברי רוסית, שיכלו לדבר ביניהם גם ברוסית. האם היה לגיטימי מצידו לאסור על דיבור בעברית בכיתה? אחרי הכל הוא הדמות הסמכותית, וחשוב שהוא יבין, לא?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bimler
הקשקוש הטיפשי באשר לשפה הערבית כשפה שנייה במדינת ישראל, הוא חסר חשיבות - כל עוד אין חזקה על כל אזרח ללמוד ערבית ולדעת אותה על בוריה, אזי אין שום ממש בטענה הזו. לא מדובר בשטות שמאלנית הדורשת ייצוג שווה וכיו"ב, אלא בפרשה פעוטה של היגיון פשוט.

הקשקוש הטפשי הזה הוא החוק במדינת ישראל, בין אם זה מוצא חן בעיניך ובין אם לאו. אגב, אין גם חזקה על כל אזרח ללמוד עברית ולדעת אותה על בוריה, כך שלפי ההגיון שלך גם העברית היא לא באמת שפה רשמית בישראל...

נ.ב.
אני ממליץ לך בחום להתבטא בצורה יותר צנועה. זה שאנשים לא מסכימים איתך, זה לא אומר שיש להם כישלון הבנתי, שהם קשקשנים, או שהם מדברים שטויות. הבעת דעות בצורה מתלהמת, מציגה אותן באור מגוחך ופוגעת רק בך.

ישן 29-12-2010, 13:56
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=Bimler]כישלון הבנתי..."

ברגע שלדיעותיך יהיה משקל רצינואלי, תזכה לניסוח מכובד. עד אז, אני לא מתכוון לעשות לך שום הנחות.

הערבית יכולה להיות השפה הרשמית של האימפריה האינטר גלקטית של 3% אנשי השמאל בקרב העם מבחינתי, אך כל עוד במערכת החינוך שיעורים מתקיימים בעברית, אין לה מקום. אם השיעורים היו מתקיימים בשפה הערבית, ע"י אנשים הדוברים ערבית, אכן כך. באם לאו, אזי לאו. בקשר לדוגמא הספציפית שלך, מטעמים אלו ניתן להשליך על הדוגמא שהבאת - לפי תקנות משרד החינוך, על השיעורים להתבצע בעברית זולת בתי ספר שקיבלו לכך אישור מיוחד (בתי ספר בינלאומיים למשל), בהיעדר אישור אחר, עליהם להתנהל בעברית. מתוקף התנהלותם בעברית, אין לדבר בהם בשפות אחרות - יהיו אלה רוסית, ערבית או סווהילית.

זאת גם מעבר לעובדה שלא זו בלבד שהגישה המצחיקה הזו שלך מכרסמת באופן חד בסמכות המורה, אלא שהיא גם חוטאת להיגיון הפשוט - מורה שלא יבין ערבית, גם כך יוציא מהשיעור ערבים שיפריעו לו ולא יצייתו לדבריו ויכפה עליהם סנקציות. ההבדל היחיד יהיה שלא תהיה לכך הודעה רשמית המסדירה את העניין. אז מה שאתה קובל כלפיו הוא בעצם ההודעה הרשמית, חתיכת נייר.
ישן 29-12-2010, 14:58

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "ברגע שלדיעותיך יהיה משקל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bimler
ברגע שלדיעותיך יהיה משקל רצינואלי, תזכה לניסוח מכובד. עד אז, אני לא מתכוון לעשות לך שום הנחות.

מה זה משקל רציונלי? איך מודדים אותו? אני אשמח אם תלווה לי את מאזני הרציונליות שלך כדי שאוכל לשקול את רמת הרציונליות של הדעות שלי לפי שאני חושף אותן ברבים.
ממליץ לך בשיא הרצינות לקחת הפסקה וללמוד מכמה מהכותבים האחרים פה בפורום, שימניותם אינה נופלת משלך ובכל זאת יודעים להתנסח בצניעות. איסטרא בלגינא קיש קיש קריא.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bimler
הערבית יכולה להיות השפה הרשמית של האימפריה האינטר גלקטית של 3% אנשי השמאל בקרב העם מבחינתי,

יכולה. אבל היא שפה רשמית בישראל, על אפך ועל חמתך.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bimler
כל עוד במערכת החינוך שיעורים מתקיימים בעברית

בבתי ספר ערביים שיעורים מתקיימים בערבית.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bimler
לפי תקנות משרד החינוך, על השיעורים להתבצע בעברית זולת בתי ספר שקיבלו לכך אישור מיוחד (בתי ספר בינלאומיים למשל), בהיעדר אישור אחר, עליהם להתנהל בעברית. מתוקף התנהלותם בעברית, אין לדבר בהם בשפות אחרות - יהיו אלה רוסית, ערבית או סווהילית.

קצת מצחיק שאתה מנסה לגייס לטובתך את משרד החינוך, כשדובר רשמי של משרד החינוך מצוטט בכתבה כאומר שאין שום איסור לדבר בערבית בשיעורים.

ישן 29-12-2010, 19:05
  Bimler Bimler אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=Bimler]ברגע שלדיעותיך..."

משקל רציונלי נשען על בסיס סילוגיזם הגיוני, מה שלא ניכר מהודעותיך, שהרי באם לאו היית מצביע למפלגות אחרות..

אני שמח לראות שאתה אונס את ההודעות שלי וגם דבריהם של אחרים בכדי שיתאימו לתפיסת העולם הארכאית והמצחיקה למדי שלך. להלן תגובתי:

מדובר בבית ספר מעורב והחינוך בו, כפי שאומר מנהל ביה"ס, הוא עברי ועל כן השיעורים מתקיימים בעברית. מה שהוביל להנחייה הזו היה מצבור אדיר של מורים שלא מבינים ערבים ולא נאה להם שתלמידיהם מדברים בשיעור בשפה זרה, מחשש שהם מושא השיחה. לקרוא לכך גזענות למשל, זה לא רציונאלי ומגוחך למדי באופן כללי.

זאת ועוד, בכתבה הספציפית הזו, לא מדובר על שום גורם חינוך שאומר שאסור לדבר ערבית בשיעורים. אתה באח מתכוון לדברי משרד החינוך בסוף הכתבה המקורית שמופיעה בלינק שהובא פה, אבל גם שם מצוין בעמימות ע"י משרד החינוך, שאין איסור לדבר בערבית, נקודה. לא מצוין שאין איסור לדבר ערבית בשיעורים.

על כן, הן מדובר במוסד חינוך עברי, כפי שציין המנהל ובהתאם לתקנות משרד החינוך, אין לדבר בשפות זרות בין כותלי ביה"ס. העובדה שאינך מבין לוגיקה פשוטה זו ומתעקש על עמדה שהופרכה כאן זה לא פעם, מעידה בעיקר עליך.
ישן 29-12-2010, 09:42

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "עכשיו תהיה אתה ישר עם עצמך,..."

כן, אני חושב שהוא עשה את זה ממניעים גזעניים, ויכול להיות שהוא אפילו לא מודע לזה. יצא לי כבר לשמוע הרבה אנשים שטוענים שהשפה הערבית עושה להם "לא נעים באוזן" ומתלוננים על זה שערבים מדברים בשפתם במקומות ציבוריים. זאת גזענות.
כמו שאמרתי כבר כמה פעמים פה - אם הבעיה היא בעיית משמעת - אפשר לאסור על התלמידים לדבר בכיתה בלי רשות. נקודה. בלי קשר לשפה כזאת או אחרת. ולטפל במי שעוב על האיסור בלי קשר להיותו דובר עברית או ערבית.
אם אותו מנהל היה שם לב שמי שמפריע בעיקר בכיתות אלה תלמידים עם מבטא מזרחי, והיה אוסר על דיבור במבטא מזרחי בכיתות, אף אחד כאן לא היה יוצא להגנתו.

ישן 29-12-2010, 14:46

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "עוד אנלוגיה כושלת - מבטא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bimler
עוד אנלוגיה כושלת - מבטא מזרחי היה עניין שונה, כי אז היה המורה מבין את תוכן הדברים. לעומת זאת, ערבית זו לא שפה שכל אחד יודע או מבין.

האנלוגיה שלך היא הכושלת. מה זה משנה פה מבין או לא מבין. תקרא שוב את השרשור - דובר על תלמידים שמדברים בשיעור ועושים רעש.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bimler
אז מה שאתה בעצם אומר: יש אנשים שאני חושב שהם גזענים כי לא נעים להם לשמוע ערבית, ובאופן כללי יש גזענים בחברה. אז אני חושב בטח המנהל הזה הוא כזה, כשיכול להיות שהוא לא יודע שהוא כזה, כי הוא אוסר על תלמידים לדבר בערבית בשיעור.

מעניין. ע"פ אותה אמת מידה "הגיונית" אפשר לטפול לכל ערבי רנדומלי אשמת אונס, גניבה, רצח וכיו"ב...

מה?!

ישן 29-12-2010, 19:10
  Bimler Bimler אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=Bimler]עוד אנלוגיה..."

אתה לא העיפרון המחודד ביותר בקלמר, הא? או שאתה לא באמת מבין מה ההבדל בין דיבור בשפה זרה לבין דיבור במבטא, לפי מה שהוסבר לך בשרשור זה, בכתבה המקורית ומה שאמור לנבוע מההיגיון הפנימי שלך? מורים אשכנזים ולבנבנים יכולים להבין מזרחים עם מבטא. לעומת זאת, הם לא יבינו ערבים שמדברים בערבית, ללא ידע בערבית (בהתאם לטיעונים שנשמעו כאן קודם). זה כל העניין וזו הסיבה לאיסור.

אם אתה מאשים אנשים בגזענות "מבלי שהם מודעים לה", כשתירוץ לכך אתה מספק בדוגמת אנשים גזענים או שאתה חושב שהם גזענים מהיומיום שלך, אז אפשר להתבסס על מערכת לוגית "מפוארת" כזו כדי להאשים כל אדם בכל מאפיין של הקבוצה אליה הוא משתייך. כלומר, אם שמענו על ערבים גנבי רכב, ייתכן והערבי ההוא שראינו זה לא מכבר, הוא גנב רכב או עומד לגנוב רכב, רק שהוא לא יודע על זה! הידד! לוגיקה במיטבה!
ישן 29-12-2010, 14:54
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אכן צודק שליח הרש"פ לעניני מיסרונים בטענתו כי מדובר במעשה גזעני ואכן יש לפטר את המנהל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "בית הספר אסר לדבר בערבית"

מחד - חברי כנסת גזעניים מוסלמים וערביים מתערבים בשיקולים פדגוגיים ופועלים לשבירת סמכות מורים 'הנמכרים' ע"י תלמידיהם רק מאחר והמורים הם יהודים ואין מעשה גזעני ולא חינוכי מזה. אבל מה כבר יש לצפות מנציגיה של אומה כוחנית וכובשת כאומה הערבית אשר למרות רבוי האוכלוסין שבה הרי שזה מכבר זנחה את המושג חינוך וטיפחה רק את הבערות והאלימות?

מאידך - מנהל ומורים יהודיים הבוחרים ללמד בבי"ס שאמור ליצור דו קיום אך לא מציידים עצמם בכלים הבסיסיים הדרושים לדו קיום כגון הבנת שפתו של התלמיד הערבי. אם המורים אינם מבינים את רכילות תלמידיהם כיצד הם מתיימרים להבין את הלכי הרוח ברחוב הערבי? כיצד יבינו אם לא נרקמת מזימה חברתית בפרהסיה מעל נאמר ראשיהם של תלמידים יהודיים מהעתקה ועד חרם? כיצד ידעו מה אומרים אמצעי התקשורת להם חשופים תלמידיהם המוסלמים ויגיבו נכונה להסתה המגיעה משידורי הרש"פ/החמאס ולאחרונה גם תחנות רדיו ערביות מקומיות? כיצד יקראו אותם מורים מה אומרים אנשי החינוך וגיבורי התרבות הערביים בעיתוניהם הם ובשפתם הם להורי תלמידיהם?

ובשימת גזענותם של הערבים מול בורותם של היהודים - הרי שהבורות היא חמורה ביותר בעיני ויש לנזוף במורים, לחייבם ללמוד ערבית ולאפשר לתלמידיהם הערבים והיהודים לפטפט במידה שווה ורצוי בהפסקות ולא בשיעור.

אם עד שיסיימו עם לימוד השפה מעונינים המורים היהודים לדעת מה אומרים שכנינו לארץ ברמה הפוליטית - הם יכולים לבינתיים להעזר בממר"י http://www.memri.org/ או מבט לתקשורת הפלשתינית http://www.google.co.il/search?q=%2...d=0CB4QqwQwBjgK

http://www.knesset.gov.il/protocols...2007-03-20.html

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 29-12-2010 בשעה 14:56.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:58

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר