לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-12-2010, 19:51
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "אני מקווה שלפחות 40 אחוז מהכסף יגיע למדינה לרווחת התושבים."

1. כבר עכשיו ה-GT (חלק הממשלה) עומד על מעל 30 אחוז. אם המלצות הוועדה תאומצנה- כ-66%.

2. אל תחשוב אפילו לרגע שהמספר הזה באמת אומר משהו. כדי להפיק את הגז יש, אעפס, להשקיע בקידוח. כדי להוציא את הגז צריך להניח צנרת של 140 קילומטר לחופי ישראל (או ליוון/מצריים, לא פחות רחוק). עלות הצנרת- 6 מיליארד דולר. המספרים הללו נשמעים מפוצצים, בעיקר כי זאת מטרת המפרסמים- להעלות את התמלוגים. מאגר תמר, ששווה בערך לחצי ממאגר לוויתן, אמור לתת למדינה 2 מיליארד ד"ח בשנה. כן, זה הכל. 2 מיליארד. לשם השוואה- זה מכסה את תקציב רשות השידור ועוד חלק מתקציבי הישיבות. אז משטרה, תואר ראשון בחינם, מערכת תחבורה ציבורית, מורים, אחיות, ניתוחים פלסטיים לכולם בחינם או כל מה ששמעת שנזרק בתקשורת בזמן האחרון- יוק.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-12-2010, 19:47

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "הקידוח ב"לויתן" עשוי להניב גז בשווי של 45 מיליארד דולר - הגבוה בעולם בעשור הנוכחי"

נו שוין, בהתחלה כתבו 95 מיליארד דולר...

אבל גם זה לא נכון. לא מחברים את שווי הגז שניתן להפיק כל שנה, יש לחבר את התזרים רק אחרי היוון של כל שנה אחורה, ומחיר ההון של החברות הללו גבוה מהרגיל. לכתוב כך זאת בורות.

הסבר קצר- בתורת המימון לא מחברים סכומי כסף האחד לשני אלא אם הם מאותו פרק הזמן. לא ניתן להגיד שמאה ש"ח היום ומאה ש"ח עוד שנה שווים ל-200 היום, בגלל אפשרות ההפקדה של המאה ש"ח של היום בריבית חסרת סיכון.

ישן 29-12-2010, 21:33

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "איזה פיתרון אתה היית shruki..."

אני עונה גם לך וגם לאשלי77-
לאחרונה הוחלט שלא לתת לכי"ל ליהנות ממיסים נמוכים על מפעלי ים המלח. המצב די דומה- גם שם אלו מחצבים השייכים עקרונית למדינה וחברה פרטית כורה אותם. אבל לא העלו בצורה קיצונית- השוו אותם לשאר החברות, כלומר מס חברות רגיל שכל חברה משלמת, כ-24% (אמור לרדת בשנה הבאה, עוד שלושה ימים ). זה עוד נשמע סביר, גם אם מתחשבים בעובדה שמפעלי כי,ל ממוקמים באזור עדיפות האמור להקנות הטבות.

אם היתה הוועדה קמה ואומרת- אוקיי, יש תמלוגים של 12.5%, יש הטבת מס אזילה ויש מס חברות. נשאיר את התמלוגים כפי שהם, וניקח מיסים כמו שלוקחים מכל חברה אחרת, אזי חברות אלו היו משלמות יותר מחברה אחרת רגילה, הייטק או תעשיה לצורך העניין, אבל זה היה נשמע הרבה יותר סביר.

ישן 29-12-2010, 22:06
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני עונה גם לך וגם..."

עקרונית אתה צודק, זה לא פייר שמעלים את המס בדיעבד. זה לא הוגן שבגלל שיש שם כל כך הרבה כסף מדינת ישראל מרשה לעצה לנהוג בכזאת חזירות.
ובכל זאת.

האנשים האלו, בעלי ההון. תשובה, דנקנר האחים עופר וכו' במשך שנים כישכשו בכלב. הם השתמשו בכל טריק קיים כדי להרוויח כסף ממדינת ישראל. והמדינה זה לא משהו אמורפי, זה אתה ואני. הקומבינה של האחים עופר בבז"ן יצאה מהכיס שלי. הפלאזה שמר תשובה קנה במחיר מופרך בניו-יורק ונתן לביתו לשפץ, היה מכספי הפנסיה של ההורים שלי. לא מההון הפרטי שלו, אלא מחברות בורסאיות. וכשהבורסה נפלה, והיה נראה לרגע שלא ישארו כספי פנסיה, היה ברור שהמדינה אמורה להעניק רשת בטחון.
ויש עוד המון דוגמאות. ואני מעריך שאתה מכיר אותם אפילו טוב ממני.
כל מה שהם עשו ועושים הוא חוקי לגמרי ומסריח לגמרי.

יום אחד הכלב, שזה אתה ואני, החליט לכשכש בזנב. לא צריך להתבלבל הוא לא הלאים שום דבר. הוא לא גנב שום דבר. הוא רק שיחק באותו משחק שהזנב/בעלי ההון שיחקו כל כך טוב.
והכלב למרות שהוא לעיתים מושחת ועייף. עדיין חזק יותר מהזנב.
והוא רוצה להגדיל את החלק שלו, כי במקרה הזה, העוגה ע-נ-ק-י-ת.
הצעקות שלהם, הם צעקות של קוזק נגזל.

כשאני שומע על הכנסה של עוד שני מליארד דולר בשנה ממסים, אני לא חושב שזה רק שניים וחצי אחוז מהתקציב. אני רומנטיקן, אני רואה עשרים F-35 או צעצועים אחרים מהפורום שתי רובריקות מתחתנו.
שדרוג שכר לשוטרים, רכבת, מענקי מחקר ועוד.
לא משנה איך מתייחסים לזה שבעה מליארד שקל בשנה, זה המון.
אני חזיר, אני רוצה את זה. ואני אחיה עם זה שזה מסריח.
רק שלא ישפכו את המים עם התינוק, אם המיסוי הוא כזה שיגרום להפסקת החיפושים וההפקות, אז צריך חד משמעית להקטין אותו.

ישן 01-01-2011, 20:14

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אפשר הסבר קצת יותר מפורט"

ככה:
לגבי היוון-
נניח שיש לך בחירה בין לקבל 100 ש,ח היום או בעוד שנה. מה תעדיף? אם תיקח מאה ש"ח היום ותשים בבנק, עוד שנה יהיו לך 101-102 ש"ח, תלוי בריבית. אם תיקח בעוד שנה- תקבל רק 100. אם נלך הפוך- מאה ש"ח עוד שנה שווים בערך 99-98 ש"ח היום. אם תשים 98 ש"ח היום בבנק תקבל בערך 100. זה הרעיון של היוון- כסף שמגיע מאוחר שווה פחות מכסף שמתקבל היום. לכן, כשאתה רוצה לחשב כמה המאגר שווה, אתה לא באמת יכול לחבר את כל הגז ולהכפיל במחיר היום. הרי לא ניתן להוציא את כל הגז שיש שם במכה אחת, נכון. היום אתה מוציא קצת ומוכר, מחר עוד קצת, עוד 14 שנה עוד קצת וכו'. אז הגז של היום שווה X, הגז של שנה הבאה שווה ל-X חלקי "הריבית בבנק", למשל 1.02 (כלומר 102%) . "הריבית" הזאת היא מחיר ההון של החברה. כלומר- יש פה חיבור של סדרה הנדסית- X, X/1.02, X/1.02^2 וכו'. טור הנדסי מתכנס (מתכנס, מכיוון שכסף שמגיע בעוד שנתיים צריך להוון פעמיים, על כל שנה). מכאן, תקבל ששווי הגז נמוך בהרבה מאשר חשבון פשוט של להכפיל מחיר בכמות.

זה לגבי שווי הגז. שווי לא מהוון- כ-45 מיליארד דולר. שווי מהוון- כמה מיליארדים, תלוי מהו מחיר ההון של החברה (לכל חברה יש מחיר הון אחר). עכשיו- חוץ משווי הגז, צריך לבדוק מה שווי המאגר. כן, שווי הגז ושווי המאגר זה לא אותו הדבר. כדי לחשב את שווי המאגר אתה צריך לראות כמה עולה לך בכלל להפיק את הגז. אז יש עלויות קידוח? (האסדה עולה מליון דולר ביום). יש הוצאות לחברה עצמה? יש הקמת צנרת במשך 5-6 שנים, בעלות של מיליארדי דולרים? שווי המאגר יהיה שווה סך כל ההכנסות המהוונות שניתן לקבל מהגז פחות העלויות שלך. לכן המספר הוא בערך 5-6 מיליארד דולר, לפי חלק מהערכות האנליסטים שקראתי.

זה על רגל אחת

ישן 30-12-2010, 22:22
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בהחלט. עמרקו משלמים יותר - ולא שמעתי אותם מקטרים...
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ו-66% זה כן סביר?"

אם החבר'ה חושבים שזה לא כלכלי לשלם כל כך הרבה מסים - שיתנו לממשלה את הזיכיון, יקבלו אץ החזר ההשקעה עד כה,
והממשלה תרוויח את כל הכסף (כמו בנורווגיה הבולשביקית האורה
הזו...).

משום-מה, למרות כל הקיטורים - הם לא באמת חושבים על
האופציה הזו, וגם אתה יודע למה: למרות כל הסיפורים על
הפינאטס האומללים שם, גם לטייקונים ברור שמדובר בהון עתק,
גם אחרי כל המסים בעולם...

זכותם לדרוש שלא יגבו מהם מסים בכלל (ואני בטוח שיימצאו
האנשים שיסבירו שבכך שלא ישלמו מסים, המשק ירוויח
הרבה...), וזכותה של המדינה לסרב, ולקבוע את שיעורי המס
שהם צריכים לשלם.
כשהמדינה סבסדה אותם עד העצם (ורוב הטייקונים עשו את
עסקיהם המניבים ביותר בעיקר עם המדינה, הם לא דרשו "להיות
פיירים", שכן אז זה השתלם להם.

מה לעשות, לפעמים קורים נסים - ומישהו בממשלה מחליט שלא
חובה לצ'פר את הטייקונים בעוד משאב ציבורי. תנוח דעתך, זה
בדר"כ לא קורה, ואם זה כבר קרה פעם בעשור-שניים, מותר
לברך על כך...
ישן 01-01-2011, 20:07

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בהחלט. עמרקו משלמים יותר - ולא שמעתי אותם מקטרים..."

טוב, איני יודע מי אלו עמרקו.. סורי.
אני חוזר על מה שאמרתי תמיד- זה לא שהם לא מרוויחים, זה לא שהם מפסידים מהתהליך. אבל הם ירוויחו הרבה פחות, באחוזים, מהמתוכנן. וכלל יסוד במימון- כשהסיכון גבוה דורשים תשואה גבוהה. אף אחד לא היה מוכן להשקיע ולהסתכן כל כך, וגם אתה תסכים שלאור "ההצלחות" קודם לכן זה היה סיכון, אם התשואה היא בסביבות 10% בשנה משוקלל. זאת לא תשואה גבוהה כלל. אז כן, הם ירוויחו, אבל התשואה לא תהיה גבוהה.

לגבי נורווגיה- החברה המרכזית שקודחת שם היא ממשלתית, כמו שהיה פה עד שהממשלה החליטה שנמאס לה לקדוח ולא למצוא כלום. אם החברה ממשלתית, זה לא באמת משנה מה גובה התמלוגים והמיסים.

ישן 01-01-2011, 20:26
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

וואלה כתבתי עמרקו במקום ערמקו - שאכן משלמים יותר (אבל זה בטח בגלל ששם דיקטטורות...)..
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "טוב, איני יודע מי אלו עמרקו....."

ובמדינות נאורות הם משלמים הרבה פחות (בעצם לא, בנורווגיה - אבל שם זה בגלל שהממשלה קומוניסטית
מרושעת).

טוב, לא נורא - העיקר שכאן ישלמו קצת, כי הם עשירים והאינטרס הציבורי הוא שיהיו עוד יותר עשירים,
גם אם זה אומר שמשאב ציבורי יימסר לידיהם במחיר בדיחה...

אני מצטער עבורם שירוויחו קצת פחות מיליארדים מכפי שחשבו. זוהי הודעה מעציבה, ואני מקווה שלעולם
לא נצטרך לשמוע בשורות נוראיות כ"כ: הטייקונים ירוויחו הרבה יותר מכפי שדמיינו בטרם החלו
בחיפושים, אבל פחות מכפי שחשבו באמצע קידוחי הניסיון, בשעה שהיו נהוגים עדיין מחירי החיסול של הזיכיון...

אני שמח שאתה מאשר לחברה ממשלתית לשלם כל מס שייראה לממשלה. אני חושב שחשוב מאוד לגלות
שאפילו מדינות בולשביקיות ופרימיטיביות כמו נורווגיה מצליחות למצוא ולפתח מחצבים. זוהי בשורה
טובה שמראה שאפילו בולשביק עיוור מוצא לפעמים גרגר (או במקרה של נורווגיה, המון גרגרים)...
ישן 01-01-2011, 20:49

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "וואלה כתבתי עמרקו במקום ערמקו - שאכן משלמים יותר (אבל זה בטח בגלל ששם דיקטטורות...).."

פוס עצור. מה זה ערמקו/עמרקו?
אם ישראל היתה מצליחה למצוא נפט וגז בכמויות , כך שההצלחה של כל מחפש חדש היתה כמעט מובטחת, אזי הגיוני לתת תשואה לא גבוהה. אבל בסיכויים כה אפסיים למציאה, נשמע לך הגיוני? בעצם, נראה לי שכן נשמע לך הגיוני. אתה בעצם אומר, אם אני מבין נכון- לא אכפת לי שהסיכוי היה קלוש. אכפת לי יותר שיש שם מיליארדים ושישראל צריכה את הכסף. ומבחינתי שהמשקיעים ירוויחו 4% על ההשקעה כאילו השקיעו באג"ח ממשלתית. אם אני מבין אותך נכון- אתה בכלל לא מתייחס לשאלת תוחלת הסיכוי מול הסיכון, אתה אומר שמבחינתך יותר חשוב שהמדינה תוכל לקבל כסף ולהשקיע אותו לפי הצורך. ובכן- כמו שנדמה לי שאמרתי לך אז- זה כבר עניין עקרוני /אידיאולוגי.

לגבי נורווגיה- מה הקטע של העוקצנות, לא הבנתי. כשהמפיקה היא חברה ממשלתית, זה לא משנה אם המס הוא אחוז או 90 אחוז. הכסף זורם לאותו מקום. אם דרך מס- זה מגיע לממשלה. אם המס נמוך, אז הממשלה מושכת את הרווחים כדיבידנד, כך שזה סתם הבדל חשבונאי.

אבל זה לא המקרה כאן, ולכן אני לא חושב שאתה יכול להשוות בין המדינות. פה מדובר על קידוחים שהם ביזמות מלאה, בלי השתתפות הממשלה.

ישן 02-01-2011, 17:36
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא. לטעמי כל חברה צריכה לשלם..."

האם יש הבדל מהותי בין מיסוי לתמלוגים?

בסוף השאלה כמה כסף הולך ליזם וכמה כסף הולך למדינה. לי, כנראה בגלל שאני די בור בתחום, לא אכפת איך קוראים לזה.

המפתח לחלק שהמדינה גובה, נעוץ לענ"ד בשני פראמרטרים. כמה המשקיע צריך את המדינה מחד, וכמה המדינה צריכה את המשקיע מאידך.
גיל שוויד יכול מחר לעבור להודו, אני מעט מגזים, אבל הקניין שלו הוא רוחני. היכולת שלו לייצר במדינה אחרת היא כמעט זהה. בנוסף התעשייה שלו מחזיקה אלפי עובדים בשכר גבוה. אני מודה אני צריך אותו יותר משהו צריך אותי. תחתוך לו במס.
מפעל טקסטיל יכול לעבור מחר, אבל השכר שלו לעובדים הוא די נמוך. מצד שני הוא מעסיק עובדים שאפשרויות התעסוקה שלהם מוגבלות. ומתח הרווחים בתחום הוא מאוד קטן.
מפעלי ים המלח, לא יכולים לעבור לשום מקום. אבל לפחות התחום מעסיק אלפי עובדים בשכר מכובד.
תעשיית הנפט והגז, לא יכולה ללכת לשום מקום. (בסוף הכל ילך ללבנון) מספר העובדים שהיא מעסיקה הוא קטן מאוד. בעיקר יחסית למחזור ולמתח הרווחים. אחוז הלא ישראלים שעובדים בתחום הוא ענק. (פעם כמעט נסעתי לעבוד על אסדת קידוח.) והרווח הוא ענק.
לכן לגיטימי שהחלק של המדינה יהיה גדול יותר.

במידה ויש הבדל משמעותי בין מיסוי לתמלוגים, אני מניח שיש, אשמח לקבל הסבר.

ישן 02-01-2011, 21:34

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "האם יש הבדל מהותי בין מיסוי..."

אכן, הבדל משמעותי מאוד. תמלוגים נקבעים לפי ההכנסות שלך- המכירות בפועל. כלומר- מכרת 1000 יחידות גז במחיר 100 דולר, ההכנסות הן 100 אלף דולר, מזה חותכים את התמלוגים.
מיסוי- נקבע לאחר ניכוי הוצאות (לא כל הוצאה מוכרת כמובן)- אומנם מכרת ב-100 אלף דולר, אבל שילמת משכורות, קנית ציוד, החזרת הלוואה, ונשאר לך ביד 20 אלף דולר. מזה גוזרים את המס.

להגיד שהרווח הוא ענק בתחום הגז? ובכן, לפי המלצות הוועדה, התשואה על הפרוייקט (הרווח באחוזים) צפוי להיות מעט פחות מ-20%. עם המלצות הוועדה המלאות- יותר קרוב ל-10%. לשם השוואה-הרווח הנקי של בזק ב-2009 היה כ-35% . פרטנר- 20%. ואלו חברות כמעט ללא סיכון, הרבה פחות סיכון מאשר קודחי הגז.

ישן 01-01-2011, 21:28
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אין לי שמץ של עניין בהיקף הרווחים של תשובה - ובלבד שהמסים שישלם יהיו נורמליים
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "פוס עצור. מה זה ערמקו/עמרקו?..."

אם הוא יכול לעשות 5876498659% רווח על השקעתו, ועדיין לשלם מס הוגן לממשלה - אני לגמרי לגמרי
בעד.

אני לא חושב שהכנסות הממשלה צריכות להיות שונות, רק בגלל שהן לא עומדות שיעדי מתח הרווחים של
תשובה, או של כל טייקון אחר, לצורך העניין...

אידיאולוגית אתה חושב שהמדינה צריכה ללכת לקראת הטייקונים כיוון ש"היוזמה החופשית" היא שדוחפת
קדימה את המשק. ובכן, בישראל זה פשוט לא נכון (הטייקונים הללו מקבלים, קיבלו ויקבלו כ"כ הרבה תמריצים
ממשלתיים שAIG וחבילת החילוץ שלה מהממשלה יכולים להיראות כשיא של יוזמה חופשית, בהשוואה
לכך...).

אני חסיד גדול של יוזמה חופשית - ובלבד שתהיה אשכרה יוזמה חופשית. אתה מבין, לקבל מתנות
מהממשלה, ואז לכעוס כשהיא רוצה לגבות מסים בגובה סביר, ולהגדיר זאת כ"בולבשיזם", ר"ל, זה פשוט
מעורר גיחוך.

בישראל העסק המשתלם ביותר לטייקונים, הוא מתנות חינם מהממשלה. דיברת על כי"ל בשעתו, והיא
אכן דוגמא נפלאה, אבל כל גופי האחים עופר יכלו להתאים באותה מידה, ורבים מגופי נוחי, וגופי פישמן
וגופי תשובה וכן הלאה וכן הלאה - במדינה שבה יחסים משובחים עם פקידות האוצר היא מקור הרווח
הראשי לטייקונים - מוטב להם שיקטרו קצת פחות כאשר באוצר נזכרים שמותר להם לדאוג גם
לאינטרסים של הציבור שלא מקבל תמריצים ממשלתיים במיליארדים...
ישן 02-01-2011, 16:15
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הוא סמל בגלל הסיפור המופלא שלו - רק שנה קודם לכן הוא ניסה לחמוק מחובות ענק...
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ומה זה הוגן? מבחינתי, אם היו..."

באמצעות הצעה לרכישת האג"חים שלו מהמשקיעים בסכומים
מצחיקים - ועכשיו, כשנפל עליו הפוקס הגדול ביותר בחייו, הוא
פתאום איש עקרונות שמאוד מקפיד על מה ש"הוגן"...

אני מבין שאתה סבור ש12.5% זה אחוז נורמלי כתמלוגים עבור
משאב טבע לאומי - אבל האמת היא שזה אפילו לא מצחיק.
מקסימום מעורר חיוך קל שבקלים.
מס חברות בישראל הוא נמוך למדי (בוודאי בהשוואה למה שהיה
פעם) - ואם נצרף אליו 12.5% של תמלוגים, נגיע למעט יותר
מגובה של מס החברות במשך עשורים רבים - קצת יותר מ-36%.
בהתחשב בכך שסכומי העתק שהם יגרפו לא נובעים מאיזשהו
פטנט מזהיר, אלא ממשאב שאינו שלהם - נראה לי נמוך עד
אבסורד לצפות שזה יהיה גובה המס - ואכן אין מדינה אחת
בעולם שחברות אנרגיה בה משלמות בה כ"כ מעט (ותהיה זו
מדינה מערבית, מזרחית, צפונית, דרומית או נורווגיה
הבולשביקית המרושעת...).

אני מאחל לעצמי שהממשלה תעשה לי עוול מהסוג שעשתה
לתשובה ולחבריו...
ישן 02-01-2011, 21:53

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הוא סמל בגלל הסיפור המופלא שלו - רק שנה קודם לכן הוא ניסה לחמוק מחובות ענק..."

סיפור מופלא? ניסה לחמוק? דלק נדלן עמדה לפשוט רגל, וניסתה להגיע להסדר חוב, דבר שכל בעל חברה עושה כשהוא לא יכול לשלם חוב. אכן, היה לו מזל והוא מצא את הגז, אחרת הוא ולבייב היו באותה הסירה. אתה יכול לראות מה קורה עכשיו, כשדלק נדלן שוב בבעיות, והוא מממש כל מה שהוא יכול כדי לא להגיע להסדר חוב. אתה חושב שהוא מעוניין בהסדר כזה, אם יש ברירה אחרת?

כן, 12.5% מהתמלוגים, לפני ההוצאות, זה מספיק. זה לא נגזר מהרווח, כמו מס, זה נגזר ישר מהמכירות. למה זה מספיק? כי זה הספיק במשך 50 שנה כשאף אחד לא מצא כלום, כשהממשלה הפסידה מליונים על נסיונות עקרים, וכשהחליטה להפריט את העסק סופסוף כי לא היה לה כסף מיותר לפנטזיות שאולי נמצא פה פעם משהו, קרה מקרה והיזמים הצליחו למצוא. אז כל הזמן הזה זה היה בסדר, כשלא מצאו כלום ורצו לפתות את השוק הפרטי להצטרף?

אגב, בחיפוש פשוט- אירלנד, עם כ-26% של GT.

אם אתה רוצה לקרוא עוד על ההשוואות שעשתה הועדה-
http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000602739

ולגבי הטענה כי בעולם העלו תמלוגים ולכן גם פה זה בסדר- בעולם העלו אחרי שנים של תמלוגים נמוכים, כך שהמשקיעים הרוויחו יפה ורק לאחר זמן רב היתה העלאה.

ולגבי נורווגיה- כבר כתבתי לך כמה פעמים- אם החברה המרכזית שמחפשת וקודחת נפט היא ממשלתית, אין לך בסיס להשוואה.

ישן 02-01-2011, 22:29
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אכן סיפור מופלא 0 ובהחלט ניסה לחמוק...
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[font=Verdana][/font] סיפור..."

יש הסדר חוב ויש הסדר חוב - הוא הציע להחזיר ח-ל-ק מחובותיו,
בתמורה למחיקת שארית חובותיו. אתה רואה אתזה כ"הסדר", ואני
רואה את זה כהתחמקות מתשלום חוב (כפי שראו את זה כל מי
שהחזיקו באג"חים שלו, מן הסתם...) - ואז נפל עליו המזל, ופתאום
הוא נורא מוטרד מ"הסדרים לא הוגנים"...

על כך ייאמר Give me a break...

לא, 12.5% אחוז זה לא מדגדג את המספיק. זה בדיחה תפלה.
אם מס החברות היה דומה למה שהיה נהוג פעם (ואני נגד לחזרה
לאותם שיעורים) - מילא. אתה מציע שהחבר'ה האלה ישלמו
באופן יחסי, פחות מכפי שמשלם שכיר שמרוויח 20,000 לחודש.
להגדיר את זה כ"לא פייר", לא מתחיל בכלל לתאר את זה...

אכן מאמר מלומד הבאת לי. אם נגדיר אותו כמעט משוחד, אנחנו
נחטא באנדרסטיימנט במימדים של הבורג' דובאי...
הבחור הנחוש מספר לנו בתחילה שאל לנו להשוות עצמנו לעולם
השלישי - ואז בא ומשווה אותנו למצרים, אותו מעוז מערבי
ידוע...

אני רק רוצה להזכיר שוב, שמזכ"ל הארגון הבולשביקי OECD
ביקר כאן ממש לא מזמן - ומשום-מה חשב שכן ראוי להעלות את
התמלוגים ולשתף את הציבור ברווחים, אבל מה הוא מבין, אותו
בולשביק מאוס...
ישן 03-01-2011, 17:33

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אכן סיפור מופלא 0 ובהחלט ניסה לחמוק..."

אבל, אבל, זה בדיוק מהותו של הסדר חוב- ויתור על חלק מהחובות כדי שהחברה תמשיך לפעול. מי שלא מרוצה מההסדר- שיפעל לפירוק החברה וקבלת החלק היחסי. מה לעשות, שלעיתים חברות פושטות רגל? ומה לעשות שלעיתים שווה יותר לוותר על החוב מאשר לדרוש את פירוק החברה? ראה מקרה אפריקה ישראל- לו היו הנושים מתעקשים על פירוקה הם היו מרוויחים הרבה פחות מאשר בהסדר החוב.

לא מתאים לך לקרוא למאמר משוחד, רק כי הוא לא מסכים עם דבריך. זאת טקטיקה לא מתאימה בכלל.
אם קראת הכל- "דביר שלום, אני לא חושב ששמעתי אותי או קראתי אותי מביע דעתי על המלצות הוועדה, הבעתי את דעתי על דרך קבלת ההחלטות וההמלצות ועל מדדי ההשוואה. כאשר בכתב מינוי הועדה מוגדר כי הוועדה מונתה במטרה להשוות את המדיניות הפיסקלית בישראל למדיניות הנהוגה במדינות דמוקרטיות מערביות בעלות מאפיינים מאקרו כלכליים דומים, וכאשר שר האוצר אומר בכל הזדמנות כי זו המטרה. הוועדה אמורה לעשות זאת ואם בפועל לא זו ההשוואה שנעשתה, יש לציין זאת אחרת מועבר כאן מסר מטעה".
תגובה בדסק.

ישן 03-01-2011, 18:10
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לקרוא למאמר "משוחד", זה דרך ביטוי - ואין כוונתו לשוחד במובן המילולי...
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אבל, אבל, זה בדיוק מהותו של..."

אתה יכול להחליף את המילה "משוחד" במילה "מוטה" - אבל זה עדיין אופיו של המאמר. מי שתומך במתן
הטבות לטייקונים, יאהב את המאמר - שכן הוא אומר מה שאתם אומרים, ולא מביא אף נימוק חדשני כדי
לבסס טענתו, באופן שיהפוך אותה לנכונה אובייקטיבית...

באשר לתשובה ולהסדר החובות: אני לא טענתי שיש משהו חריג בניסיון שלו לחמוק מתשלום חובות (אגב,
גם הכרזה על פשיטת רגל זה ניסיון לחמוק מתשלום חובות - שכן לשם כך בדיוק קיים המסך המפריד בין
חברה בע"מ לבין בעלי המניות שלה...), אלא שיש משהו אבסורדי בכך שרק לפני שנה הוא התפתל לכל
הכיוונים בניסיון למצוא סידורים שיאפשרו לו לא לשלם לבעלי האג"חים שלו את כל המגיע להם בנימוק שאין לו - וכעת,
כשהמזל שיחק לו, הוא שוב מתפתל לכל הכיוונים - והפעם במאמץ לא לשלם למדינה את המגיע לה, כשהפעם יש לו, ועוד איך...

לא יעזור, העובדה שהיה לו כזה היפוך גורל בתוך שנה, הייתה אמורה להפוך אותו לנדיב בנצחון, כפי שרצה
שבעלי החוב שלו יהיו נדיבים כלפיו בעת תבוסה - ומסתבר שאיכשהו זה לא ממש עבד כך, ושוב הוא מחפש
"הסדר" שיאפשר לו לשלם פחות. לפחות שם הוא עקבי, הא?
ישן 04-01-2011, 21:24

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לקרוא למאמר "משוחד", זה דרך ביטוי - ואין כוונתו לשוחד במובן המילולי..."

מצטער, אני לא רואה את הקשר בין הסדר חוב בשל פשיטת רגל עתידית, דבר שיכול לקרות לכל חברה, לבין סוגיית התמלוגים. החברה פושטת רגל (לא בשל רשלנות, כי אז היתה הרמת מסך והוא היה חייב אישית בכסף), אין כסף, מנסים למצוא את דרך השווה. איך זה מתקשר לפה?

אם תשים לב לציטוט- הכותב מדגיש כי לא חיווה את דעתו על מסקנות הוועדה אלא על איך קיימה את המנדט שלה. לי זה קצת גרם לחשוב בזמנו שאולי הוועדה היתה מכורה מראש. לשמחתי, אנשי משרד התשתיות התפכחו.

ישן 30-12-2010, 14:15
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
וול סטריט ג'ורנל: מאגר לוויתן - שינוי גיאופוליטי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "הקידוח ב"לויתן" עשוי להניב גז בשווי של 45 מיליארד דולר - הגבוה בעולם בעשור הנוכחי"

וול סטריט ג'ורנל: מאגר לוויתן - שינוי גיאופוליטי

העיתון היוקרתי מעריך כי הממצאים בקידוח לווייתן "עשויים לשנות את המאזן הגיאופוליטי במזרח התיכון ולהעניק ישראל יתרון כלכלי על אויבותיה". על ועדת ששינסקי נכתב: "לישראל מחלוקת דיפלומטית עם ארה"ב, המתנגדת לגביית מסים"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4006797,00.html

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 04-01-2011, 00:31
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[b]לעתים צריך לעשות..."

אה, מה שמפעלי ים המלח עושים לא קשור כלל לירידה במפלס הים
למעשה, הבריכות שהמפעל משתמש בהן הן בכלל לא חלק מהים - אלו בריכות מלאכותיות שהמפעל יצר.
אני יודע את זה כי אני עבדתי שם במפעל, ויצא לי לעבוד כמעט בכל מחלקה שמעורבת בתהליך היצור בו - אבל כן, המפעל הזה מרוויח כמויות בל-יתוארו של כסף בכל שעה.

נ.ב, אם זה מעניין מישהו - הירידה במפלס הים היא פשוט בגלל שהמדינה סגרה את סכר דגניה. זה הכל...
נ.ב 2 - גם לירדנים יש מפעל משלהם בגדה שלהם, וגם הוא עושה אותו הדבר כמו המפעל בישראל (אם כי בהיקף קצת יותר קטן מאשר אצלנו).

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 04-01-2011 בשעה 00:35.
ישן 04-01-2011, 09:45
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אה, מה שמפעלי ים המלח עושים..."

אה, מה שמפעלי ים המלח עושים לא קשור כלל לירידה במפלס הים
לא קשרתי בין השניים רק ציינתי עובדה, אבל טוב לדעת אם כי על פניו ניראה לי (ואני ממש לא מבין בנושא) שכן יש קשר קל בין השניים (בנוסף לסגירת סכר דגניה) כי בריכות אידוי כשמם מאיידות לנו את הים.

אם היתה החלטה ממלכתית גורפת בנושא מיסוי גבוה לזיכיונות הוצאת משאבי הטבע מאדמת המדינה (שהם למעשה נכסי הציבור) הפסטיבל התקשורתי הזה היה לא יותר מ 4 שורות בעיתון.
יתרה מכך, טוב תעשה הממשלה אם תקים קרן (במידה ואין) שתשקיע חלק מכספי המסים האלה חזרה בטבע בצורת שימור אתרים, טיפוח פארקים וכד'

החוק ומערכת האכיפה חייבים להיות חד משמעיים ונוקשים בנושא השתלטות ביריונים על נכסי הציבור (ביריונים זה לא רק עארסים שחוסמים את הכניסה לחופי הכנרת אלא גם מנהלים מעונבים שהצליחו עם קשרי הון/שילטון)

.

ישן 04-01-2011, 11:11
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

מעולם לא היו בינינו (עדיין) חילוקי דיעות
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[b]אה, מה שמפעלי ים המלח..."

וגם עכשיו אין

רק אציין את העובדה שמי"ה מספקים פרנסה לאלפי (וזו לא הגזמה) משפחות מב"ש, דימונה וערד - אם ישירות או בעקיפין.
עוד אציין שהמפעל הוקם במקום שבזמנו מעטים מאוד היו מעיזים לנסות ולפתח מפעל גדול כזה - באם מדובר בקשיים להגיע למקום העבודה (כמדומני הכבישים לסדום לא היו קיימים אז, או שהיו על גבול האילתור), תנאי העבודה (בקיץ שורר שם חום מטורף - 50 מעלות בצהריים לעיתים - ופעם לא היו חדרי פיקוד ממוזגים או מזגנים כלל) ואופי העבודה (עבודה פיזית קשה - כיום עם ההתקדמות הטכנולוגית והאוטומציה היא הפכה לפשוטה יותר, אך העבודה עדיין בעיקרה פיזית).

עדיין, כמו שציינתי - המפעל מרוויח לעיתים כמויות מטמטמות של כסף בכל שעה נתונה, ואין סיבה שהעם היושב בציון לא יראה קצת יותר מהכסף הזה. האמן לי שזו תהיה בקושי "מכה קלה בכנף" לאחים עופר...

ציטוט:

ישן 04-01-2011, 11:23
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "הירידה במפלס היא בין השאר משום שמהאגן הצפוני נשאבים מים"

אכן קיימת שאיבה מהים ואל תוך בריכות האידוי של המפעל, אבל הנוזלים שנשאבים לעיבוד במפעל משמשים רק כחומר סיכה כדי לאפשר העברה של החומר (קרנליט) בין התהליכים במפעל. בסוף התהליך, נשארים אחוזים נכבדים מהנוזל שנשאב (מינוס המינרלים) שמוחזרים בחזרה לבריכות האידוי או לים עצמו.
הים הוא לא המקור היחיד לחומרי גלם של המפעל - גם נוזלים מהמפעלים ממישור רותם (כמו למשל מפעל פריקלס) שכלל לא נמצאים ליד הים מוחזרים לבריכות האידוי ומפעלי ים המלח משתמשים בהם.

דבר אחרון - אמנם השאיבה של מפעלי ים המלח תורמת לירידת המפלס, אך אל תשכח שבמידה ולא תהיה שאיבה כזו המפלס עלול לעלות בצורה לא מבוקרת ולהציף את המלונות לאורך הים. כשסיימתי את שירותי הצבאי הלכתי לעבוד כקב"ט באחד מהמלונות בים המלח שממוקם על החוף - לאחר חודשיים עבודה בערך הגיעו דחפורים ומשאיות ענקיות והתחילו לשפוך חול על החוף של המלון ובכך "להרחיק" את המלון מהים - הסתבר שבתקופה ההיא היה חשש רציני שהמלון פשוט יטבע מכיוון שמפלס הים עלה בצורה מעוררת דאגה...

ציטוט:

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:35

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר