לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מוזיקה > מסיבות ומוזיקה אלקטרונית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-04-2005, 18:37
צלמית המשתמש של Nash
  Nash Nash אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.03
מילון מושגים!!

בעקבות כמה טעויות שאני ראיתי פה עם מושגים סתם רציתי לפתוח פה מילון מושגים, אתם מוזמנים להוסיף!

1. טראק - טראק זה בעצם שיר, זה לא חייב להיות טראנס זה יכול להיות שיר ראפ וזה יהיה "טראק", בד"כ אומרים טראק בגלל המילה הזאת היא יותר אופיינית בקרב הטראנסיסטים, אין סיבה מיוחדת שאומרים את זה (לפחות שידוע לי...)

2. ווקאל - קול של בנאדם בטראנס, זה יכול להיות אישה זה כול להיות גבר, זה יכול להיות בטראק האוס וזה יכול להיות בטראק של פסיכודאלי זה לא משנה זה אותו דבר.

3. מצילות - בעצם זה מצילתיים, כמו המצילתיים שניגנו איתם בגן, רק קצת יותר משוכללות, מעובדות במחשב, והם מאוד אופייניות בכל סוג מוזיקה אפשרי במיוחד בביט ה-17 - בסוף התיבה הרביעית חייבת ברוב הפעמים להשמע מצילה, ישנן מצילות שהן בין הקיקים, ישנן מצילות שהן על הקיק כדי שזה יתן אפקט מיוחד לקיק, ישנן מצילות שהן על הקיק ובין קיק לקיק ויש עוד מליון ואחד שיטות לשים מצילות.

4. סנר (SNARE) - סנר הוא תוף שבד"כ מופיע בכל קיק שני בטראנס, ישנם טראקים שהסנר מאוד בולט בהם כמו skazi - hit and run, וגם אם הייתם רואים את הפרומו של סקאזי לדי וי די שלו במקסיקו הייתם רואים אותו בהופעה חיה מתופף על תופים חשמליים כדי לעשות סנארים.

5. קיק (KICK) - קיק הוא בד"כ מכתיב הקצב, הסאונד שלו הוא תוף שבד"כ מאוד נמוך. בטראנס בד"כ הקיק הוא אחיד, בראפ הקיק רוב הפעמים אינו אחיד ועושים בו משחקים.

6. באס - באס הוא נפוץ מאוד בטראנס, הוא מלווה את הקיק. הסאונד שלו בא ממקלדת (אורגן), סאונד מאוד נמוך. אומן שמאוד מפורסם מהבאס שלו זה Eskimo, כל טראק שלו הוא עושה משחקים עם הבאסים..

7. HIGH - צלילים גבוהים - מצילות, סנארים וכו'

8. MID - צלילים אמצעיים - מלודיה, סאונדים, ווקאלים וכו'

9. BASS - צלילים נמוכים - באסים, קיקים וכו'

10. טראנס פסיכודאלי - טראנס אחד מהקיצביים ביותר, המאפיין העיקרי שלו זה הסאונד הפסיכודאלי המסחרר, הקצב שהוא רוב הפעמים 145 BPM, המצילות שמשתתפות כמעט בכל קטע בטראק, הבאסים שזורמים הופך את הסוג טראנס הזה לפסיכודאלי. ישנם כמה סוגים של טראנס פסיכודאלי:

א. פול און - הסטייל המסחרי והמוכר יותר של הטראנס הפסיכודאלי, עם סאונדים יותר מסחריים מכיוון ההאוס והדאנס למיניהם, מופיעים לפעמים ווקאלים כמו בטראק שהכי הצליח בסצנת הפול און Infected Mushroom - Cities Of The Future, גיטרות כמו בטראק Skazi - XTC והרבה מלודיה ועוד.

ב. דארק - הדארק מכיל סאונדים הרבה יותר אפלים משל הפול און, בד"כ הבאס הוא הרבה יותר נמוך, קצב הרבה יותר מהיר (ישנם טראקים שיכולים להגיע למעל ל155 BPM!), אין מלודיה בטראקים האלה, רק סאונדים מסחררים ואפלים, הסגנון הזה הוא פחות מסחרי מפול און, והרבה פחות אנשים מכירים אותו או נמשכים אליו.

ג. פסיכודאלי אמיתי - אני יודע שלא משתמשים במושג הזה, ושאין כזה דבר אך ישנם טראקים כמו הטראקים הישנים של Infected או Hallucinogen, The Misted Mupped, Hux Flux, Spongle ועוד שאין איך להגדיר אותם כיוון שהם לא פול און, ברובם אין בכלל מלודיה, ובלי סאונדים מסחריים בכלל אז אני לא יכול להגדיר אותם כפול און וכמובן לא כדארק.

ד. פרוג-פסיכודאלי - פסיכודאלי שהוא ביותר כיוון של הפרוגרסיב, עם צלילים פסיכודאליים, כמו Sub 6, Intelabeam, Pixel לרובם יש גם טראקים פסיכודאלים אבל זה ביחוד מה שהם עושים.

11. טראנס פרוגרסיב - טראנס אח של הפסיכודאלי, מאוד מזכיר פסיכודאלי בקצב שלו ובסאונדים, אך מה ששונה בו שהוא כמעט ואין לו שינויים ורוב ההשינויים שלו הם קטנים, ישנם כמה סוגים של פרוגרסיב, אני לא יגיד אותם למה אני לא "מתמחה" בהם אז אם יש מישהו שרוצה להשלים אותי אז בבקשה...

12. צ'יל אווט (Chill Out) - טראנס איטי, בד"כ הוא בסביבות ה 130 בי פי אם, ומאוד רגוע.
לצ'יל אווט יש שני סוגים:

1. Chill Out - סאונדים במקור של האוסים, דאנסים, לפעמים יש גם איזה ווקאל.
2. Ambiant - סואנדים שהם במקור מפסיכודאלי, פרוגרסיב.

עוד פעם אני יודע שיש פה ושם טעויות תתקנו אותי, ותוסיפו מושגים שזה יהיה אשכול מושגים ענק!

חזרה לפורום
ישן 25-04-2005, 13:54
  Eli0r Eli0r אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Nash שמתחילה ב "מילון מושגים!!"

טראק זה בעצם 'רצועה' (יצא לכם בטח לראות את המילה הזאת ב Windows Media Player שהרצתם דיסק דרך שם - באנגלית, יהיה רשום Track).

אנשים בימינו פשוט לא אוהבים לקרוא לקטעי מוזיקה אלקטרונית כ"שירים", למרות שאין שום דבר רע בזה - אפילו אני לא אוהב לקרוא לזה 'שיר'.

ווקאל. ווֹקָלִי, קוֹלִי
באמת שאני לא יודע למה אנשים מקשרים את זה רק למוזיקה האלקטרונית.
אי אפשר להסביר את זה, כי זה פשוט מובן מאליו. ווקאל זה בעיקרון דיבור, בין אם זה שירה ובין אם זה לחזור על אותה מילה - זה דיבור.

4-9, לא מתעסק בכל מה שקשור ליצירה. לא מבין בכל מה שמתקשר לתדרים - אז אני פשוט אאמין למה שאתה רשמת

בנוגע לטראנס פסיכודאלי.
באמת לא חסרים תת-ג'אנרים. זה אחד הג'אנרים היותר וותיקים, אם לא הכי וותיק...
השורשים שלו התחילו ב Goa, ולאט לאט זה התפתח ל Psy Trance של היום.

פול און...מסכים עם זה שזה התת-ג'אנר היותר מסחרי. היותר מהיר. היותר קצבי. היותר מלודי. היותר ווקאלי, אבל אין שום קשר, ואפילו לא קטן לדאנס ולהאוס.

בנוגע ל"פסיכודאלי אמיתי", בטח ובטח שיש דבר כזה.
פשוט פסיכודאלי. האבא של הג'אנר הזה. פשוט קטעים מטורפים, שאי אפשר לשייך אותם לאף קטגוריה ברורה.

יש גם מורנינג פסיי עד כמה שידוע לי. בכל מקרה אני מניח שאתה מבין יותר ממני בקטע הזה..

ועכשיו לשטות הגדולה באמת שלך,
טראנס פרוגרסיב מתקשר לפסיכודאלי? איפה ? מי ? מה ?
Sultan - Shivers, איפה זה ואיפה פסיכודאלי.
פרוג טראנס זה טראנס, בקצב יותר איטי, מלודיות יותר רגועות, בלי עליות מטורפות שמאפיינות את האפליפטינג טראנס, כוללים ווקאלים לפעמים אבל לא מהסוג ה"מסחרי", כמו שיש הרבה בקלאב טארנס (או מלודיק, יופוניק, אנג'ליק או איך שלא תקראו לזה).
באמת שעם כל הכבוד אין כמעט שום קשר בין פסיכודאלי לפרוגרסיב טראנס. (חוץ מהתת-ג'אנר פרוג-פסיי)

חזרה לפורום
ישן 26-04-2005, 03:06
צלמית המשתמש של Nash
  Nash Nash אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי sh33p שמתחילה ב "אליאור אם אני לא טועה מהידע..."

אממ... כן, יכול להיות שיש משהו בדבריך אליאור.. ישנם כמה סוגים של פרוג, הפרוג שאני שומע הוא מאוד קרוב לפסיכודאלי והוא פרוגרסיב לכל דבר.

מורנינג פסיי לא בהכרך פול און.. פול און זה הצד המסחרי של הפסיכודאלי, הבאתי כבר דוגמאות לזה.. מורנינג פסיי זה פסיכודאלי פחות חזק ויותר קליל עם מלודיות מעופפות.. וממש נעים לשמוע את הטראקים האלה במסיבות אחרי מסיבה חזקה של פסיכודאלי..

הנה כמה טראקים של מורנינג (רוב האומנים ל א בהכרך אומני מורנינג): Fatali - Gaya, Cosma - Non Stop, Astrix - Underbeat, Vibe Tribe - Albert Balbet, Safi Connection - Vainish -

ועוד ועוד ועוד.. ישנם כמה טראקים כאן שיותר קרובים לפול און אבל אני אצל חבר ואין לי רשימת שירים שאני אוכל להגיד לך את הטובים..

חזרה לפורום
ישן 26-04-2005, 20:27
צלמית המשתמש של Nash
  Nash Nash אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי m_j שמתחילה ב "כשאני קורא בחו"ל על פול-און ישראלי"

MJ - העניין הדיי בעייתי במורנינג פסיי שכל אחד יכול להחליט מה זה מורנינג בשבילו, יש כאלה שאומרים שפול און ישראלי זה מורנינג יש כאלה שאומרים ש - texas faggot שהם נחשבים כהרכב דארק חזק כהרכב מונינג, בקיצור זה הכל יחסי כל אחד יכול להגיד מה זה בעיניו, אבל ההגדרה של מורנינג שאנחנו מדברים עליו היא בהשוואה לפסיכודאלי אמיתי ולפול און..

אגב שכחתי להגיד.. הפסיכודאלי האמיתי קוראים לו בד"כ underground psy.

בקשר לאליאור, אני אישית לא שומע פרוג ולא מומחה גדול בזה, אבל אם תחפש באתר הזה: www.psyshop.com טראנס פרוגרסיב יעלו לך מאות דיסקים של פרוג עם צלילים פסיכודאליים והם לא נחשבים לפסיכודאלי, יש אומן אחד שאני מכיר שהוא כמו הסקאזי של הפול און, קוראים לו Freq, אוהבים אותו מאוד.

נערך לאחרונה ע"י Nash בתאריך 26-04-2005 בשעה 20:29.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:18

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר