לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-01-2011, 14:15
צלמית המשתמש של רועי 357
  רועי 357 רועי 357 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אחלה, אבל ברור לשנינו שיש..."

בואו נחכה שכלל החי"ר יקבל את הנעליים... למילואים יש עוד כמה שנים טובות...

את התבור לקח להטמיע בגבעתי 3 שנים וקצת ובגולני יש עוד חברה עם M4 .
ופה זה הרבה יותר משמעותי כי זה ציוד, ידע טכני ומקצועי, חלקי חילוף ועוד הרבה משמעויות לוגיסטיות וחימושיות.
נעליים? הסתדרנו איתם לא רע כמה שנים (נכון כואב שזה חדש-וקר להחריד בחורף) וגם במלחמה אחת וכמה מבצעים גדולים.
אבל אני יגיד לך מה נניח שבעוד 4 שנים מהיום כלל החי"רניקים לדעתי יהיו מצויידים בנעליים החדשות,
ואז אתה יודע מה יקרה? חלק יקחו מהאחים שלהם את הנעליים הישנות של בריל/YDS ועוד שאר חברות,
כי זה וואסח כי זה הדגם הישן, בדיוק מה שקורה היום עם אלבה, למרות שהן מתפוררות זה לא מפריע לאף אחד.
אני מוכן להחליף כל יום בריל בעד BELLEVILLE.
הנה הקישור לנעל שיש בא שימוש כיום-עם מעט שיפורים כמו "צ" ומקום לדיסקית בדומה למה שיש היום.
דגם 390 TROP שחור לגבעתי,גולני ואותו דבר רק באדום לכפיר נח"ל וצנחנים
http://www.bellevilleshoe.com/stylesall.php?categ=6

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.galaxyarmynavy.com/prodimages/large/belleville-390-trop.jpg]

אני קבלתי דווקא נעליים מדבריות (עור הפוך-רק עם סולייה כמו של הנעל של ALTEMA)
אחד של BATES דגם- DuraShocks® Desert Hot Weather Boot

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img.wolverineworldwide.com/is/image/bulk/2006/3/9/BTS-W1223-05yR.psd.fpx?op_usm=0.5,1&wid=363&hei=336&qlt=95&fmt=jpeg]

ונעליים של ALTAMA דגם- USMC Hot Weather Combat Boot - No Spike Protection

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.altama.com/assets/products/19/medium/4250.jpg?1272981237]

הנעליים של altama טובות לדעתי הרבה יותר-יותר נוח יותר יציב.
עדיין לא מדדתי את הדגם הצה"לי-שחור/אדום.
אבל הפידבקים טובים.
יפה שכל הנעליים נועדו למזג אוויר חם...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-01-2011, 19:41
  arkadi.kr arkadi.kr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.05
שלח הודעה דרך ICQ אל arkadi.kr שלח הודעה דרך MSN אל arkadi.kr
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "למזלי אני לא צריך את האדומה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
למזלי אני לא צריך את האדומה

זהו, שחיפשתי- רק שאני לא יודע מה הדגם ואיפה מוכרים.

(כשהייתי באירלנד במקרה ראיתי נעל דומה, אבל לא ידעתי אם זו זאת)

קראתי כתבה באתר של דובר צה"ל, הכתבה פורסמה עוד ב2009 לגבי הנעליים, לא מצליח למצוא אותה.
היה כתוב שם שבעצם לקחו את הנעל של מרינס הזאת ושינו אותה קצת כך שתתאים לתנאים של מזרח התיכון.
כך שמה שתמצא בחו"ל זה בטוח לא יהיה בדיוק מה שיש פה.

והיה עוד כתוב שם שאת הנעליים האלה מייבאים מחול, לא מייצרים בארץ בגלל שאין לנו את הטכנולוגיה לייצור הנעל הזאת, לאחר השינויים של צה"ל חבר'ה אחת זכתה במכרז ומייצרת אותם ספיציפית לצה"ל.

ישן 09-01-2011, 00:21
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "מה פירוש ? מהיכן מגיע הכסף..."

קח לדוגמה את חה"א שמחליט להשקיע יותר מתקציב הציוד לבטיחות והצלה שלו (צב") לאנשי צוות אוויר וצוות עזר אווירי, בקניית נעליים איכותיות יותר. את חיל הים שבגלל צורך מבצעי ברור קונה נעליים מסויימות ליחידות צלילה וכדומה... אני מניח שביחידות עילית מדובר בתקציב האמל"ח (למיטב ידיעתי, מפקד היחידה יכול להחליט האם לקנות עוד שני אפודים/עוד רובה או האם לקנות נעליים נורמליות לכל היחידה).

בכל מקרה, לא כל יחידה יכולה להרשות לעצמה לקנות נעליים מהתקציב המאוד מצומצם שלה...

ישן 09-01-2011, 01:02
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "שאלה, אם חייל יחידה שלא זכה..."

בצבא הסדיר התשובה היא לא, מכמה סיבות. לדוגמה:
1. הפקודות מתירות להשתמש רק בציוד צבאי שהונפק בשבילך ואתה חתום עליו.ֿ
2. באף יחידה לוחמת (סדירה!) שמכבדת את עצמה לא ייתנו יד לתנועה עם כמה סוגי נעליים בכלל היבטי אחידות ונראות.
3. יש בעיה מבצעית עם שימוש במספר סוגי נעליים - ובוודאי בשימוש בנעליים אזרחיות: העקבות לא אחידות ומפריעות לגששים.
4. חייל ביחידה לוחמת (סדירה) שיקנה נעליים לעצמו, עלול למצוא את עצמו מאוד מהר במצב לא נעים...

ישן 09-01-2011, 02:05
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "בצבא הסדיר התשובה היא לא,..."

אז עוד שאלה,
באם החיילים כולם יקנו לעצמם נעליים טובות,
הבעיות של סעיפים 2,3, מבוטלות,
האם אז יתאפשר לחיילים להשתמש בנעליים טובות ?
אם ניקח בחשבון את סעיף 1,4, יש לנו צבא המקדש הפקודות, ולא המטרות.
במילואים שלי, הייתי משתמש בנעליים טובות מהבית,
המ"פ שלי ביקש שאחליפם,
כשהתמדתי במנהגי,התעלם,
לדעתי זה משקף צבא שמקדש נוהלים באשר הם,ופחות לוקח בחשבון את מטרות הצבא,
המ"פ במקרה זה יצא בסדר,כשתמרן נכון במצב שנוצר.
השאלות שלי מכוונות לאותה נקודה ,האם לצבא חשוב לכפות ציוד שלו שאינו טוב,
או שהוא מקבל ציוד אחר,משום שהוא יותר טוב ?
וזה בנוסף לשאלה [או הקביעה], כי אין מודעות מספקת לנחיצות של ציוד מתאים,שיביא לתוצאות יותר טובות,מה שאמור להיכנס גם למשוואה הכספית.
לתחושתי ביחידות האיכותיות,משום אווית ההישגיות שם,מתוך הכרתם שאם לא יחתרו להתמקצע, הם לא יוכלו לספק הסחורה, גישתם גם לנעליים היא יותר מקצועית/עיניינית, ולכן כשיש ביצוע המצריך תנועה מהירה,יביאו הנעליים הכי טובות בלי קשר למה יש בצבא, כמו בספורט ההישגי,מי שאינו עם הציוד הכי טוב -אינו קיים.
בניגוד לכך,הצבא,ככלל,לא נמצא בתחרות,קל לומר כי המשימה בוצעה בהצלחה,כשאין שום מתחרה,שום קבוצת ביקורת, וקל להגיד כי אנו הצבא הכי טוב, גם עם נעליים לא הכי טובות.
ישן 09-01-2011, 07:08
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אז עוד שאלה, באם החיילים כולם..."

ביום שנהיה כמו צבא ארה"ב, שבו חיילים רוכשים בעצמם את הציוד האישי (מתוך מגוון אפשרי ופריטי חובה...), לא יהיו סעיפים 2 ו-3 רלוונטיים... עד אז, הם רלוונטיים.

כבר נאמר פה מספר פעמים שהרבה יחידות שנעות עם נעלי הרים עושות את זה לטהרת הפוזה והוואסח. לראיה: הנעליים שהם בחרו לא מתאימות ליעדן..

נעליים לא עושות צבא לטוב או לא. נעליים עושות צבא שנוח ובריא יותר לחיילים שלו (או להיפך), זה רווח שולי - כמה הוא משפיע? לא יודע.

(נ"ב - לא מזמן יצא לי לדבר קצת עם אחד מהוותיקים בצה"ל שעוסקים בקשר עם צבאות זרים הוא דיבר על זה שצבאות זרים נראים ולבושים טוב בהרבה מצה"ל.... ואמר שהכל תלוי בגזרת המדים. נראה לי שהוא היה שמח לראות את כל צה"ל בירכית ובלי חגורות. נעליים זה כמובן חלק מהעסק)

ישן 09-01-2011, 21:11
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "כל הפלוגה זה לא מספיק. צריך..."

אם הצבא היה מתנהג כקבוצת כדורגל [לא ליגה ז] ,אין דבר כזה שלא היו נעליים הכי טובות.
בספורט תחרותי שם קל לראות תוצאות, ובמדויק,חייבים ציוד הכי טוב.
באירגון שצריך להגן על חיינו ,אין מדידת תוצאות שתמריץ שימוש בציוד הכי טוב,
וכשהתוצאות לא ברורות,אין לחץ לשפר,
יותר קל לומר כי התרגיל היה מושלם, המשימה בוצעה במלואה,הפגז סטה בגלל כשל תכני.
מבחינתי זו עובדה כי הצבא אינו מבין את בעיותיו,שאחת מהן היא חוסר מודעות לציוד המשדרג ביצועי החייל.
השימוש ב'הסברים' כי תקציב,תקנים,נוהלים,פקודות....מונעים מחיילי צה"ל הנעליים הכי טובות, מעיד על כך כי הצבא אינו ממוקד מטרה.
והמטרה אינה מילוי פקודות,או שמירה על נוהלים.
ישן 09-01-2011, 16:55
  zorg zorg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.10
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אללה יוסטור. השכר הממוצע במשק..."

דווקא אני חושב שנעלים נוחות הן אחד הדברים הכי חשובים לחייל.
אם בגלל כאבי רגליים חיילים לא יוכלו לעמוד במשך כל המשמרת במחסום ובגלל זה יתחילו למצוא כל מיני מקומות לשבת בהם ויחפפו, זה בהחלט ישפיע על המבצעיות.
מאז שאני התגייסתי אני קונה לעצמי נעליים קלות (עם הפס הכחול) ואני ממשיך עם זה גם במילואים, כי אני לא מסוגל ללכת עם הנעליים הכבדות (שבינתיים נראה לי שיצאו משירות) וזאת משימה מתישה וכמעט בלתי אפשרית להשיג אישור לנעליים אחרות.
כשהן יהרסו אני ארכוש את הנעליים החדשות, או משהו אורטופדי דומה ויותר טוב, זה שווה כל שקל.
ואם מישהו ינסה להגיד לי שאסור, אני אומר שאני לא מסוגל לעמוד עם הנעליים הצבאיות ואסרב לנעול אותן, אין שום סיבה הגיונית שאני אסבול משברי מאמץ ומבעיות בברכיים בגלל שטות פופוליסטית של איזה מפקד מנותק.

נעליים איכותיות הן לא פינוק, אלא צורך רפואי לטווח ארוך.

נערך לאחרונה ע"י zorg בתאריך 09-01-2011 בשעה 16:57.
ישן 10-01-2011, 15:01
צלמית המשתמש של רועי 357
  רועי 357 רועי 357 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי arkadi.kr שמתחילה ב "שאלה בנוגע לנעליים החדשות של חי"ר"

אחרי שבדקתי את העיניין מקרוב טוב ומדדתי את הנעליים החדשות של בלוויל אני יכול להגיד בלב שלם שזאת אחת ההחלטות היותר מוצלחות של השנה,
נוחות-ריצה מהירה יותר של חייל, עמידה ממושכת,סוליית ויבראם איכותית. אפילו הרס"רים מרוצים כי אפשר לעשות גם גלח"צ,והכי חשוב לא כל נפילה/עיקום/סיבוב קרסול תגרום לנקעים, שלדעתי זה סופר חשוב כי אם חייל רץ עם ציוד כבד ומועד יכול בכלות לסיים קרב ופציעה שגוררים חודשים+.
בכל מקרה לגבי המידה מה שצריך זה מידה אחת מתחת למדיה של הנעל הצבאית.
נניח הנעל הצבאית מידה 43, הנעל החדשה צריכה להיות מידה 42 וכך הלאה,
למי שרוצה להזמין נעל זהה לחדשה והוא חי"רניק אני לא רואה בעיה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:22

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר