לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-01-2011, 08:34
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בעיה של עישון במקום העבודה

במקום שאני עובד בו היה נהוג עד לא מזמן, במשך שנים ארוכות, שכל מי שנכנס בדלת יכול לעשן. בחודשים הראשונים סבלתי בשקט עד שהגיע אלינו עובד זמני שלא היה מוכן לסבול את זה ומאחר שהיה על תקן זמני לא היה אכפת לו לריב עם אנשים על העניין הזה.

מה שקרה זה שקיבלתי ממנו מוטיבציה והיום אני כל הזמן רב עם אנשים על העניין הזה עם 90% הצלחה.

אני מודע לזה שהחוק למניעת עישון חל על מקום העבודה שלי אבל למעסיק שלי לא אכפת. מצידו, כל עוד הלקוח משלם כסף הוא יכול לעשן עליו ועלינו מהבוקר עד הערב.

נוצר מצב שאני כל הזמן בוויכוחים עם אנשים מעשנים. לפעמים יש אנשים ברמת האשפה ששמים עליך פס ואומרים לך בפנים שהם שמים עליך פס ובמצבים האלה אני מרגיש כאילו הדם שלי הופך לרותח ברגע ובא לי לקחת כיסא ולהכניס לו את זה בראש. פעם אחת כבר תפסתי אחד שהתחיל לריב איתי ולפני שהרבצתי לו קפץ עלי המעסיק שלי והפריד בינינו.

מזה שלא פוטרתי למרות שתפסתי לקוח ועמדתי להרביץ לו מול המעסיק שלי אתם כבר אמורים להבין שהבוס שלי בן אדם קצת מוזר.

אני לא יודע מה לעשות. זה מפריע גם לעובדים האחרים אבל אין להם אומץ לפתוח פה. היגיון פשוט וחוקים לא עושים רושם על הבוס שלי אז האופציה היחידה שנשארה זה מסלול התנגשות איתו שיוביל במקרה הטוב לאי נעימות בלתי פוסקת לאורך יום העבודה או פיטורין.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-01-2011, 22:15
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
מצד שני, יש מדינות אחרות, חוץ מישראל, שאכיפת חוק העישון בהן נכשל לחלוטין, אז?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "זה קצת מצחיק מה שאתה אומר, כי..."

ומי שם אותך לקבוע שאסור לקבוצה של אנשים להחליט כי העישון הוא חלק מהבילוי שלהם?
מדוע שחובבי סיגרים, לדוגמא, לא יוכלו להנות, על פי חוק, מסיגר משובח וכוס יין או כוסית וויסקי בצד?
שלא להזכיר שיש בתי עסק בהם עיקר הבילוי הוא עישון נרגילה, והתעלמות החוק ממקומות כאלו הוא אחד הגורמים אשר שם פתח להתעלמות מוחלטת (הן של רשויות האכיפה והן של בתי המשפט שהחלו דוחים על ימין ועל שמאל תביעות של נודניקים שחשבו לעשות רווח קל על חשבון פאבים ומועדונים) מהחוק הגרוע הנ"ל.

הבעיה של החוק הנוכחי הוא שהוא לא מנסה למנוע פגיעה בלא מעשנים, אלא מנסה "להעניש" את המעשנים (על פי הודאתו האישית של מר טרדן, הלוואי שכבר יגלו אותו לאו"ם), ולכן הוא נאכף בהתאם.

ישן 17-01-2011, 00:08
צלמית המשתמש של fealls
  fealls fealls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.07
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "מצד שני, יש מדינות אחרות, חוץ מישראל, שאכיפת חוק העישון בהן נכשל לחלוטין, אז?"

וואלה, זה נשמע כאילו יש בפיך את פתרון הקסם. אולי נבקש יפה מהמעשנים לעוף החוצה? אולי נתחנן לערס הנחמד ונסביר לו את הבעיה במילים יפות?
החוק לא בנוי על הסכמות הדדיות לא לעבור עליו. אתה עובר, אתה משלם.

טוב ויפה שהבילוי שלך (או של אנשים אחרים) הוא לשבת עם סיגר ולשתות וויסקי, אבל אפשר לעשות את אותו הדבר בבית שלך, בתוך החדר, עם חלון ודלת סגורים, מתי שבא לך.
אני לא צריך לצאת לפאב או מועדון ולחזור מסריח (ואני אפילו לא מזכיר את העישון הפסיבי) בגלל שאידיוט החליט שזה הבילוי שלו וככה טוב לו.

אולי אני אחליט שהבילוי שלי זה לשרוף צמיגים בתוך מועדון? אני אוהב גם וויסקי בצד, אל תדאג, ואני מבטיח להשתמש במאפרה.
ישן 17-01-2011, 07:28
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

האכיפה אמורה להיות בידי אוכפי החוק, ולא כנסיון להרוויח על חשבון הזולת.
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי fealls שמתחילה ב "וואלה, זה נשמע כאילו יש בפיך..."

ובדיוק כפי שטענת כי אדם מעשן יכול לבלות בביתו ולעשן שם ככל שחפצה נפשו, הרי שגם הלא מעשנים יכולים לבלות בביתם הנקי מעשן (ולמען האמת, זה מה שרוב הלא מעשנים עושים, אם הלא מעשנים היו הרוב בקרב קהילת הבליינים הרי שממזמן היו נפתחים ברים ללא עישון כקונספט שגם היו מצליחים כלכלית ולא נסגרים אחרי כמה חודשים).

אם יפתח מועדון של שורפי הצמיגים הבינ"ל, אני לא אמנע ממך ללכת אליו ושיהיה לך לבריאות, אולם מי שם אותי בעמדה להתנגד לעצם קיומו של מועדון כזה?

כאן בדיוק הרעה החולה בחוק נגד עישון בפאבים ומועדונים, ברגע שהחוק אוסר על מקום בילוי שכזה להגדיר את עצמו כמקום של מעשנים (או להקצות יותר מ-25% משטח העסק לעישון), הרי שאתה כופה את הלא מעשנים על המעשנים, הדבר גובל באבסורד כיוון שנראה, לכאורה, שלא מעשנים מתעקשים להיות בחברתם של המעשנים, אבל מבלי שיעשנו.

ישן 17-01-2011, 11:08
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "מצד שני, יש מדינות אחרות, חוץ מישראל, שאכיפת חוק העישון בהן נכשל לחלוטין, אז?"

אתה יכול לתת לי דוגמה למדינה מערבית מתוקנת, כמו המדינה שאנחנו מתיימרים ליהיות, שבה מתעלמים מהחוק שאוסר על עישון בפאבים ובמקומות ציבוריים כמו אצלנו? אני אישית לא מכיר אבל אני אשמח ללמוד משהו חדש. אותי אף אחד לא שם לקבוע שום דבר, אבל את המחוקק שמו גם שמו. לפי השיטה שלך אם מחר קבוצה של אנשים תחליט שחלק מהבילוי שלהם הוא לצוד חיות נכחדות שאסור לצוד ע"פ החוק אז אין לנו שום דרך למנוע את זה מהם כי הם החליטו שזה חלק מהבילוי שלהם. אני מוצא את הטענה הזו קצת מצחיקה ומאד מטרידה. כמו שכבר כתבתי בפורום לא פעם צריך לציית לחוקים (חוץ מחוקים קיצוניים מאד שהחוק הזה הוא לא אחד מהם) ואם אתה חושב שהחוק לא טוב אז יש דרכים לגיטימיות לשנות אותו.

ישן 17-01-2011, 18:54
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

בספרד, למיטב ידיעתי, יש בעיה קשה באכיפת החוק הנ"ל.
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה יכול לתת לי דוגמה למדינה..."

ציד חיות מוגנות הוא בלתי חוקי כי הוא פוגע באותן חיות, לא משנה אם הדבר נעשה בציבור או בפרט.
כיצד חבורה של אנשים שרוצים לעשן בצוותא במקום בילוי המעוניין לספק שירות זה פוגעת בלא מעשנים?
הרי אין שום חוק המחייב את אותם לא מעשנים להכנס דווקא אל אותו בית עסק, בדיוק כמו שאין חוק המכריח חרדי להכנס אל בית עסק המוכר חזיר, צימחוני להכנס אל מקום המוכר בשר, או אלרגי לבוטנים למסבאה בסגנון מקסיקני בה בכל פינה בוטנים בקליפה אשר את קליפותיהם זורקים בהפגנתיות על הרצפה.

הסוגיה בנוגע לחוק העישון היא לא ציות או אי ציות לחוק, אלא העדר האכיפה (רק בתחום של פאבים ומועדונים, בשאר התחומים יש אכיפה ואני מאוד בעדה) ודחייה מאסיבית של תביעות שהוגשו בהכשרת החוק הנ"ל לבתי המשפט לאחר שהשופטים בעצמם הבינו שאין טעם בחוק המגוחך הזה.

ישן 14-01-2011, 12:46
צלמית המשתמש של ilane
  ilane ilane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.02
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זה לא באמת משנה, גם במסעדות..."

זה לא ממש נכון
אמנם זה קרה לי הרבה לפני שעברו החוקים בנושא אבל בכל זאת:
התחלתי לעבוד בחנות מחשבים, הבעלים היה מעשן ובקשתי שלא יעשן לידי, הוא בתגובה " אני לא מעשן בחנות , אני לא רוצה שהיא תסריח"
למחרת(עבדתי שם סה"כ שלושה ימים) היה קר ולכן כמובן הוא לא יצא החותה לעשן ובנוסף גם ידליק מזגן על חימום כדי שהחנק יהיה ודאי.

מקרה אחר, הלכתי לארוחת צהריים למסעדה וישבתי באזור ללא עישון, בשולחן שלידי התחילו מתי שהו לעשן ובקשתי שיפסיקו
כמובן שהתחיל ויכוח עד שהראתי להם שהם יושבים תחת השלט של "העישון אסור"
אחרי כמה דקות בעל המסעדה החליט לצאת להפסקה ובא לעשן כמובן באותו מקום מה שגם גרר מיד את כל יושבי אותו שולחן לשלוף מחדש את הסיגריות.

It's Never Lupus

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:24

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר