לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-01-2011, 20:15
  הרבה יותר בורדו הרבה יותר בורדו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.09
צירפתי תמונה תסתכלו בבקשה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "ובנוסף, רצוי שהראוטר יהיה..."

מצאתי תמונה של מה שאני התכוונתי.
תראו בקישור הזה:
http://www.sollan.co.il/sale.asp?pid=13458#

זה מתאים בכלל?

ועוד הסברים:
-אם אין לי כונה להתקין נתב בבית, האם יש פתרון אחר? (למשל מה שבתמונה)
-לא מדובר על האוני'. המקסימום שאני אזיז ואקח את המחשב הנייד להורים שלי או -לחברים אבל לרוב אני אעבוד עליו בבית שלי.
- העיקר,אני רק רוצה ליצור אפשרות לחבר גם את המחשב הנייד לאינטרנט ישירות לקיר מבלי להעביר כל פעם את הכבל של הרשת מהנייח.
לא מבינה בזה הרבה , אם זה נקרא רשת או לא. לא מבינה בדיוק מה זה נתב.
מבקשת את עזרתכם לשאלה הזו.

תודה רבה רבה!

נערך לאחרונה ע"י הרבה יותר בורדו בתאריך 13-01-2011 בשעה 20:19.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-01-2011, 20:18
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי הרבה יותר בורדו שמתחילה ב "צירפתי תמונה תסתכלו בבקשה"

זה לא. זה טוב לפיצול קווי טלפון, ודברים מהסוג הזה. כבל רשת של מחשב זה יכול רק להאריך (כלומר אפשר לחבר שני כבלים לזה, ולא לחבר את זה לשום דבר אחר, ואז זה כבל מאריך.)

אבל רשת לא ניתן "לפצל" וששני מחשבים יעבדו במקביל.

מה שכן אפשר לעשות, זה שאם יש מספר נקודות בבית שרוצים את המחשב, וכל פעם מעוניינים לחבר באחת מהן, אפשר לפצל כך, וכל פעם לחבר רק אחת, בלי לנתק ולחבר כבל בשקע המקורי... יש לשים לב שזה צריך להיות מנותק באמת בצד השני, ולא סתם ש"לא ישתמשו בזה". לרוב (במחשבים המודרניים) כרטיס הרשת במחשב פועל כל הזמן - אפילו כשהמחשב כבוי.

בכל אופן, בבית זה קצת מוזר שמהקיר יוצא RJ45 של רשת... אא"כ מדובר בקו ISDN או משהו כזה... או בחיבור של קיבוץ...

ישן 13-01-2011, 20:49

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי הרבה יותר בורדו שמתחילה ב "הבעיה היא"

סביר להניח שאם אכן שניהם מחוברים, הם מחוברים בנפרד. צריך להיות דביל די גדול כדי לעשות אחרת (ומצד שני, חוק מרפי אומר, שתמיד יש סיכוי טוב שהיה דביל מעורב...). לצערי אין לי רעיון איך לבדוק את זה בלי שום ציוד בדיקה (אפשר לשאול נייד ממישהו אחר... ?)

האלחוטי - יכול להתחבר לרשתות אלחוטיות אשר נמצאות בטווח הקרוב (רדיוס עשרות מטרים, לא הרבה יותר מכך, בד"כ) - צריך שהרשתות האלה תהיינה פתוחות (לא מוצפנות עם קוד), או לחלופין, שיהיה לך שיתוף פעולה של השכנים שהם המפעילים של הנתב האלחוטי (ויתנו לך את הקוד שיש להם).

לא יודע אם יש לך באיזור שלך, ולא יודע אם את רוצה לסמוך על השכנים. מה יקרה אם הם יחליטו לכבות את הרשת?

אא"כ בהגדרה יש אצלכם רשת אלחוטית שמכסה את כל הקיבוץ, כמו שיש לכם חיבור קווי בבית. במקרה הזה, שזו רשת מנוהלת, שמטרתה להישאר, אני משער שאפשר לסמוך על כך. אחראי האינטרנט בקיבוץ אמור לדעת. סיכוי טוב שגם לגבי זוג שקעי הרשת בבית.

אין טעם לפנות לחשמלאי - אם אין לו גישה לנקודה שממנה מגיעים הכבלים - גם הוא לא יוכל לדעת. ואם יש גישה, אפשר ללכת אליה לבד, ולראות אם בפיצול שיוצא אלייך, יוצאים שני כבלים נפרדים משתי יציאות רשת נפרדות בסוויצ' (מתג). מה גם שביקור חשמלאי יעלה (כנראה) יותר מראוטר פשוט...

ישן 13-01-2011, 20:59

בהחלט לא רוצה להיות תלויה כך בשכנים...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "סביר להניח שאם אכן שניהם..."

לצערי, אין לאף אחד במשפחה מחשב נייד שאפשר לקחת ולבדוק את הנושא.

כל מה שאני יודעת זה שהחיבור הקיים שיש לי למחשב הנייח הוא על ידי סיב אופטי מתחת לאדמה או משהו כזה... לא שיש לי מושג מה זה אומר אבל זה מה שהיה כתוב מטעם אנשי התקשורת כאן.
הם גם נתנו הוראה שאסור להתקין נתבים , עכשו נזכרתי.

אני מפחדת לקנות ואז לגלות שאני לא יכולה להתחבר לאינטרנט עם הנייד (ואני חייבת שיהיה לי בו אינטרנט)
.
בעניין בדיקת הכבלים, אתה מתכוון שצריך לבדוק מאחורי הבית בקיר שמחובר בו השקע הנוסף אני אמורה לראות שם כבל אחד או שניים וכך לדעת?

ישן 13-01-2011, 21:30

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי הרבה יותר בורדו שמתחילה ב "בהחלט לא רוצה להיות תלויה כך בשכנים..."

כן, צריכה להיות נקודת המרה מהסיב האופטי, לממשק רשת.

משהו שנראה בערך כך, בדרך כלל:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.traderscity.com/board/userpix34/23538-fiber-optical-ethernet-media-converter-1.jpg]

(מימין לשמאל: חיבור הסיב - לרוב שני גידים, חיבור רשת, חיבור לחשמל)

בממיר הזה, כמו שניתן לראות, יש רק יציאת רשת אחת...

תמונה של מגשרים אופטיים, מה שמחובר בין פאנל החיבור של סיום הסיב, למתאם אופטי-לרשת :

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.c-suncom.com/en/images/p11.jpg]

ההוראה על איסור חיבור נתבים נשמעת לי הזוייה. יש סיבה שהם ציינו לכך? ואם זה נכון, איך השכנים עשו רשת אלחוטית בלי זה?

ישן 13-01-2011, 21:57

כן אז מה שיש בשקע השני זו יציאת רשת
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "כן, צריכה להיות נקודת המרה..."

כמו בתמונה שצירפת.
עכשיו ראיתי שהשקע ממוספר (מסומן עליו מספר מסויים) אז לדעתי זה באמת נפרד מהשקע הנוסף שבו אני משתמשת עם הנייח, אבל בשביל שאני אהיה רגועה אני אנסה לשאול את איש התקשורת והאינטרנט.

ההוראה ניתנה כי הרבה תושבים החליטו על דעת עצמם להתקין נתבים ולא ידעו מה הם עושים וגרמו לניתוק של קבוצה נכבדה של אנשים (כ-100 איש) ולכן יצאה הוראה שאסור להתקין ומי שיתקין ויגרום נזק כזה יחוייב בשעות עבודה של אנשי המקצוע על תיקון הבעיה.

כמובן שיש אנשים שעושים מה שהם רוצים ומתקינים בכל זאת, ובמקרה שלהם הם הצליחו, כמו השכנים .

ישן 13-01-2011, 22:17

אני והשאלות שלי...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "במילים אחרות, אם הדברים נעשים..."

כדי לסכם את הנושא ושאני אבין במאה אחוז... :-)

- אני אעשה מאמצים לבקש מחשב נייד לחבר אותו לשקע הנוסף ולבדוק אם האינטרנט יהיה תקין , אז הכל טוב נכון? זה לא יפגע או יתנגש עם החיבור של הנייח, נכון?

- מה יקרה אם אני אקח את הנייד להורים שלי, שהם גם בקיבוץ, אבל להם יש רק שקע אחד לנייח שלהם.
האם אין סיכוי שאני אצליח להתחבר שם לאינטרנט עם הכרטיס רשת האלחוטי?

- אם אני אקח אותו לעבודה שלי, בעיר, שם לא תהיה לי בעיה של זיהוי טווח רשת והתחברות אלחוטית נכון?

- פעם היתה פרסומת כזו שמחברים לנייד מכשיר כזה שנראה כמו דיסק און קיי וזה מחבר אותך לאינטרנט מכל מקום, זה יכול להיות פתרון מתאים לבעיה שלי?
תראה בתמונה הזו:
http://i41.servimg.com/u/f41/12/51/33/97/dsc02910.jpg

מודה על הסבלנות והתשובות!

נערך לאחרונה ע"י הרבה יותר בורדו בתאריך 13-01-2011 בשעה 22:25.
ישן 13-01-2011, 22:39
  op9090 op9090 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.07
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי הרבה יותר בורדו שמתחילה ב "אני והשאלות שלי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הרבה יותר בורדו
כדי לסכם את הנושא ושאני אבין במאה אחוז... :-)

- אני אעשה מאמצים לבקש מחשב נייד לחבר אותו לשקע הנוסף ולבדוק אם האינטרנט יהיה תקין , אז הכל טוב נכון? זה לא יפגע או יתנגש עם החיבור של הנייח, נכון?

- מה יקרה אם אני אקח את הנייד להורים שלי, שהם גם בקיבוץ, אבל להם יש רק שקע אחד לנייח שלהם.
האם אין סיכוי שאני אצליח להתחבר שם לאינטרנט עם הכרטיס רשת האלחוטי?

בשביל חיבור אלחוטי חייבים ראוטר
את תוכלי להתחבר קווית במקום המחשב של ההורים שלך

- אם אני אקח אותו לעבודה שלי, בעיר, שם לא תהיה לי בעיה של זיהוי טווח רשת והתחברות אלחוטית נכון?

- פעם היתה פרסומת כזו שמחברים לנייד מכשיר כזה שנראה כמו דיסק און קיי וזה מחבר אותך לאינטרנט מכל מקום, זה יכול להיות פתרון מתאים לבעיה שלי?
תראה בתמונה הזו:
http://i41.servimg.com/u/f41/12/51/33/97/dsc02910.jpg

את מתכוונת לnetstick זה מודם סלולרי שעובד מול ספקית סלולרית ( אורנג סלקום וכו )
זה יחסית יקר אבל אם חיבור כזה באמת אפשר לגלוש כמעט בכל מקום.

מודה על הסבלנות והתשובות!
ישן 16-01-2011, 00:40
  amir1 amir1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.02
מה זאת החיה הזאת ?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "זה לא. זה טוב לפיצול קווי..."

מוזר שבכלל מוכרים את זה ככה
אפשר למצא לזה שימושים אבל למכור את זה בתור מפצל רשת זה קצת הטעיה

ובתור טיפ לטכנאי רשתות,
מה שכן אפשר לעשות עם כזה דבר , זה להעביר שני חיבורים ע"ג כבל אחד
למשל אם הגעתם למקום כמו כיתה וכדו' וחסרה לכם נקודת שקע ולא שווה לשים שם סוויץ
או למתוח כבל נוסף בתעלות , אז מה שעושים זה , לוקחים את הכבל 8 גידים הקיים
מפצלים אותו לשני רבעיות וכל רביעיה מחברים לשקע נפד
כמובן שמדובר ברשת 10/100 ולא 1GB

ולגבי המוצר שבתמונה ,אפשר להסב אותו לאותה מטרה ע"י הכנת שני כבלים שכל אחד מהם יעבוד על רבעיה שונה.
כמובן שזה בדוחק גדול כי מי שיטפל ברשת הזאת אחריהם בטח יקלל אתכם ברגע שהוא יראה חיבורים כאלו (:
כמו שקורה לי עם לקוחות שאני מחבר להם את המתאם שיחות לראוטר בתור AP לאחת מכניסות ה-LAN ומבטל DHCP
ואז כשהם מתקשרים לתמיכה ומתארים לטכנאי את החיבורים הוא לא מבין איך זה בכלל עובד (:

נערך לאחרונה ע"י amir1 בתאריך 16-01-2011 בשעה 00:46.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:57

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר