לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - לא לשכוח להוסיף תגיות ספויילר היכן שצריך! - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > קולנוע וטלוויזיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-01-2011, 08:16
  s27 s27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "20 שנה למלחמת המפרץ-אשכול הזכרונות"

וואו, קטע הוידאו הזה באמת מזכיר נשכחות מעניין למה פתחת אשכול זה דווקא בפורום הזה
בכל אופן, להלן הזכרונות שלי ממלחמת המפרץ:
הייתי בת 8 בלבד, כיתה ב'. אמנם לירושלים לא ממש נשקפה סכנת טילים, כי לאף מוסלמי בעולם, כולל סדאם ימח שמו ושם זכרו, לא היה אינטרס לפגוע במקומות הקדושים לאיסלאם...אך בכל זאת...
זוכרת את הפחד של לפני שהכל ממש התחיל, כבר כשהלכתי עם אבא שלי להדרכה של פיקוד העורף והייתה הרגשה כזו באוויר...ההרגשה של ערב מלחמה היא מפחידה לא פחות מן המלחמה עצמה...
זוכרת את הלילה של האזעקה הראשונה, ואפילו זוכרת מה אכלתי באותו ערב לארוחת הערב (דגני "קוקו") וזוכרת אפילו שלבשתי פיג'מה צהובה בהירה...
זוכרת את ריח הגומי של מסיכת המגן שלי, שקיבלתי אותה עם כיסוי ניילון צמוד (כמו כל הילדים), אך משום מה בחרתי לגזור אותו בשלב כלשהו...
זוכרת לילות חצי לבנים בחדר האטום (החדר של ההורים שלי), ומרתון שידורים חוזרים של תכניות הנוער של אז, כגון :"תופסים ראש"...
זוכרת את הפחד והלחץ עם כל אזעקה, ועם כל פעם שבאתי להרכיב את המסיכה...
זוכרת את השנאה של כולנו לסדאם חוסיין...
זוכרת שמוצ"ש אחד ישבנו לראות בסלון את את הסרט "רבי יעקב" עם לואי דה פינס המנוח, קומדיה צרפתית משעשעת קלאסית...בשלב כלשהו (לא זוכרת אם זה היה לפני האזעקה או אחרי), הייתה אזעקה,
הלכנו לחדר האטום, וכשבאתי לחבוש את המסיכה, מרוב הלחץ פשוט הקאתי ישר על המיטה של הוריי, על המצעים הנקיים...
אני זוכרת שאמא שלי הייתה פשוט מאוהבת בנחמן שי, "המרגיע הלאומי"... עוד מעט אני הולכת להראות לה את הסרטון הזה... P:
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-01-2011, 10:00
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "20 שנה למלחמת המפרץ-אשכול הזכרונות"

אות הפתיח של החדשות היה מלחיץ לא פחות מהאזעקה עצמה.
האזעקה עצמה היתה קטסטרופה שהקפיצה את החרדה הלאומית גבוה מאד.
ובסוף אות ההרגעה היה גם כן סוג של אזעקה מהולה בחרדה ורגיעה.

מדינה שלמה שבפעם הראשונה מצאה את עצמה עם העורף כקו חזית היתה מבולבלת, מבוהלת ולחוצה.
ההנהגה עצמה בימים הראשונים לא ידעה איך אוכלים את זה, בהמשך שרהב"ט ארנסט דרש פעולה של צה"ל בעיראק אבל רוה"מ שמיר מיתן אותו והקשיב לאמריקאים.

ובבת אחת ביום הראשון נולד "המרגיע הלאומי", סמכותי, לבוש מדים, רהוט, מדבר ברוגע ופונה לאנשים ברמה הכי בסיסית "שתו מים, לשטוף פנים, תירגעו, האנשים באזור א' לעשות כך וכך, האנשים באזורים ג',ד לעשות כך וכך וכו' וכו'".
מדינה בחרדה היתה צריכה אותו כמו חמצן, מישהו סמכותי שיחבק, ירגיע ויגיד מה לעשות ומה לא לעשות.

תמונות ההרס שזרעו הסקאדים בר"ג (גם אם בפועל לא היו הרבה נפגעים) המחישו בבת אחת - כולנו פגיעים, האנשים חיפשו מפלט.
ערוץ טלויזיה אחד עם שקופיות "אזעקה" בכמה שפות, מילת הקוד להפעלת האזעקה שחזרה על עצמה בהיסטריה "נחש צפע, נחש צפע", טרניזסטורים צמודים לאוזן, כותרות עיתונים דרמטיות וחוסר מידע בזמן אמת על המתרחש - הפאניקה הסתערה מכל פינה.
הרחובות התרוקנו, אנשים שהו לחוצים בבתים, חלקם נסעו רחוק לדרום ולצפון (צ'יץ בהברקה של רגע קרא להם עריקים וביקש שיחזרו).

לאט לאט החלו לגייס את ההומור שיעזור להוריד מהלחץ והחלו לצוץ פניני תרבות רלוונטיים כמו זהו זה, קישוטים למסכות ואפילו היה איזה זמר ששר "סאדם מטומטם" (משהו כזה).

מאז עברנו עוד שני סבבים של מטחי רקטות מסוגים שונים ובין לבין אלפי קאסמים ופצמ"רים, אנחנו יותר מתוקשרים והמידע זורם, האם מצבנו הנפשי מחושל יותר? לא בטוח...

כותרות עיתונים ברוח התקופה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 15-01-2011 בשעה 10:04.
ישן 15-01-2011, 19:09
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
טוב, לאשכול כזה אני חייבת להצטרף

זוכרת את מה שכבר אמרו לפני. את הניילונים המצחיקים על החלונות, שהשאירו צלקות על המשקופים למשך שנים ארוכות. את מזרקי האטרופין (התאפקתי מאד לא לנסות אותם), את הויכוחים לקראת סוף המלחמה האם לרדת למקלט או להישאר בחדר האטום, את הקרטונים המעפנים של המסכות, שהילדים קישטנו ביצירתיות רבה. אחד הבנקים גם חילק לאזרחים תיק מיוחד למסכה.
אני מזקנות הפורום, ובזמן המלחמה הייתי שמיניסטית. אז יוצא שהרווחתי בענק. משרד החינוך הוריד כמות משמעותית מהחומר לבגרות. חששנו שהמחזור שלנו יסבול מסטיגמה, אבל למזלינו זה ממש לא קרה.

ישן 15-01-2011, 20:55
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
לבודדים (יחסית) בארץ היו כבר כבלים

חלק מתושבי ראשל"צ ובת ים, לדוגמא. אלה היו "מיוחסים" מאחר ויכלו לראות CNN בשידור חי, מה שאומר שיכלו לדעת "מה נפל ואיפה", בעוד השאר חיכו לשמועות המגלגלות בטלפונים (שלא פעם עוותו ללא היכר, כמו סבתא שלי שלא שמעה טוב בטלפון "אבא הילל" והודיעה לכולם שנפל טיל במלון הילטון...).

אני זוכר לגמרי לטוב את התקופה: היה פשוט כיף (למי שהיה תיכוניסט...). עוד כמה אנקדוטות:

בימים שלפני פרוץ המתקפה רבים השכירו סרטי וידאו בערימות. כאשר בפועל נפלו טילים, העסקים שותקו לכמה ימים ובטוח ששום סיפריה לא ציפתה שתחזיר סרטים בזמן. אנחנו "נתקענו" עם הטרילוגיה של "בחזרה לעתיד" וראינו אותה פעם אחר פעם... עד היום אני מומחה לכל פרט בסרטים הללו.

אחד הטילים ששוגרו במטח השני (שבת בבוקר, מעט לפני 7 - אני זוכר אפילו בלי לבדוק) נחת 400 מטר ממני (מדדתי פעם) כשיצאתי לריצת בוקר לאורך "דרך המכבים" בין צומת בית דגן למרכז ראשל"צ. מייד אחריו נחת עוד אחד, ככל הנראה בחולות חולון. בטיפשותי רצתי למקום הנפילה ומצאתי שוטרים ומתנדבי משמר אזרחי + חיילי מילואים של הג"א אוספים מזכרות. איזה ערבי מעזה יצא המום מאיזה מבנה מסעדה שהיה ישן בתוכו. כל המחזה היה הזוי.

את החצי השני של המלחמה ביליתי בת"א, במקום העבודה של אחד ההורים (ביה"ח איכילוב). רבים כבר ידעו שהטילים האלה לא "כאלה" מסוכנים והיו המון סקרנים שעלו על גגות כדי לצפות בהם - גם אני. אני זוכר מראה מדהים של כמה פטריוטים ממריאים מאזור שדה דב לעננים ואז פתאום מופיע כתם צהוב בענן וממנו מגיח סקאד שנוחת ישר לתוך ר"ג, או משהו קרוב.

מי לא זוכר את ההאמרים של צוותי הפטריוטים האמריקאים שהסתובבו בגוש דן וחנו במקווה ישראל, פלמחים ועוד מקומות? אני מניח שרובינו ראינו את הכלי הזה בפעם הראשונה.

כאשר בהתקפה הראשונה, תוך כדי ההתארגנות להכנס לחדר האטום, שמענו פיצוצים עמומים אבל חזקים (בהתקפות הראשונות ההתרעה הייתה די מאוחרת) אני זוכר שחשבתי לעצמי "הנה מאות אנשים נמחקו". למרות שאני סוג של אתאיסט, עד היום אני מדי פעם חושב שכל האפיזודה הזו היא הדבר הכי קרוב לנס שראיתי בחיי.

ישן 15-01-2011, 21:10
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בראשון הייתה חברה שנקראה "גוונים"
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "סתם מתוך סקרנות-מה שידרו אז בכבלים?"

היו עשרות ערוצים כבר מההתחלה. היה ערוץ ילדים של "גוונים", שמה שאני זוכר ממנו זה ששידרה שם איזו milf ג'ינג'ית בת איזו 40 שהייתי חרמן עליה אש (הייתי רואה את הערוץ הזה כי שודרו שם חבובות מוקדם למדי בבוקר). היו ערוצי סרטים וערוץ של טלנובלות (במיוחד ארגנטינאיות, כמו "אנטונלה"). בראשון לציון היו כל יום חול "חדשות מקומיות" - מהדורה שנלקחה מאוד ברצינות, למרות שאיש לא צפה (השדרנים היו, בין השאר, מיקי חיימוביץ ועמיקם רוטמן) - ובשישי בערב הייתה מין תכנית "יומן" של ראשון לציון שכללה כל מיני פינות, כולל חידה היסטורית של "חפש את המטמון".

היה מסך מחולק, והיה MTV שבחודשים הראשונים היה משדר "לופים" של הקלטות מה MTV האירופי, ולא "שידור חי". MTV היה להיט על ואנשיםן אשכרה ישבו לצפות בזה. היו איזה שני ערוצי מדע (של הכבלים) וכמובן כל הערוצים הרוסיים/הודיים/ספרדיים/צרפתיים ו... שלושת ערוצי הפורנו הגרמניים (RTL, SAT1 ו SAT3... בטח לא כולם היו פורנו, אבל אני זוכר שהיה אפשר לפעמים לזפזפ בין כמה סרטי פורנו בערוצים מקבילים, בו זמנית). "גבנים" לא חייבו התקנת "ממיר" ולכן צפית במספר הערוצים שהטלוויזיה שלך יכלה לפענך. זה יכל להיות 15 ערוצים, או קרוב לשלושים: תלוי בדגם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:14

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר