לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-01-2011, 19:58
  Homo sapiens Homo sapiens אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.10
ההפרעה האלוהית: האם יש אלוהים או שמדובר על פגם מוחי מולד

http://www.calcalist.co.il/local/ar...3480323,00.html

יש עוד הרבה מידע ודברים מענינים אבל לא ציטטתי את כולם, כתבה מאוד מענינת.

ציטוט:
"ההשערה שלי היא שבעלי מנת משכל נמוכה ייטו להימשך ביתר קלות למי שמציע להם תשובות בטוחות לשאלת הקיום, בעוד שבעלי מנת משכל גבוהה נוטים יותר לספקנות".

ציטוט:
: בעוד שאנחנו מסוגלים להבין את המשמעות של מוות והרס של דברים גשמיים, תודעתנו אינה מסוגלת לתפוס את מותה שלה עצמה.

ציטוט:
בלום גילה שהתינוקות מבינים בגיל צעיר מאוד גם את עקרונותיו הבסיסיים של העולם החברתי והרוחני.

ציטוט:
פעוטות ששמעו סיפור שבסופו תנין אוכל עכבר הבינו שאחרי שנאכל, העכבר יפסיק להתקיים פיזית. כשנשאלו אם העכבר יזדקק לאמבטיה, לאוכל או למקלות אוזניים השיבו הפעוטות שלא, כי הוא מת ואיננו. אך כשנשאלו אם העכבר יתגעגע לחבריו, ירצה דברים וימשיך לחשוב, מרבית הפעוטות השיבו בחיוב

ציטוט:
התוצאה היתה שחזור כל מרכיב בחוויה האלוהית שאי פעם תועד בהיסטוריה", אומר פרסינגר בראיון ל"מוסף כלכליסט". "כמה מהנבדקים, בעיקר אתאיסטים, דיווחו רק על תחושות מוזרות ולא על התגלות אלוהית. היתר תיארו התעלות רוחנית, תחושת אחדות עם היקום, אקסטזה, חוויה חוץ־גופית, חוויה שלאחר המוות, כמו אלה שמדווחות לפעמים על ידי אנשים שחזרו ממוות קליני, תחושה שמישהו ניצב מאחוריהם ו'מתבונן אל נשמתם',

ציטוט:
"ההשערה שלנו היא שההשתתפות בטקסים הדתיים עוזרת למאמינים ליצור קשרים חברתיים בקהילה, וליהנות מרשתות חברתיות שמעניקות תמיכה וחברות".

ציטוט:
הנתונים שהצטברו מלמדים שמאמינים מחלימים מטראומות טוב יותר מאשר אנשים לא מאמינים. סיכוייו של דתי אדוק שחי בקהילת מאמינים לשרוד חצי שנה אחרי ניתוח לב גבוהים פי שלושה מאלה של אתאיסט.

ציטוט:
מתאם גבוה בין אמונה רוחנית חזקה של נשאי HIV לבין עיכוב בהתפתחות מחלת האיידס בגופם.

יש עוד הרבה מידע ודברים מענינים אבל לא ציטטתי את כולם, כתבה מאוד מענינת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-01-2011, 04:51
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
תראה, להאמין במשהו שאין דרך להוכיחו, זה דבר שאפשר להתווכח עליו...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "ההפרעה האלוהית: האם יש אלוהים או שמדובר על פגם מוחי מולד"

אבל מה תגיד על אלה שמאמינים במשהו שכבר הופרך בערך
4398659875 פעמים, כמו "תהליך השלום"? האם מצאת מאמר
לגבי המאמינים בפירכה המוזרה הזו?
אחרי הכל, הטענה שבעלי מנת משכל נמוכה נוטים להאמין
בדברים שברור שאינם נכונים, כיוון שהדבר כבר הוכח - היא לא
באמת השערה - זו עובדה בסיסית.

בכל מקרה, כמאמין בפירכות, חזקה עליך שתבין שלצעוק נגד מאמינים בדברים שמה לעשות, עדיין לא הופרכו - סתם מכוון
זרקור גדול אל מפלצת הספגטי האהובה עליך, הלא היא "תהליך
השלום". זוהי אמונה מופרכת שאלף NIFים, ומיליארד דולר
מממשלות אירופה והקרנות האסלאמיות, לא יהפכו אותה למשהו
אמיתי...
ישן 18-01-2011, 06:31
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מאמינים שבו יבוא השלום
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "תראה, להאמין במשהו שאין דרך להוכיחו, זה דבר שאפשר להתווכח עליו..."

לאו דוקא בתהליך זה או אחר - תהליכים רבים "התפספסו" אחרים יגיעו במקומם עד שהוא יגיע.

ניתן למנות במהלך ההיסטוריה מעברים שונים במקומות שונים בין הרג, רצח, שפיכות דמים ומלחמות לבין קיום מצב בו אין שפיכות דמים, אין מלחמה. במצב של שלום אין צורך בחיבוקים יום יומיים ואין אפילו צורך ב"ניגוב חומוס בצותא". נכון שרצוי, חשוב ואף מחזק מצב בו קיימים יחסים כלכליים (למרות שיחסים כאלו חוצים גם גבולות בין אוייבים בנפש), יחסי פעילות הדדית ואפילו "חיבוקים" ותמיכות - אבל זה אינו התנאי החד חד משמעי.

בכל מקרה האמונה והשאיפה לשלום עדיפה על שקיעה מלנכולית במצב מלחמה, פחד ושפיכות דמים מתמדת, ללא כל תקוה וללא כל תקומה.
ישן 19-01-2011, 03:32
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
כל התנועות שהזכרת עבר עליהן הכלח - אבל השנאה הדתית לעולם נשארת
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "משפט חלול למדי, לא? מה הוא..."

הערבים/המוסלמים לא קבלו את נוכחותנו כאן, למרות שתנופת ההתיישבות היהודית המחודשת לא באה על רקע דתי.
כל עוד המאבק היה לאומי היה סכוי סביר שההגיון ינצח ואפשר להגיע להסדר, שירצה את שני הצדדים ויאפשר את החיים ביחד, זה עם זה או זה בצידו של זה.
לאחר מלחמת 1967, כאשר המוטיב הדתי שלנו, השתלט על סדר היום הלאומי - כאשר "זכותנו" על הארץ נבע ממניעים דתיים ולא מתוך צורך לאומי, הפער בין הצדדים הלך וגדל עד כדי "מלחמת דתות" ללא כל שיקול דעת אנושי.
כאשר לכל גוף קיימת הבטחת אלוהה משלו וכל גוף מייחס קדושה לאדמה ולמתים הקבורים בה - לא יכולה להמצא פשרה לא יכול לבוא פתרון.
חייבים להחזיר את הדת למקום הראוי לה - לבתי הכנסת ולמסגדים (במקרה שלנו) ולנהל מו"מ על בסיסי הצרכים הלאומיים של: קיומה של מדינה יהודית ודמוקרטית ושל מדינה פלסטינאית, שהם יחליטו על אופיה.
ישן 19-01-2011, 05:42
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הקלח על דברים שכאלה לא ממש אובד.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "כל התנועות שהזכרת עבר עליהן הכלח - אבל השנאה הדתית לעולם נשארת"

הקפיטליזם ועבודת אלילי הכסף הרגו והורגים לא מעט. מיהלומי בדם באפריקה ועד הספקולנט שמפיל מטבעות וכלכלות וצובר מכך הון [ומכבס 'מצפונו' בתרומות מפוקפקות]. תנועות 'השלום' בעולם הפכו במקרים רבים עוד בשנות השישים לכלי שרת ציני בידי האלימים שברודנים, הקומוניזם הסיני עדיין אלים כלפי קבוצות לא מבוטלות שתחת שלטונו וגם כנגד סתם סטודנטים מרימי ראש. הקומוניזם הסובייטי לא עבר מהעולם ביוזמת 'כהני הדת' של הקגב אלא בשל צרוף מקרים וזמנים שהביאו אדם גדול כגורבצ'וב לבמת ההסטוריה במועד הנכון. הבורות, הרדידות והניתוק היא סוג של עבודת אלילים שמאפשרת בואם של אסונות כמו בשנות השלושים, הלאומיות אינה תמריץ פחות מהדת למלחמות וכן הלאה.למעשה אפילו מלחמת הדת העיקרית המאיימת היום על העולם מכיוון האיסלאם היא תוצר של כל אלה [תאוות ההון של שליטי ערב, הבורות, הלאומיות וכולם בני טיפוחיו של הקומוניזם הסובייטי עד נפילתו וכלי משחק בידי הפוטיניזם שירש אותו]
ישן 25-01-2011, 21:40
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ההבדל בין הטענות שלך לשלי, זה ששלך הן השמצות חסרות בסיסי, בעוד ששלי זה עובדות יבשות
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "שוב , במקום להתיחס לטענה אתה..."

"תהליך השלום" כבר הוכח כמשיח-שקר. התעשייה הענקית שהוקמה סביבו היא הדבר שמחזיק
אותו בחיים, והיא שיצרה את הצורך בהמצאת הדת שאתה דבק בכזה להט - להט שמחייב אותך לשנוא
דתות אחרות, ולהגדיר אמונה בהן כ"פגם מוחי מולד"...

כאשר תסביר לי איך הגעת למצב של אמונה בתהליך שהתפוצץ (מילולית התפוצץ) בערך 4857649 פעמים,
אוכל להסביר לך כיצד אנשים יכולים להאמין בדברים שדווקא לא הופרכו עדיין...

אתה מבין, אמונה במשהו שאי אפשר להוכיח היא דבר אנושי שממש לא מאפיין פגמים מוחיים - אבל
אמונה במשהו שכבר הוכח שאינו נכון (למשל, שהארץ שטוחה; שהשמש סובבת את הארץ; שאם רק ניתן
לערבים מספיק רובים, כסף ושטח, הם יהפכו לאוהבי ציון וינגבו עימנו חומוס בסבבה...), היא הדבר שמצריך
בדיקה מעמיקה יותר. הדבר אינו תקף כמובן לנוכלים שמנצלים את השלומיסטים התמימים ועושים על גבכם
הרים של כסף, מ"תעשיית השלום" עתירת הממון. דרך החשיבה שלהם אינה תמוהה, היא סתם מרושעת...

בכל מקרה, תנוח דעתך - אני בהחלט מחשיב אותך לאחד המאמינים התמימים ולא לאחד המרושעים...
ישן 25-01-2011, 23:23
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "דוקינס לא מפריך את אלוהים אלא..."

אתה קראת ספרים שלו ?
דוקינס מפריך מכל כיוון אפשרי את האפשרות של קיום האלוהים.
מכל בחינה, פסיכולוגית, כימית,ביולוגית ,חברתית, סוציולוגית וכו'.
בספרו יש אלוהים הוא מדבר על אפשרות קיום גן האמונה באלוהים. התבוע ב DNA.
הבאתי לך ציטוט קצרצר מויקיפדיה, בגלל השעה המאוחרת אין לי זמן לחפור עמוק יותר.

ציטוט:
בספר טוען דוקינס שהאמונה באלוהים, ישות על טבעית שבראה את העולם, היא כמעט בוודאות אמונת שווא, וכי האמונה באל אישי מתערב זהה להזיה, המוגדרת על ידו כאמונת שווא חסרת בסיס ועיקשת, לנוכח ראיות חזקות לסתירתה. דוקינס מביא בתמיכה לכך, בהקדמה למהדורה העברית של הספר, את אמרתו של רוברט פירסיג לפיה "כאשר אדם אחד סובל מהזיה קוראים לזה אי-שפיות, כאשר אנשים רבים סובלים מהזיה קוראים לזה דת".

האמונה היא אמונת שווא.
אמונה באל זהה להזיה.
כאשר אדם סובל מהזיה קוראים לזה אי שפיות.

במידה ולא קראת את הספר, ממליץ לך לקרוא.
ספר מרתק.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 25-01-2011, 23:41
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה קראת ספרים שלו ? דוקינס..."

איך אתה יכול להפריך קיומו של אל? אתה לא יכול. דוקינס יכול להפריך רק מה שנכתב בכתבי הקודש, קרי התורה והספרים שיצאו ממנה. אתה יכול לדבר על גיל העולם האמיתי, אתה יכול לדבר על הסימנים שניתנו בבעלי החיים, עדויות היסטוריות שמוכיחות אחרת מהכתובים ועוד. אבל אתה לא יכול להגיד שאין אלוהים (לא מדבר על פרסונלי, אלא על המושג עצמו).

לא קראתי את הספרים שלו, אבל עברתי את אותם הדיונים עשרות פעמים עם אתאיסטים אחרים. וכולם התמקדו בטקסטים עצמם, היות והבינו שלא ניתן לסתור את האלוהות.

ישן 27-01-2011, 23:17
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני לא יכול להוכיח ואתה לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
, דוקינס פה פועל לא כמדען אלא כאתאיסט לוחמני.
]

כיצד אתה יכול לבקר סופר וספר בלי לקרוא אותו ?
כיצד אתה אומר שדוקינס לא פועל כמדען כאשר יש קטעים שלמים בספר, די מתישים אני חייב לציין, שדוקינס מביא דוגמאות מדעיות לחלוטין על כך שאין אפשרות לקיומו של אל.
אתה כל כך פנאט שאתה יודע מראש מה הוא כתב ולא מסכים עם הדברים שלו בלי לקרוא אותם בכלל ?

תסלח לי, אבל אי אפשר להתייחס לדברים שלך ברצינות וזה מטיל צל כבד מאד על כך ההתיחסות שלך.

תקרא את הספר ורק אחר כך תוכל להשמיע דעה כלשהי על איכות הדברים הכתובה בו.

john reese

ישן 28-01-2011, 05:24
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "מה זה "הוכחות לאי בריאה של..."

אני לא רוצה להכשל בהסברים שאני אביא מהספר, לחפש ציטוטים זו פעולה מסובכת, ולא חוקית לדעתי כי אסור לצטט מהספר ללא רשות.
אני מייעץ לך לקרוא את הספר, ספר מרתק.
כמעריץ של דוקינס זה רק יחזק אותך ואת התובנות שלך.
דוקינס הוא מדען ועושה שימוש בכל יכולותיו המדעיות ונעזר גם במדענים אחרים על מנת להפריך מבחינה מדעית את האפשרות של בריאה ושל קיום של כח עליון.
בלי קשר אליך, אני מרגיש די מוזר להתווכח על מה שכתוב בספר עם גולשים שלא קראו את הספר אבל בטוחים שמה שכתוב שם זה לא נכון.

john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 28-01-2011 בשעה 05:35.
ישן 28-01-2011, 09:06
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "נדמה לי שאפילו שכשהגיע משפט..."

יש פה בעיות קליטה חמורות.

אני מנסה להכנס לדיון על דברים שנכתבו בספר מסוים.
אתה מבטל את הדברים בלי קריאה של הספר המסוים, בגלל שאתה יודע מה נכתב בו.
אני טוען בפעם המי יודע כמה, לך תקרא, ורק אז נוכל לדבר על מה שנכתב שם.
אתה עדיין טוען, ומנסה לחזק את הטענה שלך, בעזרת עוד מישהו שלא קרא את הספר.

לכו תקראו את הספר לעזאזל ורק אז תוכלו להגיד שמה שכתוב שם נכון או לא נכון.

האמונה עד כדי כך מעבירה אנשים על דעתם והופכת אותם לאוטומטים שיורים תגובות לא רציונליות מגובות בתגובות לא רציונליות אחרות ?

מתי יש לך יום הולדת ? אני אקנה לך את הספר, רק בכדי שנוכל להמשיך את הדיון הזה מהנקודה שטוענת שמה שכתוב בספר מדעי או לא.

john reese

ישן 28-01-2011, 15:04
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "האמונה מעבירה על דעתם? אבל..."

רבונו של עולם, אתה לא מבין על מה אני מדבר ?

האתאיסט שם למעלה גם לא קרא את הספר, וגם אותו שלחתי לקרוא.

אני שונא לעשות את זה, אבל אין ברירה:
תרשים זרימה, בשבילך.
אמרת שאתה יודע על מה מדבר דוקינס
אמרתי לך שבספר שלו כתוב שאין מצב שיש בורא לעולם
אמרת שהוא לא כותב בתור מדען
אמרתי לך שבספר שלו הוא מוכיח בצורה מדעית, ודי מתישה, שאין אפשרות שיש בורא וכח עליון
אמרת שלא יכול להיות
הצטרף עוד אתאיסט והביע תמיהה על ההוכחה
אמרתי לשניכם שיש בספר הוכחה ושדוקינס כותב בתור מדען
אמרת שבגלל שגם האתאיסט אומר ככה, אז אני טועה
אמרתי שללא קריאה של הספר אי אפשר לדון במה שכתוב בספר
אמרת, אבל אבל אבל אבל
אני אומר פעם אחרונה, אני מקווה, שאי אפשר לדון במה כתוב בספר שלו ללא קריאה שלו
הצעתי גם לקנות לך את הספר מתנה

אני אגיד שוב, ללא קריאה של ספר X, כל ספר X, אי אפשר לדון בתוכן הספר ללא קריאה שלו

מה עוד אני צריך לעשות בשביל שתבין את מה שאני אומר ?

john reese

ישן 28-01-2011, 15:32
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני לא צריך לקרוא שום ספר. אם..."

תשמע, מצבך בהחלט חמור.
את הסה טו דווקא אני צריך להגיד, אבל לי יש עוד סבלנות.
אני אוהב להגיע למצב הזה של המדרגות שיש מילה אחת בכל שורה, זה מרתק.
אתה גולש באינטרנט על אי בודד בעזרת אינטרנט לוויני במהירות עצומה, אתה משבט כבשים וגם אנשים, אתה מלמד ג'ו'קים ללמוד פקודות, מגדל איברים להשתלה על עכברים וחזירים, מאריך חיים של אנשים מתים, מרפא מחלות
אבל עדיין טוען שהעולם נוצר בהוקוס פוקוס
אני שולח אותך לקרוא ספר שבוחן באופן מדעי את חוסר ההתכנות לכך שיש בורא, ויש מתכנן, ושיש כח עליון, ואתה מבטל אותו על הסף כי לא יכול להיות שמישהו, לא משנה כמה חוקר מוצלח הוא יכול להיות, לא יכול להוכיח את הדברים שלך וגם לאף אחד אחר אין שום יכולת עכשיו ולעולם להוכיח שהוא נכון.
אתה חשוך בצורה מפחידה.
פשוט חושך מצרים אצלך בראש.
0 פתיחות וגם 0 הבנה על מה אתה מדבר.
ועוד אומר סה טו, לא רוצה להקשיב לך יותר.
מפחיד
וגם עצוב

john reese

ישן 28-01-2011, 15:39
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "תשמע, מצבך בהחלט חמור. את הסה..."

את הסה טו אמרתי כדי שתבין למה הכנסתי את האתאיסט ההוא למשוואה, לא לכלל התגובה. אז חצי מתגובתך לא רלוונטית.

למה אתה חושב שאני חושב שהעולם נוצר בהוקוס פוקוס? מתי לאחרונה שאלת אותי מהן דעותי? לא שאלת ולכן אינך יודע. אז כדי שנפסיק עם טיעוני איש הקש שלך כלפי- אני אכן אדם מאמין, אבל אני גם אדם משכיל, וברי לי שהעולם לא נברא בהוקוס פוקוס בשישה ימים לפני כ-6000 שנה. אני לא טוען בתוקף נגד אבולוציה ולא המפץ הגדול, אני לא מאלו שיטענו "איך מפיצוץ יכול לצאת קוף?" (ולצערי שמעתי את זה לא מעט) ויערבבו שתי תיאוריות לא קשורות, היווצרות היקום והאבולוציה.
אז אחרי שנרגענו והבנת שאתה לא מתווכח פה עם אמנון יצחק, נחזור לנקודה.
והנקודה היא שכמו שלא יכול להיות ספר שיוכיח שיש אלוהים, הוכחה מדעית/מתמטית, לא יכול להיות ספר שיוכיח שאין אלוהים. עם כמה שזה אוכל אותך, אתה לא יכול, ולא דוקינס, להוכיח שאין, כמו שאני לצורך העניין לא יכול להוכיח שאין FSM . אתה כותב בלהט, וכותב וכותב, אבל מתעלם מנקודה פשוטה- לא ניתן להוכיח בצורה מדעית/מתמטית קיום או אי קיום של אלוהים, יהא אשר יהא, בין אם אל צבאות או אללה.

ישן 26-01-2011, 05:08
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא. הוא אתיאיסט. שלומיסט אכן מאמין בכל מאודו שקיים המחיר שאם ישולם - יבוא השלום"

טרחנות 3

ואפילו אוסיף בשבילך כמה מילים.

נושא האשכול הוא האמונה באלוהים.
נושא האשכול הם דבריו של הפסיכולוג הדני.
כאשר אתה הכנסת, ואתה זה שהכנסת את האמונה בשלום כסוג של דת הרסת את הויכוח, הגבת לגופם של מספר גולשים, הפכת טרחן, והכי חשוב קשקשן.

כלומר, טרחנות לשמה.
מה משנה מהן דעותיו של הומו ספיינס, ישראל היפה או מצפון ?
נושא האשכול הוא האמונה באלוהים והפגם ההמוחי המולד.
אתה מוכן להסביר, למה אתה דוחף את המשנה הסדורה (ואני חייב להגיד המעצבנת) על השלום, השלומיסט, השלומיזם, והטרחניזם לכל חור שאתה מוצא ?
הרי הויכוח הזה יכול היה להתקיים בארץ אחרת ואז דבריך היו תלושים ולא קשורים.
כלומר לא לעניין.
כלומר טרחן

john reese

ישן 26-01-2011, 09:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

תראה, אין ספק שאתה מתחזה היטב לפנאט דתי: הקללות, הגידופים, הבורות...
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "טרחנות 3 ואפילו אוסיף בשבילך..."

מצד שני, אנחנו כבר מכירים אותך, ויודעים שהטרחנות הפסאודו-שלומיסטית שלך היא קודם כל ביזנס...
נושא האשכול הוא האמונה באלוהים על כל צורותיו, והפגם הבסיסי שנטען שיש באמונה בו. דן והומו ספיאנס
מאמינים באדיקות בפירכה חסרת בסיס, והעובדה שזה לא מפריע להם לזהות פגם מוחיים אצל מאמינים
אחרים (במשהו שלא הוכח שהוא פירכה) היא אבסורד.

העובדה שקפצת להגנתם היא טבעית: אתה הרי טוען שגם אתה מאמין (למרות שכאמור, אצלך השלום
הוא קודם כל ביזנס...).

אגב, הדברים שלך הם אחמנם בגדר טרחנות, אבל בהתחשב בכך ש"התהליך"" מפרנס אותך - קשה לבוא
אליך בטענות כשאתה מחרף ומגדף כופרים (ועוד מתבכיין על צנזורה מצידם, בשעה שלו היה הדבר תלוי
בך, הם כנראה היו נכלאים בזה אחר זה...).
ישן 26-01-2011, 11:02
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אם מישהו ממשיך לשאוף למשהו..."

די קשה להבין כיצד אתם (אתה והאחרים פה באשכול) משווים בין אמונה לשאיפה, ולא משנה כמה חזקה השאיפה.
אנשים לאורך אלפי שנים מאמינים שיש כח עליון, בצורת פיל, בצורת דב, בצורה אמורפית, בצורת דולפין או דג זהב שעשה הוקוס פוקוס וברא את העולם בשבעה ימים, בשבועיים או בחודשיים.
מאמינים שלא היה כלום, ופתאום הוקוס פוקוס יש כל מיני דברים מגניבים כמו אנשים, ותפוחים, ונחשים ואייפונים.
איך זה עומד באותו קו עם אמונה (בא נקרא לשאיפה אמונה בשבילך) שצריך להחזיר את השטחים, לעשות שלום עם הפלשתינאים, לתת מה כל מיני דברים בעד כל מיני חתימות שלהם על כל מיני ניירות (בעזרת עט פיילוט) ולקוות שלא יהיו הפרות.
איפה יש פה דת סביב זה ? איפה יש פה כח עליון ?
באיזו דת אין כח עליון ?
ואל תגיד בודהיזם, כי זו לא דת.
בנצרות יש קסמים, ביהדות יש קסמים, באיסלם היו קסמים וההודים אלופים בקסמים ובעריפת איברים שצומחים שוב.

אתה ממש מזלזל באינטיליגנציה אני כבר לא אומר של מי עם ההשוואה המוזרה הזו
זה רק בגלל שהאדמי"ן התחיל בקו הטרחני הזה ?
טרחנות זאת דת לכל דבר למשל.

john reese

ישן 26-01-2011, 11:25
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "פיספסת את הפואנטה שלי. שני..."

מלפפון הוא יותר ירוק או יותר ארוך ?

אתה עושה עוול אמיתי בהשוואה הזו.

אמונה באלוהים והשתייכות לדת זה משהו אחר לגמרי משאיפה, תקווה, אמונה שמשהו יקרה או לא יקרה.

קודם כל אתה יוצא בנחרצות נגד השלום שלא יהיה ואתה טועה.
אם מחר יפול מטאור מהשמיים, ויהרוג חצי עולם, ויהיה פה קשה ברמות שאי אפשר לתאר, ופתאום הפלשתינאים והישראלים יתנו ידיים ויצילו אחד את השני, יעזרו אחד לשני לשקם את הארץ הבוערת, יקברו יחד את המתים, ויקימו קונדפדרציה מזרח תיכונית שחייה בשלום עם עצמה.
האחוזים לכך הם כמה ? לא ממש ממש נמוכים, כי יש סיכוי שיפול פה מטאור בשנים הקרובות.
ושים לב , אין פה התערבות אלוהית, אין פה קסמים, אין פה סנדויצים שנופלים מהשמיים, אין פה קולות שמדברים ושיחים שלא נשרפים גו גשם של צפרדעים.

מעבר לצחוקים וגיחוכים אני לא מסוגל להתייחס ברצינות לדברים שלך, כמו שאני לא מצליח להתייחס ברצינות לאדמין, שגם בויכוח על כוכב נולד בעד ונגד יכול להכניס את השלומיסטים ככוכבים הנולדים של סוף המאה העשרים.

john reese

ישן 26-01-2011, 11:46
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, הסיכוי לא גדול יותר. 0% סיכוי זה פחות מ0.0000000001% סיכוי...
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "טוב נו, אז תהיה מגפת שפעת קשה..."

אתה כמובן יודע זאת. הקביעה ש"האמונה בשלום היא שאיפה, ולכן היא שונה מאמונה דתית", היא אבסורד
מוחלט. אתה אמנם בסה"כ מצטט את דברי המאמין האדוק הומו ספיאנס, אבל בניגוד לו, אתה יודע את
האמת (לו הבין עד כמה התמימות שלו משעשעת אותך ואת החבר'ה שלך, ייתכן שאמונתו התמימה הייתה
נפגעת...), ומבין שהדבר היחיד שיכול להמשיך לקיים את הפרה החולבת, זו אמונה דתית לכל דבר. מסיבה
זו יצרתם פולחן של קדושים, תיארתם את העולם הבא (זה שאחרי בוא השלום), ויצרתם אנטי-כרייסטים למיניהם, שכנגדם יש לצאת למלחמת קודש "בשם השלום"...

אין איש באשכול הזה שמודע לאופי הדתי של פולחן השלום יותר ממך, בדיוק כשם שהכהן הגדול שהיה
משלשל לכיסו מעשרות מפולחן המקדש היה מודע לשחיתות שבפולחן יותר מכל אחד אחר...
ישן 26-01-2011, 11:48
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
יש סיכוי לשלום (אמיתי) בין היהודים ובין תובעי הבעלות
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "טוב נו, אז תהיה מגפת שפעת קשה..."

בדיוק כפי שיש סיכוי שבני אדם רבים יחיו 200 שנה (בגוף בו הם נולדו +/- כמה איברים לכל היותר) כבר בעשור הקרוב.

אני אמנם לא רופא, או אפילו מבין באנטומיה, אבל אני מוכן להמר שלא. מצד שני די ברור שזה יותר סביר מכך שיפלו סנדוויצ'ים סתם ככה. מבחינתי שני התסריטים בלתי סבירים באותה המידה והבדלי הסבירות ביניהם הם נושא לדיון תאורטי בלבד. האמת היא שהיו דברים די טובים שאמרת על ההבדל בין אי הסבירות של הדת האלוהית ובין התקלות בדת השלומיזם. אבל אז באת עם הרעיון הזה של "ישראלים ופלשתינים יחיו בקונפדרציה בגלל אסון משותף" והרסת את כל הרושם ...

ישן 26-01-2011, 11:59
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "יש סיכוי לשלום (אמיתי) בין היהודים ובין תובעי הבעלות"

אתם פה כולכם עושים צחוק מעצמכם.
אורי מתחיל בחישובי הסתברות ושטויות כאלה.
יש סיכוי גבוה מאד שבמאה או מאתיים שנים הקרובות פני העולם יראו אחרת לגמרי.
מחלה, מלחמה, חיות טרף, חיידקים, נמלים, מטאורים, התחממות, התקררות, ואז יפסקו המלחמות.
עדייין אין שום סיכוי שהעולם נברא בשבעה ימים.
אין שום סיכוי שאלוהים שומע את הויכוח הזה עכשיו.
והסיכוי שתאונות רכבת נגרמות כי הומואים עושים סקס בשבת לעולם לא יהיה נכון.
אני מבין שהאשכול הפך לאשכול ספאם כבר מזמן

john reese

ישן 26-01-2011, 12:06
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, לא נכנסתי לחישובי הסתברות, אלא סתם נתתי דוגמא שרירותית, לחוסר הסיכוי ל"שלום"
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתם פה כולכם עושים צחוק..."

אתה יכול לבוא ולטעון עד מחרתיים שייתכן שעוד 200 שנים ישתנו הזמנים והמסלמים פתאום ימציאו
עצמם מחדש כדת שיכולה להתקיים בשלווה עם הדאר אל-חרב, ויכולה לחיות בצוותא עם אהל אל-כתאב
מבלי להפוך אותם לד'ימים - אבל אנחנו לא קרובים לשם היום, יותר מכפי שהיינו לפני 1300 שנים.
העובדה היא השדת שלכם לא מנסה לדבר על עוד 200 שנים, אלא על מחרתיים, או עוד שנה-שנתיים
(עתיד מאוד נראה לעין), ושם הסיכוי לכזו מהפכה תודעתית בקרב בני דודינו המסלמים, הוא אפס אחוז
בדיוק. אתה יודע זאת בדיוק כמוני, אבל לך לא משתלם להגיד זאת, כי, כאמור, הדת שלכם לא נועדה
באמת להביא את השלום (המשיח), אלא לשמר תהליך שלום דמיוני שמפרנס בכבוד קבוצה קטנה של ישראלים,
ערבים ובני לאומים שונים. מדובר בעסק כלכלי לכל דבר - בדיוק כמו רוב הדתות האחרות.
ישן 26-01-2011, 12:20

עניתי לך רק תגובה אחת, וכבר אני עושה מעצמי צחוק?
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתם פה כולכם עושים צחוק..."

הבאת שורת דוגמאות מופרכות (מבחינת המסקנה ולאור הרבה דומאות היסטוריות שיכולות להפריך את הדגם שאתה מציג) לעניין ההסתברות שיהיה שלום בין הערבים ליהודים בא"י (או Con-Federation) והראיתי לך שאתה טועה. האמת? מאחר וחזרת על הדגם האסוני פעמיים, בשתי גרסאות שונות שהשניה שבהן באה לתקן תקלה גורפת בראשונה, אתה מגלם את אותו מנגנון הדחקה שיש אצל המאמינים בדת אלוהית.

אז... האם העולם נברא בשבעה ימים? לדעתי לא. האם למאמינים באמונות הבל שלא עומדות בשום אמת מידה מדעית יש גן משותף? איכפת לך להוריד איזה משטח מהלשון כדי שנוכל לבדוק?

ישן 26-01-2011, 12:46
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

האשכול איננו סאם, מעבר לבלבולי המוח האמוניים שאתה שופך, ושאינך מאמין בהם כלל...
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "שתי תגובות לא אחת אבל מי..."

מטאור/500 שנה/ סוג B, ושאר פלפולים מייגעים שתכליתם היא לחסוך מהמאמינים האמיתיים את הצורך
להתמודד עם העובדה הבסיסית, שאתה מודע לה בדיוק כמו שגל, הברווז ואני מודעים לה: השלומיזם
היא אמונה דתית שיש לה בה מאמינים תמימים, ובראשה עומדים אופורטוניסטים ציניים שחלקם לא מאמינים
בהיתכנותה כלל.

הבעייה אינה עם המאמינים התמימים בשלומיזם. הם מדקלמים מה ששמעו וכל מה שמפריד בינם לבין
אמונה בכל כת/דת אחרת היא שהמסיונרים שלכם הגיעו אליהם קודם...
הבעייה מעולם לא הייתה עם התמימים, אלא עם האופורטוניסטים הציניים, שאתה מייצג אותם בכבוד
אצלנו. זו בדיוק הסיבה שהפכת את האשכול מדיון פשוט על שאלה של אמונה בדתות שונות (ובהן הדת
שמפרנסת אותך), למלחמת גידופים שלך עם כל מי שמעז להגיד למאמינים דברים שונים מאלה שלדעתך
הם צריכים לשמוע.
ישן 26-01-2011, 13:20
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, מעבר לשטויות שלך על סוגי דם ומטאורים, אין כאן שום ספאם (הידד, נשמטה לי פ'...)
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "האשכול הוא כן סאם ברגע שאתה..."

תראה באיזה מצב אומלל אתה בדיון הזה - נטפל לאותיות שנשמטו. מצד שני, אתה עדיין מתפרנס
מאמונה תמימה של אנשים בכך שאנו בעיצומם של פעמי משיח, והשלום עומד בפתח - רק עוד כמה רובים
לאבו התורן, רק עוד כמה ג'ובות למונופול הרלוונטי (שעושה יופי של עסקים עם ישראלים, כמובן...), רק
עוד כמה קמ"ר ועוד הפחתה של איקס יישובים ישראלים - והנה הוא בא...

אתה רשאי להמשיך להדגים לנו את יכולת הספאם שלך ולעקוב בזכוכית מגדלת אחרי כל אות שנשמטה, מתוך
שאיפה (אתה רואה, כאן המילה שאיפה אכן מתאימה...) להסיט את הדיון מהדת הרווחית שלכם...
ישן 26-01-2011, 13:51
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, מעבר לשטויות שלך על סוגי דם ומטאורים, אין כאן שום ספאם (הידד, נשמטה לי פ'...)"

תראה איזה מצחיק אתה.
קודם כל חשבתי שסאם זה כמו ספאם, רק של אדמינים.
דבר שני אתה מאשים אותי בדיבור על שטויות כאשר ידידך גל מדבר על אנשים שחיים עד גיל 200 ועל צ'יף הצ'יפים של קהילת דיירי מערות הכורכר בתל כביר
איפה ההגינות ?
והדיון לא היה על הדת "שלנו" ומי שהסית את הדיון היית אתה שנדחף לדיון מדעי עם מסקנות של פסיכולוג דני (הרי ידוע שהדנים הם פסיכולוגים טובים) הדיון היה על אנשים דתיים שמאמינים באלוהים ובכוחות עליונים

john reese

ישן 26-01-2011, 14:21
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כמה צפוי: באת ללעוג לי על ששכחתי פ' - וכתבת על הסטת אשכול, עם ת'...
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "תראה איזה מצחיק אתה. קודם כל..."

מובן מאליו שהטעות היא פרויידיאנית: אתה כ"כ מותנה פבלובית לזעוק "הסתה" בכל פעם שמישהו חושף
את השקרים שבדת שמפרנסת אותך, שגם כאשר אתה רוצה לכתוב על הסטה של אשכול, ה-ת' מקפצת לה
החוצה.
לו הייתי במקומך, הייתי מתחיל לנהל דיון שלם על כך ש"הסתה" היא בעצם "הסטה" אבל של כאלה
שמתפרנסים מתהליכי שלום עתירי דם ודמים, ואבל אני זה לא אתה, ולכן אניח לסוגיה זו...

הדיון היה על אמונה דתית והתהייה האם היא מעידה על פגם מוחי. אתה עסקת בדתות המונותאיסטיות
הישנות, בעוד שאני עסקתי בדת המונותאיסטית החדשה, זו שמפרנסת אותך, ומקריבה אותנו (דבר שאתה
לא תומך בו, אבל שלמדת לחיות עימו ולקבל אותו כתוצר-לוואי בלתי נמנע של התהליך...). בגלל שאתה
רגיש מאוד לצורך בהמשכיות של אמונה רווחית זו, אתה נלחם כאן בחירוף מקלדת ממש כנגד כל הכופרים,
למרות שבניגוד לספיאנס, אתה יודע שהיא בולשיט מוחלט.
ישן 26-01-2011, 15:20
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הבעייה שלך היא לא העדר חוש הומור (זו לא הבעייה החמורה שלך, ז"א), אלא העדר יושרה מוחלט
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה בהחלט גם מסית וגם..."

אתה מרחת תגובה שלמה שכל כולה ספאם, בנוגע להעדרה של האות פ' מהמילה "ספאם", אצלי בהודעה.
בתוך אותו אשכול שגית בכתיבת מילה (לא השמטת אות, אלא כתבת את המילה לא נכון), ועכשיו אתה
מנסה לטעון שהכל היה בלצון ורוח טובה.
עליך להבין, אין שום בעייה עם זה שאין לך חוש הומור (ומחמת העדרו המוחלט אצלך אתה לא חדל מלקטר
על העדרו אצל אחרים), אבל יש לי בעייה עם שקרים שלך, גם כשהם מטופשים ושקופים כמו השקר הנוכחי.

מעולם לא הסתתי (במובן האמיתי של המילה - בניגוד למשמעות האורווליאנית שאתה מייחס לה, שמשמעה
"הבעת עמדות שנמצאות ימינה לעזמי בשארה", דבר שעליו אאלץ להודות באשמה...), ואת האשכול הזה
ממש לא הסטתי. דבקתי ועודני דבק בנושא המקורי: האם אמונה דתית היא תוצאה של פגם מוחי. שאלה
קשה ומסובכת, שדווקא אתה, כמי שמתפרנס ממאמינים יכולת לתת עליה תשובה נבונה, לולא ניסית בכל
כוחך להסיט את האשכול מכיוונו המקורי...
ישן 26-01-2011, 16:32
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הבעייה שלך היא לא העדר חוש הומור (זו לא הבעייה החמורה שלך, ז"א), אלא העדר יושרה מוחלט"

תשמע, אתה במצב ממש קשה
בא קבל וידוי, אני אכן טעיתי כשרשמתי ת במקום ט, אבל אל תגלה לאף אחד, אני מתבייש שידעו שיש לי טעויות הקלדה בגלל מהירות הקלדה ומחשבה מדי פעם.
יו איזה פדיחה, טעיתי בהקלדה.
אבל למה אתה האדמין גילוי נאות יושרה וצדק לכל, האשמת אותי בדיבור שטויות כאשר ידידך גל דיבר על אנשים שחיים עד מאתייים ועל צ'יף הצ'יפים של קהילת דיירי מערות הכורכר בתל כביר
העיקר שאתה מאשים אותי במריחת ספאם או סאם או איך שאתה קורא לזה
נ.ב. אתה חייב לעבוד על חוש ההומור שלך

john reese

ישן 26-01-2011, 17:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

עכשיו אני אסביר לך את ההבדל בין טעות כתיב לטעות הקלדה...
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "תשמע, אתה במצב ממש קשה בא קבל..."

טעות הקלדה היא כאשר מתכוונים להקליד על אות מסויימת, ובטעות מקלידים על אות סמוכה לה,
למשל, רצית לכתוב "אבו מאזן הוא הכי מתון ונאור בעולם, וגם בכלל לא מושחת", ובמקום זה כתבת "אבו
מאזן הוא הכי מתון ונאור בעולם, וגם בכלל לא מושחצ". מובן מאליו שהתכוונת לכתוב "מושחת", ושאתה
יודע איך נכתבת המילה בצורתה הנכונה. לעומת זאת, לו כתבת "אבו מאזן הוא הכי מתון ונאור בעולם, וגם
בכלל לא מושחט", ניתן היה לקבוע שמדובר בשגיאת כתיב, שכן אין דרך לטעון שהתכוונת לכתוב
ת' ורק בטעות האצבע שלך לחלקה העליון של המקלדת, למקש מרוחק יחסית, והקישה על ה-ט'.
הנה למדת משהו.

זה ההבדל בינינו, בזמן שאתה מנסה לבלבל את המוח עם הסטות דיון לעבר סוגי דם ואבחנות
פסיכולוגיות ברמה של חט"ב, אני אשכרה מעשיר את ידיעותיך (שחובה להודות שבתחומים שלא כוללים
ביזנס עם כל מיני חובבי ציון, הן מועטות עד מאוד...).

בכל מקרה, קבל ח"ח על הצלחה בהסטת האשכול (שים לב לשימוש הנכון באות ט'...) לכיוון הספאמי
האהוב עליך, כזה שמרחיק אותו מהמהות - ההונאה של מאמינים תמימים בשלומיזם, והתהייה האם
אמונתם נובעת מפגם מוחי...

נ.ב.
כאשר מישהו שחוש ההומור שלו הוא ברמה קצת יותר גבוהה מבדיחות בסגנון "היי, הוא שכח להקליד
פ'", יעיר לי על חוש ההומור, אעשה מאמץ לקחת הערותיו ברצינות. העצות היחידות שאתה כשיר לתת,
הן בתחום העסקים האפלוליים למיניהם...
ישן 27-01-2011, 19:43
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
מוזר
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "[font=Verdana]כנראה שאני..."

אני ספרתי לפחות 5 הודעות "לא קשורות" שהן פרי מקלדתך בלבד. בכל נקודה כלשהיא היית יכול להפסיק בדיון הספאם שלך אבל בחרת להמשיך (ואולי, חו"ח, לענות על השאלה הפשוטה שאתה מנסה להתחמק ממנה ע"ג 20 הודעות בערך) ועל כן על מה תלין?

האדיקות עליה אתה שומר בדיבורים שלך על ה"שלום" היא לא פחות מריטואל דתי. הרי יש לכך את כל המאפיינים של דת - אז האם ה"שלום" היא דת או לא? ואם כן - האם היא פגם מולד או לא?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 28-01-2011, 15:08
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "תתיחס פעם אחת להודעה שאתה..."

הכשל הלוגי שלך כ"כ גדול, שאני תוהה האם
הוא מכוון: מצד אחד אתה מתבכיין שמכניסים
אותך למשוואה; אבל מצד שני, אתה זה שדחף
עצמו לדיון בטענה השקרית והפאראנואידית,
ש"אם זה היה אני, אז הייתי נחסם". אתה חייב
להחליט - האם אתה בתוך הדיון או מחוצה לו...

היחידים שמשתלחים כאן, הם אתה ו"חברך"
כבד-המקלדת (שבניגוד אליי, שחש רחמים
כלפיו - אתה מנצל אותו ואת תמימותו,
והוא אשכרה מאמין לך...).
אני המארח הסובלני שמציין שלו היה המצב
הפוך, והכוח היה בידך, לא היה פתחון פה לאיש
מלבדך, כפי שהוכחת בכל פעם מחדש, כשהבעת
דיעותיך הנאורות על חופש הביטוי לאחרים...

תנוח דעתך, הצביעות והשקרים שלך לא יגרמו
לי לחסום אותך, שכן אני מודע לכך שהם טבועים
בך, ואין לך יכולת לשלוט בהם. הסילוף והפאראנויה
חזקים ממך. הנחמה שלך היא שלפחות אחד מהם
(הסילוף) מפרנס אותך.

לעומת זאת, אם תקלל, לעומת זאת, אני
אצטרך לחזור אל ההסכם שלנו, ולסייע לך לשוב
אל דרך הישר.
ישן 26-01-2011, 10:25
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "תראה, אין ספק שאתה מתחזה היטב לפנאט דתי: הקללות, הגידופים, הבורות..."

בלתי יאמן

אתה פשוט כותב מה שבא לך בלי קשר לתגובה שאתה עונה לה, אולי יש לך בעיית שרשור ?

זה שאתה קורא לכולם גדפנים זה כבר ידוע, אצלך כל מילה הרי נחשבת גידוף.

אבל למה אתה דוחף את תנועות השלום לתוך ויכוח על אמונה באלוהים ?

ומה אתה רוצה ממני והמרווחים שאני מפיק או לא מפיק ממשהו ?
אתה מס הכנסה ? אתה ועדת חקירה ? אתה ליברמן ?

צא לי מהכיס ותענה לעניין של האשכול והוא ויכוח על אמונה באלוהים שמתוארת כפגם מוחי מולד.

אם כבר אז אמונה באלוהים היא אמונה בכח עליון.

ואני מאמין כל פעם מחדש שאולי הפעם אתה תפסיק להציק לי אישית ותענה לעניין, אבל אתה כל פעם מחדש מאכזב אותי ונוהג כמנהגך, האם זו אמונה דתית האמונה שלי שאתה תפסיק להתנהג כמו שאתה מתנהג ? אתה יכול להשוות אותי לפנאט דתי ?
תעשה לי טובה

john reese

ישן 26-01-2011, 11:39
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

זה שתכנה את שכבת הכהנים של הדת שלכם בשם הרשמי "תנועות שלום" לא יבטל את מהותן הדתית...
בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "בלתי יאמן אתה פשוט כותב מה..."

המאמץ שלך להגן על קדושת הדת למען המאמינים התמימים, היא דבר טבעי לגמרי - אתה לא שונה מכל
אפיפיור חילוני שיודע שדתו היא בולשיט מוחלט, אבל הפרנסה שהיא מאפשרת היא תענוג שחבל לוותר
עליו...
אין לי שום עניין בהכנסות שלך באופן כללי, אבל כשהן תוצר של אמונה דתית של אנשים תמימים, יש
הכרח להצביע על הצביעות שלך כשאתה מזדעק נגד מאמינים בדתות אחרות (שלא משתלמות לך באופן
אישי) ומציג אותם כבעלי פגמים מוחיים...
עליך להבין שכל זמן שאתה מתפרנס מאמונה דתית - מוטב לך להצניע לכת כשאתה תוקף אמונות דתיות
אחרות, שכן ריח הצביעות פשוט חזק מדי...

כבר ציינתי - אתה לא פנאט דתי. אתה מתחזה לאחד כזה מטעמים חילוניים למהדרין. לולא האמונה הדתית
שמפרנסת אותך הייתה כ"כ מזיקה לבטחון האישי שלי ושל כל מכריי, לא היה אכפת לי מההצגות שאתה
מוכר לתמימים למיניהם...
ישן 26-01-2011, 11:55
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ניכר שהניסוח אינו דבר שקל לך. הדבר מחייב אותי להיות עדין כלפיך...
בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "המאמץ העליון שאתה עושה לכתוב..."

העובדה שאתה הצלחת למצוא אצלי בדל של דתיות, מלמדת על קשיים חמורים בהבנת הנקרא, שבהחלט
עולה בקנה אחד עם רמת הניסוח המזעזעת שלך.
אי אפשר לכעוס עליך, כמובן, כי כמאמין אדוק, אין דרך שמציאות או לוגיקה יגרמו לך לפקיחת עיניים
ולהבנה טובים יותר.

אגב, מי שניסה להסביר לך על "אמונה", "השערה" ו"עובדה", היה צריך להשקיע בך קצת יותר זמן מכפי
שהוא רגיל להשקיע בתלמיד הממוצע, כי מובן מאליו שלא הבנת מה משמעות על אחד מהמושגים הללו,
ושילבת אותם בשרירותיות בתגובה, רק כדי שיופיעו בה...

נ.ב.
קבל ח"ח על השימוש הנבון במילה "טרול" - ככל שאוצר המלים מוגבל יותר, כך ראוי לחזור יותר על מילות
מפתח. אני משער שאת זה למדת מניסיון כואב בעבר. עצתי לך להמשיך בדרך זו. היא תחסוך לך הרבה
מבוכות, הנובעות מחוסר יכולת לפסק משפטים, מחוסר יכולת לכתוב בלי שגיאות, ומרמת ניסוח ירודה.

בקיצור, שלום עושים עם אוייבים ומחר ננגב חומוס בדמשק...
ישן 18-01-2011, 08:58

חלק גדול מה"חילוניים" בעולם המערבי, ובטח בישראל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "ההפרעה האלוהית: האם יש אלוהים או שמדובר על פגם מוחי מולד"

פשוט החליפו את הדת הדוגמטית, במערכת אמונות פרטית, אבל סבוכה באותה מידה. החליפו דיקטטורה המבוססת על משטר חברתי אוליגרכי, בדיקטטורה של הפרולטריון בסגנון אנארכיסטי... בהערכה גסה (מאוד, אבל גם מתונה) בקרב בני דורי לפחות 3 מתוך 5 אנשים המגדירים עצמם "חילוניים רציונאליים" אינם כאלה בכלל. רובם לא עוסקים בשום תהליך של למידה, חקירה או הבנה, אלא פשוט "נולדו" לחילוניות לכאורה, או נסחפו אליה מטעמים תועלתניים. מבין אלה שכן עוסקים בסוג של למידה, רבים מאוד מדחיקים את חרדת הלא נודע (שהיא אחד היסודות לקיומה של הדת הדוגמטית) בעזרת "הסתכלות אינטנסיבית" על העולם, ולא מתוך שלוות נפש של מי ש"אינו מאמין" ופשוט ממשיך לחיות. אחת הסיבות לכך שקיצוניים מ"מחנה" הרציונאליים משיקים למיזנטרופיות לשמה בסביבות גילאי ה 20 +/- 6 שנים, כמו גם בסביבות העשור החמישי לחיים, קשורה בכך שאז הם מגיעים לאותה נקודה בזמן שבו תהליכי ההסתכלות ה"הגיונית" מגיעים לתחום ממנה והלאה חשכה שאפילו המשכיל האתאיסט ביותר מתקשה להתקדם בה. בנקודות האלה, אני חייב להודות כאדם לא מאמין, אני תמיד מגלה מחדש כי ה"מאמינים" למינהם מתגלים כבריות נוחות בהרבה לחיות עמן, מאשר ה"הגיוניים". תסכול הוא כוח מאוד רע, ואצל מי שמשיל מעליו אמונה דוגמטית של דת, אולם מתעקש להחליפה באמונה במדע, התסכול לא פעם הופך מאוד מכוער.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 18-01-2011 בשעה 09:10.
ישן 24-01-2011, 11:58

הדת, או מערכת אמונות פחות דוגמטית, בסופו של דבר
בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי eldad_reznik שמתחילה ב "הדבר הכי מתסכל ומלחיץ הוא לא..."

נותנת לאדם "גג" שמגן עליו מחוסר ההכרה של הדברים הגדולים באמת. בעידנים בהם יותר ממחצית הילדים מתו בינקותם ואנשים יכלו למות גם מפרונקל - ה"גג" הזה היה מאוד נמוך ולוחץ: הוא היה מיועד לתת לך שקט נפשי מהאפלה העצומה שהייתה סביבך. כאשר חייו של הפרט השתפרו - התגבר מאוד הבטחון האישי, ירדה התמותה למימדים זניחים (עבור אנשים צעירים) ויכולת השליטה של אדם על חייו הגיעה למימדים מרשימים, לכאורה ה"גג" שאתה צריך ממוקם מאוד מאוד גבוה ומגן עליך מאפילה שרובה מאוד רחוק מחייך. אם יש לך קצת מזל עם עצמך והקרובים לך, אתה לא הולך ללוויות, לא מבקר חולים קשים, לא מחפש סרטוני חדשות המראים אסונות במקומות רחוקים, לא קורא אושדות המחלות החדשות בשוק, ועוד ועוד, אתה למעשה רחוק מאוד מהאפלה. זה נותן לך אשליה לפיה יש תחליף למערכת אמונות לא "מדעיות", אבל למעשה אתה פשוט מרחיק מעליך את אותם היבטים של החיים שלא ניתן לשלוט בהם, במידה רבה, ע"י כלים שידועים למין האנושי כבר אלפי שנים. זה לא אומר שאין אפילה אי שם שאין לך הסבר או ידע עליה, ולכן כאשר חילוניים נתקלים באפילה כזו הם לא פעם סובלים מתסמיני דכאון או אפילו תסכול ורשעות. לא פעם אני צוחק צחוק מר כאשר אני רואה "עמיתים" חילוניים מלגלגלים על דתיים הנתלים בכוח עליון כהסבר, וכדור הרגעה, כאשר הם במצב קשה, או חוו אסון אישי. זה כאשר אותם חילוניים, כאשר פוקד אותם מצב קשה שלא ניתן לשלוט בו ולאלפו (=להסבירו) משתוללים בהיסטריה. בקיצור : יש להפריד בין תפקידה החברתי של הדת ובין עצם רעיון האמונה בכוח עליון השולט בהכל.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 24-01-2011 בשעה 12:00.
ישן 27-01-2011, 21:34
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אם אני צריך לבחור פגם מוחי מולד אחד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
אם אני צריך לבחור פגם גנטי מולד אחד אני אבחר להאמין בקיומו של ריבון בעולם הזה.

מכל האשכול המוזר הזה [בו דוחף עצמו הגיבור הטרגי שוב ושוב אל מתחת למקלדות יריביו וכאילו דורש 'רימסוני' בשבע שגיאות כתיב]

אהבתי את אמירתך זו.

בספורי נרניה [בעלי הזיקה האמונית - נוצרית אך המקסימים עד מאוד] בספר 'כס הכסף' מנסה המכשפה לשכנע את שבויה המצוים במחילות חשוכות מתחת לאדמה כי אין שמש בעולם. היא כמעט מצליחה בכך עד שאחד מהגיבורים 'דר ביצות' שמו מתעשת ועונה לה לערך כך: : "גם אם אין דבר כזה כמו 'שמש' או אריה כמו 'אסלן' - מוטב לי להאמין בקיומם מאשר לחשוב כי רק עולמך החשוך הוא הקיים..."

ישן 27-01-2011, 22:10
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77] אם אני צריך..."

זו הסיבה שלדעתי, גם אם נצא מתוך נקודת הנחה שריצ'רד דוקינס צודק (ואני לא מאמין בכך אלא מסביר "אפילו לשיטתו") הרי שהוא ודומיו מסכנים את האנושות גם אם מסתכלים על זה מנקודת מבט חילונית.
בשביל להאבק באיסלאם, למשל, יש הרבה דברים שאפשר לעשות לפני שיוצאים נגד עצם הרעיון האלוקי אצל בני אדם שרחוקים כרחוק מזרח ממערב מאלימות בשם הדת.
האובססיה הזו לעקור מאנשים את הזיק האחרון של התקווה לחיים שלאחר המוות, למשהו שהוא למעלה מהחיים שלנו וכו' - פשוט לא מובנת.
ולעניין עצמו: תסתכלו על הסיפור של עם ישראל, אנחנו ראינו דורות של אויבים. את המצרים ואת הכנענים, את הארמים ואת האשורים, את הבבלים ואת היוונים, הרומאים והצלבנים, האיניקוויזציה והקוזקים, הנאצים והערבים, הקומונסיטים ועוד ועוד ועוד - כולם ניסו לנצח אותנו וחלקם אף התפארו שהצליחו בכך("ישראל אבד אין לו זרע" פרעה מרפנתח, ב"אסטלת ישראל". "וישראל אבוד אבד לעולמים" מישע מלך יואב ב"מצבת מישע". "יודיאה קאפטה" מטבע רומאי לאחר המרד הגדול) אבל בסופו של דבר הם נפלו. ואנחנו? שרדנו ושוב שרדנו ושוב ושוב...
אין מקבילה לסיפור שלנו אצל שום עם בעולם, עצם ההישרדות שלנו היא "קלף חזק" מאוד מבחינת הראיות לאמונה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:05

הדף נוצר ב 0.28 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר