לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-01-2011, 13:39
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע לבני: אנחנו נרכיב את הממשלה הבאה

לבני: אנחנו נרכיב את הממשלה הבאה
אתר ערוץ 7
יו"ר קדימה, ציפי לבני, אמרה לפני זמן קצר במסיבת עיתונאית, "זה יום רע לממשלת נתניהו, אך יום תקוה לעם ישראל. אחרי התרסקות מפלגת העבודה תבוא התרסקות הממשלה והעם יוכל לבחור מי ינהיג את המדינה".
קישור

לטובת הגולשת לבני מוגשת רשימת המנדטים בכנסת הנוכחית:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
בחשבון את מבינה ("28 זה יותר מ27"). בפוליטיקה, כנראה שלא...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-01-2011, 14:19
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ציפי לבני היא תופעה שמעידה על בעיה חיסונית, לא מחלה רגילה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "הבעיה"

זה שאנשים נופלים בפח של כל מיני תחמונים, רמאויות או ניפוח בלונים: זה כולנו יודעים. רק אתמול גיליתי שאשף קריאת חוזים שכמותי (חלק מהעבודה שלי, אפילו חלק משמעותי) "נפל" במאות שקלים ששולמו עבור ביטוח שכיסה משהו שאין לי. זו תוצאה של איזו עייפות במועד בו חתמתי על הפוליסה, שהצתלבה עם מקרה שבו "לא ממש בזדון) הוצעו לי כיסויים כאלה. זה טבעי וזה אנושי. זה יכול להסביר למה אנשים הצביעו למפלגת המרכז ז"ל, לדוגמא.

הבעיה עם לבני היא לא שמדובר על כבש התחזה לזאב, או זאב המתחזה לכבש, אלא על שום כלום שמתחזה למשהו. מי שנופל בפח לבני פשוט קונה "אוויר בשקל". ומאחר ולבני, בסיבוב הקודם, התחרתה לא רק מול "ביבי האיום", אלא גם מול אלטרנטיבה שלישית, זה מעיד כי להמון אנשים יש בעיה מאוד רצינית.

(אגב, למען הפרוטוקול, נתקלתי בלבני כמה וכמה פעמים, כמו גם כמה ממכרי, ואני משוכנע שמדובר על אדם לא ראוי וחסר כישורים מתאימים באופן מאוד קיצוני).

ישן 17-01-2011, 15:15

האמת שהמציאות הרבה פחות מצחיקה מאשר הסאטירה המכונה "הפוליטיקה הישראלית 2011"...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h]מי שנופל בפח..."

אם הבת של דליה רבין מיללת על כך שגברת שבקושי יומיים וחצי ח"כית של העבודה כבר "עורקת" למפלגה אחרת ושואלת "האם לקחת את תמונתו של רבין", אני חושב שהגענו לנקודה שבה שום סלוגן לא יהיה מביך כמו הפה של הפוליטיקאים עצמם...

אני נזכר עכשיו בראיון שנערך בגל"צ לפני איזה 15 שנה עם אחד מכותבי החרצופים, בוקר אחרי שמנהיגותו של פרס עורערה במרכז העבודה, אחרי ההפסד בבחירות. המראיין (החבר של רנטיסי?) שאל את הכותב "איזה מערכון אתם מתכננים על ההפסד של פרס?" ונענה ב"כשהמציאות היא שפרס צועק ושואל מעל במה "אני לוזר? אני הפסדתי?" ונענה ב"כככככןןןןןןןןןןןן!", אז מה בדיוק נשאר לנו מבחינת סאטירה?"...

ישן 17-01-2011, 19:39
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "ציפי לבני היא תופעה שמעידה על בעיה חיסונית, לא מחלה רגילה"

אז אנשים הצביעו לקדימה בגלל בעיות עייפות?, נראה לי שזה יותר מחלה חולנית שהושרשה בעזרת שטיפת מוח וזבל להמונים, מה לעשות, תמיד יהיה מי שיקנה.. אבל לא חשבתי שנגיע למצב שקונים את המיץ של הזבל..

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
ואני משוכנע שמדובר על אדם לא ראוי וחסר כישורים מתאימים באופן מאוד קיצוני).

אתה משכנע את המשוכנע.. אתה צריך להגיע למקומות מסויימים ולשמוע על
1) האישה(מה זה לא סיבה לבחור בה?)
2)שרת החוץ (עלק) המוצלחת שהביאה את ההצלחה המדינית במלחמה האחרונה(בלי שבויים וחיזבאללה על הגבול זה מה זה הצלחה לא?)
2)עובדת המוסד לשעבר..

וכו'.. וכו'..

ישן 18-01-2011, 09:44

העייפות היא דווקא מקרה פרטי אמיתי
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "אז אנשים הצביעו לקדימה בגלל..."

אני מניח שהמון אנשים מכירים את זה - איך שאדם ש"בעבודה" הוא חד ובחיים לא יניח לספק/לקוח לסובב אותו, כשהוא בא הביתה אז הוא חותם על איזו "חבילה" עם הוט שכוללת, תמורת עוד 20 ש"ח בחודש, תוספת של כלום על החבילה הקודמת... וזה בהתחייבות ל 86 חודשים קדימה... אלה מקרים אמיתיים: מוסברים. כך בוחרים אנשים למפלגות תרמית, אבל החשוב הוא שהתרמית עובדת על אותו אחוז קבוע של אנשים, או באותו אחוז קבוע של מקרים שבהם אדם "רגיל" בכ"ז נופל בפח.

העניין עם לבני שונה: זו תרמית שעובדת הרבה מעבר לרגיל, ובלי שמושקעת בתרמית אפילו גרם של מאמץ... זה כאילו בא אליך מישהו ואומר "קנה אוויר בשקל" ואתה אומר ,יאללה, תן לי...". שום נסיון להסוות, או למכור ססמאות . שום כלום. אני יוצר בכוונה הבדלה בין תרמית קדימה באופן כללי, ובין המקרה הפרטי של לבני. הראשונה היא תרמית מושקעת ומנוהלת ע"י אנשים מוכשרים. השניה... היא ממש חידה עבורי.

ישן 18-01-2011, 12:24
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
התרמית עובדת כי תמיד קיים נתח עייף שימשך אל הנוצץ מבלי לחשוב.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "העייפות היא דווקא מקרה פרטי אמיתי"

נוצץ יכול להיות כמובן גם ערימת גריז במשטח הנגמ"שים אם רק פיזרו עליו פאייטים כאלה מעבודת היצירה של הילדות בגן.

זהו הנתח עליו בונה 'קדימה'. פרי [בחורינו המצוינים+ איש עסקים מצליח], חלוץ [טייס וברוקר], פרץ [אם יצטרף לקדימה תחת הקלף החברתי], צחי הנגבי [אם הוא קשר עצמו לאנדרטה אז הוא בטח ימני מה שאומר שאנחנו במרכז], מופז [רמטכ"ל זה ממש חשוב], אליק רון [הניצב והיתר] וכו' - הם חלק מהפאייטים של קדימה. נוצצים עד כדי כך שקהל היעד השיווקי לא יקשיב למה שהם אומרים או לא אומרים, עושים או לא עושים. כמובן שאת התפקיד המרכזי ממלאה התקשורת המשווקת אותם כאילו רכשו דקות פרסום בכסף ומי יודע אולי 'קדימה' היא שוה כסף לאילי התקשורת.

הפתיע אותי לראות בבחירות האחרונות שדווקא מחנה השמאל הוא קהל יעד למסע שיווק זול שכזה וקשה לי להבין כיצד פרופסור מהמהם ובעל מקטרת לגאוגרפיה שגר במעוז המוח והמוסר ברמת אביב מסוגל לראות ברוני בראון דמות מופת שתביא לו שלום או בטחון. אותו פרופסור כמובן לא יתן שיעבדו עליו בבית הקפה שבמרכז השכונתי...

מה זה אומר? זה אומר שאיני פוסל כי ממאגר הקולות של השמאל או של מתנדנדי המרכז תצליח לבני לקטוף שוב כ30 מנדטים ובעזרת אמצעי פתוי [היא הייתה הרי במוסד] תכנס את הבלוק הערבי החוסם, שברירי השמאל ואת המפלגות החרדיות תחת גג לקואליציה אחת. די יהיה לה בהעברת ממשלה על חודו של קול בכדי לשרוד שנתיים ודי במיצובישי בכדי להעביר אוסלו ג'.

אל יתהלל חוגר כמפתח והלוואי והייתי שותף לאופטימיות של אורי בענין נאמנויות מחנאיות בימין.

תפקיד כבד יש ללבני לבראון, להנגבי ונשקן על כתפיהם הדלות - הם נושאים את 'מורשת רבין' והם כעת בגדר שחר של יום חדש במרתפי 'הארץ'. אין ספק שיזדקקו לרוח אבות המפלגה נקיי הכפים כשרון, אולמרט והירשזון בכדי לצלוח את המשוכה.אבל לאהבה של 'סלון חארטה' יש מחיר וכמו גובי המיסים בימים עברו - גובי המיסים מתכוונים שאנו נשלם את המחיר הזה. בעיקר בבטחון קיום המדינה.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 18-01-2011 בשעה 12:31.
ישן 18-01-2011, 15:43

אני לא יודע אילו פרופסורים אתה מכיר...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "התרמית עובדת כי תמיד קיים נתח עייף שימשך אל הנוצץ מבלי לחשוב."

אבל אלו שאני הכרתי, ובטוח כמה שהוזמנתי לפגישות על כוס קפה אתם בשנים האחרונות, היו מאוד רחוקים מלהיות ממולחים. בכל מקרה את נימוקי העדכניים להשרדות קומבינת קדימה (השרדות שאחרי העלמות העבודה היא די מובטחת) כתבתי יותר למטה. מנסיון עם כמה בני משפחה: קדימה היא סוג של "חבילת" שירות גרועה עם התחייבות לזמן ארוך, שמנסים לדחוף לאבא/אמא/הדודה הזקנה, ואיכשהו רק אם אתה מבקר אותם במקרה כאשר הם מספרים על כוונתם לקחת את ה"חבילה", אתה גם מצליח להעיר אותם מהחלום הזה. עוד לא נתקלתי באדם שהצליח להסביר למה, מבחינה אידאולוגית תאורטית, הוא מתכוון להצביע קדימה.

ישן 18-01-2011, 15:33

מצביעי קדימה הם בחלקם אנשים חסרי דעה פוליטית
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "מעניין לחשוב על מי התרמית עובדת?"

שמצאו הזדמנות נוחה סוף סוף "לשים פתק" סטרילי: כזה שלא גורר שום תגובה כלשהי מהסביבה. עד היום היית צריך להיות מתוייג כ"ליכודניק" או "מערכניק" או "ההוא החמור שהצביע ש"ס" (אם מדובר על חילוני) וכו'. קדימה סיפקה את "מוסיקת המעליות" האידאלית - נכנס ויוצא בלי להשאיר עכבות.

חלק אחר של מצביעי קדימה, שקיים במיוחד מאז הבחירות האחרונות, אלה "מצביעי הפוזיציה". הם הרי צריכים "לעצור" את ביברמן וש"ס, אבל אין שום גוף שבריאל פוליטיק יכול לעצור אותם, אז הצביעו קדימה... הם היו מצביעים, באותה מידה, למפלגה של אברום בורג ושולה אלוני, לו רק היו הם הכוח העיקרי שיכול לעמוד (קואליציונית) כגוש חוסם נגד ה"ימין". אלה יכולים להיות גם אנשי שמאל קיצוני למדי וגם אנשים שהם אנשי ימין מובהקים ב"חומרה" שלהם, אבל מוחם נשטף והם מפחדים מליברמן יותר ממה שהם מפחדים מהחמאס.

כמובן שישנם אנשים שבאמת בטוחים שלקדימה יש קו אידאולוגי, ויותר מכך: שזה תואם הקו האידאולוגי שלהם. לא, לא... לא מדובר על הסוג הראשון שהזכרנו (שלהם באמת יש את האידאולוגיה של קדימה... "מוסיקת מעליות"), אלא על אנשים שבטוחים שמה שצווחת ציפי ההיסטרית עם חיוכה המטופש מעמדת האופוזיציה, הוא באמת האידאולוגיה שתממש קדימה לו תנהיג שוב את הקואליציה. הם מצביעים קדימה, למרות שהיו מצביעים מר"צ, לו רק הייתה זו מפלגה בעלת ייצוג משמעותי ולא מפלגת שוליים זניחה.

לאור קריסת העבודה והעלמותה הכמעט ודאית מעל במת ההיסטוריה, אני מניח שיהיה מעניין לראות לאן יזוזו עניינים:

האם קדימה תעבור תהליך התגבשות אידאולוגי (דור המייסדים האופורטוניסטי יפרוש או ילך לכלא: איש איש וגורלו, ובמקומם תתמלא המפלגה בחברים שירכיב ארומה פוליטית שתזכיר את העבודה של 1992) ולמעשה תירש את מפלגת העבודה מבחינת הנישה הפוליטית שהיא תתפוס.

או לחילופין קדימה תמשיך להתקיים כסינדיקט ג'ובים וקבלן ביצוע של אנשי צללים לצרכי קידום פרוייקטים פוליטיים ממוקדים, מה שאומר שהיא תמשיך להיות מין ייצור חסר צבע קבוע והמשנה את צבעו רק כריאקציה לצבעו של מי שנתפס כיריב באותו הרגע. מצב זה מסוכן לא רק משום שלקברניט אוניה מסוכן לשים אדם עם 3-4 יישויות חלופיות שמתפרצות לחילופין, אלא משום שמוקד כזה גדול של שחיתות מידות אידאולוגית שתשרוד לאורך זמן, תשפיע רק לרעה על סביבתה (סביבתנו).

ישן 18-01-2011, 15:46
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "מצביעי קדימה הם בחלקם אנשים חסרי דעה פוליטית"

ציטוט:
שמצאו הזדמנות נוחה סוף סוף "לשים פתק" סטרילי: כזה שלא גורר שום תגובה כלשהי מהסביבה. עד היום היית צריך להיות מתוייג כ"ליכודניק" או "מערכניק" או "ההוא החמור שהצביע ש"ס" (אם מדובר על חילוני) וכו'. קדימה סיפקה את "מוסיקת המעליות" האידאלית - נכנס ויוצא בלי להשאיר עכבות.

אני חושב שאתה נותן הרבה יותר מידי קרדיט, הטמטום הוא מסוג אחר ואפילו לא כזה של "טפלון", מאנשים שאני דיברתי איתם והצביעו קדימה הבנתי שהסיבה נעוצה בעיקר בכך "שאין אלטרנטיבה"כי ה"ימין ניהיה קיצוני"(היום גם להגן על האזרחים ולא לרצות לחלק שטחים תמורת כלום זה קיצוניות), למרות שאם תשאל אותי אפילו עלה ירוק הם אלטרנטיבה הרבה יותר טובה מלבני, זה בטוח..

ציטוט:
האם קדימה תעבור תהליך התגבשות אידאולוגי (דור המייסדים האופורטוניסטי יפרוש או ילך לכלא: איש איש וגורלו, ובמקומם תתמלא המפלגה בחברים שירכיב ארומה פוליטית שתזכיר את העבודה של 1992) ולמעשה תירש את מפלגת העבודה מבחינת הנישה הפוליטית שהיא תתפוס.

למה אידיאולוגיה? הרי כל האידיאולוגיה היא שאין אידיאולוגיה, יש רק ספינים ועיוות ושטיפת מוח, כשביבי עושה משהו, אז הוא עשה משהו לא טוב, כשביבי לא עושה את המשהו הזה, אז ביבי לא עשה, וזאת על רגל אחת האידיאולוגיה של המפלגה.. הרעיון שהוצג בבחירות האחרונות כ"מרכז הרציונלי " שאמור לייצג את הרוב החילוני של מעמד הביניים במדינה, שכיביכול יגשר בין הימין לשמאל ויהיה זה שינהל את העיניינים זה בדיחה, ועצוב שהזיכרון של האנשים הוא כל כך קצר שהם שוכחים מה קדימה עשתה ולמה היא בעצם מפלגת שמאל..

נערך לאחרונה ע"י deltaforce בתאריך 18-01-2011 בשעה 15:48.
ישן 18-01-2011, 15:52

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h]שמצאו הזדמנות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי deltaforce
אני חושב שאתה נותן הרבה יותר מידי קרדיט, הטמטום הוא מסוג אחר ואפילו לא כזה של "טפלון", מאנשים שאני דיברתי איתם והצביעו קדימה הבנתי שהסיבה נעוצה בעיקר בכך "שאין אלטרנטיבה", למרות שאם תשאל אותי אפילו עלה ירוק הם אלטרנטיבה הרבה יותר טובה מלבני זה בטוח....

או קיי - אלה אותם האנשים עליהם אני מדבר כ"אנשי הפוזיציה". האנשים שמצביעים ל"מוסיקת המעליות" הם גוש חי וקיים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי deltaforce
למה אידיאולוגיה? הרי כל האידיאולוגיה היא שאין אידיאולוגיה, יש רק ספינים ועיוות ושטיפת מוח, כשביבי עושה משהו, אז הוא עשה משהו לא טוב, כשביבי לא עושה את המשהו הזה, אז ביבי לא עשה, וזאת על רגל אחת האידיאולוגיה של המפלגה.. הרעיון שהוצג בבחירות האחרונות כ"מרכז הרציונלי " שאמור לייצג את הרוב החילוני של מעמד הביניים במדינה, שכיביכול יגשר בין הימין לשמאל ויהיה זה שינהל את העיניינים זה בדיחה, ועצוב שהזיכרון של האנשים הוא כל כך קצר שהם שוכחים מה קדימה עשתה ולמה היא בעצם מפלגת שמאל..

ובגלל זה דיברתי על תהליך עתידי - עד היום קדימה הייתה צריכה לתמרן בים ובו כמה כרישים: במצב כזה קשה להתפתח אידאולוגית. ובטח כאשר קדימה זה רובוט שהורכב מחלקי חילוף שנגנבו ממכונות שונות והפוכות לגמרי. עכשיו כשהעבודה - מנוחתה עדן וכולנו קוראים תהילים למען תקום מהוות המוחי ותחזור לפזז במגרש הפוליטי - היא דג קטן ותשוש, קדימה נותרה לבד, משמאל לליכוד. במצב כזה, מעשית, היא יכולה מהר מאוד להכנס בדיוק לנישה של מפלגת העבודה טרם ימי אוסלו. בפועל זה אימוץ של אידאולוגיה.

ישן 18-01-2011, 17:09
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
לדעתי אתה טועה - קדימה תופשת נישה מאד גדולה בציבור
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "מצביעי קדימה הם בחלקם אנשים חסרי דעה פוליטית"

אנשים שלא מאמינים במציאותיות של אידאל השלום, ומצד שני מעוניינים להפטר מהצרה הפלשתינית. ציבור שעבורו התנתקות או הסכם הם היינו הך. שרק מעוניינים להפטר מהחטוטרת הפלשתינית ושמאמינים שנסיגה ישראלית לגבולות 67 פלוס מינוס עם הסכם או בלעדיו עדיפה מהסטגנציה שמציע הימין או מחלומותיהם התלושים של אחרוני השמאלנים מהדגם הישן (ובוודאי מהאנטי ציונות של הדגם השמאלני החדש). להערכתי זה ציבור גדול מאד של אנשים - סביב ה-30 מנדטים, ואולי קרוב יותר ל-40. הם לא מתרשמים מהלכלוך במפלגה שלהם, משום שהם לא חושבים שזה חריג במיוחד בנוף הפוליטי הישראלי.
ישן 18-01-2011, 21:09

יחי ההבדל הדק...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "רוב המפלגות אינן מהונדסות אבל כולן מעוניינות קודם כל בכסאות"

כל המפלגות ינקטו כשצריך בטקטיקות שעיקרן נועד לשמר את כוחה של המפלגה, רק קדימה תעשה בעיקר את זה, וכל הזמן. כל התמהיל של חברי קדימה שאתה מציג כאילו מדובר על לוח ועליו טרנזיסטורים, הוא אקראי לחלוטין. לבני הייתה אחת מ-2 ה"תותחים" שבאו עם שרון מהליכוד, ואחרי שראשו של הראשון עף, היא באה במקומו. אין שום תכנית מאחורי קדימה, שום תכנון אפילו לא מודל אנרכיסטי. יקבלו לשם כל אחד, אפילו אחד שחושב כמוני בדיוק (והוא גם נכס אלקטוראלי). מי שמצביע לקדימה לא יודע כמה שנלרים יש שם וכמה חיים רמונים. הוא לא יודע מי האנשים שמאחורי המפלגה: למען האמת הוא חי (ואני אומר זאת מנסיון) באיזו הכחשה כמו דתית שיוצרת חיץ בין קדימה של הישזון, הנגבי, שרון ואולמרט - קדימה של מלחמה #1, מלחמה #2 ועוד קריסות מערכות אחרות, ובין המפלגה לה הוא מצביע.

אלה אינם סימפטומים שמעידים על מערכת סבירה וממוצעת של יחסי מפלגה-בוחר, אלא על סוג של תרמית בסגנון כל מיני כתות. על המתרחש בעבודה, או ה\בליכוד שומע כל מי שקורא עיתונים. לעומת זאת את המבנה הפנימי של קדימה בזמן נתון כמעט איש לא מכיר, שלא לומר מתעניין אפילו. ועכשיו, אחרי ההעלמות הרשמית של העבודה, אנשים אפילו ישאלו עוד פחות. אלה אותם טיפשים (והפעם אני קורא להם כך, משום שהם ראויים לתואר ) שבטוחים שנתניהו היה שר אוצר מחריד ומדכא, בלי שאפילו הם מודעים לכך שישאל צלחה משבר כלכלי עולמי תוך לכל היותר כמה מעידות לבוץ בשולי השביל הצר והארוך. אלה אנשים חסרי אידאולוגיה וחסרי סקרנות בסיסית, וקדימה בהחלט מספקת להם את התרמית הרכה והנעימה שהם אוהבים. בעבר הצביעו ליכוד/עבודה/שיוני וסבלו התכווצויות בבטן כשראו חדשות: קדימה נתנה להם מנה הגונה של "סוטול" שמאפשר שקט נפשי.

ישן 17-01-2011, 14:06
צלמית המשתמש של יוסיפון

מבולבל
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "לטובת הגולש יוסיפון"

speaking about לא מבין בפוליטיקה...

לבני מדברת על הקמת ממשלה!
לא על ממשלה ששורדת בזכות קולות המפלגות הלא ציוניות.
ולא על העברת חוקים ומהלכים ברוב דחוק ובלי מנדט מהעם!

אפשר להישאר בשלטון בלי רוב
אי אפשר להיבחר בלי רוב
אי אפשר להקים ממשלה חדשה בלי רוב

פרס למד את זה ב"תרגיל המסריח".
אבל לא צריך להיות פוליטיקאי כדי ללמוד את זה.
מספיק לעבור בגרות באזרחות.

ישן 17-01-2011, 15:09
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "אז אולי תסביר איך אולמרט הקים את הממשלה?"

אולמרט הקים את הממשלה על בסיס הקואליציה הבאה:
קדימה 29
שס 12
גיל 7
עבודה-מימד 19

סה"כ 67

פחות מחודש לאחר השבעת הממשלה יצאה הכנסת לפגרה של שלושה חודשים
עוד חודש אח"כ הצטרפה ישראל ביתנו לממשלה עם 11 ח"כים
סה"כ היו אז לאולמרט בקואליציה 78 מנדטים.

בנוסף כל המפלגות הלא ציוניות ומרצ תמכו בו מבחוץ:
מרצ-יחד (5), חד"ש (3), בל"ד (3), רע"מ-תע"ל (4) = סה"כ 15 (כמו שהצלחת לספור בעצמך יפה)

גם יהדות התורה, עם ששת המנדטים שלה ניסתה להשתחל פנימה.

אז עם כזו תמיכה גורפת של יותר מ75% מהבית... אתה טועה בשאלה.
אתה לא צריך לשאול איך אולמרט הצליח להקים ממשלה!
השאלה הנכונה היא:
איך, עם כזו קואליציה רחבה, אולמרט הפסיק להיות ראש הממשלה?

ועד משהו: מעכשיו אתה אוסף את הנתונים ועושה את החישובים לבד

ישן 17-01-2011, 19:23
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
אני אסביר לך בצורה כזו שאני מקווה שגם אתה וגם החבר הטנקיסט שמעליך יבינו
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "עם היגיון כזה לא פלא שאתה..."

ניקח את הרכב הכנסת הקודמת. לפי השיטה שלכם, הרי שהקואליציה בכנסת הקודמת היה אמור להיראות כך:

אבל בפועל, היא נראית בכלל כך:

והמסקנה היא שאם להתייחס לפוליטיקה הישראלית, הרי שאם הקואליציה הזו אפשרית:

הרי שגם הקואליציה הזו אפשרית:

הכל עניין של כמה מוכנים לשלם בשביל הכיסא. ואם יש לכם ספק, סעו אחורה בזמן אל 2001 הישר אל החלפת הממשלות ה28 וה29. שם, הליכוד עם 19 מנדטים בלבד אל מול מפלגת העבודה עם 26 מנדטים הרכיב ממשלה אחרי הבחירות לראשות הממשלה כשאין שינוי בהרכב הכנסת.

עובדתית - אותה כנסת בדיוק, לברק היתה קואליציה של 75 ח"כ. לאריאל שרון היתה קואליציה של 86.

בפוליטיקה - הכל אפשרי.

ישן 17-01-2011, 19:40
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
ירון - בימלר ניסה להסביר לך - אבל לא הבנת. אני אנסה שוב...:)
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "אני אסביר לך בצורה כזו שאני מקווה שגם אתה וגם החבר הטנקיסט שמעליך יבינו"

למפלגות של מחנה הימין אין אופציה אמיתית להצטרף לקואליציית
שמאל (וכן, אט"ד היא מפלגת שמאל - היא מפלגת השמאל
הראשית, למעשה - לא משנה כמה היא תתחמק לכנות עצמה ככזו.
משם מגיע מאגר הבוחרים שלה, שבלעדיו אין לה תקומה), במידה
ויש אפשרות תיאורטית לממשלת ימין.

אחרי בחירות 2009 כל עם ישראל ידע שאט"ד הפסידו, חוץ מלבני
שהמשיכה לקיים מסיבות נצחון, עמוק לתוך התחלת המו"מ
הקואליציוני של הליכוד עם שותפותיו.

למרות כל הרעש, הגושים בישראל הם לא קשים לשרטוט,
והעובדה שליברמן וש"ס הצטרפו לאולמרט, לא נבעה רק
מאופורטוניזם זול - אלא מכך שידעו שאין בוחר שלהם שיחשוד
בהם שנטשו את גוש הימין, שבכל מקרה לא יכול היה להקים
ממשלה חלופית (כפי שהראית בעצמך - לכל מפלגות הימין גם
יחד לא היה יותר מ50 מנדטים).
העבר מוכיח, פעם אחר פעם - שכאשר יש לימין בלוק חוסם, גם
ניסיונות שמאל לבצע רכישה של מפלגות, ותהיינה אלה
האופוטוניסטיות ביותר (מישהון אמר ש"ס?), הניסיון מועד
לכשלון מסיבה פשוטה: מפלגות אופורטוניסטיות יודעות שכדי
לקיים את עצמן, עליהן להיבחר - וקהל הבוחרים שלהן מעדיף
במובהק ממשלת ימין על ממשלת שמאל.

הבחירות האחרונות לא היו תיקו ולא קרוב לתיקו. הימין נצחון
ברוב מובהק של 65-55, ומכיוון שיש לי הערכה להכרתך במציאות אני מניח שגם אתה יודע שבוחרי ליכוד/ליברמן/איחוד
/מפד"ל/ש"ס/אגודה היו בוחרים בביבי בבחירות ישירות (לו אלה
התקיימו), בעוד שבוחרי אט"ד/עבודה/מרצ/ערבים היו בוחרים
בלבני - והמשמעות היא נצחון בפער נאה של 8%, שאמנם מהווה
הישג עצום לשמאל (שביום רגיל יכול לחלום על 46% כאן), אבל
זה עדיין פחות מ50.000001% שנדרשים בשביל להשיג רוב...
ישן 17-01-2011, 19:57
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ירון, הכנסת ב1999 הייתה כנסת ימנית - למקרה ששכחת. נצחון ברק, הוא שהיה אנומליה...
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "אורי, באמת התפלאתי למה לוקח לך כל כך הרבה זמן"

נצחון שרון, כעבור שנה וחצי הוא תיקון העיוות, שנבע מכך
שב1999,לראשונה (וכמעט לאחרונה) בתולדות ישראל, היו בחירות
בתקופה של שקט בטחוני כמעט מוחלט.
למקרה הצער אותו נצחון של ברק, קלקל את החגיגה, ומאז, גם
כשיש שקט, יש תחושה של טרם-מלחמה.

אני מבין את הרצון למצוא איזשהן הנמקות שיסבירו לנו למה לבני
יכולה לנצח בחירות כאן, אבל האמת שאין כזו אופציה. לא
לוגית - ולא מתמטית. כשתיתן לי תקדים לקואליציית שמאל
שקמה כאשר יכלה תיאורטית לקום קואליציית ימין, אשמח לשמוע
על "ממשלת קדימה-ליברמן-ש"ס", כשבחוץ יש ליכוד עם 30~
מנדטים...
תן תקדים אחד, ואהיה שבע רצון...
ישן 17-01-2011, 21:28
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ניסית ולא הצלחת - לליכוד לא הייתה דרך להקים ממשלה צרה
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "ממשלת האחדות הלאומית"

לא המפד"ל הייתה לשון המאזניים, אלא מפלגת "יחד" של עזר
ויצמן, ושמיר אכן הציע לו את השמיים והארץ, אבל הוא סירב.
המערכת הייתה חצוייה (אחרי שהליכוד הבהיר עוד טרם
הבחירות שלא יקים ממשלה עם כהנא - לא היו לו יותר מ60
מנדטים בגוש שלו).
כל ניסיונות פרס לקנות את המפד"ל, ש"ס, אגודה, במטרה להקים
ממשלה צרה (והוא קיבל 44 בהשוואה ל41 של הליכוד) כשלו,
וכאשר נראה היה שלא תוקם ממשלה כלל - התערב הנשיא ודחף
לממשלת אחדות.

מה שכן, בחרת הדוגמא הקרובה ביותר - וגם היא לא מראה איך
מפלגת ימין בחרה להעדיף ממשלת עבודה/אט"ד על פני ממשלת
ליכוד, שכן לליכוד לא הייתה דרך להקים ממשלה צרה (וגם
למערך לא).
ישן 18-01-2011, 09:08
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
ובמילים אחרות, רק ה"ימין הישראלי" יודע לכופף את העקרונות שלו כשאין גוש חוסם...
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ניסית ולא הצלחת - לליכוד לא הייתה דרך להקים ממשלה צרה"

למי שאתה מגדיר "ימין ישראלי" אין בעיה לשבת עם ראש ממשלה שמפרק התנחלויות, מבצע התנתקות, חותם הסכמים למסירת שטחים וכו' ואתה כאיש ימין, אין לך בעיה להצביע להם, רק בגלל התירוץ הזה של "גוש חוסם".

לפי "הגוש החוסם" שלך, אהוד ברק בכלל לא היה אמור להיבחר לראשות הממשלה ב1999. הרכב הכנסת באותו "גוש ימין" שאתה מדבר עליו היה:

הליכוד (19) + ש"ס (17) + ישראל בעלייה (6) + מפד"ל (5) + יהדות התורה (5) + האיחוד הלאומי (4) + ישראל ביתנו (4) = 60 מנדטים

ובכל זאת, אהוד ברק קיבל 56% מהקולות מול "מנהיג הגוש" נתניהו. היתכן שכל התאוריה שלך, שלא יתכן שיש מי שיעדיף ראש ממשלה שמאלני ויצביע למפלגה שאתה חושב שהיא מה"גוש הימני", בכלל לא נכונה?

ישן 17-01-2011, 14:43
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
הגולש יוסיפון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "לבני: אנחנו נרכיב את הממשלה הבאה"

אהבתי את הצבעים והצדדים שאומרים הכל
מצד ימין - כחול לבן
מצד שמאל - אדום, ירוק, שחור ולבן

לבני תקועה עם תסכול תמידי מהמשוואה 27>28, אישה פאטתית.
מדהים אותי שיש כל כך הרבה אנשים שעדיין רואים בה מנהיגה, מה יש להם? הם עיוורים?
ולגבי המפלגה שלה, הציבור מוכה הטמטום והזיכרון הקצר שכח כבר את שנות "קדימה" שלקחו אותנו מאד "אחורה", מפלגה של נהנתנים שמעוניינים רק במנעמי השלטון החל מהראש התכמן והשקרן שהיה לה ועד אחרון הבריונים שלה.
לא מבין את יעקב פרי בהצטרפות שלו אליה (המפלגה ממש לא ראויה לו), אני מקווה שהוא ינהיג אותה!

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 17-01-2011 בשעה 15:04.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:04

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר