לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-01-2011, 14:57
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי dudib שמתחילה ב "כמו הקביעה השרירותית שאסור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dudibenjamin
כמו הקביעה השרירותית שאסור לבצע ניתוח לייזר לפני גיל 18.
לקביעה זו אין שום ראיות ממשיות משום שאם יהיו שינויים בראיה של המנותח אז הם יתרחשו בתקופה של השנה שלאחר הניתוח ובנוסף לכך בעולם מקובל לא לאשר ניתוח לייזר אלא מגיל 17 ומעלה שכן בגיל 17-18 נפסקת התנודה בהורמונים שמשפיעה על הראייה.
בנוסף לכך מומלץ לבצע ניתוח לייזר למי שלפחות שנתיים רצופות לא עלה לו המס' בראייה.
משום שסביר שאם שנתיים לא עלה לו המספר אז כנראה שלא יחולו בתנודות משמעותיות במספר לאחר מכן.

ברשותך אני אאמין במקרה הזה לשיקול הדעת של הרופאים שלמדו את הנושא לפחות 7 שנים, ולא לנער מהאינטרנט. עם כל הכבוד באמת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-01-2011, 13:59
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי OINT שמתחילה ב "הקלות בתנאי הקבלה הרפואיים לקורס טיס"

קצת תמוה בעיני שמתירים לבעלי הפרעות קשב (קל וחומר הצורכים ריטלין או כל תרופה אחרת בסגנון) להתקבל לקורס טיס.
לריטלין ספציפית יש תופעות לוואי שעלולות להיות מסוכנות מאוד כשההשפעות שלהן נמדדות באופן אינדווידואלי פר משתמש.
גם חלוקת התרופה עצמה היא תחת פיקוח צמוד ומחמיר של משרד הבריאות. (האם הצבא מחלק מרשמים לריטלין?)

אינני בקיא בשיקולים הרפואיים של ירפ"א,אך אשמח להבהרות בנושא ממי שיש לו ידע בתחום.

ואני אוסיף:
הפרעת קשב וריכוז וצריכת תרופות רלוונטיות למיטב ידיעתי מורידות פרופיל.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 14-01-2011 בשעה 14:12.
ישן 14-01-2011, 15:18

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי litvak שמתחילה ב "שטויות. הפרעות קשב וריכוז..."

זה לא שטויות. (לקרובת משפחה שלי הורידו פרופיל בגלל זה רק בגלל שהטיפול היה מוסדר,מפוקח ומדווח).

כיום רוב הפרעות הקשב בקרב בני הנוער לא רק שלא מאובחנות אלא גם לא מדווחות לצבא,כשכל הטיפול בהן באזרחות נעשה באופן לא מבוקר ודי חובבני.
זאת אולי הסיבה שלא מורידים פרופיל גם לאנשים שסובלים מהבעיה,אך בחרו לא לדווח עליה או כלל לא מודעים אליה. (למיטב ידיעתי,לצבא אין את הכלים לאבחן את הבעיה בעצמו באופן ישיר).

בנוסף,המצב כיום הוא כזה שניאורולוגים מעניקים את התרופה מאוד מאוד בקלות גם למי שלא סובל כלל מבעיות קשב,זאת כי אין להם את הכלים לאבחנה באופן המקיף את כל המדדים-לא בהכרח אלו הפזיולוגים.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

ישן 15-01-2011, 18:20
צלמית המשתמש של dudib
  משתמש זכר dudib dudib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.08
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "זה לא שטויות. (לקרובת משפחה..."

מחזק (לי עצמי אין בעיית קשב) משום שכיום ידוע שלצעירים יש יכולת מולטי-טאסקינג שאינה קיימת לרוב בדורות המבוגרים יותר, יכולת זו נוצרה וממשיכה להתפתח בדורות האחרונים בעקבות מהפכת שיתוף הידע שאנו עדים לה בעשור האחרון זו מהפכה שנמצאת רק בראשיתה וצוברת תאוצה וניתן להתרשם שהכלכלה והחברה ממשיכה לתת רוח גבית למהפכה זו -הסימנים שלה הם גוגל, פייסבוק והפלאפונים שאם לא כולנו אז רובנו לא יכולים לדמיין חיינו בלעדיהם.
הסממן שנלווה ליכולת זו הינו בעיית קשב וריכוז משום שאנחנו מקבלים כיום כל כך הרבה מידע מקורות כל כך מגוונים ואנחנו חייבים לחלק את הריכוז והקשב שלנו לכולם באופן שווה -כתוצאה מכך נשחקת יכולתנו לרכז את הקשב והריכוז המקסימלי שלנו בדבר אחד בלבד.
(אני זוכר את זה גם ממאמר מדעי שבין היתר הופיע במספר מתכונות לבגרות שלי בלשון- מי אמר שלא לומדים משהו בבגרות :] )..

ישן 16-01-2011, 01:58

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "יש הבדל בין הורדת פרופיל על..."

בעיות קשב לרוב דווקא כן פוגעות בתפקוד פיזי. (היפראקטיביות לדוגמא).

אפילו אם הצבא מסוגל לאבחן הפרעות קשב (גם אם לא בדרך ישירה-אחרי הכל המבחנים לא נועדו לאבחן הפרעות קשב באופן ספציפי)-איזה סוג טיפול הוא מעניק לסובלים ממנה?
האם הצבא מחלק מרשמים לריטלין או תרופות אחרות בסגנון?

ישן 20-01-2011, 13:34
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "בעיות קשב לרוב דווקא כן..."

שים לב שבהודעה הקודמת לא טענתי נחרצות שזה לא פוגע בתפקוד הפיזי, אלא רשמתי "לא בהכרח". מה גם שהיפרקטיביות לא מהווה מגבלה חמורה בצבא, נהפוכו, עדיף שהיפרקטיבים ישרתו ביחידות שדה מאשר שימלאו דו"חות במשרד.

אני לא יודע איך הצבא מטפל בחיילים עם בעיות כאלה. אני רק יכול להניח שלכל היותר הרפואה הצבאית מחלקת מרשמים לחיילים שהבעיה אצלם מוכרת עוד מלפני הגיוס. מלבד זאת, הצבא לא אמור לטפל בבעיות בעצמו או לממן מומחים בתחום.

דרך אגב, חבר שלי סיפר לי על חייל שלו במחלקה בטירונות, שנטל בעבר תרופות חזקות פי כמה וכמה מריטלין. כיום הוא לא נוטל את התרופה הזאת, ולמרות ההיפרקטביות הקיצונית שלו הוא עדיין משרת בחי"ר, ובשורה התחתונה הוא חייל טוב וזה לא מונע מימנו לתפקד כמו שצריך (חוץ ממסדרים, שזה אתגר קשה בשביל היפראקטיבים).

בהקשר למה שרשמת בהודעה אחרת:
ציטוט:
בנוסף,המצב כיום הוא כזה שניאורולוגים מעניקים את התרופה מאוד מאוד בקלות גם למי שלא סובל כלל מבעיות קשב,זאת כי אין להם את הכלים לאבחנה באופן המקיף את כל המדדים-לא בהכרח אלו הפזיולוגים.

שקר... יש המון מכונים שיכולים לאבחן בעיות קשב ובדיוק בשביל זה הם נועדו. ניאורולוגים מעניקים תרופות לכל דיחפין כחלק מדוקטרינה חולנית של משרד החינוך. כנראה משרד הבריאות החליט ליישר קו עם החינוך. המורים לא רוצים להתמודד עם בעיות לגיטמיות של ילדים (ואני לא מדבר על בעיות קשב וריכוז, אלא על ילדים שבסך הכל עדיין לא למדו לשבת בשקט כל השיעור. בעיה שחולפת עם השנים), לכן "ממליצים" (המלצה זו מילה יפה מידי לתיאור המעשה המגעיל שהם עושים לכן היא במרכאות) להורים לטפל בילדים שלהם עם ריטלין, כי הילדים שלהם לכאורה סובלים מבעיות קשב וריכוז. ככה הילדים הופכים לזומבים ויושבים בשקט כל השיעור בלי לזוז יותר מידי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:10

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר