לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-01-2011, 20:45
צלמית המשתמש של TheOne23
  משתמש זכר TheOne23 TheOne23 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.06
שלח הודעה דרך ICQ אל TheOne23 שלח הודעה דרך MSN אל TheOne23
Mathematica או Matlab - מה כדאי ללמוד?

ערב טוב,

אני סטודנט שנה ג' להנדסת חשמל, אני מעוניין להתחיל ללמוד לבד את אחת מהתוכנות הללו לעומק במטרה להעשיר את הידע שלי בכלים/תוכנות עזר שיעזרו לי בעתיד הן בתור סטודנט ללימודים והן בכיוון עבודה עתידית בתור מהנדס.. (לצערי במשרות סטודנט לא מתעסקים בזה..)
matlab אני יודע ברמה ממש בסיסית, מכמה קורסים שלקחתי אשר מתעסקים עם התוכנה במעבדות.
mathematica תפסה את צומת ליבי ממרצה שהמליץ לי עליה, ממה שהספקתי לראות נראה על פניו שמדובר ממש באבולוציה של matlab, כאילו מדובר על שילוב בין מטלאב לmaple, פשוט מדהים מה אפשר לעשות בה מסרטונים שראיתי.

השאלה שלי, יותר נכון השאלות, איזה תוכנה כדאי להתחיל ללמוד? לאיזה תוכנה יש יותר יישומים בתעשייה ובאיזה יותר משתמשים?
ולאיזה תוכנה יש פוטנציאל גדול יותר לעזור לי בעתיד בתור מהנדס?

בנוסף, איזה דברים ניתן לעשות באחת שלא ניתן לעשות בשנייה?

תודה לעוזרים

נערך לאחרונה ע"י TheOne23 בתאריך 23-01-2011 בשעה 20:59.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-01-2011, 18:02
צלמית המשתמש של דוד שמואל
  דוד שמואל דוד שמואל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
תוכנות מתמטיות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TheOne23 שמתחילה ב "Mathematica או Matlab - מה כדאי ללמוד?"

יש לי הכרות עם MATLAB וראיתי קצת מה MAPLE עושה.
MATLAB נוצרה סביב פעולות על מטריצות וציור גרפים והתפתחה מאז לתחומים רבים ונוספים. זוהי תוכנה בשלה עם הרבה TOOLKITS המכסים תחומים מדעיים והנדסיים רבים כמו למשל בקרה (כולל בניה גרפית וסימולציה של מערכות בקרה) סטטיסטיקה ועיבוד אותות. יכולת פיתרון סימבולי של ביטויים מתמטיים נוספה מאוחר יותר (אאל"ט סבסט של MAPLE).
MAPLE ו MATHEMATICA היו ביסודן תוכנות סימבוליות שהתפתחו לכיוונים נוספים. לפי מה שראיתי כל תוכנה חזקה יותר בתחום שבו היא התחילה (נומריקה או סימבוליקה) בתחום הגרפי הן די דומות. אם יש TOOLKIT בMATLAB שעוסק בתחום ההתמחות שלך כדאי שתתעניין בה. אם עיקר עיסוקך דורש מתמטיקה סימבולית כדאי שתתעניין באחת מהתוכנות האחרות.

קיימות גם תוכנות חופשיות שעוסקות בתחומים הנ"ל SCILAB וOCTAV בתחום החישוב הנומרי וגרסאות שונות של MAXIMA (למשל WXMAXIMA) לבעיות סימבוליות. עם SCILAB עשיתי כמה דברים והיא נראית כמו MATLAB לפני עשרים שנה.

נערך לאחרונה ע"י דוד שמואל בתאריך 27-01-2011 בשעה 18:05.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:48

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר