לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-01-2011, 12:27
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
השאלה היא טובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי גולבו כחולות שמתחילה ב "פרשת הקרקעות של גלנט - או מי יהיה הרמטכ"ל הבא ?"

ואני שואל את עצמי עד כמה שרהב"ט מתכונן לאפשרות הזאת. אני מאחל לגלנט שיצא נקי כשלג (אם כי איני מאמין בכך ), אבל אני חושב שראוי היה להכין אלטרנטיבות. ברור שאם גלנט לא יוכל להתמנות לרמטכ"ל, הוא יבקש לפרוש מיידית מהצבא. במקרה כזה שרהב"ט והממשלה בפלונטר. עומדות בפניהם כמה אפשרויות:
א. לבקש מאשכנזי להאריך את כהונתו בשבועות ספורים, נניח ששה, עד למינוי מחליף והשלמת חפיפה.
ב. למנות את יאיר נוה
ג. למנות אלוף שאינו ס.הרמטכ"ל.

נניח שאשכנזי יסכים. מה אז ? נוה ללא ספק רואה עצמו מועמד לראש הפירמידה אחרת לא היה חוזר לצבא. אם "יקפיצו" מעליו מישהו, לא בטוח שיקבל זאת. מאידך, ממילא לא היה אמור להתמנות עכשיו אלא בעוד כמה שנים, אולי יסכים להמתין.
מי הקאדר הרלוונטי ? גנץ (ותכף נחמיה יסביר למה לא), אייזנקוט, מי עוד ?

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-01-2011, 14:47
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי גולבו כחולות שמתחילה ב "פרשת הקרקעות של גלנט - או מי יהיה הרמטכ"ל הבא ?"

אני חושב שהדיון מיותר. ראשית כי הוא פוליטי ושנית כי הוא מקדים את העת שבה יש לעסוק בנושא.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

נערך לאחרונה ע"י marloweperelab89035 בתאריך 24-01-2011 בשעה 14:50.
ישן 24-01-2011, 22:15

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי s1dror שמתחילה ב "לא מסכים איתך"

ברמה הערכית הנושא לטעמי פשוט (ואולי רק לטעמי). יש מערכת משפטית (שכוללת את שופטי בג"ץ היועמ"ש ומבקר המדינה. כולם אנשים ערכיים וטובים. ויינשטיין הוא גם קצין צנחנים בעברו כך שמובנת לו היטב סוגיית טוהר המידות החיונית למפקד המשמש דוגמה אישית * ) והיא אמונה על הבקרה והבדיקה. מבחינתי לפחות (ושוב אולי רק מבחינתי) היא הקובעת מה הוא דבר שקר ומה לא (אגב אני חושב שהשאלה היחידה המעניינת היא אם גלנט שיקר בחקירות ובברורים שעשו בג"ץ השופט טירקל והפרקליטות. אה כן ואם וכאשר הוא נשאל על הנושא על ידי שר הביטחון ורוה"מ). מוכרחים שתהיה מערכת שתקבע מהי האמת ומיהו שקרן ורמאי. אולי זה שרירותי, אבל מבחינתי זו הרשות השופטת המבקר והיועמ"ש.

בשאלת חשיבות היושר והאמינות אמר פעם אלוף גלנט כי- "משלושה מקורות ראשוניים ינקתי כוח אל מול האתגרים במהלך עשרות שנותיי בשירות הצבאי- מהחינוך בבית אבא ואמא, מהחישול באימונים ובקרבות במהלך שנותיי הראשונות כלוחם וכקצין בשייטת 13, אך לא פחות משני אלו- מפעילותי כחניך ומדריך בתנועת הצופים, כילד וכנער בעשור השני לחיי. כמו כל חייל בצה"ל נדרשתי כבר בתחילת שירותי לביצוע פעולות התובעות דבקות במשימה, רוח לחימה ויכולת מקצועית, ולצידן הדרישה הטבעית והמובנת לעמידה בערכים- אהבת המולדת, אחריות, אמינות ורעות. כבר כחייל צעיר לא היו הערכים הללו זרים לי- פגשתי בהם טרם השירות הצבאי כחניך וכמדריך בצופים. כבוגר התנועה וכמי שעשה את מרבית שנותיו במדים, מצאתי כי אין הדבר מקרי והוא נובע מהמתאם שבין 'עשרת דיברות הצופה', לערכי היסוד של צה"ל, רעיונות וערכים נעלים- אוניברסאליים, ציוניים ואישיים, המשלימים זה את זה. כמו רוח צה"ל המהווה מצפן ערכי ללוחמים ולמפקדים כך גם 'דברות הצופה' הן המגדלור לאורו צועדים חניכי תנועת הצופים. גם היום כאשר אני משוחח עם מפקדים בתחילת דרכם, אני מונה בפניהם קומץ של תכונות הכרחיות ממנהיג צעיר- שכל ישר, יכולת מקצועית, משמעת, אחריות, ומעל לכל- יושרה, כי בלעדיה כל היתר חסר משמעות וערך."*

אני שם את ידי על המערכת המשפטית שתקבע. אם היא תקבע (ואני משוכנע שהיא תקבע וכך גם עפר שלח במאמרו "מי יגן על צה"ל?" ) שנפלה "טעות" או "אי הבנה", לא טוב הוא הדבר, אבל היא עדיין לא אמרה שיש כאן דבר שקר. במצב כזה לטעמי יוכל גלנט, למרות שאולי לא נהג על פי כל אמות המידה שהיינו מצפים להן, להיות רמטכ"ל ובשאיפה אחד המוצלחים שבהם (אחרי שקראתי עליו לא מעט כתבות ומאמרים מימיו בשייטת, עבור דרך מסלולו בצבא היבשה, וכאלוף פד"ם אני משוכנע, מנקודת מבטו של רס"ל במיל', שהוא מחזיק בכישורים הנדרשים). מי שהיה צריך לבדוק בדק ומצא שהדבר לא חורג מסכסוך. והרמטכ"ל העתידי כשר אמין וישר דרך, גם אם הסתכסך עם שכניו.

עוד דבר אחד ראוי לומר. גלנט הינו אלוף עתיר זכויות. כפי שכבר כתב פעם העיתונאי בן כספית בכתבה על הפרשה * "הקדמה: יואב גלנט הוא אלוף בצה"ל. הוא בעל זכויות רבות. גם מבקריו יודעים שדבר אחד אי אפשר לקחת ממנו: הוא היה איש שייטת מעולה, לוחם עז נפש, בתקופתו השייטת זכתה בלא מעט ציונים לשבח. הוא יהיה, כנראה, הרמטכ"ל הבא.". מה שנעשה לו בשבועות האחרונים באינספור כתבות צבע, מאמרים ותמונות בגוונים לא מחמיאים כאילו היה אנס או רוצח נקלה, הינו לא הגון ולא ראוי. האיש עשה לילות וימים למען העם והארץ ומגיע לו יותר, ואפילו ביצע את כלל המעשים המיוחסים לו. לאן הגענו?! בהארץ הופיעה תגובת אחד מחבריו, וראוי לציינה כעומדת בסתירה לטענה כי שיקר. "בסוף השבוע קיבל גלנט עשרות שיחות טלפון מחברים, שהביעו תמיכה בעמדתו. הטענות כאילו גלנט שיקר בפרשה התקבלו בזעם אצל חבריו מהקומנדו הימי. "אנחנו מכירים את יואב עשרות שנים, כמפקד ולוחם", אמר אחד מחבריו ל"הארץ", "ביחידה הזו יש אתוס של אמינות. הטענות כאילו הוא שיקר משוללות יסוד ופוגעות בכולנו".*

אגב היו לנו כבר רבי אלופים עם "עננות" אחרות שריחפו מעליהם בתקופת כהונתם ובמהלכה (אהוד ברק בצאלים ב' שהפקיר או לא הפקיר פצועים, מוטה גור ושאול מופז שיצאו כל אחד בתורו נגד הדרג המדיני, משה דיין ואינספור הסיפורים על עתיקות שקרים ונשים, רבין וההתמוטטות שהיתה או לא היתה בששת הימים, ודן חלוץ והמניות), כך גם הדין באלופים שטרם מונו לרמטכ"לות (שוב אהוד ברק ומעורבותו בקרב סולטן יעקב, עזר וייצמן שלא היה רמטכ"ל והתעסק או לא התעסק עם נשים\ חיילות, מופז ששיקר לועדת שמגר על הוראות הפתיחה באש בטבח במערת המכפלה). בקיצור לא חסר.

אם בכל זאת תקבע אותה מערכת משפטית כי גלנט אמר דבר שקר, אזי לא יוכל האלוף יואב גלנט להיות רמטכ"ל. לא כשר ומאוד מסריח. כפי שאמר בשעתו בוגי יעלון: "שקרן לא יהיה קצין* "
(ממש כפי שקצין עתיר זכויות כצ'יקו תמיר הלך הביתה על מה שהיה התנהלות של שקר וטיוח * . צדק תא"ל פארס כשאמר היום: "האמת מחייבת גם דרגות גבוהות מתא"ל" ).

ימים יגידו. שוב ההימור שלי גלנט הוא הרמטכ"ל הבא.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
גלנט כתת אלוף במהלך אימון חי''ר צילום ארכיון: דובר צה''ל
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

נערך לאחרונה ע"י marloweperelab89035 בתאריך 24-01-2011 בשעה 22:32.
ישן 25-01-2011, 12:22

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי vitaman שמתחילה ב "הדבר היחיד לטעמי שכדאי להפסיק..."

גם אני כמוך משוכנע שישנו הבדל בין ילד בין 19 או 25 בדרגות טוראי סמל ועד סרן שמדווח אמת על כישלון בתרגיל או משימה לבין אדם מבוגר שמחליט החלטות ברמה של אנשים בעמדות הכוח הנ"ל. מה גם שצדק מופז כשאמר פעם ש"מי שלא יהיה פוליטיקאי לא יהיה רמטכ"ל" (ולראייה וילנאי סרמטכ"ל שהתמודד מולו על התפקיד).

זכור לי סיפור שקראתי פעם שהולך כך: בפשיטה של הצנחנים על יעדים בקרבת ג'נין בשנת- 1966 התברבר סגן אמנון ליפקין (עוד בטרם הוסיף לשמו את שם משפחה שחק ומונה לרמטכ"ל). בתחקיר שנערך לאחר מכן, קם ליפקין, שפיקד במשימה על כוח רתק, ודיווח כי טעה בניווט ובזיהוי היעדים ופתח באש על הבניין הלא נכון. רפול, מח"ט הצנחנים, שיבח אותו על יושרתו- "לא כל אחד נוכל ללמד להיות אדם ישר, אבל לנווט נוכל ללמד כל אחד."

ישנו גם הבדל בין מ"פ שמדווח שהוא עוד חמש קטנות ביעד וכדומה (משום שבעוד כמה רגעים יהיה בנקודה ממילא ולא רוצה להלחיץ את הרמה הממונה. כמו למשל גל הירש או אהוד ברק במבצעים מיוחדים בלבנון ובסוריה) לבין אלוף או תא"ל שמשקר למפקדו ולשופטים במדינת ישראל (כמו תא"ל פארס, מופז כאלוף על הטבח במערת המכפלה בוועדת שמגר, ואולי גם האלוף גלנט). יחד אם זאת אני כן מאמין שהנורמות שאליהן מחנכים והן האתוס והדרך המקובלת ביחידות איכותיות (שייטת, מטכ"ל חטיבות החי"ר והשריון ובעצם כלל הצבא הקרבי) הן נחלת רוב המפקדים המוחלט ולטעמי גלנט לא רק נמנה עליו כי אם בולט בו (כמו גם הרבה אחרים). נורמות אלה של "יושרה, כי בלעדיה כל היתר חסר משמעות וערך."*

מושרשות בחיילים ההופכים למפקדים כך שהן חלק מהאינסטינקט ההרגל וההוויה שלהם. הם מדווחים אמת כי כך נהוג מקובל וכי זה מה שהם יודעים. אם לא (ואני לא מדבר על מקרים בודדים שמטופלים ומוקעים), אפשר לארוז ת'מזוודות וללכת מפה. צדק עפר שלח במאמרו כשאמר ש- "מהיום הראשון בצבא מלמדים אותך שהאתוס חשוב יותר מן הפרסונה. בכוחו, ולא בכוח אישיותו המגנטית של המפקד, החיילים מסתערים - וממשיכים להסתער גם אם המפקד נופל. בכוחו, ומכיוון שבכוחו יסכנו לוחמים את נפשם ואף יאבדו את חייהם, נדרשים אנשים להתנהגות חורגת מכל סטנדרט אזרחי."*

ועל כן סביר להניח שגלנט כמו שאר מפקדי צה"ל אומר באופן עקרוני אמת כהרגל. ועוד עניין אחד, גם עם שיקר הפעם (כמו תמיר בפרשת הטרקטורון ומופז בוועדת שמגר), אזי הדבר חמור. אבל הוא לא שקרן (אדם שמשקר באופן כרוני ומנצל את האמת לצרכיו ונוחותו). הוא אלוף בצה"ל ואדם רב זכויות. לא מספיק זכויות בכדי להפר את החוק, אבל מספיק בכדי שלא ידברו עליו כמו שמדברים היום על הירשזון קצב והאלוף ברקאי (מפקד חיל הים שהואשם באונס וזכה מחמת הספק * ).

נערך לאחרונה ע"י marloweperelab89035 בתאריך 25-01-2011 בשעה 12:26.
ישן 25-01-2011, 15:45
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "גם אני כמוך משוכנע שישנו הבדל..."

ציטוט:
הוא אלוף בצה"ל ואדם רב זכויות. לא מספיק זכויות בכדי להפר את החוק, אבל מספיק בכדי שלא ידברו עליו כמו שמדברים היום על הירשזון קצב והאלוף ברקאי (מפקד חיל הים שהואשם באונס וזכה מחמת הספק * ).

לא צריך לחרוץ את דינו ללא ראיות, אבל משהו גורם לי לחשוב שיש לגלנט מערכת משומנת מאוד של יחסי ציבור. מספיק להסתכל בתמונות שלו בעיתונים- תמיד הוא על מדי ב', רצוי גם עם נשק ואפוד, רצוי עוד יותר רץ או שוחה.. כאילו אלוף הפיקוד נמצא עדיין בשייטת ולא נמצא אי-פעם בדיונים, וכאילו לא היה מעולם מזכיר צבאי לראש הממשלה. מה לעזאזל יש למפקד אוגדה לחפש מתחת לאלונקה עם טירונים, חוץ מלחפש תמונה טובה?!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כך שלא היית מתפלא אם אותם חברי מושב וידידים שמרואיינים ומצדדים בגלנט תודרכו בידי יחצ"נים. אגב, בד"כ אלו אותם חברי עמיקם: גבי רוזן ואבי שוורצברגר -או שוורצברג, תלוי בקשב של המראיין. התקשורת הרי עצלנית- אם יתקשר "חבר מושב שרוצה להגן על גלנט", יעלו אותו לשידור במקום אשכרה לצאת לשטח ולחפש מישהו אובייקטיבי שיאזן את הביקורת. נחכה ונראה.

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 25-01-2011 בשעה 15:47.
ישן 24-01-2011, 22:54
  גולבו כחולות גולבו כחולות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.02

מבחינתי לפחות אין פה עניין פוליטי או להיכנס לעניין הערכי והאם הוא שיקר או לא שיקר ומה משמעותו של השקר הזה, זה כמו שכתב(marloweperelab89035) עניין של המערכת המשפטית ולא שלנו.

אז במידה ויוחלט שהוא איננו ראוי/כשיר למלא את תפקיד ראש המטה הכללי ניוותר עם המועמדים הבאים לדעתכם:

יאיר נווה.
בני גנץ.
גדי אייזנקוט.
יש עוד ?
ומה אם בכלל הסיכוי של כל אחד מהם, בני וגדי שהפסידו בסיבוב הקודם וכבר חשבו על העתיד החוץ צבאי שלהם וגם ידעו שהם היו עדיפות שניה אם בכלל...
ויאיר נווה, על מינויו תעיב אותה פרשת מסמך, שוב יצופו עדויות כאלה ואחרות, גם ארגוני השמאל לא ממש ישושו על מינוי שכזה, מה בעצם קורה פה ולאן אנחנו הולכים ?

המצב האירוני פה או שבסופו של דבר למרות ששר הבטחון לא רצה וגם הרמטכ"ל לא רצה, לפחות בטווח זמן הקרוב נראה שגבי אשכנזי ימשיך לכהן כרמטכ"ל ... כי אין ברירה אחרת או כמו שאלון בן דוד אמר:"אין דבר כזה רמטכ"ל זמני או ממלא מקום רמטכ"ל בצבא שלנו".

מעניין מאוד לראות את ההתפתחויות ...

ישן 24-01-2011, 23:19
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
מועמדים
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי גולבו כחולות שמתחילה ב "מבחינתי לפחות אין פה עניין..."

1. נראה שאייזנקוט מחוק מבחינת ברק וגם נתניהו אחרי שסרב (מטעמי אגו וכבוד) לפני מספר חודשים לקריאתם אליו "אל הדגל!" לשרת כסגן רמטכ"ל תחת גלנט ובנוסף על כך צבוע חזק כ "חבר של אשכנזי" בגלל מסמך הרפז, מה שמלכתחילה מזער את סיכוייו בהתמודדות על תפקיד הרמטכ"ל מול גלנט. NON OPTION
2. יתר האלופים הקרביים בצבא או אלו שהתשחררו בשנים האחרונות "זוטרים" מדי או שאין סביבתם קוצנזוס פיקודי ו/או הערכה של ברק.
2. ברק יוציא לעצמו עין עם ג'פקה לפני שיאריך אפילו בשעה את כהונתו של אשכנזי. גם נתניהו פיתח סלידה כלפי אשכנזי מאז שזה התהפך עליו בדיוני התקציב הקודמים. NON OPTION
3. מבחינת רמטכ"לים לשעבר, חלוץ שרוף, יעלון ומופז צבועים פוליטית.
4. עמוס מלכא, שלמה ינאי וכו' לא מעוניינים בתפקיד ובין כה וכה כבר המון שנים מחוץ לצבא.
5. שני סגני רמטכ"לים לשעבר הם מועמדים אפשריים כממלאי מקום "עד יעבור זעם" - דן הראל ובני גנץ. יאיר נווה טרי מדי.
6. ברק כבר החזיר לצבא פעם אחת את עמנואל סקל, אותו הוא מעריך מאד. גם יצחק בריק זה שם אפשרי.

קיצר, תסבוכת רצינית.
ישן 25-01-2011, 23:28

אני לא חושב שהוא מחזיק מערכת יח"צ משומנת, ואני די בטוח שיש לו יותר משני חברים שישמחו לבוא ולומר מילה טובה על האיש. באשר למדי ב' אני דווקא בעד. בעיני לפחות, טוב לראות שיחלק מהאלופים (גלנט לא לבד ואיתו גם רא"ל אשכנזי וגדי איזנקוט בני גנץ דן הראל ועוד כמה וכמה) שמסתובבים כשהם על ב' (בניגוד לרא"ל חלוץ ודומיו שהסתובבו כשהם לבושים מדי א') ועם רובה (האלוף אורי שגיא כתב בספרו המצוין "אורות בערפל" שכאשר קפץ כמאו"ג 36 לפיגוע המיקוח במשגב עם ב1979 אזי- "המסוק הטיס אותי ועלי האפוד והנשק (תמיד רובה, לא אקדח, כנהוג בגולני) הצמודים בכל אשר פניתי".

האפוד והנשק | צילום: רפאל בן ארי

באשר לכושר גבוה בקרב אלופים אני רואה בזה דוגמה אישית ודרך חיים נכונה שלא נגמרת בדרגת האל"מ. זה מתחיל אגב דווקא ברא"ל אשכנזי שמן המפורסמות היא שהוא מקפיד לשחק כדורגל כמעט כל שבוע. דדו רפול וגם אשכנזי ביקור את כוחותיהם בקו החזית (בכיפור לבנון הראשונה ובעופרת יצוקה) וגלנט הצטרף לנורמה הברוכה הזו. אני לא רואה בדבר בעיה, אלא דוגמה אישית נכונה וראויה. וכן זה נותן כח לכוח לוחם בתרגיל, שמגיע מפקד בכיר וסוחב אותם קדימה (במיוחד אם הוא לא איזה סמרטוט כרסתן אלא אחד שנאמר עליו ש- "הוא חובב ספורט, וחבריו זוכרים שעוד בימים שבהם היה מפקד השייטת נהג לרוץ עם הלוחמים הצעירים מרחקים ארוכים. כיום, הוא רץ על חוף הים עם ראש מחלקת הכושר הקרבי בצה"ל, אלוף משנה אבי מויאל." * )

אגב, בשיחות שיצא לי לקחת בהן חלק בין חברי, בתקופה שקדמה לבחירתו של השר ברק בגלנט, לא הייתי מתומכיו, חשבתי שגנץ כאלוף הוותיק המנוסה ובעל הרקע הרחב ביותר בצבא היבשה מתאים יותר. בדיעבד גם גלנט מחזיק ברזומה מכובד (לא כמו גנץ שהיה מח"ט 3 פעמים מאו"ג פעמיים ובחמישה תפקידי אלוף) כלוחם ומפקד נועז בשייטת ובצבא היבשה. אבל לא בגלל זה אני "מגן" עליו. אני פשוט חושב שכמועמד הוא לא ממש בולט מעל שני אחרים או נחות מהם. כל עוד לא נקבע שהוא שיקר (זה בבירור כן?) אז הוא זה שנבחר ורק שיהיה לו בהצלחה.

באשר לאופי ההישגי של החבר'ה ביחידות הנ"ל. אני מפריד בין הרצון לסיים מסלול לסוגיית האמינות והעקרונות בהם מאמין אדם בעל עמוד שידרה ושאר רוח. בכדי להתקדם בצה"ל לדרגות בכירות ושידברו עליך כפי שמדברים על מי שמגיע מיחידות החי"ר ויחידות הקצה (אבל גם שריונרים ותותחנים ומוהנדסים) אדם חייב להיות איש עקרונות ובעל אופי ישר. מפקד שקרן שמתפתל עם האמת ומעוות אותה לא יצלח בדרכו. כזה לא יהיה אלוף, ואפילו אני תמים ויהיה גם יהיה, הוא לא יהיה כזה שמדברים עליו כמו שמדברים על גלנט. מפקדיו בשייטת ובהם האלופים יערי ואיילון משתמשים לא מעט במילים כמו "אמין" "ישר" "אמיץ". איילון אמר עליו פעם "יואב היה הרבה זמן בלשכת ראש הממשלה ולמד הרבה על הממשק בין הפוליטיקה לצבא. לכן הוא יודע מצד אחד להתלהם כאלוף פיקוד, אבל יודע גם לא להבעיר שריפות ולא לעשות צעד שיגרור את מדינת ישראל למלחמה בניגוד לרצון הגורמים המדיניים." תא"ל ארז צוקרמן, מפקודיו של יואב גלנט בשייטת 13 אמר ש- "הלכתי אחרי גלנט במקומות רחוקים מאוד, בלילות חשוכים מאוד ותמיד בהרגשה שיש על מי לסמוך" *
מפקד גדוד בצנחנים, שלחם ב"עופרת יצוקה" אמר על גלנט כי "הכרתי אלוף שיודע מה זה שטח ואוהב אותו. זה לא מובן מאליו" * . תא"ל גל הירש כתב על גלנט בספרו "סיפור מלחמה, סיפור אהבה", כי "כשהיה מח"ט ג'נין פעלו כוחות הגדוד שלי, 202, תחת פיקודו בסגנון שאהב מאוד: יוזמה, התקפיות ויצירתיות." וכי "ראיתי בו מפקד ישר דרך, שקול ויציב." רא"ל גבי אשכנזי אמר כי "יש לגלנט את כל הכישורים והניסיון לקחת את צה"ל לאן שהוא צריך. מצפה לו הרבה מאוד עבודה וזה אתגר לא פשוט, אבל אני חושב שהוא מבין את המוטל עליו ועושה הכנות רציניות לקראת התפקיד.אני לא חשבתי אז, וגם לא עכשיו, שליואב היה איזה שהוא חלק במסמך. בטעות המסמך נקרא על שמו."*
אלה הם אנשים רציניים ואמינים (למרות הרבה טענות שצצו על חלקם במשך השנים תמיד נחשבו לישרים מאוד) למה להם להשתמש בסופרלטיבים כאלה ללא כיסוי.

באשר לחבריו במושב, עמוס הראל (בעיני עיתונאי רציני ישר ואחראי מאוד) הביא ב"הארץ" חלק מתגובות חבריו של גלנט:
"חבריו של גלנט במושב נסערים. "יש כאן מעשה נבלה", אומר שוורצברגר. "זה סיפור זניח. הריב על הרפת של רוזן הוא הקטליזטור לניפוח הטענות נגד יואב. מקומם אותי שמנסים לחסל אותו. הייתי מג"ד במילואים, שלושת הבנים שלי קצינים קרביים. אני ארגיש יותר בטוח כשהוא יהיה רמטכ"ל שלהם". "יואב סופג לא בצדק", אומר צוקרמן, "אבל הוא יודע שלפעמים גם התקפות מתחת לחגורה הן חלק מהסיפור. אני מוטרד מזה שהמשפחה שלו סובלת. זו משפחה ערכית. הבן שלו קצין בשייטת, הבת שלו לוחמת. ההתלהמות הזו צורמת, כשעושים מאיש כזה שקרן וגזלן". אז מדוע הוא לא מגיב? "הוא איש צבא. הוא לא צריך להתבכיין. יואב לא מוכן שנציג אותו כקורבן. אני ראיתי אותו תחת אש, במצבים קשים. הוא איש קשוח בצורה בלתי רגילה. הוא לא מתכוון לוותר. אנשים אחרים, אילו נקלעו למצב שבו מעמידים אותו, היו מתבכיינים כמו ילדות קטנות". אריה טנדט, גם הוא מוותיקי המושב, מוסיף: "אנחנו אוהבים לשחוט את המנהיגים שלנו. ככה זה עם העם שלנו, מלחמת יהודים". כמה משפחות שותפות, לדעתם, לטענות נגד גלנט? "אולי שמונה, ויש כאן 280". "יש לי תחושה שכוחות גדולים חברו למהלך הזה", אומר שוורצברגר. "זה בדיוק כמו שניסו לעשות במסמך גלנט. מנסים להרוס קריירה של אדם רב זכויות". "וגם למוטט תהליך דמוקרטי, אל תשכח", מוסיף צוקרמן."*

ישן 26-01-2011, 11:16
צלמית המשתמש של amirsgv

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "אני לא חושב שהוא מחזיק מערכת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי marloweperelab89035
אני לא חושב שהוא מחזיק מערכת יח"צ משומנת, ואני די בטוח שיש לו יותר משני חברים שישמחו לבוא ולומר מילה טובה על האיש. באשר למדי ב' אני דווקא בעד. בעיני לפחות, טוב לראות שיחלק מהאלופים (גלנט לא לבד ואיתו גם רא"ל אשכנזי וגדי איזנקוט בני גנץ דן הראל ועוד כמה וכמה) שמסתובבים כשהם על ב' (בניגוד לרא"ל חלוץ ודומיו שהסתובבו כשהם לבושים מדי א') ועם רובה (האלוף אורי שגיא כתב בספרו המצוין "אורות בערפל" שכאשר קפץ כמאו"ג 36 לפיגוע המיקוח במשגב עם ב1979 אזי- "המסוק הטיס אותי ועלי האפוד והנשק (תמיד רובה, לא אקדח, כנהוג בגולני) הצמודים בכל אשר פניתי".
."*

הרמטכ"ל הוא מפקד צה"ל. הוא לא ראשון המסתערים על הגבעה. אני מאוד מעריך את אורי שגיא, אבל במקרה הזה אני לא חושב שאלוף בצה"ל צריך להסתובב כאילו הוא ראש הפורצים לחילוץ בני ערובה.
הקשקוש עם חלוץ מיותר. כשירד לשטח, לבש ב'. גם אלוף לוקר, מזכ"צ רה"מ, לובש ב' כשהוא יורד לשטח.
יש מספיק ביקורת אמיתית ונכונה נגד חלוץ בלי להיכנס לשטות הזו של מדי א' או ב'.

ישן 26-01-2011, 15:25

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "..."

בימי חלוץ יצאה ההוראה שאין להסתובב בקריה על מדי ב', כי אם רק במדי א', כאילו שמדי הב' לא מכבדים את המעמד של להיות בבסיס הפיקוד העליון של הצבא. נכון הרמטכ"ל אינו ראשון (או אחרון) המסתערים על הגבעה, הנוחתים על החוף או הפושטים עם שחר ועדיין יש אלמנט של ניראות ושל דוגמה אישית. לא מזמן כתבתי לאחי (שמשרת בצבא, וחייליו זה עתה סיימו קורס צניחה) מכתב, ובו כתבתי כ: "עוד דבר אחד שחשוב לומר לחיילים שלך. צריך קצת, ואולי יותר מקצת, צניעות. כשעושים את העבודה עושים אותה על מדי ב' ואז זה כבר לא משנה מה צבע הכומתה או כמה גדול ה"פלאח" שעל החזה." ובמקום אחר כתבתי לו ש- "את העבודה האמיתית עושים כשלובשים מדי ב'. לא עם הכנפיים ולא כשלראשך כומתה אתה צועד בראש הטור בפטרול. אתה עם קסדה ונשק, ווסט ומדי ב' ומאחוריך האנשים שלך. לפני שהם של כל אחד אחר הם שלך. הם מה שתעשה מהם."

אז נכון, הרמטכ"ל הוא לא "דרג מסתער" (שנאמר "יש דרג ויש...") אבל חשוב לשדר שבצבא עושים, ועשייה נעשית בעיקר כשלובשים מדי ב', ושהם הם (ולא צבע הכומתה וגודל הפלאח) הם שמכבדים את מי שמכונים "לובשי המדים". אגב לגלנט ולאשכנזי יש מדי א' והם לובשים אותם לא מעט.

''לימדה אותי על נחישות ואומץ לב''. רא''ל גבי אשכנזי ואל''מ אופק בוכריס, מח''ט גולני, השבוע. צילום: אורי שיפרין, דובר צה"ל

רא''ל גבי אשכנזי ואדמירל מייקל מאלן. צילום ארכיון: דובר צה"ל

גלנט ומקבלי הצל"שים טקס הענקת ציונים לשבח על לחימה במבצע ''עופרת יצוקה''. צילום: דובר צה"ל

האלוף גלנט בהענקת הצל"ש לד"ר סרן אלכס קטייב 16.12.09

ישן 26-01-2011, 22:29
צלמית המשתמש של amirsgv

אני חולק עליך
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "בימי חלוץ יצאה ההוראה שאין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי marloweperelab89035
בימי חלוץ יצאה ההוראה שאין להסתובב בקריה על מדי ב', כי אם רק במדי א', כאילו שמדי הב' לא מכבדים את המעמד של להיות בבסיס הפיקוד העליון של הצבא. נכון הרמטכ"ל אינו ראשון (או אחרון) המסתערים על הגבעה, הנוחתים על החוף או הפושטים עם שחר ועדיין יש אלמנט של ניראות ושל דוגמה אישית. "

.

לטעמי דוגמה אישית זה ללכת מסודר על א'. הקריה, בהיותה בסיס עורפי בו עובדים במשרד ולא מתלכלכים או נלחמים, אכן לא ראויה למדי ב'. זה לא עניין של לכבד את המעמד אלא עניין של לכבד את המקום. הניראות והדוגמה האישית לטעמי הם הופעה מסודרת ויאה למקום ולזמן

ישן 27-01-2011, 00:37

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "מה היית אומר"

מאחר ובתרח"ט הצנחנים האחרון ראינו שהטייסים יודעים לצעוד עם החי"רניקים במדי ב' אזי שהטיעון שלך לא ממש תופס.

ישן 27-01-2011, 09:45

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "בימי חלוץ יצאה ההוראה שאין..."

אם תשים לב, לא הערתי על כך שהוא מסתובב על ב' - זו כבר מין נורמה שבאמת לא מעידה על המפקד- אלא על כך שאיכשהוא, דווקא התמונות האלו מגיעות לעיתונים. גם זה לא פסול בעיניי, זה רק מפחית את החשיבות של התמיכה שמובעת בו מעל גבי אותם עיתונים.

עיניינית, הבט שוב בתמונה הראשונה שצרפת. הוא תא"ל מאז 99'. לפי הציוד על החיילים, זה לא נראה לי כמו תרגיל של האוגדה שלו אלא כמו טירונים באימון. העם העבודה של תא"ל (מפקד אוגדת עזה, מפקד אוגדה בפקמ"ז, רמ"ט זרוע היבשה) היא לרוץ עם טירונים? עדיף שידבר עם הסגל, או אפילו עם קציני\חיילי המפקדה אם הוא כבר בבסיס ויש לו זמן פנוי. בעיניי זה נראה כמו Photo Opportunity
ולא כמו מפקד "שמתעלם מהפלאחים שלו ועושה את העבודה".
ישן 26-01-2011, 22:37
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "ניסיון מטה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי strong1
ניסיון בתפקידי מטה הוא דבר חשוב אך לא הכרחי לרמטכ"לות מוצלחת. מוטה גור ורפאל איתן היו שניהם רמטכ"לים מצויינים. גור לא ביצע תפקיד מטה כלל כאלוף ורפאל איתן היה ראש אג"ם במשך אולי כחצי שנה אבל אני בספק אם ראה משרד אולי חודש אחד בכל התקופה הזו. רוב הזמן היה בסיני בתרגילים ובפיקוח על ההכנות לנסיגה או בגבול הצפון בתכנונים שונים לקראת מה שהיה ברור שיגיע, מוקדם או במאוחר.

אם רפול היה רמטכ"ל מצוין למרות איך שנראתה מלחמת לבנון, אז חלוץ היה הרמטכ"ל הכי טוב של מדינת ישראל...
בסטנדרטים של היום (שלפיהם נשפט חלוץ- ובצדק) מלחמת לבנון הראשונה לא היתה סתם מחדל, עם 600 הרוגים ויעדים בעיתיים המלjמה הזו היתה נחשבת רעידת אדמה במונחים של היום.רפול לא היה מחזיק מעמד 10 דקות מסיום המלחמה כרמטכ"ל.

לנסיון מטה יש חשיבות אדירה, אכן תכונות מסוימות ואי קיו גבוה במיוחד יכולים לכפות על כך, אבל זה כמעט חובה בארגונים בסדר גודל של צה"ל.

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 26-01-2011 בשעה 22:39.
ישן 26-01-2011, 15:33
  T-A-L T-A-L אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.11

לאורך כל ההסטוריה המפוארת של מדינת ישראל בכלל וצה"ל בפרט, לא זכורה לאף אחד החלפת רמטכ"לים כל כך בזיונית.
איך עם ישראל אמור לקבל את הרמטכ"ל הבא שלו?
מאז הקמת המדינה, רמטכ"לים מתקבלים בחיבוק גדול על ידי העם. הם סומכים עליהם, אוהבים לראות אותם בתקשורת ותולים את תמונתם בכל מקום. הרמטכ"ל יכול להיות בעל אישיות כריזמטית יותר (רבין) או פחות (משה לוי), אך הוא תמיד אחת מהדמויות הנערצות במדינה. אין פלא שרבים מבין הרמטכ"לים ביצעו קפיצה מהירה אל עבר הפוליטיקה (במיוחד הרמטכ"לים האחרונים).
אם גלנט ייבחר, זאת תהיה אחת מנקודות הפתיחה הגרועות שהיו מאז ומתמיד!
ואני בטוח שאם ברק היה בוחר את גנץ, לא הייתה מהומה על כלום וגם כולם היו מקבלים אותו ברצון.

נערך לאחרונה ע"י T-A-L בתאריך 26-01-2011 בשעה 15:37.
ישן 26-01-2011, 16:20

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי T-A-L שמתחילה ב "[size=3]לאורך כל ההסטוריה..."

בעניין הזה אתה יכול להיות רגוע
ממש כמו שנשמעו קריאות "גבי מלך ישראל" כשרא"ל אשכנזי ביקר בשוק מחנה יהודה, ישמיעו אותם בסטיונרים את הקריאה אם יואב גדי בני וכל אחד אחר יבקר אותם. וכך גם העיתונאים הח"כים והאזרחים. יש בתפקיד ממלכתיות שעושה את הרמטכ"ל הדבר הכי קרוב בחברה הישראלית לקדוש. בלי להתחשב בעברו בטרם קיבל על עצמו את התפקיד.
אם גלנט יתמנה (ואני מאמין שכן) עוד יושמעו קריאות "יואב מלך ישראל", וזה עוד בלי להסתמך על זיכרון הדג זהב של החברה הישראלית בכל הנוגע למעשים ופעולות של אישים וארגונים בעבר הלא רחוק.

ישן 26-01-2011, 16:34
צלמית המשתמש של skydiver
  משתמש זכר skydiver skydiver אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.07
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי T-A-L שמתחילה ב "[size=3]לאורך כל ההסטוריה..."

איתן הבר כתב בידיעות אחרונות, מתישהו בשבוע האחרון, שעו"ד ידוע הגיע לביתו מוקדם מהצפוי יום אחד ומצא על אחד הכיסאות מעיל צבאי עם דרגות רא"ל על כותפותיו וכך הוא הבין שהרמטכ"ל דיין ערך ביקור "חברתי" אצל אשתו. הוא הלך עם המעיל לבן גוריון והתלונן על דיין אך הזקן אמר לו שהוא מינה את דיין לרמטכ"ל כי הוא טוב לצה"ל ולא בגלל מה שהוא עושה בזמנו החופשי.
אני חושב שקצת הגזמנו, למען הדיוק זאת התקשורת שמגזימה פה, בתגובה לפרשיה הנ"ל. צריך לבדוק את מינויו של גלנט בפריזמה של כישרון צבאי בתחומים הרלוונטים לרמטכ"לות- טקטיים ואסטרטגיים.
ובאשר ל"מוסריותו" של גלנט: מבחינתי, אם הוא היה חייל קרבי ושירת כמו שצריך ואם הוא עבר קורסים פיקודיים בהצלחה ואם היה מפקד טוב והסתער בראש חייליו אז הוא גם יכול לשבת במצפ"ע ולשלוח חיילים להסתער!
בלי קשר לכל זה, אם באזרחות הוא עשה משהו לא תקין הוא כמובן צריך לפתור את הענין כמו שנהוג. אם קנס אז קנס ואם הוא צריך להחזיר את הקרקעות למדינה ולהרוס את השבילים אז שיעשה את זה.
הבעיה היחידה היא אם מה שהוא עשה זה פלילי כמו כל חייל שביצע מעשה פלילי.

ישן 26-01-2011, 17:42
  T-A-L T-A-L אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.11
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי skydiver שמתחילה ב "איתן הבר כתב בידיעות אחרונות,..."

אם זה לא פלילי אז פשוט לפתור את העניין כי זה רק באזרחות?
אל תשכח שהדיחו שני מפקדי אוגדה מצוינים על עניין "פחות" רציני.
וההדחה שלהם לא הייתה מובנת מאליה. כי הרמטכ"ל יכל לתת להם נזיפה ועוד איזה עיכוב בדרגה ולסיים את הסיפור, והם היו ממשיכים בצבא ומקבלים דרגת אלוף.
אבל לא סתם הרמטכ"ל שלח שני מאו"גים הבייתה וויתר עליהם, כי הוא מראה להם ולשאר הצבא מה יותר חשוב לנו ומה הערכים שצריכים להוביל אותנו בחיים קל וחומר בצבא.
לכן אם יימצא שגלנט שיקר אי אפשר למנות אותו למפקד הצבא כשאותם הדיחו לפני תקופה קצרה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img2.tapuz.co.il/CommunaFiles/30066319.jpg]

הצדעה- קצה היד בקצה הגבה אתה כבר תת אלוף!!!

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.news1.co.il/Uploadimages/NEWS1-373912990093232.jpg]

נערך לאחרונה ע"י T-A-L בתאריך 26-01-2011 בשעה 17:46.
ישן 26-01-2011, 18:12

אני מסכים בשני הסעיפים. גם שהצבא זקוק לרמטכ"ל מקצועי ורציני וגם שבמידה וגלנט שיקר (במיוחד לאור פרשות צ'יקו תמיר ופארס, שלטעמי באופן אישי לא היה צריך להיות מקודם לתא"ל לאור פרשת המכות עם השוטרים- אירוע שלא אמור לקרות לא לסרן ולא לאל"מ) הוא אינו יכול לפקד על הצבא. המסר של אשכנזי היה נכון וצריך לשמר אותו. אם, אגב, גלנט ימצא כדובר אמת או שנפלו אי הבנות בדיווחיו אבל לא שקרים אזי אין מניעה בעיני למנותו. בקשר להצדעה כל מילה בסלע

ישן 26-01-2011, 21:43
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
שקרן?
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "אני מסכים בשני הסעיפים. גם..."

אם המסר הוא ששקרנים מקומם אינם בצבא לא שכן בקרב הפיקוד הבכיר אזי כיצד תסביר שאשכנזי ממשיך לשרת חצי שנה אחרי חשיפת המסמך?
א. שהיה אצלו במגירה 4 חודשים תמימים אך ביום חשיפתו הביע תדהמה וטען שאינו יודע על מה מדובר?
ב. שגורמים בלשכתו טענו ביום חשיפת המסמך שהפצ"ר ידע על המסמך אך בפועל התברר שלא כך הדברים, מה שגרר את הפצ"ר לפרסם בפעם הראשונה בתולדות צה"ל הכחשה אישית מטעמו?
ג. שטען ש "הרפז אינו מבאי ביתו" אבל במקביל התברר שאותו הרפז מתכתב תדיר עם רונית אשכנזי בסמסים? ושהוא גבי אשכנזי העיד לטובת הרפז ואף פעל להחזרתו לשירות קבע? ושהוא גבי אשכנזי פגש את אותו הסא"ל האנונימי בטקס רשמי באיטליה?
ד. וזה עוד לפני בזיונות גניבת הנשק וכרטיס האשראי מהלשכה, שגם שם נעשו לא מעט פוילישטיקים כדי להשתיק את העניין מפאת הבושה ורק בגלל שאותו הבחור האוויל תקף מאבטח (בן למשפחה שכולה), פצע אותו קשה וגנב את נשקו הסיפור דלף והפך לאייטם?

WHAT COMES AROUND,GOES AROUND
ישן 27-01-2011, 16:38
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
ציטוט מתוך הכתבה... אני מקווה שבהכתב חכם מספיק
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "מבקר המדינה לא כותב "גלנט..."

ציטוט:
בהודעה מיוחדת שמפרסם כעת מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, הוא קובע חד משמעית: הרמטכ"ל המיועד הגיש תצהירים כוזבים לבית המשפט ולמינהל מקרקעי ישראל.

בטרם הוא כותב דברים כאלה...

ישן 28-01-2011, 13:38
  ספייקר ספייקר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.10
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "אתה לא רציני"

אני רציני לחלוטין,
תראה יש פה מישהו שמנסה למנוע את מינויי יואב גלנט לרמטכ"ל, זה התחיל במסמך הרפז, שד"א עד היום גבי אשכנזי הרמטכ"ל המכהן לא הסביר את התנהלותו המאוד מאוד תמוהה בפרשה (שלו ושל אישתו ד"א כולל אי אמירת אמת בנוגע להרפז וטיב מערכת יחסיהם), ואחרי שזה לא הצליח למנוע את מינויו של גלנט והמזימה נחשפה, בא הסיפור הזה שהוא לא יותר מסערה בכוס תה.
כל הסיפור הזה לדעתי הוא הרבה יותר חמור מפלישתו של גלנט לשטח ציבורי, בעיקר כיוון ש ה28 דונם פונו לפני שלוש שנים, ושביל הגישה הנוסף הופסק השימוש בו, הסיפור הזה הוא לא יותר מסכסוך שכנים שיצא מפרופורציה , הסיפור האמיתי הוא מי הוציא אותו לתקשורת ולמה, אז אני מניח שאת הסיפור הראשוני הוציא השכן שצלצל לקלמן ליבסקינד, אבל המסע נגד גלנט עושה לי רושם מונע ע"י גורמים שלא רוצים שימונה רמטכ"ל שגילה "עודף לוחמנות", מישהו מנסה לעשות צימעס מסיפור שולי על מנת לפגוע בביטחון מדינת ישראל.
ולא אני לא מכיר את גלנט לא אישית ולא אחרת.
ישן 28-01-2011, 11:06
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אני מצטער מאוד, האיש לא יכול לכהן כרמטכ"ל... תלויים ועומדים נגדו שלל האשמות
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב ""עזוב"? מה לעזוב? הרי בדיוק..."

וכל ההתנהלות שלו בפרשה - מסריחה מאוד..

פוליטיקות ואינטריגות יש בכל מקום! וכנראה גם השחיתות וניצול המעמד חלחלו לצבא, אבל חייבים לעצור זאת היכנשהוא וברמה מאוד מסויימת... יש גבול להדרדרות המוסרית.

ישן 27-01-2011, 19:00

גם אני חושב שראוי להמתין בעוד קצת סבלנות. הדברים יתבהרו בקרוב ואז נדע. שוב רק כדי להבהיר, באם שיקר גלנט לא יוכל האיש (בעיני) להיות רמטכ"ל. האם הוא שיקר, והאם לא יהיה זה כבר סיפור אחר.
אני עדיין דבק בהימור שלי שהוא יהיה גם יהיה.

ישן 28-01-2011, 00:25

שמעו, נתפסנו פה בדיון לעניין מדי הב', שהוא אמנם לא הנושא, אבל מעניין לעניין באותו עניין. בעיני במדי הב' יש מסר שמשדר המפקד הבכיר שלובש אותם, ממש כמו אותה אמירה של רא"ל אשכנזי שהאור האחרון שנכבה בקרייה הוא במשרד שלו, כי הוא זה שעובד הכי קשה, הכי הרבה זמן וכל פירוש אחר שתרצו. לא יודע כמה אמת מוחלטת יש באמירה, אבל היא משדרת מסר חשוב של מוסר עבודה ולא פוזה. את מה שנחמד וכדאי ואף רצוי לעשות בעירום נראה לי שעדיף להשאיר מחוץ לצבא (והאלוף מרדכי ותא"ל ניר גלילי למדו זאת על בשרם) . באשר לטייסים...לא יודע, למרות חשיבותם האסטרטגית הרבה הם מיעוט קטן מדי מבחינה מספרית שלא שווה באמת להתעכב עליו בנושא. גילוי נאות אני כאמור צנחן במיל' ולא טייס. אבל בעיני אפשר בהחלט להחתים אותם על מדי ב'. בכל מקרה זו נראית לי סטייה מיותרת מדיון שגם כך סטה קצת. אם בכל זאת מישהו נפגע או חשב שאני מזלזל בטייסים. טעות בידו ואני מצר על כך. לא זאת הכוונה. וגם אני חושב שיש הדר וכבוד במדי א'. הם פשוט נראים לי שייכים לתחום הטקסים ולא השגרה (כחי"רניק אני ראיתי גם ביציאה הביתה טקס ;-)

באשר לתמונה של גלנט כתא"ל רץ בחולות (לטעמי זה או בוינגייט או בצאלים) עם חיילים וסוחב אלונקה. אני בעד. מאוד התחברתי לדברים שאמר הרבצ"ר תא"ל רונצקי בראיון " בתרגילים הוא נוטל חלק פעיל - כאחרון החיילים - עם נשק, קסדה ואפוד. נוסע עם הלוחמים בטנקים, רץ איתם בשטח. לפני שבועיים השתתף עם חיילי גולני בריצת אלונקות, תורם גם את הכתף שלו, בת ה-58, למאמץ . "שקע בית האלונקה שנוצר אצלך כחייל צעיר לא עובר גם בגיל שלי." *

ועוד מספר תא"ל רונצקי בראיון כי- "הוא עולה על אפוד, מסייר איתם, עולה איתם לעמדות. "חיילים מאוד אוהבים את זה שבשתיים בלילה, כשהם בעמדה, מגיע אליהם מישהו ועוד עם דרגות תת-אלוף, לדבר איתם. אמר לי פעם גולנצ'יק 'זו פעם ראשונה שאני רואה חרבות בגובה העיניים'"." אז נכון, אל"מ, תא"ל ובוודאי אלוף צריך להתנסות בעבודת מטה מסודרת (ויש מי שיטען שי בעבודת המזכ"צ של רוה"מ מהתחום הנ"ל) ולהרצות למפקדים ולפקד על הפיקוד שלו. אבל טוב שמפקד (וגלנט מפורסם בזה) יורד גם לרמת החיילים באימונים ובקו החזית. לא מפריע לי שזה מצולם כי לחיילים יש הורים (ולאלוף יש גם יחידות במיל' שברוב השנה הן על אזרחי בבית מול העיתון והמרקע) שצריכים לדעת שלאוגדונר או אלוף פד"ם איכפת מהחיילים שלו ושהוא משתדל להכיר את מי שהוא שולח אל מול הסכנה* . זו דעתי (אולי אני תמים).

באשר לטענות החדשות שהתפרסמו היום. לא מצאתי עדיין משפט שבו המבקר (שע"פ הפרשן רביב דרוקר בחדשות 10, חרג מסמכותו וחקר את שלא היה אמור לחקור- קרי את גלנט כאדם פרטי), שביצע "סיכול ממוקד" בגלנט וניסה לכפות את דעתו על היועמ"ש (שאולי, ואם יש תשתית ראייתית לכך אז גם בצדק, יקבע בעצמו שגלנט שיקר), אמר מפורשות שגלנט שיקר. מה שכן מצאתי זה הסקת מסקנות עיתונאית שבינתיים היא לא עובדות.

אני שוב חוזר לעניין השקר כשלעצמו. שקר הוא חמור מאין כמותו בהתנהלות קצין זוטר או בכיר ובעצם של כל מפקד. לא כי הוא לא אנושי, אלא כי ממפקד אנו מצפים ליותר ובוודאי מהמפקד מספר 1. תא"ל תמיר ותא"ל פארס הודחו מהצבא (בעיני) בעיקר כי שיקרו וטייחו ולא על העבירה עצמה שהיתה מובילה לנזיפה כזו או אחרת. כמאמר רא"ל יעלון "שקרן לא יהיה קצין". אבל זה בהנחה שהאלוף גלנט שיקר, הנחה שבינתיים מחכים שתתברר. נראה לי שאנחנו, שאיננו עיתונאים, נוכל לחכות ולא לקבוע עובדות.

הערה אחרונה לסיום. כשלעצמי אני חשבתי שגנץ, הוותיק והמנוסה ביותר הוא המתאים לתפקיד (ודעתי כרס"ל במיל' באמת שאינה נחשבת). הוא גם נראה לי ישר דרך והגון. אם יימצא כי גלנט שיקר, בעיני צריך להחזירו לצה"ל (ולא אלוף ותיק כי די ל"אאוטסורסינג" שהצבא עושה כשזה מגיע לרמטכ"לות. לו גנץ לא היה פורש טרי היתי בעד איזנקוט) ולמנותו לרמטכ"ל. אבל לו גנץ היה נבחר ולא גלנט אני מניח שפרשות הנסיגה מלבנון, התנהלותו ה"אנמית" משהו במלחמת לבנון השנייה וגם פרשת מדחת יוסף בקבר יוסף היו עולות על פני השטח. למה זה כך? גם כי בעמדות הללו צוברים אויבים ונוטרים וגם כי הקצינים האלה נמצאים במוקד העשייה ובעניין הזה נכון עדיין המשפט הראשון שאמר לי המ"מ בתחילת הטירונות בצנחנים- "אתה יודע מי לא טועה? מי שלא עושה."

נערך לאחרונה ע"י marloweperelab89035 בתאריך 28-01-2011 בשעה 00:41.
ישן 01-02-2011, 18:09

היועץ המשפטי וינשטיין קובע: קושי משפטי וערכי במינוי יואב גלנט לרמטכ"ל\ מאת תומר זרחין ועמוס הראל

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1212762.html
בהודעה חריפה של היועמ"ש לבג"ץ הוא מציין כי על רה"מ ושר הביטחון לשוב ולהידרש לשאלת מינויו של האלוף גלנט לתפקיד לאור בדיקת המבקר

אם ויינשטיין לא מגבה ומטיל ספק ערכי סימן שהיה דבר שקר ואז הוא לא יכול להיות רמטכ"ל. נראה מי יחליף אותו כמועמד. אני חושב שגנץ ראוי ומתאים.
כמו שמתארת הכתבה הזו *
"רגע לפני שפרש מצה"ל, זכה גנץ לערב הוקרה מחטיבת הצנחנים. סגן הרמטכ"ל הגיע לבסיס האימונים בשומריה, שם השתתף בחניכת חורשת המח"טים - חורשת עצים על–שם מפקדי החטיבה לדורותיה. עם קצת עזרה מהטרקטור, הובל עץ הזית של גנץ אל הבור שנחפר מבעוד מועד, ואחרי עשרות יישורים ורוורסים, מוקם הגזע היטב באדמה. "נו, אפשר להתחיל לעבוד?" קרא האלוף - ויישר את הקרקע דקות ארוכות. אחרי כמה דקות הנוכחים החלו לאבד את הסבלנות. "יאללה, עזוב את זה, יישרו את זה עוד 15 פעם מחר", אמר המח"ט הנוכחי, אל"ם אהרון חליוה. אבל גנץ לא ויתר. הוא הידק את רגבי האדמה שוב ושוב, עד שהיה מרוצה מהתוצאה. "זהו, זה יספיק לנו", חייך לבסוף. "מזל שאני עם נעליים גבוהות". חבריו של גנץ ידעו לספר שההתעכבות הזאת לא הייתה מקרית. סגן הרמטכ"ל היוצא הוא אדום בנשמה, עד לפרט האחרון, ולא שוכח באיזו חטיבה שירת מאז היה טוראי ועד שהתמנה למפקדה (למעט גיחה קלה לתפקיד מפקד שלדג). "אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר", הוא אומר. "זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס".מהצנחנים, המשיך גנץ כתא"ל לתפקיד מפקד יחידת הקישור ללבנון ומפקד אוגדת איו"ש. כאלוף, שימש מפקד פיקוד הצפון, מפקד זרוע היבשה ונספח צה"ל בארצות הברית - עד שהתיישב בלשכת סגן הרמטכ"ל בקומה ה–14 של הקריה. "לפני שנהייתי אלוף לא עשיתי שום תפקיד מטה, אפילו קמב"ץ גדוד לא הייתי", הוא אומר בחיוך. "שטח - זה כל הרקורד שלי. אבל כשאני חושב על זה, שום דבר לא היה באותה עוצמה כמו התקופה שלי כמג"ד. זאת הייתה תקופה מדהימה, ואם הייתי יותר צעיר, הייתי מאוד שמח לחזור אליה. אני חושב שהשירות שלי כאיש יחידות שדה עם בגדי עבודה, נעליים גבוהות ונשק מוצלב או בתלה כתף - זה השירות היותר דומיננטי שלי. הוא גם זה שזכור לי יותר כשירות משמעותי"."
צילום: דובר צה"ל

אבל חשוב מכך צריך שינוי מיידי בתהליך הבחירה והבדיקה. מן ועדה שתבדוק האם המינויים כשירים ורק אחרי שכולם נמצאו ראויים מבחינה אתית וערכית הם צריכים להתמודד על התפקיד. כל זה למרות שתאורטית לא יכול להיות שאדם ראוי לשמש בצה"ל כאלוף ומבחינות האתיקה היותו שומר חוק וערכי הוא לא ראוי. מצב כזה הוא תקלה ערכית בלתי נסבלת.

נערך לאחרונה ע"י marloweperelab89035 בתאריך 01-02-2011 בשעה 18:17.
ישן 01-02-2011, 18:24

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "[B][U][CENTER]היועץ המשפטי..."

ציטוט:
כל זה למרות שתאורטית לא יכול להיות שאדם ראוי לשמש בצה"ל כאלוף ומבחינות האתיקה היותו שומר חוק וערכי הוא לא ראוי. מצב כזה הוא תקלה ערכית בלתי נסבלת.

למה "בלתי נסבלת"? במשפט צבאי מקובל מאוד לתת עונש של עיכוב דרגה או הורדה בדרגה. אם אי אפשר להיות סג"מ בלי לעבור מבחן בחש"צ, מה הבעיה שאי אפשר יהיה להיות רא"ל בלי לעבור אישור של וועדה? אני בטח שלא מצפה שצה"ל ידיח אלוף מתפקידו בגלל שיש לו תהליך משפטי עם מנהל מקרקעי ישראל, אבל זה צריך להיות פקטור בקידום.

בכלל, רצוי שוועדת מינויים כזו תבחן לא רק את האתיקה של המועמד, אלא גם את יכולותיו וכוונותיו: מה ההיכרות שלו עם הגזרות השונות? האם הוא צבר מספיק ניסיון בתפקידי פיקוד ומטה? מה לדעתו הכיוון שצריך להיערך בו מול איראן? האם יש לו דעה בנושא ישיבות ההסדר ושירות נשים? זה מה שלהבנתי קורה בארה"ב.
ישן 01-02-2011, 18:30

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[font=Verdana][QUOTE]..."

לא הבנת. כל מה שכתבת מקובל עלי. פשוט נראה לי אבסורדי שאדם יכול להיחשב ערכי וראוי דיו בכדי לשמש כאלוף ואז גם לקבל קידום לתפקיד אלוף שני (ממזכ"צ לפד"ם) ןבסוף להיחשב כלא ערכי דיו ולא נקי כפיים או שיש בו רבב. ועל כן לא להיחשב למי שראוי להיות רמטכ"ל. עמדותיו בסוגיות השונות צריכות להיחקר עד תום גם כן. יחסו לאיראן, סוריה, פלשתינאים, נשים בצבא, צה"ל ועתידו וכו'.

ישן 01-02-2011, 19:13

רני רהב אמר היום ב"הארץ"*
כי- " מדובר במלח הארץ: גלנט הוא לוחם, אשתו היתה בדרגת סגן אלוף בצה"ל, היא לא מנהלת בוטיק בתל אביב, וגם בנו לוחם. מצד אחד כואב לך שהם מקבלים את הביקורת, אבל מצד שני אתה מבין את הביקורת הזאת. מצד שלישי, המזרח התיכון בוער, השלטון של מובארק יכול ליפול ובזמן הזה כולנו עוסקים בכמה דונמים של אדם שאין עוררין על כישוריו להיכנס לתפקיד הרמטכ"ל. מצד רביעי, החוק הוא נר לרגלי כולנו."

חבל על גלנט. על הביטול ועל הבלאגן שיצר המינוי הזה. גם חבל לי על האיש שנפגע והושפל. על מוסד הרמטכ"ל והזילות שנהגו בו. ובכלל על התחושה שכל העניין היה מיותר ויכל להימנע מראש.

אני חושב שלא בטוח שזה טוב שנווה יהיה ממלא מקום זה משדר בעיני חולשה לארגונים והמדנות שמסביב ,שבעיני לפחות הינם חורשי רעה ומזימות כל העת. אני חושב שאשכנזי צריך להמתין קמעה ולפרוש כשיש לו מחליף ראוי ומוחלט, ולא זמני. אני חושב שגנץ הוא מועמד כזה. אבל גם מועמד אחר בתנאי שייבחר לאחר שיקולים ובדיקות ראויות יתאים.

נערך לאחרונה ע"י marloweperelab89035 בתאריך 01-02-2011 בשעה 19:15.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:42

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר