לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-01-2011, 06:45
  תומר נתנאל תומר נתנאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.11
סקר האם העתקת משחק שמישהו אחר פיתח זו גניבה? :-/

לא שאני חס וחלילה מצדיק את העניין, אבל הסיפור הזה:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4018657,00.html

עורר בי כמה תהיות ושאלות, בתור אחר שמפתח אפליקציות מחשב באופן פרטי ומאד מעוניין להרוויח עליהן כסף, ברור שממש לא מוצאת חן בעיני האפשרות שאחרי שהשקעתי מאות ואלפי שעות מזמני היקר במחשבה ובפיתוח של אפליקציית מחשב כלשהי, כאשר אנסה למכור אותה (דרך אתרים ברשת, דרך אגב יש למישהו המלצות? מחירים?) אגלה כי אנשים העתיקו אותה (אפילו בלי לפרוץ, פשוט לראות על המסך ולהעתיק) ומאפשרים לכל זב חוטם להוריד אותה בחינם מהאתר שלהם.

אבל כשאני חושב על זה מהכיוון ההפוך, הרי בעצם לפי מה שאני מבין לא נרשם כל פטנט על המשחק, אז האם יש לאותו בחור קייס לתביעה בכלל? אם הוא היה הולך ורושם פטנט על המוצר שפיתח, על הרעיון והעקרונות שבו, הייתי מבין, אבל הדבר לא נעשה, אם כך האם זה בעצם מותר על פי חוק (גם אם זה לא מוסרי) להעתיק משחק או את הרעיונות שבו למשחק אחר בלי לבקש את אישורו או רשותו של המפתח?

כמו כן אם פיתחתי אפליקציית מחשב בעלת ביקוש מאד גבוה בשוק, באיזה מחיר הייתם ממליצים לי לתמחר אותה? כמה אחוזים מתוך זה אצתרך לשלם לאתר שממנו אנשים יורידו את התוכנה? כמה שקלים או דולרים נטו אוכל להרוויח מכל הורדה? והאם יש כאן גם נושא של מס הכנסה?

אשמח מאד לתשובות בעניין, תודה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:40

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר