לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > פרש > ארכיון אירוחים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-01-2011, 15:28
צלמית המשתמש של marin
  משתמש זכר marin marin אינו מחובר  
מנהל בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע | ☺

חבר מתאריך: 29.10.06
= הסופר אוהד רוזן מתארח בפורום כתיבה וספרות - אשכול האירוח =

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
פורום כתיבה וספרות מברך את אוהד רוזן על שהסכים להתארח בפורום

האירוח יתקיים ביום חמישי ה27.1 בין השעות 19:00-20:00.

אתם מוזמנים להתחיל לשאול שאלות כבר מהיום,
מחוק הספרים החדש, על תהליך הכתיבה, איך זה להיות סופר וכו'...

רקע:

אוהד רוזן הוא סמנכ"ל חברת ג'רוזלם אונליין, המשדרת את חדשות ערוץ 2 באנגלית ליהודי התפוצות ונוצרים אוהבי ישראל.

בשנת 2009 יצא לאור ספרו "אקרא לך גבר", שהפך במהרה לרב מכר ונבחר כ"מומלץ החודש" של צומת ספרים בחודש מאי 2010. במרכז הספר, רומן בין קצין לחיילת המתרחש על רקע מלחמת לבנון השניה.

לצד זאת, רוזן הוא בעל טור באתרי מעריב וגלובס, וכותב לעתים קרובות גם בכלי תקשורת ועיתונים אחרים.

חשוב:
אנא - שמרו על שפה נאותה ותרבות דיון.
נא לכתוב כל שאלה בהודעה נפרדת כדי שלא ייוצר מצב שבהודעה אחת שאלתם מספר שאלות ורק אחת מהן נענתה.

שיהיה לכולנו אירוח נעים

חזרה לפורום
ישן 27-01-2011, 19:03
צלמית המשתמש של אוהד רוזן
אורח האתר

חבר מתאריך: 21.01.11
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "קודם כל, ברוך הבא! אז אני..."

שלום עמית,

השאלה שהעלית נוגעת לאחד הנושאים החשובים והבוערים כיום בשוק הספרות, והוא הצעת החוק שמגבילה את יכולתן של רשתות הספרים להציע הנחות.
אני מתנגד בתוקף להצעת החוק הזו, וחושב שהיא רעה ומזיקה לשוק הספרים בכללותו. כתבתי בעבר מספר מאמרים בעיתונות נגד ההצעה (ר' לדוגמא המאמר במעריב: http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/049/393.html והמאמר בגלובס: http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000611244).
להלן עמדתי בנושא, על קצה המזלג:-
1. החוק מזיק לקהל קוראי הספרים - כיום, יכולים חובבי הספרות לרכוש ארבעה ספרים במאה ש"ח, ואילו אם יחוייבו הרשתות למכור ספרים במחיר מלא, הקוראים יאלצו להסתפק ברבע או בשליש מכמות הספרים שיכולים לרכוש היום.
2. החוק מזיק לרוב הסופרים - רבים מהסופרים מצליחים להגיע לקהל קוראים נרחב בזכות המבצעים, והדבר נכון על אחת כמה וכמה כשמודבר בסופרים צעירים שאינם מוכרים (עדיין?) ורוצים הזדמנות לפרוץ.

אז מי בעצם ירוויח מהחוק הזה? רק אותה שכבה דקיקה של סופרים מפורסמים ומוכרים ועשירים, שממילא מוכרים רבבות עותקים מכל ספר ומתפרנסים בכבוד (ואף יותר מכך). אם החוק יתקבל, אותם סופרים ימשיכו למכור את ספריהם, וירוויחו תמלוגים גבוהים יותר על כל עותק. עם זאת, רוב הסופרים יאלצו להסתפק בקהל קוראים מצומצם בהרבה.

ובכלל, בשולי הדברים, כדאי לציין שתמלוגי המכירות בישראל מהווים אמנם רכיב אחד מהכנסת הסופרים, אבל קיימים רכיבים רבים נוספים: סופרים מקבלים מלגות ופרסים ספרותיים, מקבלים תמלוגים על תרגום ומכירת עותקים בחו"ל, מקבלים תשלום על מכירת זכויות הסרטה או המחזה של ספריהם, מקבלים מענקים ממשרד התרבות בגין השאלות ספרים בספריות וכו'...
חזרה לפורום
ישן 27-01-2011, 19:08
אורח האתר

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי אוהד רוזן שמתחילה ב "שלום עמית, השאלה שהעלית..."

לשאלתך בנושא סבסוד מאה ספרי מופת - זה בהחלט יכול להיות רעיון מעניין, כמובן שצריך להיזהר שהחלטות הוועדה בדבר אילו ספרים יסובסדו תהיינה אובייקטיביות והוגנות וללא השפעות של פוליטיקאים ולוביסטים.
מכל מקום, אני בכלל לא חושב שקיימת כיום בעיה בשוק הספרים שמצריכה התערבות רגולטורית - אני מתפרנס בכבוד רב מספרי, וגם סופרים אחרים שאני נמצא איתם בקשר מתפרנסים בכבוד מספריהם. ובכלל, אם סופר אינו מצליח להרוויח מספיק מספריו, שיתכבד וילך ללמד ספרות באוניברסיטה או בתיכון, לכתוב בעיתון, לערוך ספרים.. הדרישה של סופרים מסויימים להתערב בשוק ולהזיק לצרכנים כדי שהם יוכלו להרוויח יותר היא מקוממת, בלשון המעטה.
חזרה לפורום
ישן 27-01-2011, 19:16
אורח האתר

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי S N U F K I N שמתחילה ב "אוהד רוזן, ברוך הבא! רציתי..."

שלום חנן,

ראשית תודה על המחמאות, אני מקווה שתהנה מקריאת ספרי "אקרא לך גבר".
במרכז הרומן מתואר סיפור אהבה בלתי אפשרי בין קצין לחיילת, שנקרעת בינו לבין אהובה לשעבר שעזב את הארץ והתארס לאישה אחרת.
כפי שבוודאי שמעת בראיון, במהלך מלחמת לבנון השניה הייתי קצין בצה"ל, כך שמטבע הדברים המציאות המתוארת בספר אינה זרה לי. אמנם, הגיבור בספר הוא קצין בגדוד נח"ל שנכנס לעומק לבנון, אבל מוקד הספר אינו תיעוד מלחמת לבנון השניה והקרבות השונים, אלא סיפור האהבה שנרקם ביניהם, ואני חושב שהספר הצליח להעביר בצורה מהימנה וראויה את חוויית השירות בצה"ל, הדילמות המוסריות והערכיות בהן נתקלים קצינים וחיילים בשעות קרב, וגם אהבות ראשונות ותמימות נעורים.
חזרה לפורום
ישן 27-01-2011, 19:25
אורח האתר

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "שוב שלום, שאלה נוספת..."

עמית שלום,

אכן, ענף ההוצאה לאור עתיד לעבור שינויים משמעותיים בשנים הקרובות, שכבר החלו לאור כניסתם לשוק "קוראים אלקטרוניים" (קינדל של אמאזון ודומיו). הוצאת ספר בפורמט אלקטרוני למעשה חוסכת עלויות משמעותיות בתהליך ההוצאה ומאפשרת להציע את הספר במחיר נמוך בהרבה.
הבעיה היא, שהוצאת ספר בפורמט אלקטרוני בלבד, למעשה לא מאפשרת לו להיחשף לקהל קוראים רחב שמגיע לספריות או לחנויות ספרים. כבר נתקלתי במספר מקרים שבהם סופר לא הצליח למצוא הוצאה לאור שתוציא את ספריו, ואז החליט להוציא אותו באופן עצמאי בפורמט של eBook ולפרסם אותו באינטרנט, אבל כאמור קהל היעד שמגיע אליו בד"כ נמוך יותר, וכמו כן, בהיעדר הוצאה, אין גם עורך מקצועי לספר והדבר עלול לפגוע באיכות התוצר הסופי.

מכל מקום, ברור שהכיוון הוא לעולם האלקטרוני, וכולם יצאו נשכרים מכך: הקוראים יוכלו לרכוש ספרים בזול יותר והסופרים יקבלו אחוזים גבוהים יותר ממחיר הספר כתמלוגים. הבעיה היא, שהרבה פחות נעים להתכרבל במיטה עם קינדל מאשר עם ספר אמיתי, ולזה אין עדיין פתרון
חזרה לפורום
ישן 25-01-2011, 21:45
  משתמש זכר Mnemosyne Mnemosyne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07
רעיון בגדר הצעה וגם כן: למה לא חשבו על זה קודם?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "= הסופר אוהד רוזן מתארח בפורום כתיבה וספרות - אשכול האירוח ="

ברוך הבא אל פורום כתיבה וספרות, מאחל לך אירוח נעים (בשמי ובשם צוות הניהול)

כרגע בהתגוררי בחו"ל (לטעם לימודים) נתקלתי בתופעה שמאוד ענינה אותי, ותהיתי למה אינה קיימת פה בארץ !
התופעה היא: שבכלי התחבורה הציבורית (הטראם) יש כמה מעמדים עם ספרונים קטנים, ספרונים אלה הם חינם לקהל העולה לכלי התחבורה, והתוכן שלהם הוא פרק קטן \ חצי פרק מספר מסוים, עם הכריכה ועוד כמה מילים, משהו שתחפץ בו בעת בחירת ספר (על מה מספר הספר, קצת מהתוכן).

חשיפה לספרונים כאלה (שמתחלפים חודשית + \ - ) היא נפלאה, מעוררת אצל העם יותר קניה ומפרסמת יוצרים חדשים...

לדעתך מימוש הצעה כזאת בארץ (אולי תהיה קצת קשה, כלומר באמצעי תחבורה) אבל בבתי קפה וכו'... זה יתפוס תואצה...

אשמח לשמוע את דעתך על רעיון זה !

ערב טוב,
אמיל.
חזרה לפורום
ישן 27-01-2011, 19:36
אורח האתר

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי אור - ors שמתחילה ב "שלום רב, חברות ההוצאה לאור..."

שלום אור,

בנושא העריכה - למזלי התברכתי בעורך מצוין ומנוסה לספר, מר משה אלון. משה ואני עבדנו בשיתוף פעולה מלא והוא לא כפה שום שינוי. כל פעם שהיו לו הצעות או רעיונות, היינו עושים זאת תוך התייעצות הדדית, לעתים הוא קיבל את עמדתי ולעתים אני את עמדתו. לא בוצע בספר כל שינוי שלא בהסכמתי.

בנושא גוגל - ראשית, לא ידעתי שגוגל יוכלו לסרוק את הספר ללא אישור מההוצאה וממני. בתחילת הספר מופיע אף איסור על העתקה, שכפול, סריקה וכו', כך שאני לא יודע האם הדבר יעמוד בבחינה משפטית. מכל מקום, מדובר בדילמה רצינית וכשהיא תגיע לפתחי אבדוק את הנושא בספרים קודמים שנסרקו: האם המכירות נפגעו או התגברו כתוצאה מהסריקה, ובהתאם לכך אגבש את עמדתי. ככלל, את הספר כתבתי לא כדי להתעשר ממנו אלא כדי להגיע לקהל קוראים רחב, ולכן לא בטוח שאמהר לפסול את הרעיון.
חזרה לפורום
ישן 27-01-2011, 19:43
אורח האתר

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "שלום אוהד וברוך הבא :) השאלה..."

טלי שלום,

עניתי בהרחבה לעמית בשרשור זה.
בתור סופר אני אומר לך בריש גלי, שסופרים יכולים להתקיים בכבוד מכתיבת ספרים - כשבודקים את הסכום המצטבר של תמלוגים ממכירת ספרים ברשתות, תמלוגים ממכירת ספרים בחו"ל, פרסים ספרותיים ומלגות, תשלום בגין הרצאות על הספר, מענקי השאלה בספריות ממשרד התרבות, תשלום על מכירת זכויות להסרטה והמחזה וכו' - מקבלים סכום שמאפשר פרנסה בכבוד לסופרים רבים. סופרים שאינם מצליחים להתפרנס מכך, יכולים לעסוק במקצועות אחרים משיקים - עריכת ספרים, הוראת ספרות וכו'. אין בכך פחיתות כבוד, ואין סיבה שסופר שאינו מצליח להתפרנס לא יעבוד מספר שעות ביום כהכנסה נוספת.
חזרה לפורום
ישן 27-01-2011, 20:08
אורח האתר

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "שאלה אחרונה ברשותך :) האם יש..."

היי עמית,

העצה החשובה ביותר לסופרים מתחילים היא לא להתייאש. כתיבת ספר היא תהליך ארוך ומורכב שדורש מחוייבות והתמדה, ורבים מתחילים ומתייאשים בדרך. כפי שכתבתי בהודעה קודמת, לא בכל יום נחה המוזה ולא תמיד יש זמן, אבל כדאי להתמיד ולהקפיד לפנות שעתיים או שלוש מדי יום לכתיבה, כי אחרת הספר נזנח ונשכח.

לאחר שמסיימים לכתוב טיוטה ראשונית, צריך למפות את הוצאות הספרים הרלוונטיות. לא כל הוצאה לאור מוציאה את כל סוגי הספרים, ולכן יש לבחור בקפידה אילו הוצאות רלוונטיות ולפנות רק אליהן. אני מציע להדפיס את טיוטת הספר בצירוף מכתב מקדים ובו תקציר העלילה ומעט על הסופר, ולשלוח להוצאות הרלוונטיות. תהליך הלקטורה בהוצאות אורך זמן רב (בין מספר שבועות למספר חודשים) והוא עלול להיות מורט עצבים, אך קבלת תשובה חיובית מפצה על המתח הרב

לגבי רב מכר - הלוואי שהיתה לי נוסחה לגלות. לא צפיתי ש"אקרא לך גבר" יהפוך לרב מכר, אבל מיד עם צאתו לאור הוא קיבל שורת ביקורות חיוביות באמצעי התקשורת המובילים (ביקורות מפרגנות במיוחד הופיעו בגלי צה"ל, במחנה ו-MAKO), וכבר חודש לאחר שיצא לאור הודפסה ממנו מהדורה שניה. מספר חודשים לאחר מכן, במאי 2010, הוא נבחר כ"מומלץ החודש" של צומת ספרים וחודשיים לאחר מכן חברת ההפקות "טופיה תקשורת" (חברת בת של יונייטד קינג) רכשה אופציה להפיק סרט לפיו. אין לי אלא לקוות, שגם הספר הבא (עליו אני עובד בימים אלה) יקצור הצלחה דומה.

בכל מקרה, גם לאחר האירוח, אם יש סופרים מתחילים שמעוניינים להתייעץ איתי בנושא, או לפנות אלי בשאלות אחרות, יותר מאשמח להשיב ולייעץ. ניתן לפנות אלי באמצעות הפייסבוק: http://www.facebook.com/ohadr
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:59

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר