לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-02-2011, 19:23
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "למה קו החוף לא אמור להיות..."

עניין של גיאומטריה פשוטה.
כדי שקו חוף אכן יהיה אופקי (יופיע באותו גובה בשני צידי התמונה) חייבים להתקיים שני תנאים: 1. שקו החוף יהיה ישר. 2. שהצילום יהיה בניצב לקו החוף. די שאחד משני התנאים לא יתקיים בכדי שהקו לא יהיה ישר (וכלל לא חשוב שהמים בכל נקודה ונקודה על פני החוף הם באותו גובה).
הנה דוגמא שהכנתי לתמונה שמצאתי בפורום זה באשכול הבא:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=530755

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תוכלי לראות שקו האופק מיושר בתמונה (בכוונה העליתי את הקו המקביל התכלכל מעל האופק כי אחרת קשה היה להבחין באופק עצמו).
לעומת זאת, קו החוף, שכרגע מיוצג ע"י תחתית שובר הגלים, מופיע כקו עקום (ירקרק) בעוד שאם מה שאמרת היה נכון (שגובה המים בכל נקודה בתחתית שובר הגלים זהה ולכן אמור לצאת קו אופקי) הקו המתקבל היה אמור להיות הקו הכתום (המקביל גם לאופק).
לצערי לא הבחנת היטב בקו החוף שבצילום. בתמונה הוא אינו קו ישר (לא פלא. מדובר במפרץ חיפה. ראי מפה) ולכן לא ניתן ליישר לפי כל הקו אלא רק לפי חלק ממנו (יש קטעים ישרים).
הנה שני קטעים הקרובים להיות ישרים (נאלצתי להבהיר את התמונה לשם כך), אחד תכלת והשני ירוק (אף אחד מהם אינו אופקי), ויש ביניהם זוית. לפי מה תיישרי את התמונה? התשובה: לפי אף אחד מהם כיוון שהצילום לא בוצע בניצב לאף אחד מהם (והתמונה מיושרת לגמרי. צדקת. לא הייתי צריך להגדיל את איזור האוניברסיטה. ניתן להסתפק בשובלי האור במים).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בקיצור: אסור להתייחס לקו חוף לשם יישור (כשם שמתייחסים לקו אופק או לבניין ניצב וכד') אלא בתנאים שציינתי (בתיכון, שבו למדתי לפני עשרות רבות של שנים היה צריך לכתוב בסוף תשובה כזו את הדבר הבא: מ.ש.ל = מה שצריך להוכיח).
כעת הביטי על הצילום הבא (אני מעלה אותו כקישור כדי לא לגנוב את ההצגה מהתמונות של פותח האשכול) שצילמתי בחוף. יש כאן קו אופק, קו חוף של הים התיכון ו"קו חוף" של שלולית הנמצאת ביני לבין המצולמים. ברור שניתן ליישר את התמונה רק לפי קו האופק (ואם זה לא קיים, אזי לפי קו המחבר נקודה במצולם לאותה נקודה בהשתקפות שלו) ולא לפי אף אחד מקוי החוף שבתמונה.

https://2011-uploaded.fresh.co.il/2...01/26321889.jpg

נערך לאחרונה ע"י yaari בתאריך 01-02-2011 בשעה 19:34.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-02-2011, 20:26
  mm2892 mm2892 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mm2892 שמתחילה ב "שתי תמונות שצולמו בתקופה האחרונה"

תודה רבה על הביקורות וההערכה, נחמד לראות מחמאות אחרי שבוע בצבא

קודם כל לגבי התמונה השנייה, גם לי מאוד הפריע שהתמונה מעט לא סימטרית. למרות כל הניסיונות שלי להתיישר בשטח עצמו לא הצלחתי להגיע לפריים שבו השבילים שיוצאים מהמעגל במרכז ימלאו את שולי הפריים בצורה שריצתה אותי. מבטיח לנסות לצלם את אותו הפריים ולבדוק אם זה בכלל אפשרי, כי ממה שאי זוכר לא היה קו ישר בצורה של נחל המים שנראה מאחורי המעגל.

ולגבי התמונה הראשונה, לדעתי זה ענין של פרספקטיבה של היחיד. בגלל שהחוף שממנו צולמה התמונה שלא בהכרח במאונך לטבריה (או לא שאני זוכר לפחות) נוצר מצב שבו קו האופק לא יכול להיות ישר תמונה ועדין לשמור על צורה מאונכת במבנים המצולמים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:26

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר