לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-02-2011, 22:17
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אז תחסוך רומק ידידי או יותר נכון 'תתכנן'.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "אין לי כסף אין לי"

נתחיל מזה שרמת החיים בשנות השמונים בהם הושר השיר הייתה נמוכה בהרבה מימינו אנו. הרמה עולה והדרישות עולות. המגזר ששכרו באמת נשחק ואינו עומד במירוץ הוא המגזר הציבורי ואליו נלוים קורבנות חברות כח האדם.

אבל לפניך רומק הדרכים פתוחות. תכנן את צעדיך כך שלא תמנה על הנ"ל. אל תקנה מה שלא צריך ואל תקנה עכשיו מה שצריך לקנות אחר כך ואל תחפש איך להתעשר אלא איך להתפרנס טוב ואל תלווה מה שלא הכרחי ויהיה בסיידר.

הריבית אגב גם לאחר העלאתה נמצאת בשפל יחסי. באתר בנק ישראל תמצא כי ריבית הפריים אומנם עלתה מעט בשנה האחרונה אך היא עדיין נמוכה מאוד ביחס לריביות בשלוש העשורים החולפים. ריבית המשכנתאות גם היא נמוכה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-02-2011, 13:38
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "אין לי כסף אין לי"

בזמנו מט"י פירסמה מסקנות מחקר שמצא שרוב העסקים הקטנים (וחלק גם מהגדלוים) קרסו בגלל סעיף ההוצאות ולא בגלל סעיף ההכנסות.
מאחר וההכנסה ברוב המקרים היא +/- צפויה ננשאר להתאים אליה את ההוצאות.
גם למשק הבית צריך תוכנית עסקית, משמעת, סדר ושליטה בבכמה פרמטרים:
- לחלק את ההוצאות לשניים: קבועות ומשתנות
- לחלק את תשלומי ההוצאות לכמה אמצעי תשלום (כרטיסי אשראי בעיקר) וע"י כך למקסם את ימי האשראי החינמי
- להתאים את תזרים המזומנים לימי ההוצאות
- להשאיר תמיד עודף פנוי לכל מיני בלת"מים
- לעולם, אבל לעולם לא להיות במינוס
- לא לקנות מה שלא צריך (לקנות עם הידיים, לא עם העיניים )

הרבה אנשים יופתעו אחרי ארגון מחדש כזה איך פתאום השד אינו כל כך נורא

ישן 04-02-2011, 20:45
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
על חלומות תצטרך לוותר אבל על שאיפות מושכלות - לא.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "את צריכה לרשום בין התגיות רק את מזהה הוידאו ולא כל הלינק (ובלי רווחים)"

בית במושב בהחלט יהיה אפשרי אם תאתר מושב שנמצא מספיק רחוק מכיכר המדינה. [עמיקם לפי 15 שנים היה חור נידח [ דוגמא]. תקח משכנתא, תשאר עם עלות הבניה, שני כלי הרכב ו..אופס חינוך לילדים, תלות בעבודה מרוחקת, ועד המושב ושאר צרות ארציות.

אפשר לבנות חיים במדינה. אפילו חיים טובים כל זמן שהעיניים לא גדולות מדי והעין פקוחה להזדמנויות וסיכונים. האם מגורים בניו יורק - קלים יותר לבעל משפחה? בטוקיו? האם איפה שהוא מישהו מחלק כסף, כבוד ונדל"ן ובעיקר האם כסף כבוד ונדל"ן הם העיקר?

אדם בונה ביתו בחומר ולבנים ובינתיים יש צרות עם השכנים. אל תפול בשבי הקוטרים המקצועיים. 10% תוספת יוקר לא תעזור לך אם שכרך הוא 6000 ש"ח. בטח לא אם תילווה אליה אינפלציה של 20% שאולי אינך זוכר מהי. יעזור לך תכנון. יעזור לך שיקול דעת.

רוצה נוף, עבודה ובית קרקע מוריק? נסה את אצבע הגליל. רוצה הזדמנות בחקלאות או בתיירות - בדוק את הערבה. רוצה וילה במרחק פרברים במושגים אמריקאים - סע לשדרות.

אל תאמין למי שמספר לך שחייבים לסוע לחו"ל, חייבים לנדוד בין מלונות, לגור בצהלה... ממש לא חייבים. שחק עם הקלפים שלך ואל תנסה להציץ לקלפים של אחרים. חלקם קיבלו אותם בעזרת מעשים לא מוסריים שאין סכוי שתרצה לבצע.

לא קיבלתי בגיל 30 זכיון ליבא מלט בעבור הפלשתינים, לא הוחתמתי כפובליציסט בידיעות בגיל 30, לא נבחרתי להנחות תוכנית הסטוריה או טבע או מדע בגל"צ בגיל 35 ולא משרה אקדמית שיוצא ממנה משהו בגיל 40 ואני עובד קשה וצובר פרוטה לפרוטה למרות שאני בטוח שכישורי הולמים יותר משל אלה שכן 'זכו' בנ"ל. אז מה? לקטר? לחסום כבישים או לרצות שהלחם כאן יעלה פחות למרות שהחיטה עולה יותר?

יש לך מקצוע ועוד שנתיים תואר מתקדם. אתה יודע להתנסח ואם תהיה יסודי בעבודה כמו כאן - לא תשאר מאחור. אבל הכלל החשוב מכל לדעתי הוא זה שציין שרוקי: אסור להכנס בשום פנים ואופן למינוס בחשבון השוטף. מינוס בחשבון השוטף הינו התעלמות מהמציאות. הוא לא דומה להלוואה מחושבת לצורך פיתוח עסק. המינוס הוא האויב שלך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:18

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר