לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-02-2011, 21:38
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "בדיוק כמו שענף הבילויים במנהטן התמוטט ב-2003"

התמוטט ? לא ממש.
פרח ? גם לא ממש

המחקרים שעורכות המדינות מראים על עלייה, אבל בעלי המועדנים/בארים/מסעדות טוענים אחרת.
http://en.wikipedia.org/wiki/Smokin...s_on_businesses
זו פגיעה בענף ללא ספק.
מכיוון שהחוק עדיין לא נכנס לתוקפו במלוא העוצמה, אם בכלל, בישראל, קשה לצפות את התנהגות הצרכנים.
הרי הצרכנים בישראל נוהגים להלחם על כל פגיעה הפרעה לשגרת יומם.
מי שיסבול ראשון יהיו המדרכות מחוץ לבארים, והשכנים שמסביב.
מועדון בישראל ללא עישון ? זה משהו שצריך לראות בשביל להאמין.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-02-2011, 04:53
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ובכן, אם כמות המעשנים הולכת..."

אם כמות המעשנים הולכת ויורדת, יש פחות ופחות מעשנים.
לוגיקה בסיסית צודק.
אם עישון הוא חלק מפעולת הבילוי ביחס ישר כלשהו, אז כמות הבליינים הולכת ויורדת.
על פי אותה לוגיקה וגם מתמטיקה.
מוצג בדוחות שמופיעים בויקיפדיה שיש ירידה בהכנסות העסקים, וירידה בבקשה לרשיונות עסק חדשים, משמע יש פחות בליינים. זה לא שהלא מעשנים מורידים את המסכות שלהם ויוצאים לבלות יותר, אלא שהם בכל מקרה נשארים בבית, והמעשנים נשארים יחד איתם ולא יוצאים לבלות.

john reese

ישן 02-02-2011, 10:05
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
כמות המעשנים ירדה בצורה דרסטית באופן כללי על כל קבוצות הגילאים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ובכן, אם כמות המעשנים הולכת..."

לפחות לעומת שנות השמונים, אבל מצד שני התקבע סטטוס חדש והוא "מעשנים בחברה" ("סושיאל סמוקרז"): בני עשרה-שלושים (כמובן בהכללה) שמעשנים מספר מועט של סיגריות, בלי התמכרות של ממש, בעיקר בשעות הפנאי ורק בחברה. אם "כשאני הייתי צעירון" אז הייתה הפרדה מאוד ברורה בין מעשנים ללא מעשנים, והיה קל להבדיל ביניהם, היום קל מאוד למצוא אנשים שיפסלו "מעשן/ת" לצורך היפוטתי של חיים משותפים, אבל מאידך הם ישיגו סיגריה "קלה" לצורך "התמזגות" באווירה מחוץ לאיזה פאב.

תופעת ה"מעשנים בחברה" נפוצה למדי בארה"ב, או בריטניה (שתי מעצמות של "אנטי עישון" מבחינת המהפך שעברו), ואם תביט פעם מהצד על ה"תגליתניקים" אתה תשים לב שבסיטואציות מסויימות חלק נכבד מהם יעשנו, כל עוד זה בחברה, במידה מרוסנת ורחוק מאמא ואבא.

מסיבות אלה בעוד העישון הצתמצם מאוד בחיים באופן כללי, הוא מאוד דומיננטי באתרים של תרבות פנאי.

ישן 02-02-2011, 06:54
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "החוק הוא למען בריאות התושבים - הוא לא מתיימר להיטיב עם בעלי עסקים"

אני אדם מעשן, יודע לא לעשן כאשר זה מפריע, ומבין ומתחשב ברגשות ורצונות הזולת.
ייתכן ואני אפילו מעיר יותר מלא מעשנים למעשנים על עישון במקום אסור.
את הסיגריה שלי אני יודע לקחת מחוץ למקום.

אבל תהיה הוגן עם העובדות.
אתה כל הזמן טוען שהעסקים לא נפגעו, כאשר אני טוען שהעסקים כן נפגעו.
תבדוק מי עורך את הסקרים הללו, אנשים ממכונים למען המלחמה בסרטן, אנשים ממכונים למיגור מחלות עפ"י הזמנת המדינה וכו'
יש לך מספרים אמיתיים ואחרים ? אנא הצג אותם.
אם קראת בויקיפדיה בלינק שצרפתי, אז נשיא איגוד חיי הלילה בניו יורק טוען להטייה ברורה של הסדרים והבדיקות הללו, כאשר הכניסו סניפי מקדונלד וסטאר בקס ובטח עוד מזנונים תחת הקטגוריה של מסעדות.
זה כמו לספור אופנועים בקטגוריה של כלי רכב ובכך לצמצם את האחוז של נהגים שלא מוצאים חנייה בתל אביב. עם המספרים אפשר לשחק כיצד שרוצים.

john reese

ישן 02-02-2011, 04:49
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "טוב מאוד"

אתה רוצה לשתות אלכוהול ללא הפרעה של סיגריות ?
אתה לא רוצה לקבל סרטן ?

מצטער לאכזב אותך

ציטוט:
לאחרונה נערכה ישיבה ראשונה מסוגה של הלובי למאבק בסרטן בפרלמנט האירופאי, שהוקדשה לנושא הסיכון לחלות בסרטן כתוצאה מצריכת משקאות אלכוהוליים. בישיבה השתתפו חוקרים ומדענים מובילים, ונציגי ארגוני סרטן מכל רחבי אירופה. כל אלו התאחדו, חד משמעית, בקריאה להעלות את המודעות בציבור לקשר שבין שתיית משקאות אלכוהוליים, בעיקר בקרב צעירים, לבין הסיכון לחלות בסרטן.

http://www.cancer.org.il/template/d...spx?PageId=7129

וגם:
http://www.news-medical.net/health/...r-(Hebrew).aspx
וגם מאתמול וכו' וכו'
ציטוט:
כמו-כן נקבע יעד להפחתה משמעותית בצריכת אלכוהול - בעיקר בקרב ילדים ו"שתיינים כבדים". שתיית אלכוהול מופרזת מעלה את הסיכון לגידולים סרטניים בפה והלוע, הוושט, הגרון, הכבד, השד, המעי הגס והשחלות.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1212756.html

יעני, תנו לקבל סרטן מאלכוהול ואל תערבבו אותו עם הסיגריות שלכם.

כמו הבדיחה על הבחר שיום אחד מעשן קאמל, יום אחד מעשן קנט, וביום השלישי מעשן מרלבורו.
שואל אותו חבר, למה אתה מחליף סיגריות כל הזמן ?
הוא עונה: אני מבלבל את הסרטן

john reese

ישן 02-02-2011, 09:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה רוצה לשתות אלכוהול ללא..."

ההבדל הוא שכשאני שותה אלכוהול, אני בוחר בזה, וזה ממש לא משפיע עליך. כשאתה מעשן, אתה בוחר בשביל כולם.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 02-02-2011, 10:45
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "הם נמצאים בכל בר או מסעדה בגלל שמונעים מהם להתאגד ולפתוח בתי עסק בהם מותר לעשן"

זו תשובה שמתאימה לעבריין ולא לאדם נורמטיבי. אם המעשנים חושבים שיש בעיה עם החוק אז יש דרכים לגיטימיות וחוקיות להתמודד עם הבעיה הזו, להשתין על החוק בקשת ולעשות מה שבא לך היא לא אחת מהדרכים האלה. במאמר מוסגר אני חייב לציין שבמקרה הזה אני דווקא מסכים עם חלק מהרעיון שלך, אני חושב שהחוק צריך לאפשר להקים מקומות בילוי שבהם יהיה אפשר לעשן כל עוד שמספר המקומות האלה יהיה קטן מאד (נגיד 5% מסך כל מקומות הבילוי) כדי לא ליצור דרך לעקוף את החוק ולהפוך אותו ללא רלוונטי.

ישן 02-02-2011, 11:07

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "[QUOTE]זו תשובה שמתאימה..."

ציטוט:
זו תשובה שמתאימה לעבריין ולא לאדם נורמטיבי. אם המעשנים חושבים שיש בעיה עם החוק אז יש דרכים לגיטימיות וחוקיות להתמודד עם הבעיה הזו, להשתין על החוק בקשת ולעשות מה שבא לך היא לא אחת מהדרכים האלה

אני עדיין עומד מאחורי מה שכתבתי, התרוץ של "אני עובר על החוק כי החוק לא נותן לי לעשות X" הוא תרוץ שמתאים לעבריינים ולא לאנשים נורמטיבים. בשום מקום לא טענתי שאתה אחד מהאנשים האלה ובשום מקום לא טענתי שאתה לא מכבד את החוק שאוסר עישון במקומות ציבוריים או קורא לאחרים לעבור עליו. אני אומר שנאה דורש נאה מקיים, אולי כדאי שגם אתה תפסיק לירות על אוטומט ואם אתה לא מבין למה התכוון "המשורר" פשוט תשאל לפני שאתה תוקף.

ישן 02-02-2011, 14:08
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
בוא ננתח את השירשור:
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "[QUOTE]זו תשובה שמתאימה..."

STOEND: באיזו זכות אתה מונע מקבוצה של אנשים המעוניינים להרוג את עצמם ואת סביבתם להתאגד במקום ספציפי ולחנוק עצמם למוות?
RUBBER_DUCK: הם לא מתאגדים במקום ספציפי, הם נמצאים בכל באר/מועדון/מסעדה.
STONED: הם נמצאים בכל בר או מסעדה בגלל שמונעים מהם להתאגד ולפתוח בתי עסק בהם מותר לעשן
RUBBER_DUCK: זו תשובה שמתאימה לעבריין ולא לאדם נורמטיבי.

המעשנים מהווים כ-25% מהאוכלוסיה, כלומר כרבע מהאנשים היושבים לידך במסעדה הם מעשנים, ואחוז גבוה מכך במועדונים ופאבים, בין אם הם הדליקו סגריה ובין אם לא, וציון עובדה זו לא הופכת זאת ל"תשובה שמתאימה לעבריין".

הפתרון הקיים של עבירה על החוק הוא לא אופטימלי, בלשון המעטה, אולם כנראה שרשויות האכיפה הגיעו למסקנה שגם אכיפת החוק עצמו אינה אופטימלית, והתוצאה היא שכולם מפסידים (הלא מעשנים מעשן הסגריות, והמעשנים ובתי העסק שאינם מונעים עישון מקנס אפשרי).

הפתרון? הפרדה.
היכן?
במקומות בילוי המיועדים למבוגרים, בשעות בהן הכניסה היא רק למבוגרים (לדוגמא, פאב/מסעדה שפתוח גם בשעות הצהריים ומשפחות עם ילדים נוהגות לפקוד אותו לא יקבל היתר כזה, או לפחות ההיתר לא יהיה תקף בשעות אלו), תוך כדי קביעת תקן למערכת איוורור מספקת.

אבל הבעיה היא שפתרון כזה לא יצליח, מדוע? כי אז הלא מעשנים יאלצו לבלות אחד עם השני.

ישן 02-02-2011, 16:13

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "בפועל, למעט המקרה שפתח את האשכול, האכיפה בנושא זה היא אפסית"

מדובר בעבירה שלרוב לא מגיע בכלל לבית המשפט, כמו עברת חניה לצורך העניין - אתה מקבל דו"ח וזהו. המקרים היחידים שכן מגיעים לבית המשפט הם כמו המקרה הזה שבו אדם טוען שהוא נפגע מהעישון או מי שבחר ללכת למשפט ולא לשלם את הקנס. גם אם בית המשפט פוסק במקרים האלה לטובת בעלי מקומות הבילוי (טענה שאני בכלל לא בטוח שהיא נכונה) זה לא אומר שבית המשפט הוא לטובת המעשנים ונגד החוק, הדבר היחידי שאפשר להסיק מזה לדעתי הוא שאולי בית המשפט הוא נגד ניצול של החוק לצורך קבלת כסף. ד"א בלא מעט פאבים שישבתי מידי כמה זמן אחד העובדים ביקש מכולם לכבות את הסיגריות בגלל שיש פקחים באזור, אז כניראה שהחוק כן נאכף.

ישן 02-02-2011, 17:34

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "כנראה ששכחת את התקופה לאחר תיקון החוק ע"י מר טרדן."

אבל מדובר בשני חלקים שונים ולא קשורים של החוק. בחלק אחד פקח יכול לתת למעשן ו/או לבעל המקום
קנס בגלל עישון בתחומי המקום, ובחלק השני מי שהיה במקום שעישנו בו יכול לתבוע את בעל המקום. גם
אם אתה צודק והשופטים יצאו נגד החלק שבו מי שהיה במקום שבו עישנו יוכל לתבוע את בעל המקום אני
לא מצליח להבין מה זה קשור לחלק השני של החוק שבו מי שעובר עליו מקבל קנס. היו מקרים שבהם
מי שקיבל קנס בגלל שעישנו לו בבית העסק פנה לבית המשפט והשופט ביטל את הקנס? עד כמה שאני
יודע לא ואני אשמח שמישהו יתקן אותי אם אני טועה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:52

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר