לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-02-2011, 16:19
  yos150 yos150 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.01.09
"לוחם בפיקוד העורף", מול "תותחנים" - שאלות למי שמתמצא

למכר שלי יש פרופיל 72.

הוא חשב ללכת לתותחנים (שריון בכל מקרה לא רצה). אבל נודע לו שהוא אמור להיות "לוחם בפיקוד העורף".

השאלה שלו אם לנסות להיאבק\להתחנן להיות בתותחנים, או שאין כל כך על מה\בשביל מה להיאבק.

זו קודם כל השאלה העיקרית - ולכן אשמח אם מי שמתמצא יוכל לומר לי מעלות\חסרונות של זה מול זה (לאחד שרצה שירות קרבי "לייט" - כמו תותחנים).

אני אוסיף עוד שאלות ספציפיות:

1. כמה זמן טירונות של לוחם בפיקוד העורף?

2. איזה רובאי?

3. מה התעסוקה המבצעית השגרתית של לוחם בפיקוד העורף בזמן השירות הסדיר ?

4. האם יש מילואים באופן סדיר (או רק לצרכי חילוץ), ואם כן - מה התעסוקה המבצעית השגרתית שלהם במילואים?

5. זה נכון שבזמן שיגרה שומרים (הרבה\בעיקר) על בתי כלא בטחוניים, או שעושים "קווים" רגילים?

תודה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-02-2011, 21:49
  sag456 sag456 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.10
זה מאתר פיקוד העורף אז זה די מנופח
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yos150 שמתחילה ב ""לוחם בפיקוד העורף", מול "תותחנים" - שאלות למי שמתמצא"

תפקידו של הלוחם - (לוחם גדוד שח"ר) הינו הצלת חיים במגוון שיטות במצבי חירום שונים.
הלוחם מתמחה בשיטות חילוץ שונות לצורך איתור לכודים והצלתם, הפעלת כלי החילוץ ומתן עזרה ראשונה ללכודים.
הצלת לכודים ממבנים רבי קומות מחייבת את הלוחם להכיר ולהשתמש בציוד המיועד לטיפוס, לגלישה וחילוץ בעזרת חבלים, רתמות ועוד...
באירוע טרור לא קונבנציונאלי, בו נעשה שימוש בחומרי לכימה כימיים או מסוכנים, מוגן הלוחם ע"י סוגים של בגדי מיגון. אלה מגינים עליו בעבודה במוקד האירוע וחילוץ הנפגעים מהסביבה הנגועה.
כלוחם, מתמחה במיומנויות חי"ר שונות.
הלוחם בנוסף משתתף בתרגילים ואימונים יחד עם משטרת ישראל, מד"א וכיבוי אש.
מסלול הכשרתו כולל התמקצעות בתחום הכרת האויב, שפתו ומנהגיו. המסלול מכשיר אותו להיות חלק מכוח כוננות המיועד לטיפול באירועים בארץ ובחו"ל.
כחלק מצוות חילוץ והצלה מחוייב הלוחם לערכים כמו רעות, מקצועיות, ושליחות שכולם מכוונים למטרה אחת, הצלת חיים.

גדוד שחר וקדם הינם גדודים מבצעים סדירים אשר נותנים מענה לאירועי חילוץ והצלה ולאירועים בלתי קונבנציונאליים (אטומי, ביולוגי וכימי) בשגרה ובחירום בארץ ובחו"ל, כתוצאה מאירוע לחימה, טרור או אסון המוני.
בשגרה הגדודים מבצעים תעסוקה מבצעית וחיילי הגדוד מבצעים מעצרים, מארבים, מחסומים ושמירות ככל גדוד לוחם בצה"ל. כמו כן הגדודים מכשירים צוותי פריצה וצוותי קיצון שתפקידם להתלוות ליחידות מובחרות על מנת לסייע בתחום הפריצה ולשמש ככוח חילוץ.
חיילי הגדודים הינם מוכשרים כלוחמים, ומתמחים באב"ך, ועוברים אימונים תקופתיים הן בלחימה הן בחילוץ והן באב"ך.
ישן 03-02-2011, 23:34
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yos150 שמתחילה ב ""לוחם בפיקוד העורף", מול "תותחנים" - שאלות למי שמתמצא"

אני לא ממש יודע על טיב השירות בתותחנים, אך אני יכול להגיד לך שאח שלי משרת כלוחם פלח"צ בגדוד קדם (הגדוד החדש שהוקם ממש לאחרונה לצד גדוד שחר) והוא די מרוצה.
לו כלוחם יצא כבר לעשות אבטשים, לתת זימונים, לבצע סיורים ולתפוס קו.
הוא עושה מה שכל ח"יר רגיל עושה ויש גם את האספקט הייחודי לו שהוא גם לומד חילוץ ובשעת צרה שלא תבוא עלינו, אף יכול להיות מוזנק לעורף לפעולות חילוץ. וזה פן מעניין מאוד למי שיתחבר אליו.
אח שלי בכל אופן, שמח על איפה שהוא נמצא. הוא מראש ביקש פלח"צ.
עכשיו הוא סיים קורס מכים והולך לפתוח את מחזור טירוני פלח"צ הקרוב. אם תבחר פלח"צ מי יודע, אולי יהייה המ"כ שלך
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:24

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר