לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-02-2011, 12:47
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
מספר תובנות גבריות אודות המטבח:

[1] כאשר שופכים ספגטים רותחים מהסיר למסננת - יש לזכור כי המים החמים עלולים לצאת דרך החורים ולהתאים את מיקום הידיים לפי תזה זו

[2] הדבר בו קיבתך חפצה יותר מכל תמיד נמצא בירכתי המקרר מוסתר מאחרי קולורבי, כרוב כרובית וקופסת פלסטיק עם אורז. אין לך סכוי למצוא אותו בלי רשויות החוק והסדר

[3] גם אם שרטטת תרשים של הקולורבי, כרוב כרובית וקופסת האורז - לעולם לא תוכל להשיבם למצבם המקורי כך שדלת המקרר לא תסגר או לחילופין תואשם בהפרת הסדר הציבורי במקרר

[4] למה לאחרים אף פעם לא נופל חצי יוגורט פתוח ומתפזר כפצצת מצרר כשהם פותחים את דלת המקרר?

[5] החוק השלישי של הסלט קובע כי אם חשבת על לימון בתחילת החיתוך - חובה עליך להפצע באצבעך

החוק השני של הסלט קובע שמלפפונים בלי קליפה הם 'בלי ויטמינים' או לחלופין מלפפונים 'עם קליפה' הם איכס.

החוק הראשון של הסלט קובע כי ככל שתנסה להמנע יותר מלהחליף בין שמן הזית לחומץ כך יעשו הבקבוקים דומים יותר

המודיפיקציה לחוק השני של הסלט כנגזרת של תורת הקוונטים קובעת כי כל מה שלא מוגש כעגבניות שרי שטופות יוכרז כ'סלט מעורבב' ולכן כבלתי ראוי למאכל.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 03-02-2011 בשעה 13:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-02-2011, 13:11
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
או-הו כמה תובנות קולינאריות יש לי, גם אם חלקן מחוץ למטבח...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מספר תובנות גבריות אודות המטבח:"

חוק מספר אחד: עגבניית שרי הנאכלת שלמה, תמיד "תשגר" גרעין בודד, נחוש ויציב בטיסה חלקה אל מחוץ לשפתיים הקפוצות אל עבר הקיר שרק לפני שבוע סיידת. ואם במקרה איימת על הילדים ש"מי שישאיר פה סימני ידיים אני לא יודע מה אעשה לו" אז גם ישוגרו 3 גרעינים כאלה.

חוק מספר שתיים: ככל שהפרי שאתה קונה יקר יותר ומובחר יותר, כך גדול הסיכוי שהוא "ישכח" במעמקי המקרר, ויתגלה בשלב שבו ניתן רק להשליכו ולבכות על 25 ש"ח לקילו ששילמת, עבור מה שהיום בבוקר נמכר בשמונה...

חוק מספר שלוש: אשכנזי אסלי המכין קפה שחור למזרחי אסלי, לעולם, ובלי שום חריגים, לא ינעם הקפה אותו יכין לחיך הפציינט. זו תופעה שהמדענים לא פיצחו עד היום, אולם היא מוכרת, במיוחד במילואים.

חוק מספר ארבע: יסודיות באיסוף פירורים לקצה השולחן תמיד תזמין רוח פתאומית, או תנועה לא רצונית שיפזרו את הפירורים לטווח ומקום אפילו גרועים מאשר אלה בהם הפירורים היו מפוזרים לפני שהחלטת להפריע את מנוחתם.

חוק מספר חמש: מילקי שרק חלקו העליון, הטעים, נאכל ואז הוכנס למקרר לשימוש עתידי, לא יזין לעולם שום בן אנוש.

ישן 03-02-2011, 13:34

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "או-הו כמה תובנות קולינאריות יש לי, גם אם חלקן מחוץ למטבח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h

חוק מספר שלוש: אשכנזי אסלי המכין קפה שחור למזרחי אסלי, לעולם, ובלי שום חריגים, לא ינעם הקפה אותו יכין לחיך הפציינט. זו תופעה שהמדענים לא פיצחו עד היום, אולם היא מוכרת, במיוחד במילואים.
.

אכן חוק נכון ומידתי שאין ספק שמאחריו מחקר ועבודת חקיקה יסודיים של הועדה. אני כמובן מהצד של המזרחי.

ולמרות זאת יש הסתייגות קטנה: "כל האמור בהתייחס בסעיף קטן ג' לגבי אשכנזי המכין קפה שחור כולל בולגרים ורומנים ולמעט נהגי אמבולנס וריו או/ו אנשי חוליה טכנית מכל מוצא שהוא". יש משהו במקצועות הצבאיים הללו שמעורר את הגנום הקפאידי. נהג הריו/אמבולנס/'כל דבר שזז ונותנים לנו לסוע בו'/האמר וכו' - שלי היה עולה חיוור מפנים מרוסיה שלמד מחשבים, עטה משקפיים והחזיק תמיד ספר כלשהו עם מספרים על הברכיים. הוא ידע לבצע כל תפקיד בצוות אבל ידע גם להכין קפה משובח.

על בעיית חוסר המיומנות בהכנת קפה שחור מבושל ע"י מחצית מהמחלקה התגברו אצלנו בנח"ל ע"י שתיית ארל-גריי. עד היום לריח התה הזה יש בעיני טעם מתוק של אוהל חמים כשבחוץ סופה וגשם, גזיה קטנה בין ארגזי תחמושת בשימוש משני וחבורה צפופה של נערים שבטוחים שהם 'אנשים גדולים ואחראיים' המצטופפת בין מיטות שדה, פק"לים ואפודים ומתחממת לפי תור בזוגות שניים שניים לכוס תה [בלתי שטופה בעליל]. מי היה מאמין שאין לי מושג איפה נמצאים 90% מהאנשים הללו?

ישן 03-02-2011, 13:41
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "או-הו כמה תובנות קולינאריות יש לי, גם אם חלקן מחוץ למטבח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h

ולהפך.
קפה מזרחי אסלי המכיל קפה-שחור-חזק-עם-הל-וחצי-סוכר לעולם לא ינעם לאשכנזי שאוהב את הקפה שלו בכוס גדולה, מלאה, בלי בוץ ואם אפשר אז גם לא מר כמו הלילה. אך פרדוקס המילואים מביא לכך שלמרות שהמכין הוא מעדה כזו או אחרת, לעולם פינג'אן הקפה יתרוקן עד תומו בלי תלונות, ועוד תמיד יבוא בסוף מישהו בריצה שישתה את כל הבוץ.

ישן 03-02-2011, 13:52
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אולי לא הבהרתי את עצמי נכון
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h]חוק מספר שלוש:..."

ב"לא ינעם" הכוונה היא לא ל"תכין את זה אחרת פעם הבאה" או "צריך לבחוש לפני ששמים סוכר", אלא לתופעה על טבעית שבמסגרתה אפילו אם אשכנזי רק מוזג קפה שחור מפינג'אן (שהוכן ע"י מזרחי אסלי, כאמור), די בכך שהקפה יהיה בלתי ראוי לשתיה בעיני הפציינטים, למרות כל הכוונות הטובות. ברמות שונות של טונים, או טאקט, מצב זה לרוב יזמין אמירות בסגנון "עזוב, אחינו - תו לי להכין, שב איתנו ותשתה בנחת". בעולם המודרני מוכרות תופעות של מזרחים אסליים, המשרתים בפלוגה שבה הרוב אשכנזי או מזרחי לא אסלי, המסוגלים לעכל קפה שחור שהוכן ע"י אשכנזים, אולם מקובל להניח שהתופעה קשורה לאנזים מיוחד שהתפתח במערכת העיכול.

ישן 03-02-2011, 16:15

הבעיה העיקרית בקפה של מילואים היא כמובן הכוסות
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h]חוק מספר שלוש:..."

יש כמובן את 'הסט של גבי' המונה כ3 כוסות תה עירקיות קטנות כאלה מזכוכית שלא נשטפו מאז האינתיפאדה הראשונה ולכך נוספה כוס קלקר נגוסה בקו ברמה ב2003 [נלקחה שלל מהגשש הבדואי כשעצרנו לקפה לא מדווח במתג ככה וככה בדיוק במקום שהרוח קצת פחות מורגשת].

אבל 4 כוסיות זה טוב לפסח. לא למחלקה שמתייחסת לקפה שלה כאל כדור מרץ+מנת נוזלים+רדיאטור חימום. ואז מתחיל סבב ההעברות שהוא תמיד נימוסי ונעים אבל יש בו הררכיה ברורה של גיל וכבוד והכנסת אורחים [יצא לי טוב רוב השנים]. קודם הגשש או הדוקטור בהתאם לסיטואציה. אח"כ אלה שיש להם ילדים ותובנות על החיים שמעבר לאיך מטפלים בפק"לים ובסוף הבחור הטוב ההוא שהשתחרר לפני 3 שנים מגבעתי והוא נחמד אבל אף אחד לא באמת מכיר אותו או זוכר איך קוראים לו כי משום מה הוא תמיד בסיור או בשמירה.

אשתי לא מבינה באיזו קלות אני מסוגל לשתות מכוסות לא שטופות בבית. מזל שאנחנו גרים בבית משותף. אחרת היא הייתה מגלה שכשהשלפוחית לוחצת אין לי גם בעיה להתעכב רגע בפתח של החצר...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:41

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר