לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-02-2011, 19:04
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי h1000 שמתחילה ב "מחפש הדרכה כיצד בודקים איזה רכיב בלוח לא תקין"

לא נראה לי שיש דבר כזה.

אתה גם לא שואל את השאלה הנכונה, כי אין דרך קלה לזהות את הרכיב התקול. גם כי הוא לרוב לא הולך לבד, וגם כי כדי להגיע לזה, צריך להבין מה תפקידו של כל רכיב. בגדול, אתה אמור להיות בעל ידע רב באלקטרוניקה, להכיר הרבה סוגי מעגלים, והרבה סוגים של מבני מכשירים. בנוסף, אתה גם צריך את הידע הבסיסי של הכרת מגוון גדול של סוגי רכיבים, וידע בבדיקה פרטנית פיזית של רכיבים. בנוסף, צריך ידע בחיפוש מידע על רכיבים ומעגלים באינטרנט.
אחרי שאתה מצוייד בכל זה, אתה צריך להתאים את המודלים שאתה מכיר למעגלים שאתה בודק. לדעת היכן למצוא נקודות תורפה. במעגלים גדולים/מסובכים/עם לוגיקה, צריך גם לבצע הינדוס לאחור של המעגל, וליצור ממנו תרשים חשמלי כדי שיהיה אפשר להבין אותו. ואם כל זה לא מספיק, צריך גם חוש טכני, וידיים טובות. כי גם מהנדס דגול שמכיר כל רכיב מרמת האטומים, עדיין צריך פיזית לבצע מדידות והלחמות.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 07-02-2011 בשעה 19:13.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-02-2011, 02:28
  h1000 h1000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.10
אנסח את בקשתי אחרת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי h1000 שמתחילה ב "מחפש הדרכה כיצד בודקים איזה רכיב בלוח לא תקין"

א. תודה רבה למגיבים
ב. אתה צודק שדרוש ידע ברכיבים וידיים טובות ואת זה יש לי (וגם כלים מקצועיים תחנות הלחמה ואוויר חולצים למיניהם וכו')

אנסח את בקשתי אחרת
אני בעבודתי מתקן לוחות מחשבים ניידים ועוד סוגי כרטיסים עם מעגלים משולבים (את הידע רכשתי אצל מורה מוסמך רק לפני תקופה קצרה) וע"כ נראה לי שאין לי נסיון מספיק גדול לגשת במהירות לרכיב הפגום
וע"כ אני נאלץ לבדוק את הרכיבים שנראה לי קשורים לבעיה הספציפית הזו ופה טמון הבעיה שלי היות וחלק מהרכיבים שהם תקינים מושפעים משאר הרכיבים במעגל ז"א הרכיב הפגום משפיע על המעגל כך שרכיבים תקינים יוצאים בבדיקה כפגומים מפני שהבדיקה נעשית עוד כשהם בלוח לכן כדי לוודאות מה הרכיב הלא תקין אני מוציא מהלוח גם את הרכיבים האלו ורק כשהרכיב לא קשור למעגל אני מזהה מה הרכיב הלא תקין וכך יוצא לפעמים שהוצאתי מספר לא קטן של רכיבים (פצפוניים להחריד) תקינים ועלי להחזירם בחזרה
שאלתי האם יש ידע שחסר לי כדי שאוכל להוציא רק מספר מועט של רכיב ואז לא אצטרך להחזיר בחזרה כ"כ הרבה רכיבים שלוקחים הרבה זמן (הזכרתי שהם קטנים במיוחד)
לגבי שרטוט המעגל(הלוואי ויכולתי להשיג למחשבים שרטוט כמו במכשירי חשמל שיותר קל להשיג)

אשמח אם מישהו יפנה אותי לאתרים/מאמרים שיכולים לעזור לי בנושא
בתודה מראש (חן חן למנסים לעזור)
ישן 09-02-2011, 01:49
  h1000 h1000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.10
סליחה,תשובתך לא עונה על התיאור שתיארתי
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי מרק10 שמתחילה ב "ניסיון ועוד ניסיון וכמובן..."

האם אתה מתקן מכשירי אלקטרוניקה שיכולים לא לעבוד רק בגלל שערך הקבל השתנה או שהנגד נדפק לו הערך האמיתי של ההתנגדות? או שצ'יפ אחד מתוך עשרים מקצר ?- (לא נשרף או התפוצץ !! שזה לא צריך אפ' ציוד בדיקה ורואים זאת במבט מבחוץ או מקסימום עם עדשה מגדילה P8 או במקרה של רכיבים זעירים מאד עם מיקרוסקופ) כל הבעיה כשאין שום סימן חיצוני לחלוטין וכדי לדעת מה הרכיב הבעייתי עלי להוציא כל קבל או צ'יפ שמקצר וכשהם בחוץ אני בודק אותם ואני רואה מה מראה את הערך האמית או מה תקין (90 % מהצ'יפים שקיצרו בלוח (בבדיקה של רציפות עם זמזם) מפסיקים לקצר כשהם מחוץ ללוח כי הם תקינים ואין אפשרות אחרת (לדעתי ) לדעת זאת רק כשהם מחוץ למעגל שמושפע מהקבל או הציף הלא תקין
נ.ב. ידוע לי על צבת בדיקה עם מסך דיגיטלי שנמכר בחנות הר ציון בסכום של 1000 ש"ח שאפשר לבדוק את הרכיבים שעל הלוח מבלי להוציאם אך אני מחפש דרך זולה יותר

תודה לכל המנסים לסייע
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:58

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר