לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-02-2011, 17:40
  Marion Marion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.11
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי בנו שמתחילה ב "1.M16 לרוב. חלק מהלוחמים..."

מה אתה מז**ן תמוח ?

הבאת את האמ אמא של כל ההכללות לגבי המכים. בתור אחד שהיה מפקד וסמל בחיל , אני יכול להגיע לך שהיכולות הפיקודיות של מפקד במודש גבוהות בהמון מזה של מקבילו בחי"ר.
עלק אין קורס מכים פחחח. אז הקורס שעשיתי שלושה חודשים וחצי היה כלום? זה שלא עושים אותו בביסלח כמו כל החיר לא אומר שאין. וברמה יותר גבוהה לדעתי.

סתם לשם דוגמה אני אספר על מה שאני עשיתי. הייתי בנוסף לעוד מפקד אחראי (כן אחראי, אוכל ת"ש יציאות טענות בקשות וכ'ו..) על 8 חיילים. בלי קצין באזור. אני הייתי זה שפוגש ומדבר עם מגדים/מחטים שבאו לגזרה, והאחראיות עליי הייתה פי כמה וכמה ממפקד בחי"ר שרוב רובו של עיסוקו היה לעשות רשימת שמירה, ולשמש מעין צינור של הקצין שלו.

וכמו בכל מקום יש ויש, רק שהפעילות של מודש ממש לא כמו שאר החירניקים. ממש לא.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-02-2011, 22:32
  טליק טליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Worlrl שמתחילה ב "שאלות איסוף קרבי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Worlrl
שלום
מילאתי במנילה 5 לאיסוף קרבי ומאודמ קווה להגיעל צוותים הרגליים שם...

רציתי לדעת את מי הם לוקחים לצוותים הרגליים? פרופיל 82 ומעלה כעיקרון.
איזה נשק הם משתמשים? M16
מתי הכומתה החדשה נכנסת לתוקף?בע"ה עד סוף השנה ....תלוי ברמטכ"ל החדש.
ומה הביקוש שם ומה הסיכוי שלי להיכנס לשם? ביקוש גבוה, על כל מקום מתחרים בין 2-3 מועמדים.
האם קל להתקדם בחיל לכיוון קצונה? תלוי בך!

תודה!

לוחם איסוף רגלי הוא לוחם לכל דבר ועניין הפועל בכל תא שטח כחיית שטח לכל דבר ועניין . נידרש ליכולות לחימה, הסוואה, התמצאות, יכולות טכניות ועוד בנוסף ליכולת עבודת צוות !
המפקדים עוברים קורס מפקדים איכותי ומקצועי בעל רף דרישות גבוה ביחס למקומות אחרים הכולל התנסויות פיקודיות ומקצועיות כאחד. המפקדים נדרשים לרמת הבנה מערכתית מהגבוהות בזרוע היבשה נוכח הצורך לפעול באורח עצמאי גם מול מפקדים בכירים, כוחות שונים ובשטחים נרחבים.
בקיצור- מעניין!
ישן 22-02-2011, 09:08
  משתמש זכר חנית כהה חנית כהה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.09
אני דווקא מכיר את החיל
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי טליק שמתחילה ב "אתה לא פוגע תרתי משמע"

הכרתי את היחמ"מ הישנה עוד מימיה במחנה ירדן , הכרתי מקרוב את פלגת איו"ש של 869, ואפילו את הצס"מ ...
אני מכיר את מוד"ש הנוכחי ואפילו השתתפתי בשנים האחרונות בשלושה תרגילים ...
איני יודע מי אתה האם אתה טל החייל מתא המטרות בעמדת ההסוואה, או שזו בכלל טל הקצינה מהחמ"ל במצפה עדי אולי אתה טל מ"פ או טל המג"ד איני יודע מי אתה ואין זה מעניין אותי
אבל גם אינך יודע מי אני ומה אני יודע
ועל כן במקום לדבר לגופם של אנשים נדבר לגופם של דברים...
התמודד בבקשה עם הטענות במקום לפזר ערפל ...
לדוגמה יותר מפורטת : הכשרת תאי ה****ת לוקה בחסר - בתרגיל שביקרתי בו בגדוד כל שהוא סינג'רו מ"פ פורש לעשות מקצה שיפורים נואש לתאי ה****ת ועדיין המצב היה מעפאן
על הכשרות מתקדמות כמו ביחידות אחרות אף אחד לא חושב...
אם אתה רוצה שמות ומספרים יש לי מפאת בטחון שדה אחסוך זאת

ישן 24-02-2011, 19:22
  בנו בנו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.09
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי חנית כהה שמתחילה ב "אני אישית מאוד מעריך את לוחמי..."

גילוי נאות: אני משרת בחיל ודי שונא אותו, אבל:

מסלול הכשרה דליל יש רק בשנתיים האחרונות. לפניי זה היו כמה מחזורים שההכשרה שלהם הייתה סיוט. בעיקר השלב ב' שהוא חודשיים קשים מאוד.

נכון, הם רובאי 04. אני לא מבין למה הם צריכים יותר. אני כן מבין שזה עושה בעיה תדמיתית. יש שמועות שממרץ 11 הרובאי יהיה 05 (חי"ר). כמובן שה-07 סייר ישאר (רק לרגליים כמובן).

לא יודע איך מתנהלת ההכשרה בנושאי ההסוואה, אבל אני כן יודע בוודאות שבתחום ההסוואה, לפחות בפלוגה הרגלית של גדוד 636 (פלוגת "זיקית") יש רמה גבוהה מאוד, יותר מבמגלן. גם מבחינת אמצעי תצפית.

הכוונות יש בהכשרה (לפחות ברכוב...). לא ברמה הכי גבוהה אולי, ולעיתים לא רלוונטי.
לא יודע איך זה בהכשרה רגלית, אבל בהכשרה רכובה שמים דגש על כל מיני שטויות ומגמות (מגמת רכוב, בלון ועת"פ - שאני עדיין לא מבין איך אפשר לקרוא לחיילים בעת"פ או בבלון לוחמים...אבל לא משנה, זה לא שהרכובים הרבה יותר טובים), במקום לשים דגש על הכשרה מקצועיות בתחום הזט"ר וההכוונות.

צליפה בחיל - ייתכן ואתה צודק. הרבה טוענים כמוך. אני גם חושב שעדיף להשקיע בהכשרת קלעים וצלפים ולהפסיק את ההכשרה על מאג ונגב.
ישן 21-02-2011, 20:35
  FuzzyNapkin FuzzyNapkin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.03.08
משרת ביחמ"מ
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי FOXXX שמתחילה ב "יש לי עוד שאלה אבל רק למבינים..."

בעבר היית מתגייס כלוחם לכל דבר. במקום גיבוש של שבוע ביחידות מיוחדות היית צריך לעבור הכשרה רגילה יחד עם עוד 150 אנשים ורק בתום שמונה חודשים (טירונות אימון מתקדם) היו אומרים לך אם רוצים אותך ביחמ"מ. אני אישית נכנסתי ליחמ"מ עם עוד 19 אנשים כך שמתוך 150 קח בחשבון שסיכויי הכניסה קשים מאוד.

כיום לפי מה שהבנתי השיטה שונה ועפ"י תנאים מקדימים יכניסו אותך להכשרת יחמ"מ ייעודית במידה ותבקש לשרת בצפון (היחמ"מ מתעסקים עם לבנון בלבד ובמקרים חריגים גם מדינות אחרות).
בשיטה הזאת עובדים הפוך ופשוט מסננים במהלך שמונת חודשי ההכשרה את כל מי שאינו מתאים.

השירות ביחידה אינטנסיבי ומסווג מאוד ולא מתאים לכל אחד. אם אתה כבר יודע מה פחות או יותר עושים שם אני ממליץ לך בחום לא לוותר ולהגיד למפקדים שלך מההתחלה שלשם אתה רוצה להגיע.

נ.ב - קורס המכים באיסוף קרבי נחשב להרבה יותר קשה ורציני מאשר של חי"ר. למפקדים יש הרבה אחריות בין עם זה ביחמ"מ ובין אם זה בשאר המקומות שאתה יכול להגיע אליהם.

בהצלחה!
ישן 28-02-2011, 17:06

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Naftaly360 שמתחילה ב "גם אני מתעניין בחיל הזה. ..."

השורה התחתונה
חיל מוד"ש הורכב מיחידות שבעבר היו מובילות בתחום האיסוף החזותי הכוונת האש ההיטמעות בשטח וההסוואה
הרכבת היחידות לחיל יצר משהו מגושם ומנופח ומפגר מאחור כל פלגת תצפית בגדס"ר או מגלן (שלא לדבר על צוותי התצפית ביחידות כמו מטכ"ל או השייטת )
חלק גדול מן העניין הוא הזלזול והעצלות של גורמי המנהלה בחיל - דוגמה לעצלות אין אתר זכרון לנופלי החיל לפי מיטב ידיעתי (הלוואי שתתקנו אותי, זה ישמח אותי מאד)
מר טליק הנכבד שדיבר גבוהה גבוהה נאלם דום וחבל הייתי שמח לשמוע התייחסות רצינית שלו
בכל מקרה ההון האנושי של החייל הפשוט בחיל הוא נפלא ולמי שמחפש חבר'ה טובים ממליץ בחום

ישן 02-03-2011, 20:41
  טליק טליק אינו מחובר  

חיל האיסוף הקרבי
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי חנית כהה שמתחילה ב "השורה התחתונה חיל מוד"ש הורכב..."

השינוי האירגוני הביא להתיעלות, אפקטיביות ומקצועיות בתחומי שונים. החיל היום ממוצב כחיל מוביל בפיתוח אמצעי לחימה מתקדמים לאיסוף הקרבי, פיתוח טכניקות יעודיות (בתחום האיסוף כמובן ......לא יפורט) ועוד.
המקצועיות בתחום האיסוף (תצפית) שמוסדה הן בספרות מקצועית , פיתוחי אמל"ח מתקדמים ביותר, תפיסות אימון והכשרה שמובילות היום את זרוע היבשה מופצות לכלל גורמי האיסוף היבשתיים בהיות החיל מוקד ידע.
הכשרת הלוחמים הוארכה ומוקדה לתחומי העיסוק המקצועי (העובדות הן בתוצרים ולא ברגשות!), הקבלות של הלוחמים בשטח ניראות בעין (תרתי משמע) אך אין לדבר עליהן מסיבות מובנות של בטחון מידע בכל גזרות הלחימה.
החיל הוא האמון על אימון פלגות התצפית ופלסרי חש"ן, קובע ומאשר את התו"ל שלהם ואף מאיישם (במילואים)מהכרות טובה מאד עם פלת"צ (מכיר מקרוב מאד כולל בפעילות מבצעית) אז השאיפה הינה לקבל חצי ממה שיש ביחמ"ם וגדודי האיסוף הסדירים , לשמחתנו מגיעים לוחמי איסוף מקצועיים שמוכיחים לנו כי אפשר להשיג המון עם ידע ומקצועיות יותר מאשר עם וואסח של כנפיים ונעליים אדומות......
חנית - יש אתר זיכרון משותף מזה שנים רבות עם חללי קהילת המודיעין בגלילות (מודיעין, שב"כ, מוסד, נתיב וכו') -האתר משמש את החיל גם לביצוע טקסים וכיוב' (אם היית באחד מגדודי החיל אזי היית אמור להכיר זאת היות ומשפחות הנופלים מוזמנות לאתר לימי התיחדות וזיכרון בין יתר הארועים המתקיימים שם).
בקיצור- חיל צעיר, דינאמי ומתפתח . מי שהיה בו בעבר לא בהכרח מכיר את ההווה ...וזה בסדר, כל עוד עומדים בהצלחה במשימות לאור המטרה של הגנה על בטחון המדינה ומקבלים הערכה של קודקודים ולא של טוקבקיסטים.
ישן 03-03-2011, 16:33

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי טליק שמתחילה ב "חיל האיסוף הקרבי"

חוששני מר טליק שעוד הפעם אתה זורה חול בעיני הציבור
האתר בגלילות שייך לקהילת המודיעין ( אני מכיר אותו מסיבותי שלי ) - עוד דוגמה לעצלנותם של פקידי מוד"ש שפשוט התלבשו על משהו אחר סימנו וי והלכו ומידת המעורבות בהתאם ...
לדוגמה תכני מוד"ש באתר האינטרנט מעודכנים לשנת 2007 אם זכרוני אינו מטעה אותי (אל תתפוס אותי על השנה, אך אינם מעודכנים)
גם מבחינת אימון פלגות התצפית וקביעת התו"ל ממעט ההיכרות שלי מה שכתבת אינו נכון :
בגדס"ר צנחנים הפלגה מוזנת מלחמי הפלגה ומאומנת ע"י פלגת האימונים
במגלן חשים בוז עמוק ליכולותיו של מוד"ש והם מחזיקים מערך הדרכה ואימון עצמאי לתצפיתנים שלהם
וחש"ן הקים לעצמו בי"ס נפרד כדי לא להתבזות בעבודה עם מוד"ש
דווקא באמצעי תצפית אתם בסדר ...

ישן 03-03-2011, 16:45
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי חנית כהה שמתחילה ב "חוששני מר טליק שעוד הפעם אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חנית כהה
בגדס"ר צנחנים הפלגה מוזנת מלחמי הפלגה ומאומנת ע"י פלגת האימונים
במגלן חשים בוז עמוק ליכולותיו של מוד"ש והם מחזיקים מערך הדרכה ואימון עצמאי לתצפיתנים שלהם

לא מכיר את התחום לעומק, אבל בדברים מהסוג הנ"ל תמיד בטוח להניח שלפחות אחת מהסיבות לכך היא שמירה על היוקרה של היחידה, נראה לך שחבורה של מוד"שניקים יכולה ללמד לוחמי מגלן שעשויים ללא חת משהו?

שוב, מבלי להיכנס לתחום לעומק, יכול להיות שהתו"ל לא בשל ולא משופשף אבל לא בהכרח זאת הסיבה שהוא לא מאומץ ע"י כלל ה"יחידות".
ציטוט:
וחש"ן הקים לעצמו בי"ס נפרד כדי לא להתבזות בעבודה עם מוד"ש

בי"ס לתצפיות בחש"ן? אולי אתה מתבלבל עם סיור?

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 03-03-2011, 18:21
צלמית המשתמש של rshibi
  rshibi rshibi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.07
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי חנית כהה שמתחילה ב "א. בתקופה בה מו"ס הפך ביסלמ"ש..."

OK, אנסה לעשות קצת סדר,

1. הפלס"רים עדיין עושים קורס סיור בענף גדס"ר בבאלי"ש. הקורס אף פעם לא היה באחריות מוד"ש. מוד"ש כתבו את התכנים הרלוונטיים שהועברו עלמקצוע התצפית. אחת הבעיות היא שצוותי מוד"ש בנויים אחרת מצוותי פלס"ר ולכן קצת קשה, גם היום, לבצע copy-paste של התו"ל.

2. פלגות התצפית בגדס"רים הן במילואים כי צה"ל עדיין לאהפנים את העובדה שמודיעין לפני מבצע (מל"מ) זה דבר חשוב...אני עדיין זוכר את העלבוןהמקצועי כשחטיבת שריון וגדס"ר חי"ר (סדירים) ביצעו תרגיל כיבוש המאל"א ואף אחד לאביצע תצפית על היעד לפני כניסה ללחימה. זה אחרי שכולם למדו את הלקחיםוהפנימו...מח"ט ההשריון הגדיל והציב את הפלס"ר שלו כפלוגה רובאית ת"פ הגדחה"ן, אחרון בכוח...יש לנו ממש מזל שעד היום האויב שלנו היה מי שהיה. הבעיה היא שטרםהפנימו שהאויב שלנו משתכלל ואנחנו משתכללים רק באמצעים טכנולוגיים. החשיבה לאמתפתחת תמיד...

3. לגבי העובדה שמגל"ן והפלס"רים מלמדים מקצועות לבד. אניחושב שזה פספוס אדיר, כי יש אפשרות ללמוד אחד מהשני. אני משוכנע שפלס"ר גולני עושהכמה דברים שונה מגבעתי, שיכולים ללמד את הנח"ל, שיכולים ללמוד מהצנחנים, שיכוליםללמוד מהשייטת. כל הבולשיט על סודיות מבצעית ואמצעים סודיים זה קשקוש. מה שלא צריךלהראות שלא יראו, אבל מה שכן אפשר להראות כדאי, כדי שכולם ילחמו מחר נגד האויבבצורהחכמה יותר. אני סבור שזה בעיקר אגואים של ילדים צעירים שלא מבינים כלום עלניהול מערכות גדולות...

4. הסיבה שיש בוז כלפי מוד"ש היא בעיקר העובדה שאינם קרבייםכל כך (רובאי 4) ואני יודע זאת מקרוב. אנשים מאוד איכותיים, אבל לא מאומנים להיותלוחמים.

5. הסיבה שחש"ן הקים ביה"ס משלו היא גם טעות. אסביר מדוע. פעם היה מו"ס שריכז את כל הידע הארגוני בצה"ל אודות סיור ותצפית. בשלב כלשהו פירקו את מו"ס ורוב הידע נגוז, חלקו נשמר במוד"ש. כיום פלס"רי חש"ן הן היחידות היחידות המבצעת גם סיור וגם תצפית. לצערי הן מבצעות משימות כמו סיירת מטכ"ל לפעמים, אולם מתוקננות קצת יותר מיחידת קרקל, והמבין יבין. היות והתו"ל של החי"ר אינו מתאים וגם לא זה של מוד"ש, חש"ן נותר לבדו...

אז לא כדאי להפעיל סיור?
יוכנס פרק "הפעלת מערך האיסוף" בקורס מג"דים ומח"טים מיד ולאלתר (פברואר 2008)

ישן 03-03-2011, 22:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי חנית כהה שמתחילה ב "במגלן הסבירו לי את העובדה שהם..."

גם בתקופת מו"ס פלס"רים ויחידות אחרות לימדו מקצועות לבד. מדהים שעוד היה לאן להתדרדר מאז...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-03-2011, 14:42
  טליק טליק אינו מחובר  

שיבי היקר
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי rshibi שמתחילה ב "..."

"הסיבה שיש בוז כלפי מוד"ש היא בעיקר העובדה שאינם קרביים כל כך (רובאי 4) ואני יודע זאת מקרוב. אנשים מאוד איכותיים, אבל לא מאומנים להיות לוחמים"

לוחמי שריון , חת"ם......האם גם הם אינם קרביים כל כך ? האם רובאי 04 הינו המדד לקרביות?
אם קצין ביחידה מסויימת העושה קורס קצינים שאינו חי"ר אז הוא פחות לוחם או קרבי לפי לוגיקה זו ?
מנין הקביעה שהם לא מאומנים להיות לוחמים? האם אתה סמכות מקחצ"ר לקבוע זאת? האם בכלל ניתן לעשות הכללות כשלך ? הרי "כל הכללה היא מטומטמת" (אמר פעם איש חכם) והרי אין בצה"ל מדד ללוחמנות וקרביות. מי שמחזיק במדדים אלו הינם צעירים המונעים מדחפים כמצ'ואיזם ואגו הניפגשים יחדיו בפאב של יום שישי (סביב -רוחב הכנפיים, סוג הנשק, צבע הנעל והכומתה....) ....הגם אתה ברוטוס?
הבה לא ניגרר למדד הקרביות כי לפי זה יש יחידות מובחרות בהם משרתים מיטב לוחמינו שנגלה בטעות שהם לא ממש קרביים/לוחמניים עפ"י הגדרות הנוער.........
ישן 05-03-2011, 21:18
  טליק טליק אינו מחובר  

על המסלול ומה שאחריו
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי חנית כהה שמתחילה ב "אני חולק על האמירה "אינם..."

מסלול לעולם לא יביא את לרמת הכשירות המלאה בהגדרה אלא יתן את הבסיס האיתן להמשך הדרך.
גם בחי"ר, בשריון וכו' לא מוכשרים ו/או מתרגלים את כל טכניקות הלחימה במסלול בבה"ד/בט"ר .
שלב ב' שהיה נהוג לבצע (בעיקר בגדוד ניצן) הוטמע בחלקו במסלול החדש ללוחם (משום כך אף הוארך המסלול והשתנה- לא יפורט מטעמי ב"מ) ואת חלקו המקצועי -יעודי -גזרתי מבצעים בעת ההגעה ליחידה במסגרת אל"ל .
באל"ל (אימון לקראת לחימה) מבצעים אימון והכשרה יעודיים לתכנים הרלוונטים לגזרת הלחימה בה משרת הלוחם ושאין לבה"ד/בט"ר יתירות או אמצעים בהעברתו , כדוגמת הסוואה מתקדמת, אמל"ח יעודי וכיוב'.
צריך לזכור כי צוותי לוחמים יוצאים מעת לעת בתדירות משתנה לפרקי אימון ושמירת כשירות בהתאם לצורך ולגרף אימונים מאושר.
הראציונאל בגדול-בואו נתמקצע לוחם-לוחם בתחומו עפ"י יעודו במלחמה. מי שצריך לכבוש את הגבעה שיעשה זאת הכי טוב שאפשר ברמתו, מי שצריך לצלוח מכשול שיעשה זאת ביעילות ומקצועיות, מי שצריך לפגוע במטרה רחוקה שיעשה זאת בדיוק מקסימאלי ומי שצריך לאתר את האויב שיעשה זאת בזמן ובאיכות המתבקשת.
רק שת"פ המבוסס על מקצועיות הכוחות ואמון הדדי יביא לניצחון בקרב.
לתבוסתנים ולמלעיזים לא תהיה תקומה.
ישן 06-03-2011, 12:30
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי חנית כהה שמתחילה ב "אני חולק על האמירה "אינם..."

ציטוט:
ובכל זאת ההסמכה כ04 גורמת לזלזול מיותר

אין צורך ביותר מכך. מדובר בשלב מקצועי, לא רמת קרביות
בחיל ההנדסה דרשו הסמכת 07 למרות שהם אינם עורכים הסתערות פלוגתית סדורה - וקיבלו
זה פשוט לא נכון. הנדסה נדרשים להלחם גם פלוגתית וגם גדודית.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 07-03-2011, 10:40
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי קש"ן שמתחילה ב "ועדיין חבר'ה ממוד"ש נדחים מעבודה בגלל סימול רובאי נמוך"

זה לא תפקידו של צה"ל לדאוג לעבודה של החייל לאחר הצבא. לא בשביל זה קיים סימול הרובאי, וצה"ל לא צריך לקחת אחריות על מה שחברה פרטית עושה! נפלת על הראש?

ישן 03-03-2011, 20:02
  טליק טליק אינו מחובר  

איסוף קרבי- עובדות ולא השמצות
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי חנית כהה שמתחילה ב "חוששני מר טליק שעוד הפעם אתה..."

תגובתי אלייך בכחול (כוחותינו)
ציטוט:
חוששני מר טליק שעוד הפעם אתה זורה חול בעיני הציבור
האתר בגלילות שייך לקהילת המודיעין ( אני מכיר אותו מסיבותי שלי ) - עוד דוגמה לעצלנותם של פקידי מוד"ש שפשוט התלבשו על משהו אחר סימנו וי והלכו ומידת המעורבות בהתאם ... http://www.intelligence.org.il/department/department.htm
לדוגמה תכני מוד"ש באתר האינטרנט מעודכנים לשנת 2007 אם זכרוני אינו מטעה אותי (אל תתפוס אותי על השנה, אך אינם מעודכנים) http://mazi.idf.il/607-he/Mazi.aspx
http://www.aka.idf.il/giyus/general/?CatID=23067&DocID=31951
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%99%D7%9C_%D7%94%D7%90%D7%99%D7%A1%D7%95% D7%A3_%D7%94%D7%A7%D7%A8%D7%91%D7%99
בגדס"ר צנחנים הפלגה מוזנת מלחמי הפלגה ומאומנת ע"י פלגת האימונים- יש עוד כמה וכמה פלת"צים ואת שיטת ההזנה כנראה אינך מכיר היות וזהו תהליך שקורם עור וגידים לאור לקחי עבר- הזמן יוכיח לך אחרת. התו"ל מתוקף בחיל האיסוף הקרבי .
במגלן חשים בוז עמוק ליכולותיו של מוד"ש והם מחזיקים מערך הדרכה ואימון עצמאי לתצפיתנים שלהם- בוז אפשר לחוש רק למי שניכשל בביצוע משימות מבצעיות מתוך רשלנות ! לאיסוף הקרבי יש כמה הצלחות שלא מביישות אף אחד!
וחש"ן הקים לעצמו בי"ס נפרד כדי לא להתבזות בעבודה עם מוד"ש -ראית אותו? הם דיברו איתך? קראת בבמחנה?!
דווקא באמצעי תצפית אתם בסדר ..וואו תודה..

חנית כהה- לך תחדד.....או לפחות אל תשמיץ ואל תזלזל -הרי אמרו חז"ל "הפוסל במומו פוסל" !

נערך לאחרונה ע"י טליק בתאריך 03-03-2011 בשעה 20:16. סיבה: תוספות מידע
ישן 04-03-2011, 14:17
  טליק טליק אינו מחובר  

אתה שואל או קובע?
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי חנית כהה שמתחילה ב "ועדיין לא ענית על השאלה שלי..."

מי זה אתם? מי אני, התכוונת שאני זה חיל האיסוף הקרבי בכבודי ובעצמי ?
אני קטונתי ....כולה לוחם וקצת, בוגר יחידת סיור+ עוד כמה דברים.... שעסק ועוסק בתחומי האיסוף הקרבי ברמות שונות, בשת"פ מלא עם יחידות נוספות, שלחם ופעל בכל גיזרה לחימה, שמע ושומע מעת לעת מפקדים בכירים בתחקירים ובסיכומים למבצעים, תרגילים וכו' המשבחים את העשייה של האיסוף ודורשים יותר ממנו מתוקף ההבנה שכל מבצע טוב מתחיל מאיסוף מעולה שמייצר את ה-DATA BASE, שחלקו הלא מבוטל היום, נעשה ע"י לוחמי האיסוף והתצפיתניות (שראוי לשבחן) לאורך גבולות מדינתנו (ראה לינקים שצירפתי ויש עוד) .
אני? סתם אחד ששמע את מפקדה של הזרוע לבניין הכוח קובע שהסמכות לאיסוף היבשתי הינה בידי חיל האיסוף הקרבי ולפיכך השקיע בו לא מעט משאבים כולל הארכת מסלול, טיוב האנשים, רכש אמל"ח ייעודי מתקדם ועוד.

מציע לכל מי שהתבלבל ויכול,לשמוע מח"טים ומאו"גים ולהבין מה עושה האיסוף הקרבי בעיניהם (תרתי משמע). לא משהו שאפשר לדבר עליו בקול (וטוב שכך) -את הקרדיטים צריך לתת, בצינעה וביושרה, בעבור עמידה במשימות והישגים מבצעיים שמעטים האנשים הנחשפים אליהם.

חשוב רק להבחין ולדעת שתחום הסיור כולל את משימות התצפית, אך לא רק ! יעודן של סיירות חי"ר /חש"ן ואחרות הינו סיור ולא תצפית נטו, להבדיל מגדודי האיסוף/יחמ"מים /פלת"צים.......כמו כן אין מקום להשוות עם "מגלן" שיעודה אחר לחלוטין והיא בקטגוריה של יחידות מובחרות בצה"ל בדיוק כמו "אגוז" ועוד מס' יחידות מצומצם (לכך יש משמעות והשלכות על סוגיות רבות בבניין כוח ומשימות אופרטיביות שאין זה המקום לפרטן).

בקיצור- בתחום התצפית הקרקעית -שמהווה נידבך משמעותי ביכולות האיסוף של צה"ל בלחימה ובהגנת גבולות המדינה ואזרחיה, חיל האיסוף הקרבי הוא הצופה שלפני המחנה !
ישן 05-03-2011, 12:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי טליק שמתחילה ב "אתה שואל או קובע?"

כבודם של המח"טים והמאו"גים במקומם מונח - כמה מהם מבינים במודיעין טקטי? לא הרבה. העדויות לכך קיימות ושרירות בשטח, גם באימונים וגם בלחימה, בין אם מדובר בבט"ש ובין אם מדובר בלחימה עצימה יותר. חלק מהאשמה היא בחוסר מקצועיות מפקדים שלא יודעים להפעיל את מה שיש להם מתחת לידיים. חלק אחר נמצא לפתחו של החייל שהחל בתור מודיעין שדה וצמצם עצמו לאיסוף בלבד, שאפילו יחידות המילואים שלו נמצאות אי שם מאחור (ושמעתי אישית את מפקדי גדודי האיסוף של מספר אוגדות מרכזיות בצה"ל, אחרי מלחמת לבנון.
ההתהדרות בעשיה של מה שקל לעשות היא מצערת ומשקפת את המצב המקצועי הירוד של צה"ל, אבל לא יוצאת דופן ביחס לחילות יבשה אחרים.

ישן 05-03-2011, 18:30
  טליק טליק אינו מחובר  

ראי יש לך?
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "כבודם של המח"טים והמאו"גים..."

בוא נסתכל בראי לפני שנקבע קביעות על מפקדי צה"ל בהווה.
קצת מזלזל ויהיר לקבוע כי מעטים הם המח"טים והמאו"גים המבינים במודיעין טקטי.
האם כבודו בחן אותם אישית או ששמע מ"אחד שיודע" ? האם הם גדלו במקום אחר מאיתנו? חונכו במוסדות צבאיים שונים משלנו? מי היו מוריהם ומפקדיהם "הגרועים"?
נראה לי לא ראוי להטיל דופי במקצועיותם של רוב המח"טים והמאו"גים של צה"ל ע"י מי שמכהן בתפקיד בכיר בפורום.
חיל האיסוף הקרבי מתמקד באיסוף טקטי וניפרד מערוץ המודיעין שעבר לאמ"ן לאור מסקנות מלחמת לבנון 2.
מאז ההחלטה התחלפו להם 2 רמטכ"לים והשאירו את החיל על כנו מתוך חשיבות לפועלו וכנראה עם תכנונים להמשך שניתן לשער את פישרם.
דווקא בעת כהונתו של הרמטכ"ל היוצא -אשכנזי, חלה עלייה רבה במקצועיות של הצבא ככלל והאיסוף הקרבי בפרט.
לפתע פתאום קראו לנו לאימונים סדירים, דאגו למלאים, כתבו תורה ועוד.
הדרך לשלמות ולזרי הדפנה ארוכה עד מאד וספק אם נגיע אליה מתישהו....אך ללא ספק צה"ל היום יותר טוב מלפני 5 שנים וזאת בזכות אנשים טובים עם אמונה ורוח לחימה להבדיל מאלו קטני האמונה שסובלים מתיסמונת ההלקאה העצמית, הבכי והנהי.
במדינה דמוקרטית מי שחושב שיכולותיו טובות יותר יכול להשפיע במספר ערוצים פוליטיים ואחרים.
בצה"ל שהוא צבא העם - מי שחושב שהוא יכול להיות מפקד טוב יותר ולהוביל לשינוי -שייקח מנהיגות וימשוך קדימה בשירות משמעותי בו יחולל את השינוי לאט ובהדרגה מבפנים.
אנו שבחרנו לצאת לאזרחות לאחר שירות כזה או אחר- עשינו כמיטב יכולתנו ע"מ להקנות לדורות שאחרינו את הכלים להמשיך .
בואו נסמוך עליהם ונחזק את ידיהם ולא נחליש את רוחם באמירות לא מושכלות בהכרח על מפקדי הצבא, רמתו המקצועית וכיוב'...
ישן 06-03-2011, 12:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי טליק שמתחילה ב "ראי יש לך?"

זו פעם שניה שאתה עושה את הקטע של הפוליטרוק עלי - מה שדי מעליב, אני חייב לציין. אתה בהחלט הצלחת לסכם את כלל הקלישאות מבלי להתייחס לשום דבר רלוונטי.
מה שאני אומר, אני אומר מנסיון אישי, או מאנשים שעל המקצועיות שלהם אני סומך. מנסיון של חניכה של מפקדים ומסגרות רבות בתחום המקצועי הזה, מנסיון של עבודה מולם ומנסיון של עבודה תחתם במילואים.

אתה לא באמת רוצה לטעון שזה שכולם משאירים מצב על כנו אומר שהכל בסדר. אני יכול לתת לך מספר דוגמאות מהשרוול לגבי תקופות ארוכות בהרבה שיוכיחו אחרת, והבולטת מכולן היא מצב המודיעין הטקטי עד לבניין מוד"ש (ומאז), ואני בכלל לא מדבר על הכיוון של מוד"ש בתקופה עד מלחמת לבנון ולמה היא הובילה. חלק מהכיוונים שאתה משום מה מתגאה בהם, סותרים לחלוטין את התו"ל ואת מטרת היחידות בלחימה.

ציטוט:
בצה"ל שהוא צבא העם - מי שחושב שהוא יכול להיות מפקד טוב יותר ולהוביל לשינוי -שייקח מנהיגות וימשוך קדימה בשירות משמעותי בו יחולל את השינוי לאט ובהדרגה מבפנים.

אתה גם מתבקש לא לנסות את השטות הזו עלי - עברתי גם את הגיל של זה. יש סיבה למה הקצינים הטובים (ולא רק בצבא שלנו) משתחררים ולא ממשיכים בצבא, ואתה יודע זאת היטב בעצמך, אז נא לא לסבן אותי או את הסובבים.
קצת כנות.

ישן 08-03-2011, 11:23
צלמית המשתמש של Naftaly360
  משתמש זכר Naftaly360 Naftaly360 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.08
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי FuzzyNapkin שמתחילה ב "צאו מהסרט של הלא קרביים. מודש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי FuzzyNapkin
צאו מהסרט של הלא קרביים. מודש עושים טירונות 04 כי פשוט אין צורך ביותר מזה (היחמ"מ לדוגמא עובדים בצוותים קטנים ולכן אין טעם לעשות 05 שזה תרגיל פלוגתי....) ובכל מקרה מקבלים 07 סייר.
נ.ב כשאתה מוסמך למפקד אתה מקבל 08.
יחמ"מ מתאמנים באופן קבוע עם לוחמי אגוז ומגלן ומעבירים סדנאות הסוואה להם וליחידות מיוחדות אחרות.
ובכל הנוגע ליחידה שבעלת אופי מסווג - אם אתם לא יודעים אל תגידו שטויות. חבל שמלשבי"ם יקבלו רושם מוטעה.

באמת אני מתחיל לחשוב שלא כדאי בכלל לסמן את מוד"ש ב-5..
חבר'ה..מי שלא מבין שלא יכתוב פה שטויות...תבינו..היחידה עברה שינוי ענקי בשנים האחרונות..וכל מה שאתם חושבים שאתם יודעים זה לא נכון !
אח שלי לשעבר לוחם באגוז אמר לי שכדאי לי להיות שם..אז תפסיקו לבלבל תביצים !

ישן 09-03-2011, 09:30
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי קש"ן שמתחילה ב "החכמה משפריצה לך מכל הכיוונים"

מבלי להתחשב בבעיות מקצועיות בחיל עצמו, רוב הזלזול בא מאלה שלא מבינים במודיעין שדה.

ישן 10-03-2011, 11:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי חנית כהה שמתחילה ב "ובעיות מקצועיות יש המון עיין..."

יש ויש. היו צוותים שפגשתי שהיו במצב מקצועי מעולה. היו כאלה שלא - ללא קשר לשייכות היחידתית שלהם. תחום המודיעין הטקטי הוא נושא שהוא קשה מקצועית לכולם ויש נטיה לעשות את הדברים המדידים בצורה טובה יחסית - הסוואה, איסוף מצוייח וכו'. הבעיה היתה ונשארה בתחומים היותר עמומים אבל היותר חשובים - כמו חקר גזרה בבט"ש, ואיסוף זמן אמת בלחימה.
הבעיה היא שהרמה המקצועית הנדרשת מיחידות מודיעין טקטי (ומהמפעילים שלהן) הן גבוהות מאוד, ודורשות תרבות ארגונית שונה ממה שנהוג בחילות הירוקים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:23

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר