לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חדשות טיולים אפריל 2014 - הסתיימו עבודות הסדרת הדרך לדיר עזיז ע"י מועצה אזורית גולן. ניתן לשוב ולטייל באתר. הסגירה שהתקיימה באזור דרך בורמה מערב, הסתיימה וניתן לטייל באתרים כרגיל. עקב סיום עונת החורף שביל מספר 9363 (סימון שבילים כחול) שבשמורת נחל שורק נפתח חזרה למטיילים. נפתח מחדש מסלול נחל רקפת בכרמל שהיה סגור למטיילים. עקב פעילות צבא באזור אילת במהלך חודש אפריל אין להגיע לאתר "נ.ג. 292" מצפון לאילת. | חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מטיילים ותרמילאים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-02-2011, 21:49
  s27 s27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.10
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי s27 שמתחילה ב "סבבה אגוזים: 1. יצא לי..."

ו...הגיעה השעה לחשיפת האמת:
הסיפור השני הוא הנכון, ידידיי: בקיץ 1999, בין כיתה י' לי"א, הצטרפתי לעוד כמה חבר'ה מהשכבה למשלחת לגרמניה במסגרת "חילופי משלחות" של בני נוער ישראלים וגרמניים. כל אחד מן המשלחת שלנו התארח שבועיים בביתו של נער או נערה גרמניים, שהיווה את ה"פרנטר" שלו בחילופי המשלחות הללו. ביום הראשון של שהייתי לגרמניה, שעות ספורות בלבד לאחר הגעתי לביתם הגדול והיפה של המשפחה הגרמניה החביבה ברחוב "ברברה סטרייסנד" (?!) במינכן, הגיעו הסבא והסבתא של אווה (הפרטנרית שלי) לבקר, כדי להכיר את האורחת היהודיה שזה אך הזדמנה לבית המשפחה. בשעות אחה"צ הסבנו כולנו סביב שולחן מלא בכל טוב עם שוקולדים ועוגות, ובשלב כלשהו במהלך השיחה, בחוסר טקט של ילדה, שאלתי את סבא של אווה באנגלית: "האם אתה היית חייל של היטלר?" והוא ענה מבלי למצמץ ומבלי לגמגם שכן, הוא היה אז בן 17 בלבד, ולא היה ממש עם נשק בחזית, אלא יותר מאחוריי הקלעים כזה. הוא מייד פצח בסדרת התנצלויות מגובות באישתו המסורה, שאמרה שהוא באמת מצטער מעומק לבו, והוא הדגיש שוב ושוב כמה הוא מצטער, וכמה שלא הייתה לו ברירה, כי אם היה מסרב פקודה היה מוצא גם את עצמו במחנה הריכוז "דכאו" (מחנה בו ביקרנו במהלך אותם שבועיים, אגב, ביקור שאותו לא אשכח לעולם). מה אני אגיד לכם, איך יכולתי להגיב? מה אפשר להגיד על דבר כזה? מה הייתם אתם עושים? מה יכולתי לעשות? לקום וללכת? ילדה מפוחדת ולחוצה בת 16 בעיר זרה ומנוכרת? אני נוטה להאמין שאם הייתי דור שלישי לשואה הייתי מגיבה אחרת. בכל אופן, אני זוכרת שלא נשארתי איתם ליד השולחן עד הסוף, והלכתי להתרחץ (יהודיה, בגרמניה, פוגשת נאצי לשעבר ואז הולכת להתרחץ, אהמממ...סיטואציה...). לימים, כשסיפרתי על המקרה הזה לבנות בחדר בצבא, אחת מהן ממש התרגזה והכריזה: "הוא סתם אומר שהוא מצטער כי לא נעים לו, שלא ייספר סיפורים! יכול להיות שהוא רצח את סבא וסבתא שלי!"

עד כאן לגבי גרמניה והסבא הנאצי לשעבר. כעת לגבי פאבארוטי (המנוח):
אמנם בהופעה שלו עצמו לא הייתי, אבל כן הייתי בהופעה של אחיו, סאם, שאינו נופל ממנו בקולו האדיר (וואו, זה בהחלט עובר במשפחה ) במועדון גדול הנקרא "לה סיאסטה", באחת העיירות של קוסטה בראווה, במחוז קטלוניה אשר בספרד. באותה ערב, אגב, נהנינו גם מהופעת פלמנקו מהטובות ביותר בספרד (שימשיכו עם הפלמנקו, הספרדים היקרים, ושיפסיקו עם קרבות השוורים האיומים).

נערך לאחרונה ע"י s27 בתאריך 12-02-2011 בשעה 22:14.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:44

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר