לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-02-2011, 22:16
  משתמש זכר oxcart oxcart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.08
לגבי האירוע הראשון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "אירוע צוקים ואירוע אבן גבול 80"

אם אתה מדבר על חדירה שאירעה לקראת סוף מלחמת המפרץ הראשונה, אני יכול להוסיף לך כמה פרטים מיד ראשונה. יום שישי בשעת בוקר מוקדמת, בט"שית ובה חיילי מילואים נתקלת פחות או יותר ליד עין יהב בחוליה של שלושה מחבלים ששוכבים בתעלה בצדו המזרחי של כביש הערבה, ופותחים באש מהקלצ'ים שלהם. מתפתחים חילופי אש סטטיים בטפטוף, כשבינתיים מגיעים בזה אחר זה אוטובוסים מאילת ומבסיסי האיזור - שיזפון, צוקי עובדה, סיירים, אוגמ"ר 80. חלק מהאוטובוסים - הסעות צבאיות. ואילו אחרים הם אוטובוסים של אגד. בכולם, מטבע הדברים, חיילים רבים.
האוטובוסים נתקעים במעין פקק תנועה. חיילות בורחות, אזרחים מנסים לתפוס מחסה, והמחבלים מנצלים את ההזדמנות ומתחילים גם לזרוק רימונים - שבנס אף אחד מהם לא מתפוצץ. התמונה בשטח מבולגנת מעט, זו לא היתקלות שמנוהלת כמו בספרים. אך בתוך זמן קצר כמה חיילים - ביניהם מודחי קמ"ט שכבר הזדכו על ציודם והם אינם חמושים - תופסים יוזמה ומתחילים להתארגן. קצין מאוגמ"ר 80, שהנשק האישי שלו מצויד בכוונת לירי כדורי פלסטיק (נדמה לי שהיא נקראה "כוונת איל") תופס פינה, ובשקט נפשי ראוי לציון מוריד את את המחבלים בזה אחר זה.
מכיוון שהאירוע מתרחש בין נפילות הסקאדים במרכז, הוא מסוקר באופן מינורי מאוד ובעצם נשכח.
התכוונת לזה?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-02-2011, 20:30
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
פרטים נוספים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "אירוע צוקים ואירוע אבן גבול 80"

מדובר בשני אירועים שונים שהתרחשו בשתי גזרות מרוחקות. ב 25 לנובמבר 1990 חוצה טוראי מצרי המשרת במחנה ג'בל קרין את גבול סיני ואחרי צעדה קצרה דרומה מתמקם בעיקול כביש 10 למרגלות הר עוזיהו. במהלך כשעה הוא פותח באש מרובה הקלצ'ניקוב שלו לעבר כ 10 כלי רכב שונים הנעים צפונה ודרומה בקטע הכביש המבודד. מהאש נהרגים 3 נגדים, 2 אזרחים וכן נפצעים כ 30 חיילים ואזרחים נוספים. למיטב זכרוני החייל המצרי נמלט בהצלחה בחזרה אל ארצו ללא פגע.

ב 8 לפברואר 1991 בעיצומה של מלחמת המפרץ חדרה מירדן חוליה של 3 מחבלים פלסטינאים והתמקמה בסמוך לתחנת ההסעה של עין יהב במטרה לפגוע בתנועת כלי רכב אזרחים שנעו על כביש הערבה. יתכן שחברי החוליה קיבלו ההשראה מ "הצלחת" המחבל המצרי ובנו על כך שמדובר בעוד קטע כביש מבודד למדי. המחבלים פתחו באש לעבר 2 אוטובוסים שעמדו בתחנת ההסעה שרק בנס איש לא נהרג ממנה. חיילים שהיו באוטובוסים החלו לנהל חילופי אש עם המחבלים ואליהם הצטרף כוח מילואים בט"ש שהיה מוצב בגזרה. על פי מיטב מסורת הכאוס הצה"לי חיש מהר התקבצו למקום האירוע ערב רב של גורמים ובכלל זאת חיילים בחופשה תושבי האזור, יושבי רכבים צבאיים שעברו במקום, כיתת כוננות בפיקוד קצין מסוללת הוק מילואים (שפרסה בסמוך למקום האירוע בחודש שלפני כחלק מההערכות להגנת שמי המדינה) וצוות כוננות מבה"ד 1 והבלאגן חגג. שניים מהמחבלים נהרגו אך השלישי ניצל את המהומה והצליח להימלט בחזרה לירדן.
ישן 17-02-2011, 20:11
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי אל-בחאר שמתחילה ב "ניתן לרכוש את העמוד הראשון בידיעות אחרונות"

תודה רבה לכל העוזרים. אני מצטער, אבל אני לא אוהב לספר מעללים, שריטה.

לא ממש שמרתי מזכרות, יש לי עמוד ישן מהעיתון שסיפר על האירוע של צוקים, אין לי כלום מהאירוע של אבן גבול 80 (שהיה אירוע קשה מאד, כפי שניתן לראות מהשמות על המצבה). בשני האירועים הכוחות הראשונים שהגיעו לאירוע לא תפקדו טוב - היום כבר היו מחלקים צל"שים

בכל אופן, חוץ מאותו גזיר עיתון וסכין שהורדתי מאחד המחבלים (לא לכעוס, זה היה באישורו האישי של מתן וילנאי) אין לי חומר, והזיכרון מתחיל להתעמעם. תודה שהזכרתם לי את התאריכים המדוייקים, השלב הבא הוא כנראה באמת נבירה בארכיונים.

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 17-02-2011 בשעה 20:17.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:23

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר