לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-02-2011, 19:42
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
ייתכן? כן. אפשרי ? כנראה שלא. אם לא יקפאו אצלנו על השמרים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "נסראללה מאיים בהשתלטות על הגליל במלחמה הבאה"

ויתכוננו למלחמה הקודמת.

דבר אחד צריך לשנן שוב: לעולם קו ההגנה ייפרץ.

כיבוש הגליל כולו ודאי שלא.
אבל כיבוש יישוב אחד בהתקפת פתע? אפשר בהחלט.
הערבים זקוקים להישג מוראלי ולהשפלה של ישראל - אחרי זה יוכלו לטעון לנצחון ושהם "כבשו את הגליל".
בתודעה שלנו אם ייכבש מושב מנומנם ותושביו ייהרגו ויילקחו בני ערובה ללבנון - ההלם יהיה כמו של כיבוש יישוב גדול. חישבו על תחושת חוסר הבטחון.
בדיוק כמו שחציית התעלה ב- 73' לא נועדה לכיבוש ישראל - אלא ליצירת הישג קרקעי שאח"כ מונף בגאוניות להשגת סיני כולו.

לפיכך, יש לבנות את המערכת שלנו למתקפת מנע שתונחת בהתראה קצרה ותכוון להשמדת יעדים חיוניים של חיזבאללה, ולסיכול מתקפה כזאת.
כמו כן, יש להכין תכנית לכיבוש ד"ל כולה וגירוש השיעים ממנה במקרה שישוב אזרחי ישראלי יותקף במתאר שתארתי.

נאסראללה מדבר על כיבוש הגליל - אבל מתכוון לחטיפת חיילים או אזרחים בקנה מידה המוני.
לסוג חדש של פיגוע מיקוח.
לכן, יש להכין את המנופים מראש, לחשוב על תסריט כזה, ולחשוב מראש על דרכי התגובה שיורידו את חיזבאללה מהעץ מהר.
צרפו את זה למעבר הספינות את תעלת סואץ - ותקבלו תחושת בטחון חיזבאללית גוברת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-02-2011, 09:14
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "נסראללה מאיים בהשתלטות על הגליל במלחמה הבאה"

ציטוט:
נסראללה מאיים בהשתלטות על הגליל במלחמה הבאה

איך אומרים פרשנינו ביידיש - "האט ער געזוגט".
הרטוריקה המתלהמת על גדודים גדודים של שאהידים שיחצו את הגבול ויצעדו לשחרר את אל-אקסה טובה לנאומים משלהבים מלווים בנפנופי ידיים.
אני הייתי יותר חושש מאיום ספציפי. אם נסראללה היה אומר בשקט ובבטחון עצמי שפגיעה בתשתיות בלבנון תביא למחיקת תחנת הכח בחדרה, או מאיים שבלוקאדה ימית על לבנון תביא לפגיעה בספינות הסוחר המגיעות ויוצאות מישראל הייתי לוקח את זה יותר ברצינות.
כרגע אני לא רואה איום לגליל מצד חיזבאללה מעבר להיקף של פיגוע חדירה או נעיצת דגל סמלית.

נערך לאחרונה ע"י ISHPUZ בתאריך 17-02-2011 בשעה 09:23.
ישן 17-02-2011, 10:35
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "אתה מאמין רק להודעה ספציפית?..."

הכוונה שלי היא שאני לא ממהר להיבהל מאיומים מתלהמים בעצרת המונים של שיעים. אני לא רואה שום שינוי באיומי הייחוס על הגליל בעקבות האמירה הכללית הזו. איום חדירה תמיד היה וזה לא השתנה.
בפן המודיעיני אין לזה משמעות, אפילו לא כמודיעין כוונות, אלא אם כן מזהים שינוי ברטוריקה, אבל מאחר ונסראללה עשה קריירה יפה מלאיים שגדודי המאמינים שלו יצעדו לאל-אקסה ושימחק את היישות הציונית אז זה המשך להפגנת השרירים שלו.

הסייפא של דברי הייתה שכשמדובר באיום ספציפי (כלומר, ממוקד) יותר, אז אפשר לקרוא בו חשיפת יכולות או תכניות מבצעיות.

מקווה שאני לא שבוי בקונספציה, אבל ממש לא נראה לי שנסראללה הוא שאזלי מבחינת הכוחות שעומדים לרשותו.
ישן 17-02-2011, 10:51
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "ולמרות זאת, לדעתי צה''ל כן..."

להתרשמותי, יתכן תרחיש של התקפה מאורגנת של כארבעים לוחמי חיזבאללה על יישוב כמו שתולה או זרעית, מחופים בהתקפה תלולת מסלול לרוחב הגזרה והתקפות הסחה בהר דוב או אביבים, כשחציית הגבול מתבצעת בכלל מתחת לקרקע כך שתצפיותינו לא מזהות את המאמץ.
אני מניח שמקובל עלינו כי לחיזבאללה היה את הזמן וישנה היכולת להכין את הקרקע (תרתי משמע) למבצע כזה.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 20-02-2011, 15:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "להתרשמותי, יתכן תרחיש של..."

הבעיה היא לא בהתכנותו של התרחיש, אלא במאמץ הנדרש בשביל למנוע אותו. תרחיש הסתננות הפידאיון היה תרחיש אמיתי בשנות החמישים, והשפעתו על החיים היתה קשה - אבל למדינה לא היתה יכולת למנוע כל הסתננות, וגם לא למנוע את חלקן באותו זמן.
התארגנות כזו, אם לא תזוהה בטווח זמן מתאים לפני הפעולה, קרוב לוודאי שתצליח.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 20-02-2011, 20:29
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הבעיה היא לא בהתכנותו של..."

אני בדעתך, ולא מבין למה קשה לעצמנו להתייחס עניינית לתרחיש כזה, שפורסם לפני שנים, בוצע בערך על מוצב טרמית לפני שנים, נוסה על מוצב האורחן גם כן.
אז לכל היותר אני יכול לטעון לראשוניות על החזרתו לתודעת גולשי הפורום בזמן הזה, לא יותר.
אמירתך על יכולת מתן מענה מבצעי יעיל בכפוף לחשיבה ותכנון מראש היא נכונה לרוב תרחישי העקיצה שמסוגל הארגון הקטן הזה לבצע.
אני רואה בהם כמה פוג'ים של משמרות המהפיכה, עם עוצמות מסוימות וחולשות רבות יותר, בראשן סד''כ ומקצועיות.
יוסיפון מוזמן להמשיך לנפק הצהרות נוסח יומני כרמל או דובר צה''ל, אני מתכוון להמשיך להשחיז את החרב ומדי פעם לתקוע איזו אמירה כזו, שמוציאה קצת דברים אל אור השמש ואולי מגרה כמה מאיתנו להעריך מחדש את תפישותינו על הארגון, אולי...

יש לי היכרות טובה עם נושא פדויי שבי. בעיניי גם גלעד שליט הוא יותר ממה שאנו צריכים להסכין לו ואינני שווה נפש למחטף נגדנו שתוצאתו דומה לפרשת שבויי הנח''ל משנות השמונים.
בוודאי שאינני רואה סכנה קיומית בחיזבאללה, אך אין סיבה להתעלם מדפ''אות שלו שעלולות לעלות בחיי אנשינו.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 21-02-2011, 10:11
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "אני בדעתך, ולא מבין למה קשה..."

התייחסות עניינית היא גם לומר שהמחיר של הערכות לקראת תרחיש כזה הוא בלתי מקובל ביחס לסבירות שיקרה. שבויים זה מצב שצריך לדעת לחיות איתו וכך גם הרוגים אזרחיים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 17-02-2011, 11:51
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מבולבל

הצעות התרחישים לכיבושי/הצלחות חיזבאללה מיותרות.
לגולשים שעשו זאת עד עכשיו, קציני האג"ם של חיזבאללה מודים לכם ומבקשים פירוט של:
דרכי גישה נסתרות, מקומות בהם ההגנה של צה"ל לוקה בחסר, יחידות עם חוסר משמעת מבצעית בולט, תאריכי חילופים ואיוש מוצבים בקו וכל מה שעוד תוכלו לכתוב.
תודה!
הגולשים שעוד לא הספיקו להציע הצעות מתבקשים לבלום!

הנאום של נסראללה הוא לוחמה פסיכולוגית.
ל"פ לצרכים פנימיים כדי להלהיב את ציבור תומכיו.
ל"פ לצרכים חיצוניים כדי לגרום לכם לשקשק ולהתחיל לכתוב שטויות באינטרנט שייצרו עבורו שתי תועלות:
התועלת הראשונה - בכתיבתכם תפחידו עוד אחרים. הרי תישמעו נורא מקצוענים שמבינים בביטחון...
אתם סוכני ההרעלה של השלטת האימה של חיזבאללה על הציבור בישראל.
התועלת השנייה - תייצרו עבורו מטרות ומידע לתקיפתן.
אתם אוספי המל"ם של חיזבאלה.

סחטיין לנסראללה!
וסחטיקה לכם!

מה כן?
כעיקרון כשנסראללה מאיים, כדאי להקשיב לאיום.
מנהיג חיזבאללה לא נוהג לאיים כשהמחסנית שלו ריקה.
עד היום הוא קיים כמעט את כל האיום שלו.
מצד שני, הוא לא דיבר על כיבוש הגליל, ואפילו לא על כיבוש בגליל, אלא על פעולה קרקעית בגליל.

חיזבאללה מנסה להתעצם ולהגדיל את כוחו, אך הוא עדיין חי כמו עכבר בחור.
פוחד מהחתול, לא חתול, יחסי הכוחות הם של עכבר מול נמר.
אז הוא חי כמו עכבר בחור, פוחד להוציא את הראש שלא יעבור הנמר ויורד עליו כאפה בצורת פצצה של טון.
עם כל התמיכה האיראנית, הסילוק של חרירי ועידן המהפיכות במזה"ת, העכבר לא מצליח אפילו להעביר לזכותו את הפרלמנט הלבנוני.

עכבר קטן וחסר משמעות שמציין עם סמרטוט וזקן מתוך המסתור.

המלחמה הבאה כנראה תהיה כואבת.
אנשי המיליציה החיזבללאית יעקצו, איכשהו יצליחו לחדור את הגבול.
אולי אפילו יעשו פיגוע בודד באביבים, שתולה או ישוב אחר בגליל.
זה יהיה פיגוע הקרבה/התאבדות.
כבר שנים לא קרה שמחבל לבנוני עבר את הגבול וחזר בחיים.
ונניח שבפיגוע כזה יהרגו שלושה, ארבעה ואפילו שמונה ישראלים.
זה יהיה עצוב, כואב ולא נעים.
חלק מהרקטות (קטיושות, למתעקשים) שיעופו במלחמה הבאה צפויות לגרום ליותר נפגעים.
לא ראיתי התרגשות כזו סביב הרקטות.

זו (תהיה) מלחמה, ובמלחמה יש נפגעים.
משני הצדדים.
תפקיד הצבא לגרום לכך שמספר הנפגעים יהיה גדול הרבה יותר בצד של האוייב.
ונסראללה, תתכונן, המספר יהיה הרבה יותר גדול אצלך!

ישן 17-02-2011, 12:03
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
"לא עכברא גנב אלא חורא גנב"
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "הצעות התרחישים לכיבושי/הצלחות..."

לפני כמה זמן הגיע אלי דואר שרשרת.

בסרטון חתול עם זנב ב- 90 מעלות כלפי מעלה מגרש דב חום.

יחסי המסות הם מסדר גודל של 1 ל- 400.

כפי שכתבתי הבעיה לא בעכבר אלא בחתול או בנמר.

ממצב של נמר מאיים - ישראל מאז שנות ה-90 הציגה עצמה כנמר של נייר - הבריחה המבוהלת מלבנון, הנסיגות והויתורים לפלשתינים, השתדלנות והרפיסות, אופן הצגת הדברים במדיה הישראלית,
כנראה שמלחמת לבנון 2 גרמה לו להבין כי גם אם הנמר מנומנם ועצלן הוא עדין נמר או דב.

אין לי טענות לנסראללה - הוא מספק הכי טוב עם הקלפים שלו - הבעיה אצלינו, בדרגי השליטה האזרחיים, התקשורת, גורמי "שלטון החוק" ,....

אני לא ארחיב כי אין ברצוני להכנס לשיח פוליטי אף על פי שמדינאות, חוסן לאומי ובטחון דרים בכפיפה אחת.
ישן 17-02-2011, 12:09
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "הצעות התרחישים לכיבושי/הצלחות..."

התגובה שלך ראויה לגינוי.
אני מצטט אותך-
"הנאום של נסראללה הוא לוחמה פסיכולוגית.
ל"פ לצרכים פנימיים כדי להלהיב את ציבור תומכיו.
ל"פ לצרכים חיצוניים כדי לגרום לכם לשקשק ולהתחיל לכתוב שטויות באינטרנט שייצרו עבורו שתי תועלות:
התועלת הראשונה - בכתיבתכם תפחידו עוד אחרים. הרי תישמעו נורא מקצוענים שמבינים בביטחון...
אתם סוכני ההרעלה של השלטת האימה של חיזבאללה על הציבור בישראל.
התועלת השנייה - תייצרו עבורו מטרות ומידע לתקיפתן.
אתם אוספי המל"ם של חיזבאלה.

סחטיין לנסראללה!
וסחטיקה לכם!"

ומציע לך לחזור בך מהניסוח הזה, לא מעניין אותי אם אתה מכיר אותי או לא. חלק מהכרזותיך המגוננות על נכסיה הבטחוניים של המדינה מעוררות הזדהות, אבל התייחסות כזו מתלהמת למה שכן נכתב כאן עד עכשיו נראית לי מוגזמת. בעיקר מתוך היכרות עם מה שמספרים כמה מתושבי היישובים המוזכרים, ולעומת זאת ללא כל הישענות על מידע מן הצבא.

וחוץ מזה, אם אני סוכן חיזבאללה, אז שקול היטב לאן אתה נוסע בפעם הבאה שאתה עושה מילואים.

ישן 17-02-2011, 12:32
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "התגובה שלך ראויה לגינוי. אני..."

כשאתה משרת את המטרות של נסראללה, גם אם אתה עושה את זה בחוסר רצון ובלי דעת, את סוכן של חיזבאללה.
ביקשתי ממך לחדול.

אין לי שום כוונה "להישען" על מידע מהצבא או לפרט כאן מידע מהצבא.
לנסראללה יש מספיק משת"פים מתנדבים גם בלעדי.
מסתבר שהם אפילו מתלהבים להגן על זכותם לספק לו מידע...

ישן 17-02-2011, 12:59
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "כל מה שנכתב, וכל התרחישים..."

אם איפשהו בהודעה הקודמת שלי הצלחת למצוא שבח לחיזבאללה אני מבהיר:
שום שבח!

אם הם ינסו לחדור לישראל, סביר שלא יצליחו.
אם יצלחו, סביר שיהרגו תוך כדי "פיגוע".
זה לא יהיה מבצע צבאי.
זה יהיה פיגוע של פחדנים.

חיזבאללה אינו צבא.
חיזבאללה הוא ארגון טרור של פחדנים ומשתמש בנשק של פחדנים.
הוא בוחר להילחם כנגד אזרחים בעורף. כנגד אלו שלא ישיבו לו מלחמה.
זו דרכו של החלש והפחדן.

אם נסראללה טוען שהוא חזק, אדרבא, שייצא לכבוש מוצב ישראלי.

טיל נ"ט
רקטת קרקע-קרקע
פיגוע כנגד הסעה לגן-ילדים
כל אלו הם נשק של פחדנים חלשים ועלובים.

אז נכון שגם הטיל, הרקטה והפיגוע גורמים לנפגעים בצד שלנו.
גם תאונות דרכים ואפילו גשם חזק גורמים להרוגים.

כשיש מלחמה אנשים נהרגים ונפצעים. זו דרכו של עולם.
גם אם חיזבאללה יתקפו הם כנראה יגרמו הרוגים.
ככה זה. ישראלים יהרגו. הרבה יותר לבנונים יהרגו.
זו לא סיבה לנפילת הרוח ולהתבכיינות שנכתבה כאן באשכול
זו בטח לא סיבה להציע להם מטרות לתקיפה ודרכי פעולה אפשריות לביצוע

ישן 17-02-2011, 14:09
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "רק שאלה אחת, ממתי שימוש בטילי..."

שימוש בטילי נ"ט בקרב הגנה או התקפה, כדי לתקוף או לבלום במטרה לשלוט על שטח (להמשיך לשלוט או להשתלט על שטח חדש) אינו שימוש של פחדנים.

חיזבאללה פעלו אחרת:
רק טילים בודדים שוגר אל מטרות מוגדרות.
רוב טילי ששיגרו המחבלים הנ"ט נורו בלי לכוון. ל
פעמים הם שיגרו טילים לאוויר ממש! כאילו שהם יורים פצמ"רים או רק"ק.
הם ברחו מקרב וממגע ישיר.

מחבלי חיזבאללה הם טרוריסטים. פחדנים. שמשתמשים בשיטות גרילה ומתחמקים מקרב.

דווקא הדוגמה שנתת, תקיפת הסיור של גולווסדר, ממחישה עד כמה הם מיישמים את גישת הגרילה ומתעקשים לא להיות צבא.
גם פחדנים יוזמים.
הם אפילו יכולים לתכנן וליזום פעולות מוצלחות.

הפיצוצים בארגנטינה היו פעולות מאד מוצלחות מבחינתם.
שתי הפעולות הללו חייבו יוזמה, תכנון ודייקנות.
הן לא חייבו אומץ.

כדי לנהוג במשאית עמוסה בחומרי נפץ לתוך בניין שמלא באזרחים לא נדרש אומץ.
זו פעולה פחדנית של מישהו שפוחד להסתער בשדה הקרב.
במקום להסתער הוא בוחר לפגוע בילדים של האויב שלו.
כדי להרוג ילד לא צריך אומץ.

ישן 17-02-2011, 15:12
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "בוא נשתמש במונח צבאי יותר:..."

אין לי בעיה עם מה שאתה אומר.
אתה אפילו צודק.
(אגב, כל זמן שהם דבקים במשימה לברוח אני אשמח לדבוק במשימה לצוד אותם...)

אני רק נותן מענה ל"פי לל"פ שהפעיל נסראללה ולתגובות הל"פ כאן בפורום.
בגלל שטות שעכבר הביבים המתלהם פלט נפתח כאן אשכול בכיינות על חורבן הבית השלישי+הצעות אופרטיביות לביצוע ההחרבה.

ישן 17-02-2011, 17:53
  עמית 171 עמית 171 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.08
אם וכאשר תהיה מלחמה נוספת בצפון

אני סבור שעלינו לאמץ שיטת פעולה שונה מאשר במלחמות האחרונות - להשתלט על השטח החיוני לבטחון ישראל (ובפרט מקורות המים באגן הנחלים עיון ושניר - חצבאני, ואזורים המאפשרים לטווח בנשק קל אוכלוסייה אזרחית ישראלית), לגרש את כל האוכלוסייה העויינת מתוך השטח (אוכלוסייה לא עויינת בדומה לנוצרים על הגבול תוכל להישאר תחת ממשל צבאי) ולהחזיק בשטח עד שהתנאים יאפשרו חתימת הסכם שלום עם לבנון. מעין "רצועת ביטחון" אך משופרת ללא אוכלוסייה עוינת וללא אזורים המהווים נטל בטחוני ללא תועלת (בדומה למוצבים הצפוניים של רצועת הביטחון הקודמת - סוג'וד, עיישיה, ריחן - שעזרו לצד"ל לשלוט במובלעת ג'זין אבל לא עזרו במיוחד להגן על אזרחי המדינה).

אין לחזור על הטעות של נסיגה משטחים תמורת הפסקת אש וערבויות בינלאומיות שלא שוות את הנייר עליהן נכתבו - מה שמביא אותנו לסיבובי לחימה נוספים בעמדה פחות טובה מול האויב.

http://www.inature.info

ישן 17-02-2011, 18:56
  micro9 micro9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.04
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי עמית 171 שמתחילה ב "אם וכאשר תהיה מלחמה נוספת בצפון"

מה שאתה מתאר - לא ישים.

רצועת בטחון - עם הרק"ק שיש לחיזבאללה של ימינו, אתה צריך רצועת בטחון בעומק של מעל 100 ק"מ כדי להרחיק את האיום.
לא רק שקשה מלכתחילה לטהר שטח עצום,זה גם בלתי אפשרי לשמור על השטח הזה סטרילי.

גירוש אוכלוסיה עוינת - מי זה אוכלוסיה עוינת? מי שמתנוסס במרפסת שלו דגל חיזבאללה? מי שבשכונה שלו ידוע שיש פעילות חיזבאללה? כל המוסלמים בלי יוצא מן הכלל?
גם במלחמות ישראל צריכה לתת דין וחשבון לארה"ב ולשאר העולם.דבר כמו גירוש אוכלוסיה לא יקבל "אור ירוק"

הסכם שלום עם לבנון - יכול להיות אחלה. רק שהבעיה היא עם חיזבאללה ולא עם לבנון עצמה.
כל עוד חיזבאללה קיים, חמוש, ומחזיק באג'נדה הנוכחית שלו, לא ייווצרו תנאים לחתימה על כלום.
ישן 17-02-2011, 19:17
  עמית 171 עמית 171 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.08
לדעתי ישים בהחלט
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי micro9 שמתחילה ב "מה שאתה מתאר - לא..."

רצועת ביטחון - ציינתי במפורש שטווח הביטחון הוא עבור נשק קל ומקורות המים (אם רוצים, אז גם פצמ"רים). אין צורך לכבוש את כל לבנון כדי לייצר הרתעה.

גירוש אוכלוסייה עויינת בוצע יותר מפעם אחת בעבר. המציאות כיום היא שכל האוכלוסייה השיעית היא אוכלוסייה עויינת, לאור תמיכתה המוחלטת בחיזבאללה.

ברגע שנוצרת רצועת ביטחון ללא שיעים (שהם לצערנו עיקר האוכלוסייה בקרבת הגבול), לא יהיה קשה במיוחד לשלוט בה.

עד עכשיו, מבחינת חיזבאללה, כל מחיר שהם שילמו היה מחיר קטן יחסית להישגים, וכל הפסקת אש נוצלה להתחמשות מעל ומעבר בסיוע איראן. כל נסיגה שביצענו לא גרמה להם להפוך פחות קיצוניים או מוכנים לקבל את קיומה של מדינת ישראל, אלא בדיוק להיפך.

אם וכאשר השיעים בדרום לבנון יישבו כפליטים במחנות בבעלבק ובביירות (ועדיף על נהרות בבל, פרס ומדי), בלי אף שיעי אחד בטווח של 50 ק"מ לפחות ממדינת ישראל, ובלי תקווה לשוב לאדמותיהם בכוח הזרוע - רק אז אולי משהו ישתנה אצלם. בכל סיטואציה אחרת, אני לא רואה איך ישראל מצליחה להסיר את האיום של חיזבאללה.

http://www.inature.info

ישן 17-02-2011, 21:25
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
הפסד קרקעי במדינות ערב
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי עמית 171 שמתחילה ב "אם וכאשר תהיה מלחמה נוספת בצפון"

רק אתמול מזכ"ל חיזבאללה ומי שעתיד להכתיר את ממשלת לבנון דה-פאקטו איים באופן מפורש על ניסיון להשתלט על הגליל במלחמה הבאה - אין לנו להמנע מעשיה באותו המטבע. ראוי שמי שמבקש את נפשינו יקח בחשבון כי מעבר להשמדתו הפיזית פתיחת מלחמה כנגד ישראל יכולה להגמר באובדן שטח משמעותי תוך שמאות אלפים מבסיס כוחו יגיעו לבירות כפליטים.

הכותב מציין את נושא המים שאכן שקול רב בהקשר של כל קו במזה"ת המתייבש.

יש לקחת בחשבון כי נהר הליטאני הוא קו הגנה טבעי, מקור מים וגבולו הגאוגרפי של הגליל העליון.

כמאמר מוסגר, נהר הליטאני נזכר במקורותינו והיה בנחלת שבט גד.

ראוי שהצעתו תשקל.
ישן 19-02-2011, 01:17
  ColMonty ColMonty אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.06
רק חסר לנו שהצפון קוריאנים בונים לנו מנהרות מתחת לגבול ומתחת לאתרים אסטרטגים

חזרתי מביקור ארוך בקוריאה שכלל ביקור באזור המפורז שנמצא בין דרום וצפון קוריאה.
אחרי הביקור באתר, וסיור בתוך המנהרה שנחצבה ע"י חיילי צפון קוריאה אתה פתאום מבין שזה ניתן לביצוע בכל מקום. לדעתי מערכת הבטחון צריכה לחבר את הנקודות -
- חמאס השתמש במנהרה להכנס לישראל מעזה - ארוע שהסתיים בהריגת חיילים וחטיפת אלעד
- לחיזבאללה יש רצון מתמשך לפגוע בישראל כנקמה על הריגת בכירים בארגון
- לצפון קוריאה יש ניסיון מוכח בבניית מנהרות, קופות ריקות מכסף וכור גרעיני הרוס בסורייה
- לאיראן יש כסף ורצון להביך את ישראל.
- קיבולת חייל\שעה - המנהרות הקוריאניות יכלו להעביר 30000 חיילים בשעה. אם החיזבאללה רוצה להעביר 500 חיילים במנהרה בעלת קיבולת דומה ידרשו רק מספר דקות מהפעלה אם החארות כבר נמצאים בתוך המנהרה. (סליחה, אין לי מילה אחרת לתאר את חיזבאללה)

הפתרון: טכנולוגייה קיימת ומוכחת בגבול בין ארה"ב ומקסיקו
http://www.sdnn.com/sandiego/2009-0...-border-tunnels

הסיפור על המנהרות בין הקוריאות
http://www.globalsecurity.org/milit...kpa-tunnels.htm

ישן 19-02-2011, 03:56

מחטף מנהרה
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אם נמשיך את רעיון..."

ממש תגובה עניינית (לא)
אז הנה התשובה - כנראה לא, מהסיבה הפשוטה שאתה צריך לסלק כמות אדמה רצינית בשטח שאתה לא שולט בו.

הפלסטינאים והקוריאנים לא המציאו את השימוש במנהרות. ה CIA עשה שימוש במנהרה שהתחילה במערב ברלין וחצתה אל תוך מזרח ברלין על מנת להתחבר לצומת תקשורת טלפון תת קרקעית של הסובייטים.

http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Gold

הבעייה של חיזבללה היא שהם לא יכולים להעביר כוחות גדולים מהאוויר או מעל האדמה. אם ישתמשו בדאונים הם ייורטו. אם יגיעו כמויות רכבים או אנשים לגבול הם סביר לוודאי יתגלו. הדרך הכי טובה בשבילם למחטף היא באמצעות מנהרה. ודרך אגב, המנהרה הצפון קוריאנית הייתה מאוד נמוכה וצרה כפי שניתן לראות כאן.
http://www.globalsecurity.org/milit...kpa-tunnels.htm

ישן 20-02-2011, 11:25
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי ColMonty שמתחילה ב "מחטף מנהרה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ColMonty
הפלסטינאים והקוריאנים לא המציאו את השימוש במנהרות. ה CIA עשה שימוש במנהרה שהתחילה במערב ברלין וחצתה אל תוך מזרח ברלין על מנת להתחבר לצומת תקשורת טלפון תת קרקעית של הסובייטים.

גם ה-CIA לא בדיוק המציא את השימוש במנהרות. בעולם העתיק ובימי הביניים השתמשו במנהרות בלוחמת מצור הן למיטוט חומות והן לחדירה. כמו כן, מנהרות מילוט נבנו במבצרים וארמונות.
בעידן המודרני שווה לציין את השימוש הנרחב במינהור במלחמת העולם הראשונה. היה קרב ספציפי בחזית המערבית שאיני זוכר את שמו שבו הבריטים חפרו מנהרות מתחת לקווי הגרמנים ופוצצו כמה מטענים אדירים שהביאו למותם של כ-10,000 חיילים גרמנים מיד עם פתיחת הלחימה.
ישן 20-02-2011, 11:38
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
התגברות הפחד היא אופציה זולה בהרבה מאשר החיים בצילו
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי ColMonty שמתחילה ב "רק חסר לנו שהצפון קוריאנים בונים לנו מנהרות מתחת לגבול ומתחת לאתרים אסטרטגים"

אולי אם בישראל היו מפסיקים להפוך את עניין חטיפת אחד, או שלושה, ישראלים לאסון שמשול למימדים של האקציות בהונגריה באביב/קיץ 1944, אז לארגון כמו החיזבאללה לא היו רעיונות על לבזבז את הכסף שלו על איזו מדינה רחוקה שמתמחה בכריית מנהרות. הדיונים האלה מזכירים מאוד רטוריקה של היפוכונדרים קיצוניים שאוכלים רק ירקות שטופים בצורה סטרילית, קוראים את כל הספרות האפשרית אודות כל המחלות, עם דגש על קשות, קתלניות ומובילות למוות ובעלי משיכה בלתי מרוסנת במיוחד לאקזוטי והבלתי סביר. שיקום מישהו שראה אי פעם היפוכונדר כזה שבאמת חי חיים בריאים, ובאמת נמנע ממחלות.

אז יחפרו מנהרה... אז ישימו דגלים, אז יראו כמה שבויים מוכים ומושפלים (אפשר לחשוב שאי אילו שבויים בכל מקום ובכל מלחמה נראים מכובדים...)... אם בשביל לקבל חררה ורעידות רגליים בלתי נשלטות דווקא מזה מימשנו את החזון הציוני, אז אולי כל העניין לא היה ממש שווה. דינה של מדינה, כמו של כל ארגון מבוזר ומורכב גדול אחר, שפרטים יכולים "לעקוץ" אותה - אם הם רוצים, ודי בהצלחה. ועדיין יש הבדל בין "להכות" ארגון, ובין "לשים אותו לצחוק". הפער הזה, אם הוא קיים, נשען בדרך כלל על יסודות של פאניקה והיסטריה שמגלמים האנשים של הארגון עצמו. קצת פרופורציות.

ישן 23-02-2011, 04:18

ממש תגובת YNET
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "התגברות הפחד היא אופציה זולה בהרבה מאשר החיים בצילו"

איום תקיפת יישוב בגבול בישראל באמצעות מנהרה שריר וקיים. התעלמות מאפשרות פגיעה באזרחים ישראליים כאשר יש אפשרות למנוע זאת באמצעות גילוי המנהרה היא פשע מוחלט. אם ידוע על קיום טכנולוגייה לאיתור מנהרות באמצעות מטוס וצה"ל \ משהב"ט לא עושים כלום הדבר משול לחוסר התכנון שהוליד את אסון השריפה בכרמל.

בוא נציב את התגובה שלך למול ההחלטת חברי הקונגרס להקציב משאבים לטיסות שסורקות המצאות מנהרות בגבול. הם גם פחדנים? הם גם צריכים לסגור את הבאסטה? באותה מידה שהברחת סמים ואנשים באמצעות מנהרות ממקסיקו מסכנת את תושבי טוסון, ואל פאסו כך גם המצאות מנהרת תקיפה חיזבאלונית מסכנת את תושבי משגב עם, מטולה, מנרה ומרגליות. האין זה מטומטם לשבת בחיבוק ידיים אם יש אפשרות למנוע התקפה על אזרחים ישראליים? מה הצעד הבא המתחייב לפי התאורייה ההזוייה הזאת אם כך? בואו נוריד את השמירה ההקיפית על ההתנחלויות, את גדר המערכת ואת גדר ההפרדה. "בואו נראה לאויב איזה גיבורים אנחנו! בואו נראה להם! ככה נחזיר את הכבוד לציונות! "

כן, ל 99.9% מהישראלים נמאס מההתרפסות ומחול השדים סביב השבויים אבל ממתי צה"ל היוזם מרשה לארגון טרור להרוג אזרחים? ממתי מימוש החזון הציוני מתיישב עם הקרבת אזרחי גבול הלבנון.
מניעת פעולת טרור כנגד אזרח ישראל לא תמיד מצריכה מטוסי תקיפה או רב סרן פורץ מנעולים בשמלה פרחונית וקלא'ץ בפאתי ביירות. לפעמים זה גם מטוס קטן עם ציוד מתאים שסורק את ה 119 ק"מ שלנו עם לבנון פעם בשבועיים שלוש.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:37

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר