לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-02-2011, 02:07
  boynett boynett אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.07
mind FUCKING

בשעה מאוחרת זו נתקלתי בפרדוקס מעניין שלפחות לי גרם לפיצוץ מוחין
הפרדוקס של מונטי הול

ולמי שאין כוח לקרוא להפוך סיפור ארוך לקצר
יש שעשועון הגעת לגמר מראים לך 3 דלתות באחת יש מכונית באחרות כבשה אחרי שאתה בוחר דלת אתה יודע שהמנחה יפתח דלת אחרת שבה יש כבשה ויאפשר לך להחליף דלת.
בוא נאמר שבחרת דלת מספר 2, המנחה פותח את דלת מספר 1 ומראה לך כבשה.
עכשיו יש לך אפשרות להחליף דלת ולבחור בדלת מספר 3.
סטטיסטית שהמכונית בדלת מספר 3 הוא 3\2 לעומת 3\1 שהמכונית בדלת מספר 2.
למרות שהיגיון הישר יחשוב שההסתברות שהמכונית בכל דלת הוא 2\1.
כדי להסביר נשתמש במשחק דומה אך במקום 3 דלתות יש אלף.
אתה בוחר דלת והמנחה פותח 998 דלתות אחרות ומראה לך כבשים.
במצב כזה ברור שתמיד כדי להחליף דלת כי הסיכוי שהמכונית אכן בדלת הראשונה שבחרת הוא 1 לאלף. בכל בחירה אחרת(שהיא שגויה ונחליף אותה) נזכה.
מרתק מעניין ומזיין מוחות לפחות את שלי.

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 20-02-2011 בשעה 02:48. סיבה: תיקון קישור.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-02-2011, 12:27
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי boynett שמתחילה ב "mind FUCKING"

זה פרדוקס חמוד ומוכר.
בעייני פרדוקס שהוא הרבה יותר mind fuck הוא פרדוקס המעטפות:
ציטוט:
פרדוקס המעטפות הוא מעין פרדוקס בתורת ההסתברות, המתרגם תנאי התחלה מעורפלים לבעית-החלטה שבה שתי האלטרנטיבות נראות בלתי סבירות.

בניסוח המקובל של הפרדוקס, נתונות שתי מעטפות. באחת המעטפות ישנו סכום כסף מסוים (X) ובשנייה סכום כפול (2X). משתתף מקבל אחת מן המעטפות, בסיכויים שווים, ונשאל האם ברצונו לעבור ממה שקיבל למעטפה השנייה.

המשתתף מוצא במעטפה שלו סכום Y. מנקודת המבט שלו, יש שתי אפשרויות: או שבמעטפות יש Y ו- 2Y (ואז, אם הוא מחליף, הוא מרוויח Y), או שבמעטפות יש Y ו- Y/2 (ואז, אם הוא מחליף, הוא מפסיד Y/2). מכיוון שלכאורה שני המקרים סבירים באותה מידה, עדיף לקחת את הסיכון ולהחליף.

הנימוק הזה נכון לכל Y. כלומר - אפשר היה לבחור את המעטפה הראשונה ולא לפתוח אותה, ולפי אותו שיקול כדאי להחליף מעטפות, בלי קשר לתכולת המעטפה הראשונה. הייתכן? הרי אם לא פתחנו את המעטפה, מה מבדיל אותה מן המעטפה השנייה? ואם לא פתחנו את המעטפות עדיין, גם את המעטפה השנייה כדאי להחליף, ולחזור לראשונה.

חקר התנהגות האנשים כאשר עליהם לקבל החלטה בסיטואציה זו משתייך לענף קבלת ההחלטות.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4...%A4%D7%95%D7%AA

ישן 25-02-2011, 09:09

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "לאחר שקראתי את כל ההודעות..."

אני אנסה...
במצב ההתחלתי יש 3 דלתות סימטריות לחלוטין, כאשר מאחורי 2 יש עז ומאחורי השלישית יש רכב.
הסיכויים לרכב מאחורי כל אחת מהדלתות הם 1/3. אתה בוחר דלת באקראי, נניח דלת א'.
בשלב הזה אנחנו מסכימים שהסיכוי שהרכב נמצא מאחורי דלת א' הוא 1/3, והסיכוי שהוא מאחורי אחת משתי הדלתות האחרות הוא 2/3. סבבה? סבבה!
עכשיו המנחה יודע מה יש מאחורי כל אחת מהדלתות, אבל אין לו שום אפשרות לבחור אסטרטגיה - בכל מקרה, ברגע שאתה בוחר דלת אחת, הוא חייב לפתוח אחת משתי הדלתות האחרות, שמאחוריה יש עז (זאת עובדה שחשוב להבין, כדי להתנער מהרעיון של מנחה שעושה טריק - ברגע שאין לו שום אפשרות לבחור מה הוא עושה, הוא לא ממש יכול לעשות טריק). כאן הסיפור מתחלק לשתי אפשרויות:
אפשרות 1 היא שצדקת בבחירה הראשונה שלך - הסיכוי לאפשרות זו, הוא כמו שאמרנו 1/3. במקרה כזה, המנחה, שיודע שהרכב נמצא מאחורי הדלת שבחרת, פותח אחת משתי הדלתות האחרות, נניח דלת ב' (זה לא משנה לו איזו כי הוא יודע שמאחורי שתיהן יש עיזים), אתה מחליף לדלת ג', ומגלה שיש של עז ונדפקת - אך כאמור הסיכוי לזה הוא 1/3.
אפשרות 2 היא שטעית בבחירה הראשונה שלך - הסיכוי לכך הוא 2/3, וכאן הסיפור מתחיל להיות מעניין. המנחה, שכאמור יודע מה יש מאחורי כל דלת, ומחויב לפתוח דלת שמאחוריה יש עז, פותח את אחת משתי הדלתות ומציג בפיך עז, ומציע לך להחליף את בחירתך לדלת השלישית. כלומר, בעזרת הידע שלו, המחנה "מנקז" את ההסתברות של שתי הדלתות יחדיו, לדלת אחת משתיהן, בכך שהוא פותח את הדלת הלא רלוונטית.למה שקול הדבר? לכך שהיית בוחר בדלת א' והמנחה היה פשוט מציע לך להחליף את הבחירה לדלתות ב' ו-ג' גם יחד.
קפיש?

ישן 25-02-2011, 10:23

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "הבנתי. הסבר טוב אבל אני פשוט..."

רגע, שניה, אין פה עניין של להסכים או לא להסכים. לא מדובר פה על דיון אידיאולוגי. מדובר פה על דיון מתמטי שבו אפשר להיות צודק או טועה, מבין או לא מבין, אבל אין משמעות להסכמה.

הדרך להראות לך שאני צודק, היא קלה - קח שלוש כוסות, כדור קטן וחבר. בקש מהחבר להחביא כל פעם את הכדור תחת כוס אחרת, בחר כוס, בקש ממנו להרים את אחת הכוסות שלא בחרת, ושהכדור לא נמצא מתחתיה. החלף את הבחירה שלך לכוס השלישית, זו שלא בחרת בהתחלה, ושהוא לא הרים. חזור על הניסוי 20 פעם. אתה תראה שב 2/3 מהמקרים (בערך) אתה תמצא את הכדור.

הדרך להראות לך למה אני צודק היא קשה יותר... אני מניח שתצטרך לקרוא שוב את ההסברים שכתבנו פה אני ואחרים.

ישן 25-02-2011, 11:07
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "יש מיליון דלתות. בחרת אחת...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RP.
המנחה שואל אותך אם אתה חושב שצדקת בניחוש המקורי שלך - מכיוון שהסיכוי שלך לנחש נכון בהתחלה הוא 1/1000000, ברור שהתשובה שלך היא לא

זה לא ברור לי בכלל! אני נמצא באיזה תוכנית מתיחות אינטרנטית חדשה שכולם שותפים לה??? זה לא הגיוני.

מה קורה אם אחרי שהמנחה פסל את רוב הדלתות, מביאים לבמת השעשועון (מאחורי הקלעים) אדם שלא היה עד לכל ההתרחשות? גם הוא, כמו המתמודד, מקבל את האפשרות לבחור אחת מ-2 הדלתות שנשארו. האם אפשר לטעון ברצינות שלאיש אין סיכוי של 1/2 1/2 ???

הדבר שמעניין אותי לנסות זה הניסוי שהציע לי benny.zhit עם הכוסות.

ישן 25-02-2011, 15:49

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "[QUOTE=RP.]המנחה שואל אותך אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'נדלר בינג
מה קורה אם אחרי שהמנחה פסל את רוב הדלתות, מביאים לבמת השעשועון (מאחורי הקלעים) אדם שלא היה עד לכל ההתרחשות? גם הוא, כמו המתמודד, מקבל את האפשרות לבחור אחת מ-2 הדלתות שנשארו. האם אפשר לטעון ברצינות שלאיש אין סיכוי של 1/2 1/2 ???

לאדם שהגיע מבחוץ, ולא ראה את כל ההתרחשות אין את כל המידע שלך יש. מבחינתו שתי הדלתות סימטריות, מבחינתך לא.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'נדלר בינג
הדבר שמעניין אותי לנסות זה הניסוי שהציע לי benny.zhit עם הכוסות.

דווח על התוצאות. זה יהיה הרבה יותר מצחיק כשתראה שמה שאומרים לך פה נכון במו עיינך, אבל עדין לא תבין למה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:58

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר