לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-02-2011, 19:29
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
עזרה בבחירת בסיס נתונים מתאים לפרוייקט

היי
אני אנסה לתת כמה שיותר פרטים, אני מקווה שזה הפורום המתאים לשאלה.

*הפרוייקט נכתב בc# הפרט הזה לא ניתן לשינוי.
*בסיס הנתונים ישמש רק לצד הלקוח של פרוייקט שרת-לקוח, צד השרת ישתמש בsqlserver express.
*תוכנת הלקוח יושבת על מחשב ייעודי (זאת אומרת שכל מה שקשור להתקנה של תוכנות והתאמות הוא לא בעייתי)
*אנחנו מתכננים שחיבור השרת-לקוח יתבצע רק בתחילת השימוש ובסופו, לכן במהלך השימוש הלקוח הוא stand alone, לכן גם בסיס הנתונים צריך להיות מקומי.
*הרעיון כרגע שהשרת יצור קובץ XML, יעביר אותו ללקוח והלקוח יכניס את הנתונים לבסיס הנתונים שלו, אם הדרך לא יעילה אשמח לשמוע רעיונות אחרים.
*הלקוח הוא לא מחשב חזק במיוחד (כרגע על בסיס נטבוק), השרת כן.
הפעולות שיקרו במחשב לקוח:
*הוא לא צריך להחזיק הרבה רשומות 20-200 שהגבול העליון הוא באמת גבול עליון.
*הוא כן צריך לקרוא להרבה שאילתות במהלך השימוש - גם עידכון ובעיקר מיון של חלקים, חשוב שהוא יהיה מהיר
*חשוב שיתממשק טוב בסביבת c# וגם שעקומת הלמידה לא תהיה בעייתית מידיי.

אשמח לספק עוד פרטים אם צריך, אני רוצה לקבל המלצה למה תהיה הבחירה הנכונה ביותר לבסיס נתונים (sql server, access, sqllite וכו)

תודה מראש על העזרה
יובל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-02-2011, 21:59

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "SQLite - שקוף למשתמש (גם..."

תודה, הייתה לי הרגשה שsqllite הוא הכיוון הכי הגיוני, רציתי לדעת שאני לא מפספס משהו.

אקסס כמובן לא היה מועמד רציני, שאלתי כי חיפוש בגוגל דווקא נתן כמה תוצאות בעדו, זה נראה לי מוזר אבל שווה לבדוק.

רק חידוד קטן (עדיין אשמח לשמוע עוד דעות ואני פתוח גם לשמוע הצעות שלא ציינתי וכיוונים שלא חשבתי עליהם): המשתמש מקבל ממני מחשב והוא רואה רק תוכנה אחת ויחידה, אין שום משמעות מבחינתו למה שקורה מאחורי הקלעים.

בקשר לc#, הפרוייקט הוא לצורך הצגת רעיון והצגת יכולות, ברור לי שהמשך הפיתוח שלו יהיה לשנות את סביבת הפיתוח, לפחות של הצד לקוח, כרגע זה לא בא בחשבון.

האם הרעיון של הסבה לxml ושליחה מהשרת ללקוח נשמע סביר? או שמדובר בדרך עקומה? (כמובן שהשרת כן צריך לטפל בכמה לקוחות במקביל, הלקוח הוא זה שעובד כstandalone)

ישן 01-03-2011, 08:18
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "תודה, הייתה לי הרגשה שsqllite..."

השימוש ב XML כאמצעי להעברת מידע בין תוכנות הוא רעה חולה שהומצאה על ידי חובבי ג'אווה, ושוכללה לדרגת אומנות על ידי חובבי דוד-דרעק. מדובר, לדעתי, בצורה מטומטמת ביותר להעברת מידע. overhead מטורף של המרות, טקסט מיותר, ובזבוז רוחב פס.

ישנן דרכים טובות יותר להעביר מידע בין תוכנות שמדברות בשפה מוסכמת, וקוראים להן: סריאליזציה (serialization)

דוחפים את ה data structure דרך serialization בצד אחד, שולחים לצד השני, עושים unserialization בצד השני, ויש לך את ה data structure המקורי (כן, אני מודע לכך שזה בהנחה ששפת התכנות שלך עושה את זה נכון. ב PHP זה עובד מעולה...). לא צריך להתעסק ביצירת ופענוח XML-ים, לא צריך להעביר סתם מידע ברשת, ולא צריך לבזבז CPU על כל זה.

אשר לצורת מימוש הקליינט שלך: אני לא יודע מה האפליקציה שלך עושה - אבל - לבנות משהו שהוא לא Web-י, למרות שניתן לעשות אותו Web-י (אם אכן ניתן, כן?), בשנת 2011, זו טעות. (האמת שאני מחזיק בדעה זו כבר משנת 2003 בערך, עם השנה בהתאם.). שלא לדבר על הבעיות בשימוש בסביבה שבה הלקוח חייב להתקין, לנהל, ולהתמודד עם באגים ב 5 גירסאות שונות של "פריימוורק". אין שום מוצר מדף רציני שכתוב בדוד דרעק. כולל לא אופיס של מיקרוסופט, שכזכור, המציאו "טכנולוגיה" זו. (אם כי אולי יום אחד הם יעשו את זה; סיכוי טוב שזה יחסל את אופיס...)

מה ת'אומר?

ישן 01-03-2011, 22:36
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי טוארג שמתחילה ב "כשאתה עובד בסביבה מודרנית כמו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טוארג
Access זול

כמה זול? יותר מאשר החלופות החינמיות שהוצעו כאן? (לפחות התוכנה הרשמית והרשיון הקנייני).

ומספר הבדלים נוספים בין MS Access לבין חלופות אחרות שהוצעו בדיון זה:
1. ACCESS הינה תוכנה קניינית, להבדיל מהחלופות החינמיות ושימוש בקוד פתוח שמאפיין את ההצעות החילופיות.
2. החסרון הטכני של אקסס אינו מתבטא רק כשנפח השימוש רב, אלא גם ובכלל בעצם השימוש בו וצורת פעולות. לדוגמה, תחביר שפת השאילתות שבשימוש תוכנה זו, אינו רק "מוזר", אלא למיטב זכרוני עלול שלא לתמוך בחלקי תחביר מאד מקובלים, ובטח שלא להיות עקבי בצמוד לתקן (להבדיל ממסדי נתונים שבדרך כלל רק יוסיפו על התחביר התקני, אך כן יתמכו באופן [כמעט] מלא בתקן).

אני חושב שאקסס הוא אולי טבעי למי שמתעסק עם טכנולוגיות של מיקרוסופט, אך הוא רע באותה מידה, והוא תחליף רע למימושים חופשיים רבים אחרים
ישן 03-03-2011, 07:09

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי טוארג שמתחילה ב "כשמדובר בפרוייקט #c... נראה..."

חוץ מהעובדה שאקסס הוא הדבר הכי רחוק מ DB, והכי מבוגבג שקיים, ו SQLite נותן את אותו הדבר, ולא צריך לקנות אופיס בשביל לתחזק אותו, וביצועיו טובים יותר, והמידע שהוא שומר לא משתנה בין גירסא לגירסא (אות סופית ואות רגילה מתחלפות?! ב-א-מ-ת?!), ושאילתת SQL היא שאילתת SQL ומה זה משנה מה ה backend חוץ מה connection string, אתה צודק לחלוטין.

High_Hopes - תשתמש באקסס. בהצלחה ב QA לשני מוצרים במקום אחד.

למה תגובות כמו "רק לא מיקרוסופט" עבר זמנן לפני חמש שנים לפחות? משהו השתפר בצורה מהותית במצב הבאגים במוצרים שלהם? לפחות בפעם האחרונה שנאלצתי להשתמש בהם - התשובה היא "בהחלט לא!". אגב, בקרוב נוקיה הולכת ללמוד את הלקח הזה גם כן - חבל - הייתה חברה טובה.

ישן 06-03-2011, 15:51

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "עזרה בבחירת בסיס נתונים מתאים לפרוייקט"

תודה רבה לכם על העזרה.

בסופו של דבר, ואם אני מבין נכון borsood התכוון לכך, הגענו למסקנה שאת החלק הספציפי הזה אין לנו בכלל סיבה לממש בבסיס נתונים התומך בשאילתות sql, מדובר ברשימה שעל אף שיש צורך לבצע עליה לא מעט פעולות, כל הפעולות הן סך הכל סריקה של איברים והעברת איברים, מימוש רשימה מתאים לכך הרבה יותר וגם פשוט יותר.

בחלק אחר, שבו כבר צריך שליפה של כמה נתונים מכמה טבלאות שונות נשתמש בsqlite, זה פתרון מושלם, שוב לא מדובר בכמות גבוה מידיי של נתונים (1000 שורות במקרה קיצוני) היתרון הוא שמדובר בנתונים קבועים שישונו לעיתים רחוקות, העובדה שנצטרך לשים את הקובץ הזה על כל מחשב client הופכת את הפשטות של sqlite למושלמת (וכמובן העובדה שאין צורך ברישיונות עבור כל עמדה).

הסיבה שאנחנו לא כותבים את התוכנה לממשק web נובעת מהעובדה שאנחנו לא יכולים להבטיח חיבור קבוע לרשת (העמדות זזות ואנו מעוניינים לחסוך בסוללה ככל שניתן) זאת גם הסיבה שאנחנו מעוניינים שהמידע ישלח ללקוח בתחילת ההתחברות ומרגע זה הוא יהיה עצמאי עד סיום השימוש.

ישן 07-03-2011, 06:57

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "תודה רבה לכם על העזרה. בסופו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
הסיבה שאנחנו לא כותבים את התוכנה לממשק web נובעת מהעובדה שאנחנו לא יכולים להבטיח חיבור קבוע לרשת (העמדות זזות ואנו מעוניינים לחסוך בסוללה ככל שניתן) זאת גם הסיבה שאנחנו מעוניינים שהמידע ישלח ללקוח בתחילת ההתחברות ומרגע זה הוא יהיה עצמאי עד סיום השימוש.

רק כדי לוודא שאתה לא מפספס כאן משהו, אביא לינק למשהו שאולי יכל לשמש אותך (בהנחה שאתה יכול להגדיר למשתמש באיזה דפדפן להשתמש; אם אתה כופה עליו להתקין תוכנת דוד-דרעק מלאה, אני משער שאפשר לומר לו להשתמש בדפדפן מודרני [namely: non-IE] במקום זה...) :

http://www.webreference.com/authori...cation-Caching/

ויש גם את: http://gears.google.com

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:33

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר