לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-03-2011, 21:40
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי c j n s שמתחילה ב "הבנתי אותך"

אבל כבר יש לך קנון... אם אתה תקנה ניקון, אתה תצטרך לקנות הכל מאפס, ואם תקנה קנון, אז תוכל להשתמש בציוד שכבר יש לך.
בהנחה שה 400D שלך תקינה, תוכל להשתמש בה בנוסף לציוד העתידי שתקנה עבור המצלמה החדשה שלך (אם בכלל).
אין הרבה הגיון במעבר למערכת אחרת - בד"כ ממשיכים עם אותה הפירמה בה התחלת.

בנוגע להבדלים בין ניקון לקנון - זה לא משהו שאפשר לכמת. אין פה תשובה נכונה.
צריך לחשוב עליהן כאל שוות וזהו. תוציא לך שיקולים של "בניקון יש צבעים יותר טובים" ו"בקנון יש קומפוזיציה יותר טובה". אם תדע לצלם יפה - יצאו לך תמונות יפות. אם לא תדע לצלם יפה, יצאו לך תמונות מעאפנות. זה בכלל לא משנה עם איזה ציוד אתה עובד (בטח בטווח המחירים אליו אתה מכוון).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-03-2011, 02:00
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי c j n s שמתחילה ב "כן צודק.."

הבנתי.
אז קודם כל ה D7000 היא מצלמה ממש טובה. אני קצת נרתע מכמות הפיקסלים בה - בד"כ זה מתכון טוב לרעש, אבל אני מניח שהמהנדסים של ניקון טיפלו בזה.
אם אתה קונה את ה 18-135 אז יש לך טווח מאוד וורסטילי ופרקטי.
מצד שני - זו לא העדשה המבריקה ביותר בטווח ואם חשובה לך איכות תמונה (בתנאי שהצרכים שלך הם לא הגדלות ענק) אני במקומך הייתי שם את הכסף שלי בעדשות איכותיות מאוד על ה 400D במקום בגוף טוב כמו D7000 עם עדשה לא חזקה.
העדשה אחראית באחוזים גבוהים מאוד על איכות התמונה - יותר מאשר המצלמה.
לפעמים יש טעות לחשוב שהמצלמה אחראית בעיקר. המצלמה היא בד"כ הפינוק בתחום הצילום... כלומר, היכולת לצלם הרבה פריימים לשניה, תמיכה בווידאו, נוחות צילום (ארגונומיה) ונוחות בתפריטים ועוד... בעצם, מה שעושה את חוויית הצילום לכיפית זו המצלמה ולכן אנחנו תמיד מפנטזים על המצלמה הבאה... אבל בכל מה שקשור לאיכות התמונה - לעדשה יש את המשקל הגדול יותר.
חשוב להבין את זה.

סך הכל אי אפשר להשוות את ה Canon 400D ל- Nikon D7000. הניקון לוקחת עם הידיים מאחורי הגב - אבל, אם אני אשווה תמונה שצולמה עם Nikon D7000 ו- Nikon 18-135 לעומת תמונה שצולמה עם Canon 400D ועדשת Canon 17-55 2.8 IS USM, התוצאה שתקבל עם ה Canon, ללא ספק - תהיה מרשימה יותר, תאפשר לך לצלם בסצינות חשוכות יותר ותפיק לך תמונה רווייה בצבע ובוקה משגע.
ואפילו ישאר לך קצת עודף.

מצד שני, אם אתה הולך על הגדלות, או שיש לך דרישה למצלמה עתירת פיקסלים, אז עדשות באמת לא יעזרו לך פה, ואתה תהיה חייב לקנות מצלמה עם חיישן בעל יותר פיקסלים.
הכל עניין של הגדרת הצורך.

ישן 02-03-2011, 12:55
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי c j n s שמתחילה ב "שמע"

אני אישית צילמתי במועדונים עם D70 שה ISO המקסימלי שלה הוא 1600 ובתחום הזה הוא כבר מגעיל לגמרי.
את רוב העבודה, עשה הפלאש שלי.
שוב, אני לא יודע איך ה D7000 מגיבה ב ISO גבוה, אבל בדוק את זה טרם קניה! אני אומר את זה כיוון שמדובר בחיישן צפוף מאוד. גודלו כמו החיישן של ה D70 והוא 16 מגה-פיקסל... זה מייצר לא מעט רעש במיוחד ב ISO גבוה.
אם כבר אתה מחפש מצלמה שעושה קסמים ב ISO גבוה, אני יכול להמליץ לך מנסיון על ה D700, אבל תג המחיר שלה כבר גבוה יותר.

אני אישית חושב שעדיף לך לצלם במועדונים עם ה 400D ועדשה ממש טובה כמו ה 17-55 של קאנון, ולהוסיף פלאש חיצוני. אנשים מצלמים עם ציוד פחות טוב מזה ויוצאות להם תמונות סבירות לחלוטין.

ישן 02-03-2011, 18:10
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני אישית צילמתי במועדונים עם..."

הוא מדבר על ה-17-55, לא ה-18-55. הבדל שמיים וארץ בין העדשות...

אגב, לקנון יש את ה-7D שהיא מצלמה נהדרת שממוקמת בערך מול ה-D300 של ניקון (כלומר יותר טובה מה-D7000). ה-7 יצאה בערך שנה לפני ה-7000 ולכן המחיר שלה נמוך יותר. כרגע היא נמכרת בערך ב-6000 ש"ח.
מה שכן, אתה חייב עדשות טובות. ה-18-105 לא תתן לך שום שדרוג מבחינת איכות תמונה, ובמועדונים הצמצם שלה יהיה מאוד סגור. את הסטופים שתרוויח ברגישות - תפסיד בצמצם.
במקומך הייתי קונה כרגע את ה-7D ועדשה איכותית (17-55). ביחד זה יותר מהציוד שרצית בניקון, אבל התמורה טובה יותר. חוץ מזה - בקנון אני מניחה שכבר יש לך פלאש (אז זה מתקזז). אתה יכול לנסות למכור את הציוד הנוכחי שלך, אולי תקבל איזה סכום שיעזור לך ברכישות.
ישן 04-03-2011, 22:38
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי c j n s שמתחילה ב "ה7d לא יותר זולה ..היא יותר..."

כמה תשובות.
ראשית, ה D700 היא מצלמה בעלת חיישן בגודל מלא (Full Frame) -אם תרצה, יש בארכיון פורום צילום מאמר שכתבתי בנושא גודל חיישנים במצלמות דיגיטליות.
זו הסיבה שהיא יקרה כל כך (מצד שני, התוצאות ב ISO גבוה מדהימות).

בנוגע למעבר מחברה א' לחברה ב', אין בעיה להחליף לניקון. הקטע הוא שכבר יש לך ציוד קנון ואם תקנה עכשיו ניקון, אתה תבזבז את הכסף שכבר השקעת.
אני בכלל לא יודע איך הגעתם לדבר על גופים חדשים לקנון. הסיבה היחידה שאני מנסה להשאיר אותך בקנון זה כדי לחסוך לך קניה של גוף חדש (כיוון שכבר יש לך גוף דיגיטלי).
אני מנסה לבנות לך את המערך הטוב ביותר בעבור הכסף שלך.
אם אתה עובר לניקון, אתה צריך עדשה טובה + גוף + פלאש.
אם אתה נשאר בקנון, אתה רק צריך עדשה טובה.
ה 17-55 שאמרתי לך היא עדשה מהטובות ביותר של קנון לתחום הזה. התוצאות שתקבל איתה יהיו משמעותית טובות יותר מאשר תוציא עם ה 18-55 או 18-105 שהן עדשות מאוד בינוניות (טובות ביחס למחיר, אבל האיכות לא מדהימה).

תבין, קניה של גוף זה אלפי שקלים. אם את הכסף הזה תשקיע בצורה נבונה בעדשה טובה, אתה תקבל תמונות טובות.
אם תשקיע אותו בגוף טוב אבל עדשה בינונית, זה כמו להתקין רקטת קסאם על מטוס קרב F-35.
או גלגלים של סוסיתא במכונית מירוץ פורמולה-1.
זה פשוט מסרס את כל האיכות של המצלמה.
אמרתי את זה קודם - רוב האיכות של התמונה, מקורה בעדשה.
עם עדשה טובה, תוכל להביא תמונות טובות.
עם עדשה בינונית, יהיה קשה יותר.
המצלמות - בגדול - מתנהגות אותו הדבר. אמנם יהיה לי קשה לחזור לצלם ב D70 אחרי שקניתי D700 אבל בתקופה שכן צילמתי ב D70, שמתי לה עדשות מאוד טובות ואני מרוצה מאוד מהתוצאות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:46

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר