לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-03-2011, 21:48
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי dudib שמתחילה ב ""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dudibenjamin
לגבי מה שהזכרת בנושא של התחממות עולמית ועידן קרח...
*בוא נתחיל מכך שבאוקיינוסים קיימים מספר זרמים מרכזיים שהם אלו שמאזנים את הטמפרטורה בחלקים השונים באוקיינוסים לטמפרטורה ממוצעת, זרמים אלו בעלי יחס השפעה מכריע על האקלים בחלקים מסויימים בכדוה"א וגם במידה לא מבוטלת על האקלים הכלל עולמי.
*נתמקד בזרם הגולף, זרם
זהו אחד התרחישים:
יתרחש תהליך של התחממות ,מה שיביא להפשרה מסיבית של הקרחונים בקוטב הצפוני או אנטרקטיקה-
כתוצאה מכך יזרמו למערכות הזרמים באוקיינוסים מים בעלי טמפרטורה יותר נמוכה מן הממוצע ובאם אפקט זה יהיה מה שנקרא ב-'מסה קריטית' וישתחררו

כן, אני מודע במקצת לעניין הזרמים הימיים. שמעתי גם שיש סיכוי שגאלפסטרים ישנה את דרכו, ובריטניה תדע איך זה להיות רוסיה. מצד שני נתיבי הים הצפוניים של רוסיה נפתחים יותר ויותר לתנועת הספינות כי הקרחונים נסוגים, אבל אולי זה בכלל לא קשור לנושא הזרמים.

יש גם את העניין של הקצנת מזג האוויר בעולם - החורפים נהים יותר קרים, והקיץ יותר חם, יורדים יותר גשמים ויש יותר מקרי בצורת. וניראה לי שגם השמש משנה בזמן האחרון את ההתנהגות שלה. בקיצור ניראה לי שאף אחד לא יכול להגיד בוודאות מה לצפות מהעתיד מבחינת האקלים.

נ.ב. העברת את ההודעה, אבל אני משאיר את שלי כמו שהיא.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-03-2011, 21:35
צלמית המשתמש של dudib
  משתמש זכר dudib dudib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "אני אישית עוד לא הצלחתי להבין..."

לגבי מה שהזכרת בנושא של התחממות עולמית ועידן קרח...
*בוא נתחיל מכך שבאוקיינוסים קיימים מספר זרמים מרכזיים שהם אלו שמאזנים את הטמפרטורה בחלקים השונים באוקיינוסים לטמפרטורה ממוצעת, זרמים אלו בעלי יחס השפעה מכריע על האקלים בחלקים מסויימים בכדוה"א וגם במידה לא מבוטלת על האקלים הכלל עולמי.
*נתמקד בזרם הגולף זרם מים חמים זה מתחיל ממפרץ מקסיקו ומגיע עד לקצה סקנדינביה (נורווגיה-דנמרק-שוודיה) תוך שהוא צמוד לחופי מערב אירופה ומחמם את המים בהם.
זהו אחד התרחישים:
יתרחש תהליך של התחממות ,מה שיביא להפשרה מסיבית של הקרחונים בקוטב הצפוני או אנטרקטיקה-
כתוצאה מכך יזרמו למערכות הזרמים באוקיינוסים מים בעלי טמפרטורה יותר נמוכה מן הממוצע ובאם אפקט זה יהיה מה שנקרא ב-'מסה קריטית' וישתחררו כמויות גדולות של מים מתוקים וקרים שיהפכו את המגמה של המים החמים למים קרים כך שבעצם הזרם ישנה אופיו וכתוצאה מכך תתכן גם במידה רבה את מסלולו (כי האיזון של מים חמים-קרים יופר), ואז זה יקרר במידה ניכרת את המים לאורך אירופה המערבית וכתוצאה מכך החורף יהיה קיצוני יותר וארוך יותר משום שהמים בים לא יעזרו לחמם את האוויר (זרמי האוויר של מדף היבשה שהם עולים מן ההרים ומעלה ונעים למעל הים ויורדים ובתוך כדי מתחממים מן האדים של הים וחוזרים לחוף חמים יותר וחוזר חלילה), וכך נוצר פרדוקס כמעט אינסופי עד שיושג איזון מערכתי טבעי מחדש, גם כתוצאה מתמשכת של תהליך קוטבי.

ישן 01-03-2011, 21:56
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "זה בגלל שהם עומדים מאחורי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי marin
זה בגלל שהם עומדים מאחורי הטענה שאנחנו צריכים לבדוק נתונים סטטיסטיים של תקופות פרה הסטוריות שאין לנו יכולת ממשית לבדוק אותן.
הנתונים שיש לנו יכולת לבדוק מראים שהעלייה בשנים האחרונות חדה בהרבה לעומת מחזורים קודמים.

יש עלייה בטמפרטורת האוקיינוס העולמי, אבל לא ברור מה זה בעצם אומר. יכול להיות שתהיה התחממות כדה"א, ויכול להיות שמדובר בשינוי אקלים שיביאו למשהו אחר. גם לא ברור מהן הסיבות לשינוי האקלים - היו עדנים חמים יותר לפני התקופה המורדנית, והיו עדנים קרים יותר. לא מדובר במערכת הנמצאת במצב איזון סטטי, אבל הרבה פעמים מנסים להציג אותה ככזאת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:15

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר