לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-03-2011, 19:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בג"ץ למדינה: נמקו מדוע לא לקיים בדיקות ביטחוניות באופן שיוויוני

שופטי בג"ץ הורו היום (שני) לרשות שדות התעופה (רש"ת), שב"כ והמדינה לנמק מדוע הבדיקות הביטחוניות
בשדות התעופה בישראל לא מבוצעות על פי קריטריונים שווים, עניניים ואחידים. הרכב השופטים שכלל את
נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש והשופטים אליעזר ריבלין ומרים נאור, דן בעתירה של האגודה לזכויות
האזרח נגד הבידוק המפלה בשדות התעופה, שבמסגרתו נוסעים ערביים מתויגים אוטומטית כסיכון בטחוני.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1218974.html

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

ובכן, החבורה המנותקת שטיסותיה לחו"ל עוברות דרך טרקליני אח"מים למיניהם, חשה שאנחנו לא מחכים
מספיק בתור...
ישראל, המדינה המאויימת ביותר בעולם בכל הנוגע לטרור, הצליחה למצוא שיטה שמצמצמת את הסיכון
הבטחוני בנתב"ג כמעט לאפס, מבלי להפוך כל המתנה לטיסה לסיוט אינסופי, הולכת לעבור שינוי היסטורי
(אלא אם כן המחוקק יתערב - ורצוי מהר). במסגרת שינוי זה, נגלה את מה שמגלים האמריקנים בימים אלה:
שאם אסור לבדל אוכלוסיות שמקרבן יוצאים 99.9999999999% מהמחבלים לבדיקות קפדניות יותר, אזי כ-ל הנוסעים
ומה שבתוך התחתונים שלהם, הופכים למשחק הוגן...

נכון שזה לא PC לציין שוב את העובדה המשעממת, אבל מסתבר שפשוט אין ברירה: לא כל המסלמים
והערבים הם טרוריסטים, אבל כמעט כל הטרוריסטים הם מסלמים ו/או ערבים. העובדה שאוכלוסיה אחת,
שמקרבה יוצאים כמעט כל המפגעים, נבדקת ביתר קפדנות - מגדילה את הסיכוי של כלל הנוסעים (כולל,
אגב, המסלמים והערבים נטולי הזדון) להגיע הביתה בשלום.

אין לי מושג האם NIF מחוייבת להעיק עלינו מתוך אידיאולוגיה או מתוך שלומיזם מטופש שגרתי - אבל מותר
לתבוע מהמחוקקים שיבהירו לבג"ץ: "אם תעזו להתערב בנהלים מקצועיים של בידוק בטחוני, נצטרך בכ"ז
להתערב חקיקתית ולתקן המעוות".

ההרכב שנבחר הוא כזה שהתוצאה הפרו-NIFית בו ידועה מראש, והיא 2:1 או 3:0 (בייניש וריבלין בטוח
יילכו לקראת גוף הNIF התורן, ונאו היא wild card, אבל סביר שגם היא תלך בתלם...). הסיכוי היחיד
לגרום לבייניש להימנע מפסיקה עקרונית ששוב תשבש את סדרי חיינו (בדומה לפסיקה בנוגע ל443), היא
אם תחשוב שיהיו לפסיקה השלכות חקיקתיות ארוכות טווח שיחלישו את בג"ץ.

יש כאן סחף היסטרי, גופים שמקבלים מימון מגורמים לא ידידותיים למדינה, עותרים לביה"מ העליון במטרה
להעביר חוקים שחותרים תחת אושיותיה הבסיסיות ביותר של המדינה, כביכול בשם השיוויון. העתירה הנוכחית
היא עתירה שהשלכותיה הן במקרה הטוב הפיכת כל טיסה לסוג של סיוט - ובמקרה הן מהוות סיכון בטחוני.
גם בייניש יודעת שהסיכוי שירון סגמן יישא פצצה במטוס, קטן בסדרי גודל, מהסיכוי שעבדאללה אל-עזיז יעשה
כן. העובדה שמצופה מהמערכת לבדוק את שניהם באותו אופן, רק בשביל ההרגשה הטובה של עבדאללה,
היא פגיעה בזכויותיו של סגמן - והתעללות, פשוטו כמשמעו, בכל המליונים שבאים מאוכלוסיות שמהן משום-
מה לא יוצאים מפגעים...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-03-2011, 00:05
  Mamor Mamor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.11
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "שני הראשונים הם אכן פשרה מבחינת הממשלה. השלישי נראה לי די נטול חסרונות..."

מין הסתם שאין לנו בטחון ממשי רק בגלל היותם בארץ, בכול זמן ערבי ישראל עלולים להתלהט ולהכות בנו.

ערבי ישראל (שרובם מוסלמים) חייהם פה חיים של מלכים לעומת רוב מדינותם הערביות, אותו רוב שלא בוחן בשום אמצעים נגד עמו (קדאפי רק לפני חודש אמר שישראל מדכא את הפלסטינים, חודש אחרי הוא יורה על עמו שלו טילים ופגזים) ולא חסר רודנים ושליטים חסרי רחמים שמוחמד לא חשב עליהם
(טעות שלי, שכחתי שמוחמד היה עוד רוצח בדם קר, כנראה שרכשו זאת ממנו)

כך הצבוע האירני, תקשיב לעמך חוסני מובארק כך אמר, ושהגיע זמנו להוכיח את נאמנותו לעמו הוכיח זאת כשהוא בחדר המתים והם על מיטות המתים, מקשיב לשקט האינסופי ולקול שלא יצא נגדו יותר מצד מתנגדיו הפולטים.

נערך לאחרונה ע"י Mamor בתאריך 08-03-2011 בשעה 00:20.
ישן 08-03-2011, 04:56
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מה הייתה אומר אם משהו היה מחליט שכל היהודים מהווים סיכון בטחוני ?"

די להתממות: מיהי האוכלוסיה שמהווה את הסיכון הבטחוני הכי גדול לתושבי ישראל? מה הסבירות שערבי יבצע פיגוע בנתב"ג, לעומת אוכלוסיות אחרות?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 08-03-2011, 06:37
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מיהי האוכלוסיה שמהווה את הסיכון הבטחוני הכי גדול לתושבי ישראל?"

ואו - אני מברך אותך על חוסר היכולת שלך לענות תשובה לשאלה פשוטה, ובמקום זה להפליג במליצות שלא יביישו אף ח"כ... עכשיו אפשר תשובה עניינית?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 08-03-2011, 11:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "שאלת אותי או שאלת את עצמך"

שאלתי אותך שאלה פשוטה, למה אתה לא עונה?

ישן 08-03-2011, 06:21
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הייתי בודק את המציאות. כמה מטוסים פוצצו יהודים? כמה מתאבדים יהודים יצאו לג'האד?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מה הייתה אומר אם משהו היה מחליט שכל היהודים מהווים סיכון בטחוני ?"

דן, אני יודע שחשיבה רציונלית היא דבר מסובך לשלומיסט האדוק, אבל האמת היא שגם בטחונם של הערבים
הלא-מפגעים, עולה בעקבות בדיקה שמתמקדת באוכלוסיות מסוכנות יותר. אתה חושב שעדיף לפגוע בכלל
הנוסעים, רק כדי שהאוכלוסיה שמתוכה יוצאים כמעט כל המפגעים, לא תרגיש מסומנת.
ובכן, יש לי פתרון - מה דעתך שהאוכלוסיה הנ"ל תתחיל לטפל באלמנטים מתוכה שגורמים לכך ששאר
האוכלוסיות יירתעו ממנה?

אתה חושב שמישהו כאן מאמין לך שערביה בלבוש אסלאמי, עמוסת חבילות, שעולה לאוטובוס צפוף, לא
מפחידה אותך יותר מאשר מתנחל שמחזיק ביד מזוודה? הגיע הזמן לחדול מהצביעות.

אף אחד לא ציך לעבור עינוי בנתב"ג רק בגלל שהערבים מרגישים לא נוח עם העובדה שכמעט כל הטרור
האווירי הוא תוצר של מאמינים בקראאן...
ישן 08-03-2011, 07:35
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אתה חושב שעדיף לפגוע בכלל הנוסעים
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הייתי בודק את המציאות. כמה מטוסים פוצצו יהודים? כמה מתאבדים יהודים יצאו לג'האד?"

בפירוש שלא.

אני בטוח שקיימות שיטות לבידוק שוויוני ללא השפלה ובזוי, למי שחזותו אינה תואמת את הנורמה ומקום מגוריו או סימן אחר אינו מעיד על יהדותו.

בטחון הוא מעל הכל וככל שהבדיקות הבטחוניות חודרניות יותר כן ייטב.

כיצד תבחין אם אותו מפגע פוטנציאלי לא הדביק פאות ללחייו וחבש מצנפת ו/או רחמנא לצלאן עטף את ראשו/ה על מנת ששער ערוותה לא יתגלה בפרהסיה וישחית את "ישרי הדרך". בדיקה שוויונית תחסל את ההתחזויות - והמתחזים הם לבטח האוכלוסיה המסוכנת בעלת כוונות שאינן טהורות.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 08-03-2011 בשעה 07:40.
ישן 08-03-2011, 08:56
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
וגם עלות הטיסה
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הייתי בודק את המציאות. כמה מטוסים פוצצו יהודים? כמה מתאבדים יהודים יצאו לג'האד?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
האמת היא שגם בטחונם של הערבים הלא-מפגעים, עולה בעקבות בדיקה שמתמקדת באוכלוסיות מסוכנות יותר..

צריך לציין שאם יבדקו בקפדנות את כולם, יצטרכו יותר אנשי ביטחון, ועלות הטיסה תהיה יותר גבוהה גם עבור הערבים.

הערבים צריכים להיות אסירי תודה שלוקחים מה אותו מחיר טיסה למרות שאותם צריך לבדוק יותר.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

ישן 08-03-2011, 11:41
  Mamor Mamor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.11
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הערבים צריכים להיות אסירי תודה שלוקחים מה אותו מחיר טיסה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
הם גם צריכים להודות לממשלת ישראל, שאינה גובה מהם מס גולגולת מיוחד בשל היותם ערבים.

להזיכרך אדוני הנחמד כבר מהתחלת קום המדינה הערבים ניסו להשמיד כול יהודי מקטן ועד זכר.

אם המקום היה בשליטה פלסטנית אתה באמת חושב שהיינו מקבלים את הזכויות שאתם מקבלים? להזכירך שהעם הערבי ובפרט המוסלמי הוא אוייבה של ישראל? כמה פיגועים האסלם לא עודד? זה בטח יהיה 0 במספר - נגד מי? נגד כולם, להרוג אזרחים, תינוקות העיקר לראות דם יהודי נשפך

בגללכם ובגלל אחיכם (המזוייפים, הרי ברגע האמת תירו אחד בשני) אנחנו מאויימים עד היום,לא בגלל יהודים, לא בגלל נוצרים ולא בגלל נעליים, אלא רק בגלל המוסלמים שרובם ערבים כאן בישראל שמעודדים ילד בן חמישה לצאת ולעשות פיגוע כשיהיה גדול
(אני מבטיח לך שישטפו לו את המוח היטב, כמה אללה אוהב תשאידים ומה הוא יקבל ואיזה כבוד יהיה למשפחתו)

שאנחנו הורגים בשוגג ילדים (שיצאו קרוב לוודאי כמוכם, שונאי ישראל ומייחלים להשמדתה) אתם בוכים לכול העולם שאנחנו רוצחים את ילדכם בכוונת תחילה וזה כול יעודנו. האומנם זה עצוב ואין ספק בכך, אבל אנחנו עדין לא כמוכם שמכוונים את נשקנו לתינקות האוייב בכוונת תחילה.

אם לא טוב לכם אצלנו, אצל האוייב הציוני והכובש, לכו לאחיכם, נראה איך תחיו שם - נראה עוד איזה עוד מדינה מטומטת תתן לבית המשפט לפסוק רבות לטובת הפלסיטנים גם במחיר חיינו, נראה איזה מדינה תתן לחברת כנסה כמו חנין זועבי להישאר בכנסת אחרי שהלכה למשט שנמצאים עליו האויב, שמנסה לעורר פרובוקציה נגד שיראל ולהציגה כשטן, כמו תמיד.

ולא, אל תשכח יקרי את טענות השקר שלהם בכול הזדמנות שהייתה מתראיינת אם זה היה בארץ ובין אם זה חו''ל, אותם טענו שהופרכו אחר כך על ידי בדיקות ותמונות מצולמות שהגיע לתקשורת מידי צה''ל.

היא אמרה ששום חייל ישראל לא ניגש והציע עזרה לפצועים
יומיים אחר כך זה מה שרואים:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

חייל: "אני לא מבין גברת מה הבעיה?
זועבי: "הם לא רוצים..."
חייל: " לא רוצה? מה את רוצה שהוא ימות? הוא לא יציב, זו לא החלטה שלך זו החלטה שלי גברת אני מחליט"

שכחתי להזכיר שהיא נשאלה אם הפעילים בו היו פעילים שלות היא ענתה שכן, רק שלום רצו להביא עימם
אותם פעילי שלום שחלקם כתבו אני רוצה להיות שאהיד, הכינו צוואה מבועד מועד וכהנה וכהנה
אותם אלו שניסרו ברזלים מהספינה, עטו עליהם מסיכות אב''כ ומצופים

ואכן, היא מיצגת את עמכם הצבוע והשקרן.

נערך לאחרונה ע"י Mamor בתאריך 08-03-2011 בשעה 11:52.
ישן 08-03-2011, 23:49
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
לא קשור לשמאלנות.
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "אל תתפלא אם הוא יחייב להפסיק..."

מצד אחד אנו שואפים לדמוקרטיה וליחס שווה בפני החוק.
מצד שני, אנחנו צריכים להגן על הדמוקרטיה, וזה די ברור לרוב העם שהחוק שחל על כלל האזרחים (שומרי החוק והעבריינים) אינו יכול להיות שווה לחוק החל על אויבים המעוניינים להשמידנו.

זה פרדוקס שכל מדינה דמוקרטית צריכה להתמודד עימו.

אם תשובת המדינה תנומק תוך כדי שימוש במונחים אה-מגזריים כגון פרופיל וקבוצות סיכון, ובעיקר אם יצליחו להראות בדיקות מחמירות יותר בקרב אוכלוסיות אחרות (לדוגמא, חרדים במכס), אני מניח שיש יכוי לא רע שבג"ץ יחליט שלא להתערב בתחום הבדיקות הבטחוניות.

נערך לאחרונה ע"י stoned בתאריך 08-03-2011 בשעה 23:51.
ישן 09-03-2011, 00:25
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
לא מדויק.
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "פרדוקס של מצד אחד זכויות אדם..."

בפרדוקס של זכויות אדם מול ביטחון אתה עדיין מכליל את אותם חוקים על כולם, כלמר, כל אזרחי המדינה חווים פגיעה בזכויות הפרט שלהם על מנת לשפר את הבטחון, או כלל אזרחי המדינה חווים פגיעה בבטחון על מנת לדבוק בזכויות הפרט.

אני מדבר על מצב בו אוכלוסיה אשר מהווה סיכון מובהק לבטחון המדינה תחווה פגיעה בזכויות הפרט, כאשר שאר האוכלוסיה לא תחווה פגיעה זו.

ולגבי שאלת "מי הבוס", זו דוגמא מצוינת לבעיתיות של העדר חוקה (או מערכת חוקי יסוד מקיפה מספיק).
אתה כן צריך גורם שיבחן את החוקים שהכנסת אישרה (מה אם מחר, תוך כדי ניצול רוב רגעי במליאת הכנסת יעבירו חוק המורה על גזיזת הזקנים והפאות של כל אזרחי המדינה?), אבל אתה צריך הגדרה מדויקת של אילו מקרים הם כן שפיטים ואילו לא.

ישן 08-03-2011, 21:28
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
השאלה היא האם הבידוק נעשה באופן מספיק מתחשב ומכבד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בג"ץ למדינה: נמקו מדוע לא לקיים בדיקות ביטחוניות באופן שיוויוני"

לי ברור מאליו שכלפי ערבים בהכרח צריכה להיות רמת חשד גבוהה יותר וזה לא נעים אבל הכרחי. אבל, השאלה היא האם הבידוק נעשה באופן שהוא מכבד ורגיש וללא חיטוטים מיותרים. יצא לי להתקל בסלקטורים (בעיקר סלקטוריות) שהתנהגו באופן דוחה ומתנשא (לאו דווקא כלפי ערבים) והיה לי חבר מהצבא (בחור מצוין, ככלל) שעבד כסטודנט באבטחה של אל על (על מטוסים ובנתב"ג) וסיפר לי כמעט כלאחר יד על ערבי שאותו עיכב לבדיקה באמצע הטרמינל ולאחר מכן, כשסיים ופנה ללכת, הנ"ל סינן קללה מאחורי גבו הוא בתגובה הסתובב מייד והיכה אותו באגרוף בפנים. אני בטוח שהוא לא היה עושה זאת לאזרח יהודי, והוא דווקא ממש לא איזה גיזען כהאניסט. היה גם המקרה של המדענית האמריקאית (מכרה שלי משנים רבות) שעוכבה על ידי אנשי הביטחון של אל על בגלל שזוהתה בטעות כקטיביסטית בריטית ושלפחות חלקם נהגו בה בגסות רוח מיותרת.
אני חושב שאפשר וצריך להפעיל שיקול דעת ואדיבות על מנת לבצע הבידוק הנוסף מבלי לתת לאנשים להרגיש מושפלים.
ישן 09-03-2011, 08:12
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בג"ץ למדינה: נמקו מדוע לא לקיים בדיקות ביטחוניות באופן שיוויוני"

אגב, צריך להזכיר שעד ל11.9.2001 האפליה בבידוק כוונה נגד ישראלים. בשדות התעופה בחו"ל, רק לאל-על היה ביתן נפרד, מוקף בד"כ בשומרים חמושים בנשק ארוך, כמעט רק הנכנסים לשם נדרשו לעבור בידוק.

אגב, אני בעד החלת עיקרון הדוגמה האישית על שופטי בג"צ. כמו שאחרי פסיקתם בנוגע לכביש 443 צריך היה משרד המשפטים להודיע כי מעתה ייסעו עובדי המערכת בין ירושלים למרכז אך ורק דרך כביש זה, ללא כל ליווי ביטחוני, כך צריך להבהיר כי בידוק לא ייחסך גם משופטי בג"ץ בעת עלייתם למטוס.

ונסיים ב:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://survivingtheworld.net/Lesson799.jpg]

http://www.baking.co.il

ישן 09-03-2011, 23:26
צלמית המשתמש של amit2
  משתמשת נקבה amit2 amit2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.07

לפני מספר חדשים, תחנת הרדיו הציבורית NPR , פיטרה את חואן וויליאמס (Juan Williams) -
על שאמר:
“when I get on the plane, I got to tell you,
if I see people who are in Muslim garb
and I think,
‏you know, they are identifying themselves first and foremost as Muslims,
I get worried. I get nervous."
- כשאני עולה על מטוס, אם אני רואה אנשים בלבוש מוסלמי מסורתי,
הם מזהים את עצמם ראשית ובעיקר כמוסלמים - אני דואג, מודאג - נלחץ…

היום פוטרה יושבת ראש התחנה
לאחר שעלה הוידאו שמראה את מקורות התחנה הציבורית, שממומנת מכספי משלם המיסים,
אבל מייצגת חלק מהם - החלק השמאלי...
(אוףףף - שכחתי איך... שוב לא מצליחה להעלות את יוטיוב...)

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

נערך לאחרונה ע"י amit2 בתאריך 09-03-2011 בשעה 23:35.
ישן 10-03-2011, 07:56
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
מה יתן לערבים אם יטרטרו גם יהודים ללא צורך? זה רק רוע לב

הערבים לא ירויחו מזה כלום. הרי אי אפשר להפסיק לבדוק את הערבים, רק אם יעשו עבורם טיסות נפרדות.

הנוסעים הערבים עוד יפסידו מזה שעלות הטיסה יתחיל לעלות יותר אם יצטרכו לבדוק את כל הנוסעים כולם. יהנו רק אלו שיש להם רוע לב שאם להם לא מסתדר, הם רוצים שלכולם יהיה רע.

האם הבג"ץ תומך במהלך שבא אך ורק בעקבות רוע לב ואי-פרגון?

מחר הם עוד יחוקקו גם חוק חדש שכל מי שהוא תודה לא-ל אינו נכה, שיעשו אותו לנכה חס וחלילה. למה לשם השוויון. אחרת זאת תהיה אפלה נגד הנכים.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 10-03-2011 בשעה 08:20.
ישן 10-03-2011, 14:01
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06

מבלי לדעת לעומק ולרוחב מה נאמר ואיך התנהלו הדברים אני נוטה להאמין (סתם אמונה) שהשופטים חשו שמדובר בתפוח אדמה חם מידי. הרי זה ברור מדוע נוהגים כפי שנוהגים והמציאות בשטח מוכיחה שנוהגים נכון. העניין הוא שאילו שופטי בג"ץ היו מגנים על ההתנהלות הקיימת הם היו מאבדים חלק מהילת הנאורות שהם מבקשים לייצר לעצמם.

זה כמו העניין שהיה בזמנו עם מעבר פלסטינים באיזשהו כביש שהתנועה שלהם בו הייתה אסורה. אני מתרשם שמבחינת בג"ץ, כאשר מציבים שיקול של "צדק טהור" מול שיקול של סיכון חיי אדם - הכף נוטה לכיוון ה"צדק הטהור".

סתם הבחנה שלי.

ישן 12-03-2011, 12:03
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ישנו מושג מאוד מאוד חשוב שאותו יש להכיר בטרם מגיבים לכל שאלה בעניין בג"ץ
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "מבלי לדעת לעומק ולרוחב מה..."

המושג הוא "זכות עמידה". זכות עמידה היא הסוגייה האם לעותרים יש בכלל זכות לעתור באותו נושא. מאז
אמצע שנות ה90 ניסו ברק ויורשיו להרחיב את זכות העמידה עד ומעבר לגבולות האבסורד המוחלט, אבל
עדיין (כשהיה להם נוח) הם ידעו לדחות עתירות על הסף (כלומר, בטרם הושמעו) בתואנה של "העדר זכות
עמידה".
לו חשב בג"ץ שהבידוק הקיים הוא מוצדק, אבל שתפו"א האדמה חם מדי מבחינתו - יכול היה להימנע מדיון
בעתירה פשוט ע"י קביעה שלעותרים אין זכות עמידה, מבלי להתייחס בכלל לשאלה שהעלו העותרים.

הוא לא עשה כן.

אנחנו יכולים לדון עד מחרתיים לגבי הסיבה לכך (האם זה בכלל שהם מוטים שמאלה, או שמא זה בגלל שהם
מאוד מוטים שמאלה), אבל זו לא השאלה. הם עשו כן, ויכלו שלא לעשות כן - גם בלי להתייחס לעצם שאלת
הבידוק, ולעניין האם הבידוק נאור או לא.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:17

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר