לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-03-2011, 08:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Pilon שמתחילה ב "לא הבנתי את תגובתך. התכוונת..."

כשמישהו מציג בכנס המתיימר להיות מדעי הוא מציג נתונים קשים, כאלה שכל אחד יכול ללכת ולבדוק אותם בעצמו. הכתבה, לא - גם מכיוון שהפואנטה שלה היא להציג תמונת מצב כלכלית ולא מדעית. במידה והטענה של קודמך נכונה, אז האמינות של מכין הכתבה צונחת פלאים. קשה לי אישית להאמין למישהו שמסלף ומעוות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-03-2011, 08:25
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "כשמישהו מציג בכנס המתיימר..."

האוטומטיות בהתייצבות אל מול גילויים שכאלה מעידה על תעמולה איכותית וצייתנות בלתי ברורה של העם החכם (וכנראה הפרייאר) בעולם.
לא משנה כרגע איפה האמת, בצד זה, בצד השני או בין לבין, אבל אני צופה לא מעט תגובות אוטומטיות של התייצבות למען המערכות, מאחורי הממשלות, וכנגד דון קישוטים למינהם.
דון קישוט היה בן אדם הזוי, במציאות אין הזיות יש תרמיות והטעיות.
קשה לאמוד את כמות הכסף שבוזבז על ידי טעויות, מחדלים, רמאויות, נוכלויות, כשלונות ושקשוקות למינהן שהממשל וההון בזבזו. הציבור הוטעה ושילם במזומן וימשיך לשלם.
במקרה של המים, זה כמעט לא סוד שמשק המים קובר בתוכו חוסר יעילות, והמון המון טעויות ונוכלויות הקשורות להטעיית הציבור והפחדתו.
באותה מידה שטייקון זה או אחר לא נענש בהעלאת המס על הדלק שהוא צורך, אין סיבה שבמים זה יהיה שונה.
חוסר הפתיחות והנאמנות העיוורת הזו, מצד לא מעט צעירים, שמעדיפים לעמוד כמו חיילים מאחורי המפקד, גם אם המפקד הוא נוכל תעודד עוד ועוד מחדלים על חשבוננו.
לדעתי זה קשור לצבא שזורם לנו בדם.
חיילים היינו וחיילים נשאר, וגם אם המטרות שגויות, הולכים אחרי המפקד.
זה משפט חמור מאד להגיד, אני יודע, אבל גם המצב לא משהו מסתבר

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 10-03-2011, 08:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "האוטומטיות בהתייצבות אל מול..."

ציטוט:
האוטומטיות בהתייצבות לצד גילויים שכאלה מעידה על תעמולה איכותית וצייתנות בלתי ברורה של העם החכם (וכנראה הפרייאר) בעולם.
לא משנה כרגע איפה האמת, בצד זה, בצד השני או בין לבין, אבל אני צופה לא מעט תגובות אוטומטיות של התייצבות למען המערכות, מאחורי הממשלות, וכנגד דון קישוטים למינהם.
דון קישוט היה בן אדם הזוי, במציאות אין הזיות יש תרמיות והטעיות.
קשה לאמוד את כמות הכסף שבוזבז על ידי טעויות, מחדלים, רמאויות, נוכלויות, כשלונות ושקשוקות למינהן שבעלי אינטרסים בזבזו. הציבור הוטעה ושילם במזומן וימשיך לשלם.
במקרה של המים, זה כמעט לא סוד שמשק המים קובר בתוכו חוסר יעילות, והמון המון טעויות ונוכלויות הקשורות להטעיית הציבור והפחדתו.
באותה מידה שטייקון זה או אחר לא נענש בהעלאת המס על הדלק שהוא צורך, אין סיבה שבמים זה יהיה שונה.
חוסר הפתיחות והנאמנות העיוורת הזו, מצד לא מעט צעירים, שמעדיפים לעמוד כמו חיילים מאחורי המפקד, גם אם המפקד הוא נוכל תעודד עוד ועוד מחדלים על חשבוננו.
לדעתי זה קשור לצבא שזורם לנו בדם.
חיילים היינו וחיילים נשאר, וגם אם המטרות שגויות, הולכים אחרי המפקד.
זה משפט חמור מאד להגיד, אני יודע, אבל גם המצב לא משהו מסתבר

FIFY.

האוטומטיות בה אתה תוקף כל אדם שלא חושב כמוך דומה לאותו מפקד שמתמרמר שחיילים הולכים אחרי מפקד אחר ולא אחריו ומעדיף לחפש איזו התנכלות במקום לבדוק את עצמו.
התגובה שלך מעידה כאלף מונים על ההיסטריה והדמיון הרב שיש בינך לבין אלה שאתה תוקף - כולם צריכים לחשוב בצורה חופשית, כל עוד הם כמובן חושבים מה שהם צריכים לחשוב.
מעניין אם קראת את מה שכתבתי, או שהתגובה שלך היא אחת מאותן תגובות אוטמטיות עליהן אתה מדבר... מהצד הנכון כמובן.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 10-03-2011, 12:17
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE]האוטומטיות בהתייצבות..."

אבל גם במקרה הזה לא מדובר בי.
וכמו בשאר המקרים שהותקפתי אישית בשביל להמנע מלדון בנושא עצמו.
אבל לא על הכבוד שלי אני נלחם פה.
קודם כל לכל חייל יש מפקד אחד, ולכל מפקד יש חייל אחד.
אין פול של מפקדים וחיילים שבוחרים כל פעם למי לציית בהתאם לדעה הרגעית.

אתה ניגשת לנושא בצורה לוגית.
דיברת על ייתכן, וכמה קשה להוכיח, ואם ההוא אמר בכנס, וההוא תקף מדעית, אז יותר הגיוני ויותר לוגי וכו' ותירוצים ושאר התייצבויות.

אני לא אמרתי מי צודק, רק תקפתי את הגישה.
צור שיזף לוחם ותיק בכשלונות המים ודבריו מלאים טעם, ריח והמון הוכחות וסימוכין.
אתה לא ניגשת לנושא בצורה מקצועית והנחת שלא הגיוני שמישהו מסלף.
אתה יודע מה אומרים על הנחות ? שהם האמא של כל הכשלונות. באנגלית זה תמיד נשמע יותר טוב.

וחבל שתיקנת את הטקטס שלי.
אין בו טיפה פוליטיות שמצריכה לסלף ולהפוך ממשל לבעלי אינטרס.
הממשל מעאפן. רקוב. מושחת, ודי מסריח. שמאל וימין.
כולם מפשלים.
מבזבים מיליונים שנערמים למיליארדים על תכנונים לקויים של כבישים. חלקם אפילו כבישים מיותמים ומיותרים. אתה צריך דוגמאות ? או שנתיבי איילון מספיקים כדוגמה לבור בלי תחתית הוצאות מטופשות על פקקים קבועים ? והרכבת ? והגשרים ? והרכבות הקלות ?
וביטול תוכניות ההתפלה מלפני כעשר שנים בגלל כמה חורפים לא שכונים ?
על מכירת נכסי המדינה בחלמאות למשקשקים למינהם אני אפילו לא מדבר בינתיים.
אבל על בסיס מה אתה מגן על המדינה שלך שמתנהלת בצורה די חובבנית ודי גרועה בלא מעט השקעות עתידיות ? בגלל איזה היגיון לוגי ?
יכול להיות שכולם טועים והמדינה צודקת, אבל זה לא מבחן בלוגיקה שבגלל שקשה להוכיח ואתה מניח שלא הגיוני וכו'.
זה לא רציני.
וכל המדענים שמופיעים ותוקפים את המדינה ואת השיקולים שלה לא לוקחים סמי הזייה בדרך כלל, הם עסוקים במחקר, ולאו דווקא באינטרסים.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 10-03-2011, 23:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אבל גם במקרה הזה לא מדובר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אבל על בסיס מה אתה מגן על המדינה שלך שמתנהלת בצורה די חובבנית ודי גרועה בלא מעט השקעות עתידיות ? בגלל איזה היגיון לוגי ?

עוד רגע אתה גם תחליט שאני טוקבקיסט בתשלום מטעם משרד הפנים. כפי שכתבתי קודם, מי שלא מתיישר לפי הקו שלך הוא מיד סוכן של המדינה?
ההערות שלי היו שתיים:
1. מידע מדעי ניתן לאושש או להפריך - את הכתבה לא, בגלל שאין שם מידע שניתן להתייחס אליו ניסויית.
2. היחס שלי לעריכה מגמתית הוא כזה שחושד בטענות ודורש תימוכין מוצקים. עריכה מגמתית היא שקר.
אין כאן לא תמיכה ולא התנגדות, מלבד אצל אלה שמי שלא איתם, אוטומטית נגדם - כדאי שתבחן היטב את הבנת הנקרא שלך, לכל הפחות. וכן, אני לא מאמין אוטומטית לאף אחד - לא זה מה שאתה מעוניין בו?

ציטוט:
צור שיזף לוחם ותיק בכשלונות המים ודבריו מלאים טעם, ריח והמון הוכחות וסימוכין.
טעם וריח מעניינים טבחים. מה שחשוב זה סימוכין. יש עשרות דוגמאות של מדענים ותיקים מלאי טעם וניחוח אגוזים שזייפו במקרה הרע ומסרו מידע חלקי במקרה הטוב. הקשר לאדם אינו רלוונטי - רק אמינות המידע.

עכשיו אדון מצפון - לך תנבח על הרים ולא על צלי הרים.

ישן 12-03-2011, 11:22
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה צפית בכתבה של צור שיזף..."

אם הבנתי את ביטיס נכון בסימוכין הוא מתכוון למחקרים אמיפריים שניתן להפריך או לאשש, עם כל הכבוד לצור שיזף ולעדת המומחים שלו (שאף אחד לא מפקפק במומחיותם) ראיון למבט שני הוא לא מחקר ובטח ובטח שלא מחקר אמפירי. מי ערב לנו שהאנשים המכובדים שהתראיינו לכתבה לא החסירו מידע שלא מתאים לפרדיגמה שלהם? מי יכול להבטיח לנו שמי שערך את התוכנית הזו לא ערך אותה בצורה מגמתית שתתאים לאג'נדה שהוא מנסה לקדם? חשוב לי להבהיר שאני לא טוען שמי שהתראיין לכתבה הזו שיקר ושאני לא חושב שצור שיזף ערך את התוכנית בצורה מגמתית, אבל אני בהחלט מבין את ביטיס ומסכים עם הטענה שלו.

ישן 12-03-2011, 10:00
צלמית המשתמש של Pilon
  Pilon Pilon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Pilon שמתחילה ב "מי אמר שאין מים בישראל? וידאו."

חבל שכל דיון בפרש בזמן האחרון הופך להיות זירת התגוששות, ועוד בליבוי אש של המנהלים.

בנתיים - חוץ מהנפת יד לביטול - אף אחד לא התייחס כלל לנתונים שמובאים בכתבה, רק ציינתם שהיה כנס בנושא המים.
הנה חלק מהנתוני הכתבה:

הקמפיינים על כך שהכנרת מתייבשת, מתעלמים לחלוטין מהעובדה שמאגרי המים התת קרקעיים (אקוויפרים)
גדולים מהכנרת שאינה מהווה את מקור המים העיקרי של ישראל.
מנהל מעבדת הכנרת פרופ' משה גופן מציין שהיכולת לשאוב מים מהכנרת אינה הקו השחור אלא כושר תפקוד המשאבות הנוכחיות. איכות המים במצב של שאיבה מתחת לקו השחור כמעט ולא תפגע.
מדינת ישראל צריכה בשנה 1.35 מילארד קוב מים. 1 מילארד מתוכם הם מי תהום, כנרת 300 מליון. עוד 400 מליון מים מושבים מיוצרים לחקלאות. סה"כ : 1.7 מילארד קוב מים.
תוסיפו לזה מים מותפלים, מי מאגרים, מים שמבוזבזים מדליפות צנרת ו 5% מ 8 מילארד קוב מי גשמים המוזרמים לים. מבצע קידוחי מי תהום של מקורות הופסקו ולא בגלל סיבות הידרולוגיות (הידרולוג ראשי של מקורות)
לפי התוכנית הממשלתית, תהיה העדפה ברורה של מים מותפלים על פני מים טבעיים. נחשו מי ירוויח מכך. נחשו מי הולך לשלם על כך.
בדו"ח הועדה הממלכתית בנושא משבר המים נאמר ש "מצב משק המים אכן הוחרף כתוצאה משנים שחונות, אך הוא בעיקרו של דבר תוצאה של מעשים ומחדלים של הגורמים האמונים על משק המים."

אני מציע לכם, במקום לנפנף בכנס כזה או אחר, לעסוק בהתנגחויות אישיות או בלוגיקה שגוייה, לצפות שוב בכתבה ולהתייחס לנתונים.

ובמאמר מוסגר : כולכם מכירים בודאי את " אמת בלתי נוחה" של אל גור ו"קליימט גייט". לב ליבו של טיעוני אל גור אודות ה CO2 והתחממות כתוצאה מפעילות בני האדם מבוסס על שקר, ועדיין זה הפך להיות הנרטיב הנפוץ. ושוב נשאלת השאלה, מי המרוויח מכך. אני רואה בכך תבנית חוזרת בדיוק כמו בנושא משק המים בישראל.

ישן 12-03-2011, 10:34
צלמית המשתמש של Gumble
  משתמש זכר Gumble Gumble אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.08
תעזור לי פה כי לא ראיתי את כל הכתבה
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Pilon שמתחילה ב "חבל שכל דיון בפרש בזמן האחרון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Pilon
הקמפיינים על כך שהכנרת מתייבשת, מתעלמים לחלוטין מהעובדה שמאגרי המים התת קרקעיים (אקוויפרים) גדולים מהכנרת שאינה מהווה את מקור המים העיקרי של ישראל.

ולא הזכירו שחדירת מי מלח וחדירת הפן הביני לאקוויפר החוף היא תהליך בלתי הפיך כמעט, לא הזכירו שיש עליה מתמדת בכמות הכלור (מדד למלח) באקוויפר החוף?
לא הזכירו את ניסיונות ההשבה לבארות שהומלחו?
על סמך מה הם קבעו שניתן להמשיך ולהמשיך לשאוב מהאקוויפרים בלי לדאוג שישארו מאוזנים?

ציטוט:
מנהל מעבדת הכנרת פרופ' משה גופן מציין שהיכולת לשאוב מים מהכנרת אינה הקו השחור אלא כושר תפקוד המשאבות הנוכחיות. איכות המים במצב של שאיבה מתחת לקו השחור כמעט ולא תפגע.

זאת דעה של איש אחד, מה עם דעתם של כל שאר האנשים?
ישן 12-03-2011, 13:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Pilon שמתחילה ב "חבל שכל דיון בפרש בזמן האחרון..."

ומוסיף על gumble -
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Pilon
זו אמירה חלקית. אם תרד יותר מהקו השחור, איכות המים לא תפגע -ממה? מאיכות המים הקיימת! ברגע שתעלה מהקו השחור איכות המים תעלה. אין שום אינטרס להשאר בקו השחור.

מדינת ישראל צריכה בשנה 1.35 מילארד קוב מים. 1 מילארד מתוכם הם מי תהום, כנרת 300 מליון. עוד 400 מליון מים מושבים מיוצרים לחקלאות. סה"כ : 1.7 מילארד קוב מים.
Gumble נגע כבר בנזק לאקוויפר החוף שעובר המלחה, אקוויפר ההר גם הוא ניזוק מאוד ומצטמצם. תוסיף על כך זיהומים אורגניים, דלק ושפכי תעשיה כבדה שצריך לנקות מהמים, עליה בריכוז של הניטראטים שדורשת ניקוי מיוחד...
לפי התוכנית הממשלתית, תהיה העדפה ברורה של מים מותפלים על פני מים טבעיים. נחשו מי ירוויח מכך. נחשו מי הולך לשלם על כך.

מצד שני, מים מותפלים הם מקור מים אמין ויציב, בניגוד לתלות בכמויות גשמים להחזיר ולמלא אקוויפרים ואת אגן הכנרת. אני כבר לא מדבר על כך שניתן יהיה במצב כזה לשקם את איזור ים המלח והירדן, ולייצב את החקלאות בארץ (שגם ככה ניזוקה מאוד).

זה שיש מה לעשות, אין ויכוח. אבל לטעון שהבעיה הבסיסית לא קיימת? לא ריאלי. אי אפשר להתנהג ולהתעלם מהעובדה שמשק המים הוא גירעוני מטבעו והגרעון רק מחמיר. אם מישהו רוצה להמנע ממונופול פרטי - שיבנה את זה כחלק מגוף ממשלתי (דבר נכון בגלל חשיבותו האסטרטגית).

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 12-03-2011 בשעה 13:20.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:05

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר