לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-03-2011, 20:07
צלמית המשתמש של coolroy
  משתמש זכר coolroy coolroy אינו מחובר  
מנהל פורום פלאש

חבר מתאריך: 04.03.05
התקדמות מקצועית בתחום התכנות

כבר הרבה זמן שאני מנסה להבין איך להתקדם במקצוע ולאיזה כיוונים לכוון.

אני מתכנת כבר קרוב ל 7 שנים בתכנות מונחה עצמים ב ActionScript עם ידע 5 יחידות ב JAVA, בן 19.

המטרה הסופית שלי היא להיות מתכנת מנועי משחק בתלת מימד (Game Engine Software Engineer), ב C++.

דיברתי היום עם מישהו שהוא כבר שנה שנייה בלימודים לתואר למדעי המחשב, והוא אמר לי שמעשית לא לומדים שם כלום, ובתכלס כשבאים לתכנת אין אפילו דבר אחד מכל מה שלמדת שעוזר לך בדרך כזו או אחרת.

אני שואף לעבוד באחת מהחברות השולטות בשוק (כרגע מכוון על BLIZZARD אבל עד שאגיע לרמה הנדרשת דברים משתנים...).

השאלה שלי היא מה הכיוון שאני צריך לקחת בחיים כדי להגיע למטרה? עוד כשנה אני מתכוון להתחיל ללמוד לתואר למדעי המחשב אבל אני כבר לא יודע עד כמה זה יעזור לי, זה תמיד פלוס אבל צריך גם כישורים תכנותיים בתכלס - שמן הסתם צריכים לבלוט מעל כולם כשמכוונים לחברה רצינית.

הדבר היחיד שאני צריך הוא שמישהו יצביע לי על הדרך כדי שאני אתחיל ללכת בה...

תודה מראש
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-03-2011, 20:18
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי coolroy שמתחילה ב "התקדמות מקצועית בתחום התכנות"

אתה יכול לנסות modding, לדעתי זאת הדרך הכי טובה להיכנס לתחום ממקום כמו ישראל שאין בה חברות שמתעסקות בזה ברצינות. אם תלך לרשימות העובדים בהרבה חברות בתחום, תראה שהרבה מאוד מהם התחילו כמודרים.

לגבי מדעי המחשב - רוב התואר הוא בעיקר תאורטתי/מתמטי, אבל זה לא נכון להגיד שאין קורסים מעשיים, זה הרבה עניין של בחירה. אני יודע שאצלנו יש קורס של גרפיקה ממוחשבת שהוא אחד הקורסים היותר עמוסים מבחינה תכנותית וזה כולל עבודה עם תלת מימד, הצללה,רנדרינג ועבודה עם openGL, ואני מניח שיש גם קורסי המשך (או פרוייקטי המשך) למי שנמשך לתחום, ואני בטוח שיש דברים דומים במקומות אחרים.

ד"א, אם אתה ממש רציני בעניין ויש לך את הכסף (הרבה כסף) אתה יכול לנסות ולהתקבל לאוניברסיטאות בחו"ל (כמו DigiPen בארה"ב) שהדגש שלהם הוא על פיתוח משחקי מחשב (מפתחי המשחק פורטל הגיעו משם).
ישן 11-03-2011, 17:30
  fadey fadey אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי coolroy שמתחילה ב "התקדמות מקצועית בתחום התכנות"

תסלח לי כן? אבל אם אתה רציני ברצונותיך, ואתה מבין את השוק של היום, אז היית מבין שעלייך להמציא לעצמך תואר במדעי המחשב או בהנדסת תוכנה (אני כמובן ממליץ על הנדסה), הסבירות היום שאיזושהי חברה תשקיע בך בכלל ראיון עבודה בלי שום תעודה הוא קלוש בצורה שאתה לא מבין כנראה, (שים לב שלא אמרתי שאין יוצאים מן הכלל), אם אתה רוצה "על בטוח" לך תלמד.

ואיזו מן שטות החברים שלך סיפרו לך בדיוק?! אתה באמת מאמין שאתה לומד 4 שנים ולא לומד כלום בעצם? אתה יודע מהי אלגברה ליניארית? מתימטיקה דיסקרטית? פונקציות מרוכבות? אתה מבין איך ניתן לשלב אותם בשפות שאתה כותב? אתה בכלל יודע איזה ידע נדרש בשביל ליצור כמה ווקטורים גראפיים? ספקני אם הם התכוונו למה שאמרו או שבכלל למדו.

אגב, היום גם לא כ"כ מספיק התואר, כדאי שתצטיין. בייחוד אם אתה הולך על חברות גדולות כמו DICE ו BLIZZARD

ישן 12-03-2011, 14:52
  Dark Knight Dark Knight אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Dark Knight
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי coolroy שמתחילה ב "במילים אחרות אני יכול להתמקד..."

אתה צריך להבין משהו...
התפקיד של האוניברסיטה כיום היא לא להקנות לך ידע מקצועי מעמיק מהסיבה הפשוטה שבמרבית התחומים של הטכנולוגיה הגבוהה (HiTech) הצטברה כמות ידע כ"כ אדירה שבלתי אפשרי ללמד את כולה. יתרה מזאת, מדי יום יוצאים יותר מאמרים מקצועיים בכל נושא כמעט מכפי שאפשר לקרוא.

התפקיד האמיתי של האוניברסיטה הוא:
1. לסנן מועמדים (בעזרת ציונים)
2. להקנות לך כלים כדי שתוכל ללמוד לבד
3. להקנות לך דפוסי מחשבה של מהנדס\מדען
4. להקנות לך תשתית ידע בסיסית שנחוצה בתחום הלימודים שלך (למשל ידע תכנותי בסיסי, אלגוריתמים נפוצים, מבני נתונים בסיסיים)
5. לחשוף אותך לכמה שיותר תתי תחומים בתחום הלימודים העיקרי שלמדת (במדעי המחשב, למשל, יש לך את תחום הרשתות, ה-embeded, תחום הבינה המלאכותית, תחום הגרפיקה הממוחשבת, הראייה הממוחשבת ועוד ועוד ועוד)

כמובן שבתהליך אתה תתקל גם בדברים מעשיים, בעיקר בפרוייקטים או קורסי בסיס אבל המטרה העליונה היא לבחון את היכולת שלך להתמודד עם לחץ לימודים וחומר חדש ולהבחן עליו.
זה למה מרבית המקומות דורשים ממך גם ניסיון עבודה, בנוסף לתואר - שכן סטודנט שרק יוצא מאוניברסיטה זקוק לעוד המון הכשרה בתחום הספציפי אליו הוא נכנס.

ישן 12-03-2011, 18:57
צלמית המשתמש של coolroy
  משתמש זכר coolroy coolroy אינו מחובר  
מנהל פורום פלאש

חבר מתאריך: 04.03.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Dark Knight שמתחילה ב "אתה צריך להבין משהו... התפקיד..."

ל - Dark Knight:
אני יכול לבחור להתמקד בתחום ספציפי ולהחליט שלא להחשף לכל התתי תחומים?
ואם בכל זאת אני מחפש הכשרה מקצועית מעבר לתואר, יש דרך רשמית לצבור את הנסיון בתחום הספציפי בדרך אחרת מאשר לקרוא וללמוד חומר באופן עצמאי? יש פה פאק רציני במערכת אם אין...

ל - fadey:
אני יותר מחפש להיות מתכנת באופן מעשי, אבל ממה שנתקלתי מהנסיון שלי עד עכשיו יש גם צורך בתכנון כל הפרוייקט לפני שמתחילים לתכנת - זה בעצם התפקיד של מהנדס התכנה כשמחלקים את הפרוייקט לתפקידים?
אם אפשר הגדרה יותר מנומקת של "תכנון הפרוייקט" - שכן גם בתור מתכנת אני מחפש להיות מתכנת ראשי (Lead Programmer) וכן ליזום ולתכנן מעבר לתכנות עצמו.
ישן 12-03-2011, 20:35
  Dark Knight Dark Knight אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Dark Knight
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי coolroy שמתחילה ב "[B]ל - Dark Knight:[/B] אני..."

תראה, אני למדתי בטכניון אז אני מעדיף לספר על איך זה שם ולא להטעות אותך בטעות לגבי אונ' אחרות:
כעקרון בטכניון יש סל של מקצועות חובה שכל הסטודנטים במסלול לימודים מסויים חייבים לקחת. המקצועות האלו, בתלות במסלול, מהווים בין 50% ל-70% מנקודות הזכות האקדמיות שאתה חייב לצבור כדי להיות זכאי לתואר.
במדמ"ח הנקודות הללו כוללות מקצועות מטמתיים - אלגברה ליניארית, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, אלגברה מודרנית ועוד אפשרות לבחירה של כמה מקצועות מתמטיים כמו משוואות דיפרנציאליות רגילות (ואולי גם חלקיות אם מתחשק לך), פונקציות מרוכבות, תורת פורייה וכו'.
מקצועות פיסיקאליים שהם חובה לכלל הסטודנטים בטכניון (אולי פרט לארכיטקטורה) - פיסיקה ניוטונית וקצת תורת היחסות הפרטית (1), ובהמשך חשמל ושדות (2). אם אני לא טועה פיסיקה של חלקיקים ותורת הקוונטים על קצה המזלג (3) זה בחירה במדמ"ח.
בנוסף את חייב לצבור קצת (ממש קצת) נקודות בקורסים הומניסטיים וספורט (כדי שלא תתנוון לגמרי) אבל זה דווקא החלק הכי נחמד בתואר
ומקצועות של המסלול - קורס מבוא למדמ"ח (תכנות ב-C ומושגים בסיסיים כמו רקורסיה ו-backtracking), מבוא לתכנות מערכות (C מתקדם, שיטות בניית תוכנה ו-++C), ארגון ותכנות המחשב (איך המחשב עובד ואיך הוא בנוי, פסיקות, מרחב זיכרון ומבוא בסיסי לקומפילציה וטעינה של קוד, בנוסף לומדים שם אסמבלי של PDP-11), אלגוריתמים (בעיקר בתורת הגרפים), מבני נתונים (ניתוח ותכנון של מבני נתונים, הכרה של מבני נתונים נפוצים כמו עצים, טבלאות ערבול, רשימות דילוגים וערימות), לוגיקה ותורת הקבוצות (קשה מאד להסביר בלי להכנס ליתר פרטים - מדובר בקורס שהוא למעשה מאד מתמטי אבל מאפשר לך פורמליזציה של דברים די מורכבים ומידול מתמטי שלהם. אחד הקורסים הקשים בתואר), אוטומטים ושפות פורמליות (כמעט המשך ישיר של לוגיקה אבל מתמקד באוטומטים [משמע מכונות מצבים] ומהווה את הבסיס הרעיוני לרב הדברים שלומדים בקומפילציה), קומפילציה (מפירסור ועד אופטימיזציה), תורת החישוביות (אחד הקורסים המעניינים ביותר שיצא לי לעשות בתואר. מסתמך הרבה על לוגיקה ואוטומטים אבל מתמקד בנושאים של מחשב - יוצרים מודל של מחשב שנקרא מכונת טיורינג, מוכיחים שהוא שקול למחשב מודרני, ומשם מתקדמים לחקר של מה אפשר ואי אפשר לעשות בעזרת מחשב, ומה אפשר או אי אפשר לעשות בצורה יעילה), תכנות מונחה עצמים (למעשה שם הקורס משקר - זה בעיקר מסביר איך עובדים מנגנונים של שפות מונחות עצמים מאחורה), שפות תכנות (קורס כיפי שלומדים בו שפות תכנות שגרתיות פחות כמו ML ו-Prolog)... יש בטח עוד קורסי חובה שאני לא ממש זוכר כרגע, הכי קל יהיה להכנס לקטלוג הסמכה של הפקולטה למדעי המחשב ולבדוק.
בנוסף אתה מחוייב לעשות 2 פרוייקטים. הפרוייקטים זה סמסטר שלם שבו אתה עושה פרוייקט ומשקיע בו את מירב זמנך. אתה בוחר את התחום שמעניין אותך ואת המעבדה שבה אתה רוצה לעשות את הפרוייקט ובוחר פרוייקט מתוך היצע די גדול, בד"כ. פה אתה בהחלט יכול לדחוף לכיוון של קידוד מאסיבי ואולי אפילו, אם יתמזל מזלך, תגיע ל'פרוייקט בתעשייה' שבו אתה הולך לעשות פרוייקט עבור חברה אמיתית (רק שלא תקבל על זה תשלום)

עכשיו החלק המעניין - בין 50 ל-30 אחוזים מהתואר שלך מהווים קורסי בחירה ופה אתה יכול להתפרע על התחומים שמעניינים אותך. אני לקחתי גרפיקה ממוחשבת, מבוא לבינה מלאכותית, מסדי נתונים, מערכות קבצים שיטות בהנדסת תוכנה, רשתות מחשבים, אבטחת מידע וכו'... קורסים מעשיים בעיקר. אפשר כמובן לבחור קורסים עם יותר זיקה למחקר (כמו מבני נתונים 2 ואלגוריתמים 2 וניתוח פורמאלי של תוכנה).

אתה מוזמן להכנס לכאן: www.cs.technion.ac.il/courses ולהתרשם מהמגוון.

ישן 12-03-2011, 15:35
  fadey fadey אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי coolroy שמתחילה ב "במילים אחרות אני יכול להתמקד..."

אני לומד הנדסת תוכנה, ולכן באופן טבעי אמליץ על כך. הייתרונות הבולטים של הנדסה על פני תואר במדעי המחשב הם כמובן הייתרונות ההנדסיים, זה דיי דומה להבדלים בין אדריכל לבין מהנדס בניין.

הנדסה היא תפיסת עולם כשלעצמה, ולכן הינה תואר (בחול נהוג לקרוא למהנדסים עם התואר שלהם) לכל עניין.
היכולת שלך כמהנדס תוכנה להקים תשתיות ולשלוט על הרכב התוכנה יהיה הרבה יותר משמעותי מאשר מי שאינו מהנדס.
אם ברצונך לקחת חלק בתכנות המעשי והחלקי של התוכנה אז כמובן שכדאי לגשת למדעי המחשב, אך אם אתה מעוניין להיות מהנדס התוכנה (כלומר המתכנן הראשי או המשני לצורך העניין) גש ללמוד הנדסה.

כמובן שלא מובטח לך לעסוק פרופר בהנדסת התוכנה, אך בהחלט תהיה לך האפשרות. לעומת מי שלמד במדעי המחשב

אגב, את קורסי החובה קובעת המועצה להשכלה גבוהה, וכן גם את קורסי הבחירה, כך שכל עוד תלמד במוסד אקדמי (שאינו פרטי) הלימודים אמורים להיות תואמים בכל המוסדות.

נערך לאחרונה ע"י fadey בתאריך 12-03-2011 בשעה 15:38.
ישן 14-03-2011, 09:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי fadey שמתחילה ב "אני לומד הנדסת תוכנה, ולכן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fadey
אגב, את קורסי החובה קובעת המועצה להשכלה גבוהה, וכן גם את קורסי הבחירה, כך שכל עוד תלמד במוסד אקדמי (שאינו פרטי) הלימודים אמורים להיות תואמים בכל המוסדות.

זה לא נכון. המועצה מאשרת תוכניות לימודים, וקובעת רף מינימלי. לא מתכננת אותם מראש.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 14-03-2011, 12:38
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי fadey שמתחילה ב "אני לומד הנדסת תוכנה, ולכן..."

ציטוט:
את קורסי החובה קובעת המועצה להשכלה גבוהה, וכן גם את קורסי הבחירה, כך שכל עוד תלמד במוסד אקדמי (שאינו פרטי) הלימודים אמורים להיות תואמים בכל המוסדות.

מאיפה המידע המוטעה הזה? מספיק להסתכל על תוכניות הלימודים(סילבוסים), של האונברסטאות השונות, בכדי לראות שאין שום דבר נכון במה שאמרת..

מה ההבדל בין מוסד פרטי, למוסד מתוקצב? (טוב יש הבדל, מוסד מתוקצב נמצא תחת פיקוח על תכני לימודיו), יחד עם זאת גם מוסד פרטי לגמרי שרוצה להעניק תארים מוכרים(ע"י המועצה להשכלה גבוהה), חייב להיות תחת פקוח..

מאחר ותואר שלא מוכר ע"י ההשכלה הגבוהה, לא שווה כלום==> שגם מוסדות פרטיים(שמענקים תארים ששווים את הנייר שהם כתובים עליהם), נמצאים תחת פקוח..
ישן 15-03-2011, 07:47
  משתמש זכר eXtruct eXtruct אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.05

אין לי זמן לקרוא את כל הדיון אבל כאחד שלומד לתואר במדמ"ח וכמו כן התעניין בתיכנות משחקים ב C++ ובעיקר במנועי משחק, אני לא יכול שלא להגיב.

הבעיה העיקרית שלך היא שאתה מחכה שמישהוא ילמד אותך. אתה מחפש קורסים של תיכנות, קורסים של גרפיקה, קורסים של תיכנות מנועי משחק וכדומה.
זה לא קיים בתואר הרגיל (לפי מה שיצא לי להציץ מישהוא המליץ פה על מוסדי לימודים שמתמחים בזה במיוחד, וזה משהוא אחר, לא מכיר ולא יכול להגיד על זה כלום).
המטרה של התואר היא ללמד אותך לחשוב בצורה הנכונה. שפות תיכנות היום זה עניין של סינטקס. אם אתה יודע לתכנת בשפת OOP מסויימת (JAVA לצורך הדוגמא), ללמוד את כל השפות האחרות מאותה משפחה (C++, C#) זה עניין של לדעת איפה שמים נקודה פסיק (קריא: רק סמנטיקה בעיקר, לודגמא ב JAVA להורשה כותבים
קוד:
public class Foo extends Bar

ו ב C++ כותבים
קוד:
class Foo: public Bar

)
מי שאומר לך שלא לומדים כלום בתואר זה אנשים שבאו ללימודים בראש שלך, חשבו "אני אבוא אני אלמד 100500 שפות תיכנות ואגע בכל תחום אפשרי". אל תשכח שתיכנות זה לא לדעת שפות תיכנות זה בעצם לדעת לפתור בעיה מטמטית. איך אני מציג קוביה תלת מימדית על מסך דו מימדי? - יפה מאוד על ידי מטריצת הטלה מסויימת (שזה כנראה לומדים בקורס של OPENGL/גרפיקה תלת מימדית). איך אני מזיז ומסובב את הקוביה הזאת? - יפה מאוד על יד מטריצת ההזזה שמוכפלת במטריצת הסיבוב (וכפל מטריצות לומדית באלגברה ליניארית שזה קורס דיי בסיס בשנה הראשונה במדמ"ח).

תואר הוא הכרחי לדעתי. הוא מלמד אותך לחשוב. נכון אתה אולי לא תלמד C++ (למרות שזה משתנה באוניברסיטה לאוניברסיטה, אצלינו לומדים JAVA) אבל אתה תרכוש כלים להתמודד עם בעיות מטמטיות שזה בעצם תיכנות, שפה מסויימת זה סך הכל כלי לפתרון בעיה זו.

בהצלחה!

נערך לאחרונה ע"י eXtruct בתאריך 15-03-2011 בשעה 07:50.
ישן 15-03-2011, 19:13
  משתמש זכר eXtruct eXtruct אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי coolroy שמתחילה ב "בתור מתכנת מנועי..."

ציטוט:
בתור מתכנת מנועי משחק\משחקיות, יש משהו בתואר שיעזור לי לגעת בתלת מימד מנקודת המבט שלי?

אני לא ממש מבין מה נקודת המבט שלך? נקודת מבט של מתכנת מנועי משחק?
כל מה שקשור לחלק המטמטי מאחרוי מנוע/משחק שזה אומר מטריצות, וקטורים, מרחבים וכו'.

ציטוט:
אתכנת בתואר בסביבות תלת מימד או שיותר אתבקש ליצור סביבות תלת מימד?

לא יודע. תפתח סילבוס של קורס בתלת מימד באוניברסיטה שמעניינת אותך ותראה מה לומדים שם.

ציטוט:
ובמהלך הקריירה, בתור מתכנת מנוע משחק\משחקיות, אני אצטרך להתעסק בהצגת הגרפיקה או פשוט להשתמש במנוע תלת מימדי כלשהוא?

לא יודע. זה תלוי בתפקיד. לפתוח מנוע משחק מ 0 אני כמאט בטוח שלא יצא לך כי כיום בשוק יש הרבה כלים חזקים אבל יש סיכוי שתגיע לחברה (לצורך הדוגמא EPIC) ותגיע לצוות שלהם שעובד על unreal engine. הכל תלוי ברצונות/יכולות שלך.
ישן 16-03-2011, 02:35
  Scattered mind Scattered mind אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.08
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי coolroy שמתחילה ב "כשאני אומר "מנוע משחק" אני..."

אתה מבין שקורס גרפיקה ממוחשבת הוא קורס אחד מתוך כ-30 הקורסים שתעשה במהלך התואר, כן?
זה אפילו לא קורס חובה אלא בחירה. השאלות שאתה שואל נורא לא רלוונטיות.
אצלי לפחות במהלך התואר נעלמה התחושה של לימודים של משהו שימושי נורא מהר... כל קורסי הבחירה שאני לוקח הם משיקולים של מה הממוצע שלהם והאם הם מסתדרים לי עם המערכת והמבחנים בקורסים האחרים, ולא האם הם מעניינים או חשובים בשבילי, פשוט כי בקורס מעניין אפשר גם להכשל ובקורס חשוב שבו תלמד משהו שימושי, לא תלמד מספיק מזה.
תצא מהראש הזה של הולכים ללמד אותך להיות מתכנת. הם לא. הם הולכים ללמד אותך לחשוב כמו מתכנת, משם אתה כבר תקח את זה לכיוונים שלך.

אני סטודנט שנה שלישית למדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב, אז מה שאמרתי הוא מניסיון. אם יש לך עוד שאלות אשמח לענות.
ישן 28-03-2011, 23:22
צלמית המשתמש של SkyRaider
  SkyRaider SkyRaider אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.06
מעניין
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "אתה מבין שקורס גרפיקה ממוחשבת..."

אתה מציג תפיסה מעניינת לבחירת קורסים.
יש שיתעדפו קורסים מעניינים ע"פ קורסים בהם בוודאות(?) יוציאו ממוצעים גבוהים יותר.
ואתה מציין שאינך בוחר קורסים ע"פ עניין בהם או חשיבות אישית, אלא בעיקר אם תוכל להוציא בהם ציון גבוה.

"כל קורסי הבחירה שאני לוקח הם משיקולים של מה הממוצע שלהם והאם הם מסתדרים לי עם המערכת והמבחנים בקורסים האחרים, ולא האם הם מעניינים או חשובים בשבילי, פשוט כי בקורס מעניין אפשר גם להכשל ובקורס חשוב שבו תלמד משהו שימושי, לא תלמד מספיק מזה."

אם יותר לי לשאול, איך בדיוק הגעת למסקנה איזה קורסים ישיגיו לך ממוצעים גבוהים יותר? על פי מה ביצעת את ההחלטה?

ישן 29-03-2011, 14:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי SkyRaider שמתחילה ב "שניכם עניתם אותה תשובה, אז..."

למה לסבך משהו לא מסובך? יש קורסים שהממוצע שלהם גבוה משל אחרים והם קלים יותר. אין שום דבר יחסי בממוצע של 100 סטודנטים במחזור.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 02-04-2011, 14:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי SkyRaider שמתחילה ב "[font=Verdana]סבבה,..."

עקרונית, תחשוב על הממוצע, אבל תוודא שאתה גם לומד מה שמועיל לך.
הנקודה השניה זה שמה שאמרתי, הוא נכון לרוב הסטודנטים - יכול להיות שתמצא שאתה יוצא דופן. לדוגמה, לי מעבדות היו הקורסים עם ציונים גבוהים מאוד, ואילו מבחנים היו ממש לא טובים. בכך הייתי יוצא דופן, אבל אתה צריך להכיר את עצמך מספיק בשביל לדעת מהן הנקודות החזקות שלך. עם זאת קורסים עם ממוצע ציונים גבוה היו עדיין קלים יותר בשבילי מאשר אחרים.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 02-04-2011 בשעה 14:18.
ישן 20-03-2011, 21:32
  fadey fadey אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "ללמוד את השפות האלה תוכל גם..."

ציטוט:
ויתן לך אולי גם אופציה נוספת של תעסוקה.

אולי? זו הדרך הכי "בטוחה" להתקבל לעבודה בתחום!

ציטוט:
קח בחשבון שגם תואר מהטכניון או מוסד מעולה אחר לא יתן לך עבודה טובה בקלות אחרי הלימודים.

תגיד לי, אתה בדקת את השוק לאחרונה? מאיפה הצלחת להסיק את השטויות הללו? ישנה דרישה לא קטנה למנהדסי תוכנה / בעלי תואר במדעי המחשב.

ונחש מה, רוב העבודות דווקא טובות.
וסתם לידיעתך, הטכניון מתחייב למצוא לך עבודה בתחום לימודיך בתנאי שסיימת בצורה הולמת את התואר שלך.
ועוד משהו לידיעתך, בכל שנה מתקיימים ירידי הצעות עבודה באוניברסיטאות הגדולות, שם תופסים את המצטיינים ומבטיחים להם מקום כשיסיימו את התואר שלהם ו/או לוקחים אותם כבר לעבודה.

ואם ממש בא לך על בטוח מאה אחוז, גש ל MIT, המוסד לא רק מתחייב שימצא לך עבודה בתחומך אלא שגם בתוך שלוש שנים תחזיר את כל ההוצאות על הלימודים שלך בשכרך באותה עבודה.

אז דע לך, שתואר במדעים דווקא כן נותן ביטוח הרבה יותר גדול מרוב המקצועות האחרים שם בחוץ.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:40

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר