לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-03-2011, 13:55
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי coolroy שמתחילה ב "תואר ראשון מתקבל בחו"ל?"

תואר מהטכניון אמור להתקבל בכל מוסד בעולם (בפרט במדעי המחשב, עקב הרמה הגבוהה של התואר במוסד).
אך אין מן הנמנע לעשות את התהליך כולו ולשלוח גליון ציונים מהטכניון למוסד בו אתה רוצה ללמוד בחו"ל. בסופו של דבר, כל מוסד עם דרישותיו שלו.
המוסד בחו"ל בד"כ בודק את הקורסים אותם עשית ומשווה עם הקורסים שהסטודנטים עושים בתואר המקביל אצלו. לעתים יידרשו השלמות, לעתים "עבדת יותר מידי".
(רק כדי לסבר את האוזן, אני למדתי בתל אביב ועברתי לטכניון - ונאלצתי להשלים לא מעט קורסים).

לגבי השאלה השניה, אם כבר יש הבדל באיכות המרצים, ההבדל הוא לטובת העברית בירושלים
הפקולטה למדעי המחשב בעברית יוקרתית, ללא כל ספק.
מאידך, הטכניון ידוע ברמתו הגבוהה בפקולטה למדעי המחשב.
כדי לעמוד על ההבדלים במדוייק יהיה עליך להשוות את הקורסים בכל אחד מהתארים.
הפקולטה למדעי המחשב בטכניון היא בין הטובות בעולם וסביר שהיא יוקרתית יותר מהמקבילה בעברית. למה? יש לי הרגשה שהדבר טמון ברמת המבחנים...
(וכמובן אל לנו לשכוח כי טיב פקולטה נקבע ע"י שלל פרמטרים אחרים כגון יחס מרצים-סטודנטים, מחקרים, מאמרים, תגליות, תקציבים וכו').

חשוב לציין שרמת המוסד איננה שיקול מרכזי בבחירת מוסד לימודים, ברוב המקרים.

נערך לאחרונה ע"י Shai בתאריך 12-03-2011 בשעה 14:00.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-03-2011, 23:12
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי coolroy שמתחילה ב "אוקיי הבנתי, אז מה אתה היית..."

כן, אבל כאמור, לא רק בגלל רמת המבחנים. בהודעתי הקודמת ציינתי, פחות או יותר, לפי מה נקבעת יוקרתו של מוסד אקדמי בארץ בפרט ובעולם בכלל.
הפקולטה למדעי המחשב בטכניון (והפקולטה להנדסת חשמל) עומדות בשורה אחת עם האוניברסיטאות הטובות בעולם (MIT, ברקלי וכו') ולמעשה, הפקולטות עצמן משקיעות מאמצים רבים כדי לשמור על היוקרה הזו...
(כמובן שאנחנו בתור סטודנטים עדים למאמצים האלו בעומס וקושי הלימודים).

יש פרמטרים בסיסיים שחשובים יותר מרמת המוסד בו אתה לומד.
על קצה המזלג: סטודנטים לתארים קשים במוסדות נחשבים בד"כ מתקשים לשלב לימודים עם עבודה, קל וחומר בסמסטרים הראשונים... ולא לכולנו יש את הפריוויליגיה לא לעבוד במהלך הלימודים.
מקום המגורים (אם אתה גר מול אונ' תל אביב, אולי כדאי לך בכל זאת ללמוד שם ולא בטכניון, אולי הדירה היחידה שמצאת רחוקה מאוד ממוסד הלימודים בו אתה רוצה ללמוד, אולי מהיכן שאתה גר אתה מחוייב להחזיק רכב פרטי - דבר שלא תוכל לעמוד בו וכו'). היכולת האישית (סטודנט צריך להכיר ביכולות שלו. קושי הלימודים להנדסת חשמל במכללת חולון לא שווה ברמתו להנדסת חשמל בMIT, וההקצנה מכוונת). מקום העבודה (אם אתה עובד בבאר שבע, ואתה מעוניין להמשיך להחזיק בעבודה הזו... אין סיבה שתלמד בתל חי), מצב אישי (איש משפחה וכו') ושאר סיבות אחרות (אבא שלך דיקן הפקולטה לרפואה בתל אביב...).

רוצה לומר, יש מספר תנאים הכרחיים שצריכים להתקיים כדי שתוכל ללמוד במוסד כלשהו... ועל כן, רמת המוסד האקדמי הוא לא בראש סדר העדיפויות.

עם זאת, כסטודנט שלומד בטכניון ושוכר דירה בחיפה במיטב כספו, אינני יכול לומר שרמת המוסד איננה חשובה. היא בהחלט חשובה, וזו הסיבה שאני כאן... אך כאמור, מספר פרמטרים אחרים, חשובים יותר, נלקחו בחשבון.
כמו שאני רואה את הדברים, אם אתה לא מיוחד מידי, והמצב הכלכלי שלך מאפשר לך לא לעבוד במהלך התואר תוך ההוצאות הענקיות הנלוות (וקצרה היריעה מלפרט) - הרי שנותר לך לבחור את המוסד לפי רמתו.

אל לך לזלזל בפרמטרים האחרים שאולי נראים לך כטריויאלים כעת.

בעריכה: חרף הדברים הנ"ל, בהחלט ניתן ולעתים רצוי לעבוד במהלך הלימודים בטכניון, ברוב הפקולטות. לא בטוח שהייתי מסתמך על זה.

נערך לאחרונה ע"י Shai בתאריך 12-03-2011 בשעה 23:23.
ישן 12-03-2011, 22:52
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מעיון במדורי התעסוקה ראיתי..."

ציטוט:
היו מודעות בהן דרשו בוגרי 8200 או טכניון בלבד

ממש מרגש..
אני רוצה לשמוע על סטודנט אחד, שסיים עם ממוצע סביר(80+), בעברית, בתל-אביב, או בבן-גוריון, שלא מצא עבודה..

אפשר לחשוב שהתואר בטכניון, הוא תואר ברמה אחרת... פשוט שטויות. (אם הוא היה ברמה הרבה יותר גבוהה, מעטים היו מצלחים לסיים אותו, אבל זה לא המצב).
אפשר לעשות תואר ברמה הרבה יותר גבוהה, אבל זה דורש, מרצים טובים, מתרגלים ברמה, ספרים טובים... מאחר וסגל ההוראה בטכניון לא ניחן בתכנות הללו(בלשון המעטה), רמת התואר תהיה בהתאם.

תנאי הקבלה למחלקה למדעי המחשב בטכניון לא מספיק שונים משאר האונברסטאות, בכדי ליצור הבדל משמעותי בין סטודנטים, רמת ההוראה בטכניון לא טובה יותר מאשר במוסדות אחרים(אם בכלל?), ולכן לא ייתכן פער גדול, בין תואר של הטכניון, לתואר ממוסד אחר, כי בסופו של דבר יש גבול לעומק שסטודנט ממוצע יכול להגיעה אליו עם הוראה בינונית ומטה.(כאשר המרצה גרוע אתה מבזבז זמן לימוד עצמי יקר, זמן שבאידאל אמור להיות מוקדש להרחבת אופקים, מתבזבז על הבנת הייסודות, בחלק מהקורסים המרצים גרועים עד כדי כך שהגעה להרצאות שלהם היא בזבוז זמן, כי מימלא צריך אחרי זה להבין הכל מההתחלה) והאמת שיצא לי להציץ על המבחנים מהטכניון, ואין שם משהו יוצא מהכלל.(הייתי מופתע אם המצב היה שונה)

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 12-03-2011 בשעה 22:56.
ישן 13-03-2011, 00:50
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי coolroy שמתחילה ב "השאלה שלי היא כזאת - אם שני..."

לדעתי השיקולים שלך לא נכונים.
האוניברסיטאות בארץ במדעי המחשב הם רובם ברמה גבוה ועם ציונים טובים תוכל להתקבל למקום עבודה בלי קשר לאיפה למדת.
ממוצע 90 בטכניון זה מאוד גבוה (כמעט מצטיין נשיא) ועם ממוצע כזה תוכל להגיע לראיון כנראה בכל חברה שיש, אבל זה יקח אותך עד לראיון, משם זה כבר תלוי בך.

אני אגיד לך על עצמי שאני הלכתי לטכניון גם בגלל האנשים - אני חשבתי (וצדקתי) שאני אמצע שם אנשים שמתאימים לי באופי ובאותו ראש שלי, ולדעתי יש בטכניון המון אנשים מצוינים (למרות הסטיגמה), אבל אני לא יודע אם זה יתאים לכולם.
בנוסף אחד היתרונות בטכניון (וגם בת"א) זה שיש הרבה אפשרויות למצוא עבודה בתחום במהלך התואר ולצבור נסיון, אני עכשיו מתחיל סמסטר רביעי והתחלתי לעבוד כבר בתחילת השלישי בלי שהיה לי איזה שהוא נסיון/ידע קודם וזה משהו שהרבה יותר קשה למצוא בירושלים/באר שבע ולא בגלל הרמה, אלא פשוט אין שם תעשיית היי-טק באיזור.

לפי מה שהבנתי אתה בכלל בן 18-19, אז אם אתה לא עתודאי (ומההודעות שלך נראה שאתה לא) אני לא רואה טעם להתעסק בזה עכשיו כשיש לך 3 שנים (לפחות) של צבא לפניך.
ישן 14-03-2011, 17:40
צלמית המשתמש של coolroy
  משתמש זכר coolroy coolroy אינו מחובר  
מנהל פורום פלאש

חבר מתאריך: 04.03.05
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "אני עבדתי בתור מתכנת לפני..."

אני מבין על מה אתם מדברים, גם אני עובד לצד אנשים עם תואר ושם לב בהבדלי הנסיון והמקצועיות (הם חסרי כמעט כל נסיון בתחום הספציפי) - העניין הוא שזה בשפה שאני מתמחה בה כבר 7 שנים ויש לי נסיון מוכח בה.

אני לא מאמין שבאמת חייבים להתחיל לעבוד אצל חברות קטנות שרוב הסיכויים שבכלל לא יתרמו לך לידע (מנסיון קודם זה סיוט) - שלא לדבר על ידע ונסיון בנושא הספציפי שאתה רוצה להתמקד בו.

יש אנשים שבגילאי 25 כבר מגיעים להיות מתכנתים בחברות גדולות. השאלה היא איך...? גם אם אתה הכי כשרוני בעולם... מה הדרך...?

גם אם אכשיר את עצמי באופן עצמאי (בנוסף לתואר) - בניגוד לתעשיית הפלאש, בתעשייה הגדולה אי אפשר להקים פרוייקטים לבד ששווים משהו או יוכיחו משהו - צריך צוות כשלכל אחד ההתמחות שלו. - אז איך בכל זאת מישהו יוכל להכיר ביכולות שלי או בכלל לרצות להזמין אותי לראיון?

אני לא רוצה למצוא את עצמי עם תואר ונאלץ לעבוד בעבודות שלא מקדמות אותי לשום מקום בתחום שאני רוצה, אני רוצה לעשות כל דבר אפשרי על מנת להצטיין ולהמשיך הלאה לחו"ל בדרך המהירה ביותר (ויש כזאת), ושיכירו שם ביכולות שלי ושיקבלו אותי לעבודה.

זה נשמע אולי קצת כאילו אני מחפש קסמים אבל הדרך קיימת...
ישן 14-03-2011, 18:33
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי coolroy שמתחילה ב "אני מבין על מה אתם מדברים, גם..."

במקצועות המחשב קל יותר לצבור ידע וניסיון מבלי לעבוד בשום מקום.

היית מציע לך ללמוד עכשיו לתואר ולשאוף להצטיין כמה שיותר. לא להרים את הראש ולא להסיח את הדעת מהמטרה - גליון ציונים מרשים ככל שניתן. עדיף בלי לעבוד בזמן הלימודים. אל תחשוש להאריך את תקופת הלימודים מעבר לנורמלי - זכור את התגמול שיגיע בסוף. אם אין לך כסף אני מציע שתעבוד לפני הלימודים ותשיג את הכסף הדרוש.
כשאתה מסיים את התואר עם הממוצע שהצלחת להשיג, פנה לאחת מהחברות הגדולות שאתה מעוניין לעבוד בשבילן. אם לא הצלחת להרשים אותם, ואנחנו בני אדם וזה יכול לקרות, אני מציע שתתחיל לעבוד על פרוייקטים בפיתוח דברים הקשורים לתחום העניין שלך. אפשר עם שותפים שמתעניינים באותם תחומים כמו שלך, או שתעבוד סולו. כך יש סיכוי שחברות יסתכלו עליך ויראו מה עשית ובמה אתה מתעניין ועד כמה המוטיבציה שלך גבוהה ודלתות יפתחו.

זכור שאת המטרה תשיג, זו רק שאלה של זמן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:16

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר