לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-03-2011, 15:36
  נבלוסי נבלוסי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.11.10
הסברו של מפקד האוגדה לטבח

מפקד אוגדת יו"ש ניצן אלון אמר כי הטבח בוצע כתגמול ב"תג מחיר" ערבי כנגד "תג מחיר" יהודי.
(הדברים הובאו ברדיו ע"י הכתבת כרמלה מנשה)

לא רק שעובדתית זה שקר - ומי אם לא מפקד האוגדה יודע זאת (המחבלים רצו לנקום את מות קרוביהם שלפני שנתיים התנפלו בקלשונים על חיילי צה"ל במחסום ליד חטמ"ר שומרון).
זהו עיוות מוסרי הגובל בבגידה!

האם מפקד האוגדה מבקש לסיעע למחבלים במציאת צידוקים והסברים לרצח בדם קר של תינוקות במיטתם?

האם מפקד האוגדה בצד שלנו או של המחבלים? האם שיתוף הפעולה שלו לאחרונה עם "המשטרה" הפלשתינית שיבש את דעתו והוא שכח מי האויב?
האם מפקד האוגדה רוצה לתת רוח גבית לטרור?

אני קורא לרמטכ"ל הנכנס לשפוט אותו ולסלקו בבושת פנים מצה"ל!

(והערה אישית: לאחרונה יצא לי לשרת תחת פיקודו של ניצן אלון ואף להשתתף בדיון בפורום מצומצם בראשותו.
כמי שמכיר את נחישות צה"ל בלחימה בטרור בתקופות קודמות, הזדעזעתי עד עמקי נשמתי (וזו לא הגזמה) מ"רוח המפקד" ששידר ניצן אלון - רוח של רפיסות, הססנות, חוסר אמונה בצדקת הדרך, השפעה משטיפת המוח של הפלשתינאים ולוזריות.)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-03-2011, 16:27
  נבלוסי נבלוסי אינו מחובר  

הגדרת בגידה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "ברגע שהשתמשת במושג בגידה לחייל צה"ל שאינך (ויכול להיות שגם אני) מסכים עם דעתו"

הגדרה מתוך ויקיפדיה (ההדגשות שלי):

"בגידה במובנה הרחב וההיסטורי היא הפרת חובת האמונים של אדם לעמו, למולדתו ולמדינתו וסיועו לאויב במאבקו כנגד מדינת האם של הבוגד, בימי מלחמה או בעת עימות קשה בימי שלום (כדוגמת המלחמה הקרה), או בעת סכסוך מזוין ופעולות איבה שאינם בגדר מלחמה מלאה.
הסיוע המהווה בגידה עשוי להיות בגילוי סודות צבאיים, סודות מדינה וסודות מדעיים, בהשתתפות בתעמולת האויב נגד מדינת האם, בעריקה לשורות האויב ולחימה במסגרת כוחותיו ובשיתוף פעולה עם צבא כובש.
המניעים לבגידה מגוונים: החל מהזדהות אידאולוגית עם השקפת עולמו של האויב, דרך בצע כסף וכלה ברגשות נקם על עוול אמיתי או מדומה וכן בתסביכי נפש"

האם זה לא לגיטימי להאשים בבגידה במקרה זה? האם אין כאן השתתפות בתעמולת האויב?

ישן 13-03-2011, 17:06
  נבלוסי נבלוסי אינו מחובר  

"הקו הפוליטי של נבלוסי"
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שקדי 1 שמתחילה ב "והמשכיל בעת ההיא יידום!!!!!"

אני מעולם לא כתבתי בנושא פוליטי בפורום.

גם עכשיו אני לא כותב בנושא פוליטי.

האם מתן הסבר והבנה (גם אם חלקית) למניעים לרצח תינוקות הוא נושא פוליטי חוצה מפלגות?

שקדי, מספיק עם המנטרה "זה לא פורום פוליטי" שאתה אומר בכל פעם שעולה נושא שחורג מעניינים צבאיים טכניים.אם צה"ל יקר לך עלייך לדון בנושא ולא להתעלם ממנו!

אגב, ע"פ הכתב הצבאי אלון בן דוד וע"פ פורום "רוטר" בידי אוגדת איו"ש הייתה התרעה ממוקדת על כלי רכב באיזור שכם ובו מחבלים המתכוונים לבצע פיגוע בטווח זמן מיידי.
(הודעה על ההתרעה פורסמה ב"רוטר" בערב שבת עוד לפני שהתגלה הטבח).

מלבד הנושא הערכי (ערכי צה"ל), אני גם שואל האם אין כאן ניסיון להסיט את תשומת הלב מהמחדל?

ישן 13-03-2011, 16:59
  השיריונר! השיריונר! אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.06
פיגוע מסכים עם כל מילה שלך נבלוסי! אני המום
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי נבלוסי שמתחילה ב "הגדרת בגידה"

אם אכן כך אמר מפקד האוגדה (מישהו יכול להביא מקור מדויק?) הרי שדברים אלו איומים וצורמים לאזני העם כולו והמנחלים בפרט.
"תג מחיר" של המתנחלים? זוהי בדיחה עצובה שגובלת בפיקציה שהמציאו מספר עיתונאים. אלוף הפיקוד, האם כמה צעירים המפגינים בכביש 60 שווה לרצח של משפחה ותינוקות בשנתם? גועל נפש.
רפיסות, רפיסות.
ולכל מי שטוען ש"פורום-אקטואליה-זהו-המקום" תתבישו.
אני קורא את הפורום משך 6 שנים רצוף לא מפני שזה "פורום פרטים טכנים על מטוס איקס וטנק איקס". אני מרגיש שיש חובה לדבר כאן על נושאים ערכיים (לא פוליטים) שקשורים לצהל/ בטחון. ומאד שמח לשמוע את דעתם של אנשים שעשו רבות בבטחון המדינה (חברי הפורום) בנושאים כאלה.
ליבי עם המשפחה. .
ישן 13-03-2011, 17:00
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
אם אכן אמר את המיוחס לו - אין מקומו בצבא. חד וחלק.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נבלוסי שמתחילה ב "הסברו של מפקד האוגדה לטבח"

צה"ל כבר היה בסרט הזה של מפקדים "חושבים", שמרוב שכילו את ימיהם בשדה ועבדו קשה - הזניחו קצת פתוח יכולות אינטלקטואליות בסיסיות.
אני מקווה שניצן אלון אינו כזה.
אבל אם ההערה המיוחסת לו אכן נאמרה על ידו בהקשר המתואר- בדגש על "אם" - יתכבד ויפשוט את מדיו עוד היום כי הציבור לא יכול לתת אמון במפקד המחפש צידוקים למעשה רצח נתעב של האויב בנשים וילדים.

אם מפקד האוגדה מוצא לנכון להקביל מעשי פרחחות "תג מחיר" של נוער גבעות שטוף הורמונים עם מעשה רצח מתוכנן , שחיטה המונית של משפחה שלווה במיטתה, כולל של תינוקות - יש לו בעיה קשה בשיקול הדעת.
ועם ישראל לא יכול להרשות לעצמו מפקדי אוגדות בתפקידים רגישים עם בעיה בשיקול הדעת - וזה לא חשוב אם אתה מהימין או מהשמאל: שיקול הדעת של המפקד ניצן אלון שגוי, תמוה, הזוי.

ודוק: הרצח אירע בתחום הפיקוד של אלון. בגזרה שבאחריותו. הוא נושא באחריות ישירה לכך, וצריך להגיש את התפטרותו המיידית לרמטכ"ל בשל האחריות הפיקודית שלו למחדל החדירה לישוב והרצח.
העובדה שהיתה התרעת גדר, שכוח הכוננות המקומי והצה"לי נרדמו בשמירה ולא ביצעו את המוטל עליהם, העובדה שהרוצחים תכננו, נעו ליעד מבלי להתגלות, ביצעו את החדירה, את הרצח, נמלטו בהצלחה ועוד לא נתפסו, וכל זאת מתחת לאף של המפקד ניצן אלון ופקודיו, שיש להם כל האמצעים, משאבי כ"א, אמצעים טכנולוגיים, מודיעין ומה לא - עובדות אלו מעידות שהאוגדה בפיקודו נכשלה כישלון חרוץ בהגנה על חיי התושבים היהודים שם - שזו משימתה העיקרית.
משכך - המפקד חייב להציע את התפטרותו המיידית, במקום לחפש צידוקים לאויב.

אם יש במפקד ניצן אלון טיפה של אינטגריטי ויושר מקצועי - הוא היה צריך להניח את דרגותיו אתמול.
זה שהוא עוד לא עשה את זה - עצוב מאד.
הייתי מצפה מהרמטכ"ל, מרוה"מ או שהב"ט להראות לו בעדינות את הדרך החוצה.
ישן 13-03-2011, 19:03
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נבלוסי שמתחילה ב "הסברו של מפקד האוגדה לטבח"

אני משוכנע בשני דברים
האחד שבלי קשר תא"ל ניצן אלון (קצין מצטיין וערכי) עסוק מאוד ברגע זה בניסיון "לבוא חשבון" עם המחבלים הנ"ל.
השני שהנושא פוליטי ללא קשר לדעתי האישית בנושא.
על כן אני קורא למנהלי הפורום לנעול את האשכול לאלתר
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:57

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר