לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-03-2011, 19:12
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
השאלה היא האם נכון להתייחס לגינוי בלי להתייחס למגנה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מדהים איך מוצאים כאן סיבות לתקוף אותו, גם כשהוא מגנה ישר ולעניין"

המילים ראויות ונכונות, אבל הן חלולות כשהן באות מפיו של אדם שרק לפני זמן לא רב כינה את עמיתיו למקצוע של הרוצח מאיתמר "לוחמי חופש ומצפון". נכון שיש משהו ברברי במיוחד ברצח ילדים בשנתם בסכין, אבל אין הבדל ערכי בין המעשה הזה להתפוצצות באוטובוס ציבורי, או לירי על מכונית אזרחית. "מוג הלב" מאיתמר, הוא שווה מעמד ל"לוחמי המצפון" בכלא נפחא. ההבדל היחיד הוא שאלה נתפשו, וההוא עוד מהלך חופשי.

עיקר תחכומו של טיבי הוא שהוא מכיר באמת את הישראלים, ומצליח לדבר אליהם וליצור תדמית של מתינות למרות דעותיו (ומעשיו) הלאומניים. כמו שאמרת, הוא "מסוכן" בהרבה מזועבי ודומיה, משום שהוא חודר את מעטפת הסקפטיות של הישראלים. זה לא רק השפה וההשכלה, בשארה לא נפל מטיבי באלה, אלא היכולת שלו להבין את הישראליות ולפרוט על נימיה הדקים. הנה, הוא הצליח לשכנע אותך (גם אם רק לרגע).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2011, 20:53
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
טיבי טוען שאמר זאת בהקשר ספציפי מאוד, של היות קדאפי נשיא הפסגה הערבית
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מול קדאפי הוא דיבר על "מלך מלכי המלכים"... לא יודע מה ימיני כתב, יודע מה טיבי אמר..."

איך אני יודע? משום שמסתבר שהיה לפחות כלי תקשורת ישראלי אחד (רשת ב') שאיתגר אותו בנושא זה. הציטוט המלא שמובא שם מדברי טיבי לקדאפי הוא-
"אנו מברכים אותך על בחירתך כנשיא הפסגה הערבית לשנה זו, ולכן השנה אתה משמש כנשיא של הנשיאים ומלך של המלכים הערבים ובכזה אנחנו פונים באמצעותך לכל הנשיאים והמלכים כדי לפתוח את שערי העולם בפנינו.. בפני הסטודנטים.. בפני האומנים.. בפני מהנדסים ורופאים...".

כלומר, הכינוי הזה לא מתייחס לקדאפי האיש על "הישגיו" אלא למהות התפקיד שהוא ממלא. לא שטיבי נמנע לגמרי מלהתחנף לרודן, אבל בזה איננו שונה בהרבה מפוליטיקאים שונים, כולל ישראלים, שלא היססו להתחנף לרודנים רוצחים (מי אמר אידי אמין ומבוטו ססקו ולא קיבל?) ואחר כך התנערו מהם כשהשתנו הנסיבות.
על כל פנים, טיבי היה היחיד שהעז להעביר ביקורת על החברה הערבית ומצבה מול קדאפי ועל כך הוא ראוי להערכה. בין השאר אמר: "לאומה הערבית תקציבים ומשאבים רבים, אבל היא מוציאה שני פרומיל מהם למחקר. למה יש מספר מועט כל כך של זוכי פרס נובל ערבים, וגם אלה שזוכים יוצאים למערב.

ישן 17-03-2011, 21:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אין בדל של אומץ בביקורת על העדר מחקר ערבי. ראה אל-ג'זירה - זה חצי מלוח משדריהם...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "טיבי טוען שאמר זאת בהקשר ספציפי מאוד, של היות קדאפי נשיא הפסגה הערבית"

הפרשנות בדיעבד שנתן טיבי לדבריו, עומדת בסתירה מוחלטת לדבריו בכנסת אחרי אותו נאום חנפני שנשא
בלוב. בכנסת הוא זעק, בתגובה ללעג מימין אודות הנאום, שהוא גאה בדברים שאמר לקדאפי.

טיבי הוא שפן קלאסי, בדומה לרוב הקולגות שלו, שכאמור, אללה בירך אותם בענק (והם יודעים זאת, אבל
הם לעולם לא יודו בכך, צבועים שכמותם), ויוחנן פלסנר, בנאום הלא-מיותר היחיד שנשא בקריירה המיותרת
שלו, עסק בסוגייה זו כשפנה לחנין זועבי והזכיר לה היטב מה היה מעמדה בכל ארץ אחרת במזה"ת, מלבד
ישראל - וכמובן תוייג כגזען מרושע (שכן האמת תמיד הייתה גזענית ואנטי-ערבית ואסלאמית, בדיוק כמו
אחותה, המציאות...)
ישן 18-03-2011, 00:49
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

שרון והרצוג מכרו נשק ישראלי למובוטו. היה להם תירוץ של "טובת העם"...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "שפן יותר או פחות משרון והרצוג שהתחנפו למבוטו ססקו כשביקרו אותו בזאיר?"

אתה לא צריך להתווכח איתי בנוגע לכל החיבוקים הללו עם רודני העולם - אבל זה בכלל לא דומה. טיבי לא
מייצג איש בביקוריו בלוב, וטובות ההנאה שהוא משיג הן לעצמו ולמקורביו בלב.
הציבור הערבי בארץ לא באמת מפיק תועלת ממופע חנפנות שלו או של חנין. העובדה היא שהחבר'ה עסקו
בחנופה למבארכ, לבן עלי, לקדאפי, ואני שגם הבא שייפול הוא כזה שזכה מהם למחמאות - אבל אחרי
המהפכה הם פתאום מלאי גאווה בהמונים המתעוררים...

הח"כים הערביים גרוע לאין שיעור משרון והרצוג (דבר לא קל - שרון הוא באמת מגרועי-הגרועים).

טיבי, כאמור לא הפגין בדל של ביקורת על מדינות ערב מהסוג שלא מושמע באל ג'זירה מדי יום, מתוך אותן
מדינות עצמן. כיום זו אופנה ערבית לדבר על "איפה טעינו", וטיבי, אדם נבון וערני, פשוט עלה על הרכבת...

לא יעזור, אין דרך ליישב את הסתירה. האיש הוכיח צביעות שרק צביעותו בהקשר ל"גינוי" בעברית לפיגוע
באיתמר (אחרי תמיכה במשגר של פיגוע דומה להפליא), מצליחה להאפיל עליה.
ישן 14-03-2011, 19:13
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
הודעת הגינוי של אחמד טיבי סובלת מצביעות והתחסדות!
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "ומה טיבי חשב כשראה שהפלסטינים רצחו תינוקת בת שלושה חודשים?"

מזכירה לי את ערפאת שהגיע לנאום בעצרת האו"מ על שלום כאשר הוא לבוש במדי צבא ואקדח בחגורתו.
חזות הגינוי שלו מצטיירת יפה בעיני השלומיסטים למיניהם שאומרים שהנה יש ערבי אחד שמגנה את הרצח.
הייתי שמח אילו כל השנה לא היה מסית ומדיח והייתי שמח אילו הייתה יוצאת הודעת גינוי נגדו על שבחוגי ביית ובקרב נאמניו הוא קורא לשלום ומגנה מעשי טבח.
הוא הצטלם יפה וכל הטמבלים למיניהם קנו את דבר הגינוי שלו.
אילו היה מגנה את הרצח בשל הרצח הדברים היו נראים ונשמעים אחרת. אבל הוא מותח קו בין רצח ילד לבין פעילו של "לוחמי חופש". ומה לדעתו עושים אותם "לוחמי חופש"?
משלבים ידיים עם מחסום ווטש ומחלקים פליירים?
אותם "לוחמי חופש" מבצעים מעשי רצח, אלא שהפעם שחטו תינוק ואז אפשר לשחרר "גינוי" עם מסר סמוי.
עדיף שהיה סותם את הפה ומצטרף לחבורת הזבל שלו בכנסת.
ישן 15-03-2011, 05:22
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
כמה יכולות להיות התגובות מלוכלכות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "טיבי מגנה את רוצח משפחת פוגל: מדובר במוג לב ולא בלוחם חופש"

ועוד מדברים על הסתה בקרב הפלסטינאים. ברור שהפלסטינאים מוסתים נגדינו אבל התגובות כאן מוכיחות בעליל כיצד ההסתה שלנו נגדם מחלחלת ופוגעת. לא אכתוב בכל חלקה טובה כי הטובים (לא רק השמאלנים) מחוסנים נגדה ויודעים להעריך כנות ( ראו את רובי ריבלין למשל).

כפי הניראה המגיבים בענף זה שטופי שנאה, עד כדי כך, שאינם מסוגלים להבחין בכנות דבריו של אדם. רצח כפי שקרה באיתמר, איננה פעולת של "לוחמי חופש ושחרור" - אכן זהו רצח נתעב שבוצע ע"י פחדנים.
מה שהשפיע על יוצרי הפחד והאימה מקרבינו - מעשה הפחדנות הנפשע, שיחק לידיהם והם מנסים לעשות ממנו מטעמים.
ישן 15-03-2011, 06:27

אני מבולבל - אולי תעזור לי
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "כמה יכולות להיות התגובות מלוכלכות"

טיבי כינה לפני מספר ימים את מוחמד נאיפה "לוחם חופש ומצפון". החבר נאיפה מבלה במתקני השב"ס על שילוח המחבל סירחאן סירחאן שרצח חמישה ישראלים בקיבוץ מצר (תזכורת). החבר סירחאן לא רצה להכתים את בגדיו ולכן לא השתמש בסכין, אלא סתם ברובה, כדי לרצוח את רויטל אוחיון ושני בניה נועם ומתן (בני ארבע וחמש). רצה הגורל ובגדיו של סירחאן הוכתמו לבסוף כאשר מצא את מותו בטרם עת בידי כוחות הבטחון הישראלים.

לעומת זאת, מי ששלח את סירחאן לפיגוע - נתן בידיו את הנשק, וסימן לו את נתיב ההליכה לקיבוץ והמטרה - נתפס והוא יושב בכלא. מה עושה אותו לוחם חופש ומצפון? האם השימוש ברובה לעומת הסכין? האם העובדה שהילדים היו כבר גדולים (אוטוטו צבא)? אולי רצח שני ילדים זה מצפוני, אבל שלושה כבר לא? האם העובדה שאיתרע מזלו והוא נתפס?

אם אתה לא חושב שמוחמד נאיפה הוא מצפוניסט הרואי, מדוע טיבי חושב כך? אם הוא לא חושב שנאיפה הוא לוחם מצפון, מדוע אמר זאת? אם הוא חושב שנאיפה לוחם מצפון, מדוע המחבל מאיתמר אינו לוחם מצפון? מה ההבדל? הסברים נימוקים ופרשנות יתקבלו בשמחה.
ישן 16-03-2011, 21:06
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אוקיי, אז אתה מפרגן לטיבי על כנותו
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אני מאמין שטיבי אומר בדיוק את מה שהוא חושב"

אתה נותן קרדיט לדוקטור הנכבד כאשר הוא מפגין אנינות טעם ומסרב לקבל רצח פעוטות באמצעות סכין,
ומוכן לקבלו רק כשנעשה באמצעות נשק חם.
מותר לי לשאול האם אתה לארג' כ"כ כי אתה חש שמץ של הבנה מקצועית ללבו של הרופא הרואה כיצד הדיוטות שלא הוכשרו ככירורגים, מנסים להכנס לתחום לא להם? אנא הסבר לי, האם לדעתך עלינו לפרגן
לאנינות של טיבי, או בכ"ז לגנות אותה על הצביעות האינסופית שבה, אותה חשף סם?

ועכשיו ברצינות, דן:
טיבי שיבח אדם שאחראי לפיגוע זהה בחומרתו לזהה שאירע בליל ששי. ההבדל היחיד בין שני הפיגועים הוא
שתמונות של פיגוע ליל ששי, הופצו - ואין דרך לדבר על לחימת חופש, כאשר ה"סטיריליות" נעלמת, ונשארים
רק עם המראות המזעזעים שדתו של מחמד הביאה עלינו שוב.
במקום לחפש כל פעם להרגיש עליונות מוסרית באמצעות הגנה על הבלתי-ניתן-להגנה, נסה להיות מוסרי
ולהסתפק בגינוי לדוקטור הצבוע, שמגנה טרור, רק אם רואים תמונות של הגופות...
ישן 17-03-2011, 08:18
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
והנה הגיעה ההתחמקות הבלתי נמנעת שלך מלענות
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "ביהדות מקובל שגם אדם המאבד עצמו לדעת"

אם רק היית פחות צפוי...
אני אנסה שוב (לא יודע למה, אבל שיהיה) - אלוהים יכול לסבול כל מה שיגידו שאלוהים יכול לסבול, וזה כולל דקירות ורצח המוני, אבל עזוב את אלוהים ובוא ונעשה פניית פרסה רגע בחזרה למציאות - האם אתה תסלח לאדם שלפני רגע דקר אותך ופצע אותך אנושות?
אם כן - לדעתי מצאתי מה יש לך, ואפילו יש לזה שם. זה נקרא "תסמונת סטוקהולם" - אין לי מושג אם יש לזה טיפול, אבל לא יזיק לך לנסות ולבדוק...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 17-03-2011, 18:45
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
בניית סטריאוטיפ.. הם עושים את זה לעצמם הכי טוב שאפשר.. אנחנו ממש לא מתאמצים
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אני מפרגן לכל מי שמפגין אנושיות ואפילו לרגע"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
בניית הסטריאוטיפ וההתייחסות התמידית על פיה מחסלת כל שביב של תקווה כל שביב של הבנה.

אבל זה בדיוק העניין, אין ולא תהיה תקווה ולא שביב הבנה - ואנחנו גם לא רוצים הבנה איתם...

אל תכפה על הרוב את מה שרוצה מיעוט...

זה הכל.

ישן 15-03-2011, 08:35

הבעייה היא לא בגינוי, הבעיה היא בעיתוי
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "כמה יכולות להיות התגובות מלוכלכות"

חבר הכנסת הנכבד טיבי מוצא את הבמה הציבורית שניתנה לו כבמה להביע שעט נפש ממעשה מתועב וחסר כל פרופורציה ל"מלחמת חירות".
הבעיה היא בתיוג מעשי רצח לשמם.
אני מניח שאתה דובר עברית ונראה לי כי גם יודע להתבטא ברהיטות ולכן אני גם מניח שאתה מבין את המסר הנסתר שיש באותה הודעת גינוי. הפסיק בין חלקה הראשון של הגינוי לבין חלקה השני מרמז על ההקשר בין שני החלקים הללו של הגינוי.
הבעת צער מפיו כמוה כאדם שפיו וליבו אינם שווים. גינוי מגיע ללא מילת "אבל" או "יחד עם זאת" , גינוי נאמר ללא כל תוספות והעובדה שהוא משתמש בחלקו השני של המשפט בתוספת המילים "לוחם חופש" מעידה בדיוק על מה הוא חושב.
אני לא חושד בו שבחדרי חדרים יאמר שיש לרצוח ילדים קטנים, אבל בחדרי חדרים יסביר כי המתיישבים מביאים על עצמם את האסונות הללו ".
בענייניך הודעת הגינוי משתמעת כקריאה הומנית ובעיני מי שמלבה את האש ומנצל את במת הכנסת כפי שהוא מנצל, הוא צבוע מתחסד ותו לאו. את החשבון לפירעון הוא לא מגיש לך בסוף הנאום, אלא למי שבחר בו.
חבל שאנשים כמוך מולכים שולל על ידי מצגי שווא כאלה.
ישן 15-03-2011, 08:43
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02

ציטוט:
ועוד מדברים על הסתה בקרב הפלסטינאים. ברור שהפלסטינאים מוסתים נגדינו אבל התגובות כאן מוכיחות בעליל כיצד ההסתה שלנו נגדם מחלחלת ופוגעת. לא אכתוב בכל חלקה טובה כי הטובים (לא רק השמאלנים) מחוסנים נגדה ויודעים להעריך כנות ( ראו את רובי ריבלין למשל).

כפי הניראה המגיבים בענף זה שטופי שנאה, עד כדי כך, שאינם מסוגלים להבחין בכנות דבריו של אדם. רצח כפי שקרה באיתמר, איננה פעולת של "לוחמי חופש ושחרור" - אכן זהו רצח נתעב שבוצע ע"י פחדנים.
מה שהשפיע על יוצרי הפחד והאימה מקרבינו - מעשה הפחדנות הנפשע, שיחק לידיהם והם מנסים לעשות ממנו מטעמים.

אף אחד פה לא "שטוף שנאה" כמו שנדמה לרגע שאתה "שטוף אהבה".
כשיתפס/ו המחבל/ים תוכל לומר אם אלו אינם לוחמי "חופש" כשיתגלה שהם משרתים בזרועות הביטחון הפלשתינים.
עד אז אני לא רואה הבדל בשבילינו בין דם לדם.
והם גם לא מבדילים,הם רק מאד שמחים שכשאנחנו מתקיפים אותם אנחנו מנסים (לפעמים ללא הצלחה) להבדיל בין אזרחים ל"לוחמי חופש".
את ההבדלים בין "לוחמי חופש" וסתם מרצחים, ניתן להם לנסות להסביר, אבל אין לנו שום סיבה לקבל את ההסבר הזה.

האם נייסד יום זיכרון נפרד לאלה שנהרגו בידי "לוחמי חופש" מזה של מי שנהרג ביד מרצחים????
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 15-03-2011, 21:12

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "[QUOTE=ישראל היפה]ועוד מדברים..."

אתה מבזבז את זמנך לריק.
המנטרות שלו בדבר שלום ובדבר קיפוח של הצד השני שמוליד אלימות מסנוורים אותו ובכל פעם שמתרחש אירוע זוועתי ככל שיהיה, מיד שולף את המקלדת ומשגר לחלל נפיחה מתריסה נגד "הכיבוש".
האיש אינו מבין כי בדמם של הערבים טבועה תאוות הרצח שאינה מבחינה גם בילדים חפים מפשע.
"ישראל היפה" מתגלה בכל פעם במלוא כיעורו כאשר באותה נשימה נופח על מקלדתו.
אינני יודע מה היקף ידיעותיו ועד כמה הוא מאוהב באמירותיו המתיפיפות, אבל אילו היה עוקב אחרי ההיסטוריה הרצחנית של הערבים במאת השנים האחרונות היה רואה מי בדיוק הוא הרוצח המתועב.
למנן הרגע שאותם מרצחים חילקו שבחים להיטלר ורצו להתגייס לעזרת הפתרון הסופי ועד עצם ימינו אנו, שפעוטים פלסטינאים לומדים לדקלם משפטי רצח אף מבלי שיבינו את המשמעות, אבל זה מחלחל ובסופו של דבר מתפתחים מפלצות אדם.
עזוב אותו, צריך להתייחס אליו כאל שקוף. הפורום סובל גרועים כמוהו.
ישן 16-03-2011, 11:18

אכן כך!
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "להתייחס אליו כאל שקוף"

עד כמה תפיסת עולם שגוייה עלולה להזין תיאוריות וגיבובי מילים.
אתה בונה את תפיסת העולם שלך על מקרים ותגובות שבבסיסן עומדת ההנחה, מאחר ואנו כאלה הרי שתמיד תבוא תגובת נגד של הצד השני.
לשיטתך, אם המתיישבים נמצאים שם, הרי שסביר להניח שהצד השני ינהג כפי שנוהג. גם אם תגובתך עטופה בעטיפת הבעת זוועה ממעשיהם של הערבים.
המתיישבים הם המקרה לשיטתך והערבים הם התגובה.

אתה מתעלם מעובדה אחת פשוטה. לאותם ערבים אין שום חזקה על חבל ארץ זה, מדובר באספסוף שפלש מחצי האי ערב או שהובא על ידי הכובשים המוסלמים ככוח עזר ותו לאו. על סמך העובדה ששיכנו אותם בחבלים אלה, הם הפכו לבעלי הבית על אדמה שמעולם לא הייתה שייכת להם ולא הייתה כל זיקה היסטורית, תרבותית או דתית לאדמה זאת.
בהתהוות האומות בעת העתיקה ליהודים שישבו בחבל ארץ זאת יש מקום נכבד בהיסטוריה האנושית. הם גורשו מעל אדמתם.
אותם מרצחים אינם מוכנים לקבל את הגישה הזאת ואנשים מסוגך טפחו מסורת של דו-קיום, שני עמים ועוד זבל שנמכר טוב אצל שלומיסטים למיניהם ברחבי העולם.
הללו רואים במרצחים הללו המבצעים מעשי רצח במינונים נמוכים או גבוהים כפי שאירע באיתמר.
מבחינתם ומבחינת מי שמחזק אותם בין יהודים כמוך וכמוני, כלוחמי חופש.

גם הבעת הזעזוע מלווה תמיד בסימני שאלה וסימני קריאה ולא בגינוי לשם הגינוי.

אנו כמו רבים אחרים לא שטופי שנאה, לא כלפי האחר ובטח לא כלפי עצמנו ברוח המסורת הגלותית שאתה משדר, שאם נענשנו הרי שהייתה לזאת סיבה.
אני לפחות, מאמין כי ברגע שהצד השני יבצע מעשי אמון כלשהם יהיה בסיס לדו-קיום. בינתיים הם מנצלים תמימים כמוך במעשי אחיזת העיניים שלהם.

אגב, גם ספינת הנשק שנתפסה- כלל לא הייתה מיועדת למרצחים, כך לפחות מתרצים המתועבים הללו.
יהיו כאלה שיאמינו שאכן כך המצב וכי כל מה שנעשה הוא מעשה פיראטי.

אי לכך ואחרי שידי התעייפה מהקלדה על המקלדת. כדאי שתשמור את חזיונות השווא שלך למקרים של הגנה על בעלי חיים. בישראל עדיין דנים בדיני נפשות ובמחיר הנורא שנדרשנו לשלם בעקבות מעשה הטבח, או הפוגרום כפי שנהוג לקרוא במחוזותינו לטבח ביהודים.
ישן 16-03-2011, 12:56

תגובה
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "אכן כך!"

1.תיאוריות וגיבובי מילים. ====אם דברי פיוס ושלום הם גבובבי מילים - אז כיצד תכנה קריאות לבניה בלתי מרוסנת ויצירת כאוס העשוי למנוע בעתיד כל הסדר.
2. פעולה ותגובה. ====שאלת השאלות היא "מי התחיל" ? מתי והיכן ? אני מכיר היטב את ההיסוריה של עם ישראל לדורותיו. כמו גם לעובדה שלערבים קיימת התנגדות בסיסית להקמת מדינת ישראל. ברגע שהתחלנו לחזור אחרי אלפים שנות גלות לארצנו - החלה התנגדות רצחנית לעובדה זו.
3. מאחר ואנו כאלה ==== מי הם אנחנו ומה הכוונה לכאלו. אזרחי מדינת ישראל אינם עשויים מקשה אחת וקיימים גוונים רבים להשקפת העולם. כאלו כמו ביבי המצהיר ואינו מתכוון לקיים או כמו ליברמן המצהיר ובכוונתו לקיים. כמו אלו הרואים שרק הפרדה וקביעת גבולות הקבע, בתוך תחומי הגדה המערבית הם אלו שישמרו את מדינת ישראל או אלו שאינם סופרים את הערבים ומוליכים למדינה דו/רב לאומית.
4.תמיד תבוא תגובת נגד של הצד השני.
====לשיטתי, לכל אחד קיימת זכות תגובה ומחאה. כל עוד נשמר הסדר הציבורי, ללא כל אלימות ולבטח שללא טרור רצחני. אכן כל עוד קיימת התנחלות ישראלית בשטחים הכבושים, כל עוד לא נראה באופק כל הסדר, שיאפשר הקמתה של מדינה פלסטינאית, הרי שסביר להניח שהצד השני (הפלסטינאים במקרה זה) יפעל כנגד קיומו של מצב זה.
גם המתנחלים אינם טומנים ידם בצלחת ומגיבים בדרכים שלהם על מנת להעמיק את אחיזתם בקרקע. לא תמיד, בלשון המעטה, הכתובת נגדם הם פועלים היא הכתובת המתאימה. (כמו: תג מחיר, שהוא כנגד פעולות הממשלה ו/או חבלות ( שעדין לא הוכחו מבצעיהם) במסגדים ובשטחים חקלאים.
5. אתה מתעלם מעובדה אחת פשוטה. לאותם ערבים אין שום חזקה על חבל ארץ זה,
==== גם ההיסטוריה של כיבוש הארץ ע"י המוסלמים ידועה לי וגם העובדה, שהישוב הערבי בארץ גדל וצמח בעקבות ובמקביל להתפתחות הישוב היהודי.
מי מתעלם מהעובדה שהערבים כמו היהודים הם צאצאי אברהם ויצחק ואולי אפילו יעקב?מי קבע שכבושי יהושע גוברים על הכיבוש המוסלמי? במהלך מאות השנים בהם לא היה ישוב יהודי משמעותי בארץ ישראל (למעט: ירושלים, צפת, טבריה ואולי עוב בודדים בישובים אחרים) התבססו כאן הערבים, עבדו ו/או רעו , בנו בתים והולידו צאצאים. מחוסר דורש אחר האדמות הפכו להיות שלהם.
6.לא הייתה כל זיקה היסטורית, תרבותית או דתית לאדמה זאת.
==== מי אני או אפילו אתה, שיקבע את הזיקה ההסטורית התרבותית והדתית של הערבים על אדמת ארץ ישראל. העובדה שהם מקדשים אותה - מדברת בעד עצמה.
7. בהתהוות האומות בעת העתיקה ליהודים שישבו בחבל ארץ זאת יש מקום נכבד בהיסטוריה האנושית. הם גורשו מעל אדמתם.
===== אינני חולק עליך בנושא זה ואפילו מחזק. זכותנו להקים את מדינת ישראל בתוך ארץ ישראל היא זכות המוקנית לנו בגין התגבשותנו לעם (יותר נכון לשבטים שבטים) ותחילתה של ההיסטוריה והתרבות שלנו כעם החלה כאן.
8. אנשים מסוגך טפחו מסורת של דו-קיום, שני עמים
===== אין ברירה ואין מנוס. מדינת ישראל מתוך דאגה לבטחונה וקיומה מחוייבת להכיר בקיומו של העם הפלסטינאי. אני מאד מקווה ששני העמים יוכלו לחיות בדו קיום. "חד קיום" הוא אסון קיומי עבורינו.
9. הללו רואים במרצחים הללו המבצעים מעשי רצח במינונים נמוכים או גבוהים
==== רצח זה רצח זה רצח - אין כאן כל התייחסות למינון. המרצחים חייבים להתפס ולבוא על עונשם הראוי. רוצחים, בשום פנים אינם לוחמי חופש.
10. בגינוי לשם הגינוי.
===== הגינוי שלי כנגד מעשי טרור ורצח בה מכל הלב. אני מתאב כל שיטה שיש בה אלימות - אפילו אם היא באה להשגת מטרה צודקת. ( החוכמולוגים יגיעו למסקנה, שאני רואה בפעולות הערבים נגדינו כפעולות צודקות - ולא היא)
11. ברוח המסורת הגלותית שאתה משדר,
===== אין רחוק ממני מהמסורת הגלותית. אני יליד הארץ, נלחמתי בחלק גדול ממלחמות ישראל ואני יודע לעמוד על זכותנו בארץ הזאת. העובדה שאני מתייחס לצד השני (גם כאשר הוא תוקף אותנו) בהבנה לצרכיו (בשום פנים ואופן למעשיו) אינו הופך אותי לגלותי מתרפס.
12. אני לפחות, מאמין כי ברגע שהצד השני יבצע מעשי אמון כלשהם יהיה בסיס לדו-קיום.
==== אם כך אז עדין יש תקווה.

13. אי לכך ואחרי שידי התעייפה מהקלדה על המקלדת.
===== אני מאד מעריך את מכתבך ולכן הקדשתי זמן להתייחס אליו - סעיף אחר סעיף. שמחתי לעובדה שגם אתה סובל מ"הזיות שוא"
ישן 16-03-2011, 17:25

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תגובה"

ציטוט:
1.תיאוריות וגיבובי מילים. ====אם דברי פיוס ושלום הם גבובבי מילים - אז כיצד תכנה קריאות לבניה בלתי מרוסנת ויצירת כאוס העשוי למנוע בעתיד כל הסדר.

מהי הנחת העבודה שלך להסדר עם הפלסטינאים שאתה כה חפץ להאמין בהם?
האם חזרה לגבולות 67 או 47-8?
האם החזרת כל הפליטים למקומות מושבם?
האם ישנם איזה שהם צעדים בוני אמון שיחזקו בך את האמונה שאכן הצד השני רוצה בשלום?
ייתכן והבאת "האורז והעדשים לעזה באנייה ויקטוריה למשל, הם צעדים בוני אמון"

2. פעולה ותגובה. ====שאלת השאלות היא "מי התחיל" ? מתי והיכן ? אני מכיר היטב את ההיסוריה של עם ישראל לדורותיו. כמו גם לעובדה שלערבים קיימת התנגדות בסיסית להקמת מדינת ישראל. ברגע שהתחלנו לחזור אחרי אלפים שנות גלות לארצנו - החלה התנגדות רצחנית לעובדה זו.

אתה בעצם מסכים כאן באופן חד-משמעי שמבחינת הערבים איננו בעלי זיקה היסטורית למקום וכי עליהם לגרש אותנו בכל דרך שהיא.
להווי ידוע לך, גם אחרי שגלינו מארצנו ושמה של ארץ ישראל הפך לאיליה קפיטולינה ונאסר על יהודי להתגורר בארץ (השלטון הרומי), עדיין יישוב יהודי התקיים במקום. גם בימיה החשוכים של התרבות האנושית ומלחמות המאה העשירית ועד תום ימי הביניים - יישוב יהודי התקיים כאן, צמח ופרח ולא הוזכרה כלל נוכחות ערבית/מוסלמית בארץ ישראל. הם גורשו לחלוטין ורק בזמן האימפריה העתמאנית שבו איתם לכאן.
ישנם תעודים ועדויות רבות על כך. נגיש באינטרנט.

3. מאחר ואנו כאלה ==== מי הם אנחנו ומה הכוונה לכאלו. אזרחי מדינת ישראל אינם עשויים מקשה אחת וקיימים גוונים רבים להשקפת העולם. כאלו כמו ביבי המצהיר ואינו מתכוון לקיים או כמו ליברמן המצהיר ובכוונתו לקיים. כמו אלו הרואים שרק הפרדה וקביעת גבולות הקבע, בתוך תחומי הגדה המערבית הם אלו שישמרו את מדינת ישראל או אלו שאינם סופרים את הערבים ומוליכים למדינה דו/רב לאומית.

אתה משלה את עצמך ותולה את האשם בביבי ו/או ליברמן ואו מנהיג שהיה ויהיה.
ההוכחה לכך, כל אותם רצונות והסכמים להעניק להם את מרבית השטח. מי נסוג מכך - הם או אנו?
הם קבלו רגליים קרות ברגע שהבינו כי הטיעון של המקופח והעשוק ילקחו מהם והם יהפכו לעם (ממתי הם בכלל עם?) יילקח מהם. מי עוד ידבר עליהם ויבלבל לכל העולם את המוח על מסכנותם ומי עוד ירצה בכלל להתעסק עם עם זניח כמו העם הפלסטיני שהקים לעצמו מדינה. קח את עזה במקרה כזה, " העם הפלסטיני" בחר בבחירות חופשיות הנהגה. האם ההנהגה הפסיקה את פעולת הטרור? הם לוחמים באחיהם בגדה ובתוך עצמם ואת האש מכוונים אלינו. זהו אותו שלום שאתה מייחל לו?
תהיה מציאותי - אנו נטע זר, עצם בגרון ועד שלא יקיאו אותה, לא מול הרוח בים, לא יבוא "שלום", אחר כך יתפנו למלחמות בינם לבין עצמם. אבל בהקשר זה - הם מאוחדים בדבר אחד - השנאה ליהודי.
זוכר את אותו ערבי עם ידיים מגועלות בדם בעזה - אין בהם אפילו יחס של כבוד למת.

4.תמיד תבוא תגובת נגד של הצד השני.
====לשיטתי, לכל אחד קיימת זכות תגובה ומחאה. כל עוד נשמר הסדר הציבורי, ללא כל אלימות ולבטח שללא טרור רצחני. אכן כל עוד קיימת התנחלות ישראלית בשטחים הכבושים, כל עוד לא נראה באופק כל הסדר, שיאפשר הקמתה של מדינה פלסטינאית, הרי שסביר להניח שהצד השני (הפלסטינאים במקרה זה) יפעל כנגד קיומו של מצב זה.
גם המתנחלים אינם טומנים ידם בצלחת ומגיבים בדרכים שלהם על מנת להעמיק את אחיזתם בקרקע. לא תמיד, בלשון המעטה, הכתובת נגדם הם פועלים היא הכתובת המתאימה. (כמו: תג מחיר, שהוא כנגד פעולות הממשלה ו/או חבלות ( שעדין לא הוכחו מבצעיהם) במסגדים ובשטחים חקלאים.

השוואה פאתטית - אינני מצדיק מעשי אלימות מכל סוג שהוא, האם ראית מתנחל (אצלי הוא מתיישב), נכנס באישון לילה לכפר ערבי וטובח במשפחה ערבית בשנתה? למיטב זיכרוני גם במאורעות תרפ"ט לא קם היישוב היהודי וטבח בערבים. לא מעוניין לכתוב את דעתי לבל אחסם על ידי מנהלי הפורום. מבחינתך "סביר שהצד הפלסטיני יפעל כנגד קיומו של מצב זה". דהיינו- אתה בעצם חוזר על מה שאמר טיבי.
רצח הוא רצח, אבל יש גם לוחמי חופש...........

5. אתה מתעלם מעובדה אחת פשוטה. לאותם ערבים אין שום חזקה על חבל ארץ זה,
==== גם ההיסטוריה של כיבוש הארץ ע"י המוסלמים ידועה לי וגם העובדה, שהישוב הערבי בארץ גדל וצמח בעקבות ובמקביל להתפתחות הישוב היהודי.
מי מתעלם מהעובדה שהערבים כמו היהודים הם צאצאי אברהם ויצחק ואולי אפילו יעקב?מי קבע שכבושי יהושע גוברים על הכיבוש המוסלמי? במהלך מאות השנים בהם לא היה ישוב יהודי משמעותי בארץ ישראל (למעט: ירושלים, צפת, טבריה ואולי עוב בודדים בישובים אחרים) התבססו כאן הערבים, עבדו ו/או רעו , בנו בתים והולידו צאצאים. מחוסר דורש אחר האדמות הפכו להיות שלהם.

אם התבססו כאן כדבריך, והם צאצאי ישמעאל, מציע שתתעמק בפרשה וביחסיו של יצחק וישמעאל. כבר אז דובר על דו-קיום בשלום. מי שמפר אותו מפעם לפעם באופן שבו מופר - הם לא היהודים.
לא הבנתי את הקביעה המשפטית שלך "מחוסר דורש". ארץ ישראל אינה רכוש נטוש. יהודים גורשו מעל אדמתם בכוח. הוגלו ולא ניתנה להם זכות להחליט אם לחזור לאדמתם. את תוך החלל הזה נשאבו נוודים ואספסוף מוסלמי שהצטרף לכוחות המוסלמים שכבשו את הארץ. אף אחד לא נתן להם את האדמה בקושאן ואין להם שום זכות על הארץ הזאת. וגם אם נניח שהם בעלי קניין כלשהו. מדוע השלטון הירדני למשל לא העניק להם זכות על הארץ הזאת, הם לא היו אוטונומיה אלא נתיניה של הממלכה הירדנית. מעולם לא עלה בדעתם להתמרד על זכות הקיום הזאת וכאשר התמרדו, ראינו כיצד טופלו במאורעות ספטמבר 69.
הם לא היו אדוני המקום ואף לא העזו לתבוע זכויות.
אנו הקמנו אותם על רגליהם כפי שאנו בדרך החלמאית שלנו סייענו לחזבאללה להתפתח למפלצת שהוא כיום.

6.לא הייתה כל זיקה היסטורית, תרבותית או דתית לאדמה זאת.
==== מי אני או אפילו אתה, שיקבע את הזיקה ההסטורית התרבותית והדתית של הערבים על אדמת ארץ ישראל. העובדה שהם מקדשים אותה - מדברת בעד עצמה.

על פי שיטתך, מחר מוסלמי באירופה יקדש את אמסטרדם,רוטרדם, שטוקהולם ו/או כל ריכוז גדול של מוסלמים. זאת משום שהוא דור שלישי או רביעי במקום.
האירופאים כבר מדברים על חוסר הזיקה בינם (המוסלמים) לבין ארץ מושבם.
מצא לי סימוכין אחד בקוראן או בספריהם האחרים לזיקה למקום.

7. בהתהוות האומות בעת העתיקה ליהודים שישבו בחבל ארץ זאת יש מקום נכבד בהיסטוריה האנושית. הם גורשו מעל אדמתם.
===== אינני חולק עליך בנושא זה ואפילו מחזק. זכותנו להקים את מדינת ישראל בתוך ארץ ישראל היא זכות המוקנית לנו בגין התגבשותנו לעם (יותר נכון לשבטים שבטים) ותחילתה של ההיסטוריה והתרבות שלנו כעם החלה כאן.

אז מדוע לדעתך ישנם כאלה הרוצים לקחת את מה שאינו שלהם?
איזו זכות וקניין יש לנוודים שהגיע מחצי האי ערב או ממקומות אחרים על הארץ הזאת?
בגלל שהם הובאו לכאן, חלקם בכוח כדרכה של האימפריה העתמאנית, ונותרו במקום?
מה מקנה להם זכות לטעון כי הארץ היא שלהם וכי מקומנו מעבר לקו המיים. או מה פתאום "חזירים וקופים" זקוקים למדינה

8. אנשים מסוגך טפחו מסורת של דו-קיום, שני עמים
===== אין ברירה ואין מנוס. מדינת ישראל מתוך דאגה לבטחונה וקיומה מחוייבת להכיר בקיומו של העם הפלסטינאי. אני מאד מקווה ששני העמים יוכלו לחיות בדו קיום. "חד קיום" הוא אסון קיומי עבורינו.
9. הללו רואים במרצחים הללו המבצעים מעשי רצח במינונים נמוכים או גבוהים
==== רצח זה רצח זה רצח - אין כאן כל התייחסות למינון. המרצחים חייבים להתפס ולבוא על עונשם הראוי. רוצחים, בשום פנים אינם לוחמי חופש.

10. בגינוי לשם הגינוי.
===== הגינוי שלי כנגד מעשי טרור ורצח בה מכל הלב. אני מתאב כל שיטה שיש בה אלימות - אפילו אם היא באה להשגת מטרה צודקת. ( החוכמולוגים יגיעו למסקנה, שאני רואה בפעולות הערבים נגדינו כפעולות צודקות - ולא היא)

שים לב גם אתה חוטא באותו חטא של מסר כפול גם אם אתה לא מתכוון. איך אתה קושר בין "כל שיטה שיש בה אלימות- אפילו עם היא באה להשיג מטרה צודקת", או במלים אחרות "הם לוחמי חופש" כדברי הגינוי מפי אחמד טיבי. רצח הוא רצח ואינו קשור להשגת מטרות צודקות. מעשי הרוצח/ים המתועבים הללו היו לרצוח לשם תאוות הרצח לשמו. הריגת ילד פעוט בעריסתו אינה מעשה רצח גם אם נועד "להשיג מטרה צודקת". חיות טרף הורגות משום שהן זקוקות לאוכל, בני אדם ללא צלם אנוש הורגים לשם מילוי תאוות הרצח. אין כאן כל השגת מטרות מעבר לסיפוק הקמאי של אותן מפלצות אדם.

11. ברוח המסורת הגלותית שאתה משדר,
===== אין רחוק ממני מהמסורת הגלותית. אני יליד הארץ, נלחמתי בחלק גדול ממלחמות ישראל ואני יודע לעמוד על זכותנו בארץ הזאת. העובדה שאני מתייחס לצד השני (גם כאשר הוא תוקף אותנו) בהבנה לצרכיו (בשום פנים ואופן למעשיו) אינו הופך אותי לגלותי מתרפס.

רוח הגלות היא אותה אי יכולת לעמוד ולהישיר מבט ותמיד לחפש את האשם דווקא בך. כך היה לאורך כל ההיסטוריה שלנו בגולה. הגענו לארץ ואיננו צריכים להתנצל ולחפש את האשם תמיד בנו. ישנם אנשים שטופי האשמה עצמית שרואים בנו את כל החולי ומסייעים בידם של אלה שמאמינים בכך.

12. אני לפחות, מאמין כי ברגע שהצד השני יבצע מעשי אמון כלשהם יהיה בסיס לדו-קיום.
==== אם כך אז עדין יש תקווה.

אני רק מציב משוואה. את הפתרון אני יודע ואני חווה בו כמי שמתבונן על מאה שנות המאבק בארץ ישראל.
כנראה שהצד השני ומי שתומך בו בצד שלנו חושבים שלהם פתרון טוב יותר. ומי שמשלם את החשבון על פתרון המשוואה הם אלה שנרצחים באישון לילה על ידי מרצחים.

13. אי לכך ואחרי שידי התעייפה מהקלדה על המקלדת.
===== אני מאד מעריך את מכתבך ולכן הקדשתי זמן להתייחס אליו - סעיף אחר סעיף. שמחתי לעובדה שגם אתה סובל מ"הזיות שוא"
ישן 16-03-2011, 20:34

תגובה לתגובה
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "[QUOTE=ישראל..."

1. הנחת העבודה שלי להסדר עם הפלסטינאים היא יצוב גבולות הקבע של מדינת ישראל מזרחית לגבולות 1967. באופן שמרבית המתנחלים בישובים הגדולים יכללו בתוך גבולות מדינת ישראל.
2. אינני מאמין בפלסטינאים - אני מאמין במדינת ישראל ובצרכיה החיוניים למען המשך קיומה בבטחון מירבי.
3. בשום פנים ואופן אין להסכים להחזרת הפליטים הפלסטינאים למקומות מושביהם. ברצונם הם יכולים ל"עלות" למדינה הפלסטינאית אם וכאשר תוקם.
4. חלק מהפעולות בונות האמון - הוא השתוף הבטחוני הבלתי מוצהר בין כוחות הבטחון שלנו לבין אלו של הפלסטינאים; כמו גם פעילות הפלסטינאים, למען עצמם, להגבלת התפתחות החמאס בגדה ולחימתם בטרור.
מה שעדין חסר במופגן - היא הפסקת ההסתה מכל מקור פלסטינאי שהוא. כמו גם הצטרפות לשולחן הדיונים ללא כל תנאים מוקדמים.
5. ייתכן והבאת "האורז והעדשים לעזה באנייה ויקטוריה למשל, הם צעדים בוני אמון" ==== חבל שאתה מלכלך בדיון האמור להיות רציני.

6. אני בעצם מודע לעובדה והערבים אינם מכחישים זאת, שמבחינתם איננו בעלי זיקה היסטורית למקום וכי עליהם לגרש אותנו בכל דרך שהיא.
נדמה לי שבנושא גרושנו מכאן הם "נרגעו" והפנימו, למורת רוחם, את עובדת קיומינו בחבל ארץ זה.
7. ידוע לי גם ידוע עובדת קיומו של רצף יהודי בשטחי ארץ ישראל גם לאחר הגליתנו. כתבתי זאת גם בתגובתי הקודמת.

עובדה זו איננה שוללת את זכותם של לא יהודים לשבת בארץ ישראל - ארץ בה ישבו מאז הכיבוש המוסלמי.
8. אינני משלה את עצמי ואינני תולה את כל האשם בביבי ו/או ליברמן . אני רק טוען שממשלת ישראל הנוכחים "משחקת" לידיהם של הטרוריסים ביצירת מצגת שקרית, שהם רודפי שלום ואנחנו הם השוללים אותו.
9. כמובן שהנעשה ברצועת עזה איננו מהווה דגם לאותו השלום אליו אני מייחל . הסכם שלום חייב להתקבל כשמו בהסכם והסכמה - עזה היא לא המקרה. למרות שהיציאה מעזה היא הרע במיעוטו.
10. אני מציאותי - מודע לעובדה שאנו נטע זר ועצם בגרונם של הערבים. אני גם מאמין, שלאחר נסיונות נואשים במהלך מאת השנים האחרונות, הבינו הערבים שלא יוכלו להקיא אותנו והברירה היחידה שלהם היא השלמה עם המצאותנו כאן. הבינו זאת מדינות ערב, לאט לאט מבינים זאת גם הפלסטינאים וגם יבינו זאת ארגוני הטרור.

11. אם התבססו כאן כדבריך, והם צאצאי ישמעאל, מציע שתתעמק בפרשה וביחסיו של יצחק וישמעאל.
אם כבר - ישמעאל סולק למדבר ולא יצחק; יעקב גנב את הבכורה ולא עשו.
12. מענין מי נתן ליהודים את אדמת ארץישראל בקושאן. גם אברהם אבינו ואחריו בני ישראל "זכו" בארץ ישראל באמצעות כיבוש.
אז מדוע אתה דוחה זכויות של אחרים שזכו בהם באמצעות כיבוש ?
13. אתה צודק בהחלט שגם הירדנים וגם המצרים עשו עוול לפלסטינאים, שלא הכירו בזכויותיהם. זה איננו עושה כל הקלה לעובדה שאנחנו נוהגים באותה הדרך ולא מאפשרים להם לממש את זכויותיהם באותם השטחים שנותרו בארץ ישראל המערבית לאחר מימוש גבולות הקבע (שיקבעו בעתיד) של מדינת ישראל.
14. אתה מכניס מרכיב נוסף - אני בהחלט מסכים, שבדרכנו החלמאית ובהתעלמותנו מנתוני השטח גרמנו להקמת החיזבאללה והחמאס.
15.על פי שיטתי, קדושה היא ענין אישי. כל אדם רשאי להחליט מה קדוש בעיניו ומה איננו קדוש.
לא כל מה שמקודש ע"י יהודים כמו גם ע"י אחרים הוא אכן מקום אותנטי המתאים ליחוסו. הבעיה נוצרת כאשר אתר מסויים, הופף להיות קדוש ע"י מספר גורמים וכאשר כל אחד מהגורמים טוען שכולו שלי ומבטל את קדושתו של האחר.
16. אז מדוע לדעתך ישנם כאלה הרוצים לקחת את מה שאינו שלהם?
תפנה שאלה זו לאלו הרוצים לקחת את מה שאינו שלהם.
כאשר קיימת מחלוקת - כל גוף חייב להכיר ולכבד את רצונו של האחר ולהגיע לפשרה בדבר מימוש התביעות, באופן שכל גוף יוכל להמשיך את חייו ב"שלום ובבטחון".

ישן 16-03-2011, 22:43

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תגובה לתגובה"

אני חושב שהבהרתי את עמדתי ואתה את עמדתך.
ישנם אנשים שכנראה צריך עוד הרבה דם כדי לשכנע אותם שהם טועים.
אני לא מאחל לא אם או אב בישראל לחוות חוויות שבני משפחה יהודים חווים רק בגלל היותם יהודים.
במאורעות תרפ"ט היה יישוב יהודי מבוסס ועתיק - מה גרם לערבים לטבוח בהם - האם אז עמדה שאלת כיבוש באוויר?
פשוט תאוות רצח - אות הקין הזה טבוע על מצחם מינקות.
אינני מאמין כי ישנה דרך אחרת. ישנו רצון בסיסי הטבוע עמוק באופן בו נשטפים מוחותיהם בהטפות לרצח.
כנראה שאנו כבר לא יחידים במרחב בעניין זה, ראינו מה פיגועים רצחניים גרמו במקומות אחרים.
בקיצור מלחמת דת עולמית הטבועה באופיים ומתבטאת בכל מקום בצורה אחרת.
וכל זאת אינו קשר בדרך כזאת או אחרת לתביעות להכרה מדינית וכל אותן שטויות שעולות בכל פעם לאוויר.
פשוט הוקרבנו על מזבח אינטרסים של אומות אחרות המטפטפות את הארס הזה, אבל הן לא רואות את הדבשת שלהם ואת מה שמתפתח מאחורי גבם בארצן.
כל עוד אינטרס כלכלי מדרבן אותם, הם ימשיכו לבלבל לכולם את המוח באופן הצבוע שהם עושים מתוך כוונה להרחיק את הרע מפתח ביתם.
אני מאמין שהם אלה שישלמו בסופו של דבר את המחיר.
וזה כלל לא קשור לסכסוך באזורנו, אנחנו רק זירה להתגוששות והרחקת האמת מפתח ביתם.
הפלסטינים מבינים זאת וכל פעם עולות דרישות חדשות, אבל כאשר מגיעים ל"כמעט החלטות" הם נסוגים באמתלות שונות.
לכן, תמשיך להאמין בשלום ובנסיגה לגבולות 67 ואולי גם ל-48 שהרי מה ההבדל "שיח' מונס" היא גם חלק מתהליך החזרה לגבולות של אותם ערבים.
במקרה כזה, הרבה אוניות עם עדשים ואורז יעברו לך מול האף.
ישן 17-03-2011, 06:52

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "ניסיתי להבהיר את עמדתי ואת עיקרה לא קלטת"

דווקא הבנתי אותך מצויין.
אפשר לנקוט בשיטת הטרנספר מרצון. שהם יעברו לירדן ויקימו את האימפריה הפלסטינית תחת הנהגתו של עבדאללה או בשיתוף פעולה עם החמאס.
אינני רוצה מדינה נוסף בגב ההר בבטן הצרה של מדינת ישראל ומי שמשתעשע באשליה כזאת, יביא עזה שנייה וחמורה בהרבה ממה שהכרנו עד כה.
העובדה שאנו עדיין בעלי הבית באזור רק מוכיחה עד כמה השבר הזה דק. אנו נפנה - חמאס ייכנס.
אתה ואני עדיין ישנים היטב רק בגלל שטילי עדשים ואורז לא הגיעו לתל-אביב.
אבל אם תמשיך אתה ועוד אחרים בעלי דעות כאלה, לא ירחק היום והנבואה האפוקליפטית הזאת תתממש.
כל יהודי נוסף שיתגורר בשטחי יהודה ושומרון (ודחילקום תפסיקו לקרוא להם מתנחלים בגדה).
צריך להכניס לכולם בראש עם פומפה עבה מאד כי באזור שלנו אין ואקום.
ניצנים נהרסה בידי יהודים וכעת משמשת בסיס אימונים על מודלים לחמאס.
אתה צריך עוד כאלה מעל הראש שלך?
אנו לא צריכים לשלוט על העם הזה - שיחזרו לקונפדרציה עם הירדנים ואני גם מוכן לוותר על כמה שטחים במדינת ישראל באזור המשולש שיועברו בשמחה לידי הקונפדרציה העתידה להתקיים.
אבל לא להיות טמבלים ולרקוד לפי החליל של שלומיסטים ברחבי העולם שאוהבים להרביץ על התחת של היהודי.
ישן 15-03-2011, 15:52
צלמית המשתמש של רועי AZ

מגעיל זאת התגובה הכי מלוכלכת שקראתי אי פעם מאז שאני מכיר את הפורום הזה..

ציטוט:
ועוד מדברים על הסתה בקרב הפלסטינאים. ברור שהפלסטינאים מוסתים נגדינו אבל התגובות כאן מוכיחות בעליל כיצד ההסתה שלנו נגדם מחלחלת ופוגעת..

שים לב מה אתה אומר...

"ועוד מדברים על ההסתה בקרב הפלסטינים" - הווי אומר שאתה בא בטענות איך מעזים לומר ולטעון שיש הסתה אצל הפלסטינים בזמן שלא כך... ובאותה נשימה אתה טוען שאנחנו מסיתים יותר מהם..

ובכן, צבוע שכמוך - ההסתה הפלסטינית נגד יהודים בפרט ומדינת ישראל בכלל, לא נופלת מזו שהייתה בשנות השלושים והארבעים באירופה (כך לפחות טוען עיתונאי שמאלני בשם ירון לונדון לגבי ההסתה שישנה באמנת החמאס המאשימה יהודים בכל צרות העולם).. בנוסף לאיכות וכמות ההסתה היא מופצת גם בבתי ספר מסגדים ומתנ"סים מקומיים המחנכים לפעילות חבלה ורצח נגד ישראלים...

אז לא - שכח מזה, אנחנו לא אוכלים את הלוקשים ולא ניתן יד למכונת התעמולה האוטואנטישמית שאתה וחבר מרעייך מפעילים נגד תושביה הליגיטמיים בערים הלגיטימיות של מדינת ישראל..

ישן 16-03-2011, 11:23
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני מציג לך נותנים יבשים....
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "כרגיל אתה מגיב שלא לענין - תקרא היטב את מה שכתבתי כתגובה"

ציטוט:
האם אתה אינך חושב שמקור הצרות של כל העולם הם המוסלמים - אז מדוע אתה מצפה שהם יחשבו אחרת.

את כל הפיגועים הרצחניים והמדממים בהיסטוריה של האנושות, כולל של ילדים קטנים ושל נשים וזקנים - ביצעו מוסלמים.

את כל המהומות וההפגנות הקשות, והחתירה תחת משטרים דמוקרטיים - המוסלמים יצרו..

את כל הפרות זכויות האדם, רצח המוני של תושבים דיכוי נשים והומואים - המוסלמים עושים...

יאמר במפורש, שאין להכליל.. ויש אחוזים ניכרים של מוסלמים שהם אנשים טובים ואזרחים טובים שרוצים קידמה..

איפה שלא היו יהודים - היתה תנופה כלכלית.. תרומה לאין שיעור למערכת הבריאות והמדע, לפילוסופיה לתרבות הגבוהה ועוד שאר מישורי חיים... מעטים היהודים שהרעו ופגמו וגרמו לנזק.. רובם מתבדלים ומסתגרים בקהילותיהם ובטח שבטח לא חותרים תחת המשטרים...

אז זכותם לחשוב שאנו מקור כל הרע...

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

ישן 16-03-2011, 13:10
צלמית המשתמש של רועי AZ

מגעיל תקשיב.. אני כבר מאומן ומורגל בהיתולי התעמולה של הארגונים תומכי הטרור
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "את כל הפיגועים הרצחניים והמדממים בהיסטוריה של האנושות, כולל של ילדים קטנים ושל נשים ו"

שכחת לציין את חאג' אמין אל חוסייני ששיתף פעולה עם היטלר והוביל כאן מתקפות רצחניות נגד הישוב היהודי בארץ.. בטח גם את המעשים הללו תגבה או תתרץ בכך שהיהודים ישבו במקומות לא להם...

בכל אופן, אין כאן סתירה בין מה שעשו אלה שציינת לאלו שאני ציינתי... הקווים המשותפים לכל אלה - שנאת יהודי באשר הוא יהודי ומציאתו כאשם בכל תחלואי העולם...

אצלנו שונאים ערבי באשר הוא אויב אצלנו שונאים את האירופאים בגלל עברם המגואל בדמנו ובגלל תמיכתם העיוורת באויבינו - זו המהות וזה כל ההבדל..

ישן 16-03-2011, 13:56
צלמית המשתמש של רועי AZ

מגעיל אני לא מדבר על היטלר וסטאלין.. נוח לך לדבר עליהם כדי לנסות ולטאטא את פשעיהם של אלו
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "היטלר וסטאלין רצחו יותר רוסים מאשר יהודים"

שאתה תומך בהם...

אבל - כבר אמרתי לך שאני מורגל בתעלולים שלכם..

אצלנו שונאים ערבים באשר הם אוייבים..

זה שאתה שונא יהודים באשר הם יהודים (וגם מתנחלים) - לא אומר בהכרח שגם אחרים לוקים בשנאה לאחר באשר הוא אחר.

וזה שאתה מנסה להדמות לאירופאיים ולהצטרף אליהם בשנאת העם היהודי באשר הוא יהודי - זה אחד הסימפטומים החמורים של הבעיה.

ישן 16-03-2011, 21:12
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

החיבור שלך בין היטלר לסטאלין בנוגע לרצח יהודים, הוא חדשנות היסטורית
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "היטלר וסטאלין רצחו יותר רוסים מאשר יהודים"

האם ידוע לך על מהלך משותף שלהם לחיסול היהודים? האם ביצע (להבדיל מתכנן, פנטז או הגה) סטאלין
מהלך של רצח המוני של יהודים?
בהנחה שהעבר הוא בכ"ז מה שכבר קרה, אזי נאלץ להסתפק במציאות האפרורית, שמסגרתה ניתן לקבוע
שהיטלר רצח באופן מאורגן ה-ר-ב-ה יותר יהודים מאשר בני כל שאר העמים גם יחד. מה לעשות, כשרצח
בני לאומים אחרים, זה היה ספורט - אצלנו זה היה מקצוע, עם תו"ל, לוגיסטיקה - ואפילו נהלים...

בכל מקרה, מכיוון שאתה עוסק בסוגיית המסלמים כ"לא יותר רצחניים מאחרים", אני מציע שבכ"ז נבחן את
המציאות בימינו, ונבדוק בה מי אחראי בימינו אלה להכי הרבה רציחות (גם של מסלמים אגב, למקרה שזה
מטריד אותך יותר מרציחת כופרים...). התשובה תהיה משעממת כמו מטוס שנכנס בבניין...
ישן 17-03-2011, 09:50
צלמית המשתמש של רועי AZ

מגעיל דברי הבל ורעות הרוח...
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מה אתה קופץ - בכלל לא התייחסתי לרצח יהודים אלא לרצח בכלל"

ציטוט:
זאת כתגובה לקביעה שרק הערבים הם רוצחים.

נכון שב"הסטוריית ההווה" חלק נכבד מהרציחות המתפרסמות נעשות בידי מוסלמים אפילו כנגד מוסלמים. אם תתבונן מעט אחורה ולצדדים תמצא לא מעט רוצחים שאינם מוסלמים.

אני יודע שאתה וחובריך יפרשו עמדותי אלו כהגנה על המוסלמים ולא הוא הדבר. אני בסך הכל הגבתי לדברי ההבל ורעות הרוח של רועי AZ ש"את כל הפיגועים הרצחניים והמדממים בהיסטוריה של האנושות, כולל של ילדים קטנים ושל נשים וזקנים - ביצעו מוסלמים"

ובכן, כל מה שהתכוונתי אליו מלכתחילה, ואתה בחרת להסיט את הנושא - שרמת ההסתה נגד הערבים (באשר הם אויב) כאן במדינת ישראל היא חופן גרגירי חול לעומת מדברי סהרה של הסתה פלסטינית/כלל ערבית/מוסלמית נגדנו.. וכן.. כל הפיגועים ומעשי הטרור (וגם מלחמות) המדממים בהיסטוריה של האנושות - הובילו המוסלמים...זו התשובה שלי לקביעה החמאסית/ערבית שאנחנו מקור הצרות בעולם..

אנחנו לא עשינו כלום! לא הרגנו אף אדם באשר הוא אדם.. וגם כאשר לא הייתה לנו מדינה לא חתרנו תחת משטרים במדינות בהן גלינו - איפה שהיו יהודים - ציינתי כבר את רמת התרומה...

וזה שאתה, כתומך טרור - מנסה לטאטא מתחת לשטיח ע"י זריקה לחלל שמות של צוררי ישראל אחרים - לא מוריד כהוא זה ממה שציינתי לעיל. וכן - זה שאתה מכנה את דבריי כהבל וכרעות רוח - זו תמיכה נפשעת בארגוני הטרור ובמעשיהם...

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 17-03-2011 בשעה 09:53.
ישן 16-03-2011, 14:33

כנראה שאתה מחמיץ את העיקר
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "מצחיק... אם טיבי היה מגנה..."

במבנה משפט יש משמעות לתוכן הנסתר.
אם במשפט אחד מופיע גינוי בנוסח "אלה חיות אדם ולא אנושיים" הודעה כזאת לא מעוררת גבה. אין בה כל התניה ואינה מנסה ללמוד או ללמד מה כן נחשב לא לחיית אדם ולא ל"לא אנושי".

אם המשפט מורכב משני חלקים שהאחד סותר את השני יש כאן משמעות כפולה. אם המסר בחלקו הראשון הוא "אלה חיות אדם ולא אנושיים" ומיד לאחר מכן מופיע המסר הסמוי במילים " אלה הם לא לוחמי חופש".
המסר הוא כי "לוחמי חופש רשאים להרוג כדי להשיג את החופש, אבל עליהם לבחור הרג מסוג אחר".
או במשמעות האחרת.
אם ניקח דוגמה של חוליית טרור היורה טיל קסאם מהרצועה ו"רק" פוגעת ביישוב כלשהו וגובה מחיר דמים, אז אלה הם על פי ראייתו של אחמד טיבי "לוחמי חופש" שהרי הם לוחמים נגד "הכיבוש".
אז איך יגדיר אותו טיפוס טיל קסאם שנורה מהרצועה ופוגע בבית ובו ילדים קטנים?
האם גם כאן תבוא הודעת גינוי או שזאת פעולה של "לוחמי חופש"
כאן מסתתרת הצביעות והלשון החלקלקה של טיפוסים מסוגו.

לאחד כזה אומרים אצלנו "לא מעוקצך ולא מדובשך" , לא צריך את "דמעות התנין" שלך.
ישן 16-03-2011, 15:02
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "כנראה שאתה מחמיץ את העיקר"

אתה מניח שהוא צבוע וחלקלק ומנתח את הדברים שלו כך שיתאמו את ההנחות שלך.
אני רחוק מאוד מלהסכים עם דעותיו של טיבי, אבל במקרה הזה דבריו מהווים גינוי מפורש וחד משמעי לפשע מתועב, ולכן להעביר עליו ביקורת בהקשר זה, נראה הזוי בעייני. המסר שלו כאן הוא שיש מעשים שאינם לגיטימיים בלי קשר לאידיאולוגיה שעומדת מאחוריהם, וזה מסר חשוב שעובר לא רק ליהודי ישראל, אלא גם לערביי ישראל, וגם לפלסטינים תושבי השטחים.
הלילה הוצתו רכביהם של שני סטודנטים ערבים שכל פשעם היה שהם בחרו להתגורר במעונות הסטודנטים של מכללת צפת בה הם לומדים.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4043050,00.html
אם הרב הראשי לצפת, ששפך הרבה שמן למדורה בעת האחרונה, ייצא נגד הפשעים האלה (don't hold your breath), אני אעמוד גם מאחורי אמירתו, למרות שגם עם דעותיו איני מסכים.
inb4 - "אתה משווה רצח של משפחה להצתה של מכוניות?" לא אני לא.

ישן 16-03-2011, 20:48
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

יש לברכך על העמידה האמיצה לצד הח"כ המסכן טיבי, שנרדף על רקע עמדותיו הנאורות...
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "מצחיק... אם טיבי היה מגנה..."

העובדה שהאתה מצליח למצוא איזשהו קו משווה בין הטבח באיתמר לשריפת רכבים בצפת, מלמדת שהבעייה
אצלך בהבנת הגינוי לטיבי, היא די עמוקה - תופעה נפוצה בקרב אוטומטי-השלום...

אני אסביר:
אחמד טיבי לא מגנה כאן בגלל שהמחזה כאן זעזע אותו יתר על המידה. כבר היו פיגועים כאלה בעבר, אלא
שהפיגוע הזה כולל מרכיבים לא נוחים מבחינת האישית, שאי-גינוי מצידו, יכול לשרוף לו גשרים שבנה עם
הרבה טיפשים שחושבים שללקק לטיבי מגדיר אותם כנאורים.
איזה מאפיינים עושים את הפיגוע הזה לבעייתי יותר מבחינתו?
1. הוא בוצע בידי פת"ח.
2. הרש"ף עשתה מאמצי על להסביר שבכלל לא בטוח שהיה פיגוע (וגרמה נזק שאילץ את ראשיה לרוץ לתקשורת שלנו ולגנות - לא בתקשורת שלהם, כמובן...
3. והכי חשוב: תמונות הזוועה פורסמו במלואן.

אחמד טיבי מאוד מתהדר בהשכלתו הרפואית כעדות להיותו הומניסט. כל בעל ידע כללי ברמה של כיתה ו' יודע שהקשר היחיד בין מקצוע הרפואה להומניזם, הוא שיש פה ושם גם רופאים שהם כאלה. רופאים רצחניים הם תופעה כה נפוצה באזורנו, שאני אדלג בחינניות על אזכורו של ברוך גןלדשטיין (שבטח הוא השם שלימדו אותך לפלוט בכל פעם שמדברים על רופאים רוצחים...), ואציין את:
1. עבד אל עזיז רנתיסי.
2. רמדאן שלח.
3. פתחי שקאקי.
4. ג'וגרג' חבש.
5. ודיע חדאד.

יש עוד, אבל העדפתי להסתפק ברשימת הכוכבים. טיבי לא יכול לא לגנותאת הפיגוע הזה, כאשר רואים
כיצד צדיקי הפת"ח חתכו תינוקת בת 4 חודשים. הגינוי שלו הוא חסר ערך כאשר אינו מוצד לזיהוי התנועה
ולתביעה לפעולה תקיפה מצד הנהגתה. הוא לא עשה כן. הגינוי שלו מיועד לתקשורת הישראלית, וככזה
הוא גינוי חסר ערך.

הפיגוע הזה הוא אכן מיטרד מבחינת טיבי, בגלל שיש מקרים שבהם לא קל להסביר כמה ישראל רעה
והפולסטינים (למשל כאשר פלסטינים שוחטים תינוקות ומחלקים סוכריות אחרי כן). את זה הוא גינה, ולא
שום דבר אחר.
כשתמצא לי גינוי ברורים בערבית בתקשורת הערבית, מצד אותו טיבי - אהיה מוכן להתייחס לרצף
הקלישאות.

ואגב, מנוול זה עם ו'...
ישן 17-03-2011, 08:23

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "יש לברכך על העמידה האמיצה לצד הח"כ המסכן טיבי, שנרדף על רקע עמדותיו הנאורות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
העובדה שהאתה מצליח למצוא איזשהו קו משווה בין הטבח באיתמר לשריפת רכבים בצפת, מלמדת שהבעייה
אצלך בהבנת הגינוי לטיבי, היא די עמוקה - תופעה נפוצה בקרב אוטומטי-השלום...

אני אסביר:
אחמד טיבי לא מגנה כאן בגלל שהמחזה כאן זעזע אותו יתר על המידה. כבר היו פיגועים כאלה בעבר, אלא
שהפיגוע הזה כולל מרכיבים לא נוחים מבחינת האישית, שאי-גינוי מצידו, יכול לשרוף לו גשרים שבנה עם
הרבה טיפשים שחושבים שללקק לטיבי מגדיר אותם כנאורים.
איזה מאפיינים עושים את הפיגוע הזה לבעייתי יותר מבחינתו?
1. הוא בוצע בידי פת"ח.
2. הרש"ף עשתה מאמצי על להסביר שבכלל לא בטוח שהיה פיגוע (וגרמה נזק שאילץ את ראשיה לרוץ לתקשורת שלנו ולגנות - לא בתקשורת שלהם, כמובן...
3. והכי חשוב: תמונות הזוועה פורסמו במלואן.

אחמד טיבי מאוד מתהדר בהשכלתו הרפואית כעדות להיותו הומניסט. כל בעל ידע כללי ברמה של כיתה ו' יודע שהקשר היחיד בין מקצוע הרפואה להומניזם, הוא שיש פה ושם גם רופאים שהם כאלה. רופאים רצחניים הם תופעה כה נפוצה באזורנו, שאני אדלג בחינניות על אזכורו של ברוך גןלדשטיין (שבטח הוא השם שלימדו אותך לפלוט בכל פעם שמדברים על רופאים רוצחים...), ואציין את:
1. עבד אל עזיז רנתיסי.
2. רמדאן שלח.
3. פתחי שקאקי.
4. ג'וגרג' חבש.
5. ודיע חדאד.

יש עוד, אבל העדפתי להסתפק ברשימת הכוכבים. טיבי לא יכול לא לגנותאת הפיגוע הזה, כאשר רואים
כיצד צדיקי הפת"ח חתכו תינוקת בת 4 חודשים. הגינוי שלו הוא חסר ערך כאשר אינו מוצד לזיהוי התנועה
ולתביעה לפעולה תקיפה מצד הנהגתה. הוא לא עשה כן. הגינוי שלו מיועד לתקשורת הישראלית, וככזה
הוא גינוי חסר ערך.

הפיגוע הזה הוא אכן מיטרד מבחינת טיבי, בגלל שיש מקרים שבהם לא קל להסביר כמה ישראל רעה
והפולסטינים (למשל כאשר פלסטינים שוחטים תינוקות ומחלקים סוכריות אחרי כן). את זה הוא גינה, ולא
שום דבר אחר.
כשתמצא לי גינוי ברורים בערבית בתקשורת הערבית, מצד אותו טיבי - אהיה מוכן להתייחס לרצף
הקלישאות.

ואגב, מנוול זה עם ו'...

העובדה שאתה מתעקש להיטפל בצורה דמגוגית לכך שאני "משווה" בין רצח לבין הצתה, כאשר ברור לשנינו מה דומה בין שני המעשים (שניהם פשעים, שניהם בוצעו על רקע לאומני ושניהם בוצעו בעקבות הסתה חסרת רסן) ומה שונה ביניהם באופן קיצוני (הנזק שנגרם כתוצאה מהפשע ומידת המפלצתיות אליה צריך להגיע בשביל לבצע פשע שכזה), מלמדת שהבעיה אצלך, בהבנת טיעונים פשוטים, היא די עמוקה - תופעה די נפוצה בקרב אוטומטי הימין הקיצוני.
אני מודה לך שהדגמת את המסר שניסיתי להעביר - אתה ודומיך לא מסוגלים להעריך אמירה כנה וחיובית של אדם שאינם תומכים בעמדותיו הפוליטיות. למעשה, לא משנה מה טיבי היה אומר או לא אומר, היה לך ולכשכמותך הסבר ללמה אותה אמירה פסולה.

נערך לאחרונה ע"י benny.zhit בתאריך 17-03-2011 בשעה 08:31.
ישן 17-03-2011, 17:31

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "האמירה חיובית, אבל לא כנה"

לגבי הכנות של ההודאה - כן, אני מאמין שהיא כנה. דווקא בגלל שלטיבי אף פעם לא הייתה בעיה להגיד אמירות קשות מאוד, התומכות במאבק נגד המדינה בה הוא אזרח וחבר כנסת, אני מאמין שכשהוא בוחר להגדיר פעולה מסוימת כלא לגיטימית, הוא עושה זאת כי הוא בכנות מאמין שהיא לא לגיטימית. ביננו, אם הוא היה יושב בצד ושותק כמו שעשו אחרים, לא היה קורה כלום והאלקטורט שלו לא היה נפגע. אתה טוען שבעבר הוא תמך בפושעים לא פחות מתועבים - כנראה שבעיניו הם כן פחות מתועבים.
מעבר לזה, בכל הנוגע להצהרות פומביות של פוליטיקאים, יש להן משמעות שאינה תלויה בכנות (או חוסר הכנות) מאחורי המילים. הם נבחרים על פי הצהרותיהם, ונדרשי לפעול לפי הצהרות אלו.

ישן 17-03-2011, 17:49

איך הם מתועבים פחות?
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "לגבי הכנות של ההודאה - כן,..."

אתה טוען שרוצחי ילדים שיושבים בכלא הם מתועבים פחות עבור טיבי? מדוע?

אני לא רואה פה יותר מפעלול תקשורתי. נכון שלטיבי אין בוחרים יהודים, למעט קומץ תמהונים, אבל טיבי מדבר אל קהל בוחריו בשפתו שלו, ואני מהמר שלא תשמע גינוי שלו בערבית, בוודאי לא גינוי ברור כזה. ההבדל בין טיבי לבין חברי כנסת ערבים לאומנים מתוחכמים פחות, הוא שטיבי גם שם לעצמו מטרה להחליש את ישראל דרך האוכלוסיה היהודית שלה, על ידי מניפולציות שונות. לשם כך הוא זקוק לדימוי המתון שההתבטאות שלו נועדה לשרת אותו. טיבי לא רק שלא יוצא באופן עקבי נגד מעשי טרור, הוא תומך בהם (לוחמת חופש ומצפון, כך הוא מכנה אותם), גם משום שזה משרת אותו אלקטורלית, וגם משום שזה משרת אותו אידאולוגית. על רקע זה אני לא מבין איך אפשר לייחס לו כנות.

לגבי הערך של הודעות של פוליטיקאים, הרשה לי לגחך. איש בציבור היהודי או הערבי אינו מחכה למוצא פיהם של פוליטיקאים בסוגיות ערכיות. יש חשיבות סמלית להתבטאות של פוליטיקאים, והיא יכולה לגרום לשינוי בטווח הארוך אם היא עקבית. להתבטאות מבודדת אין שמץ של חשיבות.

נערך לאחרונה ע"י Sam Weller בתאריך 17-03-2011 בשעה 17:54.
ישן 17-03-2011, 20:13
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אל נא באפכם אורי וסיון - אבל בדקתי את הנושא בישראלופדיה העברית ושניכם טועים!
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "יש לברכך על העמידה האמיצה לצד הח"כ המסכן טיבי, שנרדף על רקע עמדותיו הנאורות..."

רמדאן שלח

מתוך ישראלופדיה, האין-ציקלופדיה החופשית

(
הופנה מהדףרמדאן שלח)

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

רמדאן שלח (נולד ב-1958) (בערבית: رمضان عبدالله محمد شلح; תעתיק מדויק: רמצ'אן עבדאללה מחמד שלח) הוא ממנהיגיהג'יהאד האסלאמי.

רמדאן שלח נולד ב-1958בשכונתסג'עיה שבעזה, כבנם המשותף של עופר שלח ושל איתי אנג'ל המכונה רמדאן על שום תאבונו המוגבר. בעת לימודיו בבית הספר התיכון הצטיין בהליכה לים והצטרף לתנועת "השוחים המוסלמים", באמצעותה יצא ללימודים גבוהים באוניברסיטת זקאזיק במצרים. בעת לימודיו במצרים, נפגש עםפתחי שקאקי . רמדאן שלח נמנה עם גרעין המייסדים של הג'יהאד האסלאמי וערך באותה עת את הביטאון הפנימי של התנועה שנקרא שקאקיתון.

כשחזר לעזה (1981) התקבל לעבודה כמרצה בפקולטה לכלכלה באוניברסיטה האסלאמית בעיר,אך שאיפתו להתקבל לחוג לגאוגרפיה באונ' בן גוריון לא צלחה בשל העמדות המתונות שהקפיד להציג.

לאחר שפתחי שקאקי כשל בשלב הגמר של תוכנית הראליטי של המוסד "מי רוצה להיות" שנערכה במלטה ב-1995, נבחר שלח למזכ"ל הג'יהאד האסלאמי. הוא מתגורר בוילה בפרבר בדמשק, מגדל ילד, ארבע נשים והרבה יונים וחולם על רכישת דירה צנועה בבית משותף בסגנון סטארק בת"א.

ישן 17-03-2011, 20:30
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
גלן טועה כמובן. הוא מציין כי הטבח הותיר את 'כל' הישראלים המומים
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "מעניין לראות. מתוך פוקס"

לא 'כל' הישראלים המומים. יש כאלה, לאו דווקא כאן שכבודו של טיבי או 'האשם התורם של ההורים' [שבחרו לגור בישוב שהוקם ומתקיים על דעת ממשלת ישראל וכנגד דעת 3% הנצחיים] מעניינים אותם הרבה יותר והם מתפלפלים בכדי להגן על מי שהיה יועצו הקרוב של ראש ארגון טרור רצחני אשר פוצץ, שרף וריטש הרבה יותר ילדים ומתעלמים מכך שהפה של טיבי ש'מגנה' - מתיר בקריצה לאוילים בחציו השני של המשפט דברים לא פחות גרועים שהוא מגדיר כ'לוחמת חופש'. מאחר וטיבי לא פרסם גנוי אחרי כל פיגוע במסעדה או אוטובוס ובודאי שלא לאחר כל גראד - ניתן להניח כי הללו נופלים בעיניו בגדר לוחמת חופש מותרת.

עמוס עוז - כתב הקדשה לרוצח מורשע שטבח לא פחות נפשות ורק בנסיבות טכניות חמק מעוד עשרות הרשעות ברצח. מה לומר יותר מזאת? מה המסר שמועבר למשפחות קורבנותיו של ברגותי ומה המסר שמעביר מי שמוטרד מפגיעה בכבודו של טיבי אך לא טורח מעולם להרהר בעניניי מוסר גם כשהפגיעה הינה בבני עמו?

אם הלל וייס היה נתפס בהקדשה חמה לעמי פופר - סביר כי היה מוקע ע"י האקדמיה. אבל עמוס עוז שעשה מעשה נורא לא פחות אינו מטריד כנראה את 'כל' הישראלים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:59

הדף נוצר ב 0.27 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר