לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-03-2011, 21:22
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
עלו אצלי כמה דברים בעקבות קריאת הטוקבקים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ronkaa שמתחילה ב "שוּנה מבנה הבגרות במתמטיקה. מורים: בדיחה"

ציטוט:
מתמטיקאי
(21.03.11):

התלמידים של היום כל כך בכיינים, הרי הם לא יבכו אף פעם שהם לא מצליחים "כי לא מלמדים אותם מספיק", אלא יבכו כי "מלמדים אותם יותר מדי", צריך ללמד מתמטיקה בצורה טובה יותר בבתי הספר, זה לא הגיוני שהיום לאף אחד אין חשיבה מתמטית בכלל! אני לא מדבר על מי שמוכשר במתמטיקה, הוא ברור שיסתדר (תודה לאל שאני אחד כזה), אבל זה לא ייתכן שכל כך הרבה ילמדו כל כך מעט, וכל החומר שלומדים בתיכון זה שטויות, כסטודנט שנה ג' בבר אילן למתמטיקה, אני יודע שזה כלום, ממש כלום! צריך לעשות רפורמה כוללת במערכת החינוך, מי שלומד במקצועות שנקרא להם ה"מתמטיים" - מתמטיקה (מן הסתם), פיזיקה, מחשבים (שימו לב לא אמרתי ריאליים), ילמד מתמטיקה, וברמה גבוהה יותר, עם מורים טובים יותר (כי יש מורים גרועים היום במערכת החינוך, זה ידוע), וילמד את הבסיס ה"הומני" של לשון, אזרחות וכו' ברמה בסיסית, אך מכובדת, ושהשאר, אלה שלא מסוגלים לעסוק בתחומים הללו, שילמדו להיות חוקרי ספרות, השד יודע מה... כי בלי מתמטיקאים (והנגזרים מהם), הכלכלה והאקדמיה הישראלית ישקעו להן.

ציטוט:
לא, לא - ה"כבוד" כולו שלך (כנציג הדור)...
(21.03.11):

למד מתמטיקה כמו שצריך ואז תגלה שבאורח פלא, גם השכלתך תשתפר וגם הציונים במבחני ההשוואה הבינלאומיים.
אני רק יכול לנחש איך הייתם בוכים בלימודים של לפני 30 או 40 שנה. מי שמע אז על מיקוד? מי התעסק עם הנדסת מבחנים? למדנו הכל ונבחנו על הכל ובאיזה אופן שהחליט כותב הבחינה. בלי "התאמות" ל"לקויי למידה", אינסוף מועדי שיפור ובלי שיטת המצליח (הציון הגבוה נחשב). התוצאה? חלק מהתלמידים לא עמד במשימה והלך לעסוק במקצועות שאינם דורשים יכולת שכלית גבוהה וחלק אחר הביא את ישראל לפיסגת האקדמיה העולמית כשבדרך נאספים פרסי נובל, טיורינג ודומיהם ובמקביל קמה כאן תעשיית הייטק מובילה.
מה יצא מדור המיקוד, הבכי, האח הגדול ופייסבוק? בינתיים רק בזיונות במבחני ההשוואה הבינלאומיים. אם נמתין מספיק, אולי "נזכה" בחורבן המפעל הציוני.

אגב, אתה צודק. באמת לא אכפת ולא צריך להיות אכפת מהתלמידים. אכפת מהמדינה. חפש פינוק אצל אמא.

שאלות שעלו בי :
1. האם מתמטיקה צריכה להיות כלי מסנן בין הצלחה בחיים (להרוויח כסף) לבין חוסר הצלחה ? ואני לא מדבר על ללמוד מתמטיקה באוניברסיטה אלא רק על זה שמתסכלים על כמה יחידות היית בתיכון כדי להתקבל למוסד כזה או אחר?
2. האם מי שלא טוב במתמטיקה הוא לא חכם?
3.האם כדאי אחרי כיתה ט להפוך את המתמטיקה למקצוע בחירה?

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 21-03-2011 בשעה 21:27.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-03-2011, 21:26
  Scattered mind Scattered mind אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.08
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "עלו אצלי כמה דברים בעקבות קריאת הטוקבקים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
שאלות שעלו בי :
1. האם מתמטיקה צריכה להיות כלי מסנן בין הצלחה בחיים (להרוויח כסף) לבין חוסר הצלחה ? ואני לא מדבר על למוד מתמטיקה אלא רק על זה שמתסכלים על כמה יחידות היית בתיכון כדי להתקבל למוסד כזה או אחר?

כן. בלי מתמטיקה אין לך מה לחפש בלפחות חצי מהתארים באקדמיה
ציטוט:
2. האם מי שלא טוב במתמטיקה הוא לא חכם?

כן. אם אתה לא טוב במתמטיקה אתה לא חכם. לצערינו היום אין קורלציה בין פוטנציאל במתמטיקה לבין הציונים או הידע בה, זו הבעיה הגדולה.
ציטוט:
3.האם כדאי אחרי כיתה ט להפוך את המתמטיקה למקצוע בחירה?

האם כדאי אחרי כיתה ט' להפוך את הלימודים לבחירה?
ישן 21-03-2011, 21:39

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אז בעצם אתה אומר שרק הטובים..."

ציטוט:
אז בעצם אתה אומר שרק הטובים במתמטיקה זכאים לחיות חיים הגונים עם הרבה כסף בעוד כל מי שלא מצליח נידון מראש לחיות בחיים נחותים עם כל ההשפעות בדבר(מקום מגורים, חינוך לילדים ועוד..). בקיצור , הפיתרון הטוב לחברה הישראלית והשרדות החזק הוא חלוקה בין טובים במתמטיקה לבין לא טובים וככה נוכל להיפטר מזן הטמבלים במתמטיקה וליצור גזע חזק השרדותי שטוב במתמטיקה.

לא, זה מה שאתה מבין, שכולם באים נגדך וזו בדיוק הבעיה של היום.
אף אחד לא בא נגדך, אבל מה לעשות שבמשרות הכי מכניסות בשוק נחוצה מתמטיקה?
אנחנו לא חיים בחברה בה משלמים לך משכורת לפי כמה אתה הגון אלא בחברה בה משלמים לך כסף לפי כמה אתה נחוץ, ומתמטיקה, מה לעשות, היא דבר נחוץ. אתה יכול או לקבל את זה או לא לקבל את זה
ישן 22-03-2011, 05:59

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אז חבל שיש דבר כזה 3 יחידות..."

ציטוט:
אז חבל שיש דבר כזה 3 יחידות ו4.

נכון. קיום של 3 או 4 יחידות מתמטיקה מסווג אנשים לפי כמה המערכת כשלה בללמד אותם בדרך כלל.
היום באים בגישה של או שאתה טוב במתמטיקה או שאתה גרוע בה, שזו כמובן גישה שגויה שגורמת לתלמיד הצריך להשקיע יותר מתלמיד ממוצע על מנת להצליח לזנוח את המקצוע. לא יצא לי להכיר אנשים שלא יכולים לעשות 5 יחידות, הכרתי אנשים שלא רוצים לעשות 5 יחידות.

ציטוט:
צריך להגדיר בכיתה יוד שמי שלא עושה יחידות מתמטיקה שלא ינסה לחשוב על לשרוד בעתיד אחרי הצבא.

המרחק בין לעבוד בעבודות המכניסות ביותר לבין לשרוד אחרי הצבא הוא עצום, אבל אתה מוזמן להמשיך להקצין את הדברים שלי. זה לא יהפוך אותם ללא נכונים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:18

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר