לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-03-2011, 13:50
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אני אמרתי ששאיפה תוביל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
אני אמרתי ששאיפה תוביל להרזיה? הרפ דרפ.

הבעיה ששמנים לא עושים פעילות גופנית מספקת, אוכלים יותר מדי (גם אם הם טוענים אחרת), ואז הולכים לחפש מאמרים למה לא כדאי להתחיל לעשות משהו הפוך.

ולמה כל כך חשוב לא לאכול אחרי שש בערב(כי אז המטבוליזם נעצר, וכל מה שאתה אוכל ושותה ישר הופך לשומן באיזור הבטן).

פעילות גופנית מספקת יכולה לעזור, אבל החשוב הוא האוכל. אוכלים זבל, שותים משקאות 0, מנסים כל מני דיאטות מפוקפקות, עולים ויורדים עשרות קילו בשנה. ומגיעים לאיפה שנועדו להגיע עם אורח חיים כזה : השמנה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-03-2011, 14:23
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
ההפך. לכל אדם יש משקל שהגוף שלו אמור להגיע אליו
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אני אמרתי ששאיפה תוביל..."

הוא יכול להמעיט באכילה לעשות כושר כמו מטורף ואז הוא יצליח לרדת מעט או הרבה קילוגרמים מהמשקל הזה אבל תמיד יחזור. הוא יכול גם לזלול כמו מטורף ולשבת בחוסר מעש - הוא יעלה במשקל אבל ירד ברגע שיחזור להתנהגות נורמלית.

שמנים הם לא אנשים שאוכלים יותר מדי ולא זזים. בדיוק כפי שרזים הם לא אנשים שאוכלים מעט מאוד ופעילים גופנית כל הזמן . האמירה הזאת נובעת משנאת שמנים.

אני אוכל רגיל לחלוטין, עושה כושר לפחות פעמיים בשבוע, לפעמים שלוש. בהכללה, לא זולל ועדיין בעל עודף משקל. נכון שיש אנשים שמזלזלים לחלוטין במשקל שלהם , לא עושים כושר בכלל ואוכלים ארוחות מפלצתיות - אלה ממש לא כולם ואפילו לא רובם. מרבית הרזים שאני מכיר אוכלים בדיוק כמוני, אם לא יותר ועושים פחות ספורט.

נ.ב. חבל שלא הפנמת מה ששחף כתבה לך שם. די לשנוא אנשים רק בגלל שיש להם בעיות

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י looklook בתאריך 24-03-2011 בשעה 14:49.
ישן 24-03-2011, 14:32
צלמית המשתמש של looklook

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=looklook]אין דבר מרגיז..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי student1
אנישים עם משקל עודף לפעמים סובלים ממטבוליזם איטי. אבל לא עד כדי כך, כדי לשקול 15 - 20 קילו מעל למצב, בו הם היו נראים נורמלי, לא כמו תפוח או אגס. אני שם לב לכך, שהרגלי אכילה של אנשים שמנים הם גרועים. גם אצל רזה יכול להיות מצב דומה, אבל לו מותר, ולחברו המלא - "אסור".

איזה מחקר עשית כדי להגיע למסקנה שמי שסובל ממטבוליזם איטי לא ישקול 15 קילוגרם מעל המשקל הממוצע?

הנקודה היא כזאת : אם תיקח 1000 בני אדם - מתוכם 500 בעלי עודף משקל קל עד בינוני ו 500 רזים (לא אנורקסים) לדעתי לא תמצא הבדל בין הרגלי האכילה שלהם בממוצע. וחוץ מזה מי אתה שתקבע שמי שיש לו עודף משקל הוא לא בעל מראה "נורמלי". מי שמך לקובע הנורמות?

ישן 24-03-2011, 15:04
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "[QUOTE=student1]אנישים עם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
איזה מחקר עשית כדי להגיע למסקנה שמי שסובל ממטבוליזם איטי לא ישקול 15 קילוגרם מעל המשקל הממוצע?

הנקודה היא כזאת : אם תיקח 1000 בני אדם - מתוכם 500 בעלי עודף משקל קל עד בינוני ו 500 רזים (לא אנורקסים) לדעתי לא תמצא הבדל בין הרגלי האכילה שלהם בממוצע. וחוץ מזה מי אתה שתקבע שמי שיש לו עודף משקל הוא לא בעל מראה "נורמלי". מי שמך לקובע הנורמות?

נורמלי - לא כמו תפוח או אגס. השמנות כאלה הן לא נורמליות לא לפי רפואה, ולא לפי האסטטיקה של ימינו.

ישן 24-03-2011, 15:49
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "זה תלוי בהגדרה של 'נורמלי'...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
זה תלוי בהגדרה של 'נורמלי'. לפי המובן המילולי, הרי שאם זו הנורמה, זה נורמלי. כלומר, בארה"ב השמנת יתר היא נורמלית לחלוטין, באותה מידה כמו שבאתיופיה תת-תזונה היא נורמלית וגם איידס.
נראה לי שמה שהוא התכוון כשהוא כתב שלפי הרפואה השמנת יתר אינה נורמלית, זה שלפי הרפואה השמנת יתר אינה בריאה (זה גם הגיוני יותר, שכן הרפואה מתעסקת בבריאות, ולא בנורמות חברתיות). במקרה זה הוא צודק - אם היא לא הייתה מזיקה לבריאות במידה זו או אחרת, לא היו קוראים לה השמנת יתר...

אתה צודק, בני ז"יט.

ישן 24-03-2011, 22:11
צלמית המשתמש של looklook

אז אתה לא חי בסרט אלא בסדרה בהמשכים
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "כל אדם ששסובל מהשמנת יתר יכול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -TsAcHi -
כל אדם ששסובל מהשמנת יתר יכול להלין רק על עצמו.
מי ששם את האוכל לפני המשפחה שלו, החיים שלו והבריאות שלו הבעיה היא אצלו בלבד.

אתה חושב שאני אוהב לרוץ? לא, אני מכריח את עצמי לרוץ ולעשות כושר. אתה חושב שלא בא לי לדפוק פיצות ושוקלדים כל יום? בא לי, אבל אני יודע לשים לעצמי את הגבול.

פרק א' : מי שסובל מהשמנת יתר שם את האוכל לפני המשפחה, החיים והבריאות
פרק ב' : מי שסובל מהשמנת יתר לא עושה כושר(היום חזרתי מחדר כושר, מה תגיד על זה)
פרק ג' : מי שסובל מהשמנת יתר דופק פיצות ושוקולדים כל יום (אני לא חושב שאכלתי יותר מפעמיים פיצות השנה)

ישן 24-03-2011, 17:29
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Alias#01 שמתחילה ב "מה הבעיה של שמנים?"

האשכול הזה גורם לי להיות רציני וכועס
אקדים ואומר, אני לא סובל מעודף משקל. להפך, בורכתי בחילוף חומרים מהיר ובחיבה לפעילות גופנית.

sheep אין לך מושג .
להשמנה יש היבט פיזיולוגי. רוב אלו המתגאים בזה שהם רזים, מתגאים שהטבע חנן אותו בחילוף חומרים מהיר לא שום דבר שקשור לעבודה קשה. או בזה שרמת הורמון הרעב שלהם, (ghreline) נמוך.

להשמנה יש גם היבט נוירו-פסיכולוגי. כשאדם מוצא נחמה באוכל קל להגיד שהוא חלש, אבל במידה לא פחותה המוח שלו בנוי כך שחומרים מסויימים גורמים לשחרור של נוירוטרנסמיטורים. הדוגמה הכי מוכרת היא שוקלד ואנדורפינים. אז כן יש אנשים שיש להם נחמה באוכל.

בעבודה הקודמת שלי יצא לי לפגוש לא מעט אנשים הסובלים מעודף משקל, לעיתים מעודף משקל קיצוני. הם הכאיבו לי גם פיזית וגם נפשית. פיזית זה כואב להוריד 120 קילו במדרגות כשאתה במקביל סוחב מוניטור. ונפשית כאב לי לראות אנשים שהיה נראה לי שהם הורסים את הבריאות שלהם במו ידיהם. בחוצפתי הטפתי להם, אני הצעיר, הרזה והבריא על הצורך להוריד משקל. אני שיכול לאכול שווארמה באמצע הלילה בלי שזה ישפיע בגרם על המחוג במשקל.
ככל שחלף הזמן למדתי שאומנם ניתן לטפל בהשמנה. אבל הטיפול הוא קשה, תובעני ונוגע באחד הצרכים הבסיסיים ביותר של כל אדם, אכילה.

הדבר הנוסף שגיליתי זה שיש איזו אפליה/זלזול, ומאחר והשמנה היא לא בחירה, אזי זה מטופש ומרושע.
זה בסדר ללעוג לשמנים, אבל אף אחד לא יפתח כאן אשכול לועג על כאלו שלא מסוגלים להתמודד עם
משוואה פשוטה בשני נעלמים.
נשבר לי הזין מהפאקצות שמתגאות ליד הבחורה היותר מלאה בכיתה על הרזון שלהן. ונשבר לי הזין מגברים שהדבר היחיד שהם מזיינים זה את יד ימין שלהם שמטיפים לכל בחורה שיש לה קצת משקל עודף.

ישן 24-03-2011, 17:48
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
אני מאוד מקווה שאנשים הסובלים מהשמנה לא יקראו את התגובה שלך
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "האשכול הזה גורם לי להיות..."

מה שאתה בעצם אומר לאלא הסובלים מהשמנה, זה לא אשמתכם. אל תרגישו רע שאתם אוכלים זו גזרה משמיים, בעיה מולדת של הגוף וזה בסדר.

לא כל אדם שסובל מהשמנה זה בגלל היבטים פיזיולוגים בקצב חילוף החומרים שלו והיבטים נוירולוגים מוחיים שנולד איתם ואין לו מה לעשות לגביהם.. רוב האנשים הסובלים מכך, היו רזים עד שתקף אותם משבר בחייהם והביא אותם לכך. ואפילו יש מקרים שלא היה שום משבר אלא סתם הגזמת אכילה שלא הייתה מורגשת והובילה להשמנה איטית אך עקבית, עד שיום אחד אותו אדם קם בבוקר וגילה שהוא סובל מהשמנת יתר קשה.
ראה מה קורה בארה"ב, המדינה עם בעית השמנת יתר מס' אחת בעולם .הכל נובע שם מנורמות חברתיות שגויות, תפיסת עולם שגויה, ואי מודעות לאכילה נכונה. שום גזרה מולדת שאי אפשר להתמודד איתה.
אז כן, הם יכולים להתעלות על עצמם ולהחליט שהחיים שלהם והאנשים שחשובים להם, יהיו יותר חשובים להם מפרוסת עוגה.

אוכל זה דבר בסיסי? נגעת בדיוק בנקודה. .זה דבר בסיסי ואסור להפוך אותו לדבר עיקרי בחיים.
ראיתי מספיק אנשים שלקחו את עצמם בידם והרזו. זו בכלל לא גזרה משמיים. זו התמכרות. התמכרות כמו סיגריות, התמכרות כמו אלכוהול והתמכרות כמו למין.. והשמנה, השמנה היא כמו כל התמכרות אחרת שאפשר לעשות לה סטופ, להחליט ליישר אליה מבט ולהתמודד מולה.
זה לא קל נכון, אבל זה בהחלט אפשרי.

מכרה שלי שלא אציין פרטיה מעבר לכך, היתה פשוט בחורה יפייפיה עם מחזרים מכל כיוון. עד שיום אחד נולד לה ילד ונאלצה להפסיק לעבוד.
היא נשארה בבית ואט אט החלה לאכול קצת יותר פה וקצת יותר שם.. אם משיעמום, אם מחוסר מעש, ואם מהרצון להתענג על משהו מתוק אחרי התמודדות של בכי כל הלילה עם תינוק. והיום כבר 15 שנה שהיא לא מצליחה לחזור להיות הבחורה הרזה שהייתה פעם.. היא נפלה בהתמכרות ולצערי אין לה מספיק כח הרצון להתמודד. היא בסכנת חיים.
אז לא , היא לא נולדה עם זה.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 24-03-2011 בשעה 17:53.
ישן 24-03-2011, 18:05
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "אני מאוד מקווה שאנשים הסובלים מהשמנה לא יקראו את התגובה שלך"

ציטוט:
מה שאתה בעצם אומר לאלא הסובלים מהשמנה, זה לא אשמתכם. אל תרגישו רע שאתם אוכלים זו גזרה משמיים, בעיה מולדת של הגוף וזה בסדר.

לא אומר כלום למי שסובל מהשמנה, לפחות לא כאן, אומר לאלו שחושבים שהם יכולים לחנך ולזלזל בשמנים.

ציטוט:
א כל אדם שסובל מהשמנה זה בגלל היבטים פיזיולוגים בקצב חילוף החומרים שלו והיבטים נוירולוגים מוחיים שנולד איתם ואין לו מה לעשות לגביהם.. רוב האנשים הסובלים מכך, היו רזים עד שתקף אותם משבר בחייהם והביא אותם לכך. ואפילו יש מקרים שלא היה שום משבר אלא סתם הגזמת אכילה שלא הייתה מורגשת והובילה להשמנה איטית אך עקבית, עד שיום אחד אותו אדם קם בבוקר וגילה שהוא סובל מהשמנת יתר קשה.

זה פשוט לא נכון. תיכנס לגן ילדים ותוכל לזהות את הילדה שתסבול מבעיה של עודף משקל. תסתכל על ילדים ביומולדת ואתה תזהה את הילד שבשבילו הבמבמה זה יותר ממתק.

ציטוט:
ראה מה קורה בארה"ב, המדינה עם בעית השמנת יתר מס' אחת בעולם .הכל נובע שם מנורמות חברתיות שגויות, תפיסת עולם שגויה, ואי מודעות לאכילה נכונה. שום גזרה מולדת שאי אפשר להתמודד איתה.
אז כן, הם יכולים להתעלות על עצמם ולהחליט שהחיים שלהם והאנשים שחשובים להם, יהיו יותר חשובים להם מפרוסת עוגה.

יש אמת במה שאתה כותב. להורים באמת יש יכולת להשפיע על העתיד של הילד שלהם. כן, בהחלט ניתן להוריד מהמשקל ולרזות. ראיתי מקרוב משהו שסבל מעודף משקל משמעותי והיום הוא רזה ובכושר יוצא מן הכלל. אני גם מודע לזה שהזמן שמספיק לו שבוע של חוסר תשומת לב כדי להתחיל לצבור משקל.

.
ציטוט:
התמכרות כמו סיגריות, התמכרות כמו אלכוהול והתמכרות כמו למין.. והשמנה, השמנה היא כמו כל התמכרות אחרת שאפשר לעשות לה סטופ, להחליט ליישר אליה מבט ולהתמודד מולה

. לא זה לא. זה שונה, בגלל שזה כל כך בסיסי.

ציטוט:
זה לא קל נכון, אבל זה בהחלט אפשרי.

כאן אתה צודק לגמרי.
אבל זהו לא הנושא. עדיף לא להשמין, לעשות ספורט ולא לעשן. בכלל עדיף לחיות חיים יותר בריאים.
אבל היחס לאנשים שסובלים מעודף משקל כאל מתאבדים פסיכים חסרי אופי. הוא תוצאה של שטיפת מוח והשימוש בבריאות הוא רק תירוץ. אנחנו מתנשאים מעל אנשים עם עודף משקל פשוט כי זה פחות יפה.

ישן 24-03-2011, 22:37
צלמית המשתמש של looklook

אם אפשר רק להוסיף לסיפא שלך..
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "[QUOTE]מה שאתה בעצם אומר לאלא..."

יש הרבה אנשים בעלי עודף משקל (כמוני, לפחות נכון להיום ונכון להרבה תקופות בחיים שלי גם אם לא לכולן) שאינם בעלי משקל יתר בסגנון אמריקאי. החברה שלנו כל כך שיפוטית ומביעה כזה תיעוב כלפי האנשים האלה שהם משוכנעים שהם ממש לא בסדר גם אם הם שוקלים 10 קילו מעל הדוגמנית, או כמו שצחי אמר פה קודם - 15 קילו.

זה מקביל ללעוג לאנשים שסובלים מתת משקל (גם זה קיים) ולהמליץ להם להאביס את עצמם כל היום.

גם אם כבר מהלכים אימים על מישהו ואני מסכים שגורם רפואי (ולא פורום חצי-ליצני) צריך להלך אימים על אנשים שיש להם השמנת יתר מסוג מסכנת-חיים (שזה ממש לא רוב אוכלוסיית בעלי השמנת-יתר), זה ממש טפשי וגם מרושע מצד אנשים רזים מטבעם לרדת לחייהם של אנשים ששוקלים קצת יותר מהם ולהתיימר לומר להם כמה לאכול מתוך מחשבה שדרוש רק "כוח רצון", כל עוד הם עצמם לא עמדו במבחן כזה כי יכלו לאכול כמה שהם רק רוצים, שלא יטיפו לאחרים. איך אמרו חז"ל : אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו.

ישן 24-03-2011, 23:01
  Alias#01 Alias#01 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.08
"נשבר לי הזין"
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "[QUOTE]מה שאתה בעצם אומר לאלא..."

זו תשובה יפה לשאלה "מה היה קורה לך אם שמנה הייתה רוכבת לך"

-איך תזהה ילדה שתהיה שמנה בגן?

ובעניין הגנים, תחשוב על זה , כל מה שעבדת עליו קשה כל חייך והשגת -כל זה יעלם כאשר יגמרו חייך, אבל הגנים-ימשיכו גם לצאצאיך, למרות שלא עשית כלום בשביל להשיג את שלך.

-לא באתי להטיף לאף אחד.

רמת הורמון הרעב שלי גבוהה אני תמיד מוכן לאכול ואוכל עושה לי הרגשה ממש טובה.
חילוף חומרים מתגבר ככל שעושים פעילות גופנית.

אנשים שמנים הם תוצאה של עצלנות ולא אוכל.
דיאטה שאומרת לאכול פחות היא דיאטה לרוב כושלת.
הנה טיפ לכל השמנים נים והשמנות נות-תחנו את הרכב קצת רחוק יותר כל פעם.תרדו תחנה אחת לפני באוטובוס . תזוזו יותר.

תהיו לי בריאים.
ישן 24-03-2011, 23:11
צלמית המשתמש של looklook

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Alias#01 שמתחילה ב ""נשבר לי הזין""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Alias#01

רמת הורמון הרעב שלי גבוהה אני תמיד מוכן לאכול ואוכל עושה לי הרגשה ממש טובה.
חילוף חומרים מתגבר ככל שעושים פעילות גופנית.

אנשים שמנים הם תוצאה של עצלנות ולא אוכל.
דיאטה שאומרת לאכול פחות היא דיאטה לרוב כושלת.
הנה טיפ לכל השמנים נים והשמנות נות-תחנו את הרכב קצת רחוק יותר כל פעם.תרדו תחנה אחת לפני באוטובוס . תזוזו יותר.

תהיו לי בריאים.

חילוף החומרים מתגבר ככל שעושים פעילות גופנית אבל אתה מסרב להפנים שלכל אחד יש נקודת התחלה שונה. וממשיך להעליב אנשים שמשקלם גדול משלך על ידי משחקי מילים שלא היו מוצלחים בפעם הראשונה שהגית אותם והצעות מטופשות. הבשורה הרעה שלי עבורך היא שעדיף להיות שמן מאשר גס רוח ובור.

ישן 24-03-2011, 23:29
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Alias#01 שמתחילה ב ""נשבר לי הזין""

עדיף זין שבור מזין קטן שלא נמצא בשימוש.
אתה מבין כלום בשום דבר.

אני תוהה אם יש טעם להסביר לך... אני אנסה.
תיכנס לגן ילדים אתה תראה את הילדה היותר עגולה ויותר גלמונית. שבתופסת רצה טיפה יותר לאט, ואולי היא מאוד נחמדה אבל יותר נוח לה לשבת בארגז החול. ואז אתה עם הזין הלא שימושי שלך תלעג לה 20 שנה אחרי בלי לדעת בכלל איך זה מרגיש. (גם אני לא יודע איך זה מרגיש, ברוך ה' לפחות בתחום הזה היה לי מזל)

לא באת להטיף, באת ללעוג ולהתנשא בלי שום סיבה.

אתה מדבר על פעילות גופנית, אני מניח שאתה נמצא בחדרי כושר. תסתכל פעם על הבחור על ההליכון שהולך בקצב 8.8 ומזיע. ואז תבוא לספר לי על חילוף חומרים ופעילות גופנית.
אנשים שמנים הם לא תוצאה של עצלות. בני אדם מתעצלים איפה שקשה להם.
בדיוק כמו שאנשים גסים כמוך זה לא תוצאה של בחירה, אלא תוצאה של תסכול מיני מתמשך.

תמיד תהיתי מי יהיה האדם שיגרום לי לנהוג בגסות באינטרנט.
תמיד חשבתי שזה יהיה איזה גזען השש אלי קרב בפוליטיקה ואקטואליה.
מסתבר שחראות שיושבים מאחורי המקלדת ולועגים לקבוצה שלמה של אנשים בגלל שהם מושפעים מפרסומות ומתרבות מטופשת גרמו לי את זה.

ישן 25-03-2011, 10:24

הודעה ארוכה קצת
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "עדיף זין שבור מזין קטן שלא..."

-אשלי אני לא מתנשא כאן.

-לא באתי לחנך, ולא באתי להטיף פתחתי האשכול היו צחוקים עד ש...
-אין לי זין קטן.
-הזין שלי נמצא בשימוש.
-אני לא גס רוח.
-אני לא חרא. לא חום ,יש לי מרקם שונה ואני מריח טוב גם בלי דאודרנט.
-אל תקח אישית,אתה לא מכיר.
-ציונות הוכרזה פעם באו"ם כגזענות. אז איך נאמר "גאה אני להיות גזען"?

-אתה סטודנט לרפואה שנה 5 נכון?
אני ארשום כמה עובדות ודוגמאות ותקן אותי אם יש צורך.
אני הייתי ילד שמן בגן.כרגע אני BMI 24. ואני לא שמן. איך יתכן?
הילדה העגולה -עגולה בגלל שבמקום לשחק תופסת רוב הזמן, נגיד גם אחרי שעות הגן,היא מעדיפה לעשות דברים אחרים-זו הבחירה שלה.
משקל היא פונקציה של כמה אוכל תכניס לכמה תשרוף.
שמנים לא שמנים בגלל המשקל אלא בגלל אחוז שומן.
אם לא יאכלו מספיק- אז השריר שיש להם או שאר הרקמות יתפרקו לשומן. ואז לא עשו כלום.
האם רק שמנים מזיעים? בהליכון 8.8 פשוט האדם לא בכושר או חם לו.
חילוף חומרים משתנה עם פעילות גופנית זאת עובדה.לא תוך יום של הליכון אלא תוך זמן.
לא לעגתי להם,ושומן מראה על אופי אנשים. הם עצלנים נקודה!
חוץ מאלו שיש להם בעיות הורמונליות וכאלו.
אם אני אוכל 400 קלוריות, ואשרוף 400 קלוריות. האם משקלי ישתנה או לא?

מאיזה פרסומות ותרבות מטופשת אני מושפע?מהסרט WALLE? אנשים שמנים מובילים אותנו לתרבות של עצלנות,חוסר רצון לעבוד,ניוון.

ולא הבנתי איך אני נשמע פה בור או גס לפי מה שאמרתי? בגלל שאתם מעדיפים מאמרים כמו ש-SHEEP רשם?

תהיו בריאים ..
ישן 25-03-2011, 17:08
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Alias#01 שמתחילה ב "הודעה ארוכה קצת"

קודם כל אני מתנצל על גסות הרוח שלי. לפעמים זה קורה לי.
דבר שני ייקח לי קצת יותר משנה עד שאגיע לשנה ה' רפואה, אני בשנה ג'.

קראתי עכשיו את התגובות וטליקו כיסתה את כל מה שצריך בהיבט הביולוגי, אין טעם שאחזור, סביר להניח שהידע שלה הרבה יותר נרחב משלי.

אני מאמין לך שלא התכוונת להתנשא, (לגבי גודל האיבר, המממ.. כמו נטיה להשמנה זה לא בשליטתו של אף אחד. )

אני אנסה שוב להסביר לך, אנחנו לא בוחרים את התכונות הפיזיות שלנו.
הסיבה שהגבתי כפי שהגבתי, והמסר שאני מנסה להעביר לך זה שהשמנה לא רק שהיא לא 100% בחירה, היא כנראה הרבה הרבה פחות. יש השפעה גדולה למה שאנחנו אוכלים, כמה איך. וכמה פעילות גופנית. אבל למרכיב הגנטי יש השפעה גדולה הרבה יותר.
שלא כמו עם התנהגויות לא בריאות אחרות. במקרה של דיאטה אנחנו דורשים מהאדם להמשיך לצרוך את החומר אבל בצורה שונה. הוא גם לא יכול להחליף סופר מרקט, למחוק את הפרסומות ולסגור את הקפיטריה במקום העבודה שלו. ובעיקר הוא לא יכול ולא אמור לצום.

אנחנו מקדשים את התכונות הלא נכונות. האשכול הלועג שלך הוא דוגמה טובה מאוד לזה. אתה לא היחיד, לרבים נעים להצטרף לחגיגה. אז זהו שלי לא נעים.
כל פעם שאתה פותח אשכול או כותב משהו תזכור שיש משהו בצד השני שקורא את זה.
חבר טוב שלי הוא מדריך ספיניניג, כך שאני חוטא בספורט המטופש הזה.
בשיעור האחרון אמרו לו שיש תלמיד חדש שצריך להדריך, הבחור היה שמן. לא מלא, לא עגלגל אלא שמן. אבל התברר שלעשות ספינינג הוא יודע. הוא פשוט היה חדש בחדר כושר הספציפי הזה.
כשהתחיל השעור התברר שלא רק שהוא לא רואה אותי ממטר אלא גם לא רואה את המדריך. (אני בכושר טוב, אבל ע' הוא כזה שרץ חצי מרתון ב 01:22) אז הוא בכושר, מתאמץ ושמן.

במידה וחציתי את הגבול בתגובה הקודמת שלי, אני מתנצל.
שבת שלום
רק בריאות.

ישן 25-03-2011, 10:48
  נור השמן נור השמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.10
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "האשכול הזה גורם לי להיות..."

ציטוט:
בעבודה הקודמת שלי יצא לי לפגוש לא מעט אנשים הסובלים מעודף משקל, לעיתים מעודף משקל קיצוני. הם הכאיבו לי גם פיזית וגם נפשית. פיזית זה כואב להוריד 120 קילו במדרגות כשאתה במקביל סוחב מוניטור. ונפשית כאב לי לראות אנשים שהיה נראה לי שהם הורסים את הבריאות שלהם במו ידיהם.

1,000,000!+

ארז צחי ולא יודע מי עוד, מה אתם ילדים בני 2? אז זה נחמד שאתם לוקחים משתנה אחד שתקף לגבי אנשים מסוימים, אבל יש עוד מיליון.. עם משקל יותר גדול (יצא לי קצת ציני) במשוואה הסופית.
לבסס תיאוריה כוללת שלמה על דבר אחד זה נורא נורא פשטני.

ישן 25-03-2011, 13:59
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "היות תשובה פשטנית אינה..."

האמת? לכנות אותך ילד בן 2 היה סופר - במקום. למה? כי ההתייחסות שלך (ושל כותבים אחרים באשכול, לרבות
ובעיקר פותח האשכול) הם של ילדים בני 2, גג 3...

השמנת יתר היא נטייה. יש בה המון גנטיקה. נכון - פעילות פיזית תעזור, ולאכול נכון יעזור אפילו יותר.
אבל, אני אתן כאן את הדוגמה האישית שלי.
אני לא רזה. כיום אני לא שמנה, אבל סובלת מעודף משקל. אני בדיאטה מתמדת, שכללה שינוי משמעותי אורח
החיים ומחשבה על מה אני מכניסה לפה. הרבה יותר חשוב לאכול נכון מאשר פעילות פיזית, אבל אין לכם מושג
עד כמה זה קשה. אוכל בריא יקר יותר, בצורה משמעותית. אוכל מוכן, שאפשר לקנות או להזמין הביתה, הוא
ג'אנק מיסודו. אפילו במסעדה קשה למצוא מנות בריאות.
אנשים לא משמינים כי הם מתעצלים לזוז. נכון - פעילות פיזית עוזרת, ובתקופות ששחיתי הרגשתי טוב יותר, אבל
הפלא ופלא, המשכתי לרדת במשקל גם בתקופות בהן לא זזתי, ומצד שני הירידה נעצרה בתקופות בהן הלכתי 3-4
ק"מ כל יום.
אנשים שיכולים להרשות לעצמם לא לחשוב על מה הם מכניסים לפה, להכנס לפלאפליה או למקדונלדס, ולאכול
כל מה שאמא מכינה (וגם זה לא תמיד אוכל בריא), נורא קל להם ללגלג, לזלזל, ולהתנשא על אנשים כמוני -
לא, אני עדיין לא רזה. אני לא יודעת אם אי פעם אהיה רזה, למרות שאני בהחלט עושה כל מאמץ. לקרוא
את התגובות שלך, של צחי ושל פותח האשכול (לא התגובות המשעשעות לגמרי שהיו כאן, וכן - היו כמה...)
שנובעות מבורות מדהימה, חוסר מוחלט בידע לגבי תזונה, פעילות פיזית והשמנה, שמאשימות כל אדם בעל עודף
משקל בעצלנות היה בהחלט קשה.

בבורות באמת לא צריך להתפאר. לפעמים עדיף לשתוק.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 25-03-2011, 14:28

לא יאמן ככה מדברת דוקטור למיקרוביולוגיה?
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "האמת? לכנות אותך ילד בן 2 היה..."

אם כבר לקחתם כלכך קשה ,
בואי נעשה סדר בסמנטיקה שלך-מה זה אוכל לא בריא?בשר שמת מזקנה-אוכל לא בריא.
דברים שמלאים בצבעי מאכל מסוכנים=אוכל לא בריא.
יש שאר אוכלים שיש להם ערך תזונתי ירוד-כלומר מקדונלדס-שם בקציצת בשר אין אותה כמות חלבון כמו בקציצות של אמא.
צ'יפס הוא לא אוכל לא בריא.אין שום דבר מזיק בשמן ובתפו"א.
כנ"ל פלאפל,ושווארמה- שלהם ערך תזונתי גבוה.
פיצה היא אולי אם משתמשים בתחליבי גבינה ולא בגבינה אמיתית.

נטיית השמנה? זו פיקציה. ראית מה שרשמתי אם תאכלי 400 קלוריות ותשרפי 400 האם המשקל שלך ישתנה כן או לא?התשובה היא -לא.
אין ,בכלל אין מה לספור קלוריות.פשוט מיותר.
משקל הוא אריתמטיקה פשוטה של חיבור וחיסור קלוריות..
מי כאן הבור? או שאתם פשוט מנסים לשכנע את עצמכם.
אני מחכה לתגובה של אשלי נראה אם הוא הסמכות הרפואית פה.
שיפ תעזור לי.
ישן 25-03-2011, 14:36
צלמית המשתמש של looklook

כמה פעמים צריך להסביר לך שאנשים שונים שורפים קלוריות בקצב שונה?
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי Alias#01 שמתחילה ב "לא יאמן ככה מדברת דוקטור למיקרוביולוגיה?"

וזה בדיוק הפער בין אנשים שיש להם נטייה להשמנה ואנשים שאין להם נטייה להשמנה. אז תמשיך לדחוף פלאפל, שווארמה, צ'יפס וכל יתר השטויות שאתה אוכל ותספר לעצמך שאתה בריא. אתה מגדיל לעצמך את הסיכוי לסתימת עורקים, גם אם תעשה פעילות גופנית.

אגב, קצב חילוף החומרים יורד עם הגיל. לעומת זאת, כפי שאתה בוודאי עתיד לגלות, הרבה יותר קשה לרדת בכמויות המזון שאתה צורך ועוד יותר קשה לשנות הרגלי אכיל למזון בריא יותר. כך שכשתהיה שמן (ואתה תהיה) אני מאחל לך את אותו יחס שאותו אתה מפגין כלפי אנשים שונים ממך. ולא, לא בגלל שאתה רזה, בגלל שאתה לא בן אדם.

ישן 25-03-2011, 15:17
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי Alias#01 שמתחילה ב "לא יאמן ככה מדברת דוקטור למיקרוביולוגיה?"

וואו, אתה "יורד" על היותי (כמעט) ד"ר למיקרוביולוגיה, אבל פולט שטויות בקצב של קילומטרים לשעה.

אוכל לא בריא: בשר שמן (כבש למשל, או בקר בחלקים מסויימים שלו), קמח לבן, סוכר, שומני טראנס,
בצקים למיניהם, מטוגנים למיניהם, רוב המתוקים, מוצרי חלב מעל 5% שומן, או גבנ"צ מעל9%, חמאה,
מרגרינה ויש המשך...

אוכל בריא: לחם מחיטה מלאה (לא לחם קל), דגנים מלאים, תפ"א מבושל/אפוי, ירקות, פירות, חלב רזה,
בשר רזה/עוף/דגים לא מטוגנים, ביצים, מוצרי חלב עד 5% וגבנ"צ עד 9%, אורז מלא, קינואה, קטניות
גרנולה לא ממותקת, יוגורט וכו'...

ועכשיו לשטויות שכתבת - עמילן בטיגון עמוק משנה את הרכבו, ולכן צ'יפס הוא בהחלט מזיק, שלא לדבר
על כמויות המלח שבאות איתו ביחד...
פלאפל - טיגון עמוק, שווארמה - בשר שמן, המון שומן מהחי.
פיצה - בצק מקמח לבן, המון גבינה באחוזי שומן גבוהים.

וכן, נטייה להשמנה. יש אנשים שיאכלו ג'אנק מפה עד מחרתיים, והגוף שלהם לא יצבור אותו כשומן
בתאים. לעומת זאת אנשים עם נטיה להשמנה, כאשר יאכלו לא נכון האוכל יהפוך במהירות
לשומן - וביחוד אוכל עם ערך גליקמי נמוך. אף אחד לא יכול לחיות על 1000 קלוריות ליום לאורך זמן,
שזה בעצם מה שצריך על מנת לשרוף מספיק כל יום, בטח ובטח אנשים שמנים, שרק על מנת לתחזק
את מאסת הגוף הנוכחית (הלב צריך לעבוד קשה יותר, שרירי השלד צריכים להחזיק מאסה גדולה יותר
וכו') זקוקים לכמות קלוריות גבוהה יותר מאדם רזה. זה לא עניין של רמת מטבוליזם, כמו שנאמר כאן
בצורה שגויה, אלא של סוג המטבוליזם - או מה הגוף עושה עם האוכל. כאשר כבר קיימים מאגרי שומן
לגוף הרבה יותר קשה לפרק אותם. באופן אבולוציוני, מי שנטה לצבור שומן מהר יותר, שרד יותר
לכן יש לנו נטייה טבעית לצרוך מזונות עתירי סוכר ושומן (זה טעים לנו כי ככה פעלה הברירה הטבעית)

ואגב - כל הידע לא שייך לתחום העיסוק שלי, אלא להיותי מטופלת אצל דיאטנית קלינית כבר מעל
שנתיים.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 25-03-2011, 16:26

שוב רמות אישיות
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "וואו, אתה "יורד" על היותי..."

אל תקחי ללב, אף אחד לא יורד עלייך.

לגבי הגדרותייך לאוכל בריא..
עמילן המשנה את הרכבו בטיגון עמוק הופך ל...-חומצה שעלולה להרוג אותך?אולי פטריה מסוכנת?
האם כל הצ'יפס משנה את הרכבו או רק שכבה דקה ?

לוקלוק-אנא קרא את זה http://he.wikipedia.org/wiki/WHR,לגבי אסתטיקה ואטרקטיביות.

ואני פולט שטויות?וגבינה צהובה 12% שומן היא אוכל לא בריא? ו-9.5%?

דיאטנים ככלל ממליצים על הורדה מתונה באכילה ופיזורה על מספר רב של ארוחות, עם שילוב של פעילות גופנית אירובית הדרגתית והעלאת מסת השריר. נכון?
אז בעצם מה שהם אומרים לך שאם יהיה לך מסת שריר גבוהה יותר-כל קילו שריר שורף 50 קלוריות רק בשביל לתחזק עצמו.ואוטומטית החילוף חומרים שלך יעלה. בלי שתצטרכי להתאמץ.

ולגבי מה שרשמת לתחזוק הגוף, אם אני ארוץ 2000 ומישהו שמן/לא בכושר ירוץ 2000 הוא ישרוף יותר קלוריות ממני, כי הוא מתאמץ יותר בשביל הפעולה הזאת.
כך אני מוכיח את הטענה שלי.
כל אדם מתוכנת לצבור שומן וזאת אומרת כל אדם!
זו נטיה אבולוציונית-כי מי שיש לו שומן ישרוד.
אבל אם יש לך שומן ולא תצליחי לרוץ בשביל לתפוס צבי לארוחה..אז מי ישרוד?

אם את ולוקי יהיו שמחים יותר יהיה לכם קל יותר ותהיו מאושרים יותר ותבינו שאני ושיפ צודקים.
תודה לשרוקי על נסיון להשכין שלום.

שבת שלום תהיו בריאים
ישן 25-03-2011, 17:16
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי Alias#01 שמתחילה ב "שוב רמות אישיות"

טוב למרות שחשבתי שלא אדחוף את האף לצד המדעי.
מה שאתה כותב זה לא רק שטויות, זה גם מסוכן.

רשימת המאכלים שכתבת הם ברמה כזאת או אחרת רעל.
אתה יכול להיות עם bmi בתחום, אבל עם TG + LDL בשמיים.
לספורט יש סגולות נפלאות, אבל למה שאתה מכניס לגוף יש השפעה מאוד משמעותית על היווצרות הפאלק הטרשתי, גם ללא עודף משקל.
. אתה עלול להיות רזה הסובל ממחלה טרשתית באוכל של מקדונלדס משתמשים עם שמן דקלים לטיגון, כמויות אדירות של מנוסדיום גלוטמת וכמויות בלתי נסבלות של שומן רווי.
במקרה כזה נור ממש לא יכעס עליך, זה הרבה יותר קל להוריד אדם רזה מקומה שלישית. אבל עדיין יהיה צורך להוריד אותך במדרגות.

ישן 25-03-2011, 20:58
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי Alias#01 שמתחילה ב "שוב רמות אישיות"

אולי מצאתי דרך להעביר את הנקודה.
נתחיל מתיקון אחת הטעויות שלך בהבנה של מהו אוכל בריא או לא בריא.
אחד הדברים המאפיינים את המזון שתיארת הוא היותו מתובל מאוד. מלא במלחים שונים.
שעור קצר מאוד בנפרולוגיה: "כמות המים בגוף היא נגזרת של עמודת המלח"
ככל שאתה מכניס לגוף שלך יותר מלחים אתה מעלה את כמות הנוזל.
שעור קצר בהידרודינמיקה, ככל שנפח הנוזל במערכת יגדל יעלה לחץ הדם.

יתר לחץ דם הוא גורם משמעותי מאוד בתחלואה ובתמותה בעולם המערבי. לחץ דם גבוה גורם ללב לעבוד קשה יותר, (התנגודת בפריפריה גודלת) וכתוצאה מכך יש עיבוי של השריר בחדר שמאל. עלול להוביל לאי ספיקת לב וכן למחלת לב איסכמית. יל"ד מגדיל באופן משמעותי את הסיכון לאירוע מוחי, יל"ד מגדיל את הסיכוי לאי ספיקת כליות.

אטיולוגיה: 5% זה על רקע של היצרות של ה renal artery אבל הגורם העיקרי הוא אדיואפטי. (אדיאופטי זה הדרך של עולם הרפואה להגיד, "אין לנו שמץ של מושג למה") אורח חיים בריא ופעילות גופנית מקטינים את הסיכוי ליתר לחץ דם.
ליתר לחץ דם עצמו כמעט שאין סימפטומים. יכול להיות שאחד מאיתנו מסתובב עכשיו עם לחץ דם של 140/90 ואין לו שמץ של מושג. זה לא כואב ולא מפריע. כשהמערכות בגוף ניזוקות אנו מבינים שצריך לטפל בלחץ הדם. אבל פעמים רבות הנזק כבר קיים.

אני מקווה שבשלב זה שכנעתי אותך שיתר לחץ דם זה מאוד רע.
יש טיפול מונע ליתר לחץ דם. כל מה שצריך לעשות זה "להוריד את מפלס המלח במלח" (מ.אריאל)
עכשיו מי מוכן לעשות עם עצמו ניסיון. כל אלו המאשימים את הסובלים מהשמנה בחולשה ובהעדר כוח רצון וויתור עצמי.
למשך שבוע אחד תאכלו את אותו האוכל רק לא מתובל. בדיוק כמו אדם הסובל מיתר לחץ דם. אל תאכלו פחות, רק אל תכנסו לרשתות מזון מהיר או לחתוליות. שימו לב שבסלט אין מלח ופלפל או כל תבלין אחר.
תחשבו זה יכול להציל את החיים שלכם.

ושוב, אני בעד אורח חיים בריא. אני בעד שמי שסובל מנטיה להשמנה יעבוד קשה כדי לשפר את איכות חייו.
ואין לי אף מחשבה טובה על הלועגים/מזלזלים ומטיפים למינהם.
שבת שלום

ישן 26-03-2011, 09:04
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אולי מצאתי דרך להעביר את..."

ציטוט:
ככל שאתה מכניס לגוף שלך יותר מלחים אתה מעלה את כמות הנוזל.
שעור קצר בהידרודינמיקה, ככל שנפח הנוזל במערכת יגדל יעלה לחץ הדם.

אבל העניין הוא, שלא כל מי שאוכל הרבה מלח מפתח היפרטנזיה, וגם ההיפך. גם לא כולם(שליש, אם איני טועה?) מחולי לחץ דם גבוה רגישים למלח. השמנים - יותר.

ציטוט:
אטיולוגיה: 5% זה על רקע של היצרות של ה renal artery אבל הגורם העיקרי הוא אדיואפטי. (אדיאופטי זה הדרך של עולם הרפואה להגיד, "אין לנו שמץ של מושג למה") אורח חיים בריא ופעילות גופנית מקטינים את הסיכוי ליתר לחץ דם.

שכחת את הפאוכרומוציטומה.

ציטוט:
יש טיפול מונע ליתר לחץ דם. כל מה שצריך לעשות זה "להוריד את מפלס המלח במלח" (מ.אריאל)

אתה מאמין, שזה יכול למנוע מאדם לחלות בעוד 5 שנים בלחץ דם שיגיע ל 180 על 105? אני לא רופא, אבל אני בספק. מרכיב גנטי משחק פה תפקיד הרבה יותר חשוב, מיותר מדי מלח. אולי אפילו יותר מבעניין ההשמנה.

ציטוט:
למשך שבוע אחד תאכלו את אותו האוכל רק לא מתובל. בדיוק כמו אדם הסובל מיתר לחץ דם. אל תאכלו פחות, רק אל תכנסו לרשתות מזון מהיר או לחתוליות. שימו לב שבסלט אין מלח ופלפל או כל תבלין אחר.

ככה בערך אני מתנהל רב הזמן.))

את המלאים והשמנים(לא עקב מחלה אנדוקרינית, אלא עקב אורח חיים שגוי) אפשר רק להאשים בהיותם חסרי ידע לגבי מצבם ומה שהוביל אותם לזה. הנטייה להשמנה לא תיעלם לשום מקום, אבל לדעת לאכול נכון מאד יעזור. וממה שאני רואה סביבי, אנשים שמנים לא יודעים, או, בכל אופן, לא מתנהגים נכון סביב האוכל, לא מודעים למה וכמה הם מכניסים לפה שלהם. למזון משקל הרבה יותר גדול מהתרגילים שהם יעשו בחדר כושר. לצערי ולשמחתי.

ישן 26-03-2011, 09:24
  נור השמן נור השמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.10
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE]ככל שאתה מכניס לגוף..."

ציטוט:
שעור קצר מאוד בנפרולוגיה: "כמות המים בגוף היא נגזרת של עמודת המלח" ככל שאתה מכניס לגוף שלך יותר מלחים אתה מעלה את כמות הנוזל. שעור קצר בהידרודינמיקה, ככל שנפח הנוזל במערכת יגדל יעלה לחץ הדם.

זה משהו פיזיולוגי נטו. בדיוק כמו שחרדה תעלה ל"ד.
אנשים עם ל"ד גבוה ממילא, יעלו אותו עוד יותר אם הם יאכלו תזונה עשירה במלחים.

השפעות של מרכיב גנטי תראה גם על אנשים צעירים. תזונה עשירה במלח, לעומת זאת, דופקת את הגוף לאט לאט, עם סימפטומים שיתחילו להופיע בגילאי 40+.

ישן 26-03-2011, 10:38
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי נור השמן שמתחילה ב "[QUOTE]שעור קצר מאוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נור השמן
השפעות של מרכיב גנטי תראה גם על אנשים צעירים. תזונה עשירה במלח, לעומת זאת, דופקת את הגוף לאט לאט, עם סימפטומים שיתחילו להופיע בגילאי 40+.

אם אדם צעיר עושה בדיקות פעם בשנה, של דם, של לחץ הדם, והכל תקין, למה לו להוריד את כמות המלח? כיף לו עם זה. ברגע שיגיע ל40 או 50, אם לחץ הדם יתחיל לעלות, הוא יאכל פחות, אולי יוריד משקל ויפסיק לעשן, יעשה ההעמלות כמה פעמים בשבוע. זה אמור להוריד לו קצת את הערכים, עוד פעם - תלוי בתורשה.

ישן 25-03-2011, 15:27
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Alias#01 שמתחילה ב "מה הבעיה של שמנים?"

חברים, האשכול הזה קצת הידרדר. נכון, יש פה אנשים שנעלבו מזה, אני בטוח שהכוונה לא היתה להעליב אדם ספציפי, אלא לצחוק באופן כללי. ממש כמו שהיו מביאים בדיחה על שחורים, פרסים, נמוכים או כל אחד אחר. ברור שיש סיכוי שהיה פה אדם נמוך או פרסי שכותב פה ויכול להיעלב.

אני רואה שגם ציטטו אשכול ישן שלי. כבוד.

קצת לכולכם- אני נע ונד בטווח של 25 ק"ג כבר מספר שנים. מ-70 ועד 95, בכל מיני צורות וגדלים, על אותו גובה.
זה קשה לשמור על המשקל. קשה לאכול רק חזה עוף, לאדות בלי שמן, להפחית פחמימות. אני כל הזמן רעב, באמת כל הזמן. ריח של אוכל יכול להרוג אותי, גם אם עכשיו סיימתי 300 גר' חזה עוף עם שתי פרוסות לחם אחיד.

אבל אני מתאפק. ולמה אני מתאפק? כי יש לי אופי של שמן. אני יכול לסיים מגש פיצה עם בקבוק קולה. אני יכול לטחון 3 המבורגרים 200 גר' במוזס. אני יכול לתקוע 4 בירות סתם ככה עם האוכל. שלא לדבר בעל האש עם המשפחה.

אבל אני מתאפק. ואם אני נשבר, מה שקורה לי בערך פעם בשבועיים, אז אני נותן יותר מאמץ בחדר כושר.
אל צבינו לא נכון. יש לי עודף משקל, יש לי כרס, אבל גם פיתחתי שרירים, מה שמבטיח לי הגנה מסויימת מעלייה נוספת במשקל. אה, אני גם שונא לרוץ.

ועצה קטנה, מבלי לעבור על חוקי הפורום ולייעץ רפואית- יותר חלבון, פחותת פחמימות, הרבה מאוד מים (אני מגיע לכמעט 5 ליטר).

ישן 25-03-2011, 16:43
צלמית המשתמש של looklook

"אנשים שמנים מובילים אותנו לתרבות של עצלנות,חוסר רצון לעבוד,ניוון."
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "חברים, האשכול הזה קצת הידרדר...."

נכון, באשכול הזה הופיעו גולשים שניסו להתבדח. אני חושב שמשפט כמו זה שבכותרת לא יכול להחשב בדיחה, על אחת כמה וכמה אם הוא נאמר בהקשר של דיון רציני שהתפתח פה אחרי הבדיחות.

אני נע כבר שנים בין המשקל 80 (שהוא משקל תקין עבורי) ל - 105 (השמנת יתר) למרות שאף פעם לא הייתי מסוגל לדפוק כמה המבורגרים. מקסימום כפול בבורגר ראנץ כשהייתי בן 17. ונראה לי שלסמן אותי כנזק תרבותי רק כי אני שוקל יותר זה סוג מובהק של שנאת האחר ללא סיבה. המשפט שבכותרת נאמר גם על ידי מדענים מראשית ומחצית המאה הקודמת שהאמינו בהמתת חסד למפגרים

נערך לאחרונה ע"י looklook בתאריך 25-03-2011 בשעה 16:46.
ישן 26-03-2011, 20:42
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב ""אנשים שמנים מובילים אותנו לתרבות של עצלנות,חוסר רצון לעבוד,ניוון.""

אני לא יודע מה המצב שלך, אני גם לא תזונאי או מדריך כושר. אבל- תנועה בטווח של 20 ק"ג כמו שהיתה לי וכמו שיש לך לא יכולה להיות טובה, זה בטוח.
אגב, משקל לא תמיד אומר הכל. אם אתה מעלה מסת שריר או לחילופין שותה כל היום הרבה מים ומתנפח מזה, לא בהכרח שאתה מלא בשומן. מתאגרפים למשל, שרוצים לחתוך משקל לפני השקילה לקרב, יכולים להוריד 10 ק"ג אחרי רביצה של כמה שעות בסאונה עם חליפת ניילון. לא בריא בשיט, אבל זה אומר שהמשקל לא ממש מעיד על השומן שיש להם. בדיקה של אחוזי שומן במקום מקצועי תגיד לך הרבה יותר על המצב שלך.

שמע, ברור לי שלא תמיד יש זמן להתאמן. אנשים עובדים, ישנים, מבלים, יוצאים. אבל אתה חייב להכריח את עצמך. תמצא את הזמן. תמצא את הזמן ללכת להרים משקולות, לרוץ, ללכת בערבים. גם אם זה אומר לקום חצי שעה מוקדם יותר, פחות זמן במחשב, פחות לצאת עם חברים, פחות לישון. אם ז החשוב לך- אתה צריך לדעת לוותר. זה ממש לא קל.

גם התזונה, כפי שכתבתי לסטודנט למעלה. זה קשה לשמור על תזונה טובה, קשה מאוד לוותר על פחמימות, במיוחד בחורף כשקר. אבל אם זה לא היה קשה, זה לא היה מאתגר, וזה כל הכיף

ישן 28-03-2011, 20:03
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי Alias#01 שמתחילה ב "אשלי ידידי הכועס"

לא כועס.

האמת שזאת שאלה מצויינת שקטונתי מלענות עליה.
מהמעט שאני יודע, למרכיב הגנטי יש השפעה קריטית.
ניקח לדוגמא שני אנשים הסובלים מעודף משקל עם השמנה אנדרואידית והיקף מותניים הגדול מ 102 ס"מ, אחד המשפיעים העיקריים לשאלה מי מהם יפתח סוכרת, הוא אצל מי מהם יש סיפור משפחתי לסוכרת מסוג 2.
במחלות לב, מחלקים את גורמי הסיכון לתלויים ולבלתי תלויים. (אי אפשר לבחור את המין או את הסיפור המשפחתי אבל אפשר בהחלט לבחור מה אוכלים ומה מעשנים).
בין הגורמים ההפיכים נכנסים רמות HDL , LDL ו TG. תמונת השומנים שלנו היא נגזרת של מה שאנחנו אוכלים ושל המטען הגנטי שלנו. כך שכפי שאתה רואה לשאלה מצויינת יש תשובה מתחמקת.

למיטב ידיעתי המוגבלת, הגישה בימנו היא כזאת, אם יש לך גנטיקה מצויינת ואתה לא מתעלל בגוף שלך באופן יוצא דופן סביר להניח שלא תסבול מרמות גבוהות של LDL ו TG בדם. לעומת זאת אם יש לך גנטיקה בינונית אבל תבחר לאכול נכון, לשמור על כושר אירובי וכללל לחיות נכון יש סיכוי טוב שתגן על הגוף שלך מפני היווצרות גורמי סיכון.
וכאמור להתייחס לתשובתי בערבון מוגבל לאור הידע המוגבל שאני נושא עימי.

ישן 28-03-2011, 20:44
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לא כועס. האמת שזאת שאלה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
למיטב ידיעתי המוגבלת, הגישה בימנו היא כזאת, אם יש לך גנטיקה מצויינת ואתה לא מתעלל בגוף שלך באופן יוצא דופן סביר להניח שלא תסבול מרמות גבוהות של LDL ו TG בדם. לעומת זאת אם יש לך גנטיקה בינונית אבל תבחר לאכול נכון, לשמור על כושר אירובי וכללל לחיות נכון יש סיכוי טוב שתגן על הגוף שלך מפני היווצרות גורמי סיכון.
וכאמור להתייחס לתשובתי בערבון מוגבל לאור הידע המוגבל שאני נושא עימי.

השאלה היא, עד כמה זה מאריך את החיים, לשמור על אורח חיים בריא כשעוד לא נדלקו נרות אדומות. וגם כשכן, יש היום תרופות מכל מני גוונים, שלא לדבר על ניתוחי לב ועורקים. המשחק יכול לא להיות שווה את התוצאה.

ישן 28-03-2011, 21:10
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]למיטב ידיעתי..."

לשאלה עד כמה אני לא חושב שיש משהו שיכול לתת תשובה.

אבל השאיפה היא לא להגיע לרגע בו נדלקו הנורות. ברגע שהלכת לבדיקת דם ואובחנת עם metabolic syndrome אז אתה כבר לא בריא. אומנם גם לא חולה אבל זה כבר לא טוב.
יכול להיות שרק יבקשו ממך לשנות אורח חיים ויכול להיות שירשמו לך סטאטינים. ולמה להגיע בכלל לשם.
וניתוח לב... זה כבר ממש לא נעים. שמשהו ינסר לך את הסטרנום.
לכן הרעיון הוא לשמור על אורח חיים בריא עוד לפני שמופיעים נורות אזהרה.
ונראה לי שאני מתחיל לחצות את הגבול ולתת עצות רפואיות, ומעבר לזה שזה לא מקובל בפורום, זה בעיקר לא מקובל כי אני יודע מעט מאוד במקרה הטוב וכלום במקרה הסביר.

ישן 28-03-2011, 18:12
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
LOL
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "..."

12.אין קמו בטן טובה
דוד
(26.03.11):

אצלינו בבית למי שיש כרס גדולה הוא נחשב המועלם של הבית

אני מקול הקובות והערקים יש לי בטן גדולה החושרמוטה ואפילו מתי שאישתי כפרה עליה עומדת ליפני המלטה של ילד אז קול פאם אני צועק לה שתוכל פול אוכל לביפנוחו של הבטן בישביל שהילד שבבביפנוחה לא יהיה רעב וכבר ליפני שנולד יהיו לו הרגלי אכילה נחונים וכרס קטנה בישביל הקבוד של הבית

אבל היום יש לי מתכו שניקרע טונה עם אגבניות

לקקחים

3 אגבניות גדולות ואדומות החולבלוע

טונה 3 ב10 שקל יענו זול החושרמוטה

מלפפונים חמוצים גרגירי תירס

מיץ לימון מיונית

מורידים את ה1/3 העליון מקול אגבניה ומרוקנים את מה שביפנוחו של העגבניה עם כפית יענו נישרת רק הקליפה של האגבניה מסביב עם קצת מה שביפנוחו לוקחים טונע מוציאים את השמן מימנה וסמים בפיילה חותחים מלפפונים חמוצים לקוביות קטנות וסמים אוטם לטונה ביחד עם מיונית ומיץ לימון ותירס

עוסים תיבול מה שברוש שלחם וסמים את העיסה לביפנוחו של הקליפה של האגבניה

יוצא טעים החושרמוטה וממש אפשר ללקק את הכפות ידיים וככה לא צריח לשטוף אוטם למה טעים לביפנוחו של הבטן ולאחוקים הכורדים שלי מהמיזרחי אפשר גם ליבלוע זותי בלי פחד למה

בליעה היא תהליך העברת מזון ו או נוזלים מהפה של השיניים דרך החולבלוע והוושט ועד לביפנוחו של הקיבה זה הולח טוב עם קובה חמוסטה ומגדרה
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:47

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר