לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-03-2011, 23:44
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
על הקומוניסטים בישראל וידידיהם,

http://hadash.org.il/

בעקבות האשכול על אנשי תקשורת שמאלים יצאתי לשוטט באינטרנט וגיליתי עובדות מעניינות.

זהו האתר של חד"ש ,המפלגה הקומוניסטית הישראלית, מפלגה של קומוניסטים ערבים ויהודים.

למי שיש סבלנות, כמוני, שיציץ ,ויראה במו עיניו.

אינני יודע בדיוק מה ההבדל בין מק"י- מפלגה קומוניסטית ישראלית ובין חד"ש .

אך האמינו לי גיליתי שיש להם גם תנועת נוער הקרויה בנק"י : ברית נוער קומוניסטי ישראלי.

למפלגה יש ועד מרכזי , ויש מזכ"ל כמו בסין, קובה ובבריה"מ לשעבר.....

אזכיר שמות של חברי מפלגה. מאוניברסיטת ת"א מבי"ס להיסטוריה:

ראש הבי"ס פרופ ' גדי אלגזי, פרופ שלמה זנד( וכנראה, קרובת משפחתו? אשתו? חנה זנד).

פרופ' ענת בילצקי, מהחוג לפילוסופיה, ומזכ"ל בצל"ם בעבר , ממנהיגות התנועה המעודדת סירוב לשרת בצה"ל.

המנכלי"ת הנוכחית של בצל"ם ,ג'סיקה מנטל, אירגון עויין מאוד למדינת ישראל.

כנראה שהם קומוניסטים שם.אגב אירגונים הקרובים אליהם בדעותיהם ובאיבתם למדינת ישראל הנם

"שלום עכשיו" , "מרכז אדווה" ,עדאללה," ,אומץ לסרב" "הקשת הדמוקראטית המזרחית",

ואפילו חוששני מר"ץ. וה"אגודה לזכויות האזרח" .ועוד ועוד.הסיעה הקומוניסטית במועצת עירית

ת"א."עיר לכולנו ,.

וביניהם דב חנין , ח"כ של חד"ש, ונוח עפרון.

מאוניברסיטת בן גוריון : אורן יפתחאל, לב גרינברג, ניב גורדון, ועוד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-03-2011, 00:00

תוספת שמות של קומוניסטים בארצנו.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי benihartmann שמתחילה ב "על הקומוניסטים בישראל וידידיהם,"

הנה עוד שמות של קומוניסטים : דוד זונשיין מ "אומץ לסרב".

עיתונאים ב"הארץ" : עמירה הס, גדעון לוי, רועי ארד,אלכס ליבק הצלם, אבירמה גולן ??.וכן

ענת מטר, גדעון ספירו, . אילנה המרמן, דני סנש, .

דני רבינוביץ ויהודה שנהב, מאוניברסיטת ת"א.

חברי הכנסת מחד"ש : מוחמד בראכה, דב חנין , ח"כ לשעבר תמר ג'וזנסקי, .ועיסאם מחול ,ח"כ לשעבר,

אשר אחיו נידון לאחרונה , למאסר ממושך בעוון בגידה.

ראש עירית נצרת ראמז ג'ראיסי, . ענת מטר, יונתן פולק, דן יהב, ענת סרגוסטי, דרור אטקס,

מיכאל ספרד, אלישבע מיליקובסקי (מילוא) ?, אפריים דווידי, דני פילק.

ואם טעיתי , ובודאי השמטתי שמות, אנא סילחו לי !!.

אגב עוד פרט פיקנטי אחרון: יש גם סניף מק"י ברמלה! , למעוניינים , ברחוב שמשון הגיבור 15.
ישן 25-03-2011, 10:30

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי benihartmann שמתחילה ב "על הקומוניסטים בישראל וידידיהם,"

שלומי יקירי, תודה שאתה מגיב. פסיכיאטריה הינה תחום המעניין אותי מאוד

ואני סבור ,כי יחסית לרופאים אחרים שאינם פסיכיאטרים,, אני די מבין בשטח.

אומנם התמחות העל שלי במשך כ20 שנים הייתה נוירו-אופתלמולוגיה

.הקמתי וניהלתי את המרפאה ב"אסף הרופא."

ולמי שאינו בקי, אסביר כי נוירו-אופתלמולוגיה הינה, כפי ששמה מעיד, תחום המצוי בין רפואת העיניים

והנוירולוגיה. ובקיצור , הנוירו-אופתלמולוג שהינו במרבית המקרים, קודם כל, רופא עיניים מומחה

משתמש בבדיקות של העיניים בכדי לנסות לאבחן מחלות או בעיות במוח.

ולכן כוללת הבדיקה בדיקת חדות ראיה, כושר ראית צבעים, בדיקת תנועות העיניים. תגובת האישונים לאור

בדיקת שדות הראיה, ובדיקת רשתית העין הכוללת צפיה במראה והצבע של עצבי הראיה

וכלי הדם ברשתית.ובנוסף נעזרים בבדיקות כמו סי.טי. ואם.אר. איי. בכדי לראות מה מתרחש במוח.

כך ניתן למשל, לאבחן טרשת נפוצה, תהליכים תופסי מקום במוח, אירועים מוחיים הגורמים

לנזק בשדות הראיה ועוד ועוד.כאשר המטרה הינה לאבחן את המחלה בשלב המוקדם בכדי לנסות

להקדים תרופה למכה.

לעיתים תלונות הפציאנט נובעות מבעיות נפשיות למיניהן. גם הנפש היא חלק מן המוח.

אני תוהה מה "עובר בראשם " של הקומוניסטים בישראל.

וזאת לאחר שהקומוניזם נכשל כשלון חרוץ חברתית וכלכלית.במרבית הארצות בהן נוסה.

המשטרים הקומוניסטים הצטיינו באכזריות יתר, טוענים כי בסין נרצחו כ80 מיליון אזרחים.

סטאלין ה"דגול" ועוזריו רצחו או גרמו למותם של מיליוני רוסים, אוקראינים ובני עמים אחרים.

נער הייתי וגם זקנתי, אינני מבין את הקומוניסטים בישראל.אך ברור לי כי הם אויב מסוכן

ונחרץ למדינת העם היהודי.
ישן 26-03-2011, 12:20
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09

לשאלתך, ההבדל (שאינו מתקיים כבר הרבה זמן לדעתי) הוא לאפשר לכל מיני אנשים די תמהוניים להצטרף למסגרת שהיא לא מרצ מצד אחד ולא מפלגה ערבית מובהקת מצד שני, על הבסיס האירגוני של מק"י (סניפים, חברים וכו') מבלי להגדיר את עצמם כקומוניסטים ולאפשר להם להתעסק בעניין התמהוני שלהם שאין לו שום קשר לסוציאליזם (כגון:סרבנות, סתם ניסיונות לפגוע בהגדרה העצמית של העם היהודי בארץ מכל מיני סיבות תמוהות שלא עלו כלפי אף עם שביצע מעשים הרבה יותר חמורים ממדינת ישראל לשיטתם של הנ"ל).

ההבדל כבר לא מתקיים מסיבה פשוטה: מק"י לא סוציאליסטית. מתי ראית מישהו מהאנשים שרשמת, למעט בודדים ממש, נאבק למען זכויות עובדים? חינוך? בריאות? דיור?
הקישור המיידי ששמם של האנשים הללו מעלה לא קשור לנושאים האחרונים.
שאל את אותם פרופסורים מה הם עשו למען עובדת הקבלן הערבייה שמנקה להם את המשרדים? או למען המאבטח, בשכר מינימום ללא זכויות, בשער שדואג שלא יכנסו סטודנטים עם רכב כדי שיהיה לאותם פרופסורים מקום חנייה?

בתור סוציאליסט הדוק, גם אם אני אבלע את כל הצפרדעים של הלאומנות הערבית (כמובן שבתור ציוני הדוק לא פחות אין לי שם כוונה לעשות כן) לא תשאר שם טיפת סוציאליזם ע"מ לשטוף אותה.

אם מרקס היה חי והיו לו זכויות יוצרים על הקומוניזם - הוא היא יכול לתבוע אותם ושאר המפלגות המתיימרות להיות קומוניסטיות על הרבה כסף.

אגב, שים לב, אין שם קשר, ואולי אף ניגוד, בין סוציאליזם לפעולות מעין: סרבנות, אנטי-לאומיות ושאר חתרנויות - כל אלו יכולית לדור בכפיפה אחת גם עם גישות ליברליות, קפיטליסטיות או דתיות - כל קשר ישיר או עקיף בין הפעולות לסוציאליזם\קפיטליזם וכו' מנוגד או לא-קיים.

-----

ובמאמר מוסגר, ע"מ להבהיר:

סרבנות גם יכולה לבוא מימין או ממניעים דתיים - הרי לא משנה מה הסיבה לסרבנות, בזמן מלחמת קיים ואין ברירה אף אחד מהסרבנים, ללא קשר לסיבתו, לא יהיה במצבת הלוחמים כחייל מן המניין גם אם מאד ירצה בכך (כך שאם הם מסרבים "למען המדינה" אז הם לא יוכלו להיות שם למענה ברגע האמת).

אנטי-לאומיות יכולה גם לבוא ממניעים דתיים - ראה קבוצות חרדיות מסויימות או, ליברליים -ראה מקרה של היסטוריונים חדשים (כמה מהם צועדים ב 1 במאי עם דגל אדום???)

ולחתרנות יש 1001 סיבות.

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 26-03-2011 בשעה 12:25.
ישן 26-03-2011, 15:20
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אכן מצב רוח ערפילי מדי נח עלי ולכן איני ברור כל כך...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "[QUOTE=.ישראלה היפהפיה]ואני..."

כיוונתי לכך שאהבה עצמית של אדם יכולה לעוור אותו עד כדי שנאה של כור מחצבתו

האיש לא היה נעים באותו מאורע בלתי נעים לכשעצמו. מתוך שספד למנוח ניכר היה כי מבליט הוא את עצמו והדבר היה מביך.

אין ספק שתאורטית לפחות קפיטליסטים מובהקים אמורים ויכולים לאהוב את עצמם ולבוז לזולת יותר מסוציאליסט אדוק אבל ככל הנראה לא לחינם מתרחש המפגש התאורטי בין טיפוסים 'קפיטליסטים' כסורוס לטיפוסים 'סוציאליסטים' כצ'אבז במגרש של 'שנאת ישראל'. מי עוד כעם היהודי מהווה אמתלא ל'מפגש קצוות' שכזה?

המשותף לקיצוניים הימניים והשמאלניים הוא 'שנאת האחר' ואהבת 'העצמי' שלהם [גם אם זה נעשה בשם חזון בינלאומי או בשם 'ליכודו של העם']. ביד אחת ובקצהו האחד של המעגל הם מנופפים באגרוף וידיהם השניות אוחזות זו בזו שהרי לא יוכלו לחיות איש בלי רעהו....

הא לך דוגמא: http://www.news1.co.il/Archive/003-D-57718-00.html

סוציאליזם לכשעצמו לא אמור להיות קשור בעיני למשהו רע, רק לטוב. אבל הוא משמש כסיסמה 'מטהרת' בידי הרבה אנשים שעושים מעשים רעים [לדוגמא אדם שאומר: "אספסר בבתי ערבים עניים ואדחוק רגלם בכדי לבנות בתי פאר במדרונות יפו" אבל מטהר את שמו בהפגנות כנגד התישבות יהודים דתיים ביפו].

התשובה לשאלה 2. היא כמובן כן, כן וכן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:08

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר