לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-03-2011, 12:29
  mixdrix mixdrix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.11
העברת שם דומיין לרשם בינלאומי

שלום לכולם - יש לי שאלה מאוד טירונית, אני אשמח אם תוכלו להסביר לי - מקווה שזה הפורום הנכון לשאלה הזאת

אני אחראית על אתר קבוצתי (של קבוצת אמנים) שנבנה על ידי לייבסיטי. כמובן שגם הדומיין נרכש דרכם. עכשיו כשתקופת המנוי מסתיימת החלטנו לעזוב את לייבסיטי. היות ואנחנו צריכים כבר לחדש את הדומיין בשבועיים הקרובים - חשבתי שיהיה הגיוני לרשום אותו עכשיו ברשם דומיינים בינלאומי שלוקח פחות כסף. ביררתי עם לייבסיטי והם מוכנים כמובן לשחרר את הנעילה ולהעביר לנו את הקוד שצריך לתת לרשם הבינלאומי. עד כאן הכל בסדר.
השאלה היא האם עלולות להיווצר איזושהן בעיות טכניות כשמעבירים דומיין לרשם אחר? האם האתר עלול ליפול ללא תקומה? ובכלל - האם חברות בניית אתרים כמו לייבסיטי מחזיקות גיבוי כלשהוא לנתונים - שהם יכולות להעביר אלי אם קורה משהו?
תודה ויום נהדר
מיכל
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-03-2011, 12:49
צלמית המשתמש של fealls
  fealls fealls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mixdrix שמתחילה ב "העברת שם דומיין לרשם בינלאומי"

קודם כל, אני ממליץ לך לגבות את כל המידע של האתר לפני סיום תקופת האחסון בלייבסיטי.
בעיקרון, ברגע סיום השירות שהם נותנים לך, גם הגיבויים אותם הם מחזיקים (ואני מאמין שהם מחזיקים) כבר לא רלוונטים והם יכולים למחוק אותם אם מתחשק להם.

דבר שני, עלייך להבין שיש משך זמן מסויים, בדרך כלל 24 שעות, עד שפרטי ה-DNS מתעדכנים בכל רחבי העולם, לכן יהיה פרק זמן מסויים שהדומיין יפנה אנשים מסויימים לשרת הקודם וחלק מהאנשים לשרת החדש. בהתאם לזאת, אמליץ לך להעביר את האתר עוד לפני סיום העבודה עם לייבסיטי, כדי שלא יהיה "זמן מת" בו האתר בכלל לא פעיל.

דבר אחרון - לא, הדומיין לא יכול פשוט "ללכת לאיבוד", הוא תמיד יהיה בבעלות מישהו, או שתוכלי להשיג שליטה עליו בעזרת רשם הדומיינים.
ישן 28-03-2011, 10:58
  davido9 davido9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mixdrix שמתחילה ב "העברת שם דומיין לרשם בינלאומי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mixdrix
שלום לכולם - יש לי שאלה מאוד טירונית, אני אשמח אם תוכלו להסביר לי - מקווה שזה הפורום הנכון לשאלה הזאת

אני אחראית על אתר קבוצתי (של קבוצת אמנים) שנבנה על ידי לייבסיטי. כמובן שגם הדומיין נרכש דרכם. עכשיו כשתקופת המנוי מסתיימת החלטנו לעזוב את לייבסיטי. היות ואנחנו צריכים כבר לחדש את הדומיין בשבועיים הקרובים - חשבתי שיהיה הגיוני לרשום אותו עכשיו ברשם דומיינים בינלאומי שלוקח פחות כסף. ביררתי עם לייבסיטי והם מוכנים כמובן לשחרר את הנעילה ולהעביר לנו את הקוד שצריך לתת לרשם הבינלאומי. עד כאן הכל בסדר.
השאלה היא האם עלולות להיווצר איזושהן בעיות טכניות כשמעבירים דומיין לרשם אחר? האם האתר עלול ליפול ללא תקומה? ובכלל - האם חברות בניית אתרים כמו לייבסיטי מחזיקות גיבוי כלשהוא לנתונים - שהם יכולות להעביר אלי אם קורה משהו?
תודה ויום נהדר
מיכל

היי מיכל,
טוב ששאלת. עלולים להיגרם נזקים במצב הנוכחי.
דומיין בינלאומי מומלץ להעביר כל עוד נשארו חודשיים עד שהוא פג תוקף. ציינת שנשארו שבועיים - רוב הרשמים בכלל לא יקחו את הסיכון: עדיף להפסיד כמה דולרים מלהתמודד עם לקוח שנפגע בפעילות עסקית. רוב החברות שיצא לי לעבוד איתן לא הסכימו בכלל להתחיל בתהליך כזה במידה ולא נשאר מספיק זמן.
העברה של דומיין, שתכירי, כוללת העברת מסמכים ותקשורת שאינה בהכרח אוטומטית בין רשמי דומיינים. לכן לוקחים טווח ביטחון של חודשיים.
אם נשאר פחות מזה, את לוקחת על עצמך סיכון ממשי של נפילה בין הכיסאות - דומיין שלא עבר לחלוטין מצד אחד, וכבר הסתיים הטיפול בו בצד השני. זה נדיר, אבל אפשרי.

אני חושב שכדאי לך לחדש אותו איפה שהוא נמצא כרגע ובפעם הבאה להתחיל בתהליך שלושה חודשים בערך לפני פקיעת התוקף. לא הייתי לוקח סיכון עסקי בשביל כמה דולרים...

אגב, גיבוי נתונים לא קשור לדומיין - מדובר בשני דברים נפרדים לחלוטין. את זה תצטרכי לשאול אותם. סביר להניח שכל עוד האתר פעיל אפשר לשמור מתוכו קבצים ותכנים, אבל דברי איתם כדי לוודא.
ישן 28-03-2011, 11:25
  davido9 davido9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.11
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "העברת דומיין בינ"ל זה משהו..."

ההעברה עצמה כן, אבל יש הרבה דברים ותהליכים שמתרחשים במקביל: שחרור נעילה, בירור קוד, הזנת קוד, בדיקת נתוני אדמין, אישור על ידי האדמין... נהלים או לא, מעורבים בזה אנשים, וכשיש אנשים, יש טעויות אנוש. כשהתחלתי לעבוד בתחום הזה ביררתי את הנושא מול קבצי העזרה של הרשמים והגדרתי עבור עצמי נוהל עבודה - לא נוגע בזה אם נשאר פחות מ60 יום.

היה לי מקרה אחד כזה - לקוח שהדומיין שלו פג תוקף תוך כדי ההעברה. הרשם המקורי טוען שהוא כבר לא נושא באחריות, הרשם הקולט לא יכול לעזור לי כי הדומיין עוד לא עבר... לקח לי הרבה מאוד שיחות בסקייפ ועצבים כדי להגיע למצב שאני מחזיר את המצב אחורה - מחדש לשנה - ואז מעביר בשקט.

לא, אני לא עובד בלייבסיטי, אם לזה אתה רומז. אני דוד, פרילאנסר, נעים להכיר, קורא פה הרבה אבל לא ממש מוצא על מה להגיב. פה ראיתי מקרה של גברת שיכולה להגיע לאותו מצב כמו שאני הייתי בו, אז החלטתי כבר להגיב לה. יצא לי לעבוד איתם קצת עם לקוחות שלי שאהבו את הממשק, אם אתה כבר רוצה גילוי נאות עד הסוף, אבל מה שרשמתי זה על סמך ניסיון פרטי. אם קבלת הפנים פה היא קודם כל האשמה, אולי אחזור לקריאה שקטה...

נערך לאחרונה ע"י davido9 בתאריך 28-03-2011 בשעה 11:29.
ישן 28-03-2011, 12:18
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי davido9 שמתחילה ב "ההעברה עצמה כן, אבל יש הרבה..."

כל מה שאתה אומר ראיתי בדומיינים ישראליים, אצל רשמים ישראליים, בגלל הנהלים הישראליים של ISOC-IL שנמצאים עדיין בשנות ה 80 (הם כנראה היחידים שיצטרכו להוציא בשבילם פקס מהמוזיאון בשביל לעשות עדכונים גם בעוד 20 שנה... כי שם משתמש וסיסמא זה דבר מסובך.)

בינ"ל - ברגע שיש קוד אישור והדומיין לא נעול, אפשר להעביר, וזה קורה תוך חמישה ימים. השחרור וקוד האישור הם דבר מיידי למדי ברוב הרשמים (אם ב livecity זה לא ככה, אני ממליץ לא לעשות איתם עסקים), ותהליך המעבר הוא אוטומטי. שבועיים זה מספיק זמן. ההימור שלי הוא שהלקוח שבו קרה אצלך מה שקרה, התחיל את ההעברה שלו שבוע או פחות מזמן התפוגה הקיים. בכל מקרה, אם הדומיין טרם עבר אפשר לחדש ברשם המקורי עד היום האחרון. העברת הרשם היא פעולה אטומית, אין מצב של באמצע. כל עוד שלא עבר, הרשם המקורי חייב בטיפול מלא. ברגע שעבר, הרשם המקבל חייב בטיפול מלא. דומיין לא נעלם באמצע. אני מסכים שרצוי לעשות דברים כאלה כמה שיותר זמן מראש, אבל שבועיים מספיק לדעתי. כמובן שלא להתחיל עם רשם דומיינים יקר מלכתחילה היא עצה עוד יותר טובה.

אם אתה רוצה להעלב, אתה רשאי. גם לי יש קצת נסיון במה שהולך בפורומים (11 שנה...) ובטקטיקות של אנשי מכירות - ולכן כשבנאדם צץ out of the blue בעניין שבמקרה נוגע לחברה מסחרית מסויימת, אין מה לעשות, הדבר מחשיד. ב 99.9999% מהמקרים גם מגיעה פרסומת אחר כך. אני מוחק כל כך הרבה כאלה ביום, ש...

ישן 28-03-2011, 13:51
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי davido9 שמתחילה ב "האמת? נתקלתי בזה בעבר. זה שיש..."

לא נו, תקן שבו הרשמים מדברים ביניהם. מחשבים מדברים זה עם זה. יענו בלי יד אדם...

לסיכום - אני ממליץ להתחיל בהעברה. לא התבצעה ההעברה עד יומיים לפני החידוש? מחדשים (רק את התשלום על הדומיין!) ברשם הישן, ובשנה הבאה נשלם פחות אוטומטית בלי שנצטרך להיזכר בזה שוב בעוד 11 חודשים. כמובן, שכשעוברים לספק חדש, מכינים את האתר במקום אחר, דואגים כבר לשנות את שרתי ה DNS עוד היום לשרתים החדשים וכו', ככה שלא צריך יותר שירותי אירוח מהחברה המקורית. שהתהליך היחיד שישאר פתוח ברמת עדכונים הוא מעבר הרשם, ואז, מקסימום, משלמים שוב ביוקר. ו 99.9999% שזה לא יקרה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:38

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר