לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-03-2011, 17:20
  Alias#01 Alias#01 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.08
מידע שלום לנכבדי הפורום-אפקט החנון המתגונן

הייתי רוצה לשתף פה הרבה אנשים במשהו שאדם כתב, וניסח זאת די היטב.
ואני חושב שזו תופעה שקוראת להרבה גברים פה בפורום.ומה שהצית אותי זה הפוסט על הבחורה שראו לה את הפטמה וישר אמרו עליה שהיא מכוערת .-MARIKA FRUSCIO

האפקט נצפה על פי רוב בקרב בחורים שאיך לומר, לא בדיוק צריכים להסתובב עם מאבטחים כדי להדוף את המון הבחורות המכתר אותם. בחורים נחמדים וטובים, לעתים אף אינטליגנטיים למדי, אבל בחורות זה לא בדיוק הצד החזק שלהם, להלן, "חנונים" .

איך מזהים את "אפקט החנון המתגונן"?
התסמינים מאוד פשוטים לזיהוי, ולא צריך להיות רופא כדי לדעת שנתקלתם במקרה של אח"מ. כל מה שצריך לעשות זה לשאול את החנון מה הוא חושב על בחורה כלשהי שלאדם הסביר ברור שהיא כוסית לאללה. אם הוא יביע הסתייגות מסויימת ויבליט אי אילו פרטים במראה החיצוני של הבחורה שלא מוצאים חן בעיניו, הוא סובל מאח"מ בדרגה בינונית. במקרים קיצוניים של אח"מ החנון פשוט יטען על בחורות מדהימות עד כדי גיחוך שהן מכוערות. לא פחות.

אם אתם צופים ב"היפה והחנון", הבנות מהתוכנית הן דרך מצויינת לבדוק אם לחברכם יש אח"מ. במו אוזניי שמעתי יותר מבן אדם אחד שטוען שהן מכוערות. מיותר לציין שלא מדובר בזייני-על שהביעו באוזניי את הדעה המגוחכת הזו. אני מסכים שרוב הבחורות בתוכנית הן פחות יפות מבר רפאלי למשל, אבל זה כמו להגיד שפרופסור בן ימינו העוסק בתורת הקוונטים הוא פחות חכם מאלברט איינשטיין. בשתי מילים הייתי מגדיר את הבחורות של "היפה והחנון" - שוות בטירוף. יש כמה שיותר יפות מהאחרות, ואפשר למצוא אי אילו "פגמים" במראה של כמה מהן, שעושים את ההבדל בין איך שהן נראות לשלמות טוטאלית, אבל להגיד על מישהי מהן שהיא *מכוערת*? נשמע לי כמו אפקט החנון המתגונן בהתגלמותו.

דוגמא נוספת לאח"מ היא הפוסט שכתבתי פעם על הפער בין המציאות החברתית בטכניון לאיך שהחנון הטכניוני מציג אותה. אין ספק שרק מי שסובל מאח"מ יטען שבטכניון אין בחורות, או שכולן מכוערות.

יכול להיות שזה מובן מתוך ההקשר, אבל אני בכל אסביר למה אני קורא לזה "אפקט החנון המתגונן". מפני מה החנונים "מתגוננים"?
ובכן, מאוד פשוט. הם מתגוננים מפני הצורך להסביר לאנשים מדוע *באמת* הם לא משיגים בחורות. לאנשים קשה להודות שהם פשוט גרועים בכל הקטע של אינטראקציה עם בחורות. אין להם את הביטחון העצמי לגשת אליהן, וגם אם הם יגשו לא יהיה להם מושג מה להגיד. אז הרבה יותר נוח לשכנע את אחרים (ולפעמים גם את עצמך) שהבעיה היא לא בך. הסטנדרטים שלך פשוט כל כך גבוהים שאף בחורה לא עומדת בהם, לכן אין טעם לגשת לבחורות. זה לא שאתה לא יכול, אתה פשוט *לא רוצה*. כמה נוח...

הצעד הראשון להצלחה עם בחורות (ואגב, אני אומר את זה בתור מישהו שלא רואה בעצמו מודל להצלחה מסחררת) הוא להודות שאתה גרוע בזה. ולהבין שאתה צריך להשתנות, ולשפר את עצמך כדי שזה יעבוד. אל תקשיבו לכל הידידות שלכם שמייעצות לכם "להיות עצמכם" כשאתם יוצאים לדייט. להיות "עצמכם" הנוכחי obviously לא עובד! אני מאוד בעד להיות "עצמכם", אבל רק אחרי ששיניתם את "עצמכם" ל"עצמכם" *טוב*, שעובד. אחרי שתעשו את זה (וזה מאוד לא פשוט, ולא יקרה ביום אחד, וגם לא בשבוע), תוכלו להיות "עצמכם". "עצמכם" החדש.

נלקח מהבלוג של עתודאי.קום הלא הוא אלכס גולטס - http://israblog.nana10.co.il/blogre...ogcode=12186920
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-04-2011, 11:25
  shai-li shai-li אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.02
צר לי לאכזב אותך,
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Alias#01 שמתחילה ב "ממה שכתבת הבנתי שאת שמנה"

אבל היחידי שמתנשא כאן הוא אתה.
אתה זה שמחליט עפ"י הודעה וחצי על אופי, מראה והאישיות של המשתתפים פה.

זו ההתיחסות שלך-
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Alias#01
כמובן שאת תוכלי לומר שהיית מעדיפה שלמישהו יהיה שיער שונה,או צבע עור שחום יותר ,אבל זו העדפה שלך ופה עניין של טעם .

וזו ההתיחסות של הגאון מהפוסט-
ציטוט:
אם הוא יביע הסתייגות מסויימת ויבליט אי אילו פרטים במראה החיצוני של הבחורה שלא מוצאים חן בעיניו, הוא סובל מאח"מ בדרגה בינונית.

הוא לא טען שהיא מכוערת, היא פשוט לא עומדת בכל הקריטריונים שלו כמישהי סופר-יפהפייה.
ואתה עוד שואל איך קשורים סטנדרטים לטעם? איך לא?? שוב, אתה קורא את מה שאתה כותב או שגם את התגובות שלך אתה מעתיק מטוקבקים?

זה שאתה חושב שבנאדם א' הוא יפה זה אחלה. חבר שלך יחשוב אחרת וזו זכותו! מה שאתה מגדיר כמישהו שיש לו את "כל הנתונים" לאו דווקא אומר שהחבר שלך מסכים איתך.
"אידיאל היופי" החברתי משתנה כל כמה שנים (מספיק שתשווה מגזין אופנה מלפני חמש שנים לאחד עדכני כדי לראות את ההבדלים).
לא רק זה, גם הטעם שלך בבנות סביר להניח לא ישאר קבוע לכל אורך החיים שלך. זה לגיטימי.
תשלים עם זה שלא לכולם יש את אותן הדעות כמו לך, וזה לא הופך אותם לאנשים חנונים/שמנים/מכוערים/פחות טובים ממך. תתבגר.

נערך לאחרונה ע"י shai-li בתאריך 01-04-2011 בשעה 11:28.
ישן 01-04-2011, 10:31
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
יש לך חשיבה של 10101010
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Alias#01 שמתחילה ב "סטודנט ושי לי"

ציטוט:
אני לא אומר שאתה חנון אבל תשמע לא כולן מושלמות ואם הן היו באות אליך אני משוכנע שהיית זורם.

אבל אתה יכול להגיד, אם זה עושה לך טוב. תנצל את הדמוקרטיה.

חלקן, אם היו באות אליי, היתי זורם איתן. גם אם היו עוד פחות יפות.
רשמתי על MARIKA "די מכוערת". ראה: לא מת על תווי פנים אלה, אבל גם לא נגעל. היא די מלאה(מה שהיה נסלח מצדי, אם היתה יותר יפה, כלומר: אם היתי אוהב את הפנים שלה עד הסוף). שדיים גדולים אני לא אוהב, תנסה להכריח אותי לאהוב אותן. הגוף - אולי טעיתי, כי חשבתי שהיא יותר מלאה מהקיים במציאות. בדירוג של 1-5 אני נותן לה 3+ כי היום יש שמש וקיבלתי משכורת(נבדק בסביבות 4 לפנות בוקר).
אתה יודע משהו? היא באמת לא כוס התה שלי. היא יותר מדי גדולה בשבילי, הפנים שלה לא מוצאות חן בעיניי, ולזרום איתה היתי יכול, אבל זה לא אינדיקטור. חוץ מהחיה שבנו יש לנו גם מעטפת הציויליזציה, דיכוי האינסטינקטים. לשבת איתה על כוס קפה אפשר, אבל לא היתי רודף אחריה. לא המקרה שלי.

ציטוט:
ומי שעושה הרבה מתח לא ממורמר נבדק אמפירית.

אני עושה מקסימום 18 בכושר המירבי שלי(עכשיו 13-15). מעיד על עצמי: מרמור כקו אופי קיים אצלי תמיד. איך תחייה עם הפרדוקס הזה, איני יודע. גם אם אני אגיע ל - 30, אני עדיין לא אמחק את קווי האישיות שיש לי.
אתה מאד נחרץ, קטגורי, עם ביטחון עצמי מופרז בחלק מעמדות בהן אתה מחזיק. אני לא יודע, אם זה עקב גילך הצעיר(לא ידוע לי, בן כמה אתה), או כי אתה כזה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:37

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר