לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-03-2011, 23:43
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
חוק הנאמנות אושר בכנסת

הכנסת אישרה שלילת אזרחות ממורשעים בטרור
הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את התיקון לחוק האזרחות המאפשר לשלול אותה ממי שהורשע בעבירת טרור, ריגול או פגיעה בריבונות המדינה. חברי הכנסת הערבים תקפו בחריפות, אך יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן אומר: "מי שפוגע במדינה לא יכול להנות מאזרחותה ופירותיה.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4048963,00.html

שמתם לב שחברי הכנסת הערבים משתמשים יותר מידי במילה פאשיסטי. אולי לפני שהם יקראו למדינה שלנו פאשיסטית שילכו לבקר קצת בדמשק, ריאד, טריפולי ,טהרן וילחמו שם על שלטון הוגן ואז יחזרו לפה ויבינו שפה אין באמת בר כזה. כמובן שכתבתי זו בציניות כי יודעים שזה לא נכון ובעצם הם פוחדים על עצמם כי לרוב פעילותיהם (ביקורים ומשטים פה ושם) הן נגד המדינה ברמה גבוהה מאוד וההתלהמות שלהם רק מסגירה אותם עוד יותר . מה יש לפחד כל כך מהחוק הזה. מי שחותר תחת המדינה ומנסה לגרום לפגיעה בה יכול להיות משלל הצבעים והמינים.
נשאלת השאלה: האם יכול להיות ניצול קיצוני של כוח החוק לרעה ולשפוט כל בן אדם שלישי על בגידה? כן!. אני מאמין כי יצטרכו להיות איזונים בתוך החוק אבל בנושא בשארה אני לא חושב שיש לחשוב פעמיים.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 28-03-2011 בשעה 23:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-03-2011, 01:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי hayal pashot שמתחילה ב "שאלת תם."

אלא אם כן אין לו אזרחות אחרת. במקרה כזה אתה לא יכול לגרש אותו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 29-03-2011, 13:06
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי hayal pashot שמתחילה ב "שאלת תם."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hayal pashot
שאלה למשפטנים שבינינו.

בעיקרון אחרי שאתה שולל אזרחות, הבנאדם הנשלל הופך להיות שוהה בלתי חוקי, לא???ולזועבי דרכון לובי.

לא הכרחי. הוא יכול להישאר פה על תקן תושב קבע, כמו רובם של תושבי מזרח ירושלים או רמת הגולן - הדרוזים. אלא מה? שלא ניתן, בארץ בכל אופן, להשאיר אדם ללא אזרחות, כי אז באמת יהפוך לפליט. זאת בעיה מאד קשה, ולצעוק "תשללו ממנו את האזרחות" הרבה יותר קל מלבצע זאת. זה כמעט בלתי אפשרי.
אבל להגביל אדם בחופש פעילותו כן אפשר. הבעל יכול להישאר אזרח ב-100%, ועדיין יהיה לו צו הרחקה, כך שלא יוכל להיתקרב לאישתו(החוקית) בפחות ממאה מטר, לדוגמא. במקרה של מחבלים ושאר האנשים שחותרים נגד המדינה, היתי מדבר על איסור השתתפות בכל מני הפגנות, במיוחד נגד המשטר ומה שהוא מבצע("עופרת יצוקה",..), אי - אפשרות לבחור ולהיבחר, ו אי - הנפקת דרכון ישראלי, אלא במקומו תעודת מעבר(לא עונש חמור במיוחד, אך דורש הוצאת ויזה כל פעם שאזרח זה ירצה לנסוע לחו"ל).
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1197562.html

ישן 29-03-2011, 02:52
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
לא מבין או לא רוצה להבין?
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "אני לא מבין למה הערבים ישר..."

אולי כי זה חוק ששם למטרה בעיקר את האוכלוסיה שחברי הכנסת הערבים מייצגים.
נגיד יהודי רוצח נשים 'סתם' - אזרחותו לא תשלל.
אבל מחבל שדקר מישהו - ימצא את עצמו בלבנון/לוב/...
יהודי שדקר 10 אנשים במועדונים - אזרחותו לא תשלל.

אז כן, יש נימוקים למה זה טוב לשלול אזרחות למחבלים, הרי אנחנו בטוח לא רוצים אותם כאן.
אבל אנסים אנחנו כן רוצים? אפשר בקלות למנות עוד מיני עבריינים שעדיף שיהיו כמה שיותר רחוק.
התעלמו מהם - עשו חוק מותאם (כמעט) רק לערבים. פלא שיש מתנגדים?

שוב, זה לא שאני לא מבין את הנימוקים בעד תיקון החוק; אלא שדי ברור למה יש לו מתנגדים.

ישן 29-03-2011, 07:40
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "לא מבין או לא רוצה להבין?"

אבל ההבדל הזה הוא בדיוק העניין. ההבדל הוא האם אתה תוקף את המדינה, או לא. פשעים כמו רצח או אונס הם חמורים, אבל הם פשעים שבין אדם לאדם. הפעלת טרור או סיוע לו הם פשעים כנגד המדינה, ולכן החוק קובע שמי שמנסה לקעקע את המדינה, לא זכאי להטבות ממנה.
לכן אין מקום להשוואה בין אנסים ורוצחים לטרוריסטים בהקשר לחוק הזה.
מכל זה אני ממש לא מבין את תגובת הח"כ הערבים. אני מבין שהם לא תומכים בצורתה הנוכחית של המדינה, ושהם מעונינים למחות כנגדה ולפעול כנגדה בכל דרך חוקית שיש להם, וזה בסדר. זה חלק מהדמוקרטיה. אבל כשיש חוק ששולל פעילות טרור ובגידה, כלומר תקיפה מכוונת של אזרחים או נסיון ממשי לסייע למדינת אויב לחסל את אזרחי המדינה, וח"כ הערבים מתנגדים אליו בגלל שזה סותם פיות ורדיפה דמוקרטית (לטענתם), מה זה אמור להביע? מה אני אמור לחשוב עליהם אחר כך?
או שאולי הם חושבים שמדובר בדרכי מחאה לגיטימיות?
בכל מקרה, חוק מבורך. והלוואי שיבהיר לכמה אזרחים במדינה מה הם גבולות המחאה הסבירה ועל מה המדינה לא מוכנה לסלוח.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 29-03-2011, 08:13
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
"הרצחת וגם ירשת"

צריך חוק (ואולי יש כבר כזה) שרוצח אינו יכול לרשת. מי שרצח את אבא או אמא שלו, אח או אחות, או שאר מורישים לא יוכל לרשת את הנכסים שלהם.

אותו דבר מי שפועל נגד עצם קיומה של מדינת ישראל, אינו יכול ליהנות מפירותיה ולא להיות אזרח שלה.

זה שונה מכל שאר עבירות. וזה לא בגלל חמור העוון, אלא בגלל שזה נוגד את ההגיון הבריא לאפשר לבן אדם לפעול.להרוס ולרצוח ובאותו זמן גם להיות היורש.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

ישן 29-03-2011, 09:14
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
..

החוק אינו נגד ערבים באופן כללי (שזו כביכול האוכלוסיה אותה הם מייצגים), אלא נגד פעילות אנטי ישראלית.
לערבים "נורמטיביים" ואפילו לערבים עבריינים רגילים אין מה לחשוש ממנו.
ערבי שרוצח נשים 'סתם' לא ימצא את עצמו בלוב, בדיוק כמו היהודי.

כשאתה אומר שהחוק שם למטרה את "האוכלוסיה שחברי הכנסת הערבים מייצגים" אתה למעשה טוען שכל האוכלוסייה הערבית היא חבלנית בפוטנציה
וכשחברי הכנסת הערבים מתנגדים בתקיפות כזאת לחוק, זה רק מעיד שגם הם סוברים כך.

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 29-03-2011 בשעה 09:22.
ישן 29-03-2011, 15:31
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "הטענה אינה "כל הערבים..."

אבל זו אינה סיבה מוצדקת להתנגד לחוק, אלא אם הם מזדהים עם אותם מחבלים.
הרי אם אתה לא מסכים עם המעשים, ואתה חושב שהם ראויים לעונש, אז מה זה משנה לאיזה מגזר שייך הפושע?

חוק איסור הונאות בכשרות, לדוגמא, אוסר על שוחט להציג את שחיטתו ככשרה אם לא הוסמך וקיבל תעודה
חוק זה פונה ספציפית לשוחטים יהודים, וספציפית יותר לדתיים. הם אלו שיכולים להיענש בגללו, אבל האם הם מתנגדים לו?

אני לא יודע אם קיים חוק לגבי מוהלים, אבל אם נניח שהיה קיים אחד כזה, ושגוזר עונש חמור על מוהל שמתרשל במכוון בעבודתו, האם אתה חושב שציבור היהודים/דתיים/מוהלים היה מתנגד לו?
מה היית יכול להסיק על אלו שכן היו מתנגדים לו? שהם עושים זאת כביכול מסיבות של אפליה?

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 29-03-2011 בשעה 15:36.
ישן 29-03-2011, 10:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
לא, זה חוק שמסמן בוגדים ומחבלים, ולא ערבים

אין בחוק הזה בדל של גזענות - והגדרתו כ"חוק הנאמנות", היא בדיחה תפלה...
החוק הזה קובע סייג נורא פשוט: אם פעלת בזדון בכדי לפגוע במדינה הזו - לא תהיה אזרח שלה. אין קשר
לשאלה מה הלאום שלך, אין קשר לשאלה מה הדת שלך. ערבי שירצח את בתו/אשתו/אחותו, לא יאבד אזרחותו (ויש יותר כאלה מאשר יהודים שנוהגים כך...), ולכן הדוגמא שלך לא רלוונטית.

הח"כים הערבים קופצים בדיוק כפי שקפצו כשעלה חוק שי דרומי לדיון: הם יודעים שאלקטוראט שלהם יותר
מועד לגניבות (מקרה שי דרומי) ולכן חוק שמאשר לירות בגנבים, הוא רע להם - והם יודעים שהאלקטוראט
שלהם מועד יותר לעבירות בטחוניות חמורות.

התקשורת משקרת כשהיא מגדירה את החוק כ"שנוי במחלוקת". שנוי במחלוקת משמעו שיש עליו מחלוקת
בין שתי קבוצות משמעותיות, בעוד שבפועל, לו היה מובא למשאל עם, היה זוכה לרוב סוחף (אין מחלוקת
בציבור שמיש רוצה להרוג בנו לא צריך להיות אזרח) - ואילו נערך אותו משאל בין העיתונאים, היו
המתנגדים זוכים ברוב סוחף - כך שגם שם אין מחלוקת...

החוק הזה הוא עוד צעד קטן ומהוסס בכיוון הנכון - כשהיעד הוא מדינה שמסרבת להתאבד, גם אם אנשים
שחושבים עצמם לנאורים, ואדיוטים מועילים שעובדים עבור אותם שלומיסטים, חושבים שעליה לעשות
כן...
ישן 29-03-2011, 17:39
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

איש לא הפריע לך לדמיין - הערבים הם אלה שרואים את החוק כמכוון נגדם - ודאי שיתנגדו לו..
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אבל נדמה לי שהערבים עדיין אזרחים שווים במדינה...."

אחרי שאתה מצביע פעם אחר פעם עבור מפלגות שרוצות להשמיד את המדינה שבה הן מתקיימות (כמובן,
תוך שמירה על מוסד הביטוח הלאומי - סתירהה קשה שעדיין לא יושבה בידי זקני הצעירים, ומקשה
עליהם מאוד...), טבעי שתאזין לנבחריך כשהם מזדעקים נגד חוק פשוט שתכליתו שלילת אזרחות ממי
שכבר הורשע שניסיון להזיק למדינה.

החוק הזה אינו שנוי במחלוקת - לא אצל היהודים, ולא אצל הערבים. בשתי האוכלוסיות תמצא בשוליים
אוכלוסיות מהמחנה השני (כמה יהודים שמתנגדים לו וכמה ערבים שתומכים בו), אבל בהכללה, החוק הזה
הוא מעל לכל מחלוקת.

המושג "שנוי במחלוקת", שהתקשורת כ"כ אוהבת, הוא תופעה שלאטמה כבר התייחסו אליה בעבר. הם
משתמשים במושג כדי לתאר תופעות שהם מתנגדים להן, וש97% מהציבור תומך בהן...
ישן 30-03-2011, 09:01
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, זה חוק שמסמן בוגדים ומחבלים, ולא ערבים"

ראשית אני מסכים איתך.
הדברים שצריך להיזהר מהם ביישום החוק:
בתחום חופש הדיבור צריך מאוד להיזהר בשימוש בחוק בשימוש לא נכון הוא כן יכול להפוך לכלי לא דמוקרטי, הוא צריך לבוא לידי ביטוי רק במקרים קיצוניים וברורים. לא יתכן שמי שאומר דברים קשים וגם קיצוניים יענש. זה חייב להיות שמור לפגיעה ברורה וחד משמעית מהסוג שמנסה לסיים קיומה של מדינת ישראל, ולא למי שמתנגד למדיניות הנוכחית הגם אם הוא קיצוני ולרבות ביקורת על חיילי צה"ל וכו'. בעניין הזה צריך להיזהר.
התחום השני הוא השוויון- אם החוק יכול על טרור ערבי קלאסי אז צריך ליישם אותו גם במקרים של טרור יהודי (שאין כמעט אבל באופן תאורטי) כנ"ל לגבי מקרים פחות חמורים, יהיה קשה לטעון שמי שהיה על המרמרה אשם במעבר על החוק הנ"ל ואילו מי שפעל באלימות לא פרורפורציונית כלפי חיילים בעת פינוי מאחז (ואני יודע שיש מעט אבל לחשוב שלא היו כלל מקרים כאלה זו היתממות) לא אשמים באותה מידה. אם ניישם את החוק הזה רק כלפי "חותרים תחת ריבונות המדינה" משמאל ועם מבטא ערבי ולא ניישם אותו כלפי "חותרים תחת ריבונות המדינה" מימין אז יש כאן בעיה.
לכן אני מסכים איתך לחלוטין בתאוריה, רק צריך לעמוד בזה גם בפרקטיקה.

ישן 30-03-2011, 09:18

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, זה חוק שמסמן בוגדים ומחבלים, ולא ערבים"

דבר קטן נוסף שצריך לקחת בחשבון.
החוק הזה עושה מעט מאוד במלחמה האמיתית על מה שאתה מכנה אותו "מדינה שמסברת להתאבד" מה גם שכפי שצויין בהמשך, פרקטית יש דרכים להתמודד עם האנשים שצריך באמת להתמודד איתם, גם ללא החוק הנ"ל.
לעומת זאת הוא עושה הרבה נזק במלחמה של התודעה ההסברה וכו' בהיבט הזה החוק הזה מטופש, כי צריך כבר להבין ששמה הטוב (אם בצדק ואם לא) של מדינת ישראל ממשיך להיפגע והדבר הזה יפגע בנו בעתיד.
אז יגידו ובצדק שיותר חשוב מה שקורה כאן מאשר השם הטוב ומלחמת התודעה, אבל כאן בדיוק החוק הזה בעיתי..כי תרומתו קטנה ואילו הנזק שוב לא כל כך קטן. אם כבר מחוקקים חוקים שיראו כבעיתיים נכון שיהיה להם שיניים ויתרמו באמת לביטחונה וקיומה של המדינה ואז בתמונה הגדולה, בשיקלול הרווח מול ההפסד נצא לפחות באזור הרווח.
בחוק הזה יצאנו בתחום ההפסד, החוק עשה הרבה רעש והגדיל (גם אם לא בצדק) את שמה של ישראל כמדינה לא דמוקרטית ואילו הרווח הוא הפרקטי הוא קטן עד אפסי, זה לא ירתיע אף אחד החוק הזה.
אלו שיקולים שצריכים לקחת בחשבון, לפעמים נדמה לי שאלו שחושבים על החוקים הללו לא מספיק אינטילגנטים כדי לחשוב רחוק קדימה ולהבין האם הצעדים שלהם אכן תורמים בטווח הרחוק ליעדים שהם עצמם היו רוצים למדינה.

ישן 30-03-2011, 13:14
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

שמה של ישראל לא נפגע בגלל דברי שהיא עושה או לא עושה
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "דבר קטן נוסף שצריך לקחת..."

אנחנו הרעים, לא משנה מה נעשה או לא נעשה. המציאות בימינו, בה שכנינו טובחים בברבריות באזרחיהם,
והעולם ממשיך לעסוק בנו באופן בלתי פוסק, היא בסה"כ הוכחה נוספת לעניין זה.
אנחנו יכולים לוותר ולפייס ולשחד ולשלם ולהתחנף ועדיין נהיה הרעים, מסיבה נורא פשוטה: הבון-טון בקרב
אלה שמבקרים אותנו, הוא שעצם קיומנו הוא עוול נוראי לפלסטינים. הדבר היחיד שנוכל לעשות שישכנע
אותם שאנחנו לא מפלצות, הוא להתאבד.

החוק הזה אינו פותר את בעיית הנטיות ההתאבדותיות של האדיוטים המועילים, ולא נועד לכך. הוא בסה"כ
מהווה תזכורת קטנטנה לכך שאנחנו סבורים שמי שרוצה להשמיד אותנו לא יוכל להיות אזרח שלנו. סה טו...

בכדי לטפל בבעייה כולה, ישראל חייבת לעבור רפורמה דמוקרטית אמיתית - לפתוח ערוצי שידור נוספים
בטלוויזיה, לשנות את אופי מינוי השופטים באופן שיהיה שקוף יותר ונקי יותר, לקבוע בחוק סייגים שמגדירים
בדיוק את הפרדת הרשויות, ולחוקק שגופים שמקבלים כסף מממשלות זרות יחוייבו ברישום כסוכני השפעה
זרים.
אחרי שכל אלה יבוצעו, נוכל לקבוע שהאידיוטים המועילים נבלמו - אלא אם כן ינצחו בבחירות (ושם, משום-מה, זה תמיד הולך להם הרבה יותר קשה...).
ישן 30-03-2011, 14:14
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני ממש לא בטוח - דווקא החרדה מתוצאות נסיגות-עבר היא הבסיס לעמדות שלי...
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "על התגובה הקודמת אני מסכים..."

כהכללה ניתן לקבוע שעמדותיו הקדמיות של האוייב נמצאות על הנקודה שאליה נסוגת:
זה קרה בלבנון - משם ירו לצפון הארץ
זה קרה ברצועה - משם ירו לדרום הארץ
זה קרה בכל שולי עיר באיו"ש - משם ירו לגילה (בית לחם), לפסגות (רמאללה), כביש 6 (קלקיליה וטול כרם)
ועוד כהנה וכהנה.

בכל המקרים האללו בוצעו נסיגות שתכליתן לשכנע את העולם שהנה אנו עושים את כל הדרושף בלבנון,
נסוגנו עד למילימטר האחרון וכך גם ברצועה. מאז היו שתי מלחמות בגזרות אלה.
באיו"ש נסוגנו במסגרת הסדר אדיוטי עם ארגון טרור, שלא עמד בו אפילו לשנייה אחת - ואנחנו אלה שמוצגים
כרשעים...

אני משוכנע באופן מוחלט שלא קיימת הנקודה שאליה ניסוג שאם האוייב יירה מתוכה, העולם יגן ב-א-מ-ת
על זכותנו להגיב (ואני לא מתכוון לתגובות בסגנון השמדת תל עפר ליד בית חאנון, שגורמת לפלסטינים
להרטיב מרוב צחוק). הסיבה לכך נורא פשוטה: קיומה של מדינת ישראל הוא בעייה עבור השמאל החדש
במדינות המערב, כיוון שהוא נתפש כמכשול להגעה להבנות עם הקיצונים האסלאמיים במזה"ת ומחוצה
לו (במערב אירופה מהווים אותם פנאטים בלוק מצביעים חיוני עבור השמאל - חיוני עד כדי כך שבלעדיו
השמאל לא ינצח לעולם בחירות בצרפת, גרמניה, הולנד, שוודיה, נורווגיה ועוד).

מי שמצפה מאובמה וממקיבליו באירופה להסכים לאיזשהו קו אדום שאנחנו נקבע (לא הקו הירוק, ולא
קו החלטת החלוקה מ1947 ולא גבולות וועדת פיל מ1937), הוא אופטימיסט מושבע. אין גבול לנסיגות,
מכיוון שהצד השני תמיד ידרוש עוד - וברגע שנסרב, אנחנו ניתפש כ"סרבני שלום". מהסיבה הזו אני
מתנגד להסדרים הכוללים נסיגות.
ישן 30-03-2011, 11:01

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "אם הם לא פעלו נגד המדינה,אז..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי FRESHMAKER
אם הם לא פעלו נגד המדינה,אז אין להם שום סיבה לדאוג. הישמעאלים למעשה יורים לעצמם ברגל בעצם התנגדותם לחוק מכיוון שהם רואים את הציבור שלהם נפגע מזה(זאת אומרת שהם מודים שהציבור שלהם מועד יותר לעשות את העבירות האלה...)

זה לחלוטין לא נכון והפשטה של הדיון המורכב.
הטענה (ואני לא טוען שהיא נכונה) היא שהמשפט "פועלים נגד המדינה" ישמש בעצם לאלו שפועלים נגד הדעות של השלטון הנוכחי, ולא באמת נגד המדינה. כדוגמה מוקצנת רק על מנת להסביר את הרעין: יכולים לבוא בטענה שמי שמפגין כנגד שימוש בחיילי צה"ל בעופרת יצוקה "פועל נגד המדינה" ובעצם ישתמשו בחוק הזה לסתימת פיות באופן לא דמוקרטי, בעצם החוק ישמש ככלי לסתימת פיות באופן לא לגיטימי.
אני לא חושב שזה יקרה ולא חושב שלשון החוק כפי שהוא כתוב הינו בעיתי, אבל אסור לזלזל בכך שהשלטון יכול לנצל חוקים כאלה בצורה שהיא אכן לא דמוקרטית ולחלוטין פוליטית, ומזה צריך באמת להזהר, ומזה פוחדים לפחות חלק מהמתנגדים לחוק (גם אם חלק גדול פשוט מתנגדים אוטומטית בגלל הטיעונים השגויים שכבר ציינו כאן).

ישן 29-03-2011, 12:51
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

לידיעתך: הנטורי קרתא אינם מצביעים לכנסת
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "האם זה תקף גם לפלגים החרדים האנטי ציוניים כמו נטורי קרטא?"

הם מספיק ישרים עם עצמם ללכת עם זה עד הסוף.

וחלקם גם זרקו את התעודת זהות שלהם. חלקם מולידים ילדים בבית בכדי שלא יהיה להם תעודת זהות.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0...8%D7%AA% D7%90
ציטוט:
יש הבדלים בין קבוצות נטורי קרתא, אך העקרונות המשותפים לכולן הם:
הסוגיות שבהן יש הבדלי גישה בין הארגונים השונים:

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 29-03-2011 בשעה 12:55.
ישן 29-03-2011, 13:39
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

אני מציג דברים כהווייתן.
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ממש מחמם את הלב לראות כמה שהם ישרים. גם אחמדי נג'אד ישר - שניתן לו לייק?"

הנטורי קרטא - כולם מכירים מה הם. ואף אחד אינו מסתיר מה הם. לא לוקחים אותם לא לצבא ולא להנהיג את שאר מוסדות המדינה,

אבל הימין המזוייף שהיום הוא בעד זה ומחר הוא בעד משהו אחר, הכול לפי הרוח של התקשורת, זה מטעה מאוד. במיוחד שהם גם מנהיגים את המדינה. ויש צורך להציג את זה ברור.

וגם באשקול הזה הצגתי את ההבדל בין נטורי קרתא לשמאל הפרו-ערבי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
גם אחמדי נג'אד ישר ...

יש משהו גם בדבריך. אין הבדל בין ערפת וחבורתו לבין אחמדנג'אד. ייתכן אפילו שערפאת הוא עוד יותר גרוע, רק יותר מתוחכם שלא להגיד בפה מלא מה שאחמדניג'אד אומר.

אבל, אם ערפאת וחבורתו היו מדברים דוגרי כמו אחמדנג'אד ייתכן מאוד שלא היינו מגיעים להסכמי אוסלו. למרות שאי אפשר לדעת: היהודים הם עם קשי עורף, והשמאל היהודי היה הולך עם זה עד הסוף גם אם הוא היה אומר בפירוש בפה מלא שהמטרה שלו היא לזרוק אותנו לים.

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 29-03-2011 בשעה 13:49.
ישן 29-03-2011, 14:45
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ואני מניח שלא היית רוצה לשמוע ולקבל את דעתו של חובש הכיפה הזה על אלה שמסתתרים מאחריה
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "[QUOTE=ori]עליך להבין, קמפיין..."

הבעיה של אורי היא לא עם 'הכיפה על הראש של נטורי קרתא'. הבעיה שלו היא עם ה'אין כיפה שבלב שלהם'.

אם כוונתך לומר שלפיד הציונות וישובה של א"י נישא כעת לא מעט ע"י הכיפות הסרוגות וכי עתידים הם לעלות עוד ועוד מתוך מהלך של עשיה והגעה מהאקדמיה, היצירה, ההתיישבות והצבא לעמדות מפתח - אזי אתה צודק.

אם כוונתך לומר שעצם לבישת בגדים שחורים והצבעה למפלגה חרדית מהסוג שמעביר את הסכם אוסלו תמורת כמה שקלים לתקציב סקטוריאלי הופך ל'גואל ציון' את מקבל הקיצבה המסויים שלא שרת בצבא ולא עבד יותר מדי ושגם ממש לא מבקר בישיבה יותר מדי - חוששני כי אתה חלוק לא רק עם יורם כהן אלא גם עם בן ארי...

למרבית המזל - חרדים לובשי שחורים רבים כן עובדים, חלקם אף משרת בצבא ומזהה עצמו עם ישראל וחלקם לומד תורה מנץ החמה ועד חצות אבל מה שהופך אותם לאנשים טובים זה לא הסממנים הסקטוריאלים החיצוניים אלא 'התוך'. חבל רק שפוליטיקאיהםעושים שימוש ציני בקולותיהם בבוא יום פקודה אבל זו באותה מידה כמובן גם רעה חולה של פוליטיקאים חילוניים.
ישן 29-03-2011, 14:48
צלמית המשתמש של hayal pashot
  hayal pashot hayal pashot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.09
אולי מספיק עם זה??
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "[QUOTE=ori]עליך להבין, קמפיין..."

מי לא ימני מספיק בעיניך??

אריה אלדד , שמביס את השמאלנים בכל נאום וראיון??

יריב לוין , שבחצי שנה חוקק יותר חוקים לשלמות המדינה הקטנטונת שלנו, מאשר עשו כל הפמלגות

הדתיות ,מפד"ל+איחוד ב-20 שנה ??

אם יש בארץ אנשים שהם ימין אמיתי אלו הם הימניים החילוניים.

להבדיל מהימין הדתי ,הם סובלים רבות בשל היותם מיעוט נרדף בקרב הציבור החילוני,

תשאל את הסופרים,הזמרים,השחקנים והמלחינים שהביעו דעות ימניות ,כיצד הם הוכחדו

מעל פני האדמה.

ואם מדברים על חולשה אז אחרי הביצועים של המפד"ל בהתנתקות,

ויונתן בשיא האדמניסטרטור של הגירוש.

עדיף להצניע לכת.

ישנה אכן תופעה ידועה של התקרנפות בימין החילוני בכנסת,

ראינו את מרידור הופך למרכז, וריבלין נהיה "ממלכתי", התופעה אכן קיימת , אך מפה ועד

להכללות הסכמטיות והגסות הדרך ארוכה.
ישן 29-03-2011, 19:01
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

ייתכן שאתה צודק, אבל באותה מידה הגנבות ממחסני צה"ל, זה חמור פי כמה
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הכלכלה השחורה במגזר החרדי היא בהיקף עצום"

כשאני אומר גנבות אני מתכוון גם הרכישות שרוכשים מ"חברים", ובעצם יש אומרים שכמעט כל הרכש של צה"ל, כמעט כולו...

זה נובע מהמצב: אלו שעובדים עבור הממשלה או חברות צבוריות הם לא מסוגלים לעבוד בשחור, לעומת זה
חלק גדול של נהגי המוניות לא כולם מדווחים כל כך על כל נסיעה שלהם.

תעסיק את החרדים בעמדות ממשלתיות ותראה שגם הם ידווחו על כל ההכנסות שלהם. בעצם אי אפשר שם אחרת.

כדאי לך ללמוד מהשמאל החילוני שהם לא בוחלים בחבריהם הפוליטיים - הערבים, ולעולם לא תראה שמאלני משמיץ את כל הערבים, כמו שאתה משמיץ את כל החרדים.

ובמצב הנוכחי היחידים שהם איתך קצת באותה דעה הימנית הם החרדיים, וכשאה תוקף את החרדים אתה משחק לידיהם של השמאל הקיצוני. זה בדיוק מה שהם מצפים ממך: המשל ופרוד.

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 29-03-2011 בשעה 19:05.
ישן 29-03-2011, 19:12
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

LOL, אתה מקדיש אשכול אחר אשכול להשמצת הימין החילוני, ואז מתלונן ש"משחקים לידי השמאל"?
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "ייתכן שאתה צודק, אבל באותה מידה הגנבות ממחסני צה"ל, זה חמור פי כמה"

יופי לשמאל שלא בוחל בשותפים פוליטיים - אני חושב שהימין צריך להיות קצת יותר בררני בבחירת חבריו. אני
לא טוען ש|כל החרדים" משתמטים וגם לא "כל החרדים" לא משלמים מסים. אני טוען שהמונים מתוכם אכן
עושים זאת.

אגב, אני לא מנקה את הימין החילוני מאחריות להתנהלות החרדית - הימין (והשמאל) החילוניים והדתיים-
לאומיים, מתוך תאוות שלטון בלתי מרוסנת, נתנו למפלגות החרדיות הטבות הזויות, שגרמו לכך שהחרדים כיום
לומדים במוסדות חינוך שבהם ניתן לסיים 12 שנות לימוד בלי ידע בסיסי בחשבון ובאנגלית, וסיכוייהם לצאת
ממעגל העוני, קטנים למדי.

אם החרדים היו מתגייסים לצבא, במקום לעשותך מאמצים על-אנושיים כדי לחמוק משירות בו, 90% מהדיון
הזה היה מיותר. במצב כזה היו הרבה יותר חרדים עובדים באופן מסודר, הרבה פחות מהם היו חיים ע"ח
קצבאות - וכמות התלונות כלפיהם הייתה יורדת דראסטית.
ישן 30-03-2011, 10:41
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

אני לא משמיץ את הימין החילוני, אלא מחזק אותו
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "LOL, אתה מקדיש אשכול אחר אשכול להשמצת הימין החילוני, ואז מתלונן ש"משחקים לידי השמאל"?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אתה מקדיש אשכול אחר אשכול להשמצת הימין החילוני.

אני לא משמיץ את הימין החילוני, אלא מחזק אותו.
  1. אני מציב בפניו אתגר: להוכיח שהוא יותר איתני וימני מאשר הדתיים והחרדיים, זה בהחלט מחזק ומחשל אותו.
  2. עם מה שאני כותב, הימין החילוני יכול לפנות לתקשורת הנשלטת על ידי השמאל הקיצוני ולהציב בפניהם את המצב: אם תצירו את צעדינו יותר מדי, חלק גדול של המדינה יעברו לדתיים וחרדיים שהם יותר מחוסנים מהתקשורת העויינת. האם זה מה שהנכם רוצים?

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 30-03-2011 בשעה 10:44.
ישן 30-03-2011, 14:23
צלמית המשתמש של hayal pashot
  hayal pashot hayal pashot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.09
בקשר לנקודותייך.
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "אני לא משמיץ את הימין החילוני, אלא מחזק אותו"

1. הימין החילוני הוא לצערי רחוק מלהיות איתן,

המדובר בתאים בודדים נפרדים ולא מאורגנים שפועלים ללא כל תיאום או קשר, רחוק מאד

מהארגון השיטתיות והדבקות במשימה של השמאל הקיצוני, שהשתלט על נקודות שולטות .

הסיבות היחידות שמונעות מהשמאל להגשים את יעדיו(גבולות 67, חיזוק האליטה השולטת)

הן הטימטום הערבי שלו פעל בתבונה , כפי ש"המליץ" לו ברונפמן והיה ממקד את הפיגועים

בהתנחלוייות וצה"ל, היה מזמן משיג עוד התנתקות.

2. אין לתקשורת השמאלנית שום עניין שהדתיים+חרדים יקראו אותם,

התקשורת כבר מזמן הפסיקה להיות מכשיר תרבותי סיפרותי, היא כיום משועבדת כולה

למטרות פוליטיות,

המטרה של המרצת גופים משפטיים חלשים\פוליטיים להפליל אייקונים ימניים, (כל מיני

גלאט ברקוביצים עם תחושת שליחות, או לינדרשטאוטים עם רצון לשרידות ופופולריות)

הכל מתוך שנאה עמוקה, ורצון להרוג את השליחים שהזהירו אותם מאוסלו.

נערך לאחרונה ע"י hayal pashot בתאריך 30-03-2011 בשעה 14:38.
ישן 29-03-2011, 18:50
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

השב"כ טוען שהחוקים הנוכחיים מאפשרים הליך כזה, ולכן החוק מיותר
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "שמועה הוגנבה לאוזניי שיש..."

השב"כ צודק, כמובן - אלא שכאשר היה ניסיון להשתמש בחוקים הקיימים (נדמה לי שזה סעיף 11 סעיף קטן ב'
לחוק האזרחות התשי"ב), ושר הפנים אשכרה ניסה לשלול אזרחות של מחבל מורשע - התערבו מגיני החוק,
הצדק, המוסר, הטוב, הטוהר והיושרה, היושבים בביה"מ העליון בירושלים, והחליטו על פרשנות יצירתית לחוק,
כזו שאומרת שמה שכתוב בו, בעצם לא תקף...

להלן דברי הסעיף, שהם, כאמור, מאוד מעורפלים וניתנים לפרשוניות שונות, כפי שקבע בג"ץ:
ב) שר הפנים רשאי לבטל את אזרחותו הישראלית של אדם אשר עשה מעשה שיש בו משום הפרת אמונים למדינת ישראל.

יש שיאמרו שניסיון לפוצץ אזרחים ישראלים כחלק מניסיון להשמיד את ישראל, יש בו משום הפרת אמונים
למדינה. אני איני משתייך, כמובן, לאותם קיצוניים הזויים...
ישן 30-03-2011, 09:07
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "למה להעניש סתם ככה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מדינאי
מי שמרגיש שמדינת ישראל זה ממנו והלאה ובגלל זה הוא גם ריגל ופעל נגדה, עדיף שלא יהיה אזרח כלל במדינה מאשר שגם כלל הציבור יסבול וגם הוא יסבול.

הוא יכול להיות חסר אזרחות במדינה זו(ישראל). ויש מאות אלפים כאלה בארץ: בין אם ערביי מזרח ירושלים, בין אם בני זוג לישראלים, העוברים תהליך של התאזרחות. אך תמיד חייבת להיות אזרחות זרה להם. לשלול אזרחות מאדם עם אזרחות שלנו בלבד זה משהו, שאם איני טועה, מנוגד לזכויות האדם בכלל.
פשוט, יש דרכים אחרות להענישו.

ישן 30-03-2011, 14:31
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי bx1905 שמתחילה ב "אז אתה טועה,כי אפשר לזרוק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי bx1905
אז אתה טועה,כי אפשר לזרוק מכאן גם מי שאין לו עוד אזרחות למעשה.

לקחו מאדם מהחמאס אזרחות ישראלית והעיפו אותו לעזה אחרי שהוא יצא מהכלא בארץ וכן אין לו אזרחות נוספת. שמעת סיפרים אלף לילה ולילה של אנשי שמאל כנראה שזה לא חוקי,אבל זה כן חוקי לסלק מכאן אנשים שפגעו בישראל אפילו שאין להם אזרחות במקום אחר.

זה לא קשור לשמאל או ימין, מצדי שיהרגו אותו. אם יש לך כתבה אחת לפחות על אחד כזה, שנשללה ממנו אזרחות, אשמח לקרא.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:08

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר