לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-03-2011, 10:11
  dvirdvir dvirdvir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.11
מיון לשב"כ - קורס רכזים\חוקרים - בבקשה רק מי שיודע

שלום,

אני כבר כמה שנים מאוד מתעניין בתחום הזה של העבודה בשב"כ ובתחום הנ"ל בפרט.
יש לי שאלות כמובן לא על התוכן של הדברים אלא על תנאי וסיכויי הקבלה.
אני עוקב אחרי המודעות דרושים של השב"כ, אבל רציתי לדעת אם יש פה אנשים שמכירים
רכזים\חוקרים ושיוכלו לענות לי על ההתלבטויות שלי:
אני בקיץ בן 27 וכאמור אמרתי שאני כבר כמה שנים מתעניין בתחום, אבל רק עכשיו אני ממש מרגיש
"בשל" (מבחינתי) לנסות ולהתמיין לתפקיד. בינתיים בשנים האלה עשיתי תואר ראשון (במתמטיקה).
מהצבא השתחררתי לוחם (בגדוד) ועשיתי קורס מכי"ם.
אני קורא את הסיפורים של העובדים בשב"כ (שמפורסמים באתר) ואני מבין שרוב רובם התגייסו בגילאים
הרבה יותר צעירים (22-24). וגם הרבה התחילו בסתם אבטחה בתוך הארגון.
האם יש לזה עדיפות (לגיל ולזה שהיו מאבטחים) כשבוחנים את המועמדים?
רציתי לדעת האם יש פה אנשים שמכירים כאלה אנשים שהתגייסו בגילאים האלה (היותר מאוחרים), ושלא
התחילו באבטחה, אלא ישר הגיעו לקורס הנ"ל.
האם יש עדיפות לבוגרי יחידות מיוחדות וקצינים?

תודה רבה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-03-2011, 13:58
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
אין עדיפות (לא אמורה להיות לפחות)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dvirdvir שמתחילה ב "מיון לשב"כ - קורס רכזים\חוקרים - בבקשה רק מי שיודע"

אני מכיר אנשים שהתמיינו לתפקידים הנ"ל ו(חלקם) הגיעו אליהם - אחד לא הרבה לאחר השחרור, אחר אחרי כמה שנים באזרחות, ואחר אחרי שירות כמאבטח ביחידה לאבטחת אישים.
הצעיר מביניהם היה מ"כ בגדוד חי"ר, הבינוני היה קצין באחד היחס"רים, והמבוגר מביניהם היה קצין בגדוד חי"ר.
המיונים במסלול הזה הם אותם מיונים לכולם, הן לאנשים מבחוץ והן לאנשים מתוך הארגון.
תחילת מסלול ההכשרה נעשית במשותף לכולם.
רק בשלב מאוחר יותר מתבצע פיצול - מי לרכזים ומי לחוקרים.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 29-03-2011 בשעה 14:32.
ישן 29-03-2011, 22:10
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי dvirdvir שמתחילה ב "תודה לכולכם ועוד שאלה"

שמע, מי שיודע מה מחפשים כנראה שלא יכול לכתוב כאן...
נסה לחשוב מה נדרש מרכז שטח או מחוקר, זה כנראה מה שמחפשים שם (ניחוש שלי: יצירתיות במנות גדושות, יוזמה, יכולת עבודה תחת לחץ וכו').
על המיונים אני חושב שאפשר לקרוא באתר של השירות. מעבר לזה אני לא יודע, רק יכול לנחש שכמו בכל מקום עבודה שמכבד את עצמו יש שם ראיונות, מבחנים מול מחשב, מילוי שאלונים, שיחות עם פסיכולוגים, דינמיקה קבוצתית וועדות קבלה (אני מתבסס כאן על מה שאני עברתי כדי להתקבל לעבודה במשמר בתי המשפט).

רצית לדעת מה משותף לאותם שלושה (לא כולם התקבלו למסלול אגב)? שלושתם אנשים איכותיים ביותר, בין היותר איכותיים שיצא לי להכיר.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 29-03-2011 בשעה 22:12.
ישן 29-03-2011, 15:37
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dvirdvir שמתחילה ב "מיון לשב"כ - קורס רכזים\חוקרים - בבקשה רק מי שיודע"

לכאורה אין עדיפות.

בפועל - אפשר להגיד שיש עדיפות מובנית. כמו בהרבה מקומות אחרים - ברגע שאתה כבר בתוך ארגון, מכיר את הנפשות הפועלות, מכיר יותר מקרוב את התפקידים השונים, את הלך הרוח, המנטליות וכו' וכו' - יותר קל להתקדם לתפקידים אחרים מאשר לבנאדם שבא מבחוץ (אלא אם הוא איזה קאנון רציני בתחומו שהשירות ספציפי צריך ורוצה אותו).

לגבי שירות בגדוד לעומת יחידה מובחרת - אני לא יודע... יש תפקידים שזה ממש לא משנה ויש תפקידים שלדעתי זה כן יכול להשפיע כעוד מעין "פלוס" ברזומה המקצועי. בכל מקרה לא על זה יפול דבר. לדעתי העובדה שעשית קורס פיקודי יותר חשובה מזה שהיית באגוז לעומת זה שהיית בגדוד 202...

לגבי הגיל - הגיל שלך נשמע כמו גיל מתאים לתפקיד. בהחלט יש חשיבות בתפקיד זה לגיל של האנשים מהרבה היבטים, למשל סמכותיות כלפי נחקרים/מקורות. אבל לא רק בפן ה"מספרי" הטהור - מעדיפים אנשים מבוגרים כי הם בוגרים יותר וכי הם עברו כמה דברים בחיים ולא ישר מגיעים מהצבא עם הראש של הצבא על כל המשתמע מכך.

לבסוף, זה נכון שרוב החניכים בקורס מגיעים ממערך האבטחה... זו פשוט כרוניקה ידועה מראש כי רוב החניכים מגיעים מתוך השירות ומכיוון שזהו תפקיד שטח הגיוני שרוב החניכים יגיעו מרקע אבטחתי בשירות כהמשך לרקע הקרבי שלהם בצבא.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:12

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר