לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-03-2011, 08:33
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
שאלה פשוטה....
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "או"מ שמום - אם נמשיך בדרכנו ה"גאה" לא ישאר מאיתנו מאום"

לפני שלקחנו את מה ששייך לנו משחר ההיסטוריה כמעט...

נשאלת השאלה - ממי לקחנו? האם היתה קיימת מדינה פלסטינית שממנה לקחנו את השטחים הללו?

למי השטחים היו שייכים לפני 5/6/1967???

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-03-2011, 09:16
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
תשובה פשוטה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "שאלה פשוטה...."

1. לפני שלקחנו את מה ששייך לנו משחר ההיסטוריה כמעט... === אכן בשחר ההיסטוריה שלנו היינו בין כובשי ארץ ישראל. קיומן של מדינות ישראליות שונות בשטח מקנים לנו את הזכות להקים את מדינת ישראל בתוך שטחי ארץ ישראל. אבל, זה אינו מקנה לנו זכאות בלעדית.

2. נשאלת השאלה - ממי לקחנו? האם היתה קיימת מדינה פלסטינית שממנה לקחנו את השטחים הללו? === כבשנו את שטחי הגדה מידי ממלכת ירדן, כאשר הם פתחו נגדנו במלחמה ונגפו בה. הם בראייתם המגלומנית, של שליטה מלאה על ה"ארץ המובטחת" הכוללת את סוריה ועירק - נמנעו מלהכיר ומלהקים מדינה פלסטינאית. הם טעו ואנחנו חוזרים על טעותם - קביעת גבולות הקבע של מדינת ישראל, היא צורך השעה (הנצח) שלנו. העובדה שבשטח הנותר, בגדה המערבית, תוקם מדינה פלסטינאית - מדינה ולא צבר של טרוריסטים, תהיה אך ורק לטובתנו.

3. למי השטחים היו שייכים לפני 5/6/1967??? ==== השטחים היו תחת כיבוש ירדני

אני מקווה שעברתי את המבחן

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 30-03-2011 בשעה 09:41.
ישן 30-03-2011, 16:56
צלמית המשתמש של רועי AZ

זהו ש"הארץ המובטחת" אצלך ואצל שונאי ישראל (שזה אותו דבר)
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תשובה פשוטה"

היא בעינייך בדיה, פיקציה של היהודים..

אבל עצם העובדה שהיא נכבשה ע"י עמים רבים כולל הירדנים ועכשיו הפלסטינים וכל בני הדתות לוטשים ולטשו לעברה עיניהם, אז כנראה שיש משהו מעבר לסתם צמד מילים ארץ מובטחת. שאולי הזכאים האמיתיים לה הם בני העם היהודי, שאתה עושה מאמץ להתכחש לו...(אני חייב לציין לטובה את רמת ההשקעה)...

אתה כותב -

קיומן של מדינות ישראליות שונות בשטח מקנים לנו את הזכות להקים את מדינת ישראל בתוך שטחי ארץ ישראל. אבל, זה אינו מקנה לנו זכאות בלעדית.

נניח ואכן זה לא מקנה לנו זכאות בלעדית... (לא ברור לי, איך אם "זה שלי" אזי זה לא מקנה לי זכאות בלעדית)

אבל בכל זאת אתה מאשר לנו להקים את מדינת ישראל בשטחי מדינת ישראל... אז מה הם לעזאזל אותם שטחים אם לא אלו שהיינו בהם בעבר?!?!

ישן 31-03-2011, 05:57

ה"ארץ המובטחת" - היא נושא של אמונה
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "זהו ש"הארץ המובטחת" אצלך ואצל שונאי ישראל (שזה אותו דבר)"

היא בעינייך בדיה, פיקציה של היהודים..

אבל עצם העובדה שהיא נכבשה ע"י עמים רבים כולל הירדנים ועכשיו הפלסטינים וכל בני הדתות לוטשים ולטשו לעברה עיניהם, אז כנראה שיש משהו מעבר לסתם צמד מילים ארץ מובטחת. שאולי הזכאים האמיתיים לה הם בני העם היהודי, שאתה עושה מאמץ להתכחש לו...(אני חייב לציין לטובה את רמת ההשקעה)...

אתה כותב -

קיומן של מדינות ישראליות שונות בשטח מקנים לנו את הזכות להקים את מדינת ישראל בתוך שטחי ארץ ישראל. אבל, זה אינו מקנה לנו זכאות בלעדית.

נניח ואכן זה לא מקנה לנו זכאות בלעדית... (לא ברור לי, איך אם "זה שלי" אזי זה לא מקנה לי זכאות בלעדית)

אבל בכל זאת אתה מאשר לנו להקים את מדינת ישראל בשטחי מדינת ישראל... אז מה הם לעזאזל אותם שטחים אם לא אלו שהיינו בהם בעבר?!?!
ישן 31-03-2011, 06:33

ה"ארץ המובטחת" - היא נושא של אמונה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "ה"ארץ המובטחת" - היא נושא של אמונה"

היא בפירוש אינה פיקציה של יהודים המאמינים באלוהי ישראל

ארץ ישראל, נכבשה על ידי עמים רבים, בגלל מיקומה המקשר בין אפריקה ( מצריים ) לבין אסיה ( פרס מדי בבל וכו') ואירופה (יוון ורומא) .
בעקבות היהדות היא הפכה להיות לערס (או נכון יותר להרס) הדתות. הנצרות נבעה באופן ישיר מהיהדות. ישו היה יהודי טוב ונאמן, שנלחם בשחיתות של אלו ששלטו וניהלו את בית המקדש. מוחמד צמח גם הוא על ברכי היהדות ומסיבות שלו הוא ובמיוחד ממשיכיו נאחזו בערכי היהדות ובקדושתם.
להזכירך גם הערבים הם צאצאי אברהם אבינו וישנן להם סיבות טובות לדרוש חלק (הם דורשים את הכל) מארץ ישראל.

הקשר שאתה מייחס לי עם שונאי ישראל והתכחשות לעם היהודי, היא השמצה זדונית המוכיחה על העובדה שאינך מסוגל להתמודד באופן ראוי עם עמדותי. כל פעולותי הם בכוון שמירתה של מדינת ישראל ואופיה הישראלי. לפיכך, רק קיומן של שתי מדינות בשטחי ארץ ישראל המערבית תבטיח זאת. זוהי אינה דעה בלעדית שלי - ראה את גדולי הדור כולל ראש ממשלתנו. האם גם הוא/הם כלולים אצלך ברשימת שונאי ישראל ?

אכן אתה מצטט אותי חלקית נכון :
היו בעבר שתי מדינות ישראליות שונות בשטח. אבל היו באותו שטח היו בתקופות אחרות שליטה של אחרים. עובדה המקנה לנו את הזכות להקים את מדינת ישראל בתוך שטחי ארץ ישראל. אבל, זה אינו מקנה לנו זכאות בלעדית.

לדאבוני אינני בעמדת מאשר או לא מאשר - אני פשוט מביע את דעתי בצורה מפוקחת לאור המצב הקיים בשטח. הייתי שמח מאד אם קיומה של מדינת ישראל היה מובטח בכל שטחי ארץ ישראל המערבית ואפילו מעבר לה. אבל המציאות היא אחרת. היהודים לא באו בהמוניהם לארץ ישראל והעדיפו ומעדיפים את הגלות. בארץ קיים גוף נוסף המגדיר עצמו כעם פלסטינאי. לדעתי קיומנו מוטל בספק אם נמשיך לשלוט בשטחים שנכבשו ב- 1967, בהם מרוכז גוף זה. זוהי בדיוק מהות ההפרדה - המציאות בשטח.

לבטח תעלה השאלה מה עם אותם אלו המגדירים עצמם פלסטינאים והם בכל זאת אזרחי מדינת ישראל ? הם ימשיכו לחיות כאן, בדיוק כפי שיהודים חיים ברחבי העולם.
ישן 31-03-2011, 15:33
צלמית המשתמש של רועי AZ

אתה טוען שלקרוא לך מתכחש ליהדות זו השמצה זדונית בעוד שכמה שורות קודם
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "ה"ארץ המובטחת" - היא נושא של אמונה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
בעקבות היהדות היא הפכה להיות לערס (או נכון יותר להרס) הדתות.
אתה כותב שארץ ישראל הפכה להרס הדתות בגלל היהדות... לכתוב דבר שלילי נגד דת או לייחס לה כל דבר שכזה(ולבני הדת הזו) שכל "תפקידה" בעולם היא ליפול קורבן לעמים אחרים ולסבול. הרי שזו אנטישמיות לשמה...

ולכתוב שמוחמד "גדל על ברכי היהדות" זו בדיחה טובה במקרה הטוב.. או סכנה משמעותית לחייך ממי שישמע (רמז - לא יהודי) אותך אמר את זה...

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 31-03-2011 בשעה 15:35.
ישן 31-03-2011, 17:50
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
מחמד גדל על ברכי היהדות לפחות מטאפורית. האסלאם לא מתכחש לכך.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אתה טוען שלקרוא לך מתכחש ליהדות זו השמצה זדונית בעוד שכמה שורות קודם"

מה שכן, שאר הדברים שהגבת אליהם, היו חסרי שחר לחלוטין...
הקביעה שלערבים זכות על הארץ בגלל אברהם אבינו, היא בדיחה תפלה. אברהם של המסורת האסלאמית
בכלל לא רצה בארץ, אלא הלך למכה ובנה שם את הכעבה יחד עם ישמעאל...

התיאוריה המופלאה שלו שקובעת שאם ניסוג לקווי הקדושה של 1967, תסתיים הסכנה לעם ישראל, היא
מהמשעשעות ביותר, ואני שמח לראות שהוא דבק בה. האיש אשכרה חושב שקו גבול מקרי הוא שיקבע
האם הסכנה הדמוגרפית תתקיים או תיעלם. הערים עם האזרחות הישראלית הם בעיניו לא סכנה דמוגרפית
רק מתוקף שורת הכתובת בתעודת הזהות שלהם. אני מודה שזה מצחיק להפליא - אבל מכיוון שזה החיים,
ומכיוון שה3% שדוגלים בעמדותיו הם אלה שמחליטים על חיינו כאן - מן הראוי שנבכה...
ישן 01-04-2011, 08:52
צלמית המשתמש של רועי AZ

מדינת ישראל לא תוכל להמשיך ולהיות דמוקרטית...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מתי יועיל כבודו לפרט את עמדתו ?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
האם לדעתך אין כל סכנה למדינת ישראל אם תכיל את שלטונה על כל ארץ ישראל המערבית ?
האם "מיעוט" ערבי/פלסטינאי גדול העשוי להפוך לרוב אינו מטריד אותך ? האם מדינת ישראל תוכל, לאורך ימים להיות מדינה חהודית ודמוקרטית ? כבר כיום הולכת ומתכרסמת הדמוקרטיה !!!

לא כאשר לחלק נכבד מאוכלוסיתה יש אספירציות, שאולי בכל מקרה אחר הן לגיטימיות, אבל במקרה שלנו המשמעות היא יחידה - סוף למדינת ישראל.. זה שאולי הם יהפכו לרוב מתישהו, שלדעתך זה מה שיביא את הסוף שלנו - אין לנו מה להזדרז ולהגיש את עצמנו לשוחט כבר עכשיו..

צר לי שאתה מקבל את החזרה לגבולות 67 ככזה ראה וקדש. אובדן שטחים משמעותו היא אחת - סופה המידי של המדינה.

אנחנו לא שוויץ, אנחנו לא חיים באירופה, היכן שהאוכלוסיה שוחרת שלום ודמוקרטיה- והחיים מבוססים על גבולות פתוחים ויחיסי ידידות.. אנחנו חיים בלב מאורה של חיות אכזריות, שלא מסוגלות לקבל ולהחיל בקרבן דמוקרטיה - אז אתה מצפה שאיתנו הכל יהיה בסדר והם יכבדו הסכמים?

חזרה לגבולות 67 לא תביא את השלום המיוחל.. כמה נאור שלא תהיה.

ישן 30-03-2011, 15:36
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
אתה גם משורר לעת מצוא.. הא? :)
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "או"מ שמום - אם נמשיך בדרכנו ה"גאה" לא ישאר מאיתנו מאום"

שני דברים:

מזכ"ל האו"ם עויין אותנו.
נדמה לי שברגע זה, יש לאו"ם ולמזכ"לו בעיות הרבה יותר רציניות בעולם הערבי..
נדמה לי גם, שהטרגדיה ביפן וה"חלקים הרדיואקטיבים" המתפשטים לכל עבר הם סיבה מספיק טובה למזכ"ל להפנות את כל המרץ שבו לחלק זה של העולם.
עדין קיימות כל כך הרבה בעיות בעולם שהאו"ם אינו נותן להן פתרון כבר שנים ארוכות.. ארוכות מידי וגם לשאר חלקי העולם הייתי מפנה את תשומת לב המזכ"ל.

לעניות דעתי כמובן, דווקא עכשיו אנחנו נכנסים לתקופה כל כך לא ברורה, שיש להודות לממשלת נתניהו שלא הרחיקה לכת במשא ומתן ביננו לבין הפלסטינאים. (למרות הלחצים הבלתי פוסקים מצד ארה"ב)
עם מי בעצם היית מדבר עכשיו ועל מה?!?!
עכשיו אנחנו צריכים לשבת בשקט ולתת לכל העולם הערבי לגעוש. (פעם ראשונה מבלי ש"נואשם"..)
המזל שלך ושלנו שלא הספקנו להתחייב על כלום!

נערך לאחרונה ע"י looopy בתאריך 30-03-2011 בשעה 15:38.
ישן 30-03-2011, 18:47
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

דן, שמחתי לראות ש"הישראלים" שבו, והיהודים אינם עימנו עוד...

ההודעה שלך מעוררת שאלות רבות, כראוי לכל הודעה שנכתבה אחרי שיקול דעת מעמיק ורציני:
1. מהם גבולות "האגן הקדוש"? האם הוא כולל את הר הזיתים? האם הוא כולל את כ-ל העיר העתיקה? האם
עיר דוד נכללת בו? האם הר ציון נכלל בו? האם גיא בן הנום נכלל בו (ומה המשמעות לגבי המופעים בבריכת
הסלטאן)? בקיצור, דן, העלית פה סוגייה שראוי שתתייחס אליה בכובד הראש הנדרש.
2. כיצד מתבצעת אותה שליטה משותפת? בוא נגיד שב"אגן הקדוש" מסתובב כייס. מי מפקד המשטרה שם?
ממה מורכב כוח השיטור שם? מהו הנשק שתחלק לו? שים לב שאני לא שואל שאלות קשות על נושאים דמיוניים כמו "מה נעשה אם יתמקם מחבל על חומות העיר ויירה מערבה לעבר שכונת ממילא", מכיוון שאני לא
רוצה בלבל אותך עם קושיות מסובכות שמקלקלות את השלום...
3. כתבת שאין כל בעייה לגבי "רובעים ישראליים" ו"רובעים פלסטיניים" שלגביהם לא צריכה להיות בעייה. אשמח
לשמוע על פתרונות ל"רובעים" הבאים:
א. בכדי להגיע לשכונת גילה, עליך לנסוע בכביש שעובר בין בית צפאפה לשאראפאת. אני משער ששתי
האחרונות יוגדרו על ידך כ"רובעים פלסטיניים מובהקים", שיכונו להלן בשם החיבה "מובהקים", לשם קיצור
(אגב, "מובהקים" זה כמו שעזמי הוא אינטקלטואל מובהק?), וגילה היא "רובע ישראלי" - האם לשיטתך גילה
צריכה להיות מובלעת?
ב. בכדי להגיע לפסגת זאב ונווה יעקב, יש לנסוע בין שעפאט לבין בית חנינה (עוד שתי "מובהקות"), ואני
תמה האם גם עליהן להיות מובלעות במסגרת ה"אין בעייה" שלך?
ג. הר הצופים אמנם היה בשליטתנו גם טרם 1967, אבל היה מובלעת לכל דבר. האם עלינו לשוב לימי
הזוהר של השיירות הדו-שבועיות (עכשיו יש שם יותר פעילות, נצטרך יותר אוטובוסים...)?
ד. ישנן שכונות יהודיות נוספות שאמנם אינן מובלעות, אבל הן מעבר לקו הירוק, וכבר ראינו שהפלסטינים
מתנגדים לכל בנייה בהן: הגבעה הצרפתית, ארמון הנציב, הר חומה, רמות ורמת שלמה - מעבר לאיסור
הבנייה שתטיל על היהודים באופן טבעי (שלום זה שלום!), כיצד תפתור את הציפייה הפלסטינית לפינוי
השכונות, בהן גרים מאות אלפי מתנחלים כובשניים - חלקם מצביעי מרצ?

דן, שלא יתפרש כאן שאני מטיל ספק בפתרון המצויין שלך לירושלים. ה"אגן הקדוש", מה שהוא לא כולל,
נשמע לי כמו דבר משובח - ואני בעד להגדיר את כל המזה"ת כ"אגן קדוש", שכן יש דמיון רב בינו לבין האגן
שלך:
1. גם במזה"ת וגם באגן שלך אין גבולות מוסכמים (מרוקו, למשל, האם היא חלק מהמזה"ת, או לא?
סודאן, האם היא חלק מהמזה", או לא? פקיסטאן והרפו' האסלאמיות, חלק מהמזה"ת או לא? הקווקז, כן או
לא? בדיוק כמו באגן שלך, שלאיש בעולם אין מושג מה הוא כולל...
2. כמו באגן שלך, לאיש לא ברור איך ייאכף בו החוק, וכנראה שיהיה שם ברדק חינני...
3. בדיוק כמו האגן שלך, המזה"ת הוא מקום עם המון ערבים שרובם המכריע לא מסתדרים זה עם זה, אבל
פוחדים נורא להודות באמת, שהם נורא שונאים את מנהיגי עמם...
4. בדיוק כמו האגן שלך - לא היה,אין, ולא דקה של שקט...

בקיצור, דן - אתה לא חייב להגיב לכל הטקסט - אסתפק בציור פשוט של מפת האגן הקדוש ובפתרון שלך
לסוגיית השכונות היהודיות המכותרות ב"מובהקים"....
אם תיתן פתרון מפורט שלא יגרום לי לצחוק - אני מתחייב לשנות את כל השקפת עולמי, ולהתחיל להאמין
בניסי השלומיזם.
ישן 30-03-2011, 20:04
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
איתרתי בעבורך מפה של האגן הקדוש לפלשתינאים. להלן:
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "דן, שמחתי לראות ש"הישראלים" שבו, והיהודים אינם עימנו עוד..."

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

'האגן הקדוש' הינו בטוי טמא שללא ספק בא בחטא לעולם במשרד פרסום כלשהו בארץ או בחו"ל בתקופת המו"מ [מתן ומתן] המטורף של ברק בטאבה ושווק היטב ע"י אברווווום האזרח הצרפתי הגאה שאחרי שצבר פנסיות והון מעבודתו 'למען המדינה' עבר לבזות את אותה מדינה.

בטוי שאינו רחוק מהבטויים המחליאים 'קורבנות השלום' או 'ברגישות ובנחישות' שנועדו לאפשר לפוליטיקאים
להרוויח עוד כמה ימי חסד קרובים לצלחת מצד הבראנז'ה המשפטית-תקשורתית-הון-פיתון.

קדושה דתית יתרה יש לאבן השתיה ולאיזור המקדש בהר הבית.
קדושה מוסרית יש לחיי אדם ומנקודת ראותנו - לחיי בני עמנו ובני הברית האמיתיים של עמנו.

מאחר וללא ספק ולאור נסיון העבר כל העברת סמכויות מצד ישראל לצד הערבי או הבינלאומי יסתכמו באובדן חיי יהודים סיטוני ובבזוי קודשי היהודים - הדיון יכול להסתיים עוד בתחילתו.
ישן 31-03-2011, 17:43
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כמה מפתיע: דן דיבר על "האגן הקדוש", וכנתבקש להסביר מהם גבולות אותו אגן, בחר להתחמק...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מה שנקרא לעשות בלאגן מכוון ואח"כ לבכות שאי אפשר להתיר את הפלונטר"

בכל מקרה, אני רוצה שוב לשבח אותך על תכנית השלום הנועזת. אני מציע שפעם הבאה תעשה אותה
אפילו יותר מעורפלת. אני מציע כתיבה בראשי תיבות סודיים שרק אתה תוכל לפענח, וכך כשיעיקו עליך
בשאלות ש"עושות בלגן", תוכל להשיב ב"המבינים - מבינים".

המלצה שלי לתכנית שלום מושלמת:
אנמכה"י היכג"ח אהי"ה נאה"מ

אני אכתוב את הפירוש לראשי התיבות - אבל זה בגלל שאיני דן. דן לא צריך להקל על הקוראים.

ובכן, הפירוש:
אנחנו ניסוג מכל העיר ירושלים. הפלסטינים יקלו כל גרגר חול. אם הפלסטינים יפרו ההסכם - נאשים את
המתנחלים.
ישן 01-04-2011, 14:49
צלמית המשתמש של רועי AZ

בבית המשפט נדרש הנתבע להוכיח את חפותו
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מה שנקרא לעשות בלאגן מכוון ואח"כ לבכות שאי אפשר להתיר את הפלונטר"

באותה המידה שבה התובע נדרש להוכיח את תביעתו.

ניכר שאתה תובע מאחרים לתת פתרון טוב (טוב - שיבטיח את עתיד מדינת ישראל - באמת) שעה שלך אין אחד כזה ואתה מתפתל ומתפלפל עם שלל ניסוחים ורעיונות עיוועים מבלי להתייחס בצורה רצינית לבעיות המפורטות והמנומקות שמעלה אורי..

אם אתה יוצא בהצהרות ובתוכניות - גבה אותן בנימוקים מבוססים ולא רק בקלישאות וסיסמאות.

ישן 30-03-2011, 11:04
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "מזכ"ל האו"ם: שימו קץ לכיבוש, חלקו את ירושלים"

http://news.walla.co.il/?w=/22/1810904
אביה של חנה, דרבש חאן, סיפר כי הפרשה החלה לפני שנה, כשאחיינו, מחבוב חאן, שב לכפר לאחר תקופה שעבד במלזיה, והחל להטריד את בתו - אף שגילו פי 3 משלה. דרבש התלונן נגדו שלוש פעמים בפני זקני הכפר, אך ללא הועיל, ובסופו של דבר, מצא האחיין הזדמנות ואנס את הנערה.

התכנסו זקני הכפר כדי לדון במקרה, והחליטו על גזר דינם של שני העבריינים - 201 מלקות לו, 101 לה. מחבוב הצליח להימלט לאחר כמה מלקות, אך חנה הולקתה עד למותה - לנגד עיני הוריה.

"אני חפה מפשע" - אלו היו מילותיה האחרונות של חנה אחטר, אותן אמרה בלחש לאמה. אך היה זה מאוחר מדי עבור הנערה בת ה-14 מבנגלדש. תושבי הכפר שלה, במחוז הנידח שריאטפור, כבר חרצו את דינה: היא נמצאה אשמה בניאוף עם גבר נשוי, ונידונה על ידי האימאם במסגד המקומי ל-101 מלקות שוט בפומבי. אחרי המכה ה-70 היא צנחה מחוסרת הכרה ופונתה לבית חולים - שם מתה כעבור שבוע.

לאחר מותה של הנערה נערכה לה נתיחה לאחר המוות בבית החולים - אך באופן מדהים, אותה נתיחה העלתה כי היא לא סבלה מפציעות מיוחדות, ומותה נגרם עקב התאבדות.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

ישן 30-03-2011, 19:50
צלמית המשתמש של רועי AZ

מגעיל כן אה.. שישחטו בסכינים או יירו בראשם...
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Robinbad שמתחילה ב "מסכים, לחלק את ירושלים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Robinbad
ולהחזיר את מתנחלים לשטחי ישראל או להשאיר אותם לחיסדי פלסטיניים(שזאת אופציה יותר מקובלת עליי)

גם אתה מגיע לסיפוק כל אימת שאתה שומע על רציחתו של מתנחל?

ישן 30-03-2011, 21:13
צלמית המשתמש של רועי AZ

כשגם כשמתים בני מחבלים כדוגמאת סלאח שחאדה...
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי Robinbad שמתחילה ב "מה הקשר, מה להגדרתך להומני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Robinbad
מה הקשר, מה להגדרתך להומני בכלל?

אז איפשהוא.. עמוק בפנים בפנים - אתה אומר לעצמך חבל על מותם של ילדים קטנים (מביע צער כלשהוא). לא צריך לזייף דמעות.

ישן 01-04-2011, 11:19

אם היית מנסה לקרוא ולא להגיב מן המותן היית יודע מהו מתווה הגבולות
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "דן, תפסיק להתחמק. ענה ךעניין הגבולות פעם אחת..."

אותם אני חושב, כמבטיחים את קיומה של מדינת ישראל.

אינני מתווה מפות - את זה אמורים לעשות אלו אמורים לנהל את המו"מ יחד עם אנשי בטחון ואנשים האמונים על קשרי החוץ של מדינת ישראל.

הגבולות המזרחיים שאני מציע מבוססים על קו הפסקת האש עם ירדן כפי שנקבעו במלחמת העצמאות שלנו. אליהם יתווספו שטחים בהם מצויים מרבית אזרחי מדינת ישראל בישובים הגדולים הצמודים לקו.
גוש עציון כמובן כלול בתוך השטח. לגבי אריאל ועמנואל יש לעשות מאמצים על מנת להכלילם.

בצוע ההסכם יעשה בשלבים, כאשר אין מתקדמים לשלב נוסף עד שלא מתקיימים כל התנאים של השלב שקדם לו. בקעת הירדן תשאר לשלב האחרון לאחר שיווכח שקיים שקט ואין פעולות טרור מתוך השטחים הסמוכים למדינת ישראל - כ- 15 עד 20 שנה לאחר תחילת ישומו של ההסכם. בתקופה זו כל הכניסות והיציאות תהינה מפוקחות ע"י מדינת ישראל ( אפשרות לצרוף מפקחים מן החוץ)
לגבי רצועת עזה "אחרנו את הרכבת" לדעתי ישובי צפון הרצועה היו צריכים (בהסכם) להכלל בתחום מדינת ישראל.

כמובן שאם תוקם מדינה לצידנו היא חייבת להיות מפורזת ללא כל נשק התקפי.
אין להסכים שהמדינה תהיה ריקה מיהודים - וכל מי שיחפוץ להמשיך לחיות שמה הדבר יתאפשר לו.
לא תהיה זכות שיבה של פלסטינאים אל תוך גבולות מדינת ישראל ( אפילו, שאתה אורי וחבריך, בטוחים שנעשה להם עוול גדול בכבושי 1948 וחייבים לתקן את המעוות). כמוהו גם לא תהיה חובה על המדינה שתקום לקלוט בתוכה יהודים נוספים על אלו הקיימים בה כיום ומשפחותיהם לכל הדורות.
אפשרי לדון על חילופי שטחים בהיקף לזה שיסופחו למדינת ישראל (חילופי שטחים אינו כולל בהכרח את השטחים על יושביהם).

אני מאמין שאפילו אתה היית מקבל הסכם שלום בתנאים שראויים לדעתי. נכון שקיימים קשיים בדרך ואולי יש צורך בעוד שפיכות דמים עד ששני הצדדים יכירו בצורך לצאת מהמבוי הסתום ולהתכנס לפתרון.

אני מצפה לשאלות ה"קרש" שלך - אם אמצא שאכן תהינה כאלו (הכוונה לשאלות לא עניניות) אין לי כל כוונה להשיב להן.
ישן 30-03-2011, 22:46
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
לצערי הרב הוא צודק!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "מזכ"ל האו"ם: שימו קץ לכיבוש, חלקו את ירושלים"

ירושלים הריבונית ממילא מחולקת.
מזרחה של העיר הוא בשליטה מלאה של הפלסטינים שבה וזה לא משנה אם קבלו תעודה כחולה או לאו ואם מישהו חושב שהם אזרחי ישראל.
טרם נצרב בתודעה שלהם שמזרח ירושלים כמוה כמערבה וירושלים אינה ניתנת לחלוקה.
כל עוד ואנו לא נכיר בכך, אין כל סיבה שגורם זר יכיר בכך.
העובדה היא שגם מערבה לא מוכר כבירת ישראל וכל השגרירויות נמצאות בתל-אביב, שערורייה בפני עצמה.
צריך להרחיב את הבניה במזרח העיר, להקים בה מוסדות שלטון ולהראות לעולם כי ירושלים המאוחדת היא בירת ישראל.
אגב, עד רק אחר מלחמת העצמאות התנחל לו השלטון הירדני בעיר, כולל אל-אקצה. עד אז לא הייתה כל זיקה לתושבים לישות פלסטינאית והם היו כפופים לשלטונו של האו'מ על פי תכנית החלוקה.
לגבי זיקתה לישוב יהודי: אולי צריך להסביר לאותו מלוכסן שאינו מבין דבר את הדברים הבאים:
על פי תוכנית החלוקה של ארגון האומות המאוחדות (האו"ם) משנת 1947, הייתה העיר ירושלים אמורה להיות חלק משטח בינלאומי בניהול האו"ם. לאחר מלחמת העצמאות שלטה ישראל בחלקיה המערביים של העיר ירושלים (אזור מרבית השכונות היהודיות) ובאזור הר הצופים, ואילו ממלכת ירדן שלטה בעיר העתיקה ובשכונות המזרחיות של העיר, בהם גם הרובע היהודי אשר תושביו היהודים הועברו לישראל. הגדה המערבית כולה, והעיר בתוכה סופחו לממלכת ירדן והוחל עליהם החוק הירדני." במילים אחרות, היהודים נושלו מהרובע היהודי והסיפוח הירדני כלל לא היה כלול בהסכם כלשהו, אלא השתלטות חד-צדדית
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:04

הדף נוצר ב 0.27 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר