לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-03-2011, 18:28
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
מתושלח כבר ענה היטב, אבל אני מרשה לעצמי להתפעם בכ"ז מאמונך בטוהר כוונות הטייקונים...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי YK69 שמתחילה ב "חינם...... מילא אם המדינה..."

אני תמיד חשבתי לתומי שכאשר הטייקונים רוכשים זיכיון לחיפוש גז/נפט/צואת עזים מיושנת, הם עושים זאת
בכדי למצוא לעצמם סיכוי לרווח אסטרונומי - וכעת פקחת עיניל לאפשרות שהם עושים זאת בעצם בכדי להעשיר
את קופת המדינה.
אם הדבר נכון, אזי אני הקטן מעוניין להציע להם לשלם את הסכום באופן ישיר, במקום להתעסק עם הבירוקרטיה שבתשלום עבור זיכיון.
מדינת ישראל מחזיקה חשבונות בבנקים מסחריים ובבנק ישראל, ואני משוכנע שתשובה ושות' יודעים למלא
טופס של העברה בנקאית, ולשלשלו בתיבת השירות.

אני מתחייב שפקידי האוצר יידעו לשלוח מכתב תודה חתום ביד, על מעשה כה אצילי...

וברצינות,
חיפוש אוצרות טבע היה, עודנו ויהיה הימור. אם נכשלת בהימור, הפסדת כסף. אם הצלחת בו - כיסית על כל
הפסדיך מהעבר, והרווחת מספיק בשביל לפרנס צאצאיך למאתיים הדורות הבאים. בעולם הפרימיטיבי שמסביב לנו מקובל שאוצרות הטבע שייכים למדינה, ובעל הזיכיון מחוייב לשלם למדינה את החלק הארי
מהכנסותיו, ובחלק שנותר הוא מפרנס את צאצאיו במאתיים הדורות הבאים (כן, מסתבר שהם מצליחים
לשרוד כלכלית גם אחרי תשלום מסים, מי היה מאמין).
אני מסכים שכולם היו מעדיפים לשלם פחות מסים (גם אני), אבל העניין הוא שזה לא שייך להם. הם יכולים
לטעון שזה לא פייר ששינו את כללי המשחק באמצע, אבל אנחנו יכולים לטעון שכללי המשחק שקבעו איתם
כמה פקידים בעבר, היו כ"כ הזויים שלא נותרה ברירה אלא לשנות אותם. אין מדינה בעולם שהציעה
לטייקונים מסים כה נמוכים עבור המחצבים שגילו. המצב היה בלתי אפשרי וחייב שינוי. מחוללי השינוי אינם
בדיוק חברי המפלגה הקומוניסטית. ביבי נתניהו הוא אותו אדם שמוצג בדר"כ בתור "הקפיטליסט החזירי",
כך שדי קשה לטעון שעשה זאת בכדי לפגוע בשוק החופשי.

החשש שלך שבגלל המיסוי הטייקונים יחדלו מחיפוש מחצבים בארץ, הוא חסר בסיס. אם יחשבו שיש סיכוי
למצוא כאן משהו - גובה המסים לא ירתיע אותם. בקטאר הם משלמים מעל ל90%, ואני חייב להודות שלא
שמעתי על מישהו שהוצע לו זיכיון חיפוש שם, ואמר "בשום פנים ואופן לא! המסים גבוהים מדי!!!" יודע למה?
כי, כאמור, גם אחרי המסים - נשאר המוווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווו ווווווווווון כסף (חסרים לי כמה ו"וים, אבל המסר
ברור...).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-03-2011, 20:01
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בטוח תרוויח? יא אללה, איזה כיף להם...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "אבל שם אתה בטוח תרוויח, בארץ..."

אני תמיד הייתי תמים והנחתי שלא קידוח במפרץ הוא רווח בטוח, אבל מסתבר שלך יש מקורות טובים יותר
(למה לא סיפרת לי עליהם כמו שסיפרת לי על אובמה בשעתו?....).

לא סתם פואד התחייב להפחית את המסים - פואד תמיד היה חבר של הטייקונים. רואה? תמיד יש עוד פרשנויות,
פרט לזו שמציגה את הפילנטרופיה הטבועה בכל פוליטיקאי ואיל הון...

עליך להבין משהו - הרווח הפוטנציאלי מתגיל משמעותית של מחצב טבע כמו גז או נפט, ת-מ-י-ד תהפוך את
ההשקעה למשתלמת, כל זמן שהמס נמוך מ100 אחוז...

ההשקעה הראשונית היא ההוצאה הגדולה, אבל אם היא השתלמה, הרי שההשקעה בהמשך ניצול השדה,
היא זניחה באופן יחסי - בטח בהשוואה להכנסות.

אני יודע שזה סוג של הלם, אבל תשובה וחבריו לא באמת ביקשו זיכיונות לחיפוש גז ונפט, מתוך רצון לפעול
להאדרתו וחיזוקו של המפעל הציוני, אלא בגלל שהם יהודים שרוצים להתפרנס טוב, וחשבו שזה סיכון משתלם.
הסיכון השתלם להם - והיה משתלם להם גם לו היה נקבע שישלמו 80% מס.

הסיפור של הרעש סביב הגדלת המס על רווחי הטייקונים ממשאבי טבע הוא הסיפור הרגיל של טייקון
שמעדיף לשלם פחות מסים. זה הכל. לא קרן חדשה, לא "האיום המצרי", ולא "השתלטות קומוניסטית על
האוצר". תשובה וחבריו רוצים לשלם פחות מסים. לא הצליח להם. אתה יכול להתנחם בכך שבדר"כ זה כן
מצליח להם, שובאופן יחסי אתה משלם הרבה יותר מסים מהם (בהנחה שזה מנחם אותך...).
ישן 30-03-2011, 20:27
צלמית המשתמש של YK69
  YK69 YK69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בטוח תרוויח? יא אללה, איזה כיף להם..."

תשמע כל אחד ונקודת המבט שלו.
אני מסתכל על זה ככה:
תאר לך שאתה מחליט לפתוח חנות והמדינה אומרת לך אין בעיה תשלם לנו רישיון של מיליון שקל. אם לא הולך אז באסה לך ההפסד עליך אם כן הולך אז אתה לא תשלם לי מיסים כמו כולם אלא אנחנו רוצים 50 אחוז מהרווחים שלך, היית לוקח את הסיכון?

וחוץ מזה אם כל-כך קשה לך לראות שהרווח הולך לטייקונים ולא אליך יש פיתרון, על אג"חים שמעת? על מניות שמעת? על דיוידנטים שמעת?
ממה שרשמת אני מניח שלא, אז תכיר וקבל גם חלק מהרווחים על הנפט, אבל אוי לא, היית אמור לקבל 1000 שקל לחודש כי השקעת בחברה ועכשיו תקבל פחות מ 300 בגלל הבדל במס של 20%(כן אם תחשב את המס החדש מול דו"ח רו"ה הישן אז תראה ש20% מס הבדל על הטייקון יהיה מבחינתך בערך 60-70% הפסד).
ורק שתהיה בעניינים שתשובה וכל השמות האלה שהזכרת הרווח שלהם יהיה בדיוק אותו דבר לפני ואחרי המס, מי שיפגע זה האנשים שהשקיעו בחברה(וכן יש אנשים שהשקיעו 100 שקל ויש אנשים שהשקיעו מיליון).
המסקנה: האזרח הקטן" כרגיל נפגע ולא הטייקונים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/vBulletin/image.php?u=125298&type=profile&dateline=1289576666]

ישן 30-03-2011, 20:33
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

צורת ההסתכלות שלך מעניינת - לא רלוונטית אמנם, אבל בהחלט מעניינת...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי YK69 שמתחילה ב "תשמע כל אחד ונקודת המבט..."

בוא ונסייע לדוגמא שלך להיות מחוברת לעניין:
נניח שאתה רוצה לפתוח חנות שבה תמכור מוצר שלא שייך לך, אלא לי. אני מוכן לתת לך זיכיון לחנות זו אם
תשלם לי מליון שקל בהתחלה, ואח"כ תשלם לי מס קבוע. עכשיו, המוצר שייך לי, אבל ביום יום אני אדם עני
אביון ודל, וההכנסות שלי זעומות ודלות. למרבה הצער, מי שניהל את המו"מ מטעמי, הוא עו"ד בוגר מכללת יהושע ובניו, והוא הציע לך מס נמוך באופן גרוטסקי בהשוואה לחנויות דומות בערים אחרות.
אתה פותח את החנות וישר מגלה שעשית את עסקת חייך. אני, לעומת זאת, מגלה שבגלל עו"ד מטומטם
נתתי לך מתנה ענקית, ששייכת לא רק לי, אלא גם למשפחתי הענייה, האביונה, הדלה והמעט-איטית.
אי לכך, אני אומר "סטופ", ומודיע לך שההסכם ייפתח, אחרת לא תקבל את המוצר, ולא תרוויח אפילו שקל אחד
מסכן. אם תסכים לפתיחת ההסכם, אתה תשלם יותר מסים, ובמקום להרוויח 50 מליון דולר בשנה
הראשונה, תרוויח רק 30 מליון דולר, וצתטרך לדחות בשנה את רכישת הגאלפסטרים ג'י 5 שחלמת עליו.
אני מסכים שזה קרבן עצום. מצד שני, אם תוותר על פתיחת ההסכם - לא תקבל שקל, ולא תוכל לקנות קורקינט.
נכון שעדיף לך לפתוח את ההסכם?

אני מודה לך על הצעתך הנדיבה לקחת חלק ברווחי הטייקונים באמצעות רכשית אג"חים או מניות שלהם, שיעשירו אותם עוד יותר - אחרי שכבר התעשרו בזכות מיסוי נמוך על מוצר ששייך לי כציבור...
אני מודה עוד יותר על שיעור הכלכלה המעולה שנתת לי. אכן, לא שמעתי על "דיווידנטים" עד כה. אני מניח
שזה סוג של רופאי שיניים (כמו אורתודנטים אולי?), אבל אני לא מבין איך קשורים לדיון שלנו פה...
אני לא רוצה לקלקל לך את המסיבה לגבי "תשובה והאחרים" שעבורם אין משמעות למס, אבל לפי השמועות
הם התאמצו נורא-נורא-נורא-נורא חזק בשביל שהחוק לא יעבור. נכון, ייתכן שעשו מתוך פילנטרופיה לשמה, שנובעת מדאגתם למשקיעים הקטנים, אבל אותו שדון חשדן שמתרוצץ לי בראש (אולי דיווידנט יוכל לעקור
אותו?) גורם לי להניח שהם בכ"ז צופים ירידה בהכנסות העתידיות שלהם...

אגב, עברתי השבוע עקירה כירורגית - רופאי שיניים מרוויחים הון. שווה להיות דיווידנט, הא?
ישן 30-03-2011, 20:34
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי YK69 שמתחילה ב "תשמע כל אחד ונקודת המבט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YK69
תשמע כל אחד ונקודת המבט שלו.
אני מסתכל על זה ככה:
תאר לך שאתה מחליט לפתוח חנות והמדינה אומרת לך אין בעיה תשלם לנו רישיון של מיליון שקל. אם לא הולך אז באסה לך ההפסד עליך אם כן הולך אז אתה לא תשלם לי מיסים כמו כולם אלא אנחנו רוצים 50 אחוז מהרווחים שלך, היית לוקח את הסיכון?
אבל ככה מיסים עובדים. אני מניח ששמעת על איזשהו מס איזוטרי הנקרא "מס הכנסה", כן? אל תשכח גם, שרווח זה מה שנשאר ביד אחרי כיסוי ההוצאות - שלמרבה ההפתעה כוללות גם מיסים...

וחוץ מזה אם כל-כך קשה לך לראות שהרווח הולך לטייקונים ולא אליך יש פיתרון, על אג"חים שמעת? על מניות שמעת? על דיוידנטים שמעת? מה הקשר?
ממה שרשמת אני מניח שלא, אז תכיר וקבל גם חלק מהרווחים על הנפט, אבל אוי לא, היית אמור לקבל 1000 שקל לחודש כי השקעת בחברה ועכשיו תקבל פחות מ 300 בגלל הבדל במס של 20%(כן אם תחשב את המס החדש מול דו"ח רו"ה הישן אז תראה ש20% מס הבדל על הטייקון יהיה מבחינתך בערך 60-70% הפסד). שוב, מה הקשר? אל תשכח, שאם הכנסות המדינה ממשאבים יגדלו, אז יהיה מקום לדבר על הורדת מיסים מתחומים אחרים, שכן המיסים הללו, שהינם כביכול "תוספת חדשה" יוכלו לכסות על הפערים שיווצרו מהקטנת המסים בתחומים אחרים.
ורק שתהיה בעניינים שתשובה וכל השמות האלה שהזכרת הרווח שלהם יהיה בדיוק אותו דבר לפני ואחרי המס,זה מה שאנחנו מנסים להסביר לך מי שיפגע זה האנשים שהשקיעו בחברה(וכן יש אנשים שהשקיעו 100 שקל ויש אנשים שהשקיעו מיליון). לאו נכון. אם החברה תרוויח, הרי שמניותיה יעלו והרי שגם האזרח ירוויח. מבלי להזכיר, חלילה, את האופציה שישלם פחות מס הכנסה (למשל) עקב הכיסוי מהמס דלעיל.
המסקנה: האזרח הקטן" כרגיל נפגע ולא הטייקונים. וזה קשור לשפך המקלדת שלך כי?
ישן 31-03-2011, 12:45
צלמית המשתמש של YK69
  YK69 YK69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "[QUOTE=YK69]תשמע כל אחד..."

"אל תשכח, שאם הכנסות המדינה ממשאבים יגדלו, אז יהיה מקום לדבר על הורדת מיסים מתחומים אחרים, שכן המיסים הללו, שהינם כביכול "תוספת חדשה" יוכלו לכסות על הפערים שיווצרו מהקטנת המסים בתחומים אחרים."

כן אתה צודק, ממש הרגשתי את זה. העלו להם מיסים על הרווחים מהמחצבי נפט ולנו העלו את מחיר הדלק. המערכת שלנו פועלת מושלם, אה לא זה אמור להיות הפוך......

עריכה: בכל מקרה הכי טוב לעשות שהמדינה תהיה אחראית על החיפושים ולא חברות ציבוריות.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/vBulletin/image.php?u=125298&type=profile&dateline=1289576666]

נערך לאחרונה ע"י YK69 בתאריך 31-03-2011 בשעה 12:48.
ישן 31-03-2011, 17:36
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בישראל, מי שהובילו מהפכה חברתית מא ומעולם, היו תלמידיו של ז'בוטינסקי
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אורי עוד יוכלו להבין ממך"

האיש הזה, שמעולם לא הגדיר עצמו כסוציאליסט, דיבר על חמישה מ' שעל המדינה לספק לאזרחים:
1. מזון - אנשים לא ירעבו במדינה מתוקנת.
2. מעון - לא יהיו הומלסים במדינה מתוקנת.
3. מלבוש - לאנשים לא יהיה קר בחורף במדינה מתוקנת.
4. מורה - החינוך צריך להיות איכותי, ובחינם.
5. מרפא - הרפואה צריכה להיות איכותית, וממלכתית.

אני מוסיף מ"מ ששית ומובנת מאליה: מגן. חובת המדינה להגן על אזרחיה.

ז'בוטינסקי הוא אבי הימין הישראלי ולפחות שתי מפלגות רואות עצמן כתלמידות מובהקות שלו (הגם שרוב
בוחריהם ונבחירהן לא יודעים כמעט כלום על האיש הדגול ותורתו...) - ואם הוא היה חברתי, גם לי מותר...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:01

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר