לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-04-2011, 13:32
  edensi edensi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.09
מעבר מ.NET לMF

שלום, סיימתי קורס תכנות ואתמול הגעתי להשתבץ בצוות
בחרתי מקום שיש בו בעיקר תכנות OOP והמון WEB כי זה באמת מה שהכי רציתי

לגעת גם בHTML, גם בJAVA, גם בJAVA SCRIPT ואני בכלליות מאוד מתחברת לזה.
ממש ציפיתי לזה, לא היה אכפת לי גם לקבל לעבוד בC# או משהו דוט-נטי אחר
פשוט ידעתי שזה הכיוון שלי.
הייתה לי מלא מוטיבציה לבוא, ללמוד, להשקיע ולהפוך לשפיצית במה שאני אעשה שם.

כשהראו לי את המערכת שנכנסתי אלייה, הייתי בשוק.
אני הולכת לעבוד בMainframe...
באמת שכמעט בכיתי כשראיתי את זה
ציפיתי שיפתח איזה דפדפן עם ויזואליות וראיתי מסך שחור שלא יצא לי להתקל בו בלימודים שלי.
אני יודעת שיש לי את המצע להתחיל ללמוד את זה עקרונית, אבל זה כל כך רחוק ממה שאני מכירה...
בזמן שאחרים יעברו חפיפה קצרה שלי תהייה לאורך כמעט שנה...
אני אולי אתגבר על זה ואפילו אוהב את זה אבל בנתיים זה ממש מציק לי, אני מרגישה ממש רע אפילו לחשוב על זה שאני הולכת להכנס לשם ואני בדר"כ לא באה בגישה כזו ויש לי מלא מוטיבציה לשירות.

מי שאחראית עליי אמרה לי שMF זה דווקא יתרון כי בסופו של דבר יותר קשה לתכנת בזה ואז נהיים הרבה יותר מקצועיים ואחר"כ המעבר ל.NET נגיד הוא ממש פשוט וקל ושהמעבר ההפוך הוא הרבה יותר קשה. עוד אמרו לי שבהתחלה כולם בשוק ואז לומדים לאהוב את זה.
אני רוצה להיות מקצועית וללמוד כמו שצריך ולתת תוצרים טובים אבל בשביל זה אני קודם כל חייבת לייצב את הדעה שלי לגבי זה. זה לא יוכל לקרות אם אני אהיה מתוסכלת מעצם העובדה שזה מה שאני לומדת.
אני ממש אוהבת לתכנת ואני בכל מקרה ארצה ללמוד אבל אני חושבת שעצם העובדה שממש ציפיתי ורציתי משהו ואז פתאום ראיתי משהו שהוא ויזואלית ממש שונה זה די הבהיל...

אני יודעת שזה פורום .NET, אבל יש אולי מישהו שעשה את המעבר, שיצא לו לגעת בזה פעם או שהוא מכיר מישהו שמתעסק בזה?

תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-04-2011, 19:27
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "לא ממש ענית לשאלה שבכותרת"

אם אתה מתעקש להשתמש בזוועת העולם שנקראת Visual Studio על מנת לכתוב את הקוד שלך, אתה יכול לעשות את זה עבור כל שפת תכנות. למיטב זכרוני יש להם גירסא לכל אחת ואחת מהן (יש IDE-ים אחרים שמצליחים באורח פלא לתמוך בכל שפה אפשרית מתוך תוכנה אחת). בד"כ ה"ידידותיות" שלך מגיעה עם "טוחן ת'מחשב, עובד לאט, ומשגע אותי", אז מטבע הדברים אני לא מכיר אותן כ"כ (משום שאינני משתמש בהן). אבל אני בטוח שחיפוש בגוגל ימצא לך שפע של כאלה. רובן, כיאה ל"נוח", "כבד", ו"איטי", כתובות כמובן בג'אווה, האבא הקדמון של דוט-דרעק.

את ההערה לגבי הקושי במסד נתונים ולינוקס (?) לא הבנתי. לא ברור לי מה הקשר בין מערכת ההפעלה לבין קושי וסיבוכיות בדברים מסויימים. במוצרים שהם microsoft-only - זה אמנם קשה, בעייתי, נדפק וכו', אבל זה פשוט משום שמיקרוסופט כתבה את ה CLR / Jitter, והם, כידוע, מתכנתים גרועים. זה כשלעצמו לא קשור לחלונות. לצורך הדוגמא המאוד פשוטה: ב PHP, פרל ופיית'ון (טוב פיית'ון קצת פחות כי יש OO מיותר), החיבור ל DB מאוד פשוט - וברגע שהקוד שלך נכתב פעם אחת ועובד, הוא גם ימשיך לעבוד. גם כשכל הנ"ל רצות על חלונות. אמנם על חלונות זה ירוץ לאט יותר מאשר על כל מערכת הפעלה אחרת - אבל הבסיס יישאר אותו דבר, ובעיות יציבות מהסביבה שלהן לא תהיה לך. (אא"כ אתה רץ בתוך IIS במקום באמצעות שרת Web אמין, אבל אז הבעייה היא שאתה טמבל, ולא בעייה בכל הסביבות הנ"ל, שהקוד שלהן יציב ואמין...)

ישן 11-04-2011, 20:37
  משתמש זכר kanabis kanabis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אם אתה מתעקש להשתמש בזוועת..."

כמה שטויות בתגובה אחת, כבר התעייפתי לקרוא בשורה השלישית. ובקשר למשפט :
"טוחן ת'מחשב, עובד לאט, ומשגע אותי" - תעבוד עם מחשב נורמלי, לא עם מחשב לפני 10 שנים, שאתה מריץ עליו לינוקס, בגלל שככה הוא מהיר יותר. פשוט תקנה מחשב טוב, ותשים מערכת חלונות 7. ואז תפסיק לדבר שטויות.
ואני אומר לך את זה בתור מפתח שעבד עם לינוקס בעבר. זה מיותר, מעייף ומייגע, כל פעם להתקין חבילות, ולעשות קומבינות, מה בסך הכל רציתי?! ליצור אפליקציה חלונאית\ווב.
עבודה שלוקחת 30 דקות בVs במערכת חלונות, בלינוקס זה לוקח שעתיים. וזה בגלל ההתעקשות העיוורת שלכם, לרשום את כל הקוד לבדכם,ליצור כל קלאס בעצמכם, ולהיות "חכמים". עד שתבינו שזמן זה כסף, ונוחות זה זמן.
ישן 12-04-2011, 18:21
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי kanabis שמתחילה ב "כמה שטויות בתגובה אחת, כבר..."

להתקין חבילות בלינוקס צריך רק חכמולוג שלא מסמן בהתקנה הראשונית של המערכת "Everything". מי שחושב שהוא חכם גדול, שיתמודד. (לעומת זאת, שמעתי שמי שמתקין את חלונות במלואה, עדיין צריך להתקין דוט-דרעק כדי שאפליקציות דוט-דרעק יעבדו לו. הכצעקתה?!)

מאחורי שאר הדברים שכתבתי אודות דוט נט, אני, ושאר העולם (שלא מכיר את האלטרנטיבה - ולכן רק מדבר ולא עושה), עומדים מאחורי טענות האי יציבות.

משעשע שיש לך בעייה עם התקנת חבילות, אבל למי שיש בעיות עם חלונות, אתה אומר "תחליף מערכת קומפלט". מעניין מה אמרת כשהייתה רק XP (או איכסה) ולא היה לך במה להיתלות. ומעניין (טוב, לא כזה מעניין), איך על 7 (שהיום היא קדושה - ידידותית, נוחה, הוסיפו רק עוד 5 שלבים מיותרים בדרך לשינוי כל הגדרה רק כדי להגיד שיש משהו חדש... וה UAC... הו ה UAC! כיף חיים!) אתה תדע ללכלך יפה מאוד.... מיד כשתצא הגירסא הבאה של חלונות, שכמובן, תהיה עם יותר בעיות.

אשר ל"שדרג את המחשב שלך ואז תריץ חלונות 7" - גם על המחשב שלי, כל הנ"ל יהיה נכון. קוד עם באגים זה קוד עם באגים, בלי קשר למהירות המכונה שלך. גם מחשב על עם פטה-בייט של זיכרון, בסופו של דבר, יגמר לו הזיכרון, כשהסביבה שלך לא משחררת משאבים בין ריצות שונות של instance-ים שאמורים להיות isolated (הדבר היחיד שדוד-דרעק ירש מ ASP, והיו חייבים שהוא יירש דווקא את התכונה הגרועה ביותר...). כיוון שהתעניינת בחומרתי העלובה עליה אני מריץ את הלינוקס שלי...

shimi@matrix ~ $ grep name /proc/cpuinfo
model name : AMD Phenom(tm) II X4 955 Processor
shimi@matrix ~ $ grep MemTotal /proc/meminfo
MemTotal: 8192448 kB

(תראה איזה יופי, אצלי אפשר לעשות לזה קופי+פייסט, ממש כמו בכפתור ימני על Computer ואז Properties, נכון?)

זמן זה כסף. נוחות זה עניין של הגדרה (חכם מה הוא אומר? "משהו עובד הוא נוח!"). שנינו יודעים מה עושים כשרוצים מערכת אמינה. טוב, לפחות אני יודע. אולי אתה צריך עוד קצת דוגמאות. קח אחת, מתנה ממני. יש עוד הרבה מאיפה שזו באה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4029081,00.html [וכן, אני יודע שאני קצת יורה לעצמי ברגל בכך שאני מביא כתבה מהאתר שבו "מומחי המחשבים" סולדים מכל מה שלא מגיע מקונצרן Wintel...] יודע מה - הנה עוד אחת. על אנדרואיד ( = לינוקס) והשתלטותו הכמעט מוחלטת (למעט פאנבויז של אפל...) על עולם הסמארטפונים בגלל יתרונותיו מול כל מע"ה אחרת, אין מה להרחיב. כשדוט-דרעק יצליח להריץ משהו על סמארטפון - דבר איתי.

כיוון ששנינו לא נשכנע אחד את השני (ואסונות קידוח כמו של BP ימשיכו לקרות בגלל אדיוטים שבנו מערכת ניטור לדברים קריטיים מבוססת חלונות [!] שחוות מסכים כחולים וגורמות לאסונות האקולוגיים הגדולים בהסטוריה), אאחל לך בזאת המשך ערב מצויין, וכמובן, שלוחה אלייך ברכת:

/ Server Application Error in.

שא ברכה.

ישן 25-06-2011, 02:05
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "לא ממש ענית לשאלה שבכותרת"

סביבה "ידידודית ועשירה", כמו VS? אתה מגיעה מתחום התכננות? אין שום דבר ידידותי ונוח במיוחד בVS.
הנה כמה אלטרנטיבות
http://he.wikipedia.org/wiki/NetBeans
http://en.wikipedia.org/wiki/Code::Blocks

ציטוט:
ביבת פיתוח ידידותית ועשירה בתכונות כמו ה visual studio?

כן, אתה בטח מתכנת ב10 שפות במקביל.. אם אתה מתעקש אתה מוזמן להתקין אקליס, אקליפס תומך בכל שפת תכנות אפשרית במויחד בשביל תכנתי על שעובדים במקביל עם 10 שפות תכנות.. רוצה ML בבקשה? סקים נו פרובלם, פרולוג? לך על זה..
אבל האמת היא שאין דבר כזה IDE שיודע להיות טוב בהכל(כן, VS ממש לא עושה טוב את הכל).

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 25-06-2011 בשעה 02:10.
ישן 02-04-2011, 14:17
  טוארג טוארג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי edensi שמתחילה ב "מעבר מ.NET לMF"

עניתי לך באופן כללי בפורום תכנות, אוסיף כמה מילים על דוט נט.

אני מבין שהתמקדת בלימודים בסביבה זאת, שהיא אחת מהשתיים שמשחקות בעולם המודרני, השנייה היא ג'אווה. היתרון הגדול של ג'אווה הוא כמובן העולם הפתוח, התשתית האנושית שמתבטאת לבסוף בתשתיות תוכנה - מיליון חבילות או ספריות שמממשות תקנים ורעיונות שונים ומשונים. היתרון של דוט נט הוא המאמץ המרוכז של חברה עם הרבה משאבים לבנות סביבה מעולה ברמת שפות התכנות, ממשקים בשפע (כגון מסדי נתונים), ספריות שמכסות את הצרכים המודרניים, וסביבות ריצה שונות ומשונות - המחשב האחד, הרשת, מערכות מבוזרות. למה זה רלוונטי? כי כמיינפריים הכיל שילוב של היתרונות משני הסוגים האלה... עד שברגע מסויים העולם הטכנולוגי החל לנוע לעבר מיחשוב אישי, רשתות, פתיחות, וכדומה והאבולוציה של המיינפריים נעצרה.

לדוט נט בגרסאותיו האחרונות יכולות יפהפיות הן ברמת הנדסת התוכנה (למשל LINQ) והן בכל הספריות המשלימות. פיתוח מערכות יכול להיות מהיר, נעים, ובאיכות גבוהה. לא בטוח שתמצאי דברים דומים במיינפריים. אני מניח אמנם שלא יכניסו אותך לשפת הקובול שעדיין חוגגת שם, אבל גם שפות אחרות יכולות להראות מסכנות לעומת מה שנחשפת לו. דברים שהיו מיידיים, למשל גישה למסדי נתונים, או עבודה עם XML, או תקשורת דרך TCP/IP ודרך HTTP ודרך Web Services, כל אלה כבדים ומורכבים במיינפריים.

מצד שני - העקרונות של ארכיטקטורת תוכנה הם אותם עקרונות. אותה רוח של כתיבה מסודרת ושיטתית, ממשקי אדם-מכונה טובים, הפרדה בין שכבות, וכן הלאה. ההבדל הוא שבמערכות המיינפריים הכל נוטה להיות ענק. לכאורה קושי, למעשה אתגר שאם תעמדי בו יכין אותך לעולם האמיתי הרבה יותר טוב מאשר אם היית, נניח, מבלה כמה שנים בקידוד אפליקציות ווב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:45

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר