לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-04-2011, 11:39
  Toblerone Toblerone אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.11
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "שתי המצלמות טובות. ה D300s..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
בנוגע לעדשות - אילו עדשות יש לך? ברוב המקרים, המעבר מאנלוגי לדיגיטלי לא חוסך שום דבר כיוון שהעדשות שהשתמשת בהן פעם, כבר לא רלוונטיות כיום.
הבחירה בניקון היא בחירה מצויינת בלי קשר לזה שיש לך עדשות של ניקון, אני פשוט לא בטוח שהעדשות הן אישיו.

לא מדויק.
בדגמי ה-DXXX של ניקון ומעלה יש "תקשורת" בין עדשות ה-Manual לבין גוף המצלמה,
כאשר המצלמה מסוגלת למדוד אור בעזרת העדשות הישנות ואף לומר לך מתי אתה בפוקוס.
כלומר - אתה יכול לעבוד עם העדשות הישנות במצב A (בחירת צמצם) והמצלמה תמדוד אור, כרגיל.
בנוסף, וכאן מגיע החלק המהותי של התקשורת הזו, כאשר אתה תכוון על האובייקט ותתחיל לעשות
פוקוס באופן ידני, המצלמה תדליק מנורה ירוקה מצד ימין שתתריע לך אם אתה בפוקוס או לא.
לדעתי, זה דבר גדול. אני משתמש בעדשות ישנות ומצוינות של ניקון והן כן רלוונטיות גם היום.
לדוגמא - יש לי 50 מ"מ צמצם F/1.4 ישנה, בנויה כמו טנק, מצלמת פנטסטי, אני לא חושב אפילו
על רכישה של עדשה מקבילה חדישה AF, בין היתר בזכות התכונה הנ"ל של המצלמה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-04-2011, 13:07
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Toblerone שמתחילה ב "[QUOTE=Narxx] בנוגע לעדשות -..."

נכון שיש מדידת אור, אבל לרוב המשתמשים, העבודה בפוקוס ידני הופכת את העדשה ללא רלוונטית.
אני יכול לספר לך שבצעירותי, צילמתי עם Ricoh KR-5 ולאחר מכן שדרגתי ל Pentax K1000.
שתי המצלמות ידניות (ללא עדיפות צמצם / תריס וללא אוטופוקוס) וצילמתי איתן ונהניתי מהן מאוד,
ועדיין אני לא
אמליץ על רכישה שלהן כיום. העבודה בפוקוס ידני קשה יותר, מפספסת יותר ואיטית יותר. לעיתים
הרגע המכריע
יעבור כשאתה תבזבז את הזמן בחיפוש הפוקוס (מה גם שזה מאמץ את העין, מגדיל את המספר וגורר
ירידה בראיה ולאחר שימוש מאומץ אתה צריך לתת לעין לנוח כי היא מתעייפת).

בכל זאת, ישנם 2 מצבים בחיי היום-יום שלי שאני כן מעדיף פוקוס ידני.
1. בסטודיו כשאני מצלם אובייקטים קטנים ודוממים (כמו תכשיטים). המצלמה ניצבת על חצובה ובעזרת
הפוקוס הידני (בשילוש שימוש ב Live-View) אני יכול לבחור את האיזור המדוייק אותו אני רוצה בפוקוס,
ואני יודע שהאובייקט לא יזוז והסצינה לא תשתנה בזמן שאני משחק עם העדשה ומגדיר את מפתח
הצמצם שאני רוצה לכל פריים.
2. בצילום עם עדשת MF שנמצאת אצלי - Nikon 1000mm. עדשת מראה, כבדה ומגושמת ללא
מנגנון אוטופוקוס.
כמו במקרה הקודם, הצילום איתה מחייב שימוש בחצובה (כמעט תמיד) וקשה לתפוס איתה את מישור
הפוקוס בעזרת העינית הקטנה בלבד. אני משתמש בה כיוון שאין לי שום עדשה אוטופוקוס אחרת
שמגיעה ליחס הגדלה כל כך גדול.

אם הייתי יכול לבחור בין עדשת MF לעדשת AF, הייתי בחור ב AF מבלי לחשוב פעמיים.
ברשותי ה Nikkor 50mm f/1.4 AF ואני מרוצה ממנה מאוד. אני מאמין לך שהתוצאות שאתה מפיק
עם שלך טובות כמו התוצאות שאני מפיק עם שלי (אפילו שהיא עלתה לי בסביבות ה 1400 שקל) אבל
אני לא אתפלא אם היית מצליח לתפוס יותר מהעדשה האוטומטית, אם כי זה מאוד תלוי איפה אתה
מצלם. אני מצלם בסביבה מאוד דינאמית (אנשים) שכל הזמן זזה ומשתנה, ועוד בתנאי תאורה קשים
(אחרת, בשביל מה 1.4?) ולבצע MF בסצינה כזו - מאוד קשה (מה גם שהפריזמה של ניקון ממש
מעאפנה בהשוואה לזו של Ricoh )

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 14-04-2011 בשעה 13:09.
ישן 14-04-2011, 14:00
  Toblerone Toblerone אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.11
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "נכון שיש מדידת אור, אבל לרוב..."

אכן - היום אני לא אמליץ למישהו לרכוש עדשות ידניות או/ו SLR (אולי לסטודנט תפרן לצילום).
המעבר לדיגיטלי הוא מבורך וכמעט הכרחי, גם עבורי. בניגוד למכוניות, שם אני מעדיף גיר
ידני על פני גיר אוטומטי, בתחום הצילום אני מעדיף את ה"אוטומט" / הדיגיטלי על פני הידני.
המצלמות של היום (D3X, D700) עם העדשות החדשות (70-200 , 24-70) לא נופלות באיכות
התמונה מזו של הפילם (F5).
ובכל זאת, הבחירה במערכת מסוימת או מצלמה מסוימת בגלל התאימות שלה לעדשות Ai-s
היא לגיטימית לדעתי והיא, בין היתר, הנחתה אותי בבחירת ניקון ולא קנון.
בנוגע לעדשות הידניות, אני נהנה לצלם איתן ומדי פעם לחזור לתקופה בה צילמתי בפילם,
הייתי מכוון את רוב הפרמטרים באופן ידני ואף מפתח בעצמי. זה כיף וזה תענוג שאני לא אוותר עליו
למרות שאני "מפסיד" בלכידת מצבים דינמיים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:22

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר