לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-04-2011, 08:29
  משתמש זכר תמיר ביבי תמיר ביבי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.11
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "תרגיע עם החידוד, כמעט נשרט לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
תרגיע עם החידוד, כמעט נשרט לי המסך
התפיסה יפה מאוד ונראה שיש הרבה פרטים בפריים, החידוד הורס.

בתקופה האחרונה, כשאני עם ה D700, אני לא מחדד בכלל אחרי הקטנה. בעבר הייתי מעביר unsharp mask בערכים נמוכים של 100% על רדיוס של 0.2 פיקסלים, ואפילו את זה אני לא עושה היום.

מתן תודה על התגובה !
אין כאן חידוד יתר אבל מה שאתה מרגיש כאן לדעתי זו ירידה באיכות כתוצאה מהקטנת הקובץ גם בגודל וגם במשקל (מתחת ל-250 ק"ב ניכרת כבר ירידה משמעותית באיכות).
ראה את התמונה באתר אחר http://www.tamirbibi.deviantart.com/#/d3d18w9 גם לאחר הקטנה משמעותית ובגודל 800 פיקסלים אבל בכ-360 ק"ב. אני חושב שיש הבדל.

בברכה,

תמיר

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-04-2011, 12:55
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי תמיר ביבי שמתחילה ב "הי מתן, שתי התמונות בשני..."

אני חושב שאתה טועה. אני כרגע במכללה, אבל כשאחזור הביתה אני אנסה לקחת את התמונה של ה 360KB שנמצאת ב DA ואשמור מחדש באיכות שתספיק לפרש (הגבלה של 250KB) ואשווה את התמונה שאני שמרתי לתמונה שאתה העלית.
מהנסיון שלי בפוטושופ בכלל ובהעלאת קבצים לפרש, אני נוטה שלא לקבל את הטיעון שלך.
א. העיבוד שעברה התמונה שהועלתה לפרש שונה מהותית מהעיבוד של התמונה שעלתה ל DA ברמת הקונטרסט וברמת הבהירות של שערות הגוף של החרק.
ב. תמונת המקרו שלך מכילה ברובה רקע נקי אשר פורמט JPG יודע לדחוס מעולה. מבלי לבדוק, אני מניח שאוכל לשמור את התמונה שלך באיכות "10" בפוטושופ בלי בכלל בעיה, בגודל הנוכחי, ולהעלות לפרש.
תמונות בעיתיות הן תמונות עם הרבה פרטים (כמו למשל צילום של עץ עם הרבה עלים לרקע השמים). התמונה שלך חסרת פרטים ברוב חלקי התמונה (רקע רדוד מאוד) ולכן היכולת להעלות לפרש את הקובץ תוך כדי שמירה על איכות הקובץ היא כמעט וודאית.

אני אבדוק את זה מאוחר יותר.
תודה

ישן 03-04-2011, 13:18

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני חושב שאתה טועה. אני כרגע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
אני חושב שאתה טועה. אני כרגע במכללה, אבל כשאחזור הביתה אני אנסה לקחת את התמונה של ה 360KB שנמצאת ב DA ואשמור מחדש באיכות שתספיק לפרש (הגבלה של 250KB) ואשווה את התמונה שאני שמרתי לתמונה שאתה העלית.
מהנסיון שלי בפוטושופ בכלל ובהעלאת קבצים לפרש, אני נוטה שלא לקבל את הטיעון שלך.
א. העיבוד שעברה התמונה שהועלתה לפרש שונה מהותית מהעיבוד של התמונה שעלתה ל DA ברמת הקונטרסט וברמת הבהירות של שערות הגוף של החרק.
ב. תמונת המקרו שלך מכילה ברובה רקע נקי אשר פורמט JPG יודע לדחוס מעולה. מבלי לבדוק, אני מניח שאוכל לשמור את התמונה שלך באיכות "10" בפוטושופ בלי בכלל בעיה, בגודל הנוכחי, ולהעלות לפרש.
תמונות בעיתיות הן תמונות עם הרבה פרטים (כמו למשל צילום של עץ עם הרבה עלים לרקע השמים). התמונה שלך חסרת פרטים ברוב חלקי התמונה (רקע רדוד מאוד) ולכן היכולת להעלות לפרש את הקובץ תוך כדי שמירה על איכות הקובץ היא כמעט וודאית.

אני אבדוק את זה מאוחר יותר.
תודה

הי מתן,

אני לא מתיימר להיות מנוסה כמוך בתוכנות עריכה אבל כעובדה זה כל מה שעשיתי. לקחתי את הקובץ המוקטן ל360 ק"ב והקטנתי אותו שוב ל-250. זה הכל וללא כל עיבוד נוסף.
אם אתה יודע לעשות את זה טוב יותר, כל הכבוד לך !

אבל תעשה לי טובה ואל תגיד לי שאני לא יודע או לא זוכר אילו פעולות ביצעתי בעצמי (וזה היה רק אתמול)

בברכה,

תמיר

ישן 03-04-2011, 13:35
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי תמיר ביבי שמתחילה ב "[QUOTE=Narxx]אני חושב שאתה..."

היי תמיר.
אני חלילה לא מנסה להגיד שאתה לא יודע מה שאתה עושה, אני פשוט מציין דברים כפי שהם נראים לי מהנסיון שלי.
לעיתים אנשים טועים וזה מקובל לקבל ביקורת בפורומים (אני מקווה שזו הסיבה שאתה מעלה לכאן את התמונות שלך, בשביל לקבל ביקורת ופידבקים מהקהילה.. בכל מקרה, זו המהות שלה).

לא התעצלתי ובדקתי את עצמי. נכנסתי לפוטושופ עם התמונה ששמת ב DA וניסיתי לשמור מחדש בלי לשנות שום דבר, באיכות "10". גודל הקובץ היה פחות מ 200KB כך שהוא מתאים ממש לפרש.
תמונת מסך של תהליך השמירה, פשוט שמירה בשם, בלי שום דבר אחר:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לאחר השמירה, התוצאה היא התמונה הבאה:

הגדלתי לבדוק את התיאוריה שלי בנוגע לחידוד יתר. לקחתי את התמונה שאני שמרתי והעברתי עליה Unsharp Mask בערכים דיפולטים של 50% עוצמה ברדיוס 1 פיקסלים.
התוצאה לאחר העיבוד הזה היתה קרובה ממש לתוצאה שאתה העלית לפרש (מי שרוצה לבדוק, מוזמן לבצע את הניסוי שאני עשיתי).

כפי שאמרתי, אני פשוט אומר איך שזה נראה מהנסיון שלי בעיבוד צילומים בפוטושופ.
אני לא טוען שעשית משהו בזדון או משהו, פשוט לטעמי התמונה המקורית מחודדת מדי וכי התמונה שיש ב DA מוצלחת יותר, וכי יכלת להגיע לאותה התוצאה גם בפרש לו פשוט שמרת את התמונה המקורית באיכות "10" (אגב, אתה תקבל תמיד איכות גבוהה יותר אם תשמור ישירות מהמקור ולא מתוך עיבוד אחר, כפי שאני עשיתי).

בהצלחה!
מתן.

ישן 03-04-2011, 14:27

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "היי תמיר. אני חלילה לא מנסה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
היי תמיר.
אני חלילה לא מנסה להגיד שאתה לא יודע מה שאתה עושה, אני פשוט מציין דברים כפי שהם נראים לי מהנסיון שלי.
לעיתים אנשים טועים וזה מקובל לקבל ביקורת בפורומים (אני מקווה שזו הסיבה שאתה מעלה לכאן את התמונות שלך, בשביל לקבל ביקורת ופידבקים מהקהילה.. בכל מקרה, זו המהות שלה).

לא התעצלתי ובדקתי את עצמי. נכנסתי לפוטושופ עם התמונה ששמת ב DA וניסיתי לשמור מחדש בלי לשנות שום דבר, באיכות "10". גודל הקובץ היה פחות מ 200KB כך שהוא מתאים ממש לפרש.
תמונת מסך של תהליך השמירה, פשוט שמירה בשם, בלי שום דבר אחר:

לאחר השמירה, התוצאה היא התמונה הבאה:

הגדלתי לבדוק את התיאוריה שלי בנוגע לחידוד יתר. לקחתי את התמונה שאני שמרתי והעברתי עליה Unsharp Mask בערכים דיפולטים של 50% עוצמה ברדיוס 1 פיקסלים.
התוצאה לאחר העיבוד הזה היתה קרובה ממש לתוצאה שאתה העלית לפרש (מי שרוצה לבדוק, מוזמן לבצע את הניסוי שאני עשיתי).

כפי שאמרתי, אני פשוט אומר איך שזה נראה מהנסיון שלי בעיבוד צילומים בפוטושופ.
אני לא טוען שעשית משהו בזדון או משהו, פשוט לטעמי התמונה המקורית מחודדת מדי וכי התמונה שיש ב DA מוצלחת יותר, וכי יכלת להגיע לאותה התוצאה גם בפרש לו פשוט שמרת את התמונה המקורית באיכות "10" (אגב, אתה תקבל תמיד איכות גבוהה יותר אם תשמור ישירות מהמקור ולא מתוך עיבוד אחר, כפי שאני עשיתי).

בהצלחה!
מתן.

מתן תודה רבה על ההשקעה, אני באמת מעריך זאת !

אין לי ומעולם לא היתה לי שום בעיה עם ביקורת אלא להיפך. אבל הביקורת הנכונה היתה צריכה להיות "תמיר, הקטנת את הקובץ בצורה לא טובה או כדאי היה לך להקטין את הקובץ מהמקור ולא מהגרסה המוקטנת ממילא". את זה אני יכול לקבל בחום כי בכך אתה צודק.

אבל לטעון בתוקף שחידדתי שוב בחידוד יתר את הגרסה של פרש בעוד שלא עשיתי זאת, זו בעיני איננה ביקורת אלא ציון עובדה שאינה נכונה בעליל.

בכל מקרה תודה על ההתייחסות ועל ההשקעה הרבה שלך, הפקתי ממנה בסופו של דבר את המסר הפרקטי החשוב ואיישם אותו בהקטנות הבאות שלי לאתר.

בברכה,

תמיר

ישן 03-04-2011, 15:08
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי תמיר ביבי שמתחילה ב "[QUOTE=Narxx]היי תמיר. אני..."

אני לא טענתי שאתה חידדת בכוונה את התמונה יותר מדי, אני טענתי שהתמונה מחודדת יתר על המידה.
מעבר לזה, הראיתי איך אני שומר את התמונה שלך לא מתוך המקור אלא מתוך העריכה הקודמת שלך ב DA והתמונה לא היתה מחודדת כמו שאתה הצגת בפרש, אלא רק לאחר שהפעלתי עליה Unsharp Mask בערכים דיפולטיים, כלומר, בוצעה בהכרח פעולת חידוד נוספת על התמונה שעלתה לפרש.

אני לא מבין איך הצלחת להשיג את האפקט הזה בשמירה מחדש כך שאני יכול לשער שהפעלת פעולת חידוד טרם השמירה (בין אם בכוונה או בטעות).
דרך נוספת לחדד תמונה מבלי להפעיל חידוד אקטיבי היא ע"י הקטנת מימדי התמונה (resize) אבל פעולה זו לא קרתה כאן כיוון שמדובר בתמונות באותם מימדים פיסיים.
ניסיתי להגיע לתוצאה שפרסמת בפרש, מתוך התמונה שהעלית ל DA ולא הצלחתי להגיע לזה, מלבד שימוש יזום בכלי חידוד כך שהמסקנה שלי, הן מההשערה שמקורה בנסיון שלי, והן מהניסוי שעשיתי בעצמי (אשר פרטיו מפורסמים בהודעתי מעלה וניתנים לשחזור ע"י כל אדם שברשותו פוטושופ) היא שבוצע חידוד נוסף לתמונה שעלתה לפרש.

אני מצטער שאני מנפח לך את האשכול, אני פשוט רוצה להעמיד דברים על דיוקם.
כפי שאמרתי, טעויות קורות ואני לא בא להאשים אף אחד בשום דבר.
העובדה היחידה שציינתי היא שהתמונה שעלתה לפרש חדה מדי באופן כללי, חדה יותר מזו שעלתה ל DA והחידוד הזה לא היה יכול להגרם משמירה מחדש אלא מהפעלה יזומה של פעולת חידוד.
לא אמרתי שעשית משהו בכוונה או לא בכוונה ואני לא אמרתי שאתה משקר או לא משקר. אנא, אל תסיק דברים שלא אמרתי.

בהצלחה בהמשך!
מתן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:45

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר